m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Zawsze starałam się tak organizować swoje wyjazdy, aby nie jeździć dwa razy do tych samych miejsc, każda podróż z zasady ma prowadzić w nowe. A jednak!
Na Malcie byłam 15 lat temu przez 2 tygodnie, wyspa oczarowała mnie już wtedy. 
Teraz samolotem tanich linii doleciałam tam ponownie wraz mamą, dotarła również moja mieszkająca na stałe w Niemczech siostra z dziećmi, był to niejako nasz rodzinny wyłącznie babski meeting. 
Zamieszkaliśmy w miejscowości Mellieha, wybranej przez moją siostrę z powodu bardzo dobrych warunków do nurkowania.

Plaże na Malcie są najczęściej skaliste, a zejścia do morza dość strome. Nie sprzyja to szczególnie wakacjom z dziećmi , przypuszczam, że nieliczne piaszczyste plaże pękają latem w szwach. Hotele rekompensują to wspaniałymi basenami, mieszczą się najczęściej na dachach, co ma ogromny urok. Nad miastem góruje kościół Matki Boskiej Zwycięskiej.

Malta jest uważana za najbardziej katolicki kraj w Europie (poza Watykanem). Około 98% Maltańczyków to katolicy. 
Do 2011 jeden z niewielu krajów na świecie i jedyny w Europie, gdzie rozwody były nielegalne. Chrystus - tak, rozwód - nie - tym hasłem działacze katoliccy odpowiadali na slogan zwolenników reformy Daj miłości drugą szansę
Parafie w dniu głosowania przywoziły do lokali wyborczych staruszków, którzy nie mogli tam dotrzeć o własnych siłach, a księża przypominali, że zgoda na rozwody w prawie świeckim jest nie do pogodzenia ze światopoglądem dobrego katolika. 
W wyniku przeprowadzonego referendum 53% z 72% głosujących obywateli opowiedziało się za wprowadzeniem legalnych rozwodów. Musi go poprzedzić przynajmniej 4 letnia separacja. 


Dziedziniec sanktuarium Obok głównego kościoła parafialnego znajdują się schrony z okresu II wojny światowej. Ich łączna długość wynosi ok. 500 m - są to jedne z największych schronów na Malcie.
Mdina to jedno z najpiękniejszych średniowiecznych miast w Europie. Jedno z najbardziej romantycznych jakie widziałam. Kiedyś za panowania Fenicjan była stolicą Malty. Położona jest na spadzistym stoku, pośrodku wyspy i obserwuje z daleka cały kraj. 
W roku 1693 roku wielkie trzęsienie ziemi zamieniło ją w stos gruzu. Została odbudowana z zachowaniem średniowiecznego stylu. 

Na Malcie niemal przy każdych drzwiach wejściowych widzi się figurki świętych. Katedra św Piotra i Pawła. W dawnej Mdinie swe siedziby miały władze kościelne, wojskowe, tu też mieszkały i nadal mieszkają najstarsze maltańskie rody. Spacerując tymi cudownymi wąskimi uliczkami, wpada się w świat całkowitej ciszy. Ciszy jakby nie z tego świata. Wydaje się jakby czas stanął w miejscu. Uliczki zachwycają, fascynują, pobudzają fantazję...
Mimo woli stawia się retoryczne pytanie, jak wyglądało tu życie kiedyś, jacy byli ówcześni mieszkańcy, co ich cieszyło, co smuciło. Te uliczki są marzeniem dla takich jak ja, dla poszukiwaczy ducha miejsca. Wyspa określana jest często mianem muzeum pod gołym niebem. Reprezentacyjna brama wejściowa do miasta. 

To zdjęcie robiłam dosłownie w biegu, ustawiłam statyw, potem nawet go nie składając, gnałam do autobusu, następny odjeżdżał za godzinę, w dodatku poganiała mnie rodzina. ( Później często chodziliśmy osobno). 
Wielu mieszkańców tego kraju żartuje, że na wyspie jest więcej kościołów niż mieszkańców. Wyspa usiana jest wieżami kościołów, o liczebności równej dniom w roku - 365. 

W Mosta znajduje się kościół - rotunda pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP, ufundowany przez mieszkańców, którzy także fizycznie pracowali przy budowie. 
Świątynia posiada potężną kopułę - czwartą co do wielkości w Europie. 

W zakrystii leży replika niemieckiej bomby, która w 1942 roku przebiła kopułę. Nie eksplodowała i nie zraniła nikogo z wiernych, co uznano za cud.
Marsaxlokk to jedno z najbardziej malowniczych miasteczek. W tej sennej rybackiej osadzie znajduje się deptak, kilka kawiarenek, a przede wszystkim przycumowane przy brzegu charakterystyczne maltańskie łódki luzzu.
To właśnie tutaj w 1989r spotkali się G. Bush i M.Gorbaczow, aby oficjalnie ogłosić koniec zimnej wojny. Wyjątkowo mała ilość turystów. Uliczki puste, cisza i błogi spokój. Tradycyjne kolorowe łodzie rybackie. Przesądni Maltańczycy rzeźbią na nich oczy Ozyrysa, które szeroko otwarte i czujne, zdolne są odstraszyć najgorsze. Valetta - jeden z podróżników opisał ją jako miasto zbudowane przez dżentelmenów dla dżentelmenów. Dziś jest ona przepięknie zachowanym XVI-wiecznym grodem o kształcie prostokąta, obwarowanym murami i na tyle niedużym, by obejść je w parę godzin. Wejście do centrum przez bramę. 
Masy ludzi, firmowy sklep za sklepem, wszędzie lokalni sprzedawcy, zero nachalności
Uliczne występy. Flaga Malty jest biało-czerwona - tyle że kolory umieszczone są pionowo.
Wyspa była scenografią do kilku znanych filmów. Kręcono tutaj m.in. Gladiatora oraz U-571.
Nie ma na niej prawie wcale zieleni. Od czasu mojego pierwszego kontaktu z Maltą ( 16 lat temu) za każdym razem kiedy widzę nasze lasy, łąki, kwiaty, myślę jaki piękny widok stanowiłyby dla Maltańczyków. 
Ulokowane na piętrze balkony służyły mieszkańcom kamienic do zerkania na ich znajdujące się na parterze sklepy i zakłady rzemieślnicze. Wewnątrz miasta spacerujemy uliczkami krzyżującymi się pod kątem prostym. Podążając w kierunku centrum odkrywamy coraz to piękniejsze zabytki, czyli pałace, katedry, muzea i kościoły.
Dla mnie posiada niesamowity, niespotykany gdzie indziej klimat, po oddaleniu się od centrum, uliczki stają się wymarłe, budynki sprawiają wrażenie jakby wyciosanych z jednakowej żółtej skały Niewyobrażalna wprost ilość pustych, niszczejących starych domów, kamienic, noszących często ślady dawnej świetności. To miasto pełne cudownych brukowanych uliczek i zatopionych w ciszy zaułków, kamiennych drzwi, kołatek, lamp, ornamentów, rzeźb, unikatowych balkonów o różnej, często kontrastowej kolorystyce, można tak chodzić i chodzić, delektując się bez końca tą ciszą, pustką, chłodem oraz swoistym wrażeniem przeniesienia się w inny wymiar czasu. Czasu, gdzie samotność jest luksusem. Malta znana jest ze szkół językowych. Każdego roku przyjeżdżają studiować na Maltę liczne grupy młodych ludzi z Europy i całego świata. Po Brytyjczykach, którzy zajmowali kraj do 1968 roku, pozostały czerwone budki telefoniczne,
Ciekawostką Valetty jest to, że nawet podczas upałów panuje tu naturalny chłód, wynikający z systemu naturalnej wentylacji opartego na wykorzystaniu morskiej bryzy przy właściwym układzie ulic. szkolne mundurki dzieciaków i lewostronny ruch drogowy. 

Popijając brytyjskie piwo, Maltańczycy zazwyczaj kibicują drużynie Manchester United Casa Leone - Leone jest niewątpliwie człowiekiem finansowego sukcesu. Postanowiłam zobaczyć wnętrze tego prywatnego restaurowanego domu ( jedynego zresztą jaki udało mi się dostrzec). W środku przynajmniej 10 robotników, przestronne, piękne, wysokie pomieszczenia, już teraz czuć spory przepych i zbytek. 
Leone prowadzi jakiś biznes w Mdinie, nie zrozumiałam niestety jaki. 
Centrum Valetty, boczna uliczka, szyldy notariusza, dwóch adwokatów i stomatologa.
Wnętrze, drzwi z prawej to gabinet stomatologa, w środku brud, odrapane ściany.
Elegancka z zewnątrz brama dalej to spółka partnerska adwokatów ( kilkanaście nazwisk ), po wejściu do środka rozejrzałam się ostrożnie , bałam się robić zdjęcia, pierwsze co mi się rzuciło w oczy to ogromny grzyb na ścianie. Muszę powiedzieć, że to co zobaczyłam mocno mnie zdziwiło. 
( na Gozo odważyłam się zapukać do drzwi jednego z mieszkań, zapraszam wkrótce ) 
 
Na południowo -zachodnim wysokim i skalistym wybrzeżu Malty znajduje się jedna z naturalnych atrakcji, błękitna grota (Blue Groto), wyrzeźbiona przez fale morskie. Decyduję się obejrzeć te cuda natury płynąc w małej kilkuosobowej łódce. 

Kaplica Marii Magdaleny z XVII w. na skraju klifu. Rejs trwa 30 minut. Kryształowo czysta przybiera bajeczne wprost kolory: niebieski, zielony, błękit, turkus, lazur, szafir, szmaragd, granat, topaz, seledyn
- ręka po zanurzeniu w wodzie staje się niebieska. 
Ściany jaskiń bogate są w różnorodne minerały, do wymienionych wyżej cudownych kolorów dochodzi jeszcze żółty, fioletowy i pomarańczowy. Jedną z atrakcji jest Popeye Village. To osada rybacka zbudowana specjalnie jako scenografia do filmu Roberta Altmana Popeye z roku 1980, z R.Williamsem w roli głównej.
Główna ulica Popeya Village. 
Fikuśne krzywe chatki odkupił jakiś przedsiębiorczy Maltańczyk i za opłatą można do nich zajrzeć. Każda chatka w wiosce miała swoje indywidualne przeznaczenie. Znajduje się tam szkoła, dom szewca, rybaka, bar....
Zatoka Kotwic przy Popeye Village
Po lewej stronie znajduje się wybetonowany taras z leżakami i małym basenem. 

Warto zabrać ze sobą strój kąpielowy. Woda czysta, można powiedzieć zjawiskowa po prostu. Dla najmłodszych na końcu wioski basen ze zjeżdżalniami i plac zabaw. 

To ostatnie zdjęcie, wykonane w mojej miejscowości.
„Czerwona Wieża”, wzniesiona została przez joannitów w 1649 roku, widoczna z daleka, pięknie podświetlona wieczorem.

Galerię tę dedykuję mojej Mamie, która podczas pobytu na Malcie skończyła 79 lat, dzielnie sekundowała mi całymi dniami w moich wędrówkach i od dziecka zaszczepiła we mnie miłość do podróży.

Dziękuję za uwagę.

najbliższe galerie:

 
Balkonowych wspomnień czar-Valletta
1pix użytkownik baracuda77 odległość 0 km 1pix
Valletta, stolica Malty
1pix użytkownik travis odległość 0 km 1pix
Malta
1pix użytkownik maciek odległość 0 km 1pix
Malta-Valletta-katedra sw Jana
1pix użytkownik andy odległość 0 km 1pix
Malta cz I
1pix użytkownik andrew430 odległość 0 km 1pix
Malta - Valetta
1pix użytkownik muczacza odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (79):

 
gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 20.06.2015 12:39

Dzięki Ula, starałam się jak mogłam. To była jedna z moich pierwszych prezentacji i bardzo ją lubię zarówno pod względem obrazu jak i tekstu.
Fakt faktem, ze teraz bym ją zapewne inaczej skomponowała.
pozdrawiam
i do zobaczenia

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 19.06.2015 21:42

Gabi wpadłam tu jeszcze raz, obejrzałam na spokojnie. Pamietam , ze nie było mnie w kraju , jak ja dodałaś. Podpisuje się dwoma rekami pod tym co napisał deszczu, a on sie zna:)) jeszcze raz gratuluje:)) POzdrówki:))

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 02.12.2014 22:48

Warusek, dzięki, miło czytać takie słowa,
pozdr.

warusek użytkownik warusek(wpisów:237) dodano 30.11.2014 22:27

Ciekawa galeria i Twoje przemyślenia , pozdrawiam ...

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 13.11.2014 09:44

Kaktus, to ja też po ludzku Ci napiszę: dzięki,
pozdr.

kaktus użytkownik kaktus(wpisów:15) dodano 12.11.2014 20:34

Trudno dopisać coś oryginalnego do zamieszczonych już komentarzy, więc napiszę po ludzku: bardzo mi się podoba.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 01.08.2014 17:24

Mucha, Klavert, Malta grzechu warta, super to jest powiedziane, jechać i się w ogóle nie zastanawiać, wyspa urzeka,
dzięki za wizytę,
pozdr.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 01.08.2014 13:43

Gabi,
Wpadłam tu dzięki Musze…
Piękna prezentacja Malty! Zawsze zastanawiałam się jechać, nie jechać…
Teraz już wiem, że i tam warto zawitać! Dziękuję!

mucha79 użytkownik mucha79(wpisów:163) - Użytkownik usunięty. dodano 01.08.2014 13:22

Malta grzechu warta:) Mamy znajomych na Malcie I zapraszaja nas juz od dawna może w nowym roku....

ak użytkownik ak(wpisów:6367) dodano 31.07.2014 11:18

może masz rację...za szybko zyję :)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 31.07.2014 11:13

Ak, dzięki za wizytę, przecież trzy tygodnie temu zrobiłam Jarmark, mój serial nie jest emitowany tak często, a Maltę polecam i to bardzo,
pozdr.

ak użytkownik ak(wpisów:6367) dodano 31.07.2014 10:48

naprawde pięknie tam , nie słodziłem ani nnie słodzę , ale może... juz czas na jakąś nową galerie ? :)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 25.11.2013 08:47

Marcowadziewczyno, dziękuję za wizytę, cieszę się, że się podobało,
pozdr.
Gabi

marcowadziewczyna użytkownik marcowadziewczyna(wpisów:1527) dodano 24.11.2013 19:41

Duża przyjemność w oglądani i w czytaniu też .Malta na wakacje całkie , całkiem :)
Pozdrawiam serdecznie :)))

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 18.11.2013 20:05

Wrowal, Jacek1111, dziękuję Wam za wizytę,
pozdr.
Gabi

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 13.11.2013 21:13

Deszczu, dziękuje za wizytę i miłe słowa, staram się jak mogę, cieszę się, ze to doceniłeś,
pozdr.
Gabi

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 13.11.2013 16:07

...kolejna Malta w kobiecym wydaniu...Gabi!, szukasz a nie pstrykasz co popadnie i to jest cenne...pozdrawiam serdecznie.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 13.11.2013 11:31

Pesteczko, dzięki za wizytę, jedź, gwarantuję Ci, że będziesz zachwycona, i dziewczyny też :)
A i męska część rodziny też znajdzie cos dla siebie, fajne są Maltanki,

pozdr.
Gabi

pesteczka123 użytkownik pesteczka123(wpisów:1556) dodano 12.11.2013 21:02

Gabi: Gratuluję i jestem pod wrażeniem.
Nigdy nie ciągnęło mnie specjalnie na Maltę, ale chyba zrewiduję ten pogląd.
Fajna oprawa do bardzo ciekawej narracji i sporo praktycznych i pożądanych informacji o tym, gdzie można sprzedać resztę rodziny (dla jednych Popeye, dla innych Galdiator). Chwała Ci za to :D
Fotki dla mnie "naj" to: 22, 47 i 13.
Pozdrawiam bardzo ciepło!

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 11.11.2013 10:19

Tama, dzięki, jak pojedziesz na Maltę dokładnie Ci napiszę jak trafić do niektórych zaułków. Zdjęcie, które Ci się podoba było moja wizytówka, ale " leci" dość mocno w prawo - dlatego je wymieniłam. Musisz i Ty dotrzeć do tego miejsca.
pozdr.
Gabi

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 11.11.2013 08:30

Gabi, idziesz jak burza do przodu :) Mam sentyment do zdjęcia 11, zmierzch plus ciepłe światło latarniane :)
Ze względu na Twoją wyśmienitą narrację (wciągającą i niezwykle ciekawą), ja już czekam co pokażesz w nowym roku z dalekiej wyprawy :)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 11.11.2013 07:56

Kordula, dziękuję:)
pozdr.
Gabi

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 10.11.2013 23:13

Gabi , super, super, :))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 10.11.2013 00:27

Zastanawiam się i to tak,że aż mi się coś przepala na synapsach.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 09.11.2013 23:57

Niezbadane są wyroki boskie i ludzkie.
Zastanów się nad swoim życiem.
Zawsze jest dobry czas na poprawę.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 09.11.2013 23:46

Ja wybaczam, ale niby czemu jestem winna?

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 09.11.2013 22:34

No dobra, to ja wybaczam Surykatce, skoro jest winna.
Mam nadzieję, że to zamknie sprawę.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 09.11.2013 22:27

dispar, ja już wybaczam:)
To wszystko wina ..... surykatki, przecież ja za każdym razem sprawdzam, jak to się piszę :) znowu trzy razy do góry leciałam :(

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 09.11.2013 22:18

Nie muszę.
Ale czasem nie potrafię się powstrzymać.
Wybaczcie Obie.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 09.11.2013 22:15

Dispar, czy ty musisz być taki straaaasznie pryncypialny? i taki pamiętliwy :(
Surykatka, wybacz! znowu faux-pas z mojej strony :)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 09.11.2013 22:01

Ela już raz się deklarowała, że jednak nie wynajmuje swojego brzucha.
Chyba, że coś się zmieniło w międzyczasie.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 09.11.2013 21:53

Surygatko, Wielkopolanko, bardzo Wam dziękuję za Wasze uwagi. Cieszę się, że podoba Wam się moja galeria. Mówiąc szczerze również mi się podoba :)
pozdrawiam
Gabi

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 09.11.2013 21:37

Malta coraz bardziej mi się podoba. Te, wąskie , kamienne uliczki rzeczywiście urocze. Sporo ciekawych miejsc i detali. Fajna galeria. Pozdrawiam :)

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1982) dodano 09.11.2013 21:26

Piękna galeria! wspaniale przedstawiona a nawet dokładniej niż w najlepszym przewodniku! gratuluję i pozdrawiam serdecznie:))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 09.11.2013 10:48

Beżowo-rdzawe mury dodają urody temu miastu. Fajne miejsce na spacery z aparatem. Postęp w kadrowaniu też jest ważny ale niewiele się nauczysz stosując cały czas te same ustawienia. Niskie ISO, o ile nie ma wpływu na poruszenie zdjęcia jest dobrym wyborem ale F 8 to już kontrowersyjne ustawienie. Wiele podręczników dla początkujących fotoamatorów głosi, że F 8 to najlepsza przysłona sprawdzająca się w każdych warunkach. To złudne. W praktyce nie spotkałam jeszcze aparatu, który przy normalnym oświetleniu robiłby najlepsze zdjęcia na F8 a to oznacza, że trzymając się tej wartości mnóstwo osób nie wykorzystuje możliwości aparatu i robi gorsze fotki niż umożliwia ich sprzęt. Pozdrawiam :)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 09.11.2013 08:39

Witaj Halszko, dziekuję za wizytę i słowa uznania,
pozdr.
Gabi

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 08.11.2013 22:13

Interesująca galeria z pięknej Malty:) Sporo ciekawostek i włożonej pracy przy tworzeniu albumu.
Gratuluję podróży i pozdrawiam:)

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 08.11.2013 17:39

Gabi, ja też sobie na ławeczce trochę posiedziałam ;) Autobusy jeżdżą do Marsaxlokk zdecydowanie zbyt rzadko ;)
Nola, w przewodnikach tak chwalą to miasteczko, że nie sposób je ominąć. Warto jednak czasami zboczyć z utartych szlaków, np. w Dingli - wszyscy turyści idą w kierunku kaplicy św. Marii Magdaleny, a stamtąd kiepsko widać klify. Jeśli pójdziemy w przeciwnym kierunku będzie o niebo ciekawiej ;) pozdrawiam serdecznie

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 08.11.2013 17:06

Magdar, dziękuję :)
Plan Podróży_ faktycznie kolory tam są piękne, zawsze było np.niebieskie niebo, to wielkie szczęście dla fotografującego :)
pozdr.
Gabi

plan_podrozy użytkownik plan_podrozy(wpisów:73) dodano 08.11.2013 16:39

Piękne zdjęcia 0 genialne kolory, bardzo naturalne ciekawe kadry. Zawsze myślałam że Malta to miejsce nie dla mnie - po Twojej galerii zmieniam zdanie i będę uwzględniać to miejsce przy planach urlopowych

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 08.11.2013 15:27

Cudownie tam .Pozdrawiam :)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 08.11.2013 09:50

Sniezko, ja jeszcze kilka miesięcy nie wiedziałam co to jest, a rozłożenie statywu i osadzenie na nim aparatu to było prawdziwym wyzwaniem. Teraz idzie mi już prawie z automatu, także spokojnie, nie zarzekaj się :)

Heriko, Paweller, Anek, cieszę się z Waszej wizyty, a także z tego, ze się Wam spodobało :)


Nola, Baracuda, Madelaine, Tama i wszystkie osoby, które pojadą kiedyś na Maltę, otóż powiem tak: rzeczywiście wszyscy jeżdżą do tej małej wioski rybackiej. Ma ona swój niezaprzeczalny urok. Jest tam śliczny ten porcik. Jest inny od wszystkich portów jakie w swoim życiu widziałam, a widziałam ich już sporo. Poza tym jak to w takiej mieścinie, cisza, pustka, spokój. Aczkolwiek rozumiem Madeleine, moja mama i siostra spędziły tam czas siedząc na ławeczce w porcie, ja oczywiście latałam z aparatem. Ale pojechać warto, absolutnie :)


Grace, cieszę się z Twoich słow. Świetnie potrafisz odczytywać dane z aparatu. Faktycznie iso ustawione na 80 na stałe, poza jednym zdjęciem nr 19, tam skorzystałam z porad Andreda, ponieważ jeden budynek stał w pełnym słońcu, a kościół w mega cieniu, był straszny problem, a bardzo mi się akuratnie tam podobało i chciałam mieć stamtąd zdjęcie, pokombinowałam i wyszło cos takiego. Kolejna impreza będzie już mam nadzieję z większą ilością opanowanych funkcji. Zgadzam się z Toba, ze OS mobilizuję i tak też powinno być :)

wszystkich, którzy chcieliby się więcej dowiedzieć zapraszam na pocztę priv.
pozdr.
Gabi

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 08.11.2013 00:45

Pieknie pokazalas Malte. A rodzinny urlop z Mama - wspanialy prezent urodzinowy:)
Serdeczne pozdrowienia dla Mamy:)
Gabi jestem pelna podziwu, blyskawicznie idziesz do przodu:)
Myslalam, ze zdjecia robisz z preselekcja przeslony, (wszedzie 8), a tu prosze, czytam ze manualnie dobierasz czas - fiu,fiu... chyle czola.
Szkoda, ze wszedzie zastosowalas to samo ISO, ale widac duzy postep:)
Pozdrawiam i gratuluje, OS naprawde mobilizuje:)

ps ciesze sie, ze polecilas Tamie galerie, o ktorej Ci wspominalam na priv.
Zawsze warto podpatrywac lepszych:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6848) dodano 08.11.2013 00:20

Madeleine fajne nie jest, a wszyscy tam jadą;)

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 08.11.2013 00:11

Nola, Marsaxlokk fajne nie jest, tylko na zdjęciach dobrze wygląda ;) ja miałam ochotę ewakuować się stamtąd po 30 minutach.

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 08.11.2013 00:02

Gabi wywolywalam jeszcze jednego wilka z lasu-Martyne ciekawa jestem jaka ze mnie naprawde czrownica:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6848) dodano 07.11.2013 22:58

Gabi ja byłam w stolicy, ale jakoś nie miałam kiedy wrzucić galerii, no i nie mam takiego fajnego zdjęcia jak Twoje 32:)
Żałuję, że nie dotarłam do Marsaxlokk, ale następnym razem, bo na pewno taki będzie, dotrę tam na 100%.
pozdrawiam:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7611) dodano 07.11.2013 22:02

Gabi - bardzo mi się podoba Twoje spojrzenie na Maltę, galeria robi wrażenie i przyznam, że z chęcią bym tam teraz pojechał. Parę kopuł już widziałem, ta na 17 również robi wrażenie:)
Pozdrawiam serdecznie:)

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3478) dodano 07.11.2013 21:58

Czyli pewnie trzeba jakiś dłuższy czas. Czyli ze statywem. Czyli sobie nie spróbuję;)

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 07.11.2013 21:54

bardzo fajna ta Twoja Malta, Popeja Village super, razem z tą zatoczką. jesli tam kiedyś wyląduję, to z pewnością tam zawitam:) pozdrawiam serdecznie:)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 07.11.2013 21:48

Popekpawel - dzięki

Sniezko, to samo, dzięki :)
pytanie: nie wiem: aparat na statywie, przesłona F8, czas dobierany manualnie, resztę zrobił przypadkiem aparat.
pozdr.
Gabi

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2751) dodano 07.11.2013 21:44

Po dość długiej jak na warunki internetu nieobecności ;) zajrzałam tu i zaczęłam od wizyty na Malcie, która podoba mi się i prawdę powiedziawszy bardziej opisy do mnie przemawiają niż zdjęcia mimo że ładne. Pozdrawiam serdecznie Gabi

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3478) dodano 07.11.2013 21:43

Ładniusie:)
Jak się robi takie gwiazdki ze świateł latarni?

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 07.11.2013 21:33

Dispar, kiedy zalogowałam się po raz pierwszy napisałeś: będzie z Ciebie pożytek na OS. Kilka słów, a jak bardzo mnie zobowiązały.
Dziewczyna ze zdjęcia to marzenie każdego fotografa, z jaką ona radością i urokiem pozowała, nie wiem kto się lepiej bawił, ja czy ona :)
Cieszy mnie też to, że podobają się rożnym ludziom rożne zdjęcia.
Dziękuję za wizytę.

Baracuda, żadne to dla mnie pocieszenie. Gdybyś pojechała do Poznania spotkałabyś więcej takich jak my. Ale to tez marne pocieszenie :(

pozdrawiam
Gabi

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 07.11.2013 21:32

Gabi. Bardzo ładna galeria. Obejrzałem z przyjemnością.

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 07.11.2013 19:40

Gabi nie wiem czy moze to byc pocieszeniem,ale tez tak mam z ksiazkami:(Od kiedy jestem na OŚ one ciagle puszczaja do mnie oka ,a ja mowie pozniej,jutro,wieczorem....:)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 07.11.2013 19:25

22,32,36,47- bardzo fajne.
Stomatolodzy już tak mają, szczególnie w stolicach (fot.40).
Coraz lepiej.
Podoba mi się Twoje staranie.
Tak powinno być.
Na 10 trochę jeszcze za wcześnie, ale za postępy duża buźka.
Pozdrawiam serdecznie:)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 07.11.2013 19:12

dziękuję wszystkim, jestem doprawdy bardzo wzruszona Waszym uznaniem, a w szczególności:

Satan, to prawda, fajna ta Malta, prawie albo tak samo fajna jak Twoja ...... Norwegia,


Andred, cieszę się bardzo , że się Tobie podobało, Malta się jednak trochę zmieniła, jest dalej tak samo piękna, ale zrobiło się straszne zagęszczenie, musicie pojechać jeszcze raz, ja mogłabym tam wystartować nawet po raz trzeci,


Eljot, muszę się jeszcze trochę podciągnąć, ale Twoje spontaniczne słowa są mi bardzo miłe,


Nolcia, dzięki za wizytę, ja podążałam tam też Twoimi śladami, Ty masz zawsze takie fajne i celowane galerie, szkoda, ze nie dotarłaś do Valletty, a że Ty z Baracuda .... czarownice jesteście, pisać nie musisz, ja to wiem już od dawna :)


Pipol, mi się tam bardzo trudno fotografowało ( pytanie gdzie łatwo :) - słuszna jest Twoja uwaga, 35 to moje ukochane zdjęcie, nie oddaje nawet w połowie czaru tej uliczki,


Skuza, dzięki za miłe słowa, Malty już nie rozwinę, będzie galeria z Gozo, jedziesz po raz trzeci, czyli tez jesteś zauroczona, tak jak ja :)


Bartak, dziękuję za życzenia, cieszę się, że Ci się podobało, na Gozo byłam w mieszkaniu na głównym rynku, nawet mnie zapraszali na obiad, myśleli, ze ja jestem .... fotografem, jak śmiałyśmy się z tego z mamą i siostrą :)


Przemcio, spróbowałbyś napisać inaczej, oj, pożałowałbyś gorzko, nawet Pani Królowa i jej czarodziejska różdżka nic by nie pomogła ;)


Magdalena, masz rację wkręcam się i to aż za bardzo, przestałam nawet czytać, co do tej pory było moją największą pasją, dzięki za uznanie, tak, mam już nawet 2 statywy :)


Tama, Tobie również bardzo dziękuję, wszystko Ci napiszę, tak żebyś wykorzystała do maximum czas na tej ślicznej wyspie, a nie tak jak ja codziennie po 3 godziny w autobusie, jedź i sekundy się nawet nie zastanawiaj,

Travelan, bardzo dziękuję za wizytę i słowa uznania,


Jacku, masz rację, tak mała wyspa, a tyle cudnych rzeczy, dlatego taki tytuł nadałam tej galerii, jedz, z Wrocławia jesteś za 2,5 godziny,


Baracuda, bardzo Ci dziękuję za Twoje słowa , jedź tam, zrób galerie, już teraz wiem, że będzie wspaniała ( czarownice tak mają :)


Markopol, ja muzea zasadniczo też omijam szerokim łukiem, tutaj jest wyjątek, dzięki :)


Madeleine, miło, że mnie odwiedziłaś, super, ze Ci się spodobało, czekam w takim razie na Twoją odsłonę Malty :)


ak, dzięki :)


Margo, przestań, bo wpędzisz mnie w mega stres. Chciałabym potrafić chociaż trochę tego co Ty, w kilka chwil tak sfotografować spore miasto, że jest łał.
Dzięki za wizytę i miłe słowa.

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 07.11.2013 18:13

Ja się zgadam z przedmówcami, Malta bardzo fajnie pokazana. Jak w takim tempie będziesz robić postępy to galeria z Nepalu to już będzie prawdziwe mistrzostwo świata. Pozdrawiam serdecznie.

ak użytkownik ak(wpisów:6367) dodano 07.11.2013 17:30

pięknie opowiedziałaś i pokazałaś Maltę :)

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 07.11.2013 16:53

Wieczorne fotki z Mdiny - rewelacja !!!

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 07.11.2013 16:52

Gabi, bardzo ładna, ciekawa, przekrojowa galeria :) obejrzałam z wielką przyjemnością - tym bardziej, że dokładnie miesiąc temu też tam byłam :))) pozdrawiam serdecznie

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 07.11.2013 16:33

Muzeum nie za bardzo mnie kusi ale takie pod gołym niebem jak najbardziej,bardzo chętnie bym sobie tak powędrował..Wiele galerii z Malty już przeglądałem i przyznam się ,że ta Twoja podobała mi się bardzo.Dużo informacji i ciekawych kadrów.
Fajny prezent zrobiliście dla Waszej mamy :)
.Pozdrawiam serdecznie, również Twoją mamę życząc dużo zdrowia .

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 07.11.2013 15:16

Ulalala Gabi jakie postepy....widac,ze doskonailsz swoj warsztat-gratuluje efektow:)))Bardzo interesujaca relacja i ciekawe patrzenie,a 18 jak folderowe zdjecie biur podrozy:)W Malcie zakochalam sie po prezentacji Korduli,a Ty postawilas przyslowiowa "kropke":)))Koniecznie musze tam dotrzec majac cicha nadzieje,ze to nie bedzie jedyna Twoja galeria z tego miejsca;)
P.S Nola ma racje z tym obgadywaniem w dobrym slowa znaczeniu:)
Pozdrawiam serdecznie

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 07.11.2013 12:43

Gabi, fajna ta Twoja galeria, aż dziw bierze że na takiej małej wyspie mieści się tyle cudownych miejsc. Pozdrawiam.

travelan użytkownik travelan(wpisów:348) dodano 07.11.2013 11:32

Malta jest piękna i bardzo interesująca, to prawda. W Twoim wykonaniu również, pozdrawiam:)

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 07.11.2013 09:28

Gabi, świetną robotę wykonałaś. Za Magdaleną, idziesz do przodu z tym fotograficznym warsztatem, kilka bardzo też fajnych kadrów widzę.
Dziś rano podjęłam decyzję, że lecę na Maltę w 2014 r, już obejrzałam bazę noclegową :) I też zanim tu weszłam, porównałam Maltę z Warszawą ;)
Miejsce cudowne, te uliczki to wprost dla mnie, pełen romantyzm w blasku latarni i kończącego się dnia.
Czekam Gabi na dalsze opowieści, co mi tam podpowiesz, bardzo sobie cenię takie wskazówki jak z błękitną grotą czy fikuśnymi chatkami.
Już do znajomych rozesłałam Twoją galerię :)
Pozdrawiam :)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 07.11.2013 09:03

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zawitali do mojej prezentacji, szczególnie biorąc pod uwagę wysyp świetnych galerii w ostatnich dniach, podziękuję osobiście każdemu, teraz gonią mnie obowiązki zawodowe, na razie,
pozdr.
Gabi

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3734) dodano 07.11.2013 07:29

Gabi, baaardzo mi się podoba jak wkręcasz się w ten portal:-)))
Ze statywem biegałaś?! No, no, chyba wezmę z Ciebie przykład;-)
Narracja bardzo przyjemna i sporo ciekawych informacji.
Jeśli chodzi o zdjęcia, to duuuży postęp widzę:-)
OŚ działa mobilizująco. Jesteś tego doskonałym przykładem.
Pozdrawiam ciepło i czekam na dalsze maltańskie opowieści:-)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 06.11.2013 23:41

Sporo fajnych zdjęć, dobre opisy - rzeczowe, a zarazem z nutką emocji. Podobało się :))

bartak użytkownik bartak(wpisów:936) dodano 06.11.2013 23:19

Gabi, przede wszystkim, najlepsze urodzinowe życzenia dla Mamy, co do Malty, mnie również zauroczyła, Mellieha była także naszym punktem wypadowym, ciekawa jestem, do którego z mieszkań na Gozo zapukałaś ? Pewnym jest ,że czekała tam gościna i... Dzięki,za wirtualny powrót na Maltę , pozdrawiam :)

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 06.11.2013 23:10

Gabi ,humor mi poprawiłaś Twoja galeria,bo dola mam strasznego.Pierwsze 6 fotek to tez moje miejsce wypoczynku przed paru laty,do czerwonej wieży i wioski Popeye na spacery chodziliśmy.Malta jest warta grzechu,dlatego pojadę tam jeszcze 3 raz na na parę tygodni,mój angielski potrzebuje jeszcze szlifu,a potem do Australii:)))
Bardzo fajnie pokazałaś Maltę w pigułce ,mam nadzieje, ze to nie koniec i rozwiniesz temat.
Sle cieplutkie pozdrowienia:)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 06.11.2013 22:46

Dużo ze zdjęć " leci" w lewo.
A Malta, taka maltańska.
Fajne 32,35
pozdrawiam

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6848) dodano 06.11.2013 22:39

Fajny taki rodzinny wyjazd:) Pozdrów mamę:)
Ja właśnie coś kombinuję na 81 urodziny babci, jeśli tylko zdrowie jej dopisze;)
pozdrawiam raz jeszcze:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6848) dodano 06.11.2013 22:35

Wiesz Gabi jesteśmy chyba z Baracudą małe czarownice, bo właśnie Cię obgadywałyśmy i się zastanawiałyśmy kiedy w końcu wrzucisz swoją Maltę, no bo ile można czekać!?:) Ciebie i Satana zresztą też, który każe czekać na swoją Norwegię;)
Wracam do domu, a tam proszę niespodzianka - 2 galerie, o których przed chwilą dosłownie rozmawiałyśmy:)
No piękna ta Malta i bardzo fajna galeria, ehh chciałoby się tam jeszcze kiedyś wrócić:)
pozdrawiam:)

eljot użytkownik eljot(wpisów:534) dodano 06.11.2013 22:12

Gabi. ...
Super galeria Ci wyszła i prorokuję, że będzie galerią tygodnia :-)))

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 06.11.2013 22:00

Ale już bez żartów. Ja naprawdę tak myślę.
Byłem na Malcie 28 lat temu. To był pierwszy tak egzotyczny kraj jaki widziałem. Palmy, upał, ciepłe i czyste morze, nurkowanie....byliśmy pod wrażeniem.
Twoja galeria przypomniała mi tamte wrażenia i uzupełniła wiedzę o Malcie.
Bardzo fajna galeria i jak zawsze u Ciebie, widać, że robota nie jest odwalona, tylko rzetelnie przygotowana.
Pozdrawiam,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 06.11.2013 21:57

To może ja zacytuję Satana:
Kurcze...fajna ta Malta! ;-)
Brawo za rzetelny i ciekawy opis ;-)

Pozdrawiam ;-)
andred

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 06.11.2013 21:53

Kurcze...fajna ta Malta! ;-)
Brawo za rzetelny i ciekawy opis ;-)

Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!