m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Największą atrakcją turystyczną Ełku jest kolejka wąskotorowa. W pierwszej połowie XX wieku kolejki wąskotorowe były bardzo popularnym środkiem transportu. Ełcką wąskotorówkę zbudowano w latach 1910-1917 .Trasy wokół Ełku obsługiwały 4 parowozy i 42 wagony.Po kilku latach uznane za deficytowe przewozy zawieszono. Przejęta przez miasto Ełk kolejka wąskotorowa zaczęła funkcjonować jako atrakcja turystyczna i została wpisana na listę zabytków techniki. ... ...
... ... Katedra św.Wojciecha z XIX wieku w stylu neogotyckim z wyposażeniem częściowo gotyckim. ... Zabytkowe domy z XIX wieku. Wpisana do rejestru zabytków kamienica z początku XX wieku znajdująca się obok Parku Solidarności,siedziba Sądu Rejonowego.
Pomnik poświęcony Poległym za Wolną i Niezawisłą Polskę w Parku Solidarności z 1965 r.wzniesiony w dwudziestą rocznicę powrotu ziem do macierzy. Park Solidarności. ... ... Kościół Chrześcijan Baptystów z początku XX wieku w stylu neogotyckim. Kamienice wokół Parku Solidarności.
... Pochodząca z XIX wieku fontanna ogrodzona metaloplastyką w Parku Solidarności. Pomnik Michała Kajki odsłonięty w 1958 r.z okazji 100-lecia urodzin poety ludowego i działacza mazurskiego. ... Park Solidarności. ...
Jezioro Ełckie. Na wyspie na Jeziorze Ełckim  znajdują się ruiny zamku Krzyżackiego,który pierwotnie ze stałym lądem połączony był mostem zwodzonym.W XIX wieku usypano tu groblę,a na początku XX wieku zbudowano murowany most. Zamek Krzyżacki powstał w XV wieku na miejscu zburzonego wcześniej drewnianego zamku pierwotnego. Przez lata ełcki zamek był najdalej na wschód wysuniętą krzyżacką fortyfikacją i stanowił przyczółek do wyprawy na Litwę.
Wzdłuż Jeziora Ełckiego usytuowana jest promenada o długości 6 km i szerokości 3,5 m.Wzdłuż odcinka na osiedlu Centrum stoją drewniane rzeźby władców polskich. ... ... Osiedle Centrum. Jezioro Ełckie. ...
... ... ... '' Zielony Mostek '' na rzece Ełk uchodzącej do Jeziora Ełckiego. ... ...
... Jezioro Ełckie. ... ... ... ...

najbliższe galerie:

 
EŁK
1pix użytkownik wo odległość 1 km 1pix
Szeligi
1pix użytkownik tereza odległość 5 km 1pix
Prywatny ośrodek terapii uzależnień - mój pobyt
1pix użytkownik katarzyna23 odległość 16 km 1pix
Walka Czołgów w Orzyszu
1pix użytkownik caroline95 odległość 26 km 1pix
OLECKO
1pix użytkownik wo odległość 26 km 1pix
Mazury
1pix użytkownik taddd odległość 27 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
tereza użytkownik tereza(wpisów:3855) dodano 06.11.2014 11:41

Achernar51...Ełk może się podobać i warto się tu zatrzymać.
Pszem...miło,że przywołałam wspomnienia.
Mlochowskijacek...dzięki za sympatyczny wpis.
Śnieżka...dziękuję,że odwiedziłaś moją galerię.
Pozdrawiam Was serdecznie:)

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3334) dodano 31.10.2014 17:30

O Ełku wiem tylko tyle, że mieszkają tam świetni ludzie. Nigdy tam nie byłam, ale o parowozach i promenadzie dużo się osłuchałam.
Fajnie, ze wrzuciłaś, bo Ełku jest na portalu deficyt;) Pozdrawiam:)

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 31.10.2014 15:46

Terezo. Jak zwykle z przyjemnością obejrzałem Twoją galerię i te parowozy z dawnych czasów, kiedy to Władysław Broniewski pisał swój wiersz a w nim "Rewolucja - parowóz dziejów, Chwała jej maszynistom! Cóż, że wrogie wiatry powieją? Chwała płonącym iskrom!" tyle Broniewski, a ja serdecznie Cię pozdrawiam.

pszem użytkownik pszem(wpisów:77) dodano 31.10.2014 13:50

Ełk bardzo często odwiedzałem w dzieciństwie jak jechałem pod namiot nad Jezioro Selment Wielki. Rzeczywiście największą atrakcją tego miasta jest kolejka wąskotorowa oraz urokliwe Jezioro Ełckie. Serdeczne dzięki za przypomnienie tego miejsca. Pozdrawiam. :)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5282) dodano 31.10.2014 07:45

Zdarzyło mi się kilka razy przez Ełk przejeżdżać, ale nigdy nie miałem czasu by zwiedzić to miasto. A szkoda, bo jak widze są tam urokliwe miejsca. Pozdrawiam. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!