m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (46):

 
Wędrówkę zaczniemy od najbardziej reprezentacyjnego miejsca w mieście tzn rynku. Rynek można pieszo przemierzyć w tę i we tę parokrotnie, dosłownie w parę minut gdyż jest czworokątnym placem o wymiarach 115 x 72 m, otoczonym kamienicami. Właśnie one, pięknie odnowione powodują że zwalniamy kroku czy też wręcz zatrzymujemy gapiąc się na ciekawe detale architektoniczne. Najładniejsze kamienice zobaczymy w południowo-wschodniej części Rynku. Stanowiła ona reprezentacyjną jego część. Możemy sobie wyobrazić jak w promieniach poobiedniego słońca wygrzewali się przed nimi bogaci kupcy, patrząc leniwie na bawiące się dzieci. Równocześnie bacznym okiem zerkali na kramy kupieckie przy których panował ożywiony ruch. Nie wiem jak Wy, lecz ja snując się po miastach, zaglądając w uliczki, wtykając nos w niedomknięte bramy lubię wyobrażać sobie poprzednich mieszkańców... W 2000r na rynku ukończono badania archeologiczne, odkryły one pozostałości dawnej infrastruktury miejskiej między innymi: wodociągi, w/w kramy, studnie, kanały ściekowe Najstarszą kamienicą jest tzw kamienica wójtowska, już sama nazwa sugeruje przez kogo była zajmowana.
Rynek tętni życiem niezależnie od poru roku, latem podświetlana fontanna(niestety zdjęcia mam zbyt kiepskie by nimi Was straszyć) przyciąga za dnia spacerowiczów, zaś zimą na rynku pod okazałą choinką i w pobliżu szopki( pamiętacie?;)) chętnie zatrzymują się zarówno mieszkańcy jak i turyści. W Krośnie dzięki prężnie prowadzonej kampanii reklamowej turystów z roku na rok jest coraz więcej, macie przykład jednej z nich...dziewczyna z mazur zawitała tam. Kręcąc się po współczesnym rynku mijamy liczne pizzerie, restauracje i inne przybytki gdzie nie tylko dobrze karmią lecz również poją. Znajdzie mi lokal w którym dostaniecie pełny dwudaniowy domowy obiad z kompotem za dychę. A tu jest to możliwe. Właśnie do takiego wodopoju a raczej piwopoju i nie tylko...chcę Was zabrać. Nazwa lokalu mówi sama za siebie „Ferment”. W mieście które słynie ze szkła, szkło musi towarzyszyć nam na każdym kroku i rozświetlać nawet te najbardziej chwiejne. No cóż nadmierne spożycie piwa prowadzi do częstych spacerków, czy pamiętacie w takich chwilach o zabraniu aparatu fotograficznego? Mówię Wam bierzcie go, bo nie wiecie jaki widok spotka Was po otworzeniu drzwi hmmm męskiej toalety. Po co tam wlazłam niech pozostanie moja tajemnicą.
Opuszczamy rynek i udajemy się w stronę dworca, po drodze mijamy stary cmentarz przy ulicy Krakowskiej. Warto jest tam zajrzeć, mimo że jest niewielki, nagrobki XIX i i z początku XXw giną w cieniu wiekowych drzew. Jest to miejsce dziwne, w samym sercu miasta a jakby zapomniane...spacerując pomiędzy poprzechylanymi grobowcami, przychodzą na myśl smutne chwile z tak nieodległej historii. Krosno jest miastem które przeżyło tragiczne dni związane z Operacją dukielsko-preszowską (bitwą o Przełęcz Dukielską). Była to wielka operacja wojskowa Armii Czerwonej od września do października 1944r. Obejmowała olbrzymi obszar działania: okolice Przełęczy Dukielskiej, od okolic Dukli koło Krosna po Preszów na Słowacji do Przełęczy Łupkowskiej. Straty wojsk sowieckich wyniosły ok. 123 000 zabitych, rannych i zaginionych. Wojska czechosłowackie straciły ok. 6500 żołnierzy, natomiast straty niemieckie i węgierskie szacuje się na prawie 70 000 ludzi. Operację dukielską zaliczono do najbardziej krwawych epizodów II wojny światowej na ziemiach polskich, a jedno z miejsc walk w pobliżu Chyrowej gdzie toczyła się krwawa bitwa pancerna, nazwano Doliną Śmierci”. W Armii Czerwonej wielkość strat w ludziach i sprzęcie świadczyła o potędze przygotowanej operacji, a tym samym o wielkości dowodzącego nią oficera. Stalin zawsze zbierając informacje o przebiegu kolejnej bitwy pytał głównie o wielkość strat, gdyż to właśnie cenił najbardziej. W ataku na dwa małe miasteczka Duklę i Jasło, Koniew utracił około 130 tys. żołnierzy, zdobył tylko jedno z nich i praktycznie nie uzyskał zamierzonych celów. Dla porównania, w całej kampanii wrześniowej w armii polskiej poległo około 70 tys. żołnierzy, a w operacji „Barbarossa” armie niemieckie, podczas zdobywania: Mińska, Kijowa, Smoleńska i Moskwy utraciły około 118 tys. żołnierzy. - źródło internet. Dlatego rozumiem dlaczego nie tak daleko, na Placu Konstytucji 3 Maja przed kościołem kapucynów stoi pomnik. Pomnik upamiętniający żołnierzy radzieckich. Przy nim znajdują się groby młodych chłopców których jedyną winą było urodzenie się w złym miejscu i o złej porze. Nie mieli oni dużego wyboru, mogli wykonać polecenie i zginąć ku chwale ojczyzny, ewentualnie nie wykonać go...i być pochowani w innym miejscu...
Wracamy do współczesnych czasów i do współczesnego miasta, skąd pomysł na nazwanie Krosna miastem szkła? Może wiecie, w mieście tym działała od przeszło 90 lat i nadal działa, mimo że jest zarządzana przez syndyka Huta szkła. Dlaczego właśnie tu zlokalizowano tę hutę? przecież nie występują tu surowce do wyrobu szkła, ale jest coś innego o czym dobrze wie ten człowiek i wskazuje palcem. Wiecie kto to i co pokazuje? Każdy z nas gdy rozejrzy się w swojej kuchni ma szansę znaleźć produkty pochodzące z niej, ale to nie tylko produkcja szkła gospodarczego typu szklanki, kieliszki czy też owe butelki którymi wczoraj machałam Wam przed nosem. Szkło z Krosna to również prawdziwe dzieła sztuki które wyszły spod ręki Stanisława Borowskiego, prowadzi on z synami z galerię: www.borowski-gallery.com/index.php?article_id=310&clang=0 jego dzięła również zobaczymy w Krośnie, w Centrum Dziedzictwa Szkła Również tam możemy zakupić prace nie mniej znanego twórcy Jerzego Mareja. Przymierzałam się do kapliczki jego autorstwa lecz niestety kasa była popsuta czy coś w tym stylu i musiałam obejść się smakiem, zaoszczędzając 6 300z ł:)) Czas wrócić do wspomnianego Centrum Dziedzictwa Szkła. Wchodząc od tzw tyłu wita nas trójwymiarowa grafika na podłodze. Można sobie strzelić parę naprawdę ciekawych fotek podczas balansowania na linie czy też skakania na belkę.
Można również pod czujnym okiem personelu wykonać a raczej wydmuchać sobie piękną pamiątkę, czy też prezent dla ukochanej osoby. Nie ma w tym żadnej filozofii, kęs szkła, troszkę barwnika wg uznania... ...trochę wysokiej temperatury i gotowe...Patrzyłam uważnie, wszystkie czynności sobie zakodowałam....wybrałam kształt i kolor swojego wymarzonego wazonu i... ...dmuchnęłam, zaś efekt mojej pracy trafił do pojemnika ze stłuczką do ponownego przetopienia. Phi ustnik miałam kształtem pewnie niedopasowany stąd brak sukcesu ;) Po części praktycznej przechodzi się do zwiedzania i przy okazji poznawania tajników pracy rękodzielników. Może nie wiecie, ale często znane wyroby z etykietką:Murano,Lenox, Villeroy & Boch i inne przybyły długą drogę z Krosna do salonów rozsianych po świecie. W miejscu takim nie mogło oczywiście zabraknąć sklepu gdzie czekają na nas stosy powstałych dosłownie przed paru dniami róż, wazonów, najróżniejszych stworów zarówno prawdziwych jak i bajkowych.
Zwiedzając ten obiekt przewodnik wyprowadza nas na zewnątrz, przechodzimy przez rynek i lądujemy w podziemiach pod nim by poznać właściwości i ciekawostki związane ze szkłem.Choćby zobaczyć promieniotwórcze miseczki. Za 20 złotych spędzicie czas w sposób ciekawy i niezapomniany w towarzystwie przyjaznych ludzi i niesamowitych przedmiotów dowodzących kunsztu autorów. Centrum Dziedzictwa czynne jest również zimą, pobyt przy piecu hutniczym po włóczędze po mieście ma naprawdę wiele pozytywnych stron. Oprócz tego żywego muzeum jakim jest Centrum Szkła w Krośnie jest jak przystało na szanujące się miasto tradycyjne muzeum z eksponatami grzecznie i trochę nudno stojącymi. Czas wyjść z powrotem na świeże powietrze, spacerując wpada w oko dość ładny budynek, przy zbliżeniu się doń okazało się że to Dom Dziecka. Po przeczytaniu tabliczki, dość śpiesznie opuściłam dziedziniec. I trafiłam po uchyleniu bramy... na teren klasztoru oo franciszkanów. Z klasztorem tym wiąże się pewna legenda, którą ja oczywiście muszę Wam powtórzyć:)) Legenda dotyczy Stanisława Oświęcima posła i doradcy króla Władysława IV oraz jego siostry Anny.
W każdej porządnej baśni musi być wielka pełna poświęcenia miłość i szlachetni pikęni ludzie. Tak i tu mamy ich: Stanisław pokochał Annę z wzajemnością, może zapytacie jak to możliwe. Możliwe, już wieki temu były przyrodnie rodzeństwa które wcześniej mogły się nie widzieć i nie znać. Tak i tu też było, Stanisław postanowił walczyć o ukochaną i wyruszył do Papieża prosić o boże błogosławieństwo i zgodę na ślub. Wiecie co...dostał ją. Stanisław pędził z powrotem do Anny z radosną nowiną, zaś ona z dnia a dzień dosłownie więdła, usychała. W dniu powrotu zobaczył on swoją ukochaną na katafalku, z rozpaczy pękło mu serce. Ciała obojga spoczywają w kaplicy tego własnie kościoła. Przypomniały mi się jeszcze inne legendy związane z miastem, ale nie będę Was nimi męczyć. Opuszczamy teren klasztoru... ...możemy rzucić okiem na jakąś dziwaczną basztę i ponownie znaleźć się cieniu...kolejnego kościoła. Jest to kościół farny na który warto spojrzeć z dzwonnicy więzy farnej. Wiem że na tym portalu jest paru takich samych miłośników jak ja włażenia na wszystkie wieże i punkty widokowe:)
Kościół ten jest bardzo charakterystyczny, rzuca się tu w oczy połączenie masywnego gotyku z barokową wieżą widoczną z rynku. Spójrzcie na 1 zdjęcie W farze jest jeden z większych dzwonów w kraju, nazywa się Urban. Maleństwo to waży ledwie 5 ton i pasie ma ciut więcej niż Ślązaczka gdyż 490 cm obwodu. Oglądając tę galerię może miasto skojarzyło się Wam z jakimś innym. Tak nie mylicie się, z Krakowem. Dlatego było nazywane Małym Krakowem Czas pożegnać Krosno i podziękować Wam za cierpliwe przebrnięcie przez moje często niezbyt udane zdjęcia i rozgadane opisy. Wiecie co, jest to druga galeria z Krosna na tym portalu, tyle mniejszych pipidówek doczekało się tu uwiecznienia a to miasto ciągle czeka na Wasze spojrzenia. Zaczęłam relację na Rynku więc i kończę w tym samym miejscu. Widzicie foteliki czekają...:)

najbliższe galerie:

 
Galicyjskie klimaty
1pix użytkownik achernar-51 odległość 0 km 1pix
Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie
1pix użytkownik foto-jaro odległość 1 km 1pix
Balony nad Krosnem
1pix użytkownik sniezka odległość 2 km 1pix
BALONY NAD KROSNEM
1pix użytkownik ulka odległość 4 km 1pix
Zamek Kamieniec w Odrzykoniu
1pix użytkownik mocar odległość 6 km 1pix
Odrzykoń - ruiny zamku Kamieniec
1pix użytkownik pesteczka123 odległość 6 km 1pix

komentarze do galerii (67):

 
anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.02.2014 15:32

Wielkopolanko och czemu okropna? ja już ja polubiła i przyzwyczaiłam się. Zobaczymy...;) Cieszę się że galeria "krajówka" zainteresowała". Pozdrawiam

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1941) dodano 12.02.2014 23:39

Aniu! miło Cię widzieć! ta okropna wrona już niech zniknie na wieki! wolę sympatyczną buzię! dobranoc:)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 05.02.2014 18:53

Magdar to trzeba nowe przywieźć, albo i samej wykonać, nic trudnego...:)) Pozdrawiam

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 05.02.2014 18:11

Uroczy rynek.Miałam kiedyś takie kwiaty ,nie wiedziałam że są z Krosna .Niestety potłukły się ;( Pozdrawiam :)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 02.02.2014 21:57

Pierwsze tak, a drugie chyba też jest możliwe? czy to tylko podzespoły nie jestem pewna.

sylwia80 użytkownik sylwia80(wpisów:627) - Użytkownik usunięty. dodano 02.02.2014 21:54

W Krośnie chciałabyś to zobaczyć?!?

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 02.02.2014 21:50

Albo zimą robić...tylko że wtedy brak kolorów tak ożywiających miasto. Wiecie co ja bym chciała zobaczyć? Hutę, zdjęcia z huty...lub skromniej jak powstaje samolot...to byłoby COŚ

sylwia80 użytkownik sylwia80(wpisów:627) - Użytkownik usunięty. dodano 02.02.2014 21:43

Słońce cały rok nad Krosnem było, zwłaszcza w lipcu i sierpniu....
Ja tam wolę fotografować w pochmurne dni, w słoneczne zdjęcia są zbyt prześwietlone

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 02.02.2014 19:00

Wiosenne:))

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3412) dodano 02.02.2014 18:58

Nieee:) Ja muszę miec słońce:)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 02.02.2014 18:55

Do wiosny nie uzbierasz? ;)

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3412) dodano 02.02.2014 18:53

Sylwuś, no pierwsza już nie będę. Tak mi schodzi do następnej wiosny. Można powiedziec, że mam materiał na pół galerii, ale takiego, który mi się podoba to na 1/4;)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 02.02.2014 18:40

Magdalena miło że odwiedziłaś moją galerię i miasto, które w ostatnim czasie bardzo się zmieniło na korzyść. Zmiany te mam okazję obserwować w sumie od niedawna, ale jednak są i to cieszy, szczególnie pomysł rozsławiania miasta poprzez szkło, żywe z nim spotkania. Pozdrawiam

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 02.02.2014 18:38

Sylwia poczekajmy do wiosny;)

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 02.02.2014 12:30

Trójwymiarowa grafika na podłodze bardzo fajna. Malunki na ścianach super mają w Krośnie. Szczególnie w męskiej toalecie;-)
Pozdrawiam:-)

sylwia80 użytkownik sylwia80(wpisów:627) - Użytkownik usunięty. dodano 02.02.2014 09:51

Nie, bo śnieżka obiecała, że zrobi na wiosnę, ale zeszłego roku...i nic! Ja do Krosna mam jak rzut beretem, a jakoś tak tam mi daleko :)))

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 01.02.2014 22:03

Pweller75 cieszę się że podobało Ci się, nie tylko widoki z góry...;) lecz także dmuchnięcie wywarło wrażenie. Oj tak cuda, które później jadą w świat i dzielni turyści przywożą je ostrożnie z powrotem jako pamiątkę...Pozdrawiam

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 01.02.2014 21:39

Sylwia ale ja już jestem druga...;) a czy Ty przypadkiem nie mogłaś też być tą pierwszą;)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7506) dodano 01.02.2014 21:33

Fajnie, że dziewczyna z Mazur lubi wejść wyżej i pokazać coś z góry, to się ceni:)))
Ciekawą pracę mają Ci ludzie, cały czas coś dmuchają i ... jakieś cuda się tworzą:)
Pozdrawiam.

sylwia80 użytkownik sylwia80(wpisów:627) - Użytkownik usunięty. dodano 01.02.2014 19:23

Jeśli pamięć nie zwodzi, to śnieżka miała zrobić pierwszą galerię z Krosna. Czyżby to tylko obietnice?!
No tak ja też miałam pojechać do Krosna!! I też nie wyszło :)
Bardzo miło się oglądało :)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 31.01.2014 21:57

Nieeee...aby złapać w kadr korytarz z żonglującym flaszkami facetem i smętnie siedzącym obok niego rogaczem. Który po otworzeniu drzwi ma miłe towarzystwo, fajny pomysł jak i fajna knajpa, stamtąd wzięłam film promocyjny dvd o Krośnie, zaraz sobie urządzę seans. Mówisz gadanie, e tam tyle jeszcze bym chciała napisać o niesamowitej osobie jaką jest Stanisław Borowski, który nie dość że jak dla mnie jest genialnym twórca to życiorys ma bardzo ciekawy, o trudnej i poplątanej historii Huty...te tereny to chyba wszystko maja poplątane, nic nie jest oczywiste...Pozdrawiam

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7325) dodano 31.01.2014 21:42

Nie byłam w Krośnie, więc z ciekawością obejrzałam. Nie byłoby tak ciekawie, gdyby nie Twoje gadanie :).
Niech zgadnę po co poszłaś do męskiej toalety... hmmm... po papier? :D
Pozdrówki :)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 31.01.2014 21:39

Bartak, Wielkopolanko, Gabi...chyba nie pominęłam nikogo, miło było Was gościć na dmuchaniu...szkła.

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 31.01.2014 17:31

Skuza takie babskie gadanie;) może jakąś premię wydział promocji urzędów miast powinien użytkownikom tego portalu wypłacać. Pozdrawiam

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 31.01.2014 17:21

Swietna reklame miastu zrobilas,opinie o fotkach...pozostawiam profesjonalistom,a Twoje rozgadane ,pisane opisy bardzo lubie:)))

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 31.01.2014 17:12

Pomyliłam dwóch Mariuszów, przepraszam bardzo

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 31.01.2014 17:02

Dispar dziękuję za odwiedziny i życzliwe słowo;) sporo, sporo ale wszystko jest do zrobienia:)))

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 31.01.2014 17:00

Achernar o to ciekawe miejsce wybrałeś na urlop, jestem ciekawa jak Tobie podobały się okolice

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 31.01.2014 16:27

Marcin1980 Ty to miasto rozpoznałeś:) Pozdrawiam

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 31.01.2014 16:25

Rozmusiaki dzięki, kiedyś w swoich wędrówkach zabierz tam swoje rozmusiaczki i spędźcie miło czas w okolicy, Podkarpacie, Bieszczady to właśnie tak jakoś kojarzy mi się że są przyjazne małym obieżyświatom;) Pozdrawiam Was, a szczególnie tego o niewinnych oczętach;)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 31.01.2014 13:29

Ładnie i ciekawie przedstawiłaś to zupełnie nieznane mi miasteczko.
pozdr.

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 31.01.2014 11:33

Patryk latający anioł? to tylko z Krosna takie cuda są możliwe;) Pozdrawiam i życzę szczęśliwej podróży

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 31.01.2014 11:26

Terezo popularyzatorko ojczystych stron dziękuję za odwiedziny i cieszę się że podobało się Tobie. Pozdrawiam

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1941) dodano 31.01.2014 09:10

Pięknie na tej starówce w Krośnie! ciekawa galeria! podobało się! pozdrawiam:)))

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 31.01.2014 08:51

Bardzo fajnie się z Tobą zwiedza.
To właściwie pierwsze tak kompleksowe przedstawienie w końcu kiedyś wojewódzkiego miasta.
Jak widać sporo mamy jeszcze do zrobienia.
Nie byłem, ale chętnie zajrzę, bo zachęciłaś skutecznie.
Pozdrawiam:)

bartak użytkownik bartak(wpisów:936) dodano 30.01.2014 22:51

Ładne miasto, a z wydmuchiwaniem szkła widać,że nie taka prosta sprawa, pewnie mają swoje tajemnice, pozdrawiam :)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5604) dodano 30.01.2014 21:47

Z przyjemnością obejrzałem Twoją relację z Krosna, które miałem okazję odwiedzić w czasie ubiegłorocznego urlopu. Bardzo ładnie pokazałaś ciekawe miejsca miasta. Pozdrawiam.

marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 30.01.2014 20:18

Pięknie przedstawiłaś miasto i zachęcająco do odwiedzenia.

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4832) dodano 30.01.2014 20:02

Przemysławie skrzydła ma, więc co to dla niego ;)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6326) dodano 30.01.2014 19:55

Sam przyleciał??

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4832) dodano 30.01.2014 18:52

ładnie i ciekawie pokazałaś miasto. U mnie na biurku stoi szklany latający anioł prosto z Krosna

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6326) dodano 30.01.2014 18:14

No tak: Śnieżka mnie przekonała...:))

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4811) dodano 30.01.2014 17:50

Miasto piękne i ciekawe,a trójwymiarowa podłoga robi wrażenie :)
Pozdrawiam :)

tereza użytkownik tereza(wpisów:3887) dodano 30.01.2014 17:45

Pięknie dopracowana galeria.
Fajnie się oglądało i czytało.
Pozdrawiam:)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 30.01.2014 17:35

A czyjaż by mogła być tak rozdęta i pusta:))) na mydlanych się praktykowało ha ha

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3412) dodano 30.01.2014 17:33

Ta bańka na 28 to Twoje dzieło?:>
No, no:) W takim razie Ty też masz czym oddychac:D

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 30.01.2014 17:30

Śnieżko oooo:)) Tokaj zabrzmiało interesująco, a tradycję nową trzeba wymyślić i znaleźć, a tym zdam się na Ciebie.

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 30.01.2014 17:29

Upss to jest piszczel a nie rura

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 30.01.2014 17:28

Przemysław ale z boku na 28 jakiś Anek11 stoi z rurą więc trza było go wyciepać:) fakt stopy mu bezmyślnie ciachnęłam.

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3412) dodano 30.01.2014 17:18

Przemek, chłop z 28 płuca ma jak dzwon i dmucha w piszczel jak ta lala. Oddechu mu nie brakuje;)

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3412) dodano 30.01.2014 17:16

Za takie zachwalanie nisko się kłaniam i stawiam Tokaj w Fermencie:D A następnie, jak nowa świecka tradycja nakazuje, udamy się do męskiej toalety podziwiac freski.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6326) dodano 30.01.2014 17:05

No to żeby nie było tylko cacycacy, to gościowi na nr 28 dałbym "więcej oddechu" z boku, z góry i na dole też. Ale ogólne "10" podtrzymuję...;)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 30.01.2014 16:54

Przemysław dziękuję, wiesz Twoje zdanie ma dla mnie bardzo duże znaczenie, mimo że niektórzy uważają że dziesiątkami sypiesz na prawo i lewo to słowa pochwały z Twoich ust bardzo mnie cieszą:) i motywują....Pozdrawiam ciepło

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6326) dodano 30.01.2014 16:32

Solidna robota, nie jakieś blablabla...:)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 30.01.2014 15:37

Nad nasze morze masz najbliżej:))

olaf43 użytkownik olaf43(wpisów:1520) dodano 30.01.2014 15:13

może kiedyś jak będę w tamtych stronach to na pewno zajdę i zobaczę :) tylko mi z Norwegii na nasze Mazury daleko, a gdzie jeszcze do Krosna ;))))

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 30.01.2014 15:04

Olaf dodam jeszcze że oprócz nas czworga w Centrum było małżeństwo ze znudzoną i zdegustowaną córuchną, która po krótkim czasie stała się zaangażowanym we wszystkie czynności przy obróbce szkła miłym dzieciakiem. Widok jej zapału zainteresowania z jakim towarzyszyła przewodnikowi, i wykonywała wszystkie polecenia był rozczulający. Gdy na koniec wszyscy my "aktywni dmuchacze" dostaliśmy szklane medale była wniebowzięta, dlatego szczerze polecam to miejsce jako cel wypadu z dziecmi, chociaż i my dorośli nie nudzimy się tam i dość długi czas błyskawicznie mija.

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 30.01.2014 14:52

Olaf ech te róże powstawały na moich oczach w try miga, byłam i jestem ciągle pod wrażeniem.

olaf43 użytkownik olaf43(wpisów:1520) dodano 30.01.2014 14:51

fajna galeria , foteczka 25 fajna jest :) podobne kwiatki ostatnio w Murano widziałam, wlazłam też to ich fabryki ale oni nie pozwalają fotek robic :(

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 30.01.2014 14:51

Aż tak długa ta lista? to wybierz najbardziej obrażalskich i ich odwiedź, chociaż takie osoby to chyba powinny znaleźć się na jej końcu...;)

ak użytkownik ak(wpisów:6355) dodano 30.01.2014 14:46

wszystkich nie , i to jest główny problem... obrażą się :DDD

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 30.01.2014 14:44

Czas to podstawa w zwiedzaniu;) może Ci się uda wszystkich zapraszających odwiedzić i zobaczyć zaplanowane miejsca

ak użytkownik ak(wpisów:6355) dodano 30.01.2014 14:40

no wybieram się wybieram , mam nawet już masę zaproszeń :))) nie wiem tylko czy czasu starczy :)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 30.01.2014 14:38

Ak dzięki, przecież założyłam sobie za cel zachwalenie Ci Podkarpacia i ukazania jego najładniejszych i najciekawszych miejsc, skro się wybierasz w Bieszczady:) Pozdrawiam

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 30.01.2014 14:36

Pipol co to jest:) byłam dziś w Twoim mieście, brr to już wolę Krosno;)

ak użytkownik ak(wpisów:6355) dodano 30.01.2014 14:30

Miasto na Twoich fotach zyskuje :)
pięknie je widzisz , gaduła też z Ciebie wielka ! ale ciekawie opowiadasz, to tak trzymaj :DD
.... moim zdaniem żaden inny aparat nie jest Ci potrzebny, piękne foty i wspaniałe kadry :P

pipol użytkownik pipol(wpisów:9074) dodano 30.01.2014 14:12

Raptem o kilkaset kilometrów się pomyliłem :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!