m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (30):

 
Plaża w Peramie. Perama leży kilkanaście km na południe od Kerkyry. Na tarasie powyżej plaży, w cieniu sędziwych drzew oliwnych można zażywać nieaktywnego wypoczynku i smakować greckie drinki. Nauka jazdy na wodnych nartach rozpoczyna się przy takim drągu.
Koniec jazdy. Koło wioski Agios Ioannis (centrum wyspy) znajduje się Aqualand urządzony na obszarze 125 000 m.kw.
Tutaj twierdza piratów.
Zjazd z wysokości ok. 15m.
Górny odcinek ma pochylenie ok. 75 st.

najbliższe galerie:

 
Corfu I. Krajobrazy.
1pix użytkownik jotwu odległość 0 km 1pix
Korfu
1pix użytkownik donczok odległość 0 km 1pix
Corfu II. Kerkyra, Benitses.
1pix użytkownik jotwu odległość 0 km 1pix
Korfu - stolica Korfu (a może odwrotnie? )
1pix użytkownik dispar odległość 1 km 1pix
 Korfu -  BŁĘKIT i ZIELEŃ
1pix użytkownik gabi odległość 1 km 1pix
Korfu - nie tylko plażowo
1pix użytkownik danielk odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (9):

 
zima-2009 użytkownik zima-2009(wpisów:347) dodano 22.08.2009 10:15

Marzy mi się taki wypoczynek...w słońcu i ciepłej wodzie.

Moim zdaniem takie galerie też powinny znajdować się na OS,bo oprócz zwiedzania są również atrakcje,o których zwykle nic nie wiemy.
Planując wycieczki,staram się zebrać jak najwięcej informacji na temat danego miejsca i okolic,aby umilić i urozmaicić sobie i swojej rodzinie pobyt w tym miejscu.
Jestem ciekawa,gdzie dokładnie znajduje się ten "aquapark"?

jotwu użytkownik jotwu(wpisów:666) dodano 28.07.2009 15:18

zibid: znajduje się.
Pozdrawiam.

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 26.07.2009 22:21

Ta galeria winna się znaleźć w rodzinnym albumie, a nie w obieżyświecie. Pozdrawiam

mironel użytkownik mironel(wpisów:255) dodano 11.10.2008 17:36

fajne miejsce na wyjazd z rodzinką.

jotwu użytkownik jotwu(wpisów:666) dodano 28.07.2008 12:50

Raul: dziękuję za radę - Photoshop CS3 też pokazuje dane EXIF.
Zgadzam się z oceną 11; zdjęcie wykonałem z dużej odległości i dalsze kadrowanie jeszcze bardziej zepsułoby jakość.
Nie zgadzam się z tym, by zdjęcia miały zawsze jednakową w każdej galerii proporcję boków. Każda fotografia winna być odrębną kompozycją a proporcje boków są tylko funkcją tejże kompozycji. Tutaj należy też stwierdzić, że w większości Galernicy publikują takie zdjęcia, jakie wyciągną z aparatu - bez ingerencji w kształt obrazka.
Poza tym Portal preferuje format zbliżony do kwadratu; można wtedy najpełniej wykorzystać dano nam do dyspozycji pole.
Pozdrawiam.

czupur użytkownik czupur(wpisów:303) dodano 27.07.2008 13:57

Pozwolę sobie na drobną sugestię, dotyczącą danych EXIF. Jest dobry, moim zdaniem program o nazwie-Opanda IExif 2. Podaje wszystkie dane bez potrzeby kopiowania
zdjęcia. Pozdrawiam.

raul użytkownik raul(wpisów:2032) dodano 27.07.2008 13:31

jotwu ... nie jestem fachowcem, fotografią zajmuję się wyłacznie z zamiłowania i traktuję ją tylko jako bardzo przyjemne hobby ... ale jeżeli mam tak całkiem amatorsko wyrazić swoje zdanie to kilka uwag bym znalazł.
Woda i zabawy w wodzie - to bardzo wdzięczny temat, do zaprezentowania swoich umiejętności w operowaniu parametrami ekspozycji. Można zastosować kilka metod przekazania sceny. Ta, którą właśnie zastosowałeś w swojej galerii - to bardzo krótki czas naświetlania i zamrożenie chwili - to podkreślenie ruchu i wyeksponowanie szczegółów, poprzez jego całkowite zatrzymanie. Obraz staje się bardzo dynamiczny, spontaniczny ... ale jednocześnie wyrazisty i ostry (np. fot.8).
Zatrzymane rozbryzgi wody, stworzyły kapitalny efekt podkreślający ruch i prędkość. Kaskady wodne (fot. 15 - 19), również doskonale zaprezentowane z wyeksponowaniem szczegółów spadającej wody. Fotka 20 to istny wulkan energii - to tętniący pędem wody obraz, w którym częściowa widoczność fotografowanych osób, staje się zaletą, a nie wadą.
Jeżeli jednak, miałbym się koniecznie czegoś uczepić ... to zwróciłbym uwagę na brak konsekwencji w formacie kadrowania. Galeria to pewna całość i powinna być wykadrowana w jednym z obowiązujących standardów. 3:2 , 4:3 , 5:4 albo w innym, swoim własnym, ale jednakowym od początku do końca. Można też poprawić kadry kilku zdjęć. Przykładem niech będzie fot. 11, gdzie uwaga widza, skupiona na zabawie chłopców w wodzie, zostaje skutecznie rozproszona, przez ogromną ilość otaczającej ich wody. Wydaje się, że większe zbliżenie i umieszczenie głównego tematu w 1/3 wysokości kadru, dałoby korzystniejszy efekt.
Nie zmienia to jednak faktu, że przedstawiłeś nam spontaniczną, technicznie poprawną i bardzo przyjemną w odbiorze relację z zabaw wodnych.

Aby odczytać dane EXIF, kopiuję fotkę na dysk i otwieram jedną z przegladarek np. ACDSee lub Fast Stone, otwieram właściwości i widzę wszystko co mnie interesuje. Jeżeli jakieś zdjęcie, zwraca szczególnie moją uwagę, to jestem ciekawy, przy jakich parametrach technicznych zostało wykonane ... uczymy się przecież cały czas, a na tym portalu jest wiele wspaniałych zdjęć, stanowiących do tej nauki doskonały materiał. Stąd moja wścibska dociekliwość. :)
Pozdrawiam

jotwu użytkownik jotwu(wpisów:666) dodano 27.07.2008 12:07

Raul: będę bardzo wdzięczny za recenzję "wodnych" zdjęć. Jeszcze jedna prośba: jak odczytujesz parametry fotografii z Obieżyświata?
Pozdrawiam.

pesteczka123 użytkownik pesteczka123(wpisów:1556) dodano 12.10.2007 16:07

Idealnie relaksująca galeria po męczącym tygodniu za biurkiem. Dzięki :-)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!