m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (47):

 
Zaczynamy od wspinaczki na wzgórze Awentyn, gdzie znaleźć można magiczny Plac Kawalerów Maltańskich (Piazza dei Cavalieri di Malta). Magiczny, ze względu na najsłynniejszą w Rzymie dziurkę od klucza. Zaglądanie przez dziurkę od klucza zbyt eleganckie nie jest, to fakt. Jednak w tym miejscu można się oddać pokusie i bezwstydnie, bez poczucia winy sobie zerknąć. Efekt wow gwarantowany. Instrukcja obsługi: znajdujemy plac na mapie i docieramy do niego (ja dotarłam nogami spod Koloseum, przez Circus Maximus, ulicą Via di Santa Sabina). Następnie szukamy takiej bramy, jak ta na zdjęciu. 
W bramie znajdujemy dziurkę od klucza. Wypinamy się, żeby umieścić oko na wysokości dziurki. Otwieramy je bardzo, ale to bardzo szeroko i patrzymy. W tym momencie powinno przyspieszyc serce, gdyż naszym oczom ukazuje się tajemniczy ogród, na końcu którego widzimy skąpaną w słońcu białą kopułę Bazyliki św. Piotra. Mrużymy oczy i z niedowierzaniem patrzymy raz jeszcze. Wydajemy kilka odgłosów zachwytu i pozwalamy zajrzeć towarzyszom podróży. Towarzysze także powinni okazać podziw. 
Następnie można zrobić fotkę. Gdy za nami utworzy się kolejka innych odwiedzających, należy im udostępnić dziurkę od klucza. Można przeczekać na ławeczce naprzeciwko i gdy już sobie pójdą, zajrzeć kolejny raz;) Dziurka nie jest dziełem przypadku, lecz realizacją genialnego pomysłu architekta Giovanniego Battisty Piranesiego, który zaprojektował plac i fasadę klasztoru w 1765 r. Dzięki, Giovanni, podobało mi się!
Nieopodal znajduje się nieduży ogród pomarańczowy z tarasem widokowym.
Ładnie widać Watykan... i rzymskie zabytki. Na Awentynie warto wstąpić do bazyliki św. Sabiny - jednego z najbardziej leciwych rzymskich kościołów, datowanego na V w. Wewnątrz jest naprawdę pięknie, bez przepychu i o dziwo - bez tłumu:) Przenosimy się na Piazza Venezia, gdzie góruje wzniesiony na przełomie XIX i XX w. Ołtarz Ojczyzny -pomnik Wiktora Emanuela II i Grób Nieznanego Żołnierza. Budowla przez złośliwych nazywana jesttortem weselnym, maszyną do pisania, fortepianem, mydelniczką, a nawet sztuczną szczęką. 
Tą konstrukcją podobno nie wypada się zachwycać. Arbitrzy elegancji twierdzą, że jest niegustowna. Poza tym powstała w miejscu starożytnej świątyni Jowisza - możliwe, że wznosząc ją, zniszczono wiele cennych reliktów przeszłości. Piazza di Trevi. Dzikie tłumy chyba przez całą dobę.
Informacja praktyczna: widzicie pana w dżinsach i żółtej koszuli w czerwoną kratę? Uważajcie na niego i jego licznych kolegów. Kręcą się pod fontanną i wyłapują głównie pary, które strzelają sobie foty z ręki (tzw. samo... coś tam, zapomniałam nazwy;)). W każdym razie miły pan oferuje, że zrobi im fotkę. Jedną robi ich aparatem/ komórką, a następną swoim polaroidem i kasuje 5 euro, spryciarz. Niedaleko na Piazza di Sant Ignazio jest zdecydowanie luźniej. Piazza di Spagna. Wiadomo - must see. Tłum skoncentrowany po prawej stronie Schodów Hiszpańskich, gdyż tylko w cieniu dało się wytrzymać. Po lewej piekielnie paliło słońce. Po wdrapaniu się na górę mamy światopogląd na najbardziej snobistyczną ulicę handlową w Rzymie - Via dei Condotti. Gdyby ktoś szukał kreacji od Valentino, Versace, Armaniego, Gucciego, Diora, Prady i tym podobnych - nic, tylko tam uderzać! Piazza Navona. Tu spotyka się bohema.
A bohema wygląda tak. Wielu twierdzi, że ten plac jest w Rzymie najpiękniejszy. Coś w tym jest. Architektura na Piazza Navona to przede wszystkim dzieła Berniniego i Borrominiego - wielkich rywali. Tutaj rozegrał się między nimi pojedynek. Wspaniałą Fontannę Czterech Rzek zaprojektował ten pierwszy, natomiast sąsiadujący z nią kościół św. Agnieszki - ten drugi. Postacie siłaczy na fontannie to symbole rzek: Nilu, Dunaju, Gangesu i La Platy. Nil ma zasłoniętą twarz - oficjalnie dlatego, że w owym czasie nie były znane jego źródła, nieoficjalnie - nie chce oglądać dzieła Borrominiego. Z kolei La Plata wzdryga się na widok fasady kościoła. Prawda historyczna jest jednak taka, że fontanna powstała jako pierwsza. Fontanna Neptuna projektu Giacomo Della Porty komponuje się tutaj idealnie. Neptun jak żywy w ptasim towarzystwie.
Piazza del Popolo.  Kolejny sympatyczny punkt widokowy. Sympatyczny teraz. Dawniej, mniej więcej do 1826 r. był trochę mniej przyjazny. Wykonywano tu publiczne egzekucje. Uwagę przykuwa centralnie zlokalizowany egipski obelisk Ramzesa II. Od 10 r. p.n.e. do 1589 r. stał w obrębie Circo Massimo. Na Piazza del Popolo przeniósł go papież Sykstus V.
Bliźniacze kościoły- Santa Maria dei Miracoli i Santa Maria in Montesanto. Pomimo tego, że bardzo do siebie podobne, można znaleźć między nimi różnice.
Neptun ze swym nieodłącznym atrybutem i dwoma Trytonami. Zwieńczenie kolumny przy schodach na wzgórze Pincio. I jeszcze spojrzenie na plac i miasto z tarasu widokowego. Z Piazza del Popolo przenosimy się na Piazza della Repubblica. Plac jest oskrzydlony neoklasycystycznymi kolumnadami, w środku fontanna. Dawno, dawno temu znajdowały się tutaj Termy Dioklecjana. Skoro miały byc najfajniejsze place, to nie mogę nie wrzucić Piazza San Pietro. Miejsce fajne dla wyznawców różnych religii.
W centrum - jak to zwykle w Rzymie bywa - obelisk egipski. Powstał przed naszą erą, prawdopodobnie na cześć Słońca. Do Rzymu sprowadził go Kaligula. Na Placu św. Piotra stanął w 1586 r. Do dziś jest częścią ogromnego zegara słonecznego i róży wiatrów.  Bazylika św. Piotra to zapewne najsłynniejszy papieski kościół, jednak to Arcybazylika św. Jana na Lateranie pełni funkcję papieskiej katedry. Kościół został poświęcony w 324 r. Przy ołtarzu głównym Msze św. może sprawować jedynie papież. Kolejna papieska bazylika - św. Pawła za Murami - jest z nich wszystkich najspokojniejsza. Turystów niewielu, w większości Polacy. To chyba zasługa lokalizacji kościoła daleko od centrum.
Bazylika powstała w IV w., a w 1823 r. spłonęła. Ok. 100 lat trwała jej rekonstrukcja. Tutaj pod ołtarzem znajduje się grób św. Pawła. Czwarta i ostatnia bazylika papieska - Santa Maria Maggiore (Bazylika Matki Bożej Większej nazywana też Bazyliką Matki Bożej Śnieżnej). Legenda głosi, że wybudowano ją w miejscu, które wskazała Matka Boska papieżowi Liberiuszowi w objawieniu. Poleciła wybudować kościół tam, gdzie następnego dnia spadnie śnieg. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że był to sierpień;) Działo się to w 352 r. Papież wyznaczył wtedy zarys kościoła, a budowę rozpoczęto w 432 r. Znikam na wieczorny spacer rzymskimi uliczkami (palcem po mapie), a ciąg dalszy sklecę, gdy przyjdzie natchnienie;) Grazie, arrivederci, ciao:)

najbliższe galerie:

 
Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu
1pix użytkownik kasai87 odległość 0 km 1pix
Włochy-Rzym cz.II
1pix użytkownik tereza odległość 0 km 1pix
Wieczne Miasto - Rzym
1pix użytkownik dawiddrozd odległość 0 km 1pix
Roma
1pix użytkownik immaqlata odległość 0 km 1pix
Rzym - spacer po mieście
1pix użytkownik kropla_wody odległość 0 km 1pix
Włochy - RZYM
1pix użytkownik madeleine odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (54):

 
ak użytkownik ak(wpisów:6327) dodano 14.02.2014 21:32

jasne, że mi się podobało ... :)
jeszcze tam nie dotarłem ale się nie spieszę, i tak tam właśnie wszystkie drogi prowadzą :DD

sylwia80 użytkownik sylwia80(wpisów:627) - Użytkownik usunięty. dodano 03.02.2014 17:57

czyli nie było szans na spotkanie się ... tak do Rzymu na pewno wrócę

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3379) dodano 03.02.2014 17:45

Cześc Sylwia:) Ja byłam końcem sierpnia. Dla dziurki warto tam wrócic;)

sylwia80 użytkownik sylwia80(wpisów:627) - Użytkownik usunięty. dodano 02.02.2014 20:45

Ale o tej dziurce to nie wiedziałam :)

sylwia80 użytkownik sylwia80(wpisów:627) - Użytkownik usunięty. dodano 02.02.2014 20:43

Miasto piękne, miałam okazję zwiedzić je w październiku 2013, i tak się zastanawiam czy czasem w tym samym czasie nie bywałyśmy w Rzymie?!

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3379) dodano 21.01.2014 18:07

Magdar, odwzajemniam pozdrowienia:)

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 21.01.2014 14:15

Wspaniałe miasto .Pozdrawiam:)

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3379) dodano 20.01.2014 17:21

Tereza, cała przyjemnośc po mojej stronie:D

tereza użytkownik tereza(wpisów:3887) dodano 20.01.2014 07:16

Z przyjemnością pospacerowałam kolejny raz po Rzymie.
Ciekawa prezentacja.Pozdrawiam:)

bartak użytkownik bartak(wpisów:936) dodano 19.01.2014 21:45

Dzięki, robiłam podobnie, światło tego dnia było gorsze i z łapaniem ostrości było trudno, ale następnym razem spróbuję ponownie :)

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3379) dodano 19.01.2014 21:11

Musiałam przełączyc autofokusa na taki tryb, w którym mogę sobie sterowac punktem ostrości. Wycelowałam ten punkcik prosto w kopułę i wtedy jako tako wyszło. Na automacie była tragedia.

bartak użytkownik bartak(wpisów:936) dodano 19.01.2014 21:04

Śniezko, to może uchylisz rąbka tajemnicy? :)))

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3379) dodano 19.01.2014 20:56

Bartak, u mnie było podobnie. Gdybyś Ty wiedziała ile ja fot napsułam i ile się nakombinowałam, żeby strzelic obrazek, na którym cokolwiek widac... Ale teraz już wiem jak to się robi, żeby sobie dobrze trafic do tej dziurki:D
Dzięki i pozdrawiam:)

bartak użytkownik bartak(wpisów:936) dodano 19.01.2014 20:30

Z dużą przyjemnością obejrzałam Rzym widziany Twoim obiektywem, przy okazji powspominałam, dziurkę odnalazłam, ale po pierwszym "wow" były tylko same "łe", bo zdjęcia nie były takie, jak trzeba, Tobie dobrze to wyszło, czekam na kolejny rzymski spacer, pozdrawiam :)

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3379) dodano 19.01.2014 19:10

Nata, skoro tak, to bardzo się cieszę:) Gdy już tam dotrzesz to koniecznie odwiedź dziurkę :D

Andred, Ty to nie umiesz artystów docenic, ajajaj! ;)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 19.01.2014 18:56

Byłem teraz na Plazza Navona w pierwszych dniach po Nowym Roku. To jest dopiero odpust, stragany i kicz.....a słowo "bohema" raczej nie pasuje do tego, co tam się dzieje :-)
Pozdrawiam,
andred

nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 19.01.2014 18:49

Ja nie mogę jakoś dotrzeć do Rzymu . Ale po oglądnięciu Twojej galerii Rzym bardzo " podskoczył do góry" na mojej liście miejsc do obejrzenia . Piękne zdjęcia i wspaniałe opisy . Twoja dziurka - super.:))) Czekam na ciąg dalszy . Pozdrawiam.

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3379) dodano 19.01.2014 16:59

Na pewno jest jedyna i niepowtarzalna, jakkolwiek by to nie zabrzmiało:D

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4831) dodano 19.01.2014 16:56

Sniezko wyszło na to, że Twoja dziurka należy do najfajniejszych, jakkolwiek by to nie brzmiało ;)

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3379) dodano 19.01.2014 16:32

Whisky, całe szczęście, że przynajmniej tam tłumów nie ma:)

Surytatko, tak mi miło, że tu przyszłaś, i że Cię dziurka zainteresowała:D

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7307) dodano 19.01.2014 16:02

Świetna galeria Śnieżko, bardzo fajnie się z Tobą zwiedzało. Wnętrza kościołów pięknie uchwyciłaś, no ale ta dziurka od klucza faktycznie bezkonkurencyjna. Niezły bajer. Pozdrówki :)

whisky1979 użytkownik whisky1979(wpisów:124) dodano 19.01.2014 15:45

ludzie w Rzymie wydeptują te same ścieżki, to fakt, lecz jak przyszliśmy do tych drzwi z dziurką, to była tam jeszcze jedna para. Właściwie to spotkaliśmy się po drodze i szukaliśmy razem tej atrakcji. Pozdrawiam :)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9073) dodano 19.01.2014 14:44

załóżmy

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3379) dodano 19.01.2014 14:29

Pipol, załóżmy, że wszystkie dziurki są fajne, oprócz tych w skarpetkach:D

pipol użytkownik pipol(wpisów:9073) dodano 19.01.2014 14:26

jedna z fajniejszych dziurek jakie widziałem ;)

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3379) dodano 19.01.2014 14:22

Rozmusiaki, grazie:)

Tama, dziurka jest najprawdziwsza i widok też. Nieźle to sobie wykombinowali.

Dzięki, Dispar. Co do tych wszystkich zasad, techniki, itd., itp., to ja dopiero raczkuję, ale dzięki za pochwałę - ma działanie motywujące. Będę Cię podglądać i się poprawiać;)

Marcin, wielkie dzięki za miłe słowa:D

Gabi, cieszę się, że Ci się podobało:) Ha, dziurka jest mega, trzeba ją spopularyzować, byle nie za bardzo, żeby można było sobie tam wrócić i nie stać w długiej kolejce;)

Margo, tego Ci życzę i dziękuję za wizytę:D

Pozdrowienia dla Was wszystkich.

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 19.01.2014 14:03

Chciałabym aby i moje drogi zaprowadziły mnie ponownie do Rzymu. Pięknie go pokazałaś. Pozdrawiam.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 19.01.2014 09:47

Sniezko, piękny jest Twój Rzym, bardzo ciekawie opisany, o dziurce o klucza nigdy nie słyszałam. Galeria fantastycznie oddaje bogactwo i architektoniczną potęgę tego miasta. Czekam na ciąg dalszy.
pozdr.

marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 19.01.2014 09:37

Bardzo ładnie pokazałaś Rzym.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 19.01.2014 09:21

No to trzymam kciuki, aby natchnienie przyszło jak najszybciej.
Bardzo fajna z Ciebie przewodniczka.
Widok przez dziurkę od klucza bardzo podobający.
W ogóle bardzo sympatycznie ogląda się Twoje fotografie.
Widać staranność i rozumienie zasad.
Bardzo dobra galeria.
Pozdrawiam:)

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 19.01.2014 09:19

19 jasny gwint jaka bohema ;) Wnętrza bardzo fajnie pokazałaś, uwielbiam takie miejsca. Z Rzymu mam miłe wspomnienia właśnie z takiego spaceru, od placu do placu, od fontanny do fontanny. I ta ciepła kolorystyka, mimo odrapanych murów jest tam czysto.
A z tą dziurką od klucza to prawda czy bajer? ;)
Pozdrawiam, i jeszcze: podoba mi się opis - taki bez nadęcia :)

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4802) dodano 19.01.2014 07:53

Bardzo ładne zdjęcia i bardzo dużo ciekawych informacji ...
Galeria iście obieżyświatowa ...
Podobało się bardzo :)
Pozdrawiam.

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3379) dodano 19.01.2014 00:27

A kuku wszystkim:) Dzięki Wam wielkie za odwiedziny:D


Wielkopolanko - dziurka od klucza jest niby słynna, ale na szczęście mniej słynna niż inne sztandarowe atrakcje Rzymu - dzięki temu nie ma przy niej wielkich tłumów i można sobie spokojnie zaglądac. A wrażenie jest naprawdę super, fotka tego nie oddaje.

Anek - to były dwa bardzo dobre piwa, za które dziękuję:D I basta:)

Dreptaku - znów się okazuje, że lubimy to samo:)

Amaranto - fajnie, że zajrzałaś, cieszę się, że się podbało:)

Kordulo - dzięki:) Taki komplement od Ciebie działa mobilizująco:)

Olaf- dziewczyny z Mazur są fajne!

Patryk - bo przecież, jak mawiał klasyk, cały świat na dziurach stoi:)

Ak - skoro tak, to by znaczyło, że też Ci się podobało, więc fajnie, jestem zadowolona:)

Whisky - całe szczęście, że się nie zadeptaliśmy, bo wtedy, kiedy ja byłam, to naprawdę nietrudno o to było:)

Woja - dzięki Ci, Ziomku, za dobre słowo:)

Paweller - nie chcę Cię poganiac, ale nieśmiało apeluję do Twojego natchnienia, żeby za długo nie zwlekało;)

Markopol - a wiesz, że miałam tak samo. Też na pierwszej wycieczce zagranicznej w życiu byłam w Rzymie, ale to już było trochę dawno:)

Andred - wrzucaj, nie zwlekaj:D Jak moja zniknie z głównej, to już nikt jej nie będzie pamiętał. A u Ciebie na pewno fajne foty zobaczymy!

Skuzo - przemiła jesteś:) Jak to możliwe, że taaaaka Obieżyświatka do Mrągowa jeszcze nie dotarła;) Piosenka dla Ciebie, może zadziała zachęcająco:
http://www.youtube.com/watch?v=miAFxTRDdww

Dobranoc wszystkim:)

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 19.01.2014 00:02

Świetna galeria, przemyślane, wspaniałe zdjęcia i nie długie, ale mądre opisy:)))
Jak wszystkie drogi naprawdę prowadza do Mrągowo i Rzym,to może i ja tam kiedyś dotrze,w pobliżu już byłam:)))Sle pozdrowienia:))

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 19.01.2014 00:00

OK Paweller75, ale teraz siedzą nad kolejną galerią z serii Moja Ameryka ;-)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 18.01.2014 23:59

Dzięki Markopol. Na Ciebie zawsze można liczyć. Będzie okazja zobaczyć jak wygląda Rzym w zimie ;-)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7477) dodano 18.01.2014 23:58

Andred - ja na pewno do niej zajrzę, tylko ją zapodaj:)))

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 18.01.2014 23:54

Andred-ja do Twoje na pewno wpadnę :)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 18.01.2014 23:47

Sniezka, ale mi numer wykręciłaś tą galerią. Właśnie niecałe 2 tygodnie temu wróciłem z Rzymu i miałem zrobić kilka galerii, tyle przywiozłem materiału.
A tu masz......konkurencyjna galeria ;-)
Teraz to ja już zupełnie nie mam co pokazywać swojego Rzymu. Muszę długo poczekać, aż wszyscy zapomną o Twojej galerii i dopiero pokażę co ja widziałem.
Obawiam się, że przy Twojej niemal przewodnikowej wiedzy do mojej nikt nie zajrzy.
Fajnie mi się oglądało zdjęcia miejsc po których jeszcze kilkanaście dni temu biegałem.
Pozdrawiam,
andred

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 18.01.2014 23:26

To była moja pierwsza wycieczka zagraniczna ,ile to już lat minęło .
Interesująco to wszystko pokazałaś i opisałaś.
Bardzo fajnie się oglądało Twoją galerie ,wspominając dawne fajne czasy.
Pozdrawiam i dziękuję .

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7477) dodano 18.01.2014 22:14

Śnieżka - grazie mille, podobało mi się tu bardzo, oczywiście widoki z sympatycznych punktów widokowych najfajniejsze:))) W Rzymie mogłem być, ale stwierdziłem, że na parę godzin to się nie opłaca jechać i dałem sobie spokój. Trzeba będzie jednak to nadrobić:) Teraz czekam na kolejną część, a ja muszę zabrać się za Barcelonę, ale też czekam na natchnienie:)))
Pozdrawiam.

woja użytkownik woja(wpisów:566) dodano 18.01.2014 21:18

Bardzo mi się podoba Twoja galeria, Śnieżko! Pokazałaś wiele mniej znanych miejsc, a te znane zaprezentowałaś w naprawdę ciekawy sposób.
Widoki przez dziurkę od klucza - bezcenne:-)
Pozdrawiam

whisky1979 użytkownik whisky1979(wpisów:124) dodano 18.01.2014 20:30

sniezko, chodziliśmy tymi samymi ścieżkami po Rzymie, bardzo przyjemny spacerek. :)

ak użytkownik ak(wpisów:6327) dodano 18.01.2014 20:24

dycha !
:)

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4831) dodano 18.01.2014 20:22

Świetny spacerek nam zafundowałaś, zwłaszcza, że jest też pokazanych kilka miejsc spoza kanonu, jaki zalicza się podczas wycieczki "z biura". Dziurka od klucza genialna. To nie głupi powiedział, że nawet mała dziurka może dać dużą przyjemność ;)

olaf43 użytkownik olaf43(wpisów:1520) dodano 18.01.2014 19:59

w Rzymie nie byłam a w Mrągowie tak i to wiele razy :) bo ja dziewczyna z mazur jestem :) ale fajnie mi się z Tobą spacerowało po tym pięknym mieście, może i tam też dojadę :)
pozdrawiam...

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6138) dodano 18.01.2014 19:49

Wiecznie piekny :)Bardzo mi sie podobało. Zdjecia wnetrz i nocne szczególnie:)Pozdrawiam:)

amaranta użytkownik amaranta(wpisów:144) dodano 18.01.2014 19:39

Fajnie oddany klimat tego miasta, super mi się zwiedzało :) Bardzo ładna galeria

dreptak użytkownik dreptak(wpisów:1523) dodano 18.01.2014 19:29

luuubię:) tak właśnie zapamietałam Rzym-dziękuję za powtórkę :)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2746) dodano 18.01.2014 19:07

Wystarczy dobre piwo postawić . No nareszcie...:)))))) długo trzeba było czekać, podobało się i basta. Pozdrawiam

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1937) dodano 18.01.2014 18:58

Piekna prezentacja! same perełki Rzymu! a o najsłynniejszej dziurce od klucza to słyszę po raz pierwszy! bardzo bardzo podobało się! jest to miasto do którego chciałabym wrócić! bardzo bardzo podobało się! pozdrawiam:)))

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6301) dodano 18.01.2014 18:38

TAK!...:))

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3379) dodano 18.01.2014 18:36

Przemciu, z Twojej wypowiedzi dedukuję, że Ci się pewnie podobało:) I to jest najważniejsze:D

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6301) dodano 18.01.2014 18:31

Już chyba gdzieś pisałem, że jak widzę takie galerie jak ta,
to czuję się źle.
A na widok tej właśnie, poczułem się bardzo źle.
Bo nie mogę postawić dychy, mojej ulubionej oceny...:((

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!