m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (34):

 
Przy pierwszej mojej wizycie w Krośnie przeżyłam małe zaskoczenie gdy zobaczyłam w nieodległym Jedliczu na kominie rafinerii niczym w Kuwejcie palący się całą dobę ognik”, zaś łażąc po okolicy zobaczyłam pracujące...no właśnie co to u licha?! Ani to Bliski Wschód ani Stany Zjednoczone tylko nasze skromne Podkarpacie, a dziarsko tu pracują szyby wydobywcze i przy których stoją zbiorniki z ropą, zaś wokół roznosi się charakterystyczny zapach... łatwopalny… Temat mnie zainteresował, więc wsiadłam na rower i wyruszyłam na wycieczkę do nieodległej Bóbrki. Znajduje się tu jedyne w swoim rodzaju muzeum. Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego które leży na terenie czynnej do dzisiaj kopalni ropy naftowej. Ropę wydobywa się tu nieprzerwanie od 1878 r, dzienny urobek wynosi około 200 kg, wg specjalistów złoża przemysłowe wynoszą ok. 1237 tys ton, nie mam pojęcia ile to jest owych sławnych baryłek dyktujących wszystkie ceny, ale jednak pofantazjować można. Wszystko zaczęło się w XIX wieku od spotkania trzech ludzi: Tytusa Trzecieskiego właściciela kopalni rud (w dzisiejszej dzielnicy Krosna-Polance), właściciela lasów wokół Bóbrki Karola Klobassy-Zręckiego i skromnego aptekarza, który w 1853 roku uzyskał patent na destylację ropy i od 1854 r mieszkał w Gorlicach i jeszcze w tym samym roku zdążył oświetlić pierwszą lampa naftową skrzyżowanie dwóch ulic. Lampa świeci do dziś…to już jest zupełnie inny temat i zostawiam go dla Was, a może pewnej dziewczyny… ;) 
Trzecieski z Łukasiewiczem bo to o nim mowa założyli spółkę, która zajęła się poszukiwaniem i przeróbką ropy na terenach udostępnionych nieodpłatnie przez Karola Klobassę-Zręckiego. Powstała sprawnie działająca kopalnia której dyrektorem był Łukasiewicz, tu właśnie powstał pierwszy na świecie szyb naftowy. Do kopalni przyjeżdżali różni ludzie, oglądali, notowali, uważnie słuchali skromnego Ignacego… Jednym z odwiedzających był znany Wam dobrze człowiek… John D. Rockefeller który w 16 lat od wybudowania szybu w Bóbrce założył Standard Oli i został najbogatszym człowiekiem świata ...Wybierając się tam pamiętajcie by nie brać zapalniczki i nie zapomnieć buteleczki by samodzielnie „utoczyć” sobie na pamiątkę trochę czarnego złota. Czas opuścić Bóbrkę i pozostając w tematyce energetyczno-przemysłowej popędzić rowerem dalej. Wiatraki na przełęczy dukielskiej przemilczę, gdyż pewien czas temu zrządziłam na nie (bez obaw nie będzie kolejnego linku do mojej galerii :P) Chcę Was zabrać w inne miejsce, jadąc rowerem z Krosna miniemy Iwonicz Zdrój, który jak widać wygląda jak przystało na prawdziwy kurort.
Kwiatki, kwiaty, ławeczki… jedna pijalnia wody… jedna fontanna… jedna dziesiątka kramików… emerytów chyba z setka…i dwa kościoły(ciekawe czemu akurat tak blisko?? nie mam pojęcia) Po drodze będzie Rymanów Zdrój ze spokojnie płynącym Taborem, przeskoczymy jeszcze Królika polskiego i Wróblika…tak tak, trudno uwierzyć w te nazwy. Fajnie musi się kupować bilety: „...Poproszę Królika polskiego raz, a ja Wróblika ulgowy...” :)) i zatrzymamy się... ...przy zaporze. Chyba nie sądzicie że tak szybko dojechałam nad Solinę? Nie moi mili, to jest zapora na Wisłoku w Sieniawie (leży ona na drodze z Rymanowa do Szczawna) zapora ta też jest całkiem całkiem: długość jej wynosi 174 m, wysokość 38m, akurat tu jej nie prezentuję lecz widoki pstryknięte z jej grzbietu. Zapora oprócz swoich podstawowych funkcji, wiadomo że zapewnia wodę dla Krosna, Rymanowa i okolicznych miasteczek, jest zbiornikiem retencyjnym , pełni jeszcze jedną rolę. Związek Wędkarzy Polskich pracowicie zarybia ten zbiornik co skutkuje zachwytem okolicznych wędkarzy siedzących godzinami i wyciągających podobno jedna za drugą taaaaaakie ryby. Zabawne, Podkarpacie dla mnie wychowanej nad woda wydawało się takie „suche”, moja wiedza ograniczała się do Soliny i współczułam mieszkańcom którzy wg mnie są pozbawieni widoku akwenów wodnych a tu proszę co krok to woda. Wiec i następne zdjęcia muszą być z nią związane. Wsiadamy znów na rower, najlepiej w Rymanowie i pędzimy ponownie nad Wisłok. Kierunek Rudawka Rymanowska i rzut okiem na Ścianę Olzy i Jar Wisłoka, który miejscami sięga 40 m w głąb.
Wystarczy stanąć na zerodowanej krawędzi , no może niekoniecznie na skraju… i możemy podziwiać…pomęczę Was tym samym ujęciem :P ...ale miejsce jest naprawdę ładne. oczywiście też należy zejść w dół by pomoczyć nogi i z bliska pogapić się na kamieniste dno rzeki. Dość tematyki wodnej, proponuję coś innego, po solidnym śniadaniu wskakujemy w Krośnie na rower i jedziemy sobie leniwie spacerowo pod górkę… i dalej pod górkę… następnie prowadzimy rower pod górkę… aż zobaczymy z bliska Zamek. Nie, nie pojechaliśmy oglądać malowniczego Łańcuta z którego galerii jest tu sporo, przymierzałam się do spłodzenia jeszcze jednej, ale pomyślałam po co. Sporo z Was było tam, gdyż to jest jedna z większych atrakcji turystycznych Podkarpacia, wiec ja Wam pokażę „mniejszą” reprezentowaną skromniejszą liczbą galerii .
Każdy z nas siedząc mnie lub bardziej zainteresowany/znudzony w szkole przerabiał na lekcji języka polskiego „Zemstę” Aleksandra Fredry. 
Zabieram Was zatem na zamek Kamieniec w Odrzykoniu gdzie nie jest sennie i nudno. Bilet do zamku jest niedrogi, (kosztował 4zł), wpływy ze sprzedaży przeznaczone są na renowację, więc namawiam Was na odwiedziny i przyczynienie się do odbudowy. Przemierzając komnaty a raczej skromne resztki z pozostałości po posiadłości Hrabiego Aleksandra, zastanawiamy się o który mur toczył się sławetny spór. Zamek można zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem co jest popularne śród grup szkolnych które w ten sposób troszeczkę lżej „trawią” archaiczny język Aleksandra Fredry. Niedawno ukazały się to dwie fajne galerie ze Skalnego Miasta, Które wywołały we mnie skojarzenie z tym miejscem, wiecie gdzie jestem? Ścieżka ta jest przepiękna, niesamowicie wyglądają te korzenne schody kojarzące mi się z Katedrą.
To jest Rezerwat Prządki który tworzy zespół ostańców skalnych. Niektóre z nich mają ponad 20 metrów i kusza wspinaczy, czego ślady w postaci klamer są widoczne do dziś. Rezerwat więc jest zakaz włażenia hmmm ja tylko dołem grzecznie przemykałam;) czasem tylko włażąc gdzieś wyżej. Skąd taka nazwa? Prządki…właśnie są to prządki które w dzień święty zamiast jak reszta oddawać się błogiemu lenistwu przędły len i za karę skamieniały. Rezerwat powstał w 1957 roku, leży 12 km od Krosna i 43 od Rzeszowa. Powierzchnia jego wynosi 13,63 ha, wytyczono tu 5 szlaków pomiędzy skałkami, oraz punkty widokowe.
Replay ujęcia;) wzbogacone o śpiącą królewnę na tle zamku Kamieniec. Nie wiem czy też Wam się te widoki kojarzą ze Skalnym Miastem? Popatrzcie... A tak wygląda ta okolica z Waszej perspektywy...;) 
Dziękuję za odwiedziny i zapraszam tam...

najbliższe galerie:

 
W krainie Zamieszańców
1pix użytkownik popekpawel odległość 2 km 1pix
Odrzykoń - ruiny zamku Kamieniec
1pix użytkownik pesteczka123 odległość 3 km 1pix
Zamek Kamieniec w Odrzykoniu
1pix użytkownik mocar odległość 4 km 1pix
Prządki - rezerwat skalny
1pix użytkownik pesteczka123 odległość 5 km 1pix
Rezerwat przyrody Prządki
1pix użytkownik mocar odległość 5 km 1pix
Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie
1pix użytkownik foto-jaro odległość 5 km 1pix

komentarze do galerii (67):

 
harmony użytkownik harmony(wpisów:2791) dodano 16.03.2014 16:09

Nie znam terenów przez Ciebie pokazanych, więc z ciekawością obejrzałam galerię. Schody korzenne super. Pozdrawiam :)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 16.03.2014 14:57

Ruiny zamku najfajniejsze;)
Pozdrawiam:)

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 16.03.2014 12:36

Przyjemna galeria.
Najbardziej podobały mi się korzenne schody w rezerwacie. Jak widzę, nie jestem w tym lubieniu odosobniona;)
Pozdrawiam:)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 15.03.2014 18:56

Nola żebyś widziała ile ja spędziłam na nich czasu ha ha ale tu ograniczyłam swoje korzenne fotki. Pozdrawiam

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 15.03.2014 18:54

Paweller może patrzy z lękiem czy kolejny turysta będzie chciał wleźć i deptać mu po głowie;) Pozdrawiam

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6790) dodano 15.03.2014 10:18

Okolice mi zupełnie nieznane, więc chętnie obejrzałam:)
Fajowe te korzenne schody na 25 i 26:)
pozdrawiam:)

sylwia80 użytkownik sylwia80(wpisów:627) - Użytkownik usunięty. dodano 15.03.2014 08:36

Paweller - ten stwór na wszystkich tak patrzy!!

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7506) dodano 14.03.2014 22:55

Mam wrażenie, że ten mur na fotce 21 dziwnie tak patrzy na mnie:)))
Pozdrawiam:)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 14.03.2014 21:46

Marcin1980 i nie zadeptana;) Pozdrawiam

marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 14.03.2014 20:07

interesująca okolica, ciekawe miejsce do zwiedzania.

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 14.03.2014 12:16

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i za zainteresowanie tym regionem, mam nadzieje że może kogoś zachęciłam do odwiedzin. Pozdrawiam

sylwia80 użytkownik sylwia80(wpisów:627) - Użytkownik usunięty. dodano 13.03.2014 22:37

Tak czy siak, jeśli chodzi o powiat gorlicki to służę pomocą :))))

sylwia80 użytkownik sylwia80(wpisów:627) - Użytkownik usunięty. dodano 13.03.2014 22:36

A tak na marginesie mówiąc szykuje się kolejna wielka atrakcja w powiecie gorlickim, ale to na razie plany ,bowiem szukają źródeł finansowania tego kosztownego przedsięwzięcia - diorama Bitwy Gorlickiej podczas I wojny światowej. Ponoć ma być w Łużnej koło cmentarza wojennego na Pustakach, nie wiem czy znasz te tereny?

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7325) dodano 13.03.2014 22:34

Oby! Dzięki!

sylwia80 użytkownik sylwia80(wpisów:627) - Użytkownik usunięty. dodano 13.03.2014 22:32

A galeria UNESCO? Hmm...wiem, że szlaki tematyczne są bardzo popularne, ale ja mam nieco inną wizję tworzenia galerii z mojego regionu, mam swój cykl Beskid Niski, Pogórze Ciężkowickie, który będzie oczywiście kontynuowany...także Sękowa będzie w cyklu Beskid Niski, ale wpierw muszę ją sfotografować :))

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 22:31

Elu oby jak najszybciej i żebyś mogła wleźć wysoko;)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7325) dodano 13.03.2014 22:28

Aniu, fajna wycieczka. Taka może właśnie po mniej znanych zakątkach. Ja przyznam ,że osobiście nie byłam w żadnym, choć zamek w Odrzykoniu kiedyś w planie po drodze z Bieszczad miałam, ale jakoś nie wyszło. Fajne te skałki, takie lubię. Kiedyś tam zajrzę, pozdrówki :)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 22:26

Sylwia i chyba coś w związku z tematem tu przygotuję...za ruski rok ;)

sylwia80 użytkownik sylwia80(wpisów:627) - Użytkownik usunięty. dodano 13.03.2014 22:24

Koronka Klockowa to przede wszystkim Bobowa

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 22:17

To gdzie galeria UNESCO??? :P Bobowa wiem, ale też było o Sękowej...widocznie kobiecina ubarwiła trochę:)

sylwia80 użytkownik sylwia80(wpisów:627) - Użytkownik usunięty. dodano 13.03.2014 22:16

Anek ale te koronki klockowe to tradycja ale w Bobowej, też powiat gorlicki, tam się nawet raz w roku odbywa Festiwal Koronki Klockowej.
A wracając do kościołów i cerkwi wpisanych na listę Unesco w powiecie gorlickim jest ich chyba 5. Chyba bo zmieniło się to w czerwcu 2013 - były dwa kościoły, a teraz 5 obiektów.

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 22:12

Sylwia a ja tylko te koronki znam, delikatne niczym pajęczyna, ale cena ich dość ciężka...a Ty piszesz że zabytki wpisane na listę UNESCO, zarumieniłam się teraz że nie zajrzałam tam mając okazję

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 22:11

Afrodyto dziękuję, kozica robi rozgrzewkę przed sezonem:)))

sylwia80 użytkownik sylwia80(wpisów:627) - Użytkownik usunięty. dodano 13.03.2014 22:08

Sękowa to przede wszystkim - Kościół św. Filipa i św. Jakuba wpisany na listę UNESCO

sylwia80 użytkownik sylwia80(wpisów:627) - Użytkownik usunięty. dodano 13.03.2014 22:06

Koronka klockowa?

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 13.03.2014 22:06

Fajne miejsca pokazujesz i skaczesz po tych górach jak kozica. Sympatyczna galeria ze wspaniałą energetyczną przewodniczką.
Pozdrawiam:)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 22:04

Sylwia Sękowa kojarzyła mi się z zupełnie inną atrakcją?pamiątką niż skansen. Tylko ze nie byłam tam ale ze słyszenia, w Krynicy pewna sympatyczna kobieta prowadzi sklepik z koronkami i opowiadała o tradycji...

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 21:49

Dispar zaskoczyłeś mnie dziś po raz drugi, przegapiłeś? praktycznie to obok, podejrzewam ze jeszcze trochę i ktoś "genialny" wpadnie na pomysł że w korzeniami trzeba zrobić porządek i wytyczyć wygodną ścieżkę, najlepiej wysypaną żwirkiem. Pozdrawiam serdecznie

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 13.03.2014 21:44

Bardzo sympatyczna z Ciebie przewodniczka.
Byłem w Odrzykoniu a Prządki przegapiłem. Szkoda, bo korzenne schody bardzo fotogeniczne.
Podobało się.
Pozdrawiam:)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 21:40

Romana jak włączysz szwendacza, daj znać, może się spotkamy gdzieś w okolicy...;) Pozdrawiam

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 21:39

Sylwia a jak myślisz dlaczego wspomniałam o Gorlicach i pewnej dziewczynie która może tematykę naftową obecnym tu przybliżyć. Właśnie to słowo...kiwony...nie mogłam sobie przypomnieć...i zabrakło mi w opisach go. Pozdrawiam :)

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 13.03.2014 20:32

sylwia- spoko mysle, ze jak jeden zobacze, to starczy, nie jestem jakimś ropofanem :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 13.03.2014 20:13

Fajna wycieczka rowerowa. Ja też bardzo lubię zwiedzać świat rowerem. Chętnie bym się w tamtych okolicach poszwędała, bo jeszcze tam nie byłam :)
Pozdrawiam :)

sylwia80 użytkownik sylwia80(wpisów:627) - Użytkownik usunięty. dodano 13.03.2014 20:09

Wreszcie!!!!!!! Obiecana!!! Podobało się!! Jedynie Iwonicz i Rymanów mam nie zaliczony, ale są w planach :) Jeżeli kogoś interesuje tematyka ropy naftowej i skansenów naftowych to oprócz Bóbrki zapraszam do Gorlic i okolic...W Gorlicach też jest mały skansen naftowy, w Libuszy obok Gorlic też, Sękowej też powstaje i już można zwiedzać... a w Krygu i Kobylance szyby naftowe, kiwony po polach porozrzucane.

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 19:48

Mocar po sąsiedzku ma fajną galerię z rezerwatu Prządki: http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=12745#

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 19:46

Gimper dziękuję za dobre słowo:) lubię takie miejsca, jakoś zwiedzanie "klasycznych zabytków przestaje mnie bawić i wolę miejsca mniej znane

gimper użytkownik gimper(wpisów:681) dodano 13.03.2014 19:42

fajne foty, miejsce ciekawe podobało się

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 19:42

Bartekpl, nawet nie trzeba odwiedzać skansenu by zobaczyć ropę, to mnie zaskoczyło na tych terenach. Jakoś nie wiedziałam że w Polsce kopie się coś innego niż węgiel i żwir na kolejne drogi. a skansen fajny, wszystkiego można dotknąć, powąchać...:)

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 13.03.2014 19:40

patryk- akurat dla mnie akurat familioki, hałdy i kopalnie sa na sląsku najciekawsze,pozdr

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 13.03.2014 19:39

bardzo zacna galeryja, w sumie na Podkarpaciu bylem tylko w Bieszczadach i pare razy w Przemyslu, więc trza sie będzie wybrac kiedyś. Jakoś tez skansen ropniarski mnie pociąga- w sumie najlepsze w podróżowaniu jest zahaczanie o miejsca inne niz gdzie indziej, a ropy tryskajacej z ziemi jeszcze nie widzialem, pozdr.

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 19:35

Witaj Sąsiedzie;)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 18:55

Hmm Patryku takie mniej więcej mam wyobrażenie o Śląsku, no jeszcze są zamki które mnie ciągną, mam jakiegoś małego bzika na ich punkcie;)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 18:52

Nie przesadzacie...? ;) Ireno a daleko masz tam?

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4832) dodano 13.03.2014 18:52

Myślę, że problem "utarcia się" jakiegoś poglądu, wizji regionu dotyczy nie tylko Podkarpacia. Dla przykładu województwo śląskie tez często widziane jest przez pryzmat kopalń, hałd i familoków. Uogólnianie po prostu łatwo przychodzi po prostu. Może kiedyś będę miał okazję bliżej poznać region, to się osobiście przekonam jakie jest Podkarpacie

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3036) dodano 13.03.2014 18:51

szkoda, że mnie tam nie było...i czas to zmienić i pozdrawiam serdecznie...

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3036) dodano 13.03.2014 18:50

ciekawie tam gdzieś...

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 18:47

Patryk bo takie jest to województwo, to nie tylko Bieszczady i Solina jak się utarło myśleć...tylko sporo więcej, niestety niedocenione, a może stety...gdyż nie jest tłoczno tam jeszcze. Bo ja wiem czy wyczynowa, bez przesady, można spacerować w rowerem:) Pozdrawiam

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4832) dodano 13.03.2014 18:44

Bardzo mi się podobało. Różnorodna, bardzo ciekawa galeria - od nafty do "Zemsty". Trasa ciekawa, ale skoro Sniezka mówi, że wyczynowa, to jeszcze nie dla mnie

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 18:38

Andred ależ daleko od tematu galerii odeszliśmy;) chociaż też temat ciekawy i mogłaby być niezła galeria..ciało ludzka i podróż. Wiesz co myślę w dziwacznych czasach żyjemy akt kobiecy jest dopuszczalny, wręcz uważany za piękny, zaś męski spycha się wstydliwe w kąt i mówi że takie obrazki są niesmaczne, zaś "smaczne" jest epatowanie śmiercią i bólem w mediach...ech. Pozdrawiam znad smacznej szarlotki:))

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.03.2014 18:02

Anek11, zdecydowanie częściej oglądam gołe dłonie niż gołe d..... i zdecydowanie mi to bardziej odpowiada, ale goła d.....też się zdaża ;-)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 17:39

To nie word, mój byk

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3412) dodano 13.03.2014 17:31

Łukasiewicz;) Word poprawia na Łukaszewicza;)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 17:29

Fajny ten link, ja czytałam w dodatku "Historia" do wyborczej pewien czas temu historię Łukaszewicz, Bóbrki..niesamowita historia

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3412) dodano 13.03.2014 17:27

Nie moja galeria, nie moja odpowiedzialnośc;) Sprawdź sobie gdzieś.
Ja znalazłam np. tu:
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/99999999/TURYSTYKA01/608370714

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 17:26

Andred czyżbyś tylko dłonie w pracy swej oglądał:P

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 17:25

Bo obiecana...kraj mlekiem, miodem i ropa miał płynąć, pamiątki z Karlina też w muzeum są...po wielkim bum i końcu snów o potędze...a miało być tak pięknie, tylko tez skurczybyk wiatr historii jak zawsze nam w oczy paskiem sypnął;)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 17:23

Zajrzałam ponownie, ja piszę o gramach, masz rację ze błąd, ale 200??? skoro tak powiadasz...poprawiam na Twa odpowiedzialność, najwyżej dolejesz...

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3412) dodano 13.03.2014 17:22

A jeszcze mi się strasznie tytuł podoba!!! "Obiecana" - jak Ziemia Obiecana:D Fajne!!!

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.03.2014 17:21

Anek11, o jakiej części ciała na cztery litery myślisz? Tej na literę "D"? D jak.........dłoń? ;-)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 17:21

Śnieżko skoro chcą mieć taaaakie nogi niech kręcą ha ha Powiadasz 200 kg? już poprawiam, miałam pytać Ciebie czy nic głupiego nie napisałam

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3412) dodano 13.03.2014 17:19

Ludzie, ja Wam coś powiem. Wcale nie jest tak łatwo wyjechac rowerem pod zamek albo na Prządki;) Ta kobieta chce Was zamęczyc tą propozycją;)

A tak w ogóle to bardzo mi się podobało.
Pozdrawiam:)

Aha, 100 g ropy dziennie to by się im nie opłacało wydobywac raczej;) Ja słyszałam o 200 kg.

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 16:41

Achernar nie szalej;) nic nie stoi na przeszkodzie by kolejny urlop spędzić... Pozdrawiam

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 16:40

Wmp dziękuję za odwiedziny i dziękuje że mój kolory się podoba:)) ale muszę skromnie nim dawkować by się nie przejadł tu

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5604) dodano 13.03.2014 16:37

Dziękuję za galerię. Miło było przypomnieć sobie miejsca, które odwiedziliśmy w czasie ubiegłorocznego urlopu. Pozdrawiam.

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2344) dodano 13.03.2014 16:34

Myślę, że pan w czerwonym podkoszulku nie miałby nic przeciwko temu żeby komuś trochę urosły te cztery litery.
Nie będę tu na forum pisał kogo mam na myśli bo nie wypada.
Miło, że okraszasz galerię Akiem11, nabiera kolorytu.
Pozdrawiam.

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 13.03.2014 16:23

Markopol od sera smażonego rosną cztery litery:) też bardzo lubię te tereny podobają mi się

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 13.03.2014 15:42

Bardzo przyjemnie mi się zwiedzało tereny które lubię.Wisłokę znam dość dobrze tylko bliżej Dębicy a dokładnie Jaworza Górnego.Jeżeli chodzi o podobieństwo ze Skalnym Miastem to trochę jest,ale brakuje tu Starosty,Zakochanych itd no i pieczonego sera :)
Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!