m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (19):

 
Kolejkę z Palmy do Soller zbudowano pod koniec XIXw.Budowano ją 4 lata,fachowców sprowadzono aż z Wielkiej Brytanii,dlatego tory są wąskie:91 cm(jard angielski).Trasa miała prowadzić w linii prostej z Palmy do Soller,góry trzeba było więc przekopać-powstało 13 tuneli,z których najdłuższy Tunel Major ma 4 km.Cała trasa liczy 27 km.  I ciuchcię ,i wagony wykonano ze szlachetnego drewna,a balkoniki i schodki są metalowe.Jedynym minusem jest brak klimatyzacji,w związku z czym ludzie otwierają wszystkie okna i powstaje straszny przeciąg.
Nasza córunia czeka na odjazd zabytkowej kolejki do Soller. Tempo jazdy jest na tyle wolne,że można podziwiać widoki i robić zdjęcia.W tle pasmo gór Sierra de Tramuntana. Gaje pomarańczowe na tle gór Sierra de Tramuntana. Zabytkowy tramwaj z otwartymi wagonami zawozi nas do odległego o 5 km Port de Soller Port de Soller jest miastem portowym z plażą,portem rybackim i bazą marynarki.
Port de Soller Następny środek transportu-katamaran,którym popłynęliśmy na Sa Colobra. Latarnia morska Latarnia morska Odpływamy w stronę Sa Colobra podziwiając wysokie klifowe wybrzeże. Po niespełna godzinnym rejsie naszym oczom ukazuje się niezwykły widok...malutka plaża otoczona przez dwie potężne ściany skalne.To Cala de Sa Colobra i jednocześnie wylot wąwozu Torrent de Pareis.
Dopływamy do portu. Z portu na plażę dochodzimy tunelem wydrążonym w skale. Plaża Sa Colobra - cała z małych kolorowych kamyków,wypolerowanych przez wodę. Wąwóz Torrent de Pareis. Widoki nie do opisania, strome skały , w niektórych miejscach osiągające podobno nawet 600 metrów. Wąwóz Torrent de Pareis - piknik pod wiszącą skałą Wracamy do Soller,gdzie podziwiamy neogotycki kościół Sant Bartomeu...
...oraz secesyjną fasadę Banco de Soller - jej architekt Juan Rubio y Bellver był uczniem i naśladowcą samego Gaudiego!

najbliższe galerie:

 
Majorka
1pix użytkownik malenkak odległość 2 km 1pix
Majorka II
1pix użytkownik warika odległość 2 km 1pix
Palma de Mallorca
1pix użytkownik andy odległość 4 km 1pix
Majorka
1pix użytkownik anya odległość 5 km 1pix
MAJORKA - CAN PASTILLA
1pix użytkownik darecki odległość 5 km 1pix
Majorka-Marineland
1pix użytkownik renatas odległość 6 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
renatas użytkownik renatas(wpisów:27) dodano 07.11.2007 21:23

Obejrzałam twoje galerie z Majorki-bardzo ciekawe.Zachwyciła mnie katedra La Seu nocą .Ja nie miałam szczęścia oglądać jej nocą-a szkoda. Podobają mi się też galerie z rejonu Costa del Sol,też chciałabym tam pojechać,może kiedyś się uda...pozdrawiam.

piotr użytkownik piotr(wpisów:13) dodano 06.11.2007 20:31

Piękne miejsce, też tam byłem 2 lata wcześniej, pozdrawiam.

renatas użytkownik renatas(wpisów:27) dodano 04.11.2007 21:21

Ciąg dalszy nastąpi,jestem tu od wczoraj,to moja pierwsza galeria i trochę wolno mi idzie.

lignarius użytkownik lignarius(wpisów:144) dodano 04.11.2007 13:43

Malo zdj, a zapowiada się ciekawie:) nie oceniam, poczekam może na więcej? pozdrawiam i zapraszam do mnie:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!