m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Warszawie - parafia rzymskokatolicka w Warszawie (dekanat bródnowski).Parafia została erygowana w 1913 przez ks. arcybiskupa Aleksandra Kakowskiego. Pierwszy drewniany kościół został zbudowany w 1909 r. z fundacji Marii Ewy Radziwiłłowej z Zawiszów i dotrwał do 1944 r. kiedy całkowicie spłonął. Nowy kościół zaczęto wznosić przed 1939 r. Prace budowlane przerwała II wojna światowa i trudności okresu komunizmu. Dzisiejsza świątynia została wzniesiona w latach 1957-1964. Ulica Kondratowicza - długa na około 2,9 kilometra ulica na osiedlu Bródno, na Targówku. Ciągnie się od Rembielińskiej na zachodzie do Codziennej na wschodzie.Patronem ulicy jest Ludwik Kondratowicz, polski poeta i tłumacz. Co ciekawe, Ludwik Kondratowicz używał poetyckiego pseudonimu Władysław Syrokomla, którego ulica znajduje się niedaleko na Nowym Bródnie. Parafia św. Włodzimierza w Warszawie - parafia rzymskokatolicka w Warszawie (dekanat bródnowski).Warszawa-Bródno - ul. Kondratowicza 2 Rondo gen. Charles’a de Gaulle’a - rondo w centrum Warszawy.Powstało w 1961 w miejscu klasycznego skrzyżowania. Położone jest na styku ulic:od północy: Nowy Świat, w kierunku Krakowskiego Przedmieścia,od wschodu: Aleje Jerozolimskie, w kierunku mostu Poniatowskiego,od południa: Nowy Świat, w kierunku pl. Trzech Krzyży,od zachodu: Aleje Jerozolimskie, w kierunku Marszałkowskiej. Powiśle - osiedle Warszawy, będące częścią dzielnicy Śródmieście, i zarazem rejon Miejskiego Systemu Informacji. Od południa graniczy z Ujazdowem, od północy ze Starym Miastem, od zachodu ze Śródmieściem Północnym i Południowym a wschodnią granicę wyznacza Wisła. UCB Pharma Sp. z o.o.Solec, Powiśle.
Warszawa-Powiśle - klubokawiarnia działająca w pawilonie kas biletowych Most księcia Józefa Poniatowskiego (wcześniej Most Mikołajewski, Most im. Cesarza Mikołaja II, Trzeci Most) - zbudowany w latach 1904–1914 most przez Wisłę w Warszawie. Obecną nazwę nadano w kwietniu 1917 Dzisiejsze granice Solca wyznaczają: wiadukt mostu średnicowego, Park Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza (dawniej Centralny Park Kultury), ul. Myśliwiecka, ul. Łazienkowska i wybrzeże Wisły. Stadion Narodowy w Warszawie - wielofunkcyjny stadion sportowy (głównie piłkarski) na Kamionku w Warszawie, wybudowany w latach 2008-2011 w niecce byłego Stadionu Dziesięciolecia z myślą o turnieju finałowym Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012 i oficjalnie otwarty w dniu 29 stycznia 2012. Budowla posiada osiem kondygnacji o zróżnicowanej wysokości. Najwyższy punkt, na poziomie trybun, znajduje się 41 m nad poziomem murawy byłego Stadionu Dziesięciolecia, natomiast najwyższy punkt konstrukcji stalowej dachu - 70 metrów. Dach osłania nie tylko trybuny, ale również boisko Sheraton Warszawa.Wielką zaletą jest lokalizacja hotelu. Znajduje się on w centrum Warszawy, przy placu Trzech Krzyży, niedaleko instytucji rządowych i finansowych, Sejmu, placówek dyplomatycznych oraz wielu atrakcji turystycznych miasta.Hotel stanowił tymczasową siedzibę szeregu ambasad - Kuwejtu (2003), Luksemburga (2007), Kataru (2008) i Zjednoczonych Emiratów Arabskich (2009).
Gmach Ministerstwa Gospodarki. Plac Trzech Krzyży,znajdujący się w Śródmieściu Warszawy w ciągu Traktu Królewskiego, ukształtowany w XVIII wieku. Jest położony między wylotami ulic: Nowego Światu, Książęcej, Bolesława Prusa, Wiejskiej, Alej Ujazdowskich, Mokotowskiej, Hożej, Żurawiej i Brackiej. Kamienica Pod Gryfami Oprócz figury św. Jana Nepomucena oraz dwóch kolumn z krzyżami, w obrębie placu znajdują się jeszcze cztery inne pomniki i upamiętnienia:ks. Jakuba Falkowskiego,Wandy Tazbir oraz  Wincentego Witosa. Pomniki przedstawiam w galerii POMNIKI WARSZAWY. Teatr Studio Buffo, teatr muzyczny w Warszawie działający (jako teatr Buffo) od 1956 roku. Od 1992 pod obecną nazwą i kierownictwem Janusza Stokłosy (prezesa) i Janusza Józefowicza (dyrektora artystycznego). Pierwszy po drugiej wojnie światowej i przez wiele lat jedyny prywatny teatr w Warszawie. Ulica Wiejska w Warszawie - jedna z ulic warszawskiego Śródmieścia o długości ok. 1 km, biegnąca od ul. Pięknej do pl. Trzech Krzyży.Gmach Sejmu, na rogu ul. Wiejskiej i ul. Matejki. Politechnika - stacja pierwszej linii metra w Warszawie zlokalizowana u zbiegu ulic: Waryńskiego, al. Armii Ludowej (Rondo Jazdy Polskiej) i Nowowiejskiej.Pomnik na Rondzie Jazdy Polskiej w Warszawie upamiętniający 1000 lat Jazdy Polskiej przedstawiający pancernego z drużyny Mieszka I oraz ułana z okresu II Rzeczypospolitej
Pole Mokotowskie ,to duży kompleks parkowy niedaleko centrum Warszawy, rozdzielający trzy dzielnice - Mokotów, Ochotę i Śródmieście. Część Pola nosi nazwę: Park im. Józefa Piłsudskiego. Administracyjnie większość pola leży na Ochocie. Biurowiec przy stacji metra Politechnika.Siedziba PwC w Warszawie (International Business Center).PwC (wcześniej Pricewaterhouse Coopers) - globalne przedsiębiorstwo świadczące usługi audytorskie i doradcze, powstałe w 1998 w wyniku połączenia Price Waterhouse oraz Coopers & Lybrand. Zebra Tower - biurowiec zbudowany w Warszawie w latach 2008 - 2010 przy Rondzie Jazdy Polskiej, bezpośrednio przy wejściu do stacji metra Politechnika. Przed należącym do Polfarmy budynkiem Spectra przy ul. Bobrowieckiej 6 zostało odsłonięte  pięciometrowe dzieło Grande Toscano. Budynek Spectra, zaprojektowany został przez warszawską pracownię architektoniczną Jems odpowiedzialną za projekt nowej siedziby Akademii Sztuk Pięknych na Powiślu. Rzeźba przedstawia popiersie mężczyzny z uwiecznioną w jego sercu twarzą dziewczyny. Obok Spektry znajduje sie Panorama Royal Collection.
Tędy można dojść do ulicy Czerniakowskiej. Na przeciwko Spektry, znajduje się szpital- Centrum Medyczne LuxMed. Trasa Siekierkowska: trasa szybkiego ruchu będąca fragmentem Obwodnicy Miejskiej, która biegnie od węzła z al. Witosa i ul. Czerniakowską do węzła z ul. Marsa, ul. Płowiecką i ul. Ostrobramską. Trasa Siekierkowska, jako część Obwodnicy Miejskiej, rozpoczyna się węzłem z aleją Witosa (która jest ciągiem dalszym obwodnicy) oraz Czerniakowską. Trasa Siekierkowska przy Czerniakowskiej Ulica Czerniakowska-jedna z głównych ulic w dzielnicy Mokotów w Warszawie, biegnąca od pl. Bernardyńskiego do ul. Ludnej.
Warszawskie Zakłady Mechaniczne - WUZETEM, ul. Czerniakowska 89/93 Galeria Mokotów,nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe położone na Górnym Mokotowie w Warszawie, u zbiegu ulicy Wołoskiej i al. Wilanowskiej. Została oddana do użytku we wrześniu 2000 r. Obecnie, w wyniku dwukrotnej rozbudowy (2002 i 2006 rok), powierzchnia handlowa galerii wynosi 62,5 tys. mkw Na trzech poziomach mieści się tu około 260 sklepów i punktów handlowych, fitness klub Holmes Place, kino Cinema City, usługi oraz parking na 2300 samochodów. Ulica Postępu.Służewiec to zagłębie przemysłowe składające się z 30 dużych zakładów zatrudniających ponad 11 000 osób. Pracuje fabryka półprzewodników Tewa. Zajmuje teren dzisiejszego centrum biznesu przy ulicy Wołoskiej (budynki Mars, Saturn i inne). Działa fabryka kondensatorów ELWA (teren między Marynarską, Cybernetyki, Postępu i Wynalazek). Działają również ZAKŁADY CERAMIKI RADIOWEJ umiejscowione między Kłobucką, Bokserską a bocznicą kolejową Okęcie. Fabryka dźwigów ZREMB to teren na rogu ul Postępu i Marynarskiej. Na uruchomienie czeka nadal 30 nowych zakładów Kompleks biurowy Park Postępu w Warszawie.
Obiekt zaprojektowała pracownia APA Wojciechowski Architekci - specjalizująca się w projektach nowoczesnych budynków biurowych, realizująca kolejne biurowce nie tylko w Polsce, ale również w Rosji oraz na Ukrainie. Arkadia to największe centrum handlowe w Polsce, odwiedzane rocznie przez ponad 21mln.ludzi Głaz i tablica informująca o działaniach bojowych Zgrupowania AK „Radosław”.ul. Rondo Zgrupowania AK „Radosław” (Wola/Powązki). Napis na tablicy:W rejonie obecnego ronda i na gruzach getta w czasie Powstania Warszawskiego od 1 do 11 sierpnia 1944 r. zgrupowanie toczyło ciężkie boje z przeważającymi siłami niemieckimi. W walkach tych poległ dowódca Batalionu „Miotła” mjr Franciszek Mazurkiewicz „Niebora”. Zgrupowanie w sile ponad 2200 żołnierzy pod dowództwem ppłk. Jana Mazurkiewicza „Radosław” składało się z doborowych jednostek Armii Krajowej: Batalionów: „Czata 49”, „Miotła’, „Parasol”, „Pięść”, „Zośka”, pluton pancerny „Wacek”, oddział „Kolegium A”, kobiecy oddział „Dysk”, które podczas Powstania od 1 sierpnia do 2 października 1944 roku walczyły na szlaku bojowym od Woli przez Powązki, Muranów, Stare Miasto, Czerniaków, Mokotów do Śródmieścia.W Powstaniu Warszawskim poległo lub zmarło w wyniku odniesionych ran około 1400 żołnierzy Zgrupowania AK „Radosław”. Arkadia,warszawskie centrum handlowo-usługowe, 287 tys. m² powierzchni użytkowej. Uroczyste otwarcie odbyło się w 2004. Inwestorem i deweloperem była firma Cefic, należąca do francusko-amerykańskiej grupy ERE-BEG. 5 lutego 2010 Arkadia została sprzedana spółce Unibail-Rodamco, największemu w Europie właścicielowi centrów handlowych
Apartamentowiec Babka Tower. Rondo Zgrupowania AK „Radosław” (do 2001 Rondo Babka) - rondo w Warszawie, na granicy Powązek i Muranowa, niedaleko Żoliborza. Przez środek ronda przebiega granica pomiędzy dzielnicą Śródmieście i Wola. Do ronda dochodzą:
od północy: aleja Jana Pawła II,
od wschodu: ulica Słomińskiego,od południowego wschodu: aleja Jana Pawła II,
od południowego zachodu: ulica Okopowa Okopowa - ulica w dzielnicy Wola w Warszawie. Rozpoczyna się skrzyżowaniu ulic Wolskiej i Chłodnej z ulicą Towarową. Wyznacza granice osiedla Nowolipki i Powązek. Kończy się dobiegając do ronda Radosława. Restauracja i Hotel Czarny Kot ***, ulica Okopowa 65 Ulica Burakowska w Warszawie; ulica na Woli biegnąca od ulicy Powązkowskiej do torów kolejowych i okalająca CH Arkadia.Cmentarz Powązkowski położony na terenie obecnej dzielnicy Wola, między ulicami: Okopową, Powązkowską, Tatarską i Jana Ostroroga. Zabytkowe grobowce wyłaniają się spoza murów cmentarza.
Ulica Zygmunta Słomińskiego w Warszawie - ulica w dzielnicy Śródmieście łącząca Most Gdański z Rondem Zgrupowania AK Radosław.W PRL ulica nosiła imię działacza komunistycznego Mariana Buczka. Warszawa Gdańska  stacja kolejowa w Warszawie i stacja metra. W głębi widać wieżowiec Intraco I (po prawej) oraz North Gate. Intraco I - jeden z pierwszych w Warszawie drapaczy chmur, wzniesiony w latach 1973–1975 na Muranowie na rogu ulic Stawki i Marcelego Nowotki (obecnie gen. Władysława Andersa).North Gate (dawniej znany jako Centrum Belvedere) – warszawski wieżowiec biurowy klasy A, który od maja 2006 roku do wiosny 2008 był budowany w warszawskiej dzielnicy Śródmieście, między wieżowcem Intraco I i stadionem klubu piłkarskiego Polonia Warszawa, przy hotelu Ibis.

najbliższe galerie:

 
Samoloty, Warszawa
1pix użytkownik voyager747 odległość 1 km 1pix
Warszawa,  niebo,  zachody, wschody,tęcze
1pix użytkownik voyager747 odległość 1 km 1pix
Warszawa - Kopa Cwila i okolice
1pix użytkownik pipol odległość 2 km 1pix
Warszawska noc
1pix użytkownik mieczysaw odległość 2 km 1pix
Czas Apokalipsy 03.12.2013
1pix użytkownik pipol odległość 3 km 1pix
K. E. N.  - moja ulica
1pix użytkownik pipol odległość 3 km 1pix

komentarze do galerii (7):

 
u-optymisty użytkownik u-optymisty(wpisów:915) dodano 19.07.2017 18:14

Warszawa da się lubić................zwiedzanie tego miasta nigdy się nie kończy i zawsze odnajduje się coś czego się nie widziało. Dla mnie to zawsze piękne wspomnienia, ponieważ jakaś część mojego młodego życia wiąże się ze stolicą. Pozdrawiam

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4276) dodano 20.02.2014 21:51

ak - Dziękuję.Taka jest właśnie moja Warszawa. Każda dzielnica inna i każda ciekawa.
Pozdrawiam.

ak użytkownik ak(wpisów:6367) dodano 20.02.2014 21:29

wybitnie do gustu przypadło mi zdjęcie nr4... ale reszta jest też wspaniała jak i cały spacer :)

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4276) dodano 18.02.2014 11:05

wielkopolanaka- Myślę, że po latach już wszyscy się przyzwyczaili do palmy. Na początku była fatalna. Krążył nawet wierszyk :
Wyśnił się politykom sen o czarnym lądzie
Postawili palmę na warszawskim rondzie :)
Pozdrawiam.

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1982) dodano 18.02.2014 08:33

Afrodyto dzięki za kolejny spacer po stolicy. Kiedyś w radio słyszałam dużo na temat kiczowatej palmy na fot.4 , moim zdaniem nie jest aż tak źle? wydaje mi się, że komponuje się z pozostałą zielenią i stanowi całość!
pozdrawiam serdecznie:)

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4276) dodano 17.02.2014 19:07

Dziękuję Jacku. Nie wszystkie zdjęcia są takie, jak bym chciała. Nie zawsze mam przy sobie dobry aparat, chyba, że mam zaplanowane fotografowanie. Czasami jestem gdzieś przypadkowo i jest to albo mały kompakcik, albo telefon, dlatego zdjęcia są bardzo różnej jakości.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wizytę.

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 17.02.2014 18:30

Afrodyto, z uwagą śledzę twój serial o Warszawie. Muszę przyznać, że dzięki doskonałym zdjęciom i ciekawym komentarzom Warszawa zaczyna mi się podobać. Jest prawie tak ładna jak jej Pani Prezydent. Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!