m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (49):

 
Po dłużej nieobecności z powodu choroby w rodzinie, powracam do mojej wycieczki z 2010 roku - Rosja, Mongolia i Chiny.

Dworzec w Szanghaju - podróż z Pekinu trwała 36 godzin, wspaniałe warunki a o atmosferę zadbaliśmy sami. pierwszy widok po wyjściu z dworca, okazuje się że do hotelu mamy blisko ... idziemy pieszo ... taki widok mam z pokoju, właśnie na dworzec kolejowy.
Zostawiamy bagaże i autokarem jedziemy na zwiedzanie. taki widok towarzyszy nam na całej trasie ... chociaż pojawia się też taki, zderzenie dawnej o nowoczesnej zabudowy jesteśmy na parkingu, drapacze chmur oglądamy na razie z daleka, przed nami spacer na szanghajską starówkę
najstarsza część miasta ... i dużo grup turystycznych, wyróżniających się czapeczkami, chusteczkami, ... pranie trzeba gdzieś wysuszyć ... W północno - wschodnim końcu szanghajskiej starówki rozciąga się Yu Yuan Shangeheng - Bazar w Ogrodach Yu ... jedna z największych atrakcji turystycznych, zasługującą na zwiedzenie
Ogrody założyła rodzina Pan, byli to urzędnicy dworscy dynastii Ming. Osiemnaście lat (1559-1577) trwało powoływanie tego ogrodu do życia. W 1842r. została on zniszczony podczas wojny opiumowej. W części Gastronomia można znaleźć więcej informacji na temat cieszących się zasłużoną sławą smakołyków z bazaru. Obecnie ogrody zostały odrestaurowane i warto je odwiedzić, by obejrzeć piękny przykład sztuki projektowania ogrodów z czasów dynastii Ming. kilkupoziomowe ulice robią duże wrażenie ...
Tereny Expo 2010 - wystawy światowej; odbywała się od 1 maja do 31 października 2010.

Wystawa odbywała się pod hasłem Lepsze miasto - lepsze życie. 
Pudong - oficjalnie Nowa Dzielnica Pudong - dzielnica we wschodniej części miasta wydzielonego Szanghaj, na wschodnim brzegu rzeki Huangpu. 

Jin Mao Tower - zawiera biura oraz hotel Grand Hyatt. Jest on obecnie drugim pod względem wysokości budynkiem w Chinach, piątym budynkiem na świecie co do wysokości dachu i siódmym budynkiem na świecie co do wysokości iglicy. Shanghai World Financial Center obok budynku Jin Mao Tower i niedaleko Oriental Pearl Tower. Wysokość 492,3 m (101 pięter).
Najbardziej charakterystycznym elementem wieżowca jest otwór w budynku w kształcie trapezu o szerokości 50 metrów. Na przedostatnim, 100. piętrze, znajduje się zewnętrzny taras widokowy dla turystów. Windą dojeżdżamy na ostatnie publicznie dostępne, 88 piętro które nie należy do hotelu. Znajduje się tam Skywalk, wewnętrzny taras widokowy o powierzchni 1520 metrów kwadratowych, zdolny pomieścić 1000 ludzi. Oprócz widoku Szanghaju oferuje on też widok całego atrium z góry. 

Podróż windą na 88 piętro trwa 45 sekund.
Atrium hotelu Grand Hyatt - zaczyna się na 56 piętrze i kończy się na wysokości 87 piętra. Posiada ono wysokość około 115 metrów, otoczone jest 28 spiralnymi klatkami schodowymi o szerokości 27 metrów. Jest to jedno z najwyższych atriów na świecie. Po przeciwnej stronie rzeki Huangpu, dzielnica Puxi.
Puxi, to tutaj znajdują się największe atrakcje Szanghaju.

Tutaj ciągnie się Bund - nadbrzeżna promenada, ulice ze sklepami, tereny dawnych koncesji zagranicznych, hotele, restauracje, zabytki i kluby nocne. Bund ma 1,5 km długości. Otoczony jest ciągiem budynków pochodzących z czasów kolonialnych, wybudowanych w stylu architektury barokowej, renesansowej czy klasycystycznej, jak również art déco Pudong, posiada status specjalnej strefy ekonomicznej. Pierwszy projekt dzielnicy powstał w 1990 roku. Od początku zakładano, że będzie to finansowe i komercyjne centrum Chin.
Oriental Pearl Tower - Wieża Perła Wschodu, przypominająca odwróconą strzykawkę. Wieża ta ma 468 metrów i jest piątą pod względem wysokości wieżą na świecie. Pudong z bliska ... ciekawość dzieci, wszędzie taka sama ... ... co tu wybrać do jedzenia?
Wewnątrz dopiero jest duży wybór, decyduję się jedynie na kupno ... zielonych herbat czas na posiłek ... nakryte stoły czekają już na nas ... natomiast wieczorem trochę kultury, większość z naszej wycieczki smacznie sobie śpi ... ja, mimo zmęczenia oglądam, robię zdjęcia, występującym jak również tym śpiącym.
Dziękuję za odwiedziny,

najbliższe galerie:

 
Szanghaj i Oriental Pearl Tower.
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 4 km 1pix
Shanghai - maglev train
1pix użytkownik mathew75 odległość 4 km 1pix
Shanghai - Oriental Pearl Tower
1pix użytkownik mathew75 odległość 5 km 1pix
CHINY - Szanghaj
1pix użytkownik andred odległość 6 km 1pix
Chiny.  Dawny Szanghaj.
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 6 km 1pix
CHINY - Muzeum Szanghaju
1pix użytkownik paulus odległość 6 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
nola76 użytkownik nola76(wpisów:6773) dodano 17.02.2014 22:28

Miasto pewnie ciekawe, ale mnie ani do Chin nie ciągnie, ani do dużych miast, więc oglądam tylko wirtualnie:)
pozdrawiam:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7377) dodano 16.02.2014 23:22

Z dużym zaciekawieniem obejrzałem galerię ..., ostatnio w Barcelonie poznałem Chinkę, właśnie z Shanghaju była:) Była bardzo miła, dała mi nawet swój numer telefonu, tak na wszelki wypadek, gdybym kiedyś chciał tam pojechać:))) Miasto bardzo fajne, widoki z góry rewelka, lubię takie klimaty:)))
Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!