m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Do Kakku, które leży jakieś 50 km od Nyaungshwe dojeżdżamy taxi. Innej opcji nie ma. Udaje nam się utargować taxi za 45 USD w obie strony. Do podziału na 3 nie jest tak dużo. Kakku leży we wschodnim stanie Szan. Stolicą tego stanu jest ruchliwe, pół-milionowe Taunggyi,w którym się zatrzymujemy po godzinie jazdy, aby kupić bilety i wynająć przewodnika. Po następnych 90 minutach dojeżdżamy na miejsce. Wstęp 3 USD od osoby. Obowiązkowo trzeba wynająć przewodnika za 5 USD. Nie jest tak źle, no i ceny nie poszły w górę od 2011 roku. Zresztą nasz przewodnik jest całkiem spoko. 20-letni młodzieniec z plemienia Pa-O, który mówi bardzo dobrze po angielsku, więc przynajmniej możemy się czegoś dowiedzieć, no i robi całkiem niezłe zdjęcia grupowe;) Jak nam objaśnia stup jest 2478. Każda została swego czasu ufundowana przez jedną rodzinę. Nie liczyłam, ale naprawdę ich liczba robiła niesamowite wrażenie. W roku 1995 lud Pa-O uzyskał od rządu jako taką autonomię, a od 2001 roku mogą oni przyjmować za opłatą turystów.
Wcześniej Kakku nie było dostępne ani dla cudzoziemców, ani dla mieszkańców innych części kraju. Kakku leży z dala od głównych szlaków turystycznych Birmy. Dzięki temu dociera tu niewielu turystów, a także samych Birmańczyków. Oprócz nas spotykamy jakieś 5-8 osób, w tym 2 pary Polaków z naszego hostelu, którym dzień wcześniej poleciłyśmy to miejsce. Się skusili. Nie dziwię się im wcale. Cała reszta odwiedzających to Birmańczycy. Najlepiej mi wychodzi robienie portretów od tyłu;) Tutaj panie z plemienia Pa-O w tych jakże gustownych okryciach głowy. Zza krzaka wychyla się nasz przewodnik. W ręczniku i kapeluszu oczywiście;) Zresztą tych Birmańczyków też nie ma wielu. Kakku odwiedza rocznie zaledwie po 2-3 tysiące osób, co jest błogosławieństwem dla tego miejsca, które jawi się jako  oaza spokoju i ciszy. Jest idealnie. Niby upał, ale stupy dają przyjemny cień. Do tego wieje lekki wietrzyk, za sprawą którego naszym uszom towarzyszy cały czas muzyka. To dźwięki tysiąca dzwoneczków i blaszanych liści.
Właśnie z dźwiękiem tych dzwoneczków będzie mi się zawsze kojarzyło Kakku, i z pięknymi zdobieniami. No i oczywiście z dumnymi, buntowniczymi mieszkańcami z ludu Pa-O. Wywalczyli oni sobie sporą autonomię. Mają nawet własną flagę. Kolor żółty symbolizuje buddyzm. Zielony tutejszą przyrodę. Zaś czerwony krew. Krew męczenników Szan. Na wyprawę do Kakku trzeba poświęcić cały dzień, bo mimo niewielkich odległości na mapie, dojazd tutaj zajmuje jakieś 3 godziny, a na spokojne zwiedzanie warto poświęcić trochę czasu. Droga do Kakku to ostre podjazdy i górskie serpentyny, w końcu Taunggyi leży na wysokości 1500 m n.p.m. Dzięki temu Kakku nie pojawia sie w programach większości BP. Co jest oczywiście mega zaletą. Inaczej nie byłoby tutaj takiego błogiego spokoju.
My w tym lesie stup włóczyłyśmy się jakieś 4 godziny. Kakku to podobno najliczniejszy na świecie zwarty kompleks tych kultowych budowli. Według legendy, w III wieku p.n.e. gdy je zbudowano, stało ich tu ponad 7,6 tysiąca. Do naszych czasów zachowało się ich dokładnie 2478. Musicie mi uwierzyć na słowo, tak jak i ja uwierzyłam. Ostatnią wzniesiono ponad 70 lat temu. I żadnych nowych się już nie buduje. Się pytałam kontrolnie. To jest naprawdę prawdziwy las stup. Beżowe, bladoróżowe, białe, szare, brązowe. Z piaskowca, wapienia, cegły i cementu. Stare, zniszczone, nowe, odnowione, niektóre porośnięte przez krzaki, albo nawet drzewa! Od malutkich i skromnych, po kilkumetrowe, z bogatymi płaskorzeźbami i niszami kryjącymi posągi Buddy.
I ten nieustanny dźwięk tysiąca małych dzwoneczków, które potrącane są delikatnie przez wiatr. Dzięki temu ten las stup jawi się jako miejsce wyjątkowe, magiczne. Niesamowite. Dla mnie Kakku to jedno z najpiękniejszych miejsc w Birmie. Klimatyczne, magiczne. Bez dzikich tłumów, turystów, sprzedawców pamiątek. Naprawdę mogłabym tam spędzić cały dzień na oglądaniu i podziwianiu, a nie kilka godzin (to i tak mega dużo jak na nasz napięty grafik). Niby wszystkie te stupy do siebie podobne, czasem niemal identyczne, ale każda jednak inna. Piękna. Ale ja już w Polsce wiedziałam, że na Kakku ma być cały dzień przeznaczony. Bez stresu i bez pośpiechu. I tak było:)
Ogromna większość tych stup ma bardzo piękny, strzelisty kształt, który jest unikalny dla tego regionu. Stojące w równych szeregach z oddali wyglądają jak bliźniacze wieże. Zreszta wiele jest podobnych do siebie. Dziewczyny w akcji:) Zdobienia co już pewnie pisałam bardzo mi się podobały. Niektóre to naprawdę misterna, koronkowa robota. W tym świętym miejscu dla Birmańczyków byłyśmy nie lada atrakcją. Także trochę sesji zdjęciowych było z członkami ludu Pa-O. Można ich poznać m.in. po ręcznikach noszych na głowie i tych granatowych mundurkach.
Do ozdoby oczywiście te ręczniki!:) Nasz przewodnik na ten ręcznik zakładał sobie jeszcze słomiany kapelusz. Kapelusz to już od słońca:) Czemu Kakku jest uznawane za takie święte miejsce? Podobno to tutaj wykopano relikwie Buddy. Na pewno ząb i chyba jeszcze włos albo coś innego. Spoczywa on w ozdobnej szkatule w głównej świątyni. Ten ząb. I ta druga rzecz też. Szkatułki widziałam. Ale relikwii nie za bardzo. Ale to pewnie przez ten upał. Dobrze, że na wejściu można było sobie pożyczyć słomiany kapelusz. W cenie biletu:) Na koniec nasz przewodnik zaprowadził nas do tego bajorka:) I słuszna to była koncepcja.
Bo widok boski:) Piękna:) Za bramą jest mały targ i restauracje na świeżym powietrzu. Nasz przewodnik poleca nam soczek. Korzystamy więc z oferty. Pani szykuje nam soczek z trzciny cukrowej w tej machinie;) Przepyszny soczek z trzciny cukrowej jest już mój, gotowy do spożycia:)
Dziękuję:)

najbliższe galerie:

 
Birma - Kakku
1pix użytkownik herika odległość 0 km 1pix
BIRMA - INLE LAKE OD ŚWITU DO NOCY...
1pix użytkownik deszcz odległość 25 km 1pix
Birmańskie uśmiechy
1pix użytkownik nola76 odległość 25 km 1pix
Jezioro Inle.
1pix użytkownik wmp57 odległość 25 km 1pix
Kyaing Kan.
1pix użytkownik jotwu odległość 26 km 1pix
Jezioro Inle.
1pix użytkownik jotwu odległość 27 km 1pix

komentarze do galerii (49):

 
voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 15.01.2017 20:43

Będę sobie zaglądał co jakiś czas.

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6790) dodano 15.01.2017 20:20

Voyager dzięki za odwiedziny:) pozdrawiam:)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 15.01.2017 17:40

nieźle, odbicia niesamowite, miejsce fajne

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6790) dodano 04.10.2016 16:35

Mopek jak się ma 2 tygodnie wszystkiego nie da się zobaczyć i z wielu rzeczy trzeba rezygnować kosztem innych;) Ale u nas Kakku było w planie od samego początku, jako miejsce przepiękne i co najważniejsze totalnie nieturystyczne i tak fajniejsze od Indein, głównie przez ten klimat powiewających na wietrze dzwonków:)
pozdrawiam:)

mopek użytkownik mopek(wpisów:23) dodano 04.10.2016 15:50

Fajna galeria, uzupełniła mój wyjazd,
ja nie dotarłam do Kaku i po obejrzeniu Twojej galerii stwierdzam, że jest
tutaj chyba ciekawiej niż w Indein? pozdrawiam

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6790) dodano 04.03.2014 12:40

Travelan dzięki bardzo:) Fajnie, że się podobało i Tobie:)

Harmony, Donczok dzięki za odwiedziny:)

pozdrawiam:)

travelan użytkownik travelan(wpisów:348) dodano 04.03.2014 10:53

Piękna galeria, niesamowite miejsce!
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6790) dodano 20.02.2014 12:24

Paweller dzięki za odwiedziny:) No cieszę się, że przyjemnie się oglądało:) Dla mnie miejsce naprawdę niesamowite:)

Dispar dziękuję bardzo:) Jako, że miejsce leży trochę na uboczu, z dala od szlaków turystycznych, i nie dojedzie się tam tak łatwo bezpośrednio, to może to niektórych zniechęcać. Trzeba wynająć taxi, albo można też jakoś na raty z przesiadkami, ale to dla tych co mają dużo czasu. Trzeba też wynająć przewodnika, ale co to jest 5 USD na 3 osoby?;) I przewodnik raz, że opowie coś ciekawego, a dwa w ogóle w niczym nam nie przeszkadzał, a nawet się przydał do robienia zdjęć:)
Ja naliczyłam max 10 osób, jeśli chodzi o turystów:) Także można było się tam oderwać od zgiełku, tłumu i zająć się spokojnym kontemplowaniem:)

pozdrawiam:)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 16.02.2014 10:42

Niesamowite miejsce wynalazłaś, także trochę dla nas.
I powiadasz, ze tam prawie nie ma ludzi?
Podobało się.
Pozdrawiam:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7519) dodano 14.02.2014 23:07

Faktycznie, miejsce jest magiczne; odbicia w wodzie rewelka:) Przyjemność w oglądaniu:)))
Pozdrawiam.

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6790) dodano 14.02.2014 13:40

Bartekplk dzięki za odwiedziny:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6790) dodano 14.02.2014 13:39

Anusia_osia zgadzam się z Tobą całkowicie!!!!:) Może gdybym wybrała inny zawód, takiego nauczyciela, to mogłabym sobie pozwolić na takie szaleństwo wyjazdowe... a tak zostaje mi 26 dni urlopu + weekendy... no ale nie ma co narzekać, tylko się cieszyć tym co jest!:)
Kakku mi bardzo się spodobało, miejsce z klimatem, spokojne i wolne od dzikich tłumów:)
pozdrawiam:)

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 14.02.2014 10:53

Ile ja jeszcze mam do obejrzenia, urlopy powinny trwać przynajmniej 3 miesiące. Trzeba zgłosić poprawkę do ustawy.
Fantastyczne. Bajorko z odbiciem the best.
Pozdrawiam

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6790) dodano 12.02.2014 20:46

Skuza dziękuję Ci bardzo za ten filmik!:) Obejrzałam, posłuchałam i powspominałam:) Ehhh tam było naprawdę pięknie:):):)
pozdrawiam:)

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 12.02.2014 20:32

Miejsce więcej niż magiczne,dlatego uwieczniamy takie miejsca na fotkach,bo ich piękna nie da się opisać słowami:)
Koniecznie chciałam usłyszeć te dzwonki,usłyszałam.....http://www.youtube.com/watch?v=aT5MnJL2Zkw
Sle pozdrowienia:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6790) dodano 12.02.2014 14:32

Grace, Irolek, Vivi dzięki za odwiedziny:)
pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6790) dodano 12.02.2014 14:21

Marcowa dzięki:) podziwiaj do woli:)

Wiesiu dobrze, że nie urwało całej naraz, bo na czym byś siedział;) Wnoszę po wpisie, że się podobało:)

pozdrawiam:)

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2344) dodano 12.02.2014 13:19

Jak to mówią, pół d... mi urwało.
Drugie pół urwała mi Baracuda.
Pozdrawiam.

marcowadziewczyna użytkownik marcowadziewczyna(wpisów:1527) dodano 12.02.2014 10:51

Ach dziewczyny magiczne miejsca '....tylko pozazdrościć i podziwiać . Pozdrawiam serdeczne .

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6790) dodano 11.02.2014 11:11

Paulus dzięki bardzo:)

Nata14 dokładnie, mnie bardzo zachwyciło:) Zwłaszcza ten las stup, do tego spokój, klimat i dźwięk tysiąca dzwoneczków:)

Herika no dziękuję Ci bardzo:) Mi też to miejsce bardzo, bardzo się podobało:) Ja po zobaczeniu jednego zdjęcia na necie wiedziałam, że to jest must see w Birmie:) I się nie zawiodłam!:) A co do Birmy to bardzo polecam, i warto tam jechać, póki jeszcze nie ma tam takiego oblężenia turystów, jak w sąsiedniej Tajlandii czy niedalekiej Kambodży. Jednak Birma to trochę inny świat, jeszcze.

Martyna na pewno w Birmie będzie Ci się podobać, więc zdecydowanie polecam ten kraj!:)

pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6790) dodano 11.02.2014 11:03

Wielkopolanka dziękuję bardzo:) Tak właśnie odebrałam to miejsce, jako niezwykłe i magiczne. Dla mnie jedno z najpiękniejszych w Birmie. Kakku pierwszy raz na OŚ, to się zgadza!:)

Caprio72 dzięki bardzo za odwiedziny:) Fajnie, że się podobało:)

Magdalena mi też się bardziej podobały te stare stupy, jeszcze nie odnowione, miały swój klimat i taką aurę tajemniczości. A odbicie w wodzie, to właśnie w tym zdjęciu się zakochałam, jak szukałam miejsc wartych zobaczenia w Birmie i wiedziałam, że tam chcę i muszę być!:)

Rozmusiaki była, była zmiana aparatu, ale nadal Nikon i kompakcik, tyle, że troszkę większy:) Ale dobrze mi z nim:) Będą następne, choć nie wiem czy wszystkie z takich niezwykłych miejsc:)

Mlochowskijacek oj daleko;) 2 dni tam leciałyśmy, ale było warto:)

Whisky1979 dzięki i zgadzam się, że niesamowite miejsce:) Bez 2 zdań!:)

pozdrawiam:)

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 11.02.2014 09:10

Nola, fajne miejsce, fajnie pokazane i juz wiem, ze musze je odwiedzic ;) Pozdrawiam.

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 10.02.2014 20:50

jakżeż tam fantastycznie!! już na przeglądzie (pierwszej galerii) widziałam i wiedziałam, ze to musi być cudo, ale ta galeria mnie rozwaliła po prostu. przepięknie. zdecydowanie nowe must see na mojej liście. Birma coraz bardziej do mnie przemawia. zupełnie inny świat. i jak fajnie, że nadal tam tak spokojnie:)

nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 10.02.2014 19:13

Miejsce bardzo urokliwe, zachwycające.:)))

paulus użytkownik paulus(wpisów:323) dodano 10.02.2014 19:06

Bardzo ładna galeria. Podrawiam

whisky1979 użytkownik whisky1979(wpisów:124) dodano 10.02.2014 15:54

Bajorko super, cała reszta też niesamowita. Pozdrawiam

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 10.02.2014 15:46

Ale ładnie ! Szkoda, że tak daleko od Wrocławia. Pozdrawiam.

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4813) dodano 10.02.2014 12:52

Bardzo mi się podoba Twój album ;)
Nie ma się do czego doczepić,zmiana aparatu / bo takowa chyba była / nie poszła chyba na marne :)
Pozdrawiam i czekam na następne albumy :)

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 10.02.2014 12:18

Ceglane stupy z 23 bardzo mi się podobają. Wyglądają na leciwe.
Ciekawe miejsce.
"Tłum" wież na 41 zwielokrotniony przez odbicie w wodzie prezentuje się wspaniale.
Pozdrawiam:-)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6790) dodano 10.02.2014 12:15

Gabi no tego dźwięku nie mogę pokazać, ale musisz to sobie wyobrazić;) Właśnie dzięki tej delikatnej muzyczce to miejsce było jeszcze bardziej klimatyczne i magiczne. I ten dźwięk dzwoneczków właśnie będzie mi się kojarzył z Kakku, bo w innych miejscach których byłyśmy, takich atrakcji nie było.

Tomek dzięki:) Nie wiedziałam, jak się zabierać za te supy, żeby było prosto, ładnie i w ogóle.
A dzwoneczki w Kakku to element nieodłączny, myślę, że bez tych dźwięków miejsce to już nie byłoby takie niezwykłe. Zresztą sam wiesz:)
Poza tym wielką zaletą tego miejsca, jest fakt, że jest ono mało znaną jeszcze atrakcją i naprawdę jest tam spokojnie. Nie mogę powiedzieć, że cicho, bo cały czas towarzyszy nam muzyka, ale bardzo delikatna i przyjemna dla ucha:)
Też miałam skojarzenia z cmentarzem, ale niekoniecznie naszym, raczej z tym, że nie niektórych cmentarzach możemy spotkać wielkie, rodzinne grobowce. Tutaj niektóre stupy (te odnowione, dużo brzydsze) właśnie bardzo przypominały grobowce na cmentarzu. Gdyby ten teren nie był ogrodzony to nie wiadomo, jakby to dziś wszystko wyglądało? Tak przynajmniej nie popadły te wszytskie stupy w ruinę i jeszcze długo będą cieszyć innych, którzy będą tam przyjeżdżać:)

pozdrawiam:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6790) dodano 10.02.2014 11:59

Irena2005n, Eljot dzięki za odwiedziny:)

Surykatka taki był plan, cały dzień na Kakku, aż do wieczora, bo koło 18.00 miałyśmy autobus do Kalaw (tam też będzie Ci sie podobać, bo poszłyśmy na mały trekking). W porównaniu z innymi miejscami tutaj było pięknie, magicznie i spokojnie:)
Na pewno się z nas śmiały, albo raczej ze mnie, że one takie małe wszystkie przy mnie;)

Annuus80 dzięki:) No las stup odbijających się w wodzie na koniec był super bonusem:) Już zapomniałam, że właśnie w tym zdjęciu się zakochałam;) Zastanawiałam się cały czas, czy im nie jest za gorąco w tych ręcznikach i jakim kluczem się kierują dobierając kolory ręcznika?;)

Afrodyta no ja też się tym miejscem zauroczyłam:) Bardzo:)

Mocar dziękuję bardzo:) Wyprawa bardzo udana, widoki piękne, a i przeżycia na długo zostaną w pamięci:) Dlatego tak bardzo kocham podróże:)

pozdrawiam:)

caprio72 użytkownik caprio72(wpisów:989) dodano 10.02.2014 11:30

Co tu pisać, po prostu super miejsce i super galeria.
Pozdrawiam serdecznie :)

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1941) dodano 10.02.2014 09:33

Wspaniala wycieczka! miejsce naprawdę magiczne! niesamowity widok stup w tajemniczym lesie? ich ilość niewyobrażalna? piękne zdjecia aż trudno wymienić naj?
wydaje mi się ,że Kakku po raz pierwszy na obiezyswiecie? dużo pięknej egzotyki pokazalaś!
pozdrawiam:)

mocar użytkownik mocar(wpisów:2794) dodano 10.02.2014 09:31

Faktycznie - widok boski:) gratuluje wyprawy i pięknych zdjęć i zapewne egzotycznych przeżyć.

Pozdrawiam.

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6790) dodano 10.02.2014 09:11

Pipol nigdy nie znasz dnia i godziny, kiedy te ręczniki się mogą przydać;)

Aga, koleżanki nie takie najgorsze mi się trafiły;) a miejscówka dla mnie piękna:)

Andred się muszę tutaj z Tobą zgodzić, bo ja też nie wiem ile jeszcze pięknych rzeczy nie widziałam, i o ilu nawet nie wiem, że w ogóle istnieją. Ale o tym miejscu kiedyś przeczytałam w jakimś artykule, później zobaczyłam jedno zdjęcie i wiedziałam, że muszę tam być. Zresztą wiesz jak to jest.
No i fajnie, że się galeria podobała:) I zdjęcia też:)

Tama jesteś bardzo spostrzegawcza z tymi nakryciami głowy;) Ja nie wiem jak w taki upał można tyle rzeczy nosić na głowie?;) Miejsce naprawdę niesamowite, dlatego cieszę się, że tam miałyśmy dużo czasu i spokojnie mogłam się wałęsać wśród tych stup:)

Mgfoto niektóre zdobienia naprawdę były niesamowite. A jeszcze tego tyle na tak małej przestrzeni. Nie wiesz co oglądać i na co patrzeć.

Achernar-51 miejsce u nas jest mało znane (na szczęście), ale nie tylko u nas. Birmańczyków też nie było tam zbyt dużo, w Bagan to było oblężenie, dla porównania ze spokojnym Kakku.

Olaf (Ania) dzięki za odwiedziny:) Fajnie, że się podobało:)

pozdrawiam:)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 10.02.2014 08:24

Nola, miejsce niesamowite po prostu, piszesz, że wszędzie rozbrzmiewała muzyka dzwoneczków, aż trudno sobie wyobrazić, jakie to musiało sprawiać wrażenie, super galeria,
pozdr.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 09.02.2014 23:47

Dla mnie magiczne miejsce. Jestem zauroczona :)
Pozdrawiam.

tomek-gdynia użytkownik tomek-gdynia(wpisów:317) dodano 09.02.2014 23:15

No i dzwoneczki. Zapomniałem o dzwoneczkach. One są magiczne .

tomek-gdynia użytkownik tomek-gdynia(wpisów:317) dodano 09.02.2014 22:58

Bardzo ładna galeria i sporo udanych kadrów. No po prostu bardzo ładne zdjęcia i już !! :) Wszystko tu gra. Od kolorków po kadry mimo ciasnego terenu.
To bajorko to chyba stały punkt programu. Przewodniczka też mi je zasugerowała.
Jedna rzecz tylko mi nieco tam nie odpowiadała. Otóż fakt, iż całe to miejsce było czymś w rodzaju sanktuarium . Czyli wszystkie stupy zostały równiutko poustawiane w prostokącie, a całość ogrodzona płotkiem. Trochę się poczułem jak na naszym cmentarzu. Wolałbym nieco mniej zagospodarowany, dziki teren.
Ale nie będę wybrzydzał. Kakku i tak mi się podobało.
Pozdrawiam :)

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 09.02.2014 22:48

Interesująca prezentacja.
Ciekawy widok stup odbitych w wodzie. I oczywiście ręczniki w roli ozdoby.
Pozdrawiam serdecznie:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7326) dodano 09.02.2014 22:34

Niezwykłe miejsce. Las stup robi wrażenie, zwłaszcza po odbiciu w wodzie. Nie dziwię się,że utknęłyście tam na dłużej. Jest co oglądać. Kobiety z ręcznikami na głowie trochę zabawne. Ale dla nich pewnie co innego jest zabawne.Przewodnik zza krzaka też niezły :D .
Pozdrawiam :)

olaf43 użytkownik olaf43(wpisów:1520) dodano 09.02.2014 22:34

piękna galeria i super pokazane :)
pozdrawiam...

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5608) dodano 09.02.2014 22:26

Piękne i mało znane (przynajmniej u nas) miejsce. Gratuluję wyprawy i pozdrawiam.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 09.02.2014 22:07

Koronkowa robota rzemieślników zawsze robi na mnie duże wrażenie a tu widać, że pracowali mistrzowie. Pozdrawiam :)

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 09.02.2014 22:00

Pani sprzedawczyni też ma ręcznik i kapelusz na głowie.
Nola, bardzo ciekawie opowiedziałaś o tym miejscu. A piękne to miejsce i warte zwiedzania bez pośpiechu. Motyw nad wodą taki nierealny :)
Pozdrawiam :)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 09.02.2014 21:55

Wyróżniam zdjęcia 7,16 i 34, a reszta też fajne ;-)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 09.02.2014 21:54

Doprawdy niesamowite miejsce. Ile to człowiek jeszcze rzeczy nie widział i nawet nie wiedział, że takie są.
Ja nawet nie wiem czego nie wiem ;-)
Super miejsce, świetna galeria, bardzo ładne zdjęcia.
Pozdrawiam,
andred

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 09.02.2014 21:50

Pięknie-wiadoma sprawa:)
P.S fajne masz koleżanki:D
Buzka Nola:)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9075) dodano 09.02.2014 21:39

Kurna, normalnie ręczniki basenowe mają na głowach :)
Podobało się :)
pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!