m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (28):

 
Motorowa gondola napędzaną ... starym silnikiem samochodowym, umocowanym na stalowym dragu.  Widziałem gondolierów-kaskaderów płynących taka pusta gondola z prędkością 50 km/godzinę. Udajemy się na targ. Brama wjazdowa, na bramie oczywiście portret króla. Tajlandczycy swojego króla naprawdę lubią, jest to kraj demokratyczny i wyrazy sympatii dla swojego władcy wyglądają na szczere. Kolorem króla jest kolor żółty i 2/3 obywateli tego kraju nosi żółte T-Shirty ! Ruch na targu spory, pływają kramy, restauracyjki no i gondole z turystami. Większość handlujących gondolierów to kobiety, nie zawsze najmłodsze.
Oj coś mi się w kasie nie zgadza ?!!! Tajlandzkie przyprawy, siła tej kuchni. Zwracam uwagę, ze po lewej stronie udało mi się uchwycić trudny do zidentyfikowania obiekt koloru czerwonego. Było jasno, nie było wiatru, aparat zrobił to zdjęcie z migawka 1/100 sekundy. To chyba mały tajlandzki kulinarny duszek !
Czym się ten bobasek tak umazał, trudno wyczuć. Uff, znalazłem wreszcie ładna dziewczynę ... Pyszna zupka, Mleczko kokosowe, kura i ostre tajlandzkie pigmenty. Najsmaczniejsza zupa na świecie !
Tu nie ma żadnej ironii, ja ta zupę uwielbiam !
Płynie restauracyjka ... Znaleźli się odważni turyści, będą smakować te przysmaki.
Kuchnia tajlandzka jest wspaniała, to wina naszych europejskich żołądków, ze od czasu do czasu mamy turiste, chorobę polegająca na tym ze przez 48 godzin lepiej być blisko ubikacji. Na te chorobę się nie umiera, psuje się tylko swoja własne wakacje. Dobry papierosek nie jest zly !
Wyjątek, mężczyzna na targu ! Te czarne plamki na nie za świeżym mięsie, tu muchy. To mięso leży na tym targu już kilka godzin, temperatura 32-34°. Przemiły zapaszek ! A to bardzo kolorowy i sympatyczny owoc. Niestety dosyć twardy i bez smaku. używany jako wypełniacz do sałatek. Na koniec próbka tajlandzkiego pisma. Znaków jest 44, nie ma dużych i małych liter, a wiec teoretycznie alfabet ten jest prostszy od łacińskiego. U nas 2x26=52 znaków plus polskie ogonki.

najbliższe galerie:

 
Damnoen Saduak ( czyli niezły kanał)
1pix użytkownik pipol odległość 5 km 1pix
Tajlandia czyli moje pierwsze spotkanie z Azja cz. I
1pix użytkownik michal1988 odległość 5 km 1pix
Damnoen Saduak-pływający targ
1pix użytkownik baracuda77 odległość 5 km 1pix
Baśniowa Tajlandia. Khlongi i pływający targ  Damnoen Saduak
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 5 km 1pix
Show Alcazar Pattaya Thajland
1pix użytkownik awika odległość 39 km 1pix
Bajkowa Tajlandia
1pix użytkownik wodzu4 odległość 56 km 1pix

komentarze do galerii (8):

 
michol użytkownik michol(wpisów:114) - Użytkownik usunięty. dodano 01.04.2009 23:19

wodny świat ..dla mnie egzotyka

durga użytkownik durga(wpisów:91) dodano 18.11.2007 14:11

Podoba mi się ta galeria, a raczej fajny reportaż jaki mozemy oglądać. Bardzo chciałabym tam być i popróbowac tych smakołyków,w końcu nie w takich miejscach się jadało i jakoś obywdwie mamy się dobrze, ja i moja ameba :)
Z coraz większą niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia z tej super podróży.

leszko użytkownik leszko(wpisów:17) - Użytkownik usunięty. dodano 08.11.2007 21:18

Oceniam ta galerie wysoko nie tylko za jakosc zdjec ale i jej autentycznosc. Portrety nie pozowane, ludzie autentyczni, codzienni w swojej codziennej pracy. To przeciez nie sa fotki stojacych obeliskow, ale tetniacego zyciem egzotycznego swiata.

kustonnka użytkownik kustonnka(wpisów:404) dodano 30.10.2007 22:42

Twarze na portretach, rozjaśniłem selektywnym "malowaniem" przez PhotoShopa. Działa to lepiej niż strzelanie lampa w słoneczne południe. Korekcja PhotoShopem nie może jednak iść za daleko, bo przecież opaleni ludzie, w kapeluszach przy słońcu świecącym niemalże pionowo nie mogą mieć przeraźliwie białych twarzy.
Istnienie targu jest dla mnie zagadka. Nie mogę tego wyjaśnić, sam nie rozumiejąc. Obroty są tam niewielkie, handlują miejscowi, nie ma żadnej opłaty dla turystów (za wstęp). Ja sam kupiłem tam i skonsumowałem jedno piwo z puszki, po bardzo umiarkowanej cenie. Może chodzi o tradycje, może lepiej robić to niż nie robić nic ?

moneeq użytkownik moneeq(wpisów:1090) dodano 29.10.2007 13:33

mam nieco mieszane uczucia co do niektorych ujec (wlasnie portretowych) wiele z nich oczywiscie ciekawych, ale zdecydowanie bardziej urzeka spojrzenie na targ ten niedetaliczny...

jotwu użytkownik jotwu(wpisów:666) dodano 29.10.2007 13:21

Moje skromne uwagi:
- zdjęcia chyba wykonane w godzinach południowych (brak zapisu czasu), na co z pewnością nie miałeś wpływu. Efekty są widoczne:
duży kontrast, głębokie cienie.
- zbyt dużo zdjęć paraportretowych, bardzo do siebie podobnych. Cienie możnaby złagodzić błyskiem wypełniającym, gdyby nie
długi zoom.
- tak atrakcyjny temat jak wodny targ wymaga od fotografa wzmożonej czujności, by nie popaść w łatwiznę.

marioli użytkownik marioli(wpisów:1031) dodano 29.10.2007 13:05

Podoba mi się ta galeria, pomimo jak to stwierdził autor jest z gatunku "portretowych". Według mnie jest lepsza od galerii Jotwu. Bardziej kolorowa. Mam tylko pytanie, po co istnieje taki targ, warunki satinarne są poniżej wszelkich norm, i nikt kto jest przy zdrowych zmysłach nie kupuje tam przecież żywności. Czy ten targ to tylko atrakcja turystyczna, czy handel na łodziach wiąże się np. z zakazem handlu na "ziemi" (tak jak statki z kasynami) czy np. niższymi opłatami pobieranymi od handlujących.

kustonnka użytkownik kustonnka(wpisów:404) dodano 28.10.2007 14:54

Ta galeria, założona wczoraj popołudniu powraca po krótkiej nieobecności. Po prostu napisalem kilka co tu dużo mówić głupich komentarzy. Komentarze te razem z galeria znalazły się na śmietniku.
Wczorajszy start to był falstart ! Przepraszam wszystkie zainteresowane osoby !
Same galeria powraca. Uważam, ze na to zasługuje. Trzy osoby, które już ja oceniły, przepraszam ze ich oceny zniknęły. Byłoby mi milo gdybyście mogli zagłosować jeszcze raz.
Galeria powraca w identycznej formie z tymi samymi opisami. No prawie.
Obiecuje ze galeria już nie będzie więcej znikała, a swoje komentarze ograniczę do minimum.

Pozdrawiam :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!