m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (1):

 
Jak widać galeria ze średnią 8,89, czy nawet 8,33 w nowym systemie może być lepsza od tej, która miała uśrednioną dziesiątkę

najbliższe galerie:

 
Wernisaż
1pix użytkownik kordula157 odległość 1 km 1pix
EUROPEJSKIE ZAGADKI - KOŚCIOŁY
1pix użytkownik patryk80 odległość 1 km 1pix
EUROPEJSKIE ZAGADKI 3
1pix użytkownik patryk80 odległość 2 km 1pix
GAUMARDŻOS!
1pix użytkownik patryk80 odległość 2 km 1pix
EUROPEJSKIE ZAGADKI 2
1pix użytkownik patryk80 odległość 2 km 1pix
Zaproszenie: ) )
1pix użytkownik kordula157 odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (47):

 
anek11 użytkownik anek11(wpisów:2751) dodano 28.10.2013 09:45

Chyba nie zostałam zrozumiana, nie chodzi mi o to by ‘królowały” tu galerie ze słabymi jakościowo zdjęciami, na przykład takimi jak moje. Uczę się fotografii i mam nadzieję że czasem będzie mniej kiepskich u mnie, ale uważam ze nie powinniśmy się zwariować presji ocen i „zaistnienia” jako: autor galerii tygodnia ( akurat ten problem mnie nie dotyczy ;) ), posiadacz największej liczby komentarzy, i diabli wiedzą czego jeszcze kolekcjoner.
Darzę szacunkiem wszystkich tu obecnych, ale trudno powstrzymać się od śmiechu gdy słyszę że ktoś wstrzymał się z oceną prawie że do północy by „uwalić” jak mówicie galerię, a ktoś inny znów wstawia galerię w tzw. lepsze dni które zwiększają szanse na „sukces”… a znów inny rozżalony „niską” oceną sypie w galerii „wroga” takie same oceny, no można jeszcze pracowicie w pocie czoła prześlęczeć przy Photoshopie i pomalować ten nudny świat.
To wszystko ma chyba mało wspólnego z poznawaniem świata, odkrywaniem nowych miejsc, uczestniczeniem w ciekawych wydarzeniach i dzieleniem się wrażeniami, emocjami z tymi którym jeszcze nie było to dane, czy też byli i z przyjemnością oraz często sentymentem powrócą myślami w to miejsce, oglądając zdjęcia. Ja tak traktuję ten portal, nie zamierzam nikomu narzucać swojego punktu widzenia i dlatego obiecuję że już nie pisnę słówka o ocenach, komentarzach które w przypadku krytycznych niech będę konstruktywne i będą wskazówkami dla mnie w dalszej zabawie i przyjemności płynącej z podróżowania i robienia przy okazji zdjęć. Dodam jeszcze że cieszę się że poznałam tak rozsądnych ludzi jak Przemysław, wyrazy szacunku i sympatii :)

nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 28.10.2013 01:06

Przemysławie , to jest własnie to o co mi chodziło.Dzięki:)

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4834) dodano 27.10.2013 23:34

Przemysławie na Ciebie można zawsze liczyć jako na przysłowiowy "głos rozsądku". Bardzo ładnie to wszystko ująłeś

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6364) dodano 27.10.2013 23:04

Zamierzałem trzymać się z dala od dyskusji, wybaczcie - dla mnie zupełnie jałowej, na temat oceniania i wyboru galerii tygodnia. Ale chyba "se ne da".
Na samym dole strony, ostatni wiersz, jest taka pozycja: "o nas". A tam pierwsze zdanie: "serwis obiezyswiat.org to idealne miejsce dla miłośników podróży i fotografii" PODRÓŻY, gdyby ktoś z rozpędu przeoczył. A POTEM jest mowa o fotografii. I dalej: "każdy może założyć tu swoje konto, aby publikować własne zdjęcia i wspomnienia z podróży, oraz dyskutować o już istniejących galeriach". Czytam dalej i NIE DOSTRZEGAM ani jednego zdania, słowa nawet, że jest konkurs fotograficzny. Jeśli coś przeoczyłem, poprawcie mnie.
A więc: TO NIE JEST KONKURS FOTOGRAFICZNY. Warto o tym pamiętać zarówno przy wystawianiu ocen, jak i podczas dyskusji o ocenach, pamiętając jednocześnie o fredrowskim: "znaj proporcjum mocium panie". No bo skoro to nie jest konkurs, to po co te emocje?? Przecież zgodnie z drugim przytoczonym zdaniem z "o nas", założeniem serwisu jest dyskusja o podróżach. Zdjęcia są tylko pomocą. Oczywiście, byłoby dobrze, żeby były to zdjęcia dobre. Jak najlepsze. Ale czy muszą być to „dzieła mistrzowskie”?? Uważam, że nie. Nie jakość zdjęć decyduje o klasie galerii. Istotnym elementem jest jeszcze tekst, zajmująca opowieść, której nie wyczytamy w żadnym przewodniku, zawarte w tekście informacje dla potencjalnego chętnego chcącego odwiedzić prezentowane miejsce, Inspiracja dla innych. Bez tego najlepsze nawet zdjęcia, są tylko obrazkami. A zatem, jeszcze raz: po co te emocje?? Co właściwie podlega ocenie? Bo jeśli to nie jest konkurs fotograficzny, to przecież nie samo zdjęcie? Chyba że ja czegoś nie rozumiem...
A czy ocena jest ważna? JEST. Jest ważna, bo jest czynnikiem mobilizującym dla autora. Jest ważna, bo jest oznaką szacunku dla autora, daniem do zrozumienia, że zauważyliśmy jego wysiłek, doceniamy jego pracę i zaangażowanie, jest formą PODZIĘKOWANIA: przecież autor przygotował galerię DLA NAS. To samo dotyczy „galerii tygodnia”, tylko, niejako, na jeszcze wyższym poziomie: jeszcze większa mobilizacja dla autora, jeszcze wyższy, bo zbiorowy aplauz z naszej strony, szczególne podziękowanie, przybierające formę NAGRODY.
Ale jeśli to ma tak właśnie działać, to musi działać w tym samym stopniu w stosunku do WSZYSTKICH użytkowników. Dotychczasowy system średniej właśnie TAK DZIAŁA. Wszyscy mają te same szanse. Proponowany przez niektórych system sumowania będzie działał dokładnie odwrotnie: demobilizująco, a debiutanci, „cisi i pokorni”, będą w większości pozbawieni szans na dobry wynik i na zaistnienie w świadomości ogółu użytkowników portalu.
Myślę, że warto wziąć to pod uwagę, proponując rozwiązania w znacznym stopniu burzące dotychczasową ideę portalu, burzące coś, co całkiem nieźle działało wiele lat i co daje równe szanse wszystkim bez względu na staż i liczbę galerii, czy nawet jakość zdjęć. Przecież chodzi o to, by WSZYSCY czuli się tu dobrze, nie tylko niektórzy. Poczytajcie: „O NAS”...

PS: wpis ten zamieszczam również na forum...

nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 27.10.2013 18:00

Pipol , ze wstydem przyznaję , że tu masz racje . Dojrzewam do wystawienia galerii.:)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9085) dodano 27.10.2013 17:54

Nata14, nie wiem, bo dość trudno ocenić Twoje foty bo.......................................................................... ich tu nie ma :))))))))

nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 27.10.2013 17:37

Pipol, nikogo płaczącego tu nie zauważyłam. Trochę nadinterpretowujesz moje słowa. A co do poprawiania starych fotek .Cóż wolnemu wola.Ja tego nie robię i nie czuję takiej potrzeby. Uważam , że takie jakie są / niektóre faktycznie kiepskie/ twożą historię mojej fotografii . Pozdrawiam:)

nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 27.10.2013 17:24

Kordula, musisz się zaliczać do jakiejś grupy?Pozdrawiam:)))

nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 27.10.2013 17:21

Dispar, nigdzie nie napisałam , że dobre zdjęcia są gorsze od tych krzywych. Napisałam , że jakość nie jast dla mnie najważniejszym kryterium.Oczywiście nie mówię z skrajnościach. Zawsze , z każdej wyprawy przywożę zdjęcia różnej jakości - zależy to od sytuacji , oświetlenia , pośpiechu ...i również umiejętności radzenia sobie z tym wszystkim. Ale zdjęcia z różnymi wadami nazwijmy to technicznymi a pokazujące ciekawe sceny i sytuacje są dla mnie również bardzo cenne i poznawcze. Oczywiście , że wolałabym mieć wszystkie super fotki.Ale tak niestety się nie da.Ale staram się . Pozdrawiam :)))

pipol użytkownik pipol(wpisów:9085) dodano 27.10.2013 12:45

Lubie te płacze osób, które zamiast starać się ulepszać swój warsztat fotograficzny, coś podpatrzeć , czegoś się dowiedzieć wolą tylko biadolić.
Zobaczcie na moje pierwsze galerie jak wyglądały, a mimo to nigdy mi do głowy nie przyszło udowadniać, że tak ma być, bo to naturalne, nieprzekłamane.
Wstydzę się trochę tych pierwszych fotek I będę je sukcesywnie wymieniał, ale bez płaczu i lamentów.
Alleluja i do przodu.

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 26.10.2013 17:35

Zgadzam sie calkowicie z Kordula, Rozmusiaki Disparem;))))Pozdrawiam serdecznie

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6141) dodano 26.10.2013 16:54

Patryku ocenianie mozesz wyłaczyc juz dzis.
Ja w ogóle mam taki postulat, aby wszyscy wyłaczyli ocenianie, wtedy skończą sie dyskusje co jest lepsze: srednia, czy cos tam innego. Nie bedzie galerii tygodnia, bo to tylko kośc niezgody miedzy kochajacymi sie obiezyswiatowcami. Wszyscy bedziemy sobie udzielać konstruktywnych rad, bedziemy mili dla siebie. Wszyscy przeciez chcemy tego , czyż nie? jak w grzecznej klasie, wszyscy beda zadowoleni, sami wzorowi uczniowie. Pozdrawiam

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4834) dodano 26.10.2013 15:54

Nata, Anek w pełni się z Wami zgadzam, bo sam też uważam, że jakość zdjęcia nie jest najważniejsza, ale to, co ono przedstawia, ważny jest też komentarz, kompozycja galerii, która staje się jakąś opowieścią o często bardzo interesującym miejscu. Taka ilustrowana opowieść może być inspiracją dla własnej realnej podróży albo chociaż wirtualnej, bo przecież nie każdy ma możliwość udania się na antypody, czy w jakieś egzotyczne miejsce, do którego dotarcie kosztuje bajońską sumę... Ta galeria miała być swoistą prowokacją, dlatego starałem się na liczbach pokazać na czym polega owa sprawiedliwość, o której niektórzy tak często tu mówią. Czytając niekiedy te zajadłe wypowiedzi mam wrażenie, że najsprawiedliwszą oceną dla niektórych byłaby ocena wystawiona przez samego siebie... Cieszę się ze zmian na portalu, bo będę mógł wyłączyć ocenianie. Nic mi nie dało bowiem to, że niektóre galerie wycenione zostały na 8, 9 czy 10. Cenię sobie natomiast komentarze, czy prywatne wiadomości, bo dzięki niektórym z Was dowiedziałem się na przykład jednak jak w prosty sposób prostować budynki na zdjęciach, jak zadbać o właściwy horyzont. Kilka bardzo fajnych i wartościowych osób służyło mi też radami w podróżach do miejsc mi nieznanych, dostarczyło inspiracji na kolejne wycieczki i to jest wielka wartość uczestniczenia w tej społeczności, jak i możliwość podziwiania Waszych obserwacji, czytania ciekawych opowieści

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 26.10.2013 15:27

ojej, a ja naiwnie myslalam,ze to juz koniec wojny :(

Kordula, brawo, madra z Ciebie dziewczynka!
tez sie zastanawiam do jakiej grupy sie zaliczam, az sie boje napisac :)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6141) dodano 26.10.2013 15:11

Świete słowa disparze, , lepiej bym tego nie ujeła.
Pozdrawiam wszystkich, :tu cytuję

-"włóczęgów,którzy giną wśród ochów i achów nad artystycznymi zdjęciami które mimo że są piękne nic mi nie mówią o danym miejscu i nie stanowią zachęty do odwiedzenia go"

- tych, co robią zdjęcia" majace dziwaczne barwy nie mające nic wspólnego z rzeczywistością ale dodaje urody zdjęciu tak jak retusz na dawnych śłubnych fotografiach:)"
- tyc, co robią"krzywe" ale za to ciekawie opowiedziane historie,"
Teraz mam problem?, do jakiej ja grupy sie zaliczam? Moze mi pomozecie:)


dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 26.10.2013 14:04

Coś tu chyba niektórym mieszają się pojęcia.
Dlaczego dobre zdjęcia są gorsze od tych niedobrych?
Krzywość dodaje im autentyczności? W jaki sposób?
Zawsze można być lepszym, także w oglądzie świata. Tym przez obiektyw, przez skórę i zakończenia nerwów.
Można uczyć się dostrzegać jak najwięcej, więcej rozumieć i fotografować coraz lepiej.
Ważne aby być lepszym dzisiaj niż dnia poprzedniego.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9085) dodano 26.10.2013 12:34

Anek11 dlaczego ładne zdjęcia nic Ci nie mówią o danym miejscu ????
Coś jest nie tak ?

nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 26.10.2013 10:35

Dzięki Anek:)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2751) dodano 26.10.2013 10:04

Nata dobrze że się rozpisałaś gdyż głosy nas "włóczęgów" giną wśród ochów i achów nad artystycznymi zdjęciami które mimo że są piękne nic mi nie mówią o danym miejscu i nie stanowią zachęty do odwiedzenia go. Super że są takie galerie, lubię oglądać dopracowane w najmniejszym szczególe fotografie, obróbka hmm czesto już budzi mój sprzeciw gdy widzę dziwaczne barwy nie mające nic wspólnego z rzeczywistością ale dodaje urody zdjęciu tak jak retusz na dawnych śłubnych fotografiach:) Nie mniej chętnie oglądam te "krzywe" ale za to ciekawie opowiedziane historie, ukazujące tyle miejsc zarowno w kraju (zresztą galerie te są niedoceniane) jak i za granicą o których często nie miałam pojęcia. Pozdrawiam

nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 26.10.2013 09:48

Jestem na portalu od niedawna. Wcześniej obserwowałam , oglądałam galerie. W pełni zgadzam się z Rozmusiakami. W pewnym momencie/parę miesięcy temu/ pod galeriami były bardzo nieprzyjemne /delikatnie mówiąc/ komentarze na temat , poziomu zdjęć , umiejętności autora a to i samego autora. Ważniejszy był "zamysł artystyczny" galerii niż miejsca , które pokazane są na zdjęciach , opisy i komentarze autora.To nie zachęca do pokazania swoich zdjęć. Teraz muszę przyznać ,że atmosfera się zmieniła. Tak , ważne są konkretne komentarze , konkretne rady, powiedzenie co jest źle.Wczytuję się w takie komentarze , sprawdzam rady w praktyce.Jakość zdjęć jest ważna .Ale przyznaję , że jednak cenniejsze jest dla mnie to gdy widzę w galerii nieznane mi miejsce , albo znane ale pokazane inaczej , widziane "innym okiem" , wolę oglądać zdjęcia "żywe", kadry uchwycone a niespodziewane nawet jeśli są trochę nieostre i z krzywym horyzontem. Sorki , że tak się rozpisałam.To takie moje bardzo osobiste odczucia .Pozdrawiam wszystkich obieżyświatów:)))

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 25.10.2013 23:12

Podpisuje się pod wypowiedzią Rozmusiakow:)))Pozdrawiam:)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9085) dodano 25.10.2013 22:30

To bardziej w pasodoble :)

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4834) dodano 25.10.2013 22:07

Tak, bo w tańcu jest wiele okazji by nadepnąć na odcisk ;)

raul użytkownik raul(wpisów:2032) dodano 25.10.2013 22:04

Bardzo się cieszę :)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9085) dodano 25.10.2013 22:04

tak , i zawsze tańczymy w parze tango argentyńskie !

pipol użytkownik pipol(wpisów:9085) dodano 25.10.2013 22:02

Dokładnie tak było jak Raul wywnioskował ! Uf

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4834) dodano 25.10.2013 22:01

Raul e tam nieporozumienie - my się z Pipolem tak bardzo kochamy po prostu, że sobie tak dogryzamy publicznie ;)

raul użytkownik raul(wpisów:2032) dodano 25.10.2013 21:58

się tutaj :))) Przepraszam ;)

raul użytkownik raul(wpisów:2032) dodano 25.10.2013 21:57

Patryk :)
Nieporozumienie polega na tym, że odebrałeś komentarz Pipola, jako głos w toczącej tutaj się dyskusji ... podczas gdy ten komentarz był odpowiedzią na Twój opis pod tabelką :
Napisałeś :
"Jak widać galeria ze średnią 8,89, czy nawet 8,33 w nowym systemie może być lepsza od tej, która miała uśrednioną dziesiątkę"
Pipol odpowiedział :
"No i dobrze, są lepsze skoro zwróciły uwagę większej liczby oglądających, a to, że dali mniejszą ocenę to tutaj ( przy zawyżonych) nic nie znaczy."

Wszystko gra ? :)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2751) dodano 25.10.2013 21:26

A tu znów...ten plus że zobaczyłam Śnieżkę w szadzi (Dispar dziękuję) i to zrobiło na mnie wrażenie, a reszta to bicie piany z której nie powstanie nic równie ciekawego. Rozmusiaki ma rację czy radość z poznawania miejsc i oglądania ciekawych relacji i ładnych galerii ma zabić rywalizacja o ocenę która nigdy nie była i nie będzie obiektywna, o czym wszyscy dobrze wiemy gdyż jesteśmy tylko ludźmi o różnych gustach, różnych preferencjach i sympatiach.

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4834) dodano 25.10.2013 21:22

Ja przewrażliwiony? Tak się składa, że dystans do siebie to ja mam... Tyle, że ktoś tu najpierw coś mówi a potem odwraca kota ogonem. A co do ocen to owszem - część oceniających moje zdjęcia nie raz przesadziła, ale porównywałem wyniki swoich galerii, więc ten błąd powinien się niwelować w porównaniu

pipol użytkownik pipol(wpisów:9085) dodano 25.10.2013 21:21

Dobra, inaczej. Zacytuj, która moja wypowiedź wg. Ciebie odnosi się do zawyżonych ocen Twoich galerii ?!

pipol użytkownik pipol(wpisów:9085) dodano 25.10.2013 21:18

a może jesteś za bardzo przewrażliwiony ?

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4834) dodano 25.10.2013 21:16

Pipol może jednak problem leży po Twojej stronie i sprowadza się do niemożności formułowania klarownych wypowiedzi ;)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9085) dodano 25.10.2013 21:15

Patryk, widać jednak, że nie za wysoki, bo nie o to mi chodziło ! ;)))

satan użytkownik satan(wpisów:3293) dodano 25.10.2013 20:58

Mnie się wydaje, że skala jest za duża.
Wystarczyłaby 1-5. I te 20% najniższych i najwyższych not odejmowanych, to nie jest głupie. Wyeleminuje to idiotów i oszołomów oraz TWA /w jakimś stopniu oczywiście/.

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4834) dodano 25.10.2013 20:54

Pipol zapewniam Cię: iloraz mojej inteligencji jest na tyle wysoki, że już po poprzednim wpisie domyśliłem się, że uważasz oceny moich galerii za zawyżone ;) Nie zmienia to tego, że system, w którym sumowane są głosy promuje tych, co "wielkimi fotografami na tym portalu są"

pipol użytkownik pipol(wpisów:9085) dodano 25.10.2013 20:44

Patryk, mówię tutaj o galeriach jednego autora !

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4834) dodano 25.10.2013 20:00

Liczba osób, które zwracają uwagę na daną galerię to wypadkowa wielu czynników, największy jednak udział ma w tym popularność autora.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9085) dodano 25.10.2013 19:51

No i dobrze, są lepsze skoro zwróciły uwagę większej liczby oglądających, a to, że dali mniejszą ocenę to tutaj ( przy zawyżonych) nic nie znaczy.

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4834) dodano 25.10.2013 19:41

Dzięki Popku, spodziewałem się, że Ci się spodoba ;)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 25.10.2013 19:38

Ale super. Patryk. To Twoja najlepsza galeria:)))

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 25.10.2013 19:15

A co z taka galerią? http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=5867
Zresztą takich jest więcej.
Odłóżmy na chwilę kwestię galerii tygodnia.
Chcemy przecież na naszym portalu chwalić się najlepszymi produkcjami.
Czy nie należy jej się wyróżnienie wśród najlepszych?
Tymczasem czyjeś widzimisie, zresztą w zgodzie z naszym regulaminem, spycha takie galerie w otchłanie naszego portalu.
Co dzień przybywa nowych galerii.
Każdy może wstawić co chce i uważa za odpowiednie.
Nie mamy moderatorów wyrzucających oczywiste knoty.
Jakiś system oceniania i wartościowania jest konieczny, żeby użytkownicy szukający pomocy w podróży mieli jakiś jasny system wyboru galerii ciekawych.
A dla autorów jest to dodatkowa motywacja dla większej staranności.
Rozszerzenie do 12 najlepszych galerii jest bardzo fajne.
Z wyłączeniem naszego kraju, gdzie oceny powinny dotyczyć poszczególnych województw.
Mamy zbyt wiele galerii z naszej Ojczyzny, żeby nie chwalić się najlepszymi.
Moja okolica jest bardzo fajna, ale nie jest chyba sprawiedliwe, że na 12 galerii, 7 jest z mojego sąsiedztwa.

A tak w ogóle, to idziemy w dobrą stronę.
Wreszcie Szefostwo słucha prostego ludu.



tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 25.10.2013 18:53

Chłopcy, ja nie wnoszę o rozwagę z uwagi na galerię tygodnia (nawet bym nie śmiała ;)) ale jakiś tam swój wewnętrzny ranking prowadzę, co by nie być na samym końcu :)

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4834) dodano 25.10.2013 18:48

Rozmusiaki - dobrze, że się rozpisałeś. Masz w pełni rację, myślę zupełnie podobnie, ale wkurzają mnie już te dyskusje "o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą i dlatego postanowiłem na liczbach pokazać bezsens tego pomysłu z sumowaniem

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4876) dodano 25.10.2013 18:46

Przypatruję się od dłuższego czasu dyskusji na temat oceniania czy też wyboru galerii tygodnia.
Jeśli mogę ...
Oceny w jakimś stopniu są ważne dla autora albumu,ale czy są i czy mają być najważniejsze na portalu podróżniczym ?
Ja jestem tutaj krótko i jak zauważyłem,co niektórzy przekładają większą wagę do ocen a nie do miejsca w którym byli.Zakładając profil chciałem się podzielić miejscami w których byłem i myślałem,że takie jest założenie tego portalu.Jestem podróżnikiem,czuję się podróżnikiem a fotografia jest dodatkiem.
Oczywiście,że lepiej się ogląda galerie z ładnymi zdjęciami - sam wiem po sobie jakie paskudne zdjęcia robiłem jeszcze parę lat temu,a jakie między innymi dzięki Wam robię teraz.Oczywiście nie są tak zajebiste jak by sobie co niektórzy życzyli,ale są lepsze niż były.Ja to wiem.
Dajcie tym młodym podróżnikom szansę !
Zamiast miażdżącej czasami krytyki,podpowiedzcie,gdzie robią błąd i doradźcie konstruktywnie,bo kliknąć 6 czy 8 czy 10 to przecież żaden problem,ale ta osoba dalej nie wie dlaczego .Cieszmy się podróżami i ciekawymi miejscami i poznawajmy ich historię,bo o to tu chyba chodzi ?
Patryk,przepraszam,że tak się u Ciebie rozpisałem.
Pozdrawiam.

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 25.10.2013 18:40

Już o tym pisałam przed spotkaniem w Poznaniu. Z mojej obserwacji wynika, że jeśli chodzi o pewien kraj to pomimo, że mam o prawie 10 dziesiątek więcej to "przegram", bo inna galeria ma sporo dziewiątek i ósemek... no a ja nie mam takich ocen, ale suma to suma ;)
Nie jest to więc rozwiązanie idealne.
To będzie takie zakłamanie rzeczywistości :) Nie będzie się liczyć wysokość ale bardziej ilość ocen :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!