m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (28):

 
Będąc w Rzymie, a nie być nad morzem. Coś tu nie pasuje, a jednak z w ciągu godziny metro-pociągiem, w ramach komunikacji miejskiej, można złapać trochę jodu. Zwłaszcza, ze w listopadzie w Polsce było wówczas poniżej zera. Więc poza jodem, można także uzupełnić zasoby witaminy D. Lido di Ostia. Znad plaży trzeba cofnąć się ok 3 km, lub podjechać metro-pociągiem do Ostii Antica i znajdziemy się w miejscu, gdzie za czasów gdy w modzie były białe togi, plaża ta się znajdowała. W międzyczasie zaś papieżowi o imieniu Juliusz i cyferce 2 nudziło się w Rzymie, to sobie strzelił nadmorski zameczek. i pewnie robił tutaj wypady na ryby. Przechodząc kilkaset metrów od zameczku wracamy do czasów, gdy papiestwo nie wynurzyło się jeszcze z mroku dziejów, a Romulus po rozprawieniu się z bratem pasł kozy na rzymskich wzgórzach. Jakoś w tym Rzymie się im nudziło, tak wiec któryś tam jego potomek zwany Ankusem Marcjuszem postanowił strzelić sobie kolonię. Wypadło na ujście Tybru ( stąd Ostia- czyli ujście) a że było to dawno, to Antica - na tyle moja znajomość podwórkowej łaciny pozwala zdekodować tę skomplikowaną lingwistyczną zagadkę.
Jako, że ujście Tybru było nad morzem, stąd mieszkańcy  lubowali się w morskich motywach na terakocie. Pomyśleć, ze ponad 2 tys lat zajęło firmie Matel wypuszczenie serii barbie syrenek- która jest obecnie hitem wśród 3 letnich konsumentek. Jako, że Ostyjczycy nie mieli jeszcze kablówki, to strzelili sobie teatr. nie mam pojęcia, czy wynaleziono już mydło, więc niestety nie odpowiem na pytanie czy w teatrze dawali opery mydlane. W każdym razie na pewnie brakło im jeszcze oper wenezuelskich, czy brazylijskich. Co najwyżej pewnie olmeckie lub tolteckie. Cóż jest takiego w Ostii Antica, by wydać 1 euro na metro i tu przyjechać, zamiast je wrzucić do fontanny Di Trevi. Otóż moim wysoce subiektywnym zdaniem są to zupełnie inne ruiny
jak te z forum romanum. Nie ma może tutaj jak na Forum Romanum - parafrazując artystę: łuków triumfalnych dla cesarzy i gmachów co świat zadziwią swym ogromem a raczej mamy tutaj dobrze zachowane miasto z epoki, czyli tym razem cytując artystę: 
Forty, świątynie i posągi, gospody i publiczne domy. W nich nasza cząstka trudów tłumu, duma co przetrwa wieki całe. ach te rzymskie zepsucie!!! Fuj Zastanawiałem się nad takim motywem do łazienki, ale ostatecznie jednak Opoczno wyszło taniej. Ostyjczycy cwani byli, wiedzieli że studzienek z metalu nie ma co instalować, bo złomiarze ukradną.
Tutaj widać, że rozczarowany złomiarz walił głową w mur. Każdy ma łuk triumfalny na miarę swoich możliwości. łacina podwórkowa, bo łacina i na podwórku ( uwaga krakowiacy, którzy wychodzą na pole zamiast na dwór, podwórkowa = polna?) tak wiec dla krakowian łacina polna Wredni Ostyjczycy zbudowali platformę, co by nasze boćki ukraść. M2 wersja starorzymska, i pomyśleć że już za 2 tysiące lat będą oprowadzać turystów po naszych blokach z wielkiej płyty, już nie mogę się doczekać. jak każda droga ta również prowadzi do Rzymu
Jak widać z gęby ostyjczycy byli okrutni, szkaradni i wąsaci. i raz jeszcze amfiteatr. I jeszcze słów kilka czemu Ostia Antica zawdzięcza swój obecny kształt. Otóż morzu- morze tak się wystraszyło tych okrutnych gęb, ze uciekło 3 kilosy. Jako, ze miasto portowe nie nad morzem sprzeczne jest z celem swojego istnienia, toteż się zmarginalizowało do tego stopnia, ze trzeba było przyjść z łopatą co by je odkopać. Grazie e arrivederci.

najbliższe galerie:

 
The End of Rome : )
1pix użytkownik sister_moon odległość 5 km 1pix
Osti - plaże Rzymian
1pix użytkownik King_Kong odległość 6 km 1pix
Rzym
1pix użytkownik ola odległość 8 km 1pix
Bella Roma
1pix użytkownik sister_moon odległość 10 km 1pix
Per le strade d'Italia
1pix użytkownik laurita odległość 10 km 1pix
Galeria podniebna. Rzym => Algier.
1pix użytkownik krushyna odległość 10 km 1pix

komentarze do galerii (8):

 
magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 21.02.2014 17:06

Malowniczy amfiteatr .Pozdrawiam :)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2751) dodano 19.02.2014 22:13

Nie tylko Ty masz problem z pasożytami, a Italię znam tylko spowitą śniegiem krainę Dolomitów, przeczekam szaleństwo kanonizacyjno-pielgrzymkowe i na spokojnie też podrepczę i metrem pojeżdżę...kiedyś:)) Pozdrawiam

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 18.02.2014 22:17

ja też typuję zdjęcie piąte na najlepsze;) i tak, ja zapewne też należałabym do osób, które będąc w Rzymie nie odwiedziłyby tego miejsca. bo w Rzymie byłabym dzień, moooże dwa, a to bardzo mało, by jechać za granice miasta;) a potem pewnie ruszyłabym znacznie dalej;) ale miejsce nawet, nawet;)
pozdrawiam

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3450) dodano 18.02.2014 21:45

Miałam w planie, ale nie dotarłam, dokładnie z tych względów, o których pisałeś we wstępie. Pojechałam za to prosto na plażę w Ostii i ... nie polecam. Tłok, ścisk... do niczego. Brawo za pokazanie ciekawego miejsca trochę z dala od utartych ścieżek. Pozdrawiam:)

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:868) - Użytkownik usunięty. dodano 18.02.2014 14:45

Nie no, co ty. Inne też są ciekawe. To podoba mi się w galerii najbardziej.

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 18.02.2014 14:43

dobrze, że chociaż jedno, postaram się w kolejnej galerii zyskać uznanie co najmniej dla 1,5 fotki :) pozdr.

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:868) - Użytkownik usunięty. dodano 18.02.2014 14:26

Podoba mi się zdjęcie piąte, bo ładnie kontrastują te ruiny na tle drzewek piniowych. +

mocar użytkownik mocar(wpisów:2814) dodano 18.02.2014 14:06

Idąc Twoim tropem - no to żeś sobie od strzelił zacną galerię :)

Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!