m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Jeszcze przed tamą i Jeziorem Żinwalskim, warto się zatrzymać żeby przyjrzeć się stromym ścianom z wydrążonymi,małymi pomieszczeniami. Pewnie jacyś pustelnicy szukali tu samotności. Jezioro zaporowe, ze swoją szmaragdową tonią jest atrakcją samą w sobie. To widok z drogi prowadzącej do Szatili.
Droga Wojenna biegnie przeciwległym brzegiem. Zagłębiamy się w Wielki Kaukaz. Drogę w dalszym ciągu pilnują wieże strażnicze. Obsada warowni tylko trochę inna. Teraz to głównie krowy, owce i inne zwierzaki. Te widoki już dobrze znacie z galerii Magdaleny i Margo. Tylko, ze ja miałem więcej szczęścia do słonka.
Nic dziwnego, że w tym miejscu zatrzymują się wszystkie wycieczki. Ja na szczęście, miałem tyle swobody, że mogłem zatrzymać się prawie wszędzie. Byleby tylko samochód się zmieścił na poboczu. Guduari, zimowy kurort, w lecie czy wczesną jesienią, to właściwie wymarłe miejsce. Trwają remonty, przed sezonem narciarskim. Dlatego nawet się nie zatrzymałem w tym miejscu. Z Przełęczy Krzyżowej (2379m.n.p.m.) droga prowadzi już w dół. Pewnie teraz asfalt jest już położony na całej drodze. W dniach, kiedy ja byłem w Gruzji, trwały intensywne prace drogowe. W tym miejscu zatrzymała mnie gruzińska policja po krótkim pościgu. Panowie jechali naprzeciwko i po minięciu mnie, na sygnale zaczęli mnie gonić. Nie wiem dlaczego, bo wcale nie uciekałem. Okazało się, że popełniłem najstraszniejsze przewinienie drogowe. Nie zapiąłem pasów. Na szczęście moje polskie pochodzenie i znajomość z śp. Lechem Kaczyńskim, załatwiły problem bezboleśnie. Po drodze mijamy gruzińskie Pammukale. Jak widać ograniczeń w zwiedzaniu tego miejsca nie ma. Zresztą okolica wyglądała jak jeden wielki plac budowy, to co tam tych parę osób drepczących po tej osobliwości.
Węglan wapnia z domieszką żelaza, tworzący te spektakularne konstrukcje, wydobywa się razem z wodą.
Cała konstrukcja jest mocno mokra i śliska. Stąd tyle emocji wśród zwiedzających. W tym miejscu można skręcić w Dolinę Truso. To jeszcze jedno miejsce, które mnie ciągnie do Gruzji.
Ostatnio zatrzymali mnie gruzińscy żołnierze, pilnujący abym nie przekroczył granicy z Osetią Południową.
Miejsce niesamowicie piękne. Dalej widoki stają się coraz ciekawsze. Dacie wiarę, że to nie jest aż taka atrakcja żeby poprowadzić tu jakiś szlak turystyczny. Zresztą po co coś takiego robić?
(ta miejscowość to Kanobi) My jesteśmy przyzwyczajeni, że w takich miejscach, gdzie majestat natury zapiera dech, trzeba zachowywać się odpowiednio.
Chodzić tylko szlakami, nie śmiecić, nie rozdeptywać, zachować ciszę. Być po prostu kulturalnym gościem. Chcemy aby następne pokolenia mogły się cieszyć z uroków natury. Gruzini mają tyle tych wspaniałości, że chyba im to spowszedniało. W każdym razie, nie uważają za konieczne żeby być grzecznym w stosunku do przyrody. Pierwszym pytaniem stawianym przez Gruzina gościom z zagranicy, nie jest pytanie czy podoba się ich kraj. Pytają jak bardzo podoba się. Że, przecież podoba, to przecież constans. Miałem szczęście do pogody. Była widoczność, ale nie aż taka żeby zemdlić swoją słodyczą. Chmury są o wiele ciekawsze niż słoneczne, niebieskie niebo.
Przynajmniej mi tak się wydaje. Po zjechaniu z Przełęczy Krzyżowej zauważamy, że rzeki nie płynę we właściwą stronę. Przecież na północy nie ma morza. Przynajmniej w zasięgu paru tysięcy kilometrów.
Muszę pojechać jeszcze raz, żeby zobaczyć co się z nimi dzieje, gdy wpłyną na terytorium Rosji. Droga jest chyba ważniejsza dla Ormian aniżeli dla Gruzinów. To głównie Ormianie doprowadzili do otwarcia przejścia granicznego zamkniętego przez Rosjan. A jest to jedyne przejście legalne przez Kaukaz.
I tak właśnie jest w Gruzji.
Zatrzymujesz się w miejscu, gdzie na dobrą sprawę nawet nie ma gdzie stanąć i masz taki widok. Mając do dyspozycji samochód terenowy, można po prostu zjechać do rowu czy na łąkę. Tylko dlaczego nie ma żadnych miejsc postojowych?
Długa droga jeszcze przed Gruzinami w kwestii zagospodarowania turystycznego. Warunki Gruzja ma niesamowite.
Piękne miejsce widokowe z dziwną budowlą. Pomnik przyjaźni gruzińsko-rosyjskiej z okazji rocznicy tzw. zjednoczenia. To tak, jakby świętować rocznicę rozbiorów Polski. My wtedy tez się zjednoczyliśmy z Rosją. Czyli byliśmy z Gruzinami w jednym organizmie państwowym. No i Wielka Wojna Ojczyźniana. Starsi Gruzini ciągle wierzą, że to Stalin uratował świat przed zagładą. Trudno nawet o tym dyskutować z nimi. Żal mi było kierowców tych tirów. Wdrapywać się na taka wysokość, na dodatek po szutrowej drodze, to niezłe wyzwanie.
Widoki z pomnikowego miejsca są nie tylko rozległe, ale i mocno podobające.
Tym razem, w drodze powrotnej, zatrzymałem się w Guduari. Raczej dla chmur aniżeli dla architektury. Dziękuję.

najbliższe galerie:

 
Gruzja- Gruzińska droga Wojenna
1pix użytkownik margo odległość 2 km 1pix
KAZBEGI w jeden dzień
1pix użytkownik kordula157 odległość 10 km 1pix
Gruzja
1pix użytkownik jezier odległość 11 km 1pix
Dolina Truso
1pix użytkownik dispar odległość 15 km 1pix
Gruzińska Droga Wojenna
1pix użytkownik magdalena odległość 18 km 1pix
Gruzja- fragment drogi wojennej
1pix użytkownik robertno1 odległość 20 km 1pix

komentarze do galerii (85):

 
lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3139) dodano 10.06.2015 22:20

Dispar tyle Twoich pięknych galerii obejrzałam a do tej wróciłam ponownie.Może dlatego ,że znowu została "wywołana".Nie mogę wyjść z podziwu i już taka zadziwiona pewnie zostanę:)Pozdrawiam.

valt69 użytkownik valt69(wpisów:278) dodano 10.06.2015 19:55

Mucha pada z wrażenia, niesamowite widoki.

barsolis użytkownik barsolis(wpisów:375) dodano 13.10.2014 19:54

super wyprawa . sliczne zdjecia .

DISPAR jestes MISTRZEM

Karol Barsolis Turysta Kulturowy

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6849) dodano 17.02.2014 23:54

PRZEPIĘKNA galeria:)
Nie mogę się doczekać, kiedy i ja tam będę, a to jeszcze 3 miesiące!:)
pozdrawiam:)

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3055) dodano 13.02.2014 12:50

niesamowite....to....

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 03.02.2014 21:38

Piękne widoki podsycają chęć majowego wyjazdu...dzięki Waszym galeriom zapragnęłam zobaczyć ten kraj:)Kadry 3,4,5,14,37,44,48 moje ulubione:)
Pozdrawiam:)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 25.01.2014 19:19

Jasne, że komplement.
Nie może być inaczej.
Pozdrawiam serdecznie:)

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3734) dodano 25.01.2014 18:37

Bardzo Ci zazdroszczę słoneczka w punkcie widokowym 6-7 i przy pomniku.
44 piękne jest:-)
Z tą skarbnicą wiedzy zdecydowanie przesadzasz.
Sama już nie wiem, czy to komplement czy zarzut, że przykładam się do opisów galerii.
Pozdrawiam ciepło:-)

paniwu użytkownik paniwu(wpisów:753) dodano 24.01.2014 22:50

Piękna prezentacja, pięknych miejsc, a dla mnie niespełnione marzenie. Tym bardziej doceniam Twoją galerię, bo przynajmniej wirtualnie mogę chłonąć urok pokazanych miejsc. Gratuluję i podziwiam.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 23.01.2014 11:29

Dziękuję Małgosiu.
Mam nadzieję, że znajdziesz więcej czasu także dla nas.
Każdy oczywiście może robić co chce i uważa za słuszne.
To także jest fajne w tak demokratycznych przedsięwzięciach jak nasz portal.
Najważniejsze żeby to robić z dystansem, głównie do siebie samego i swoich osiągnięć.
Dziękuję Ladku za ocenę aż z Antypodów.
Pozdrawiam bardzo serdecznie:)))

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 23.01.2014 02:23

Gratuluję! Piękna galeria. Wspaniałe miejsca odnalazłeś na swojej drodze i bardzo zachęcająco je pokazałeś.

Przeczytałam Twój apel Jarku. Ja nie muszę się zastanawiać nad tym co odpowiedzieć. Zgadzam się z tym co napisałeś i między innymi dlatego mimo różnych zawirowań na OŚ nie ingerowałam w to kto i jak ocenia moje prezentacje... Niestety czasem jest jakieś "ale"... Miałabym ochotę napisać dosadniej ale niech będzie dyplomatycznie. W pewnej chwili polityka uprawiana wokół systemu oceniania przekroczyła granice absurdu i po raz kolejny stała się tematem zastępczym tuszującym nieodwracalne skutki potyczek na OŚ. A mi po prostu odechciało się brania w tym udziału i skoro przestałam oceniać Wasze galerie to uczciwie wyłączyłam też możliwość oceniania własnych fotek. Nie wiem czy to najlepszy sposób ale wiem co nadal czuję, a że nie mam teraz za wiele czasu na OŚ więc nie zastanawiam się nad tym co będzie dalej.
Pozdrawiam serdecznie

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6408) dodano 22.01.2014 17:41

Ja wprawdzie nie zostałem wywołany, ale podobnie jak Andred, chcąc odpowiedzieć na Twój apel, a nie napisać jakiegoś głupstwa, muszę mieć więcej czasu. Bo jakoś kręci mnie dokładnie w przeciwną stronę...

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 21.01.2014 13:12

Dispar, chciałym odpowiedzieć na Twój apel, tym bardziej, że zostałem w nim wywołany, niemalże z nazwiska ;-), ale żeby nie napisać jakiejś głupoty, muszę mieć na to więcej czasu i lepsze warunki, a to będzie nie wcześniej niż w czwartek lub dopiero w weekend.
Pozdrawiam,
andred

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 20.01.2014 18:57

Zastosowałam się disparze.

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 20.01.2014 18:36

Dispar gratulacje. Galeria nie zniknie i oby była "zachętą", jak i wszystkie poprzednie, do odwiedzenia tego przyjaznego i pięknego kraju.
Do apelu się dołączę. Szkoda wysiłku, jeśli tak bogate i wartościowe galerie przepadną wśród innych.
Pozdrawiam

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 20.01.2014 18:25

Dispar, dobrze prawisz !
Faktycznie niżej mnie oceniają :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

brego użytkownik brego(wpisów:132) - Użytkownik usunięty. dodano 20.01.2014 18:01

... niesamowite :))))))))))))))))......... jeszcze wrócę ........... nie przypuszczałam,że TAM jest tak pięknie :))))))))))))))))))
... cudowne zdjęcia :)))...a opisy przybliżają ten jeszcze dla mnie "egzotyczny " teren .
... brawo !!!

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7612) dodano 20.01.2014 16:09

Gratuluję i popieram apel:)))

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 20.01.2014 16:01

Dziękuję.
W tym miejscu chciałbym zaapelować do tych, którzy blokują możliwość oceniania. Nie klikajcie w ten punkcik.
Portal się rozbudowuje. Galerii będzie przybywać.
Cały czas mam nadzieję, że służebna rola w nas wygrywa. Chcemy pomóc.
Pokazać ciekawe miejsca, pomóc w praktycznym przygotowaniu podróży, być miejscem wymiany doświadczeń.
Niech nasi następcy mogą trafić na najlepsze podpowiedzi.
A, że przy okazji chcemy napaść naszą próżność przez docenienie przez innych?
Okazuje się, że ta próżność, to w dużej mierze napęd do działania. Są szanse przez to, że będziemy lepsi w swoim przekazie.
Możliwość reagowania to podstawa także naszego portalu.
Wiem z czego wynikło niepoddawanie się ocenom.
Pobudki wydają się szlachetne, bo takie pewnie są.
Tylko, że nasz czasy zapierdzielają o wiele szybciej.
Dawanie miejsca gorszej walucie, to nie jest dobre wyjście.
Można się wycofać. I być tak bardzo szlachetnym. Bo jest się ponad. Tylko, że co po tym?

Jesteśmy tak fajną bandą, ludzi pozytywnie zakręconych, że paru oszołomów może nas cmoknąć.
(nie wierzyłem do niedawna, że mogę takie rzeczy napisać, ze względu na moja wrodzoną skromność i delikatność).
Cały czas mnie męczy brak Gracee, Carmel, Mieczysława, Trekkera, Raula, Anikm, Muczaczy, Marka 50 i wielu innych.
Dlaczego oni zniknęli (na razie) z naszego portalu? Przecież budowali dużym staraniem miejsce, gdzie wspólnie się uczymy i bawimy.
Przecież o wiele sympatyczniej jest dodać swoją cegiełkę aniżeli wyciągać cudzą. Tym bardziej, że to nasz wspólny dom.
To dlaczego przejmujemy się tymi niedobrymi, a tych dobrych zostawiamy.
Weźmy przykład z Pipola. (Nazywa się jak nazywa).
Nawet teraz ma odpowiednią wizytówkę do tego, co chcę napisać. Taki skromny, skruszony gość.
Wiadomo, że taki nie jest. Na pierwszy rzut oka.
Jest najpracowitszym obieżyświatem. Ogląda i komentuje prawie wszystko. Oceny wstawia wszystkim. Nie wnikam w skalę, bo tego nikt nie pojmie.
Komentuje z wrodzonym dowcipem.
I prezentuje nam swoje galerie, całkiem fajne, ale zwykle niżej oceniane aniżeli podobne produkcje.
I co obraża się na to?
Jakbyś Pipol się nie zorientował, to było wyrażenie szacunku z mojej strony.

Całe to marudzenie przez Andreda.
Bardzo chętnie wstawiłbym za jego super galerię dychę. A nie mogłem.
A jeszcze bardziej przez Kordulę.
Jak można blokować docenienie dobrej roboty nie tylko teraz, ale i w przyszłości.
Może ci co wyłączają mi taką możliwość, zastanowiliby się, że robią mi kuku. Ja pracuję w tym samym przedsiębiorstwie pod tytułem "Obieżyświat".
Wiem, że mogłem wyrazić zachwyt słowami. Wyraziłem. I co?
Za rok, te galerie będą trudne do odnalezienia.

My w lasach mamy wpisane w geny szanowanie pracy poprzedników i trzymanie kciuków za przyszłe pokolenia leśników, bo to także nasza robota. Możliwość oceny zawsze motywuje do lepszej pracy.
Tymczasem epidemia nieoceniania się rozszerza.
Wyłączają możliwość oceniania nawet ci, którzy na dobre oceny nie zasługują. To już zaczyna być śmieszne.
Przechodzą automatycznie do tych lepszych, wyłączających.
Tymczasem to nie jest fajne (oczywiście tylko moim zdaniem), bo moją opinię mają jakby tak bardziej gdzieś z tyłu.
Warto się zastanowić, na opinii kogo nam zależy. O ile w ogóle zależy.
Czy to nie jest schizofreniczne, że wstawiamy fotki w sieci, do obejrzenia przez całą żyjącą ludzkość, a potem obrażamy się na dwie czy trzy osoby, mówiące nam, że coś nam nie wyszło?

Chciałbym "wygrywać" w uczciwych zawodach.
Mając świadomość, że te zawody to tylko zabawa, mająca dopingować nas wszystkich do większej staranności.
Wygrywanie w nieuczciwej walce, to żadna satysfakcja.

Pozdrawiam serdecznie i przepraszam za przynudzanie.

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 20.01.2014 14:43

paradise! na 14 wymiękłam...

serdecznie dziękuję, nacieszyłam oczy i serce :)

martafryka użytkownik martafryka(wpisów:1619) dodano 20.01.2014 14:30

słoneczne gratulki!
jeszcze tu wracam

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2751) dodano 20.01.2014 13:57

Skoro tyle osób zgadło, to ja już się nie przyznam;) Gratuluję

irolek użytkownik irolek(wpisów:1008) dodano 20.01.2014 10:25

GRATULACJE !!!

marcowadziewczyna użytkownik marcowadziewczyna(wpisów:1527) dodano 20.01.2014 10:21

Piękne zapierajace dech widoki. Gratuluję GT . Pozdrawiam

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6408) dodano 20.01.2014 10:10

Prorokiem nie jestem, ale wiedziałem jak tylko zobaczyłem, a zobaczyłem jako jeden z pierwszych.
Co wiedziałem? Wiedziałem, że będą dziś w pełni zasłużone GRATULACJE!
:))

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 20.01.2014 09:53

Nie mogło byc inaczej , gratki disparze:))

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 20.01.2014 07:45

Dziękuję.
Patryk, może Ty prorok jakiś jesteś?
Pozdrawiam serdecznie:)

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4835) dodano 20.01.2014 07:36

A nie mówiłem?! :) Gratuluję

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 20.01.2014 00:29

Ja też gratuluję :-)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 20.01.2014 00:24

Gratulacje

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 19.01.2014 13:39

Disparze, Twoja Gruzja powala:))
Znakomite foty:))Pozdrawiam
Byłam juz tu wczesniej, ale nie miałam sposobności napisać:))

amaranta użytkownik amaranta(wpisów:144) dodano 18.01.2014 20:39

Jakoś nie specjalnie lubię pisać i raczej nie zdarza mi się nic ciekawego napisać więc tylko mogę powzdychać - pięknie, cudne kadry, fantastyczne widoki, światło, chmury, góry...

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 18.01.2014 14:28

Mogłabym tę galerię oglądać bez końca, tę trasę też chętnie przejechałabym jeszcze raz. Świetnie pokazałeś jej walory. Pozdrawiam.

jarek4441 użytkownik jarek4441(wpisów:182) - Użytkownik usunięty. dodano 18.01.2014 13:06

Gruzję cały czas mam w planach. dzięki za przybliżenie tematu.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 17.01.2014 20:56

Żeby było sprawiedliwie, to sam poszukaj.
To mniej niż trzysta sztuk.
Dla ułatwienia podpowiem, ze na początku wychodziło mi tak sobie.
Może ta? http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=12904
Pozdrawiam:)

ak użytkownik ak(wpisów:6367) dodano 17.01.2014 20:52

zachwycająca galeria , z checią bym postawił tu zedwie dychy i flaszkę (pełną) :)))
pokaż mi swoją najgorszą galerię, a dyche dam , bo mam dla Ciebie zaległą :)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 17.01.2014 20:17

Jak to co???
Całą resztę.
Pozdrawiam):)

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 17.01.2014 20:16

Pięknie i tyle...cóż więcej można dodać:)))Pozdrawiam:)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 17.01.2014 19:46

Jeżeli nie pasują Ci połączenia lotnicze, to zawsze pozostaje połączenie lądowe.
Ze Stambułu jest podobno autobus do Tbilisi.
A do Stambułu kursuje z Suczawy.
Zaś do Suczawy można dojechać z Przemyśla.
Przynajmniej do niedawna tak było.
Dziękuję. Tobie też Dziecko.
Pozdrawiam serdecznie:)

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 17.01.2014 19:33

Disparze, Twoje galerie inspirują mnie aby odwiedzić te miejsca, które pokazujesz i komentujesz. Niestety do Gruzji chyba się nie wybiorę, a żałuję. Pozdrawiam.

nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 17.01.2014 16:13

Właśnie takie miałam wyobrażenie o Gruzji :))) Górsko , zielono i dziko. Wiem , chociażby z Twoich galerii , że wszędzie tak nie jest . Ale tutaj podoba mi się najbardziej .Pozdrawiam.:)

marioli użytkownik marioli(wpisów:1031) dodano 17.01.2014 14:28

Z każdego kraju, po którym podróżuję wieszam na ścianie jedno zdjęcie - gdybym to ja była w Gruzji i zrobiłabym te zdjęcia - nie miałabym szans na wybranie tego jedynego :)
Pięknie - będą tutaj wracać i cieszyć oczy.
Pozdrawiam

tereza użytkownik tereza(wpisów:3976) dodano 17.01.2014 13:43

Niesamowita ta Gruzja.Pozdrawiam:)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 17.01.2014 07:30

Cieszę się, że się podoba.
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie:)

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4835) dodano 16.01.2014 23:35

Po prostu pięknie...
Jeszcze tu zajrzę... Ot, choćby by pogratulować galerii tygodnia ;)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7612) dodano 16.01.2014 23:31

Tej galerii nie da się pozostawić bez komentarza i oceny, Gruzją zachwycałeś, zachwycasz i pewnie będziesz robił to dalej ... , prawdziwa przyjemność w oglądaniu:) Pewnie szybko tam nie dotrę, więc ... dzięki za te cudne widoki:)
Pozdrawiam.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 16.01.2014 22:12

Cudniasta galeria. Rzeczywiście widoki zapierające. Chyba 20 wiedzie prym, chociaż czy ja wiem..., tyle cudów do wyboru...Czy słoneczne, czy chmurzaste, Tobie jakoś te fotki zawsze piękne wychodzą :)
Pozdrówki serdeczne :)

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4279) dodano 16.01.2014 21:08

Czarujesz kolorami. Piękne widoki.
Pozdrawiam :)

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 16.01.2014 20:45

Nie bądź taki skromny. To mi daleko do "dzieł". Tobie już blisko. Komarów w zimę brak. Chyba, że w Twoich stronach jest inaczej. Mnie czasami różne "osobniki" unerwiają, niekonieczne w postaci komarów ;-). Chociaż komary bardzo mnie lubią i od sezonu mam przechlapane. Ostatni zmasowany atak był w Toruniu jak ruszyły szturmem na Starówkę od strony Wisły.
Dobrze pogoda Ci się ustawiła w Gruzji. Tory to faktycznie mozolnie wjeżdżały. Czasami aż dziw jak wyrabiają na zakrętach.


dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 16.01.2014 20:30

Dzięki Aniu.
Do tworzenia "dzieł" daleko mi jeszcze.
Z wrażliwością masz rację, szczególnie uwrażliwia mnie komar w nocy.
Wtedy wszystkie nerwy mam na wierzchu.
Pozdrawiam serdecznie:)

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 16.01.2014 20:19

Dispar przepięknie: masz umiejętności, jesteś wrażliwy i tworzysz dzieła (wg mnie). Gdy pokazujesz znane mi miejsca za każdym razem czuję się jak "wracam" do nich. Ciekawe czy znalazłby się ktoś, kto nie chciałby wrócić do Gruzji. A kto nie był niech pędzi. Warto.
Po kolejnych odsłonach wiem, że jeszcze sporo ominęłam i trzeba powrócić kiedyś. Zieleń w słońcu jest niesamowita.
Pozdrowionka Ania

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4953) dodano 16.01.2014 20:18

Ok.
Obserwuję i obserwować będę uważnie ...

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 16.01.2014 20:12

No to jeszcze Wam Rozmusiaki, trochę podpowiem.
Dzięki:)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 16.01.2014 20:05

To całe szczęście Tomku.
Dzięki Wszystkim za dobre słowo.
Pozdrawiam:)

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4953) dodano 16.01.2014 20:04

Mam nadzieję,że już niedługo tego piękna doświadczę ...
Piękny album .
Pozdrawiam.

tomek-gdynia użytkownik tomek-gdynia(wpisów:317) dodano 16.01.2014 19:59

Piękne góry, widoki sielankowe. Odnośnie galerii - podoba mi się tak bardzo jak Pipolowi, tylko bez skutków ubocznych :)

marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 16.01.2014 19:58

cóż można powiedzieć, wspaniałe widoki.

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 16.01.2014 19:44

Pipol, aż się boję pytać na co jesteś wrażliwy....i boję się, że wiem ;-)

wojzsl użytkownik wojzsl(wpisów:277) dodano 16.01.2014 19:39

Widoki przepięknie ujęte. Znowu trochę dzięki Tobie pojeździłem sobie po tej bezkresnej Gruzji. Wszystkie foty super ale jak zwykle mam jakieś, które są dla mnie faworytami: 20, 27, 32.
Pozdrawiam

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 16.01.2014 19:23

Wrażliwość na ból u dentysty, to jeszcze nie jest to.
Mam to samo.
Po wizycie, fotki wychodzą mi jeszcze gorsze.

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1318) dodano 16.01.2014 19:23

Piękna zieleń gór...
A może to dzięki temu, że tam nie ma szlaków i turystów to przyroda przetrwa dłużej.
Pozdrawiam.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 16.01.2014 19:15

Dobrze, że ja jestem wrażliwy ! :DDDD

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 16.01.2014 19:02

No właśnie.
Dopiero jak wrażliwość artysty dołoży się do okoliczności, to może wyjść coś prawdziwego.
Czasem trafiają się ludzie z piękną duszą i umiejętnościami rzemieślniczymi.
Ich spojrzenie i warsztat powodują, że to samo co my widzieliśmy, staje się dziełem sztuki.
Zastanawiamy się jak on, czy ona to zrobili.
Że zobaczyli o wiele więcej niż było widać.

Nasza piaskownica nie ma aż takich ambicji, ale i u nas można zobaczyć czasem przebłyski talentów.
Nasz portal jest bardziej praktyczny i dobrze.
Samo poznawanie świata, innych kultur i w ogóle inności, jest wartością samą w sobie.
Może to jest droga żeby więcej rozumieć, a przez to zdobyć umiejętności żeby tworzyć dobre fotografie.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 16.01.2014 19:00

Kolejna wspaniała galeria. Przyjemność oglądania i czytania.
pozdr.

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 16.01.2014 18:45

Nie, nie Dispar. Ja absolutnie nie miałem na myśli, że Twoje zdjęcia nie oddają tego piękna. To było tylko takie moje ogólne spostrzeżenie dotyczące fotografii, a Twoje zdjęcia często bardziej niż kogokolwiek na tym portalu są najbliższe rzeczywistości. Z tą wrażliwością też masz rację. Ja takie dobre zdjęcia opisuję jako robione przez artystę, ale dobre zdjęcia może też robić wyuczony rzemieślnik......tylko, że w nich brakuje wtedy...... właśnie tej wrażliwości.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 16.01.2014 18:38

W wyścigu na ilość galerii z jednego państwa, które nie jest Polską, zdecydowanie wygrywa Irasek z rumuńskimi produkcjami.
To jest dopiero solidna robota.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 16.01.2014 18:35

Pełna zgoda Andred co do moich produkcji.
Z tym, że popełnienie fotografii oddającej pełnię uroku tej ziemi (i pewnie innych zakątków naszej planety) jest możliwe.
Może nawet więcej. Niektórzy z nas mają taki dar, że potrafią przekazać urodę świata, dokładając do niej swoją wrażliwość i umiejętności.
I wtedy wychodzą dzieła sztuki.
Może i komuś z nas przytrafi się coś takiego.
Dzięki, pozdrawiam:)

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 16.01.2014 18:12

Dispar, w kategorii "największa ilość galerii z jednego państwa" byłbyś chyba pierwszy ;-), ale to nie jest zarzut do Ciebie. Gruzja jest piękna, a Twoje galerie bardzo dobre....co akurat nikogo już nie dziwi.
Z tymi chmurami na niebie, co tylko uatrakcyjniają zdjęcie w pełni się z Tobą zgadzam. Też już wcześniej też o tym pisałem.
Nie chcę więcej już Ci kadzić, że zdjęcia bardzo dobre itd., ale wiem, że pomimo to nie oddają one w pełni tego gruzińskiego piękna.
Pozdrawiam,
andred

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 16.01.2014 18:05

Mam nadzieję, że obeszło się bez takich rewelacji jak u Pipola.
Dzięki i pozdrawiam:)

watcher użytkownik watcher(wpisów:1930) dodano 16.01.2014 17:54

Nieziemskie widoki . Musialem dac 10 …tzn niechcem ale muszem :(

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3479) dodano 16.01.2014 17:20

Bajka!
Będę tu jeszcze zaglądać.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 16.01.2014 17:01

napisz do Tomka, może da się cos zrobić !!!!

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 16.01.2014 16:59

To ja wolę "Ania".

olaf43 użytkownik olaf43(wpisów:1520) dodano 16.01.2014 16:45

Wlasnie widzialam ze juz nic z tym nie zrobie :( trudno bede olaf albo Ania :)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6408) dodano 16.01.2014 16:34

Może zmienić: Ireneusz za zgodą Admina zmienił.
Tylko wtedy,
Adminowi jeszcze nie opadło i coś mu się czasem jeszcze chciało...;))

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6408) dodano 16.01.2014 16:31

Wystarczy, że wyrzucisz tylko jedną literkę, a już będzie nowa jakość, a przy tym prawie tak samo: po prostu "Ola"...;))

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 16.01.2014 16:27

teraz już nie zmienisz :((

olaf43 użytkownik olaf43(wpisów:1520) dodano 16.01.2014 16:18

oglądałam też tamtą Twoją galerię jest przepiękna, nigdy nie myślałam żeby jechac do Gruzji, a mój mąż ze trzy lata temu już o niej mówił, że tam jest pięknie i żeby tam, jechac, a ja ciągle mówiłam nie ;) i teraz żałuje , ale to nic pojadę i tam ( mam taką nadzieję ;)
chyba muszę zmienic ten mój login :)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2751) dodano 16.01.2014 16:16

Jednym oglądającym to i owo opadło podczas oglądania, a ja zaniemówiłam. Wielki Kaukaz mimo że tu gościł wcześniej ciągle robi na mnie olbrzymie wrażenie. Jeszcze jakby mało było szczęścia że w takim miejscu byłeś to pogoda dogadzała Ci i nudny błękit przełamywała chmurami. Oglądając liczne galerie na tym portalu często sobie myślę "ale fajne zdjęcie na tapetę" a tu nie jedno lecz cała garść takich zdjęć, poczynając od jeziora zaporowego, poprzez 5,6,7 a szczególnie 43,44,48 ech ale widoki. Powiadasz że chcemy by następne pokolenia mogły się cieszyć pięknem natury i troszczymy się o nią...e tam nie jest tak różowo, a raczej zielono, o czym zresztą lepiej wiesz niż ja;) Pozdrawiam

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 16.01.2014 15:48

Olafie (ciągle czuję się dziwnie, pisząc tak do Ciebie, wiedząc, że jesteś kobietą), jeżeli podobają Ci się to fotki, to powinnaś koniecznie skręcić w tę galerię: http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=23235.
Pozdrawiam:)

olaf43 użytkownik olaf43(wpisów:1520) dodano 16.01.2014 15:25

bardzo mi się tam podoba :) i Twoja galeria też mi się podoba 4,5,14 super
pozdrawiam...

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6408) dodano 16.01.2014 15:15

A ja lubię... Bardzo...:))

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 16.01.2014 15:10

yo Men !

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 16.01.2014 15:01

No to nie wiem czy dziękować.
Trzy nieszczęścia naraz.
Ból z wystawienia "10", strata koparki (chyba, ze nie spadła zbyt głęboko), no i to trzecie, co nawet nie chce mi się wyobrażać.
Tym bardziej dziękuję za pozdrowienia. Jesteś jednak Gość.
Pozdrawiać w takiej sytuacji.... no, po prostu szacun.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 16.01.2014 14:36

Nie lubię stawiać '10', ale muszę, bo przy kilku fotkach koparka mi opadła i lekko popuściłem ;)
pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!