m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (49):

 
Pomnik Grunwaldzki, na którym znajduje się król Władysław II Jagiełło. Kościół św.Floriana pochodzi z XVII w. W tym kościele posługiwał ks.Karol Wojtyła. Barbakan to zabytek pochodzący z XV w. barbakan to część fortyfikacji w Krakowie. Grubość jego murów sięga 3 m. Widok na Barbakan wieczorową porą.
Teatr im.Juliusza Słowackiego pochodzi z XIX w. Budynek teatru w stylu eklektycznym wieczorową porą. Brama Floriańska pochodzi ze średniowiecza, to pozostałość po dawnych murach miejskich. Fragment murów miejskich przylegających do Bramy Floriańskiej. Tu najczęściej swoje prace prezentują miejscowi artyści.
Miejsce powstania kabaretu Zielony Balonik. Jedna z najsłynniejszych krakowskich kawiarni. Dom Jana Matejki, wybitnego polskiego malarza XIX w. Kościół Mariacki na Starym Rynku w Krakowie, z którego rozlega się słynny hejnał. Wnętrze kościoła ze słynnym obrazem Wita Stwosza.
Obraz Wita Stwosza po otwarciu. Widok na Kościół od strony południowej z widocznym zegarem słonecznym. Pomnik Adama Mickiewicza na tle Sukiennic. Krakowskie Sukiennice w całej okazałości na tle błękitnego wrześniowego nieba.
Przed Sukiennicami znajduje się fontanna, pod którą mieści się muzeum średniowiecznego Krakowa. Na Starym Rynku mieści się również Kościół Św.Wojciecha, który pierwotnie był pobudowany w stylu romańskim,a następnie przebudowany został w stylu barokowym. Gotycka wieża ratuszowa pochodzi z XIV w. Ocalała ze zburzonego w 1820r. ratusza. Piwnica pod Baranami to krakowski kabaret działający od 1956r.
Widok na scenę. Wnętrze lokalu, miejsce spotkań artystów. Założycielem tego kabaretu był m.in. Piotr Skrzynecki. Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dziedziniec ze studnią. To najstarszy budynek Akademii Krakowskiej. Budynek pochodzi z XV w.
Zegar z ruchomymi figurkami. Widok na krużganki na dziedzińcu. Krakowski żaczek. Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła to okazała budowla barokowa.
Grób jezuity ks.Piotra Skargi w podziemiach kościoła. Budynek został ufundowany dla jezuitów przez króla Zygmunta III Wazę. Kościół Św. Andrzeja znajduje się tuż obok poprzedniego kościoła. To budynek w stylu romańskim pochodzący z XI w. Pomnik ks.Piotra Skargi  znajduje się naprzeciwko opisanych kościołów  na przesmyku do ul.Kanonicznej. Pałac Biskupi w Krakowie przy ul.Franciszkańskiej
Słynne okno papieskie na ul.Franciszkańskiej.

najbliższe galerie:

 
Kraków-powolutku
1pix użytkownik dreptak odległość 0 km 1pix
Kraków w jeden dzień
1pix użytkownik warusek odległość 0 km 1pix
OBIEŻYŚWIAT -  JAN  PAWEŁ II  NAJWIĘKSZY Z OBIEŻYŚWIATÓW
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
Kraków 2014 r
1pix użytkownik magdar odległość 0 km 1pix
Liryczny spacer po Krakowie (2)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 0 km 1pix
Z Olszy na Kazimierz-2012 r cz.I
1pix użytkownik magdar odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 17.02.2014 14:02

Następnym razem jak będe w Krakowie muszę zobaczyć (po latach )wnętrze Kościoła Mariackiego .Pozdrawiam :)

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 16.02.2014 22:34

Tęsknię za Krakowem bardzo. Nie byłam już chyba ze 4 lata...długo :) Dzięki za przypomnienie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!