m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (36):

 
 W środku rynku, pełniącego w minionych wiekach rolę placu targowego, stoi ratusz, zbudowany w XVIII w., z dwoma kamieniczkami pozostałymi z dawnego barokowego zespołu sześciu dwurzędowych starych domów kramarskich, które zostały przez mieszkańców określone mianem Dwunastu Apostołów. 28 czerwca 1925 roku spłonęła część kamieniczek tworzących tak interesujący element zabudowy Kluczborka. Rynek Rynek -pierzeja zachodnia ul.Krakowska, a tle rynek i kościół ewangielicki Kościół Ewangelicko-Augsburski p.w. Zbawiciela w Kluczborku, w którym przed wiekami swe kazania głosił Adam Gdacjusz
Kościół Ewangelicko-Augsburski p.w. Zbawiciela w Kluczborku, w którym przed wiekami swe kazania głosił Adam Gdacjusz Wnetrze kościoła...ołtarz główny, utrzymany w kolorze białym, jak również ambona z bogatą dekoracja ze scenami figuralnymi o tematyce religijnej  zostały wykonane przez wrocławskiego rzezbiarza Leopolda Jaschkego ok. połowy XVIII wieku.
Dzwon na wiezy koscielnej ,z ktorej roztacza sie wspanialy wiodok... Wieża widokowa kościoła ewangelickiego zaprasza do podziwiania panoramy Kluczborka Widok miasta z wieży kościoła - rynek i ratusz oraz przyległe budynki dom, ul. Ściegiennego
Budynek Poczty Polskiej Kamieniczka z 1892 r do dziś zachwyca swoją świetnościa Zabytkowa kamienica ... Budynek we wnętrzu , którego mieści sie Dom Kultury Kamieniczki, które zachowaly sie do dnia dzisiejszego i nie uległy zniszczeniu podczas wojen
Wieża cisnień wraz z  muzeum im. Jana Dzierżona ze stałą ekspozycją poświęconą pszczelarstwu. Zabytkowa kamienica ... Park miejski i pomnik Ofiar I Wojny Światowej Kosciół pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, który został wzniesiony w latach 1911 - 1913 w stylu neogotyckim .  Budynek Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Marii Skłodowskiej -Curie Staw Kościuszki i budynek rybaczówki ,  gdzie mieści się kawiarnia.
Kosciół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, został zbudowany w latach 1982 - 1987. Poczta zimą ... Kamienica  przy Pl. Niepodległości dawny hotel po przebudowie służy jako budynek mieszkalny. Wieża ciśnień dawna baszta Bramy Krakowskiej (zwanej też Polską) na przełomie XV- XVI w.
Kościół ten jest obecnie nie tylko miejscem gromadzenia wiernych, ale cyklicznie od czerwca do października odbywają się tutaj koncerty organowe artystów polskich i europejskich . Ratusz w zimowej szacie... W 1926r. po odbudowie od zachodu na dachu umieszczono płaskorzeźbę kamienną przedstawiającą ratusz z barokowymi kamieniczkami sprzed pożaru  znanymi nam ze starych pocztówek. 
Płaskorzeżba kamienna przedstawiającą ratusz z barokowymi kamieniczkami.

najbliższe galerie:

 
galeria na pożegnanie zimy
1pix użytkownik dreptak odległość 8 km 1pix
Piramida w Rożnowie
1pix użytkownik irkas odległość 10 km 1pix
Gród warowny nad zalewem Brzózki koło Byczyny
1pix użytkownik irkas odległość 13 km 1pix
POLANOWICE-gród
1pix użytkownik dreptak odległość 15 km 1pix
BYCZYNA
1pix użytkownik dreptak odległość 15 km 1pix
W DOLINIE. . .
1pix użytkownik doris odległość 18 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
kustonnka użytkownik kustonnka(wpisów:404) dodano 28.10.2007 17:50

tej galerii dałem "6". Przyznaje ze po "kumotersku". Powinno być mniej, ale ja tez jestem Slazakiem. Galeria zawiera szkolna błędy kadrowania (obcięcie szczytòw budowli na zdjęciach 1,7,13,15,20 i 28). Bez tych naprawdę elementarnych błędów mogłoby być wiele lepiej. Kiedyś (45 lat temu) wracałem ze szkoły do domu pociągiem z Katowic do Kluczborka ! Pozdrawiam :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!