m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Wystartowałam z Kir idąc przez Dolinę Kościeliska do schroniska Ornak.Stąd zrobiłam małą rozgrzewkę w bok,czarnym szlakiem na Smreczyński Staw(polodowcowe jezioro morenowe w polskich Tatrach Zachodnich.Na wysokości 1226 m n.p.m.Jezioro powstało w zagłębieniu między morenami dwóch lodowców.Średnia głębokość wynosi 1,8 m, głębokość maksymalna 5,3 m, powierzchnia 0,75 ha, pojemność 13 540 m³. Przeźroczystość wody wynosi zaledwie 1,5-2 m).Niestety jest tylko jedna droga,więc musiałam ponownie nią wrócić na zielony szlak. Moim najbliższym celem był Ciemniak.Można dość do niego na dwa sposoby:krótszym czerwonym szlakiem,lub (moim) dłuższym zielonym przez Dolinę Tomanową,gdzie dumnie pręży się Starobociański Wierch. Przechodzę przez Czerwony Żleb kamienista sciezka.Tutaj  jest bardziej stromo i trzeba uwazac. Spogladajac w dol widac doline oraz duza przepasc. Zbocze sciezki porasta kosówka.  Jest piekny wrzesniowy dzien,a slonce dodaje kolorow roslinnosci.
Wreszcie stromizma konczy sie i jest plasko. Na Wysokim Grzbiecie jest jescze ciekawiej.Rośnie tutaj kilka gatunków skalnic, lepnica bezłodygowa, pierwiosnek maleńki, kuklik górski, dębik ośmiopłatkowy.Na Chudej Turni stwierdzono też występowanie goryczuszki lodowej, ostrołódki karpackiej i potrostka alpejskiego - roślin w Polsce występujących wyłącznie w Tatrach i to tylko na nielicznych stanowiskach. Stąd rozpościera się piękna panorama na na Wysoki Grzbiet,Żar Wołowiec oraz Kominiarski Wierch. Mam piekny widok na Smreczyński Wierch(2068 i 2066 m n.p.m.
Szczyt górski o dwu wierzchołkach znajdujący się w grani głównej Tatr Zachodnich, na granicy polsko-słowackiej.Od położonej na wschód Tomanowej Kopy oddzielony jest Smreczyńską Przełęczą (1799 m), od położonej na zachód Kamienistej - Hlińską Przełęczą (1907 m). Po polskiej stronie z jego wierzchołków i grani pomiędzy wierzchołkami a Smreczyńską Przełęczą opadają na północny zachód dwa grzbiety o długości ok. 1,5 km). Jest słonecznie, ciepło i cichutko...można delektować się górami bez końca.Nie zatrzymuję się zbyt długo.Droga jeszcze daleka, a ciekawych rzeczy sporo... Wędruję zatem dalej Nieodpartym urokiem tego miejsca są piękne widoki na graniczne pasmo Tatr Zachodnich.Od leweJ:Przełęcz Bystra,Błyszcz,Banista Przełęcz,Liliowe Turnie,Gaborowa Przełęcz,Starorobociański Wierch,Raczkowa Czuba,Zadni Ornak,Jarząbczy Wierch,Kończysty Wierch,Rohacz Płaczliwy,Smutna Przełęcz,Wołowiec,Hruba Kopa.
Oglądając się za siebie zauważym wspaniałą, odosobnioną formację skalną. Kamienne skaly wzosza sie coraz wyzej... W paru miejscach slychac wode w szczelinach. Kamienista sciezka daje w kosc wznoszac sie w gore zbocza. 
Dochodzę do Lodowej Baszty.Pojedyncza turnia wyrasta w środkowej części Zadniego Kamiennego na grani opadającej od Twardej Kopy. Wapienna turnia wznosi się na wysokość około 1750 m n.p.m.
Z pomiarow stacji meteo na Kasprowym wynika,ze w ciagu roku jest 20% dni obfitujacych w slonce lub  chmurki,do 80% dni pochmurnych oraz ponad 80% calkowitego zachmurzenia.Na kasprowym Wierchu średnia roczna temperatura powietrza wynosi -0,8 st.C.
Mijając Upłazińską Kopę jeszcze raz podziwiam charakterystyczne Zdziary i Organy.Na pierwszym planie Wysoka Turnia(1643 m) a za nią Upłazkowa Turnia(ok. 1650 m). Na przełączce spotykają się dwa szlaki turystyczne i biegną dalej do góry Twardym Grzbietem:
szlak turystyczny czerwony - czerwony z Wyżniej Kiry Miętusiej w Dolinie Kościeliskiej przez Polanę Upłaz i Chudą Przełączkę na Ciemniaka,oraz 
szlak turystyczny zielony - zielony ze schroniska na Hali Ornak, prowadzący Doliną Tomanową i dalej przez Czerwony Żleb na Chudą Przełączkę i Ciemniaka. Stąd już tylko niecałe pół godziny na Ciemniak(2096 m). To najdalej na zachód wysunięty szczyt należący do masywu Czerwonych Wierchów.Wkraczam po kamienistej, wygodnej ścieżce przez Twardy Grzbiet.Ostatnia prosta jest jednakże dość stroma i urwista w niektórych miejscach. Przy szlakowej ścieżce na wygładzonym, skalnym podłożu stoi usypany kamienny kopczyk.A za nim w oddali widoczny jest Giewont oraz widniejące w dole zabudowania tatrzańskich miejscowości :Kiry, Kościelisko, Krzeptówki, Zakopane. Teraz Twardym Grzbietem w górę.Moj cel to Krzesanica (2122 m),a po boku widoczna jej sciana z wierzchołka Ciemniaka,ktora oddzielona jest ona od niego od Mułową Przełęczą. Jestem prawie na szczycie.Za plecami pozostaje Ciemniak.
Krótkie szczytowanie na Krzesanicy:)Czas ruszać dalej,przede mną jeszcze spory kawałek drogi... Teraz czeka mnie zejscie w dol kamienista sciezka w kierunku Mułowej Przełęczy (2067 m). Caly czas podazam czerwonym szlakiem w gore. Jestem na  Mułowej Przełęczy (2067 m). Z tylu Ciemniak i Tatry Zachodnie. Nazwa Czerwonych Wierchów pochodzi od czerwono-brązowej barwy ich stoków, jaką nadaje im roślina o nazwie sit skucina, która jesienią, a często już w połowie lata przebarwia się na czerwono.
Droga na Krzesanicę (2122 m)najwyższą górę Czerwonych Wierchów jest solidnie wzmocniona kamiennymi płytami.Na zdjęciu Dziewięćsił bezłodygowy . Na podejsciu jest mnostwo kopczykow. Wsrod takich piamidek warto posilic sie przed dalsza wedrowka.
Widac turnie  Giewontu,a na dole zabudowy miasteczek. Kolejne boskie widoki.Od lewej:Świnica,Walentynkowy Wierch,Goryczkowa Czuba,Mięguszowiecki Szczyt,Cubryna,Koprowy Wierch,Szczyrbski Szczyt,Hruby Wierch,Mur Hrubego,Rycerowa Kopa Krótka,Krwań. Bliżej od lewej:Rycerowa Kopa,Wielka Garajowa Kopa,Wyżnia Magura Rycerowa,Wielka Kopa Koprowa,Pośrednia Magura Rycerowa,Zadni Goły Wierch,Skrajny Goły Wierch,Krzyze Liptowskie.Ponizej od lewej :Małe Rycerowe,Rycerowy Żleb,Dolina Szpania,Magurski Żleb.
Pojawia się Kopa Kondracka z charakterystycznym ubarwieniem,
Kamienna ścieżka biegnie szerokim zboczem usianym drobnym, skalnym rumoszem. Giewont z Kopy Kondrackiej wygląda nieco inaczej, niż od północy.Dawniej Kopa Kondracka była wypasana aż po wierzchołek. W tym okresie była bardziej trawiasta niż obecnie, gdyż juhasi wycinali kosodrzewinę - dla celów opałowych oraz dla zwiększenia powierzchni wypasowej. Była też bardziej kamienista, gdyż nadmierny wypas powodował erozję płytkiej gleby. Teraz jej stoki stopniowo zarastają kosodrzewiną. Widok na przełęcz pod Kopą Kondracką. Grzbiet nie chce się skończyć, ale wszystko rekompensuje zjawiskowy widok na Tatry Wysokie zaliczany do najpiękniejszych w Tatrach Zachodnich. W tle Liptowskie Kopy-grupa szczytów w Tatrach połączona z granią główną w Gładkim Wierchu,od którego oddzielona jest przełęczą Zawory . Najwyższym szczytem jest Wielka Kopa Koprowa (2052 m n.p.m.). Są to przeważnie kopulaste, porośnięte trawą szczyty, w dolnych partiach zalesione. Wyglądem przypominają pobliskie Tatry Zachodnie, są jednak zaliczane (przez polskich geografów) do Tatr Wysokich ze względu na układ grani. Warto przystanac i spojrzec od lewej na Doline Walentkowa w prawo na Wierchcicha Doline, a ponizej Cicha Doline.
Tutaj widac:Mur Hrubego, Krywań, poniżej Rycerowa Kopa, Krzyżne Liptowskie, Wielka Bradarowa Grapa, w dole zielona dolina Szpania. Daleko w oddali widoczny grzbiet Kasprowego Wierchu z  obserwatorium meteo.
Widoki jeszcze bardziej nabierają głębi.Rudo-szare kolory dominujące w tej górskiej panoramie wąwozu usianego mnóstwem skalnego rumoszu, ukazują obraz surowej wysokogórskiej przyrody, dostojny w swym majestacie i pięknie. Stopniowo zmienia się sceneria, Świnica i Kasprowy pozostaja w oddali.W dole po prawej stronie szlak na Kasprowy Wierch ze strony słowackiej. Cały czas towarzyszy mi piękny widoki na Świnicę.Pędy rosnącego na Twardym Grzbiecie situ skuciny zaczynają brunatnieć, nadając szczytowi czerwone zabarwienie. Czerwone Wierchy mają jakiś magnes, który strasznie mnie ciągnie w ich stronę.Gdy się już weszło na pierwszy Czerwony Wierch, nie sposób pominąć pozostałe.Jeszcze jedno spojrzenie za siebie na przebyty szlak...
Docieram do Kasprowego Wierchu (1987 m).Spacer tym szlakiem dostarczył mi bez wątpienia wielu emocji i najwspanialszych widoków. Osobiście polecam kontynuować wycieczkę aż do Kuznic przez Suchą Dolinę ,ja tak zrobiłam i cała trasa trwała 12h:) Ci którzy nie będą w stanie zejść z tej góry, zawsze mogą zjechać kolejką linową:)Dziękuję

najbliższe galerie:

 
nasza droga na Giewont
1pix użytkownik benia1977 odległość 1 km 1pix
Tatry - Kopa Kondracka
1pix użytkownik babuch odległość 1 km 1pix
TATRY W MOIM OBIEKTYWIE
1pix użytkownik afrodyta odległość 1 km 1pix
Barwy Tatr.
1pix użytkownik sister_moon odległość 1 km 1pix
Sarnia Skała
1pix użytkownik margo odległość 1 km 1pix
POZDROWIENIA Z TATR
1pix użytkownik afrodyta odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (91):

 
baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 23.02.2014 13:23

Dzięki Brego:) Faktycznie to była mega długa trasa, na szczęście widoki zrekompensowały zmęczenie:)))
Pozdrawiam:)

brego użytkownik brego(wpisów:132) - Użytkownik usunięty. dodano 22.02.2014 18:12

... ależ dałaś czadu !!!!!!!!... częściowo szlak dla mnie nieznany więc z tą większą przyjemnością przemierzyłam go z Tobą :)))
... wszystko mi się podoba !!!
... świetna trasa ( chylę czoło ) bo to naprawdę kawał drogi !!!... i śliczne zdjęcia :)))

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 09.11.2013 16:47

Widzisz Mgfoto nawet ja sie zalapalam:)))Dziekuje za odwiedziny i pozdrawiam serdecznie:)))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 09.11.2013 11:04

Też się nie załapałaś... Dziwnie to brzmi i sugeruje, że o coś zażarcie walczyliśmy... Górki jak zawsze fajne a jesienny dziewięćsił bardzo urodziwy. Pozdrawiam :)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 02.11.2013 09:54

Dziekuje Terezo i pozdrawiam serdecznie:)

tereza użytkownik tereza(wpisów:3887) dodano 02.11.2013 05:41

Piękna trasa,bardzo ładnie pokazana i opisana.Pozdrawiam:)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 01.11.2013 12:21

Darcio milo,ze mnie odwiedziles i pozdrawiam serdecznie:)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 01.11.2013 12:19

Markopolu dziekuje za wizyte i zycze Tobie rowniez duzo slonca w gorach:)Pozdrawiam

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 31.10.2013 16:23

Oj bardzo zachęcasz do wędrówek po górach.Na Tatry jeszcze sobie poczekam ,ale już nie mogę się doczekać moich wędrówek po Karkonoszach i nie tylko.
Pięknie tam ,a Tobie to chyba zawsze świeci słońce )
Pozdrawiam

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 31.10.2013 12:49

Wystaczy ,ze podlewam zioła;)

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 31.10.2013 12:46

Wiaderko to taka osłonka idealna dla storczyka.

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2746) dodano 31.10.2013 12:45

No to słój

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 31.10.2013 12:38

Tamo a co jak wiaderko do designu wnetrza nie pasuje:)))))-

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 31.10.2013 12:31

Najlepsze są storczyki, wsadzasz go do wiaderka z wodą i masz spokój na wiele dni.

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 31.10.2013 12:09

Kaktusy czemu by nie-to najpraktyczniejsza forma kwiatow:)))

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2746) dodano 31.10.2013 11:25

Cichoo;) bo jeszcze na górze usłyszą, ja po cichutku to mówię, więc mamy szansę na kaktusy a nie krokusy

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 31.10.2013 11:18

To prawda Anek,raczej na pogode nie moge narzekac:)Tak samo bylo z wybrzezem Amalfi dzien przed naszym przyjazdem byly takie ulewy,ze ludziom restauracje zalewalo:/Po naszym wyjezdzie tem mialo zaczac padac:)Jak widzisz wyjazd ze mna to gwarancja poody:)))Pozdrawiam i dzieki za odwiedziny:)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2746) dodano 31.10.2013 10:17

Coś jest na rzeczy z Tobą i pogodą ,) pięknie...

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 30.10.2013 23:07

Prawda Zibid Tatry forerver !!!! Dziekuje za wizyte i pozdrawiam:)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 30.10.2013 23:07

Witaj Madeleine:)Moze i Tobie kiedys sie to odwroci i pokochasz gory:)Wsaniale,ze wyczuwasz moje emocje bo faktycznie jestem ich pelna:))Pozdrawiam serdecznie

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 30.10.2013 23:04

Dziekuje Marcinie i pozdrawiam:)

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 30.10.2013 22:03

Baracudo, nie należę do osób, którym na widok gór szybciej bije serce, mimo to z dużą przyjemnością oglądam Twoje tatrzańskie galerie - jest w nich wielka radość, niezwykła pasja i cale mnóstwo pozytywnej energii :))) dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 30.10.2013 21:00

Chciałbym tam teraz być - bosko jest
ładnie pokazałaś
Tatry forerver !!!!
Pozdrawiam

marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 30.10.2013 18:44

wspaniałe widoki pokazałaś.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2690) dodano 30.10.2013 18:02

Baracuda, z każdym Twoim avatarem miałam właśnie takie bezpośrednie skojarzenie, nic na to nie poradzę - jest super :)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 30.10.2013 17:58

O tak Margo wciagnelo mnie na dobre:)Postanowilam,ze wroce tam w kwietniu ,a juz mnie nosi by dotrzec tam jeszcze w listopadzie:)Pozdrawiam i dziekuje za wizyte;)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 30.10.2013 17:56

P.S Gabi jak slicznie mnie nazwalas :))))))

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 30.10.2013 17:56

Widzę, że górskie wędrowanie wzięło cię bardzo. I co za znajomość topografii gór - podziwiam, ja z tym mam ciągły kłopot.
Piękna galeria. Pozdrawiam.

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 30.10.2013 17:52

Gabi wybacz mi,masz racje zawstydzajac mnie:( Obiecuje poprawe;) Dobrze,ze juz wrocilas bo jestem ciekawa Twoich wrazen:)))Pozdrawiam serdecznie

gabi użytkownik gabi(wpisów:2690) dodano 30.10.2013 17:45

Motylu barwny, latasz po całym świecie, przemierzasz 35 km dziennie w górach, wielka szkoda, że .... nie dolecialas do Poznania :(
Bardzo mi sie tutaj u Ciebie znowu podobało, chyba się już powoli powtarzać zaczynam. W każdej Twojej galerii piszę to samo. :)
Tych nazw szczytów w zyciu bym nie ogarnęła,
pozdr.
Gabi

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 30.10.2013 14:28

Romano bo bylo jesiennie:)))Dziekuje za odwiedziny i pozdrawiam

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 30.10.2013 14:09

Strasznie to napisałam - dopiero po zatwierdzeniu widzę ile razy użyłam słowa "jesiennie" - masakra ;))))

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 30.10.2013 14:08

Fajna trasa. Ja Czerwone Wierchy odwiedziłam latem i szłam nieco inną i przede wszystkim krótszą trasą. Pogodę miałam podobną, ale u Ciebie góry są bardziej kolorowe bo jesienne. Może w przyszłym roku uda mi się jesienią tam zajrzeć - bo narobiłaś mi ochoty na jesienne Tatry :)
Pozdrawiam :)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 30.10.2013 13:43

Magdar milo Cie goscic:)Pozdrawiam

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 30.10.2013 13:12

Bardzo,bardzo pęknie .Pozdrawiam :)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 30.10.2013 13:04

Z racji tego,ze 11.11 jest wolny moze sa chetni wyskoczyc w gory??? :)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 30.10.2013 11:34

Dziekuje Eliocie:)Mile,ze odwiedzasz mnie;)Pozdrawiam

eljot użytkownik eljot(wpisów:534) dodano 30.10.2013 11:24

Śliczne zdjęcia, wspaniała trasa, a i piękną miałaś widoczność, dlatego nie dziwię się , że trzeba było wykorzystać to na maxa i nie robić skrótów.
Gratuluję udanej galerii. :-)))
Pozdrawiam.

izka użytkownik izka(wpisów:964) dodano 30.10.2013 11:23

Baracuda - tak, to na pewno wina wina ;-)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 30.10.2013 10:09

Witaj Przemyslowie:)Nie moge nie zgodzic sie z Toba ,ze to nieprawda:)Latalam po calym swiecie ,a nie dostrzegalam piekna kraju:/Pozdrawiam serdecznie

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 30.10.2013 10:07

Zuzko dziekuje za wizyte i pozdrawiam serdecznie:)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6266) dodano 30.10.2013 10:03

galeria schodzi "do tyłu", niewiele brakowało, a bym przeoczył. Byłoby szkoda: widoki tak piękne, ze tylko westchnąć...
Pozdrawiam!

zuzka82 użytkownik zuzka82(wpisów:148) dodano 30.10.2013 09:53

Przepiękne widoki i bardzo fajna relacja :)
Pozdrawiam
zuzka

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 30.10.2013 09:52

Wmp teraz ja sie rumienie:)))Dziekuje za odwiedziny i pozdrawiam:)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 30.10.2013 09:51

Dokladnie Izko:)Dziennie przechodzilam ok 30-35km:) Chyba bylam w jakims transie bo ostkiem sil szlam prosto na Krupowki posilic sie i napic grzanego wina-po wstaniu to byl dopiero problem z nogami,chyba wino tak oslabia:)))Pozdrawiam serdecznie

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2322) dodano 30.10.2013 09:50

Prawie tak urocze i tajemnicze jak avatar Autorki.
Z pozdrowieniami.

izka użytkownik izka(wpisów:964) dodano 30.10.2013 09:44

Wędrowałaś 12 h ?
Twardzielka z Ciebie!
Było warto, na pewno, ale kondycję pewnie trzeba mieć niezłą na takie wojaże.
Ja nie dałabym chyba rady..

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 30.10.2013 09:37

Dziekuje Magdaleno i serdecznie pozdrawiam:)))

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 30.10.2013 09:36

Witaj Foto-jaro:)Ciekawa jestem o jakiej porze roku tam byles?To prawda gory z nazwa lub bez sa piekne-bedac pierwszy raz denerwowalo mnie jak inni operuja nazwami a ja nie:(Pozdrawiam

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 30.10.2013 09:33

Witaj Andred:)Skoro przez cala Polske musialam tam jechac ,zapewne Ty tam tez mozesz dotrzec:)Zycze Ci tego jak najszybciej:)Dziekuje i pozdrawiam serdecznie

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 30.10.2013 09:31

Dziekuje Dispar,ciesze sie do to dostrzegasz;)Pozdrawiam

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 30.10.2013 09:29

Tak jest panno Nolu:))))

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 30.10.2013 09:29

Pipol wypoczales:)? Pozdrawiam

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 30.10.2013 09:28

Bartak poczekam cierpliwie na Twoj przyplyw weny:)Pierwszy dzien jest zawsze najtrudniejszy bo trzeba gnaty rozruszac:)Osobiscie polecam zejscie z Kasprowego przez Sucha Doline,poniewaz jest latwe i mozna nim zbiegac;)Pozdrawiam

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 30.10.2013 07:50

Piękna trasa i miodzio fotki:-)))

foto-jaro użytkownik foto-jaro(wpisów:186) dodano 30.10.2013 07:31

Gratuluję pogody.
Chodziłem tą trasą i z miłą chęcią pooglądałem bardziej jesienne klimaty.
Pamiętam tylko, że przy szukaniu różnych informacji trafiłem również na wyjaśnienie, że powinniśmy mówić o Starorobociańskim Wierchu (od starej roboty) a nie Starobociańskim (od bociana?). Ale to taki drobny szczegół. Góry bez swoich nazw też byłyby przecież tak samo piękne...
Pozdrawiam

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 30.10.2013 00:11

Baracuda, wystarczy zabrać ze sobą w Tatry Twoją galerię i już na pewno nikt się nie zgubi.
Żal mnie trochę ogarnął oglądając tę galerię, że tak dawno mnie tam nie było :-(
Pięknie to pokazałaś,
Pozdrawiam,
andred

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 30.10.2013 00:07

No to dzisiaj góry górą.
Bardzo podobająca galeria.
Nie tylko fotografie dobre, ale i opis bardzo solidny.
Pozdrawiam:)

bartak użytkownik bartak(wpisów:936) dodano 29.10.2013 23:46

Nic nie przeoczyłaś, ja mam taki dłuuuugi " przewód twórczy" a właściwie to go ostatnio nie mam wcale ale może kiedyś coś tam sklecę, muszę się przyznać,że ta trasa była pierwszą z trzech kolejnych i tak mi dała w kość a właściwie moim kolanom przy zejściu, że byłam pełna obaw czy następne w ogóle dojdą do skutku, w marnym stylu - jednak doszły :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 29.10.2013 22:55

Najlepiej tak koło 20 kwietnia:)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9050) dodano 29.10.2013 22:38

nie chce mi się nic pisać, zmęczony jestem. pozdrawiam

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 29.10.2013 22:38

Paweller no to ciesze sie razem z Toba ;D

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 29.10.2013 22:37

Dziekuje Nola:)Tylko krowa nie zmienia zdania-od lat powtarzam "nigdy nie mow nigdy":) P.S zamowilam pogode na kwiecien:)Pozdrawiam

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7472) dodano 29.10.2013 22:16

Skoro życzyłaś mi słońca i wielkiego szczytowania, to nie mogłem sobie tej przyjemności odmówić:)
Pozdrawiam.

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 29.10.2013 22:12

PRZEPIĘKNIE:)
I pomyśleć, że Ty kobieto jeszcze w czerwcu nie miałaś pojęcia bladego o chodzeniu po górach!;) Co więcej Ty mówiłaś, że tego nie znosisz robić, i nie mogłaś pojąć, że ja i Satan się tym tak jaramy;)
No ja też już w tym roku nie dam rady, dopiero w kwietniu na krokusy pojadę:)
To nie far, że my musimy jechać 600 km, żeby mieć takie piękne widoki przed oczami;) Szybciej i taniej mi polecieć do Norwegii i skoczyć na fiordy, ale kurcze wolę nasze Tatry:)
pozdrawiam:)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 29.10.2013 21:55

Rozmusiaki nie ma czego zazdroscic ,ja nie bylam w Beskidach:/Zdecydowanie podobala mi sie kolorystyka wrzesniowa od sierpniowej,teraz rozumiem dlaczego wrzesien jest najlepszym miesiacem w gory:)Pozdrawiam i dziekuje za wizyte

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 29.10.2013 21:53

Dziekuje Bartak,az sie lekko zarumienilam:)Denerwowalam sie troche,ze nie wiem na co patrze,dlatego postanowilam rozlozyc to na szczyty pierwsze:)A gdzie Twoja galeria?Chyba nie przeoczylam?Pozdrawiam

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 29.10.2013 21:50

Dziekuje Pesteczko:)Nawet jesli to bylo tylko deja vu to i tak urocze:)Zapewne we mgle tempo jest wolniejsze?Pozdrawiam

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4802) dodano 29.10.2013 21:50

Piękną scenerię ułożyła Ci Pani Przyroda :)
Zazdroszczę Ci tych wspaniałych widoków.
Może w przyszłym roku uda mi się już wyruszyć w te piękne góry ...
Chwilowo zadowalam sie Beskidami :)
Pozdrawiam.

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 29.10.2013 21:48

Witaj Halszko:)Marzenia trzeba spelniac,wiec nic straconego-przyszly rok moze byc Twoj:)Pozdrawiam

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 29.10.2013 21:47

Surykatko milo,ze zajrzalas i dziekuje jeszcze raz za podpowiedz;)Pozdrawiam

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 29.10.2013 21:46

Paweller no to pieknie ,Ty znowu tam byles:)Ja dopiero w przyszlym roku wybiore sie tam ponownie:)Dziekuje za wizyte i pozdrawiam

bartak użytkownik bartak(wpisów:936) dodano 29.10.2013 21:37

Piękne zdjęcia, to u Ciebie norma ale z tak dokładnymi opisami szczytów widocznych z trasy, to już mnie "rozłożyłaś " ale dzięki temu wiem , co widziałam pokonując ten szlak w sierpniu, początek naszej trasy był taki sam / nie zahaczyliśmy o Smreczyński Staw/ a z Kopy Kondrackiej schodziliśmy Doliną Małej Łąki przez Przysłop Miętusi do Kościeliska. Pozdrawiam :)

pesteczka123 użytkownik pesteczka123(wpisów:1556) dodano 29.10.2013 21:36

Szkoda, że nie ma w tym roku kalendarza, bo znalazło by się tu kilka świetnych widoczków. Gratuluję.
Kiedyś szłam fragmentem tej trasy w kompletnej mgle i choć niewiele widziałam, dostałam na pocieszenie stadko kozic na które wyszłam w pewnym momencie, gdy mgła się przerzedziła.
Ale to było tak dawno, że już sama nie jestem pewna, czy mi się to przypadkiem nie przyśniło :)

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 29.10.2013 21:33

Piękny szlak (moje marzenie),super pogoda,wspaniałe widoki,śliczne zdjęcia:)
Gratuluję kondycji i pozdrawiam:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7300) dodano 29.10.2013 21:30

Aha, skoro już się edukujesz botanicznie, to dopowiem,że na 41 masz goryczkę trojeściową :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7300) dodano 29.10.2013 21:27

Widzę,że zmieniasz tytuły jak rękawiczki :D, ale nic to, ważne ,że piękny to szlak jesienią zwłaszcza i że taaaaka pogoda Ci się trafiła. Obejrzałam z przyjemnością.
Pozdrawiam :-)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7472) dodano 29.10.2013 21:25

Baracuda - ale mnie denerwujesz tymi swoimi galeriami, znowu będę musiał tam jechać, a myślałem, że sezon już zakończyłem:))) Parę dni temu chciałem przejść te Czerwone Wierchy, ale ... poszedłem w drugą stronę. Widok ośnieżonych Czerwonych Wierchów był zarąbisty:)
Miło się z Tobą wędrowało, pozdrawiam:)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 29.10.2013 21:23

Widzisz Satanie jaka jestem szczesciara i na dodatek w to wierze:)Pogode mialam ideaalna,a nawet lepsza niz w sierpniu:)Co do tej roslinki to kompletnie nie wiedzialam co to jest,stawiam dopiero pierwsze kroczki:)Masz racje i gratuluje wiedzy-faktycznie to Dziewięćsił bezłodygowy:) Dziekuje i pozdrawiam

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 29.10.2013 21:18

Surykatko dzieki;)

satan użytkownik satan(wpisów:3209) dodano 29.10.2013 21:15

Baracuda! Ki Ornak...?! :-(

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 29.10.2013 21:12

Twoje "inwalidztwo" przejdzie mam nadzieję za parę dni, a wspomnienia zostaną na zawsze;) a z tymi nazwami to zgadzam się z tamą, też nigdy nie wiem, co jest czym;) pozdrawiam:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7300) dodano 29.10.2013 21:06

Tak piękna tapetka,że nie da się nie wejść :), zanim obejrzę, powiem ,żebyś zmieniła szybciutko tytuł, w końcu Ciemniak to tyż Cerwony Wierch:)

satan użytkownik satan(wpisów:3209) dodano 29.10.2013 21:01

Baracuda! Kurcze...nie przestajesz mnie zadziwiać :-)
Jak Ty to robisz, że zawsze masz w tych kapryśnych Tatrach taką pogodę...Hym?! :-)
Widok na Kominiarski z perspektywy Czerwonych Wierchów jest zacny, panoramki też piękne, a 31...bo to chyba jest dziewięćsił...dawno nie oglądałem tak udanego ujęcia tej rośliny.

Do kompletnego kompletu brakuje świstaka i kozicy, ale za dobrze byś miała. ;-)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 29.10.2013 20:56

P.S Tamo kupujesz mape i do przodu:D

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 29.10.2013 20:55

Witaj Tamo:)Za pierwszym razem tez to wszystko bylo dla mnie czarna magia:)Zlocik bedzie na pewno,dlatego rozumi Pani co pisalam o cwiczeniu kondycji:))))Pozdrawiam

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 29.10.2013 20:54

Heriko tez siebie zadziwilam-tym bardziej,ze mam kontuzjowane kolano i po takim 3dniowym maratonie jestem inwalidka:/To jest wlasnie ten magnetyzm gor:)Pozdrawiam

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 29.10.2013 20:49

Sorry, ale nie ogarniam tych nazw, tych szczytów. Przy okazji zapytam Cię "jak się to robi", czyli - ogarnia taki temat :)
Piękną miałaś pogodę i ustrzeliłaś piękne widoki.
Pozdrawiam :)

p.s. liczę, na mały górski zlocik w 2014 r. :)

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 29.10.2013 20:47

muszę przyznać, że masz całkiem niezłą kondycję:) aż mi się głupio zrobiło tak siedząc przed kompem i podjadając co chwila co-nie-co;) a widoki przednie:)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 29.10.2013 20:40

Dziekuje Kordulo:)Pozdrawiam

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6138) dodano 29.10.2013 20:36

PIEKNIE:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!