m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (21):

 
Trzeba wiedzieć co się chce zobaczyć. Zwiedzając jakąkolwiek ulicę, nawet swojego, codziennego miasta, trzeba wiedzieć, że ta ulica ma conajmniej dwa oblicza. Tak jak kobieta. Kobieta ma dwa oblicza zawsze. Kobieta jest wieczną TAJEMNICĄ. Nie bez kozery ETNA to wulkan. We wnętrzu Etny żyje stugłowy olbrzym Tyfon, zamknięty tam przez Zeusa. Tyfon brzmi jak syfon. Bąbelki. Spotkałem o świcie kobietę z aparatem. To był mój ostatni świt w Bagan. Wsiadłem na rower w pełnej ciemności. Dojechałem. Byłem tam sam. Bezkres gigantycznej krainy pełnej tajemnicy. Kilka dni wcześniej spotkałem w tym samym miejscu młodych portugalczyków i codziennie w różnych okolicznościach mijaliśmy się z przyjemnością. Z kobietą z aparatem nie spotkałem się już nigdy więcej. Julia Margaret Cameron fotografią zajęła się w wieku czterdziestu ośmiu lat. Aparat dostała w prezencie od męża i córki. Tak, by się nie nudziła w domu jak ich nie ma. Cameron była kompletną amatorką. Dzisiaj zdarza się, że kobieta dostaje w prezencie telefon z funkcją robienia zdjęć i przy pomocy kobiecej intuicji, odwagi i pewności publikuje swoje zdjęcia w internecie. Emocje ... Julia Margaret Cameron odkryła w sobie pasję. Ogląda malarstwo. Intuicja, jej nie zawodzi. Rezygnuje z krótkich czasów naświetlania. Swoje negatywy naświetla przez minutę, dwie. Portrety są  poruszone . Ona buduje w ten sposób klimat. Siłą jej fotografii jest  naturalność. Proszę nie mylić byle jakie nastawienie aparatu dzisiaj i tłumaczenie się naturalnością. Cameron robi zdjęcia w technice mokrego kolodionu... Kobieta z aparatem pojawiła się nagle i niespodziewanie. Zajęty swoimi myślami w kadrze aparatu zabaczyłem COŚ takiego i się poruszyłem. Byłem panem tej świątyni. Sam. Od tego momentu musiałem się dzielić jej powierzchnią. Więcej. Podzielić się tym co z tej powierzchni widać. Słychać i czuć. Dorothea Lange fotografowała bezdomnych, opuszczonych, samotnych. Nie wiedziała po co, ale fotografowała. Ja nie wiedziałem po co, ale fotografowałem nieznaną mi kobietę. Była dla mnie ważniejsza niż świątynie Bagan o świcie. Ciekawe czy Ona, kobieta z apatarem zrobiła zdjęcie Deszcza w tych okolicznościach. Chyba nie. Kobieta z aparatem fotograficznym to jest COŚ. Mężczyzna z aparatem to obrazek wyssany z mlekiem matki przez pokolenia.
Chętnych do obejrzenia zachódu słońca w Bagan są setki ludzi. Publiczność międzynarodowa. Od Chin, Koreę Południową, Stany Zjednoczone Ameryki po Europę. Wróciłem do Bagan po trzech latach. Ilość turystów się potroiła. Pagoda Dhammayangyi była oblepiona turystami jak drzewa liśćmi. Zero intymności. SHOW. Obejrzenie świtu wymaga wyrzeczeń. Publiczność wygodna smacznie śpi. Oni nie wiedzą co tracą. Phya That Gyi Pagoda to dobre miejsce na obserwowanie świtu w Bagan. To dobre miejsce by spotkać kobietę z aparatem. Miałem to szczęście. Poruszyło mnie to spotkanie. Utkwiło w pamięci. Nie zamieniliśmy ze sobą jednego słowa. Tylko jedno spojrzenie w oczy. Cieszyłem się, że spotkałem kobietę z aparatem, która wie po co tutaj przyjechała. Zbieraliśmy z otoczenia pozytywne wibracje. Obrazy, które można tu zabaczyć są jedyne w swoim rodzaju. Unikalne. Dorothea Lange, fotografowała bezdomnych, opuszczonych i samotnych ludzi. Chciała poruszyć sumienie odbiorcy. Jej fotografie miały pokazać i uświadomić społeczeństwu biedę i kryzys w jakim znalazły się Stany Zjednoczone w latach trzydziestych. Dorothea Lange wiedziała co chce fotografować. Kiedy i jak. Kobiety fotografujące mają swój styl. Lubię rozpoznawać po zdjęciach autorów. Uwielbiałem zdjęcia Helmuta Newtona. Gdyby nie June Browne, jego żona, Newton nie byłby tak odważny jakim był w swoich propozycjach fotograficznych. Kobieta wiele może artyście pomóc i wiele może zepsuć. Kobieta jest jak balsam choć za chwilę wkurwia jak zepsuta spłuczka sedesowa. Kobieta z aparatem wzbudza respekt. Często spotykam kobiety z czymś co można nazwać aparatem fotograficznym i boję się tych  artystek . Dlaczego ?, bo ONE drwią sobie z tej sztuki, która nazywa się FOTOGRAFIĄ. Poznaję kobietę, która umie fotografować po tym jak trzyma w dłoni aparat. Przeszkadza czy nie!...
Diane Arbus była pod wielkim wpływem Roberta Franka, szwajcarskiego fotografa, który przemierzał Amerykę dokumentując to co prawdziwe, dziwne, niepokojące. W 1967 roku prace Diany Arbus znalazły się na zbiorowej wystawie New Documents w Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Fotografia była dla niej ucieczką przed nudą i depresją, która ją pokonała. W wieku 48 lat popełnia samobójstwo. Taki rodzaj uprawiania sztuki pochłania artystę bezgranicznie. Czy to jest fotografia, malarstwo czy aktorstwo człowiek staje się niewolnikiem swojego zawodu i bez niego nie może żyć. Kobieta z aparatem lubi popatrzeć na obraz swojego pożądania. Delektuje się chwilą. Śniadanie leżące obok w plastkowym opakowaniu czeka na swoją kolej. Rozsądek w hotelu podpowiadał, weź  suchy prowiant . W rzeczywistościu radość bycia w magicznym miejscu zwyciężyła nad prozą życia. Śniadanie... Poranne lądowania samolotów przypominają, że każdy z nas o tej wczesnej porze wczoraj lądował z nadzieją, że będzie pięknie. Dzisiaj z radością każdy patrzy na lądujące samoloty i widzi się w tej łupince, przekonany, że wybór był słuszny. Bagan jest jedynym takim magicznym miejscem na ŚWIECIE. Ankor Wat w Kambodży jest fascynujący. Przepiękny. Nie ma jednak tej wolnej, magicznej przestrzeni, którą można o świcie lub zachodzie słońca w skupieniu dostrzec i przeżyć na swój sposób. Annie Leibovitz fotografuje znane postaci życia filmowego, popkultury, mediów, muzyki, celebrytów. Jest autorką słynnego zdjecia Johna Lennona i Yoko Ono. Kilka godzin po tej sesji fotograficznej Lennon ginie. Jest autorką kolejnego słynnego zdjecia, które  poszło  na okładkę Vanity Fair. To goła, w ciąży aktorka Demi Moore. Susan Sontag nie jest fotografem. Nie była. Już nie żyje. To partnerka Annie Leibovitz. Intelektualistka. Prezes amerykańskiego PEN Clubu. Wystawiła  Czekając na Godota  S. Becketta w oblężonym Sarajewie. Susan miała bardzo duży wpływ na artystyczne poczynania Leibovitz. Fotograf zawsze „włazi buciorami w czyjeś życie, jeżeli fotografuje ludzi. W czasie pracy zapomina się. Demoluje kanony. Dopiero w domu widzi swoją agresję. Swoich bohaterów. Rzadko fotograficy uprawiają sztukę autoportretu. Nan Goldin z autoportretu zrobiła dla siebie cel artystycznej prezentacji. Współczesny blog na którym zawiesza swoje zdjęcia w konkretnych chwilach swojego życia. Fotografuje także swoich przyjaciół. To też autoportret, bo dokumentuje stan atmosfery w danej chwili autora. Nan Goldin robi zdjęcia w każdej sytuacji. Dlatego jej zdjęcia często są nieostre, poruszone, ciemne. Jednak bije z tych zdjęć EMOCJA.
To najpiękniejsze co może się zdarzyć gdy ze zdjęcia bije emocja. Historyjka, którą można sobie dopowiedzieć. Wtedy bije w nas zazdrość, że nas tam nie ma. Zdrowa zazdrość, która wyzwala pokłady emocji...MUSZĘ TAM BYĆ!!!!...młodzi portugalczycy spotkani podczas pierwszego po latach dotykania świtu w Bagan pojawiali się na mej drodze w czasie święta Anandy wielokrotnie. Nawet w ostatnim dniu podczas oczekiwania na zachód słońca w świątyni Thatbyinnyu. To niebywałe. Kobiety z aparatem nie spotkałem już nigdy. Tak jak niepostrzeżenie znalazła się w moim kadrze tak niepostrzeżenie zniknęła. Dzisiaj daję sobie szansę. Internet ma cudowny zasięg i jest jak BÓG nieprzewidywalny. Może ktoś zobaczy kobietę z aparatem i się ucieszy. Zdziwi. Rozpozna. A może nie. Ważne, że wtedy w Bagan byliśmy sobie bliscy poprzez pasję fotografowania tej cudownej przestrzeni. Nie wiem czy kiedykolwiek tam jeszcze wrócę. Jedno wiem na 100%, że magia Birmy cały czas we mnie siedzi i mam nadzieję, że nigdy nie wyjdzie. Tak jak pamięć o wielu szczególnych spotkaniach, zdarzeniach jakie mnie tam spotkały. Jednocześnie, przy okazji chciałem powiedzieć, że jestem przeciw przedmiotowemu i produktowemu traktowaniem kobiet. Tu. Tam. Wokół.

najbliższe galerie:

 
Pyat Tha Da Temple - Bagan
1pix użytkownik baracuda77 odległość 0 km 1pix
BIRMA - BAGAN OD WSCHODU DO ZACHODU SŁOŃCA
1pix użytkownik deszcz odległość 1 km 1pix
Pagan III.
1pix użytkownik jotwu odległość 1 km 1pix
BIRMA - Bagan II
1pix użytkownik mopek odległość 2 km 1pix
BIRMA - BAGAN ODPUST ŚWIĘTEJ ANANDY
1pix użytkownik deszcz odległość 2 km 1pix
Pagan II.
1pix użytkownik jotwu odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (76):

 
taddd użytkownik taddd(wpisów:51) dodano 07.12.2014 22:03

Powiem tak: Też byłem w Bagan i z jednym się zgodzę: miejsce magiczne zarówno o wschodzie, jak i o zachodzie słońca. Gratuluję Deszczu , że "wyłowiłeś" z tłumu fotografujących kobiet tę z wielkim....... obiektywem. Można tam spotkać wszakże wiele lasek z niezłym sprzętem (od A do DD :)))) ). Gratuluję, że w takim miejscu potrafiłeś się skupić na fotografowaniu kobiety z aparatem. W TAKIM MIEJSCU nigdy bym na to nie wpadł.

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 24.11.2013 01:31

Deszczu drogi, kogo? czego? komu? czemu? kogo? co? z kim? z czym? o kim? o czym? ... NIE WIEM, NIE MAM POJECIA....

...ale wiem, że przypadków nie ma, ot it taka prawda :)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 24.11.2013 00:30

MGFOTO ... skoro wiesz to niech będzie to nasza TAJEMNICA ... język świerzbi a MY !!! ... cicho sza !!! ... pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 24.11.2013 00:27

MADELAINE... dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 24.11.2013 00:26

MARTAFRYKA ... dziękuję i pozdrawiam serdecznie..." nie ma przypadków " piszesz... są pytania...kogo? czego? komu? czemu? kogo? co? z kim? z czym? o kim? o czym? ...

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6123) dodano 22.11.2013 23:57

Tak, czuję... i zdaje mi się, że wiem co chciałeś powiedzieć... A skoro mówisz, że fotografuję to muszę się jeszcze bardziej postarać... Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 22.11.2013 22:52

Obejrzałam z przyjemnością, przeczytałam z uwagą... jest bardzo interesująco i wcale nie za krótko.
Dziękuję za dedykację i pozdrawiam serdecznie :)

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 21.11.2013 07:54

...tak mnie baaardzo zachęciłeś, aby "gdzieś" na weekend z aparatem wybyć...dziękuję :)

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 21.11.2013 07:48

Deszczu drogi, aż mi się ciepło na sercu zrobiło :)
miła dedykacja, słonecznie dziękuję!
taki deszcz mógłby na mnie codziennie spadać! :)))

...wiesz, miałam w życiu podobne momenty i wiem, że... nie ma przypadków...

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 21.11.2013 01:33

...dziękuję...dzisiaj od rana przepraszałem wszystkich za ten deszcz, ale jak się ma kalosze i parasol...umbrella to mój faworyt...w brzmieniu nie ma nic współnego z angielską melodią...to można jakoś przeżyć skoro " Wciagnales mnie do swojego swiata "... pozdrawiam serdecznie.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5731) dodano 20.11.2013 15:06

Wciagnales mnie do swojego swiata deszczu.
Dziekuje i pozdrawiam:)))

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 16.11.2013 23:30

SURYKATKA - być może nie zostałem dobrze zrozumiany, albo tak napisałem, że są problemy...poproś Miśka, żeby " zepsuł " spłuczkę w sedesie i oddaj się tej muzyce, szczególnie wieczorem, kiedy robi się cicho wokół, ciekawe kiedy Cię powiedzmy - zdenerwuje ten dźwięk nieustanny...sybstytutem czekolady jest wyrób czekoladopodobny a sybtytutem balsamu w moim opisie jest ten wkur...zający dźwięk...pozdrawiam serdecznie.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7085) dodano 16.11.2013 15:31

Deszczu - uwierz mi, muszle klozetowe i wszystko co przez nie przepływa nie są dla mnie tematem tabu, nie wiedziałam tylko,że można się tym fascynować :)
Chciałeś chyba powiedzieć ,że są nieodłącznym składnikiem naszego życia, bo jak dla kogoś są substytutem , to chyba jest z nim kiepsko ;). Ale idąc tym tropem można zawsze stwierdzić,że życie ucieka tak szybko i nieodwracalnie jak woda w spłuczce... A wiadomo,że żadna chwila się nie powtórzy, warto więc zadumać się przy kolejnym skorzystaniu z toalety :)
Wiesz,że lubię Twoje teksty, porównania, skojarzenia, ale w tym przypadku..no cóż... jeszcze nikt mnie nie porównywał do spłuczki klozetowej, więc trochę się zdziwiłam...

Też mam nadzieję,że moje kolano się jednak kiedyś wyliże, muszę ją mieć, bo inaczej jak znieść rzeczywistość i jedyne podróże z pokoju do toalety?
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie:)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 16.11.2013 01:30

MGFOTO - zapewne czujesz i słowa, które npisałem, są one tylko i wyłącznie pochwałą Twojej tęsknoty za LEPSZYM...a lepsze jest wrogiem dobrego...nie ma w fotografii dobrych zdjęć...są znakomite, które znają wszyscy i dobre, które nie zna NIKT ... pozdrawiam serdecznie...

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 16.11.2013 01:21

SURYKATKA - miła mi dziewczyno!!!... muszla klozetowa jest nieodłącznym sybstytutem naszego życia...zaś " sucha dziura " , która " tańczy " obok muzeum Lenina w Mołdawii jest tylko i wyłącznie podprogową w tym przypadku " chorą " drogą do " zgrzytania ", dlatego " jestem przeciw przedmiotowemu i produktowemu traktowaniu kobiet "...pozdrawiam Cię serdecznie i mam tę nadzieję, że kolano się wyliże...

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6123) dodano 16.11.2013 01:03

Teraz to ja się speszyłam ale bardzo miło było czytać Twoje słowa :) Dziękuję ... również za dedykację i pozdrawiam serdecznie :)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 16.11.2013 01:01

ANUSIA - późno czy o świcie KOBIETĄ dla mnie jesteś w każdej z tych okoliczności...pozdrawiam serdecznie...

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 16.11.2013 00:59

DISPAR - dziękuję za wizytę...dobrze, że masz te same odczucia, bo już myślałem, że jestem zboczony, tym bardziej, że " prawie " robi różnicę...o co chodzi z tym " prawie "?... dzieli nas " prawie " 10 lat a mamy te same skojarzenia...wspólnota przeżywania łączy...religia...pozdrawiam serdecznie.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7085) dodano 15.11.2013 21:58

Pięknie ilustrowana opowieść o fascynacji. Mogę Ci ZDROWO pozazdrościć oglądania świtu w takim miejscu. Owianego nutką tajemnicy...
Tylko ta zepsuta spłuczka sedesowa jakoś mi zgrzyta i psuje subtelny obraz całości...

Pewnie powinnam żałować ,że nie umiem fotografować. Że wielkie maszyny zupełnie nie leżą mi w dłoni. Że zabawkę, którą się posługuję trudno aparatem nazwać.
Na szczęście pozytywne wibracje można pobierać z otoczenia także bez użycia aparatu.Mam na to swoje własne sposoby.
Pozdrawiam :)

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 15.11.2013 18:29

Deszczu późno było i literówka się wkradła, płci nie zmieniłam. Nadal chciałabym tak odpłynąć..... ;-)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5297) dodano 15.11.2013 17:51

Bardzo fajnie się czytało.
Czasem też spotykam w miejscach, które wyszukuję długo, także kogoś z aparatem.
Im bardziej jest to miejsce odludne i klimatyczne, tym większa więź wywiązuje się pomiędzy nami.
I prawie nigdy nie potrzeba słów.
A jak to jeszcze jest to tak atrakcyjna dziewczyna, której chciało się wcześnie wstać, by cieszyć zmysły tak pięknymi widokami, to świat nabiera dodatkowych barw.
No i te uczucie wspólnoty przeżywania.
Gratuluję Deszczu.
Pozdrawiam serdecznie:)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 15.11.2013 16:16

DESZCZ! problem jest w tym, że wszystko chcielibyśmy wiedzieć, a wiadomo, że lepiej się żyje jak pewnych rzeczy się nie wie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 15.11.2013 15:51

ANDRED - problem?...jest tajemnica i niech nią zostanie, na wieczną rzeczy pamiatkę, a życie niech sobie dalej płynie...jak Twoje Colorado w kanionie...

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 15.11.2013 15:46

TRAVELAN - dziękuję...kto nie kusi ten nie ma..."jak dobrze wstać skoro świt"..."jutrzenki blask duszkiem pić "...pozdrawiam serdecznie.

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 15.11.2013 15:42

Widzisz DESZCZ......i teraz wszyscy mamy problem. Nawet ja chcę wiedzieć jakiej ona jest narodowości. Rozbudzona została nasza ciekawość, trochę przez Twoje zdjęcia i opisy, a trochę przez komentarze po galerią. Rozumiem Cię, że byłeś speszony, czy onieśmielony.....też mam tę wadę która dla niektórych jest zaletą i to co teraz napisałem, nie jest pół żartem, ani pół serio......jest tylko serio.
Pozdrawiam,
andred

travelan użytkownik travelan(wpisów:348) dodano 15.11.2013 15:41

Deszczu, czyli miałeś niezapomnianą przygodę z ową tajemniczą kobietą;)
Żółcie u Ciebie jak zwykle piękne i nastrojowe.
Pozdrawiam:)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 15.11.2013 15:40

NOLA76 - tak speszony...moje ulubione wiersze to S.Jesienina z tomu "Miłość chuligana" do Isadory Duncan...

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6667) dodano 15.11.2013 15:36

Dałam się wciągnąć i bacznie przyglądałam się tej kobiecie z aparatem, która Cię tak zafascynowała:)
Deszczu Ty speszony? Aż nie chce mi się wierzyć, ale wiem, że takie rzeczy się zdarzają;)
pozdrawiam:)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 15.11.2013 15:34

Pipol, mówisz, że ślicznie napisałem? Bo ja mam bardzo ładny charakter pisma, choć czasami zupełnie nieczytelny ;-)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 15.11.2013 15:30

PAWELLER75 - można tak powiedzieć, wpadła przez obiektyw i zostawiła ślad po sobie...przyjemny na szczęście...dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 15.11.2013 15:28

NOLA76 - dziękuję, że dałaś się wciągnąć w historyjkę przypadkową ale prawdziwą - zatem do PIPOLA, ANDREDA... ja wszystko już powiedziałem i nie będę wymyślał, aczkolwiek mógłbym, dalszej części tej opowieści...nie wiem skąd, nie wiem jak, nie znam tej kobiety...nie zamieniłem z NIĄ jednego słowa...nawet " dzień dobry "nie powiedziałem...taki byłem speszony...pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 15.11.2013 15:21

MGFOTO - zrobiłem kilka klatek by trafić balonikiem w iglicę...miałem taki zamiar i czekałem...dziękuję i życzę więcej dodatnich plusów w kwestii Twoich zdjęć...zdecydowanie i pod każdym względem pobyt na OŚ sprawił, że z pstrykaniem skończyłaś już dawno i fotografujesz to co chcesz...pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 15.11.2013 15:15

ANUSIA - " Chciałbym tak "odpłynąć" w takim miejscu jak kobieta z aparatem " - bardzo mi się ten komentarz podoba...niech się Tobie tak zdarzy!!!dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 15.11.2013 15:13

ANNUUS80 - dziękuję za pięknie, za wizytę i pozdrawiam równie serdecznie...

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 15.11.2013 15:12

TOMEK - są takie przypadki... z Wietnamu pokazałem pustynie białą w Mui Ne...zrobiłem tam zdjęcie kobiecie z Chin owianej piaskiem...jechałem z nią do Sajgonu autubusem, siedzieliśmy obok siebie...dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 15.11.2013 15:08

POPEKPAWEL - dziękuję i przepraszam, że nie można oceniać...ja się cieszę, że jest taka funkcja i czekam na czarne tło, które zdecydowanie polepszy odbiór zdjęć...pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 15.11.2013 15:03

NATA14 - sam nie wiem, czy my się znamy czy nie...na wszelki wypadek - witaj w moich progach...miło, bo lubię malować...dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 15.11.2013 15:01

ŚNIEŻKA - dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 15.11.2013 15:00

WMP57 - sądzisz, że " wiatrak " to jest coś około Don Kichota i Dulcynei z Toboso ? ... czy coś innego, którego nie znam a " wiatrak " można mieć na myśli...dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 15.11.2013 14:55

PAWELLER75 - można tak powiedzieć, wpadła przez obiektyw i zostawiła ślad po sobie...przyjemny na szczęście...dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

pipol użytkownik pipol(wpisów:8817) dodano 15.11.2013 14:34

Ja akurat czuję się bardzo dobrze :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6667) dodano 15.11.2013 14:27

Pipol Ty się dobrze czujesz?:) No wiesz avatar, Twoje odpowiedzi...;)

pipol użytkownik pipol(wpisów:8817) dodano 15.11.2013 14:19

Andred, ślicznie to napisałeś :)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 15.11.2013 14:06

No ładnie. Będziemy teraz dyskutować, dywagować, wymyślać i zgadywać, a i tak się nigdy nie dowiemy. Nie lubię pytań na które nie ma odpowiedzi, albo jest, ale nie mamy możliwości jej poznać, a jeszcze bardziej nie lubię pytań na które nie chcę znać odpowiedzi.
Jedyna szansa, że DESZCZ zna i kiedyś nam powie ;-)

pipol użytkownik pipol(wpisów:8817) dodano 15.11.2013 12:52

podobno słowa nie zamienił

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6667) dodano 15.11.2013 12:49

Gabi nie wygląda na Niemkę!!!;)
Może Deszczu nam zdradzi, jeśli wie;)

pipol użytkownik pipol(wpisów:8817) dodano 15.11.2013 12:40

Gabi, mało prawdopodobne ;)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2463) dodano 15.11.2013 12:25

Obojętnie jakiej jest narodowości, jedno jest pewne, uderza cudowną subtelnością, delikatnością i wrażliwością, jednocześnie aparat trzyma w ręku jak prawdziwy fotograf, Pipol, moim zdaniem ona może być tez Niemką, naprawdę :)

pipol użytkownik pipol(wpisów:8817) dodano 15.11.2013 12:06

Mnie wygląda na Francuzkę !

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6667) dodano 15.11.2013 12:01

Pipol, nie jest polska, ale ja mam taką samą chustkę, więc tak mi skojarzyło, że ona może też z Polski:)

pipol użytkownik pipol(wpisów:8817) dodano 15.11.2013 11:57

a H&M to polska firma ?

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6667) dodano 15.11.2013 11:45

Piękna galeria, piękna opowieść:)
Deszczu rozmawiałeś z tą kobietą? Wygląda na Polkę i jeszcze ma chustę z H&M:)
pozdrawiam:)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6123) dodano 14.11.2013 22:49

Kobiety, które w początkach historii fotografii zajęły się tą prawie alchemiczną dziedziną i robiły to tak dobrze, że znalazły się na poczesnym miejscu wśród klasyków gatunku są niedoścignionym wzorem. W tym kontekście trudno o sobie mówić - fotografuję.
Najbardziej cieszy gdy pstrykam... a potem okazuje się, że jednak fotografowałam :) Pozdrawiam serdecznie
PS. Cudnie zainstalowałeś ten balonik na 1 :)

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 14.11.2013 22:41

Deszczu dziękuję za dedykację, wszak kobieta ze mnie z krwi i kości... ;-)
Zachody słońca są obłędne. Każdy czeka na ten moment, ten ułamek sekundy, ... ekscytujące. Chciałbym tak "odpłynąć" w takim miejscu jak kobieta z aparatem.
Swoją drogą, internet taki wszechmocny to i może kiedyś... kobieta się odezwie.
Pozdrawiam mocno

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 14.11.2013 21:48

Pięknie...
Pozdrawiam serdecznie:)

tomek-gdynia użytkownik tomek-gdynia(wpisów:317) dodano 14.11.2013 21:26

Chciałbym zauważyć , że na zdjęciu 13 pewien osobnik w czerni również poluje na jedyną zasiedlającą jego Paję osobę :)))
No i to się nazywa inspiracja. Kobiet z aparatem jak mrówków, ale ta nie miała skośnych oczu i była mistyczna.
Mi wpadła w oko kuśtykająca Murzynka z jedną krótszą nogą. Pierwszego dnia pobytu w Birmie w świątyni Shwedagon Paja zrobiłem jej zdjęcie, gdy siedziała wpatrzona w złotą kopułę. Potem mignęła mi nad jeziorem Inle, spotkaliśmy się w połowie podróży w Bagan w tym samym guesthousie, oraz na koniec w tym samym samolocie z Mandalay do Bangkoku.
Pozdrawiam :)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3534) dodano 14.11.2013 21:02

Ech, coś pięknego i nie można ocenić.

nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 14.11.2013 20:49

Piękna,poetyczna opowieść- malowana aparatem . Grace ma rację- bardzo inspirująca. Pozdrawiam.

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2078) dodano 14.11.2013 19:21

Pięknie, a jakże, poezja...
A prozaicznie to dziewczyna zrobiła z Ciebie wiatrak, z kogo by nie zrobiła? ( mam na myśli nas panów )
Oi Deszczu cofnij się do nieba i padaj jeszcze raz...
Te nagie stopy depczące święte miejsce buddyzmu... jeszcze niezapaskudzone małpimi odchodami.
Pozdrawiam bardzo serdecznie.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7217) dodano 14.11.2013 18:30

Widzę, że wpadła Ci w oko ta dziewczyna ..., mi też by wpadła:)))
Pozdrawiam.

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 14.11.2013 18:22

DESZCZ, masz rację.......kobiety są sexi i bez aparatu ;-)

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3301) dodano 14.11.2013 17:32

Ależ ciekawą historię zbudowałeś wokół tej sympatycznej kobiety z aparatem:)

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 14.11.2013 14:50

BARACUDA77 - dziękuję...prawie w tym samym czasie pisałem Gimperowi w kwestii " krótkiej opowieści "...zatem odpowiedź poniżej...a, dodam tak specjalnie dla Ciebie - lapidarność w sztuce to cnota...pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 14.11.2013 14:44

GIMPER - dziękuję...uwaga cenna i miła, aczkolwiek zawsze byłem przeświadczony, że " im więcej ciebie tym mniej "...pozdrawiam serdecznie.

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3568) dodano 14.11.2013 14:43

Wspaniala i szkoda,ze tak krotka opowiesc....Z kazda Twoja galeia mam coraz wiekszy smak na Birme:)Pozdrawiam

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 14.11.2013 14:42

GABI - dziękuję. Powracam do wrześniowego spotkania...fajnie było się spotkać i teraz z tym doświadczeniem rozmawiać przy pomocy internetu...pozdrawiam serdecznie.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 14.11.2013 14:39

LADEK53 - z przyjemnością, jeżeli to innym sprawia przyjemność...pozdrawiam serdecznie i dziekuję.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 14.11.2013 14:37

PIPOL - w świątyniach Buddyjskich można przebywać tylko i wyłącznie bez obuwia...idąc Twoim " sznytem " odpowiadam - byliśmy wstępnie rozebrani z obuwia...pozdrawiam serdecznie i dziękuję za komentarz.

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 14.11.2013 14:34

GRACE - pozdrawiam serdecznie...inspirujmy się nawzajem ku lepszym dniom...

deszcz użytkownik deszcz(wpisów:2891) dodano 14.11.2013 14:32

ANDRED - z tym sexi to chyba a może na pewno przesadziłeś...z prawdziwym aparatem fotograficznym w trakcie robienia zdjęć, kobieta staje się ciekawsza niż inne i tego będę się trzymał...pozdrawiam serdecznie i dziękuję za komentarz.

gimper użytkownik gimper(wpisów:681) dodano 14.11.2013 10:39

ta galeria ma tylko jedną wadę jest za krótka

gabi użytkownik gabi(wpisów:2463) dodano 14.11.2013 10:11

Piękna galeria. Bije z niej ogromna wrażliwość.
Podziw dla kobiety.
Poszukującej.
Błądzącej.
Dla kobiety z aparatem.
Dla każdej kobiety.
pozdr.
Gabi

ladek53 użytkownik ladek53(wpisów:218) dodano 14.11.2013 08:39

Edukacja z wielkim taktem.
Pozdrawiam
ps. dziekuje, ze podzieliles sie swoja wiedza i fotograficzmym doswiadczeniem.

pipol użytkownik pipol(wpisów:8817) dodano 14.11.2013 08:12

Też robiłeś zdjęcia na bosaka ?
Super 21
pozdrawiam

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 14.11.2013 02:02

Inspirujace. I prawdziwe.
Pozdrawiam Deszczu.

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 14.11.2013 00:14

Każda kobieta z aparatem jest bardzo sexi......no może nie w każdych okolicznościach ;-)
Ciekawie ująłeś temat.
Pozdrawiam,
andred

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!