m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (44):

 
Delhi, Nowe Delhi ... ogromne, fascynujące, tłoczne, głośne i pełne wspaniałych zabytków ... ale już raz przedstawiałem to miasto. Dzisiaj chciałbym Was prosić, abyśmy szybkim marszem ... spoglądając na lewo i prawo ... ... zatrzymując oczywiście wzrok na mijanych obiektach i wizerunkach, udali się do tej ukrytej perły, bo ona w zasadzie jest głównym tematem tej galerii. Brama Indii - zapamiętaj proszę to miejsce, ponieważ to będzie ważny punkt orientacyjny.
Meczet Jama Masjid w Starym Delhi - bez wątpienia obowiązkowy punkt programu, wspaniała budowla, dzieło Szachdżahana - twórcy wielu monumentalnych budowli z Taj Mahal na czele. Główny plac, pojemność 25.000 ludzi ... kwiecień 2006, piątkowa modlitwa tysiąca wiernych, wybucha bomba ... 12 osób rannych, jedna bardzo ciężko.  To incydent walki religijnej, która być może nie jest widoczna, czy odczuwalna dla turysty, ale trwa głęboko zakorzeniona i bywają chwile, że przybiera formę krwawych starć. Muzułmanie, buddyści, hindusi, chrześcijanie, sikhowie ... ta wieloreligijna i wielokulturowa społeczność, znalazła z pewnością kompromis współistnienia ... ale incydenty były, są i będą.
Tam, za wschodnią bramą do meczetu, mamy okazję zobaczyć jedno z większych targowisk miasta. Skupisko wielokolorowego tłumu i wszelkich możliwych odmian handlu ulicznego. Odwiedzamy świątynię Sikhów. Pamiętamy, że w czasie czytania Sri Guru Granth Sahib, czyli Świętej Księgi Sikhów ... nie wstajemy, nie spacerujemy i absolutnie nie opuszczamy świątyni. Pisałem wielokrotnie, zwiedzając ten kraj, będziemy mieli okazję przekonać się, że społeczeństwo Indii jest wielowarstwowe ... a byt tych najniższych warstw może być dla nas szokujący ... ... odpoczynek po trudach dnia, pod kocem z gwiazd. Wzajemna ciekawość ...
Dzielnice pełne hoteli i hotelików o różnych standardach, od 3 do 200 $ za noc. Zawsze znajdziesz nocleg dostosowany do Twoich oczekiwań, ale zdecydowanie lepiej zadbać o to przed wyjazdem. Dzielnica rządowa z Pałacem Prezydenckim, który jest obecnie największą rezydencją głowy państwa na świecie. Kompleks jest naprawdę imponujący. To tu skupione jest całe życie polityczne kraju. To świat tak odmienny, pełen rozległych przestrzeni, szerokich ulic, wypielęgnowanej zieleni - jakże różny od innych dzielnic miasta. Kompleks pałacowy jest całkowicie samowystarczalnym obiektem reprezentacyjno - mieszkalnym. Począwszy od sal balowych, a skończywszy na 340 pokojach urzędu, oraz 54 apartamentach dla gości Prezydenta.
Birla Mandir, od nazwiska projektanta Birliego - Świątynia Lakszmi. Obiekt bardzo współczesny z intensywną kolorystyką, architektura w stylu orisańskim. Estetyka i architektura świątyni budzi kontrowersje, ale ponieważ Lakszmi była boginią szczęścia, dobrobytu, bogactwa i piękna ... oraz żoną Wisznu - miejsce to odwiedzane jest przez liczne rzesze pielgrzymów.
Kolejne dzieło Szachdżahana - monumentalny Czerwony Fort.  Tak, jest potężny, ale ... ... jeżeli masz mało czasu, jeżeli musisz dokonać wyboru, jeżeli są inne alternatywy ... ... zostaw sobie to miejsce na sam koniec wizyty w Delhi. Owszem - jest kilka ciekawych architektonicznie budowli, jest zieleń, jest przestrzeń i odpoczynek od ulicznego zgiełku ... ... ale jest wiele innych miejsc, które dostarczą więcej wrażeń i które należy zobaczyć obowiązkowo. Dlatego jeżeli jest możliwość - odpuść.
W ten sposób, szybkim marszem, zbliżamy się do perły - do ukrytej perły. Jeszcze tylko wspaniałe ogrody Bahai Temple - świątyni bahaistycznej ... ... oraz podziw jej wspaniałej, oryginalnej i niespotykanej architektury ...
... jeszcze kilka chwil odpoczynku na świątynnych schodach ...  ... i do dalszego zwiedzania zapraszam tu :

http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=23718

najbliższe galerie:

 
New Delhi
1pix użytkownik nnia odległość 0 km 1pix
Delhi
1pix użytkownik docenci odległość 0 km 1pix
 Hinduska mozaika, ludzie
1pix użytkownik gabi odległość 2 km 1pix
Delhi - krótko ale zawsze coś
1pix użytkownik shadowrunner odległość 2 km 1pix
Delhi
1pix użytkownik muztaghata odległość 2 km 1pix
New Delhi
1pix użytkownik stefan odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (61):

 
raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 07.05.2014 01:50

Kier witaj :) Dziękuję za odwiedziny, miło Cię widzieć :)
Pozdrawiam serdecznie

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 07.05.2014 01:40

Nata :) Ale mi radość sprawiasz :) Bardzo się cieszę, że dotarłaś, że się podobało, że rozbudzone oczekiwania nie zostały zawiedzione :) Naprawdę jestem pełen satysfakcji, że ta obieżyświatowa sugestia była na tyle motywująca, aby skierować Twoje kroki właśnie tam.
Świątynia jest ewenementem nie tylko w skali architektonicznej - to również spotkanie z głębokim wyznaniem wiary, z wiernymi i tą grupą społeczną, której próżno szukać na hałaśliwych ulicach Delhi. Z przyjemnością czytam Twoje trafne spostrzeżenia - tak, byliście jedyni, nie ma turystów, nie ma białych ... ja również byłem bardzo zdziwiony, stąd ta próba zwrócenia uwagi na to miejsce ... którą już teraz, dzięki Tobie, mogę nazwać - bardzo udaną :)
Czy zwróciłem uwagę na piękno stroju ... kobiecego stroju, szczególnie pięknego w tym miejscu ?
Nata, zapewniam Ciebie ... nawet tak przepiękna świątynia, nie jest w stanie odwrócić mojej uwagi od piękna kontaminacji, jaką tworzy uroda indyjskich kobiet, wraz z ich niesamowitym ubiorem ;)
Pozdrawiam serdecznie :)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 07.05.2014 01:06

Elise :) Witaj :) To nie perła ... link do perły znajdziesz pod ostatnim zdjęciem. Miło Cię widzieć :)
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 07.05.2014 01:04

Strabsenfilm - doskonale się rozumiemy :) I żartem i serio, wyłożyłeś jasno kilka prawd, z którymi polemizować nie sposób :)
Pozdrawiam serdecznie

kier użytkownik kier(wpisów:91) dodano 18.04.2014 11:28

Fajne miejsca i miła galeria .

Czekam na więcej :)

nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 17.04.2014 19:59

Raul ,trochę poplątałam galerie i w obu są wpisy . Wybacz.:))

nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 17.04.2014 19:58

Raul właśnie wróciłam z Indii. I widziałam tę Świątynię . Udało mi się tam dostać .Tam nawet parking samochodowy otoczony jest murem i drutem kolczastym. Przejście przez ochronę i wszystkie kontrole / wszyscy mieli osobistą !/ trwało długo . Ale było warto. Świątynia jest przepiękna , tak jak mówiłeś . "Główny ołtarz " gdzie jest umieszczona figura założyciela sekty po prostu kipi od złota i ponoć szlachetnych kamieni . W każdym bądź razie - zapiera dech. Rzeźbione sufity/kopuły , kolumny , ściana słoni to bajka . Ogród w kształcie kwiatu lotosu piękny . Moją uwagę zwróciło to , że na terenie Świątyni jest niezwykle czysto / jak nie Indie:)/ Sklepy , stoiska z jedzeniem , ławeczki , stoliki - wszystko czyste i zadbane. I jeszcze jedno byliśmy tam chyba jedynymi białymi . Wszyscy się nam przyglądali . Nie wyglądali na turystów a raczej na wyznawców sekty. I hmm.... może Ty nie zwróciłeś uwagi :) ale tak pięknych i bogatych sari u kobiet nie widziałam nigdzie wcześniej . To bardzo bogaci ludzie i bogata sekta.
Dzięki , że opisałeś tę Świątynię .
Pozdrawiam :))

elise użytkownik elise(wpisów:967) dodano 01.04.2014 22:24

Ta perła przypomina mi budynek z Sydney. Bardzo interesujące twarze tubylców. Serdecznie pozdrawiam z Luxemburga.

strabsenfilm użytkownik strabsenfilm(wpisów:850) dodano 24.03.2014 13:25

Zaiste niezwykłą niewiastą musiała być Hamida Banu-Begum - wdowa po mogolskim władcy Humayunie, że zdecydowała się wyłożyć tyle kasy na tak wspaniały grobowiec narkomana, alkoholika (co jak na wyznawcę Allaha musi szokować), nieudacznika , kobieciarza (przy tylu nałożnicach o to nie trudno). To żartem, a serio? Historia zna przypadki, kiedy po śmierci przypisuje się cechy, jakimi nie dysponował ten, którego chcemy wynieść na piedestał. W onyksowym sarkofagu na Wawelu też leży ktoś, kto na to nie zasłużył w najmniejszym stopniu. Humayun w tak pięknym grobowcu, to nie pierwszy i nie ostatni przypadek. A przewodnicy? Zawsze znajdą jakąś Białą Damę lub władcę tak wspaniałego, że nawet Allah nie ma o tym pojęcia.:)
Pozdrawiam.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 23.03.2014 17:18

Nola :) Skąd przekonanie? Przecież jesteś na portalu kilka lat - piszesz, rozmawiasz, komentujesz ... przecież mamy tutaj okazję poznać się trochę :)
Wychodzi mi na to, że nie będziesz Indiami rozczarowana, a wręcz odwrotnie :))

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 23.03.2014 17:04

Witaj Surykatko :) Zauroczyły mnie Indie, piszesz ? Tak ? :)
Zauroczenie - to jest taka silna ekscytacja - pod wpływem chwili, pod wpływem impulsu, pełna niewiadomych, wątpliwości, niepewności, ale bardzo pociągająca ... i przez to właśnie intrygująca, bo nigdy nie wiemy, czy w bliższym kontakcie ten cały czar nie pryśnie jak mydlana bańka.
Jest jednak inny stan ducha - kiedy już wiesz, kiedy już się przekonałaś, kiedy wielokrotnie sprawdziłaś i ten pociąg trwa nadal - nadal jest silny, a z każdym dniem tęsknota daje znać o sobie coraz bardziej ... wtedy to już nie jest zauroczenie :)
Nie wiem co wtedy jest, nie znam się ... no :)))
Pozdrawiam serdecznie ;)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6766) dodano 23.03.2014 16:57

I zapomniałam dodać,że Twoje galerie z Indii z chęcią będę oglądać i fajnie, że do nas znowu wróciłeś:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6766) dodano 23.03.2014 16:56

Raul ja bardzo dobrze rozumiem co TY piszesz i pisałeś w poprzednim swoim komentarzu i co chcesz powiedzieć:)
Jesteś pewny, że mi się tam spodoba, że Indie mnie zachwycą, zauroczą, że już zawsze będę chciała tam wracać... Skąd Ty bierzesz takie przekonanie, zachodzę w głowę?;) Ja jednak jestem przekonana, że tak się nie stanie. No ale nie wiem, nie byłam i dopóki tam nie pojadę, to się oczywiście o tym nie przekonam, ale w najbliższej przyszłości to nie nastąpi, bo plany na 2015 są już inne, choć blisko Indii:)
pozdrawiam:)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 23.03.2014 16:46

Nola :) Nie jestem pewien, czy się dobrze rozumiemy ... uważam, że ten kraj Ciebie - właśnie Ciebie - bardzo zauroczy. Uważam, że będziesz pod wielkim wrażeniem wszystkiego czego doświadczysz i bardzo szybko wybierzesz się w inne rejony tego kraju. Nic nie stanie tej decyzji na przeszkodzie ... ani bieda, ani brud, ani szczury, ani nawet ten cały miliard ludzi ... z hakiem :) Pożyjemy, zobaczymy :)
Pozdrawiam serdecznie :)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 23.03.2014 16:36

Madeleine - jesteś bardzo uprzejma, bardzo mi miło Ciebie gościć :)
Pozdrawiam serdecznie ;)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7253) dodano 23.03.2014 15:33

Cieszę się,że powróciłeś z kolejną galerią, jak na Ciebie przystało - z Indii :), które tak Cię zauroczyły. Jak zwykle było ciekawie.
Mam nadzieję,że będziesz się teraz więcej udzielać, no :)
Pozdrawiam serdecznie :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6766) dodano 23.03.2014 14:08

Raul dokładnie jest tak jak piszesz, Indie wzbudzają moje wielkie obawy. Nie tylko dlatego, że jest brudno, że jest syf, że biegają małpy i szczury, nie tylko dlatego, że mieszka tam miliard ludzi, nie tylko dlatego, że nie lubię wielkich miast i wielkich skupisk ludzi, ale chyba głównie dlatego, że nie mogłabym oglądać tej biedy i tego jak tam żyją ludzie. Tak byłam już w biednych krajach, ale tam nie jest to tak widoczne jak w Indiach, w innych krajach raczej nie oglądasz jak ludzie na ulicy umierają... Dlatego nie wiem czy się kiedyś zdecyduję na ten kierunek.. Jeśli jednak padnie na Indie, to na pewno północne:)
Ale galerie chętnie oglądam, zwłaszcza fajne i ciekawe, pokazujące jak wyglądają prawdziwe Indie:)
pozdrawiam:)

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 22.03.2014 16:09

Raul, brakowało nam Ciebie ;) pozdrawiam serdecznie :)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 21.03.2014 18:41

Witaj Pesteczko :) Ukryta perła jest ... ukryta :) W żaden sposób nie przypomina opery w Sydney - link znajdziesz pod ostatnim zdjęciem galerii ;)
Pozdrawiam serdecznie :)

pesteczka123 użytkownik pesteczka123(wpisów:1556) dodano 19.03.2014 20:23

Ukryta Perła to chyba nie tak do końca niespotykana architektura.
Jak się dokładnie przyjrzeć to ma coś w sobie z Opery w Sydney ;)
Dobrze Cię widzieć i Twoją nową galerię. Pozdrawiam bardzo ciepło!

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3656) dodano 19.03.2014 08:00

Raul, nie boję się widoku biedy. W Etiopii napatrzyłam się na taką, że żadna inna nie jest mi straszna.
Nie lubię tłumów, tłoku, szarpania mnie, zaczepiania, dotykania...
Wszechogarniający hałas, o którym mówi każdy wracający z Indii też trochę mnie przeraża.
Chińskie miasta-molochy były dla mnie taką traumą, że przestałam marzyć o Indiach.
Może do południowych kiedyś się wybiorę...
Pozdrawiam:-)))

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 18.03.2014 22:46

Witaj Magdaleno :) Bardzo dziękuję :)
Tak ... Bahai Temple słynie z tych oryginalnych i niepowtarzalnych 27 płatków. To również świątynia sekty, świątynia wszystkich wyznań - każdy jest mile widziany, jeżeli tylko potrafi zachować absolutną ciszę. Bardzo rygorystycznie przestrzegają w tym miejscu tej zasady. Nocą olśniewa jeszcze bardziej, ale nawet w warunkach podróży indywidualnej, musi być jakiś plan ... a ten, wieczornej wizyty nie przewidywał :)
Boisz się konfrontacji z Indiami - czytam i raz jeszcze czytam, na avatar spoglądam i nadal nie wierzę w to co czytam :)
Ty się boisz Magdaleno ? A czego niby ?
Po tych wszystkich Twoich podróżniczych doświadczeniach, które miałem okazję poznać - Ty się obawiasz ?
Zapewniam Ciebie ... zapewniam, ponieważ jestem absolutnie przekonany - powodów do obaw nie ma absolutnie żadnych.
Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam serdecznie :)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 18.03.2014 22:35

Rozmusiaki :) Miło Was widzieć :) Luty ... piszecie ? Termin zbyt odległy dla precyzyjnych i zobowiązujących planów, ale dlaczego nie ? Pożyjemy, zobaczymy ... ale ja mam nadzieję, że dużo wcześniej będzie okazja usiąść, pogadać, wypić ... kawę na przykład :)))
Pozdrawiam serdecznie :)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 18.03.2014 22:32

Witaj Olu :) Bardzo dziękuję :) A wiesz, że ja czasem nagle, zupełnie bez powodu zaczynam słyszeć dźwięk tych setek klaksonów, ten harmider i gwar ... :)))
Wtedy właśnie wracam do książek, do filmów i do zdjęć, do obieżyświatowych galerii :) To jest podobno nieszkodliwe i nie trzeba tego leczyć, ale pewności nie mam ;)
Pozdrawiam serdecznie ;)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 18.03.2014 22:26

Andred - bardzo Tobie dziękuję, jesteś bardzo uprzejmy :) Pewnie, że będę się starał bywać częściej ... przecież to sama przyjemność obcować z Wami i z tym światem, widzianym Waszymi oczami, ale tek się jakoś składa od dwóch lat ... ale oczywiście będę się starał Andred ;)
Pozdrawiam serdecznie :)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 18.03.2014 22:20

Witaj Śnieżko :)
Chyba - piszesz ? Więc pewności nie ma żadnej :) Koniecznym wydaje się ustalenie stanu faktycznego - dla Ciebie, czy nie dla Ciebie ? :)
Pamiętaj jednak proszę, że to potężny kraj - to subkontynent, to mieszanka kulturowo, wyznaniowo, rasowo, językowa. To potężny tygiel, który ma do zaoferowania praktycznie wszystko co nas może zachwycić i zatrwożyć.
Jeżeli obawiasz się zderzenia z indyjską rzeczywistością, zacznij od południa - to zupełnie inne Indie, one są z pewnością dla Ciebie :)
Pozdrawiam serdecznie, dziękuję :)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 18.03.2014 22:13

Strabsen :) Bardzo dziękuję, cieszę się, że moje galerie trafiają w Twój gust :) Nie, film nie poszedł w odstawkę, kamera jest nieodłącznym towarzyszem moich wycieczek, a wielogodzinna relacja filmowa, stanowi uzupełnienie tej fotograficznej. Ale zdajesz sobie doskonale sprawę, jak bardzo czaso i pracochłonne jest przygotowanie nawet krótkiego filmu ... dobór scen, montaż, oprawa muzyczna, komentarz - to wszystko zajmuje zbyt wiele czasu, którego ostatnio bardzo mi niestety brakuje.
Piszesz, że nie odwiedziłeś kilku miejsc - nic straconego, jest pretekst do powtórnej wizyty. Delhi bywa bardzo często punktem startowym w różne kierunki tego kraju, następnym razem cel będziesz miał jasno sprecyzowany :)
Grobowiec Humayuna - faktycznie piękny, architektonicznie doskonały, częściowa inspiracja dla Szchdżahana przy budowie Taj Mahal. Zdawać by się mogło, że w tak znakomitym obiekcie, złożono ciało wspaniałego władcy dynastii wielkich Mogołów. Nic podobnego.
Nie wiem, którą wersję przedstawił Wam przewodnik ... bo funkcjonuje taka bardziej oficjalna, że przepełniony silną wiarą Humayun, zerwał się do modlitwy i spadł ze schodów plącząc nogi w szatach i skręcając kark. Nic podobnego. Nieudolny władca, obalony po zaledwie 9 latach sprawowania władzy, przez afgańskiego oponenta, popadł w nałogi narkotyczne i alkoholowe ... całe życie to jeden wielki amok w oparach opium, w odurzeniu alkoholowym ... i objęciach kobiet. Tych ostatnich oczywiście nie należy traktować jako zarzut - bo cóż się dziwić, że uwielbiał płeć piękną ... skoro jest piękna ;)
Ale te nałogi właśnie spowodowały, że odurzony i pod wpływem, wyrżnął na schodach i rozłupał czaszkę. Taka wersja, nie byłaby jednak właściwa dla jego poddanych, więc stworzono inną ... tę, którą dzisiaj wciskają przewodnicy nieświadomym turystom.
Trzeba mu przyznać, że rok przed śmiercią, odzyskał wprawdzie władzę, ale zawdzięcza to tylko przyjaźnie i interesownie nastawionym Persom, bez których byłoby to niemożliwe. Fakt ten jest o tyle istotny, że następcą tronu został jego syn Akbar - a ten, przez 50 lat swoich rządów stworzył taką potęgę, której nie jesteśmy sobie nawet dzisiaj w stanie wyobrazić. Potęgę we wszystkich dziedzinach ... ktoś zadał sobie trud i wyliczył, że ówczesne imperium Akbara, to dzisiejsza potęga USA razy dwa :)

Wesela hinduskiego oczywiście bardzo zazdroszczę ... byłem na dwóch, ale nie miałem okazji zatańczyć (a dobrzy ludzie twierdzą, że potrafię). Moja obecność ograniczała się do części oficjalnej, prezentacyjnej, tej bardzo uroczystej ... ale co się odwlecze ... :))
Dziękuję raz jeszcze i serdecznie pozdrawiam :)

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3656) dodano 17.03.2014 21:14

Raul:-)))
Zobaczyć Cię na portalu to prawdziwa przyjemność:-)
Cieszę się bardzo i liczę, że troszku się uaktywnisz;-)
Świątynia Lotosu to niezwykłej urody budowla.
17 i 22 - dwa oblicza tego samego miasta, kontrast ogromny. Boję się konfrontacji z Indiami.
Pozdrawiam ciepło:-)

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4770) dodano 17.03.2014 20:22

Ukryta perła robi naprawdę wrażenie ...
Tylko pozazdrościć mogę ... no chyba że luty ... ?
A może styczeń ... ?
Pozdrawiam :)

olazim użytkownik olazim(wpisów:2269) dodano 17.03.2014 18:53

Miło zobaczyć piękną galerię i podumać nad atmosferą tamtych miejsc- pięknie pokazane -dzięki -pozdrawiam.

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 17.03.2014 18:16

Wreszcie Wielki Nieobecny powrócił. Raul, tu przez ten portal wiele osób już się przwinęło, nieobecności niektórych nikt nigdy nie zauważy, a niektórych nawet jest mile widziana, ale Twoja nieobecność zawsze będzie ze szkodą dla nas. Staraj się więcej tego nie robić ;-)
Galeria znowu się podobała.
Pozdrawiam,
andred

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3352) dodano 17.03.2014 17:57

Cieszę się, że mogłam obejrzec Twoją ciekawą relację.
Chyba jestem z tych, którzy by powiedzieli: "Indie nie dla mnie" - przede wszystkim ze względu na takie sceny jak z 16-18. Obawiam się, że humor by mi tam nie dopisywał.

Pozdrawiam:)

strabsenfilm użytkownik strabsenfilm(wpisów:850) dodano 17.03.2014 15:28

Indie są the best:) Nasz pilot - miłośnik Indii - powiedział po przyjeździe do Delhi - "w Indiach można się zakochać albo je znienawidzić". I coś tym powiedzeniu jest. Mnie dotknęła pierwsza opcja:) Chłonąłem wszystko, co w tak krótkim czasie przeznaczonym na zwiedzanie można było zobaczyć,. Nie widziałem w Delhi świątyni Lakszmi, ani ukrytej perły. Nie byłem w Czerwonym Forcie. Ale w Złotej Świątyni Sikhów trafiłem na ciekawe nabożeństwo i z zachwytem obejrzałem grobowiec Humayuna. Przejechałem rikszą przez stare Delhi, gdzie gwar ulicy przyprawiał o ból głowy i zatańczyłem wraz z weselnikami na hinduskim weselu, ale to dopiero w Jaipurze. Jak znajdziesz wolną chwilę zajrzyj do "mojej" świątyni Sikhów. Jak widzę porzuciłeś chyba już całkowicie film na rzecz fotografii. Pewnie masz rację, bo galerie masz piękne, a filmem przestano się interesować, odkąd odeszli Stewal i FillmDil. Ale ja lubię się w bawić w film i chyba już tak zostanie:)
Pozdrawiam.

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 17.03.2014 15:06

Mnie również Ula, bardzo miło Ciebie gościć :) Witaj :)
Tak, wiem, słyszałem, że Twój sprzęt fotograficzny jest niemiłosiernie :) eksploatowany w ukochanych Indiach, często o tym myślałem ... o tych tysiącach twarzy, które z pewnością nie umknęły Twojej wnikliwej uwadze, o tych setkach miejsc, które odwiedzasz, o tym słońcu i tym kurzu, za którymi się tak tęskni ... to było z pewnością piękne przeżycie. Pozostaje mieć nadzieję, że podzielisz się z nami tym materiałem ... bo o tym, że kolejny raz będziemy pod wielkim wrażeniem, jestem przekonany :)
Pozdrawiam serdecznie :)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 17.03.2014 14:59

Namaste Gabi :) ... które jak już pewnie wiesz, nie znaczy tylko "dzień dobry"... ale również, bądź zdrowa, bądź szczęśliwa, niech bogowie będą z Tobą i z wszystkimi Twoimi bliskimi :) Nie wszystko dane było Tobie zobaczyć ... to było do przewidzenia Gabi, ale poznałaś z pewnością kawałek tego kraju, zobaczyłaś ludzi, usłyszałaś krzyk ulicy i poczułaś ten specyficzny zapach ... nawet jeżeli czasami nie był zbyt przyjemny.
Ziarno zostało zasiane ... o tym, czy ta roślina uschnie bez wody, czy wyrośnie z niej potężne drzewo, przekonasz się w ciągu kilku najbliższych tygodni ...
Trudny temat te Indie piszesz ? ... zdecydowanie masz rację, szczególnie trudny, kiedy trzeba stamtąd wracać ... :)))
Bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 17.03.2014 14:50

Witaj Ireno :) Dziękuję za wizytę - miło Ciebie gościć :) Jeżeli tylko znajdziesz czas i ochotę, zdecydowanie zachęcam do odwiedzenia tego kraju.
Nawet, jeżeli staniesz oko w oko z rzeczywistością, która nie przypadnie Tobie do gustu ... będziesz mogła z czystym sumieniem stwierdzić - nie, to nie dla mnie.
Osobiście taki scenariusz jest dla mnie niewyobrażalny i odrzucam go całkowicie :) Z pewnością będzie zupełnie inaczej ...
Pozdrawiam serdecznie :)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 17.03.2014 14:45

Bardzo dziękuję Gimper :) Cieszę się, ja również żyję tymi wspomnieniami. Tyle pięknego świata tu widzę, ale największe emocje budzą jednak te śniade twarze i ten indyjski rozgardiasz :))
Pozdrawiam serdecznie :)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6071) dodano 17.03.2014 13:10

O, jak miło Cie widzieć:))
Jestem juz Marku z powrotem, ale fakt byłam tam cały miesiąc.
Pozdrawiam serdecznie:))

gabi użytkownik gabi(wpisów:2670) dodano 17.03.2014 12:39

Witaj Raul. Pokazujesz obrazy, które jeszcze nie tak dawno chłonęłam, aczkolwiek nie wszystko co prezentujesz z Delhi dane mi było zobaczyć. Indie to trudny temat, trochę o nim może kiedyś opowiem.
pozdr.
Gabi
P.S. Fajnie Cię znowu widzieć, bardzo fajnie.

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3033) dodano 17.03.2014 09:56

ciekawie...i tłoczno...i cóż jeszcze mnie tam nie było...i może czas to zmienić...pozdrawiam serdecznie...

gimper użytkownik gimper(wpisów:681) dodano 17.03.2014 09:21

Bardzo dobra galeria , wróciły wspomnienia. Jakie emocje wywołują Indie wiedzą tylko ci to tam byli, fajnie było wrócić tam jeszcze raz z Tobą

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 17.03.2014 00:13

Bardzo mi miło, że mamy konsensus Baracudo :)
Indie z pewnością przywitają Ciebie ponownie z radością i zaprezentują wszystko co najlepsze :)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 17.03.2014 00:04

Zgadzam się z Tobą:) W tamtej podroży faktycznie ominęłam to miasto, lecz zapewne nie była to ostatnia wizyta w tym kraju. Osobiście będę musiała przekonać się kto ma rację;)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 17.03.2014 00:00

Baracudo :) Doskonale sobie zdajesz sprawę, że kilka godzin ... to w dobrym towarzystwie trwa kilka minut ... :)

Pewnie, że opinie innych osób, które dotknęły, poczuły, obejrzały, są niezwykle cenne ... ale pomyśl sobie, że opowiedziałem Tobie, nawet bardzo sugestywnie o nowej, letniej kolekcji Dolce Gabbana ... że w zasadzie do przyjęcia, ale te koronkowe akcenty i ta nuta kolorystyczna kawki z mlekiem, to jest kompletnie do chrzanu ...
No jak uwierzysz, jak nie zobaczysz, nie dotkniesz i nie przymierzysz ... na jak ? :)
A idąc dalej, myślę, że te kilka godzin byłoby mało do poznania takiej kolekcji, a cóż dopiero 20 milionowego miasta ... zaglądając "tu i ówdzie" ;)
Dziękuję za wizytę i pozdrawiam serdecznie :)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 16.03.2014 23:43

Wiem Nola ... wiem. Witaj :)
Wiem, że Indie nie wzbudzają u Ciebie pociągu do podróży - masz obawy ...
Ale o ile znam Twój wirtualny wizerunek, bo tego realnego nie miałem niestety okazji poznać ... to uważam, że masz rację, obawiaj się nadal.
Zwlekaj z tą podróżą jak długo się da, przeciągaj ten termin i oddalaj od siebie ... dlaczego ?
Dlatego, że osoba z Twoją wrażliwością, z Twoim zapałem do podróży, do poznawania świata, do fotografii, do odkrywania nowych kultur, nowych zwyczajów i tradycji ... wpadnie jak śliwka w kompot. Zauroczy Ciebie ten kraj, ci ludzie, ten koloryt tak mocno, że w podróży powrotnej będziesz miała ułożony plan następnego wypadu.
I w ten sposób długo nie zobaczymy Twoich galerii z innych stron świata ... a przecież robisz je tak wspaniale :)
Więc niech Ciebie Nola dalej nie ciągnie ... Indie nie uciekną, zapewniam Ciebie ;)
Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie :)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3570) dodano 16.03.2014 23:33

Z ogromną ciekawością oglądam galerie z Delhi, ponieważ po przeczytaniu wielu relacji z tego miasta, większość osób doradzało jego pominiecie w zwiedzaniu. Jak zwykle wykorzystałam parę, porannych godzin przed kolejnym wylotem na zajrzenie tu i ówdzie:) Niestety nic więcej oprócz Akshardham Temple nie przykuło mojej uwagi, być może za krótko byłam:)
Mam nadzieję, że nie uciekniesz na kolejne pół roku:)
Pozdrawiam:)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 16.03.2014 23:29

Witaj Skuza :) Ten niedosyt, o którym wspominasz - jest nie do zaspokojenia. Tylko Delhi, jedno miasto, potrafi odkrywać swoje oblicza nieskończoną ilość razy ... a gdzie cała reszta ? Dlatego zawsze staniemy przed dylematem dokonania wyboru - tu, czy może już gdzieś dalej ? Ale są miejsca, których pominąć nie wypada - nie można ... nawet, jeżeli są skrzętnie ukrywane przed okiem turysty :)
Dziękuję bardzo i serdecznie pozdrawiam :)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 16.03.2014 23:22

Afrodyto, miło Ciebie gościć :) Bardzo dziękuję - cieszę się, że mogłem pokazać ten niedostępny dla szerszej publikacji kawałek Indii, postaram się oczywiście bywać częściej :)
Pozdrawiam serdecznie

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 16.03.2014 23:20

Patryk :) Wiesz jak się kończy moja zbytnia aktywność ... bar zdekompletowany, barman sfrustrowany, czas ucieka niemiłosiernie ... ale oczywiście bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 16.03.2014 23:17

Zibid ... miodzio, to Ty lejesz na moje serce takimi słowami :)
Bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6766) dodano 16.03.2014 22:53

Galeria super:) Mimo, iż do Indii mnie nie ciągnie, obejrzałam z zainteresowaniem:)
pozdrawiam:)

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 16.03.2014 22:33

Witaj Raul,ja już dawno doszłam do wniosku ,ze Delhi należy zwiedzać na końcu pobytu,poświecić miastu więcej czasu,bo ja ciągle czuje niedosyt...szczegolnie teraz,po obejrzeniu zapodanego linku:)Bywaj częściej:)))Pozdrawiam serdecznie:))

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4219) dodano 16.03.2014 22:13

Prezentujesz piękne galerie i znikasz na długo. Nie rób tego :)
Obejrzałam z zachwytem.
Pozdrawiam.

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4828) dodano 16.03.2014 22:08

Super, że się uaktywniłeś znowu :)

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 16.03.2014 21:23

Cześć Raul

miodzio foty!!!
częściej byś się przypominał :)

Pozdrawiam

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 16.03.2014 21:18

Witaj Dispar :) Specjalistka od Indii - Ula - to właśnie chyba tam teraz spędza czas, ale bardzo dziękuję za miłe słowo :)
Pozdrawiam serdecznie :)

raul użytkownik raul(wpisów:2023) dodano 16.03.2014 21:16

Witam Was serdecznie ... jestem, jestem ... oczywiście, że jestem :)
Tyle tylko, że taki troszkę mniej aktywny, ale prawie zawsze obecny :)
Dzięki, że wpadliście - pozdrawiam serdecznie :)

Wmp - jeżeli Delhi stanie na Twojej drodze, kiedykolwiek - koniecznie odwiedź Akshardham, bezwarunkowo i przynajmniej na pół dnia.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5390) dodano 16.03.2014 21:14

I od razu sympatyczniej.
Witam serdecznie Specjalistę od Indii.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7349) dodano 16.03.2014 21:09

A ja myślałem, że ... do Indii wyjechałeś, pozdrawiam:)

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2276) dodano 16.03.2014 21:04

Raul, cieszę się, że wróciłeś po przerwie.
Pamiętam jeszcz Delhi chociaż minęło już ponad 10 lat, czy uda smi się tam jeszcze wrócić?
Pozdrawiam serdecznnie.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9037) dodano 16.03.2014 20:56

No normalnie heloł :)
Miło, że jesteś :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!