m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Zanurzmy się w atmosferę wrocławskiego Starego Miasta... ... pełnego pięknych budynków... ... ciekawych detali... ... oraz wszędobylskich krasnali. Na Świdnickiej jest ich kilka. To Recyklinek, który uczy jak dbać o środowisko naturalne a szczególnie jak chronić las odzyskując papier. Niedaleko stoi ten najważniejszy - Papa Krasnal. Pomnik Krasnoludka czyli Pomarańczowej Alternatywy upamiętnia polityczny happening ”Rewolucja Krasnali” z końca lat osiemdziesiątych XX w. Nowych Krasnali powstaje tyle, że żadna mapa z lokalizacją tych zuchów nie jest aktualna :) Florianek jest kominiarzem czyli przynosi szczęście.
Zatrzymujemy się na chwilkę na poranną kawę a potem zmierzamy na rynek i wygląda na to, że łaskawa aura dopisała. Gościnny łasuch też poprawia nam nastrój. To Bartonik, który objada się lodami przy lodziarni Barton. Niestety Pani Pogoda miała inne plany i po raz drugi pokazała nam słonko dopiero późnym popołudniem. Na szczęście odnajdywanie ciekawych detali i zaprzyjaźnianie się z Krasnoludkami nie wymaga słońca. W-skers to pierwszy niepełnosprawny krasnal, który przybył do miasta na zaproszenie Wrocławskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych by wspierać kampanię „Wrocław bez Barier”. Później dołączyli do niego Ślepak i Głuchak. Zerkam na piękną kamienicę w sąsiedztwie...
... a kawałek dalej natykam się na 4 skrzaty taszczące skarbonkę w słusznej sprawie. Zapracowane towarzystwo a ja tu przyjechałam odpocząć. Mój wzrok ściąga piękny portal a zaraz obok pojawia się kolejny krasnoludek. Wypłatnik, bywa nazywany Bankomatnikiem lub… Rozrzutnikiem. Mimo, że najwyraźniej ma problemy z płynnością finansową to podobno chroni oddział banku krasnoludków przed napadami i kradzieżami. Już bym chciała na Plac Solny ale pod nogami wdzięczy się... ... Bankuś, który wprawdzie bardzo kocha pieniądze ale w razie potrzeby wspiera potrzebujących. Idziemy dalej zaglądając w bramy odnowionych kamienic...
... i szukając ciekawych ozdób na ich ścianach. Nie wiem czy nie przeoczyliśmy jakiegoś skrzata bo kolejnego spotykamy dopiero po dłuższej chwili. To Weteran. Na stronie krasnale.pl napisano, że symbolizuje waleczność żołnierzy. W tej okolicy trzeba dobrze się rozglądać. Już w Warszawie dowiedziałam się, że sporo przegapiłam ale na szczęście nie wszystkie ;) Pożarki z wężem gaśniczym i drabiną czuwają w okolicy Kościoła Garnizonowego - upamiętniając w ten sposób trzy dramatyczne pożary tej budowli. Miłośnik albo Wrolovek należy do zagorzałych miłośników Wrocławia a wszystkich turystów wita z sercem na dłoni tuż przy kamieniczce o wdzięcznej nazwie Małgosia ;) Z autoportretu umieszczonego na ścianie sąsiedniej kamieniczki nazwanej Jasiem zerka na nas wrocławski grafik i rzeźbiarz, Eugeniusz Get-Stankiewicz, który w tym właśnie miejscu miał swoją pracownię.
Nie mamy za wiele czasu więc podążamy dalej. Gdzieś po drodze zaglądamy do wnętrza o ciekawym wystroju ale to jeszcze nie pora na obiad... Niebiesko-złote zdobienia mówią nam, że dotarliśmy na miejsce. 

Uniwersytet Wrocławski... ... drzwi szeroko otwarte zapraszają do wnętrza ale... niestety nie udaje nam się go zwiedzić. Aula Leopoldina w październiku zamknięta, Wieża Matematyczna też. Szkoda, bo chciałam pokazać te miejsca moim towarzyszom podróży. Trzeba będzie tu kiedyś wrócić ale na razie zerkam przed siebie i za budynkiem uniwersytetu widzę kolejne miejsce warte zobaczenia. Barokowy kościół uniwersytecki Imienia Jezus we Wrocławiu został wzniesiony przez jezuitów w latach 1689-98 na miejscu południowego skrzydła dawnego zamku cesarskiego. Poświęcenia kościoła dokonano w 1698 r., ale prace nad wystrojem wnętrza trwały aż do 1741 r. W tym okresie powstały min. iluzjonistyczne freski na ścianach i sklepieniach, monumentalny ołtarz, obrazy oraz rzeźby.
W kościele zaopatrzono nas w małe urządzenia ze słuchawkami i dzięki nim mogliśmy poznać  jego krótką historię. Miejsce to miało wiele szczęścia i w czasie kolejnych wojen ucierpiało nieznacznie. Teraz możemy podziwiać zachowany barokowy wystrój wnętrza oraz wyposażenie. W latach 1728-41 gdy w kościele trwały prace wykończeniowe, w sąsiedztwie wybudowano gmach kolegium jezuickiego. Budynek ten od 1811 r. pełni funkcję gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego. Zaglądamy na chór. W 1926 r. w pracowni Wilhelma Sauera z Frankfurtu nad Odrą, zbudowano nowe organy, które umieszczono w oryginalnej, XVIII-wiecznej szafie organowej, którą obejrzeliśmy sobie z bliska. Po opuszczeniu kościoła trafiliśmy prosto do Ossolineum i znaleźliśmy się w ogrodzie. Wzrok przyciąga pomnik śląskiego poety okresu baroku, Angelusa Silesiusa, urodzonego w 1624 r. we Wrocławiu. Właśnie tutaj co roku wręczana jest Literacka Nagroda Europy Środkowej : Angelus.
Nie miałam pojęcia o istnieniu tego miejsca ale przyznam, że bardzo mi się spodobało. Prawie sto lat temu ogród został zlikwidowany a w jego miejscu powstało boisko. W tym czasie budynki klasztoru zajęło gimnazjum Św. Macieja. Po latach ogród został odtworzony w dawnym miejscu i przywrócono mu barokowy charakter. Warto tu zajrzeć by na chwilę przysiąść na ławeczce przyglądając się przyciętym w charakterystyczny sposób krzewom i ciekawym detalom okolicznych budynków... ... ale my nie możemy zostać tu zbyt długo bo mamy zamówione bilety w kolejnym ciekawym miejscu. Może opowiem o nim przy innej okazji? Przechodzimy obok Mostu Piaskowego na którym właśnie trwa sesja zdjęciowa. Pogoda może nie najlepsza ale przecież romantycznie może być zawsze i wszędzie. Na przeciwko mostu znajduje się Hala Targowa, która została zbudowana w latach 1906-08 według projektu Richarda Plüddemanna i Heinricha Küstera. Hala miała mieć stalowe wiązary dachowe...
Jednak w czasie prac zmieniono projekt i stworzono konstrukcję z użyciem żelbetu zamiast stali. Wg Wikipedii przekrycie Hali, wsparte na żelbetowych łukach parabolicznych o rozstawie podpór 20,65 m i wysokości przekraczającej 17 m stanowi pionierskie w skali światowej osiągnięcie inżynierskie. Na zewnętrznej ścianie wieży zegarowej będącej fragmentem budynku znajduje się płaskorzeźba przedstawiające przekupki. Miałam wrażenie, że gołębie, które przysiadły na straganie stanowią jej nieodłączny element. Następnego dnia rano jeszcze raz znaleźliśmy się w okolicach Mostu Piaskowego, a po drodze znowu spotkaliśmy kilku krasnali. Ciastuś klęczący na parapecie kafejki Amorino.pl wciągał właśnie świeże ciastka... ...dostarczone przez Amorinka. Podobno słodkości są tam przepyszne. Krasnal reklamujący winiarnię niestety nam się nie przedstawił... Nie znalazłam go też na mapie. Może ktoś z Was lepiej go zna? Niestety zabrakło nam czasu by wrócić tu wieczorem na degustację.
Pora wynurzyć się z wrocławskich klimatów... Jeszcze tylko w hali odnowionego dworca spoglądamy na mini wystawę fotograficzną by już po chwili zająć miejsca w autobusie, który zawiezie nas do domu. To co dobre szybko się kończy...

najbliższe galerie:

 
Wrocław - Ostrów Tumski
1pix użytkownik sniezka odległość 0 km 1pix
Polska - Wrocław - część I
1pix użytkownik kryjan odległość 0 km 1pix
Wrocław - najpiękniejsze miasto w Polsce
1pix użytkownik raptorek odległość 0 km 1pix
80 zdjęć z Wrocławia cz.I
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix
Wrocław Zoo
1pix użytkownik dzastina19862 odległość 0 km 1pix
Wrocław - Rynek.
1pix użytkownik wmp57 odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (59):

 
warusek użytkownik warusek(wpisów:238) dodano 21.10.2016 19:35

Wrocławskie Krasnale mają swoją stronę :)
Czy widziałaś już wszystkie ?

http://krasnale.pl/mapa-poszukiwacza-krasnali/

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 01.12.2013 10:30

Skuza : Chyba dobrze, że zdecydowały się wyjść z tego podziemia bo fajnie się z nimi spaceruje po mieście ;) Pozdrawiam serdecznie :)

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 29.11.2013 20:41

Spacer po Wrocławiu zawsze przywołuje wspomnienia z lat młodości,tylko wtedy miasto nie było takie piękne,a krasnale mieszkały gdzieś w podziemiach:))))Super podpatrzone:)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 26.11.2013 21:46

Deszczu : Życie jak to życie... Czasem lepiej pogadać ze skrzatami ;) Pozdrawiam serdecznie

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 25.11.2013 23:59

...SKRZATY !!! ... bajkowe opowieści a obok życie nie pieści ... choć na chwilę powrócić do piaskownicy !!! ... pozdrawiam serdecznie i dziękuje.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 24.11.2013 20:25

Może tam gdzie najwięcej takich fotek napstrykałaś ;)

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 24.11.2013 16:50

hehe, pomyślę zatem:) tylko gdzie ja to potem na mapie zaznaczę;D

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 24.11.2013 14:35

No nie, proszę pomyśl i o galerii... Przecież nie tylko Ty lubisz drzwi :)

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 24.11.2013 13:42

wszystko razem wzięte, ale wszystko dzięki Tobie:) o galerii tutaj raczej nie myślałam, tylko o własnym uzytku;) pozdrawiam gorąco:)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 24.11.2013 13:17

Annuus : Ja chwilowo znowu wybrałam ale to działa jak... puchar przechodni ;) Mojego ostatnio ulubionego pokazałam w galerii z Festiwalu Dyni. Jest naprawdę słodki ;) Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 24.11.2013 13:13

Marioli : Niby drobna różnica ale... nie sprawdziłam czy mają krasnala z aparatem fotograficznym ;) Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 24.11.2013 13:12

Heriko : Myślę, że natchnieniem były jednak drzwi... ;) Czekam na galerię! Pozdrawiam serdecznie :)

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 23.11.2013 22:54

Słodkie te krasnale. Trudno wybrać ulubionego.
Wrocławskie detale też bardzo fajnie pokazane.
Pozdrawiam serdecznie:)

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 23.11.2013 22:41

natchnęłaś mnie;) zabieram się za wyszukiwanie swoich;) wywołam je wreszcie i wkleję do oddzielnego albumu już dawno miałam to zrobić;) pozdrawiam!

marioli użytkownik marioli(wpisów:1031) dodano 23.11.2013 22:38

Ja też mam dużo zdjęć wrocławskich krasnali, a właściwie powinnam napisać, że mam dużo wrocławskich krasnali na zdjęciach.
Bardzo fajna galeria z mojego ulubionego miasta.
Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 23.11.2013 22:25

Heriko : Zajrzyj jeszcze tutaj :
http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=16013
:)

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 23.11.2013 22:15

byłam, zobaczyłam i się zachwyciłam;) wiele fantastycznych okazów, serio:) dzięki za linka:) ja teraz przy najbliższej okazji do bydgoszczy musze się wybrać pokręcić się po uliczkach, bo tam tego sporo;) pozdrawiam

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 23.11.2013 22:04

nie znam, ale już tam wchodzę:)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 23.11.2013 21:29

Heriko : Skoro jesteś fanką drzwi to ciekawa jestem czy znasz naszą galerię portalową? Naszą bo kilka Obieżyświatek jest jej współautorkami :
http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=20051#
Może i tam coś wpadnie Ci w oko :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 23.11.2013 21:26

WMP : Dzięki za dobre słowo :) Masz chyba rację z tym dostrajaniem. To już moje kolejne podejście do Wrocławia i za każdym razem obiecuję sobie, że wypatrzę te krasnale, które siedzą wysoko na latarniach ale... jakoś nadal nie wypatrzyłam żadnego ;) Pozdrawiam

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 23.11.2013 14:44

ja się nawet wtedy zbierałam z zamiarem wyjścia na miasto z aparatem. tylko jakoś mi nie wyszło;) za młoda pewnie byłam, pewnie myślałam, że jeszcze będzie na to czas;) tylko teraz jakoś go nie ma;) a pięknych drzwi jestem fanką, kiedyś będe musiała zebrać wszystkie najlepsze zdjęcia w jednym miejscu;) pozdrawiam:)

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2373) dodano 23.11.2013 14:39

Około 3 setek krasnoldów, każdy ma imię i coś symblizuje, niewiarygodne.
Jak byłem ostatnio, to trochę ich wypatrywałem w centum ale za dużo nie wpadło mi w oko.
Z nimi trochę chyba jak z grzybami jesienią w lesie, dostroić się i szukać.
Podobająco Małgosiu. Pozdrawiam.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 23.11.2013 13:31

Halszko : Dziękuję :) Jest w czym wybierać na miejscu to i fotki łatwiej wybrać. Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 23.11.2013 13:30

Martynko : Wdzięczny, nawet bardzo wdzięczny ... ale i bardzo czasochłonny. Trzeba będzie powtórzyć ;) Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 23.11.2013 13:27

Heriko : Wydaje mi się, że jak się mieszka to człowiek inaczej patrzy i trzeba się nastroić na to, żeby takie miejsce traktować jak cel podróży na każdym spacerze z aparatem. A drzwi są faktycznie imponujące. Ja miałam za mało czasu by skupić się tak naprawdę na wyszukiwaniu ale znalazłoby się na pewno więcejwartych pokazania atrakcji. Pozdrawiam :)

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 23.11.2013 11:17

Wrocław to piękne miasto!:) Ładnie pokazałaś wiele ciekawych miejsc i wspaniałych detali:))
O krasnalach nie wspomnę,bo to oczywiste:) Pozdrawiam Małgosiu:)

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 23.11.2013 11:15

Malgosiu, piekna galeryjka ;) Wroclaw, to wdzieczny temat fotograficzny. Chetnie pospacerowalam z Toba. Pozdrawiam serdecznie ;)))

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 23.11.2013 08:40

we wrocławiu mieszkałam pół roku i jakoś... wyjechałam stamtąd bez jednego zdjęcia:( tym przyjemniej było mi obejrzeć Twoją galerię:) miasto fajne, wiele ciekawych miejsc tam znaleźć można. BARDZO podobają mi się drzwi z 14 i 27. pozdrawiam serdecznie:)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 23.11.2013 00:53

Nola : Słabo się rozglądałaś... One tam są już od ponad 10 lat ;) Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 23.11.2013 00:52

Wojzsl : Ja bym chętnie wróciła na kolejne spotkanie z krasnalami, chociaż to nie jedyne ciekawostki na Starym Mieście. Na pewno też byś się nie nudził ;) Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 23.11.2013 00:50

Anek : Stanowczo za długo siedziałam dziś w pracy ale widzę, że znalazłaś odpowiedź na swoje pytanie. Co do krasnali to znalazłam stronkę z mapą na której jest ich ... 271 :)
https://mapy.google.pl/maps/ms?msa=0&msid=207819904853439618996.000484308b2bb070f26d5&ie=UTF8&z=11&vpsrc=0
Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 23.11.2013 00:46

Halinko : Chyba rzadko zaglądasz ostatnio na OŚ? Tym milej, że do mnie trafiłaś i cieszę się, że spodobała Ci się ta prezentacja. Pozdrawiam serdecznie :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 23.11.2013 00:43

Dispar : Za prymusami to ja raczej nie przepadam ale doceniam Twoje rady ;) Trzeba dużo obserwować by nauczyć się swojego sposobu patrzenia na świat. Z głębią ostrości masz rację. Fotki wprawdzie robione były w biegu ale pożyczony aparat miał bardzo fajny, jasny obiektyw. Starałam się to wykorzystać i raczej jestem zadowolona z efektu. Niektóre fotki chciałam pokazać troszkę inaczej... Krasnalki są raczej małe a kadrowanie sprawia, że rosną w oczach :) Dzięki za komplementy. Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 23.11.2013 00:27

Nata : Na spokojnie zobaczysz więcej... krasnali też ;) Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 23.11.2013 00:26

Travelan : Trudno się dziwić... Ja też lubię to miasto. A krasnale jeszcze dodają mu uroku ;) Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 23.11.2013 00:24

Elise : Niestety biletów do tego miejsca nie miałam. Mało tego, dowiedziałam się o nim już po powrocie. Będę musiała nadrobić to niedopatrzenie przy następnej okazji. Pozdrawiam :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6866) dodano 22.11.2013 20:51

O w mordę!;) Skąd tam tych krasnali tyle? Jak byłam ostatnio we Wrocławiu jakieś 3 lata temu, to żadnego nie widziałam;)
Fajny ten Twój spacer z krasnalami:)
pozdrawiam:)

wojzsl użytkownik wojzsl(wpisów:277) dodano 22.11.2013 19:09

Ciekawie nas te krasnale oprowadziły po Wrocławiu. Aż chce się tam pojechać. Pozdrawiam

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2754) dodano 22.11.2013 17:47

Już znalazłam;) Pomnik anonimowego przechodnia - grupa 14 osób od 2004 r, to ja tak dawno nie byłam tam uuu:( mądre źródła podają zaś że krasnali w całym mieście jest 130, to dopiero musi być polowanie aby wszystkie złapać.

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2754) dodano 22.11.2013 17:39

Też podobała mi się galeria i zaskoczyła 1,stąd moje pytanie od kiedy stoją te figurki?

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1989) dodano 22.11.2013 17:37

Sympatyczny spacer w towarzystwie krasnali a przy tym pięknie pokazane miasto! bardzo bardzo podobało się! pozdrawiam:)))

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 22.11.2013 15:44

Coraz przyjemniej ogląda się Twoje zdjęcia Małgosiu.
Bardzo podobająca jest Twoja staranność i coraz lepsze kadrowanie.
Z marudzenia, to 43 leci na prawo, 19 przyciąłbym tak żeby pozbyć się tabliczki w PD rogu, weteran z 20 chyba ma za dużo miejsca, podobnie jak strażacy z 22 (kadrowałbym ciaśniej, szczególnie dołu za dużo), 49 bez góry tez byłoby lepsze.
Przy krasnalach i wychodzących z ziemi mniejsza głębia ostrości by się przydała.
Cała reszta mocno podobająca. Jesteś prymuską jeżeli chodzi o postęp.
Tak przynajmniej mi się zdaje.
Pozdrawiam serdecznie:)

nata14 użytkownik nata14(wpisów:1104) dodano 22.11.2013 15:42

Bardzo sympatyczna galeria . Byłam we Wrocławiu kilka godzin. Obiegłam Rynek i okolice . Widziałam 2 czy 3 krasnale. Zakodowałam tyle , że trzeba tam wrócić "na spokojnie". Krasnale tworzą klimat. Nie da się go poczuć w biegu. W Twojej galerii poczułam klimat Wrocławia.:)))

travelan użytkownik travelan(wpisów:348) dodano 22.11.2013 11:48

Lubię Wrocław, a galeria jest urocza. Krasnale the best!
Pozdrawiam:)

elise użytkownik elise(wpisów:988) dodano 22.11.2013 11:24

Znam te miejsca, bo mieszkam nie daleko. Ogród Ossolineum to moje ulubione miejsce. Mogłaś wejść na dziedziniec Ossolineum , a może miałaś tam bilety. Serdecznie pozdrawiam.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 21.11.2013 23:16

Pipol : Chyba jednak zrozumiałam

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 21.11.2013 23:06

chyba nie zrozumiałaś mojego pytania

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 21.11.2013 23:04

Pipol : A dlaczego nie? Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 21.11.2013 23:03

Bartak : Ja też się długo wybierałam. Mam nadzieję, że to co pokazałam jest wystarczającą zachętą chociaż wiem jak to jest gdy miejsca zaczyna się ustawiać w kolejce do odwiedzenia. Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 21.11.2013 23:00

Elu : A to mi się też miło zrobiło bo troszkę tam z nami byłaś jak wędrowaliśmy po Wrocku ;) Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 21.11.2013 22:59

Romana : Dla chcącego... Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 21.11.2013 22:59

Paweł : A jak myślisz? A krasnali podobno jest już ze trzy setki ;) Pozdrawiam

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 21.11.2013 22:57

Rozmusiaki : Może i tak... Wrocławskie czary mary ;) Dziękuję i pozdrawiam

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 21.11.2013 22:49

Dlaczego takie wyślizgane to skrzydło na pomniku z foto 36 ?
pozdro.

bartak użytkownik bartak(wpisów:936) dodano 21.11.2013 22:48

Wrocławskie krasnale i te wszystkie detale ....zachęcająco oprowadziłaś po mieście , podobnie, jak Romana, wybrać się tam nie mogę, pozdrawiam :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7383) dodano 21.11.2013 22:10

Małgoś dotykasz moich miejsc, jakoś cieplej mi się robiło momentami na serduchu.Dziękuję.

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 21.11.2013 22:09

Aż zatęskniłam za tym pięknym miastem. Od dłuższego już czasu planuję pojechać do Wrocławia, ale wybieram się tam jak sójka za morze ;) Ciągle coś mi staje na drodze...
pozdrawiam :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7617) dodano 21.11.2013 22:08

Fajne wszystkie te krasnale, nawet nie wiedziałem, że tyle ich tam jest:) A dorzuciłaś się coś do tej skarbonki?:)
Pozdrawiam.

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4959) dodano 21.11.2013 22:02

A może na 44 to gołebiowe krasnale ?
Fajna galeryjka :)
Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!