m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Synagoga znajduje się przy ulicy Szerokiej w Krakowie. Synagoga funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Tablice pamiątkowe przy wejściu do synagogi. Przy synagodze znajduje się cmentarz.
Macewy robią wrażenie, szczególnie, gdy ktoś jeszcze nie widział cmentarza żydowskiego. Synagoga Remuh jest drugim najstarszym w Krakowie domem modlitwy. Żydzi na nagrobkach zamiast kwiatów kładą kamyki. Symboliczna ściana płaczu na cmentarzu przy synagodze.
Stara Synagoga też znajduje się przy ulicy Szerokiej , niedaleko Synagogi Remuh. To jedna z najstarszych zachowanych synagog w Polsce, obecnie mieści się w niej muzeum. Wnętrze synagogi ma specyficzny klimat. Bima, czyli mównica znajduje się w centralnej części synagogi.
Eksponaty muzealne związane z judaizmem. Aron ha - kodesz, szafa ołtarzowa służy do przechowywania Tory. Aron ha - kodesz znajduje się na wschodniej ścianie synagogi ( skierowana w stronę Jerozolimy). Menora - żydowski świecznik. Stara Synagoga to jeden z najcenniejszych zabytków żydowskiej architektury sakralnej w Europie.
Synagoga powstała w XV w. Budynki synagog na Kazimierzu nie mogły przewyższać kościołów katolickich. W domu z zieloną elewacją mieszkała słynna Helena Rubinstein, założycielka firmy kosmetycznej.
Kościół Bożego Ciała na Kazimierzu. To gotycka świątynia pobudowana w XIV w., która ufundował Kazimierz Wielki. Pierwszy kościół był drewniany. Od 2005 r. kościół stał się bazyliką mniejszą. Zabytkowe stalle w świątyni. Ambona w kształcie łodzi pochodzi z XVIII w.
Organy w Bazylice Bożego Ciała należą do największych w Krakowie. Świątynia zarówno w środku jak i na zewnątrz jest imponująca. Widok z Placu Wolnica na bazylikę.
Widok na targowisko na Kazimierzu. Według mnie najładniejsze wnętrze posiada Synagoga Tempel. To budowla neoromańska wzniesiona w latach 1860-1862. Synagoga pod koniec XIX w. została powiększona. Synagoga Izaaka została pobudowana w XVII w. i uchodzi za największą na Kazimierzu. Synagoga Wysoka została pobudowana w XVI w. , znajduje się nieopodal Starej Synagogi, na ul.Józefa

najbliższe galerie:

 
Kraków-2016 cz.I
1pix użytkownik tereza odległość 0 km 1pix
Kraków 15 - Kazimierz
1pix użytkownik popekpawel odległość 0 km 1pix
Krakowska cepeliada
1pix użytkownik baracuda77 odległość 0 km 1pix
Krakowski Kazimierz.
1pix użytkownik halszka odległość 0 km 1pix
Kraków - Spacer po Kazimierzu
1pix użytkownik mgfoto odległość 0 km 1pix
Kraków-Kazimierz
1pix użytkownik tereza odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 10.12.2013 20:04

ostatnim pobyt w Krakowie popsuł mi ulewny deszcz. Dzięki za oprowadzenie po tej części miasta.

maria37 użytkownik maria37(wpisów:194) dodano 09.12.2013 22:09

Witaj Magdar, ja tez uważam, że jest to miejsce z niezwykłym klimatem.Dzięki za odwiedziny.Pozdrawiam :)

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 09.12.2013 20:11

Kraków znam dobrze ale nigdy mi sie nie znudzi .Pozdrawiam :)

maria37 użytkownik maria37(wpisów:194) dodano 09.12.2013 11:48

Witam komentujących.Za każdym razem jak oglądam zdjęcia i komentarze to zastanawiam się czy to portal podróżniczy czy fotograficzny?Ważniejsza jakość zdjęć czy informacje o miejscu fotografowanym? A towarzystwo wzajemnej adoracji na tym portalu jest tu widoczne gołym okiem.Ja z OŚ korzystam przede wszystkim dla informacji o miejscach.Większość osób zamieszczających zdjęcia to fotografowie - amatorzy, więc trudno wymagać profesjonalizmu. Pozdrawiam :)

marekpic użytkownik marekpic(wpisów:629) dodano 08.12.2013 23:03

ja znalazłem Pawle;) tak na serio Mario bo chyba takie Twoje imię parę zdjęć jest niepotrzebnie podobnych;) ponadto fajne zdjęcia cmentarza przy synagodze, pozdrawiam

pipol użytkownik pipol(wpisów:9039) dodano 08.12.2013 22:17

Foto 39 i 40 to zabawa w "znajdź 10 różnic" ?
pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!