m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (47):

 
No dobra udało się!:) Jestem na szczycie:) Widoki zarąbiste w każdą możliwą stronę świata. Ostania fotka już prawie na zejściu i czas ruszać w drogę powrotną, która wcale nie będzie łatwiejsza... Początek trasy ze Świnicy w stronę Zawratu. Tam właśnie idę. Przepiękny widok na Tatry Wysokie i Zadni Staw Polski na pierwszym planie. Z drugiej strony mamy za to zarąbisty widok na Dolinę Gąsienicową (Zieloną). Myślałam, że będzie łatwiej. Przede wszystkim nie spodziewałam się tyle śniegu. W czerwcu! Choć już na Świnicy się dowiedziałam, że zejście z Zawratu do Czarnego Stawu nie będzie lekkie przez łańcuchy uwięzione pod śniegiem to jednak myślałam, że spoko luzik, na pewno przesadzają.
Na trasie. Ludzi było mega mało, więc nie trzeba było czekać, żeby sobie spokojnie przejść. To chyba był najlepszy pomysł z możliwych, jechać do Zakopanego gdy nie kursuje kolejka na Kasprowy:) Dzięki temu na Świnicy razem ze mną było 6 osób, w tym 5 facetów;) Naczytałam się na różnych forach, że lepiej schodzić ze Świnicy na Zawrat, niż z Zawratu na Świnicę. Ja jestem odmiennego zdania. Po tym czymś w dół nie schodziło się za fajnie. Zdecydowanie łatwiej mieli ci co szli w odwrotnym kierunku. Małe podciąganko;)
Ale dla takich widoków myślę, że trochę można się pomęczyć;) Za każdym kolejnym podciąganiem się czeka na nas nagroda. I to nie byle jaka. Nie będę Was tu zanudzać nazwami szczytów, ale mamy na lewo Orlą z Małym Kozim Wierchem, a po prawej Gerlach, Rysy i Wysoką. No dobra jestem już na Zawracie. Widoczek na początek Orlej i Granaty. Mały Kozi Wierch. Piękny widoczek na Tatry Wysokie. Robię sobie 15 minut przerwy na podziwianie widoków i jabłko;) W konsumpcji trochę przeszkadzają mi osy. Muchy zniknęły na wysokości około 2 tys., chyba dla nich już za wysoko, a dla os kurcze nie;)
Zawrat to wąska przełęcz położona w długiej wschodniej grani Świnicy w Tatrach Wysokich na wysokości 2159 m n.p.m. Oddziela Zawratową Turnię od Małego Koziego Wierchu. Jest jednym z dwóch skrajnych punktów szlaku Orlej Perci. Zawrat dostępny jest dla turystów bezpośrednio ze Świnicy albo z dolin leżących po obu stronach grani: Doliny Pięciu Stawów Polskich i Doliny Gąsienicowej. Za to z Zawratu możemy jeszcze iść na Kozi Wierch, w tym wypadku szlak jest jednokierunkowy. Obowiązuje kierunek Zawrat-Kozi. Na Kozi Wierch spacerek odbyłam ostatnim razem jak tu byłam, czyli 9 lat temu. No dobra czas na zejście. Wiem, że nie będzie lekko, bo kilka osób już zdążyło mnie nastraszyć, że śnieg, że łańcuchy pod śniegiem. Ale taką trasę sobie wymyśliłam, więc idę. Żółta Turnia i Granaty, no i Zmarzły Staw (to małe jeziorko). Same w sobie łańcuchy nie były przerażające, tylko tysiące os, które na nich siedziały! Ja pierdziele, to była jakaś masakra. Bałam się złapać łańcucha bo siedziały na nim osy, ale bałam się też iść bez asekuracji. Co one robiły na tej wysokości w głowę zachodziłam. Oczywiście nie miałam rękawiczek, zostały sobie na łóżku albo gdzieś w plecaku w pokoju;)
Taaa i co teraz, zastanawiałam się czy iść górą czy dołem, zanim się zrobiło pusto parę osób szło jeszcze w stronę Zawratu i obie opcje były w użyciu. No nie powiem, żeby jakoś lekko mi się zrobiło, że mam iść bez łańcuchów, ale spoko pierwsza przeszkoda pokonana. Wiedziałam już na górze, że będą dwa odcinki z łańcuchami w śniegu, więc został już tylko jeden, trochę dłuższy. Przeżegnałam się i idę. Mój szlak do Czarnego Stawu Gąsienicowego. Jak tak się patrzy w dół wygląda to niesamowicie. Tylko szkoda, że przez kilka metrów nie było się czego złapać, a było masakrycznie ślisko. Ja zanim się zatrzymałam w tym właśnie miejscu, gdzie mogłam się czegoś złapać, poślizgnęłam się i zjechałam jakieś 3-4 metry na tyłku, aż dziwne, że nie krzyczałam, ale serce mi mega waliło.
Ale to już za mną. Doszłam do siebie. Podziękowałam. Jest dobrze. Idę dalej. Przepiękny widoczek na Granaty, Żółtą Turnię i Zmarzły Staw. To już ostatnie łańcuchy na trasie, ale tych akurat nawet nie trzeba się trzymać. Granaty. Kiedyś tam pójdę. Na pewno. Żółta Turnia i Granaty.
Zmarzły Staw Gąsienicowy lub po prostu Zmarzły Staw. Nazywany także Zmarzłym Stawem pod Zawratem. Przepiękny. W okresie zimowym jezioro zamarza do dna, lód i kra utrzymują się do późnego lata. Zamarznięte jest przez większą część roku, roztapia się zwykle w czerwcu/lipcu, a zamarza już we wrześniu/październiku. Powierzchnia jeziorka wynosi 0,28 ha (długość 77 m, szerokość 50 m), a głębokość 3,7 m. To niewielkie jeziorko położone jest na wysokości 1788 m n.p.m. we wschodniej części Doliny Gąsienicowej, w kotle skalnym pod ścianą Małego Koziego Wierchu, u wylotu Dolinki Koziej. Naprawdę cudowne miejsce, widoki zarąbiste. Polecam ten szlak zdecydowanie!:) Tam byłam na przełęczy. Wydaje się tak daleko i tak wysoko.
Teraz trochę żałuję, że nie podeszłam do jeziorka, ale to było jakieś 10 minut w każdą stronę, a ja pod tych zjazdach z Zawratu nie miałam już siły, więc ograniczałam swoje ruchy do niezbędnego minimum. Poza tym zejście z Zawratu zajęło mi 3 godziny zamiast 2. Czemu ja wróciłam na tatrzańskie szlaki dopiero po 9 latach? Nie pojmuję tego. Tyle czasu straciłam, ale wszystko jeszcze da się nadrobić;) Szlak z Zawratu do Czarnego Stawu Gąsienicowego w czerwcu;) Ostatnia chyba już prosta i zaraz dojdziemy do pięknego Czarnego Stawu Gąsienicowego. Bardzo mi się nad nim podobało, więc znowu była przerwa;) Dziękuję:)

najbliższe galerie:

 
Tatry - Świnica i Zawrat
1pix użytkownik kabaczek odległość 0 km 1pix
Przez Zawrat na Świnicę
1pix użytkownik baracuda77 odległość 0 km 1pix
Tatry - Jesienna Orla Perć
1pix użytkownik szym0n odległość 0 km 1pix
Tatry - Świnica przez DPSP
1pix użytkownik romana odległość 0 km 1pix
Gdańszczanka w górach - z Kuźnic na Świnicę
1pix użytkownik nola76 odległość 0 km 1pix
POLSKA Tatry 2012
1pix użytkownik paweller75 odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (66):

 
nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 04.12.2013 11:13

Surykatka dzięki bardzo:) Dokładnie to był mały hardcore, nawet dla mnie, ale czego się nie robi dla takich pięknych widoków;)
pozdrawiam:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7286) dodano 03.12.2013 23:05

Trasa przepiękna i wymagająca, ale już to zejście z łańcuchami w śniegu, to mały hardcore :). Świetna relacja, pozdrawiam :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 01.12.2013 22:21

Dispar zejście samo w sobie nie jest takie złe, ale jak już leży śnieg to jest troszkę trudniej i bardziej trzeba uważać, no i dokładnie jak mówisz, jeszcze zdjęcia trzeba robić:)
Zmarzły Staw jest przepięknie położony, do tego spokój tam i cisza, można samemu się rozkoszować pięknem otaczających nas gór:)
pozdrawiam:)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 01.12.2013 16:00

Dzielna z Ciebie Obieżyświatka.
Przechodziłem kilka razy, to wiem, że nie jest to łatwe zejście.
A tu jeszcze trzeba fotki pstrykać.
Zmarzły Staw chyba najfajniejszy.
Pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 30.11.2013 14:15

Herika musisz wrócić koniecznie w nasze Tatry. Są przepiękne:)
No pamiętam, że Cię śnieg w Dolomitach zaskoczył w czerwcu, tyle że tam było go jeszcze więcej i trasy momentami były już nie do przejścia, a tutaj na szczęście tylko fragmentarycznie z przeszkodami małymi;)
pozdrawiam:)

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 29.11.2013 20:32

bardzo fajnie opowiedziane, czytałam z przyjemnością:) śnieg w czerwcu mnie jakoś specjalnie nie zdziwił tzn teraz mnie znie zdziwił, bo w czerwcu to i owszem (bo miałam to samo;)). widoki super, też musiałąbym kiedyś w nasze tatry wrócić. tę trasę zrobiłabym z przyjemnością:) pozdrwiam

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 28.11.2013 22:24

Sylwia80 wyobraź sobie, że momentami było bardzo ciepło, zwłaszcza jak nie wiało:)
Najzimniej było na trasie Liliowe-Świnica, bo tam straszny wicher wiał, że trzeba się było kurczowo skał albo łańcucha trzymać i wtedt trzeba było blużę ubrać.
Pogoda mi się cudowna trafiła, dzień wcześniej miałam deszcz i burzę, to samo dnia następnego, więc na 3 dni tylko 1 dzień słoneczny, ale ten najważniejszy:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 28.11.2013 22:22

Globtrotter dzięki i pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 28.11.2013 22:21

Coolka dzięki za odwiedziny i pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 28.11.2013 22:21

Annuus80 fajnie, że wpadłaś do mojej galerii:)
Adrenalina musi być, ale wszystko z głową:) Mimo wszystko staram się uważać, bo z górami nie ma żartów i nie ma co szarżować.
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 28.11.2013 22:19

Romana koniecznie, bo widoki ze szlaku są po prostu wspaniałe:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 28.11.2013 22:18

Brego dzięki za odwiedziny:) Wiem, że też kochasz góry, tylko Ty w wersji bardziej harcorowej sobie po nich chodzisz;)
Masz rację, jak teraz patrzę na to z innej perspektywy można było sobie spokojnie zjechać, tylko musiałabym mieć coś pod tyłek, żeby z mokrym nie wracać;) I dokładnie tak jak mówisz, było lepiej tak zjechać (na pewno szybciej) niż trzymać się łańcuchów, których momentami nie było...
Widzę, że Ty chyba wszystkie możliwe szczyty i szlaki w Tatrach zaliczyłaś, a ja dopiero po wielu latach wróciłam i teraz będę nadrabiać zaległości:)
Gdybyś miała wybierać co byś poleciła: Granaty, Kościelec czy Szpiglasowy Wierch?
pozdrawiam:)

sylwia80 użytkownik sylwia80(wpisów:627) - Użytkownik usunięty. dodano 28.11.2013 21:56

A czy temperatura odpowiednia do Twojego stroju? Bądź na odwrót?! Bo śnieg jeszcze zalegał...
Piękne widoczki
Pozdrawiam

globtrotter użytkownik globtrotter(wpisów:56) dodano 28.11.2013 21:09

Jak dla mnie robisz najlepsze galerie na tym portalu,dobra robota!

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 28.11.2013 09:11

Anek dokładnie zgadzam się z Tobą, czerwiec albo wrzesień:) We wrześniu jeszcze nie byłam, ale w przyszłym roku mam nadzieję zobaczę Tatry w jesiennym wydaniu:) No w czerwcu Norway:) Ale we wrześniu myślę, że jak najbardziej byśmy mogły razem gdzieś pospacerować:) A co do kwietnia to pamiętam, że dla Ciebie okres świąteczny odpada absolutnie. Coś się wymyśli;)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 28.11.2013 09:09

Skuza dziękuję bardzo i pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 28.11.2013 09:08

Paweł wiem, pare osób po drodze wręcz usilnie namawiało mnie, żebym wróciła na Zawrat i zeszła w DPSP, ale ja się uparłam, poza tym nie byłam wcześniej nad Czarnym Stawem Gąsienicowym, a w DPSP byłam kiedyś jak schodziłam z Koziego Wierchu. Najważniejsze, że wyprawa była udana i pełna wrażeń:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 28.11.2013 09:06

Gimper fajnie, że Ci się podobało, nawet ze zbyt małą przesłoną. Nie mam oczywiście pojęcia o czym mówisz;)
Robię zdjęcia małym cyfrowym kompakcikiem i nie wybieram żadnych ustawień;)
pozdrawiam:)

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 27.11.2013 23:07

Wysypało się górskich galerii.
Niezła trasę sobie wybrałaś. Podniesienie poziomu adrenaliny gwarantowane.
Dobrze, że wróciłaś cała i zdrowa.
Pozdrawiam serdecznie:)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 27.11.2013 22:24

Wpisuję sobie ten szlak na listę "do zaliczenia". Oczywiście też bez kolejki na Kasprowy ;)
Pozdrawiam :)

brego użytkownik brego(wpisów:132) - Użytkownik usunięty. dodano 27.11.2013 21:52

... witaj :))))))))... z przyjemnością obejrzałam Twoje foteczki :)))))))... ooooooooooo... już dawno nie byłam na tym szlaku... dzięki Tobie zatęskniłam i w przyszłym sezonie z pewnością wrócę ..... :)))
... 29... wiesz co się robi na takim zmarzniętym śniegu, który jest dobrze związany z podłożem i nie grozi lawina ?... to co zrobiłaś na kolejnej fotce , tylko 4 m. :)))
... tzw. "dupoślizgi " ... niech inni mi wybaczą ;)......... siada się na taki śnieg na dużym spadzie i wiooooooooooo.... w dół ;).......hmmm.... zaliczyłam takie dwa... ze Szpiglasowej Przełęczy i z Krzyżnego ( maj - burza za mną i przede mną :( )... jest zdecydowanie bezpieczniej niż z łańcuchami , których praktycznie nie ma :)))


... świetna narracja :)))....... dziękuję i pozdrawiam :)))

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 27.11.2013 21:13

Nola,fantastyczne widoki do pozazdroszczenia,bo dla mnie nieosiągalne.Pozdrawiam:)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2746) dodano 27.11.2013 21:01

Nola no tak zapomniałam że serce na fiordach zostawiłaś;) pytałam o czerwiec bo planuję Tatry, nasze i Gerlach wreszcie chcę i pomyślałam że w towarzystwie takiego wariatuńcia fajnie by było, szkoda...Pozdrawiam a kwiecień już pisałam kiedyś Swięta to rzecz święta;) i nie przeskoczę tego

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2746) dodano 27.11.2013 20:59

Margo w czerwcu albo jesienią najlepiej. Od połowy czerwca szlaki słowackie są czynne więc to też jest pewien plus i zieleń wiosenna w niższych partiach oraz śnieg leżący w małych ilościach wyżej jest ozdobą gór a jesień jak to jesień barwna, bywa słoneczna...wybór należy do Ciebie;)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7421) dodano 27.11.2013 20:17

Szalona kobieto - zamiast iść w DPSP, to Tobie na Zawrat się zachciało, w ten śnieg i rój os, normalnie szok. Ja jedynie wchodziłem na Zawrat, w sumie była to moja pierwsza wyprawa, ale takich atrakcji to nie miałem:) Gratuluję wyprawy:)
Pozdrawiam.

gimper użytkownik gimper(wpisów:681) dodano 27.11.2013 18:41

Witam
uwielbiam góry zwiedzać, fotografować i oglądać na zdjęciach. Galeria bardzo mi się podobała mam tylko uwagę do zbyt małej przesłony a przynajmniej tak to wygląda na moim ekranie , podobało się

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 27.11.2013 18:35

Satan taki tam zwykły spacerek:)
Ja w Tatrach słowackich nie byłam, ale coraz częściej o nich myślę, jednak w przyszłym roku chciałabym jeszcze trochę poeksplorować nasze szlaki;)
pozdrawiam sąsiada:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 27.11.2013 18:34

Bartak możesz sobie marudzić ile chcesz, ale galeria z Lago69 jest już coraz bliżej, zresztą jest bardzo związana z Tatrami, bo właśnie jak tak sobie spacerowałam w tych peruwiańskich Andach to postanowiłam, że po powrocie w pierwszy wolny weekend jadę do Zakopanego. No i tak zrobiłam:) Z czego strasznie się cieszę:)
Masz rację te osy i muchy bardzo utrudniały mi życie, w stresie i ukradkiem musiałam jeść i pić, no i w kadr czasem wlatywały;) A prawdziwie zmęczenie poczułam tak po 10 godzinach gdzieś w okolicy Murowańca i jeszcze wodą się mi skończyła, a miałam 2 litry;)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 27.11.2013 18:30

Rozmusiaki za to odwiedzasz dzikie nieznane mi zakątki Europy, czyli Mołdawię:)

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4802) dodano 27.11.2013 18:23

Ja niestety jeszcze jakąś roczną absencję od tak wysokich gór mam :(
Dlatego z tym większą przyjemnością oglądam wasze zmagania z tymi szczytami :)
Pozdrawiam.

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 27.11.2013 18:20

Margo czerwiec to dobry czas na Tatry, śnieg tylko w niektórych partiach zalega (tych wyższych), a tak można spokojnie sobie wędrować. No i myślę, że wrzesień to jest bardzo dobry okres, mimo iż nie byłam jesienią, ale w przyszłym roku nadrobię:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 27.11.2013 18:18

Rozmusiaki chyba każdy tęskni za górami (oczywiście mówię o tych co chodzą po górach czy kochają góry) i planuje sobie w duchu następne wędrówki.
Na jakim ja szczycie już nie byłam myślami;) Ja też nie mogę się doczekać już wiosny, bo planuję znowu odwiedzić Zakopane:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 27.11.2013 18:15

Eljot dzięki za odwiedziny:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 27.11.2013 18:15

Magdar jak byłaś na Zawracie to nie jest to "tylko". Zawrat to już "coś":)
pozdrawiam:)

satan użytkownik satan(wpisów:3201) dodano 27.11.2013 17:04

...typowe tatrzańskie przygody... ;-)

A tak serio, to gratuluje, bo trasa naprawdę zacna. Ja jednak od dłuuuugich już lat zdecydowanie wybieram szlaki po słowackiej stronie.

Pozdrawiam! ;-)

bartak użytkownik bartak(wpisów:936) dodano 27.11.2013 16:57

Nola, ostatnio trochę marudziłam u Ciebie ale teraz już wszystko gra, na temat widoków nic odkrywczego nie powiem, wiadomo...piękne, jestem pełna uznania dla Ciebie,że podczas schodzenia, w towarzystwie nieprzyjaznych os, przy zmęczeniu, które na pewno dawało się już we znaki, robiłaś takie fajne foty,
cieszę się, że zrealizowałaś swoją zaplanowaną trasę , pozdrawiam :)

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 27.11.2013 16:36

W czerwcu śnieg, w wakacje pewnie tłumy, to kiedy tam się wybrać. Fajna trasa, do której moich górskich sojuszników nie udaje mi się niestety namówić. Pozdrawiam.

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4802) dodano 27.11.2013 16:16

Góry jak zawsze piękne a i wyprawa niczego sobie,zwłaszcza w towarzystwie os :)
Tak bardzo już bym chciał iść w góry !
Podobało się :)
Pozdrawiam.

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 27.11.2013 14:41

Byłam tylko na Zawracie ale piękne widoki zapamiętam na długo .Pozdrawiam :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 27.11.2013 14:15

Ania dzięki bardzo:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 27.11.2013 14:15

Nata dzięki za odwiedziny:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 27.11.2013 14:15

Italia super:) No ja w czerwcu wtedy co jest wolne wybieram się do Norwegii, więc niestety nie będzie mnie ani w Gdańsku, ani w kraju:) Znaczy ja się cieszę, bo bardzo za Norwegią się już stęskniłam;)

olaf43 użytkownik olaf43(wpisów:1520) dodano 27.11.2013 14:10

ładne foteczki :)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 27.11.2013 13:18

Anek-nadal jesteś chętna śmignąć z nami w kwietniu:)?

nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 27.11.2013 13:12

Widoki piękne ale takie klimaty ta ja lubię tylko na fotkach. Fajny "spacerek" :)))Pozdrówki.

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2746) dodano 27.11.2013 12:22

Aleś ostrożna, miło się czyta i się wierzy :))

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2746) dodano 27.11.2013 12:21

Gdzie? tam gdzie się pije bombardino i podrywa włochów;) a wieczorem króluje polska muzyka disco polo... a małe pytanko mam w czerwcu, gdy jest święto...jesteś w kraju?

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 27.11.2013 12:06

Gdzie na te narty śmigasz?

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 27.11.2013 12:06

Anek dzięki:) si si włoski autorstwa Baracudy:) oczywiście musiałam jej powiedzieć co ma być na zdjęciu, ale dobrze się spisała;)
A w tej drugiej kwestii masz absolutnie rację, ale rozwagi i ostrożności nigdy za wiele. Czy ja to naprawdę mówię?:)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2746) dodano 27.11.2013 11:39

A tak nawiasem mówiąc słodziak z Ciebie na Avatarze, włoski chyba? ;)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2746) dodano 27.11.2013 11:38

E tam idąc ulicą też samobójca na głowie może wylądować, prędzej w trasie mnie szlag trafi, ponad dwadzieścia godzin jazdy brrr

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 27.11.2013 11:37

Gabi no żeby nie było nudno, coś się musi dziać:)
Tatry są przepiękne, no uwielbiam te nasze góry po prostu:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 27.11.2013 11:36

Fajnie!:) Tylko się nie połam czy coś;)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2746) dodano 27.11.2013 11:35

Będzie spacer, za dziewięć dni jadę w góry, ale nie łazić tylko na narty. Już odliczam dni :))))))))

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 27.11.2013 11:30

Anek hahaha:) Śniegu będzie tyle co trzeba, zresztą w kwietniu nie będę się porywać na wysokogórskie szlaki z łańcuchami, przede wszystkim chce zobaczyć krokusy:) Dzięki i Tobie też życzę wielu udanych spacerów w pięknych okolicznościach przyrody:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 27.11.2013 11:28

Tama w naszych Tatrach jest mnóstwo szlaków bez łańcuchów, także nie martw się, bo dla każdego się coś znajdzie;) Z tym, że jednych bardziej kręcą dolinki a innych dawka adrenalinki;) Zgadza się na szlakach tego typu trzeba być zawsze skoncentrowanym, bo nawet jak się wydaje łatwy do przejścia to jeden fałszywy krok i się może źle skończyć. Przed moim wyjazdem, dzień wcześniej niestety zginął facet na tej trasie, co więcej spotkałam w busie ludzi, którzy widzieli jak spadał...
pozdrawiam:)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2688) dodano 27.11.2013 10:43

Jak nie zdarte klapki, to hostel zalewany przez wodę, potem wycieczka w towarzystwie czarownic z Kwartetu Egzotycznego, tutaj śnieg w czerwcu okraszony osami, po prostu aż strach się bać,

Nola, piękna galeria.
pozdr.
Gabi

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2746) dodano 27.11.2013 10:00

Ciekawe ile w kwietniu będzie śniegu hi hi absolutnie nie jestem złośliwa;) Dziewczyna też nizinna a taka na te góry napalona, gratuluję spacerku i życzę kolejnych równie udanych i bogatych w niezapomniane chwile...w sensie pozytywnym;) Pozdrawiam

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 27.11.2013 09:32

Bardzo bym chciała wybrać się w końcu w te nasze góry ale ścieżką, żadnych skał i łańcuchów. Pamiętam, że latem zginęła na tej trasie dziewczyna, odpadła od łańcucha i wtedy pomyślałam, że też tam byłaś. To nie jest jakieś fiku miku.
Oczywiście widoki piękne, tylko proszę tam już nie chodzić ;)
Pozdrawiam :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 27.11.2013 09:11

Piorusny po głębszym namyśle tutaj muszę Ci przyznać rację i też jakoś to zdjęcie nie do końca mi leżało od samego początku, więc jednak je wywaliłam;)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 27.11.2013 09:09

Pipol wiadoma sprawa!:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 27.11.2013 09:09

Piorusny dzięki za odwiedziny:)
To tylko picassa, nie używam photoshopa. Co do zdjęć typu 34, dziękuję Ci za Twoja opinię, ale to moja galeria i mogę tutaj wrzucać co chcę, a że ja osobiście lubię takie przeróbki to czasem coś przemycę, ale nie zawsze;)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6784) dodano 27.11.2013 09:07

Ciao bella:) no właśnie jak tam jest tyle śniegu w czerwcu, to co dopiero w kwietniu?;) Ale w dolinkach nie będzie nam to tak przeszkadzało;)
Osy i muchy, które już widziałaś na jednym zdjęciu;)
Granaty biorę w ciemno!:)
pozdrawiam:)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9047) dodano 27.11.2013 07:24

Czyli przeżegnanie pomogło !
Gratuluję "spacerku"
Pozdrawiam

piorusny użytkownik piorusny(wpisów:62) dodano 27.11.2013 04:24

Fajne zejscie ze Swinicy, mi udalo sie zobaczyc to swietne miejsce we wrzesniu.
Ps. Photoshop to jeden z najlepszych programow graficznych, ale prosze nie dodawaj juz zdjec typu 34 (czarno biale + color) wyglada to beznadziejnie. Zauwazylem ze dodajesz je zawsze do swoich fajnych galerii.
Pozdrawiam

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 27.11.2013 01:26

O ja pierdziulę!!!Naprawdę nie przesadzałaś z tym śniegiem ....Trasa cudna,spotkały Ciebie chyba wszystkie plagi egipskie:)))Teraz już wiem ,że w czerwcu należy na ten szlak zabrać sanki:))))a tak poważnie,to nie było wesoło-jak nie osy,to jazda bez trzymanki...dobrze,że jesteś cała- może z Granatów w przyszłym roku zjedziemy;)
Kolorowej nocy

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!