m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Novotel Lombok.Całość bazy hotelowej jest utrzymana w stylu wioski Sasackiej-wszystkie budynki kryte strzechami palmowymi-co nadaje wiele uroku.Otaczające ogrody robią niesamowite wrażenie.Pamiętajmy że Lombok zaliczany jest już do Austaralii i Oceanii.Pomiędzy wyspami przebiega linia Wallacea odcinającą nie tylko kontynenty ale tez i klimaty.I faktycznie widac wielka różnicę.Bali to przewaga roślinności równikowej ,Lombok to roślinność zwrotnikowa. Jednak w ogrodach Novotelu dalej czujemy się jak na równiku.Budynki hotelowe o niskiej zabudowie nie wystają powyżej wierzchołków palm.Mimo szczytu sezonu bardzo mało turystów(głownie Australijczycy,Japończycy).Wszechobecna cisza i wspaniała przyroda sprzyjają komfortowemu wypoczynkowi. W hotelu,tuz przy plaży znajdują się dwie restauracje,oraz dwa bary(jeden na samej plaży).Są dwa baseny oraz jakuzzi.Recepcja na wolnym powietrzu (czynna 24 godziny na dobę),sala konferencyjna,kilka butików,bardzo ładne spa,kantor.Hotel zapewnia również opiekę dla dzieci. Położenie hotelu należy do jego największych plusów.Cały kompleks zlokalizowany jest przy pięknej 500 m plaży Mandalika. Plaża Mandalika to magiczne miejsce,które związane jest piękna legendą,która głosi ze dawno,dawno temu żyła księżniczka,która nie potrafiła wybrać męża z pośród trzech braci-książąt i rzuciła się ze skały w odchłan oceanu a jej włosy zamieniły się z różnokolorowe robaki pływające na dnie morza.Na pamiątkę tej legendy Sasakowie, czyli rdzenna ludność mieszkająca na indonezyjskiej wyspie Lombok, obchodzą co roku Festiwal Robaków Morskich - Bau Nyale. Całemu wydarzeniu towarzyszą tańce, piknik , procesje przedstawicielstw różnych wiosek i całonocny połów robaków. Plaża bajeczna,otoczona z dwóch stron wysokimi skałami.Do najbliższej wioski -Kuta niecałe 2 km.
Bardzo dobrym pomysłem jest wypożyczenie skuterów w Kucie(w hotelu drożej) na cały okres naszego pobytu.Koszt wypożyczenia to 4-5 dolarów dziennie za skuter dziennie(koszt benzyny (1 litr) dostępnej w szklanych słoikach dosłownie w co trzecim domu to 0,8 $.Warto Zakwaterowanie w takim domku oczywiście kosztuje dużo drożej niż w budynku głównym,w którym my mieszkaliśmy.Jednak wielkość i wyposażenie pokoju biło na głowę Pokój 5 gwiazdkowego Bali Hyatt. A mnie najbardziej się podobało że nie było tłumów turystów.Na południowy Lombok dociera naprawdę mało turystów. Warto wypożyczyć skutery  z dwóch względów:
1.Koniecznie trzeba zobaczyć kilka okolicznych plaż,które wydaja się jeszcze piękniejsze niż plaża hotelowa.
2.Warto na zakupy,posiłki pojechać do Kuty,gdzie miejscowe knajpki oferują pyszne dania i napoje w cenie o 1/4 niższe niż ceny hotelowe. Sama jazda całkowicie automatycznymi skuterami sprawia naprawdę dużo przyjemności,a widoki które zobaczymy pozostaną na zawsze w naszej pamięci.W przeciwieństwie do Bali nie jest nam potrzebne międzynarodowe prawo jazdy ,a jazda po pustych drogach nie wymaga tyle wysiłku co na zatłoczonych ulicach Bali( pamiętajmy jednak że obowiązuje ruch lewostronny).Droga z hotelu do Kuty bardzo prosta,dojedziemy tam w niespełna 5 min. Będąc w Novotelu koniecznie trzeba zobaczyć:
-plaża Tanjung Aan-około 6 km na wschód od hotelu ,niestety po dość dziurawej szutrowej drodze(ciekawostka to często przechodzące przez drogę warany).Warto zjechać nie tylko przy pierwszym zjeździe ,ale też pojechać dalej i dotrzeć do małego półwyspu-bajeczne widoki,kilka straganów z owocami,piwem i napojami.
-plaża Mawum-około 15 km na zachód od hotelu.Od marca 2013 roku piękna, nowa asfaltowa droga.Kierujemy się do kuty a potem dalej na zachód przez wzgórza i dalej zgodnie z drogowskazami skręcamy w lewo .Jedna z najpiękniejszych plaż w zacisznej zatoczce i lazurowym odcieniu morza.Kilka straganów z piwem,napojami i owocami.
-plaża Selong Belanak-kolejna perełka oddalona o 25 km od hotelu,na zachodniej stronie.Jedziemy jak na plaże Mawun(droga idealna-cudowne widoki zwłaszcza popołudniu gdzie słońce nadaje otaczającemu krajobrazowi niesamowite barwy).Plaża rozległa z łagodnym zejściem do morza ,z aksamitnym białym piaskiem-za 10 lat będą tu Hiltony i Marrioty.Na miejscu kilka straganów z owocami,piwem i napojami.
-plaża i wzgórze na lewo od Novotelu.Warto tam wjechać(droga szutrowa) dla przecudnych widoków.Można też przejść pieszo z hotelu-uwaga na dziurawy most.
Ciekawostką jest że na każdej z tych plaż jest barierka a miejscowi chłopcy pobierają opłatę w wysokości 0,5 $ za pilnowanie skutera.
-plaża w Kucie-rozległa ponad 1,5 kilometrowa plaża ,gdzie morze mieni się wszystkimi kolorami od lazuru do intensywnej zieleni.Jedyna uciążliwością są tu dzieci sprzedające spinki,obrączki itp.Parę kolorowych długopisów,portfelików za 2 zł(te cieszyły się największą popularnością) rozwiązuje ten problem,a co więcej zyskuje przyjaciół.
Wszystkie plaże(prócz hotelowej Mandaliki) a zwłaszcza Mawun,Selong Belanek i Tanjung Ann najlepiej odwiedzić w dzień powszedni-wtedy plaże są całkowicie puste.W niedzielę wiele miejscowych rodzin plażuje,ale to tez atrakcja -pół plaży robiło sobie z nami zdjęcia(pamiętajmy że Lombok w przeciwieństwie do Bali to muzułmańska kraina) i stroje kąpielowe nie są tam popularne. Charakterystycznym elementem hotelowej plaży Mandalika jest drzewko w wodzie. I to samo drzewko,ale trochę inaczej. I jeszcze raz plaża Mandalika-jej drugi koniec. Każda z tych budekma swoje oświetlenie-bardzo przyjemnie się tu siedzi późnym wieczorem.
A w nocy Nowotel właśnie tak wygląda.Link do filmu z hotelu    http://www.youtube.com/watch?v=NiCoTRX8420 W Kucie znajdziemy wiele restauracji gdzie za 2-5 dolarów zjemy różnie pyszne dania.Piwo i napoje również znacznie tańsze.A muzykę na żywo zastąpi nam miejscowy koloryt i szum fal ,bo prawie każda restauracja ma stoliki na plaży.My zajadaliśmy się owocami morza -5 olbrzymich krewetek-surówka-frytki-5 $.Polecam tez lokalne potrawy-Nasi Gerang (ryż,warzywa,kurczak,jajko) to 2,5 $-to samo w hotelu kosztuje 7,5 $. Plaża w Kucie jest bardzo piękna.To jedyna plaża z obecnością miasteczka-pozostałe są całkowicie dzikie.Dlatego na tej plaży będą nas zaczepiały dzieci i zachęcały do kupna muszelek,sarongów itd.Warto mieć jakiś drobiazg ,nie będą wtedy tak natrętne. Kolorowe portfeliki za 2 zł i piłeczki kauczukowe zjednały nam wielu młodych przyjaciół
A plaża w Kucie wygląda tak. Plaża w kucie jest dość rozległa.Ale nie ma tu żadnego tłoku-spotkaliśmy tu zaledwie paru turystów.
W samej kucie jest parę tanich hotelików i bungalowów.Jedynymi gośćmi byli surferzy głównie z Australii. Wody w okolicach Lomboku są podobno jednymi z najlepszych miejsc surfingowych. Plaża Kuta Plaża Kuta Jadąc na plaże Mawun i Selong Belanak jakieś 2-3 km od Kuty na wzniesieniu jest wspaniała restauracja .Koniecznie trzeba się zatrzymać i wejść na taras widokowy.Widoki niezrównane,podobnie jak shake czekoladowy-koniecznie!!!!. Plaża Mawum-około 15 km na zachód od hotelu.Od marca 2013 roku piękna, nowa asfaltowa droga.Kierujemy się do Kuty a potem dalej na zachód przez wzgórza i dalej zgodnie z drogowskazami skręcamy w lewo .Jedna z najpiękniejszych plaż w zacisznej zatoczce i lazurowym odcieniu morza.Kilka straganów z piwem,napojami i owocami.
Plaża Mawun.
Link do filmu-plaże południowego lomboku
http://www.youtube.com/watch?v=ijfFf22uzzk Plaża Selong Belanak-kolejna perełka oddalona o 25 km od hotelu,na zachodniej stronie.Jedziemy jak na plaże Mawun(droga idealna-cudowne widoki zwłaszcza popołudniu gdzie słońce nadaje otaczającemu krajobrazowi niesamowite barwy).Plaża rozległa z łagodnym zejściem do morza ,z aksamitnym białym piaskiem-za 10 lat będą tu Hiltony i Marrioty.Na miejscu kilka straganów z owocami,piwem i napojami. Plaża Selong Belanak.Żadna znana mi plaża nie ma tak cudownie miękkiego pisaku Plaża Tanjung Aan-około 6 km na wschód od hotelu ,niestety po dość dziurawej szutrowej drodze(ciekawostka to często przechodzące przez drogę warany).Warto zjechać nie tylko przy pierwszym zjeździe ,ale też pojechać dalej i dotrzeć do małego półwyspu-bajeczne widoki,kilka straganów z owocami,piwem i napojami. Plaża Tanjung Aan.Bardzo rozległa plażą.Woda w morzu przybiera różne kolory w zależności od padającego słońca. Plaża Tanjung Aan.Tu tez nie spotkaliśmy żadnych turystów-cała plaża nasza.
Plaża Tanjung Aan. Plaża Tanjung Aan. Plaża Tanjung Aan.
Ciekawostką jest że na każdej z tych plaż jest barierka a miejscowi chłopcy pobierają opłatę w wysokości 0,5 $ za pilnowanie skutera.
Plaża Tanjung Aan.
Plaża Tanjung Aan.
Plaża i wzgórze na lewo(wschód) od Novotelu.Warto tam wjechać(droga szutrowa) dla przecudnych widoków.Można też przejść pieszo z hotelu-uwaga na dziurawy most.
Plaża bez nazwy za wzgórzem na wschód  od Novotelu. Bardzo dziękuję za tą wspólną wirtualną podróż.Do zobaczenia.

najbliższe galerie:

 
Indonezja cz.   XVI - Lombok.  Życie na wsi.
1pix użytkownik wmp57 odległość 34 km 1pix
Indonezja cz.  XIV - Lombok.  Cmentarz chiński.
1pix użytkownik wmp57 odległość 46 km 1pix
Indonezja cz.  XV - Lombok. Tanjung Karang, wioska rybacka.
1pix użytkownik wmp57 odległość 46 km 1pix
Lombok przejazdem
1pix użytkownik baudolino odległość 50 km 1pix
Indonezja - cmentarz chiński na Lombok
1pix użytkownik nola76 odległość 52 km 1pix
indonezja inaczej
1pix użytkownik mariusz odległość 59 km 1pix

komentarze do galerii (22):

 
andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 17.11.2013 00:03

Wpisałem Lombok na listę miejsc które koniecznie trzeba odwiedzić.....przekonałeś mnie.
Pozdrawiam,
andred

jacek11111 użytkownik jacek11111(wpisów:91) dodano 13.11.2013 17:08

No cóż,wypada mi pójść w Twoje ślady

pipol użytkownik pipol(wpisów:8817) dodano 13.11.2013 17:07

Jacek, nikt nie ma !!!! Sam sobie flamastrem niezmywalnym napisałem !!!! :D

jacek11111 użytkownik jacek11111(wpisów:91) dodano 13.11.2013 17:01

O to fajnie,ja takiej niestety nie mam

pipol użytkownik pipol(wpisów:8817) dodano 13.11.2013 15:50

Ja tam zawsze się kąpie w koszulce firmowej Obieżyświat.org !

tomek-gdynia użytkownik tomek-gdynia(wpisów:317) dodano 13.11.2013 15:19

Odnośnie biednej małolaty z 13-tki :
Jak Azja długa i szeroka większość kąpie się w jakimś stroju podobnym do tego. Czy to będą Koreańczycy, czy filipińscy katolicy , czy też muzułmanie.....
Nie cierpią wystawiać skóry niepotrzebnie na działanie słońca i tyle..
Sam sobie właśnie zakupiłem takież elastyczno-przewiewne wdzianko z przeznaczeniem na zabawy łódko-plażo-wodne :))

travelan użytkownik travelan(wpisów:348) dodano 13.11.2013 10:20

Bajkowe miejsce! Lubię takie krajobrazy. Pozdrawiam.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7217) dodano 12.11.2013 22:58

Biedna ta dziewczyna z 13; proponuję wysłać tam naszych misjonarzy, za 2-3 lata już będą mogły w bikini albo i bez wchodzić do wody:)
Zarąbiste miejsce:)
Pozdrawiam.

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 12.11.2013 12:12

Wspaniałą podróż odbyłeś i pięknie nam ją przedstawiłeś z ciekawym opisem i super zdjęciami:)
Dziękuję za wirtualną wycieczkę w te jesienne dni. Pozdrawiam:)

tomek-gdynia użytkownik tomek-gdynia(wpisów:317) dodano 11.11.2013 20:26

Ładna, zrównoważona kolorystycznie galeria.
Udane dłuższe naświetlanie na ostatnim zdjęciu.
Nie spodziewałem się że tam jest tak pokręcona linia brzegowa. Jeszcze nie byliśmy, ale wszystko przed nami
Pozdrawiam :)

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 11.11.2013 18:25

plaże super, nie ma co tu dużo gadać. 3 dni na plażowe lenistwo fajnie byłoby tam mieć;)

woja użytkownik woja(wpisów:546) dodano 11.11.2013 17:35

Witaj! Kolejna super galeria: i zdjęcia, i opisy. Lubię takie praktyczne informacje:-)
Pozdrawiam

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6667) dodano 11.11.2013 15:17

Przez cały pobyt na Bali nie widziałyśmy żadnych policjantów;)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3568) dodano 11.11.2013 13:40

Wspaniale miejsce na odpoczynek,a widoki15, 35 i 48 oraz 26 supcio:)Pozdrawiam

jacek11111 użytkownik jacek11111(wpisów:91) dodano 11.11.2013 13:22

Zgadzam się z Tobą Grace.Dlatego Lombok był połączony z Bali-to była jedna wycieczka.

jacek11111 użytkownik jacek11111(wpisów:91) dodano 11.11.2013 13:20

Na Bali nikt w wypożyczalni żadnych dokumentów nie wymaga.Policja natomiast tak -brak międzynarodowego prawa jazdy to 10-20 $

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6667) dodano 11.11.2013 13:06

Piękne te plaże i piękna galeria, choć dla mnie trochę za dużo tych fotek z hotelu;)
Mi też na Lombok się bardziej podobało, jeśli chodzi o plaże, ale jeśli chodzi i klimat i piękne świątynki to zdecydowanie Bali.
I nieprawda, że na Bali trzeba mieć międzynarodowe prawo jazdy. Pożyczałyśmy skuter na 3 dni i nikt w wypożyczalni nie wymagał od nas takich dokumentów;)
pozdrawiam:)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 11.11.2013 12:47

Jacku, zdjecia absolutnie piekne:)
Ale, nie obraz sie prosze, najbardziej puste plaze, stylizowane hotele - to zbyt malo jak dla mnie.
Ta galeria przypomina mi troche folder reklamowy, doskonale przygotowany, ale tylko folder...
Chyba juz wole Bali z jej zgielkiem, natarczywoscia i kolorowa, fascynujaca kultura.
Pozdrawiam:)

pipol użytkownik pipol(wpisów:8817) dodano 11.11.2013 12:32

fajowa 15,21,35,44,50
cudne miejsce.
pozdrawiam

gregy użytkownik gregy(wpisów:584) dodano 11.11.2013 11:28

Ech Panie Kolego, pojawiłeś się i już namieszałeś fajnymi galeriami. Obfitują one nie tylko w fotki pięknych miejsc, ale również w serię praktycznych informacji. To ważne dla ludzi w OS. Wszyscy gdzieś podróżujemy i zwiedzamy, dalej czy bliżej. Takie informacji to ważna rzecz. Galeria bardzo ładna i zazdroszczę Twoich podróży.

marcowadziewczyna użytkownik marcowadziewczyna(wpisów:1527) dodano 11.11.2013 10:16

w listopadzie ogladać taka galerię to czysta przyjemność :))
Pozdrawiam :)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2463) dodano 11.11.2013 10:15

Jacku, kiedy wczoraj pokazałaś Bali napisałam, że czeka nas dużo ciekawych galerii. Nie przypuszczałam, ze fala uderzeniowa będzie już następnego dnia. Drzewko w wodzie ???
Piękna jest Twoja galeria.
pozdr.
Gabi

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!