m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Konni gwardziści na ulicy The Mall. Wielokulturowe oblicze Londynu. Konni gwardziści na ulicy The Mall. Konni policjanci na ulicy The Mall. Wartownik przy Clarence House, oficjalnej siedzibie księcia Walii, jego żony księżnej Kornwalii, a także księcia Williama i księcia Harry'ego. Zmiana warty?
Pomnik królowej Wiktorii Hanowerskiej (1819-1901) przed Buckingham Palace. Pomnik królowej Wiktorii Hanowerskiej przed Buckingham Palace. Kareta przed Pałacem Buckingham. Do dziś nie wiem kto był jej pasażerem. Orkiestra wojskowa przy pomniku królowej Wiktorii przed Pałacem Buckingham. Królewska Gwardia Konna przed Pałacem Buckingham. Królewska Gwardia Konna przed Pałacem Buckingham.
Koło St. James Park - wiosna w pełni. Hotel Rubens niedaleko Victoria Station pełnił funkcję rezydencji rządu emigracyjnego RP pod przywództwem generała Władysława Eugeniusza Sikorskiego (1881-1943). Na obrzeżu tarczy wielkiego zegara słonecznego na Tower Hill upamiętniono w brązie najważniejsze wydarzenia w historii Londynu. Na obrzeżu tarczy wielkiego zegara słonecznego na Tower Hill upamiętniono w brązie najważniejsze wydarzenia w historii Londynu. Widok sprzed Tower na nowoczesne wieżowce w City. Widoczne są także kasy, w których kupuje się bilety wstępu do Tower of London. Tower of London.
Pamiątkowa fotka z beefeaterem, strażnikiem londyńskiej Tower. Jedna z baszt w Tower of London. Tower of London - Jewel House, w którym przechowywane są regalia i klejnoty koronne. Fragment Lanthorn Tower w Tower of London. Zmiana posterunku przy Jewel House w Tower of London. Rozprowadzanie posterunków honorowych (Ghurków?) w Tower of London.
Tower of London - miejsce, na którym stał szafot, na którym stracono m. innymi królową Annę Boleyn (1501-1536). Słynne kruki w Tower. Legenda głosi, że monarchia upadnie, jeśli odlecą one z Tower. Na wszelki wypadek, ptaki mają ponoć podcięte skrzydła, ale - jak widać - zamyka się je też w klatkach. Na terenie Tower of London. Muzeum w Tower of London - oryginalna ekspozycja dawnej broni. Tower of London - średniowieczna wygódka. Tzw. Brama Zdrajców (Traitors Gate), którą przywożono do Tower więźniów droga wodną.
Mury rzymskiego Londinium z II wieku oraz cesarz Trajan (53-117) - to ten gość z prawej. Sorry, ale to jest obowiązkowe zdjęcie dla wszystkich, odwiedzających Londyn. Jeden z symboli Londynu - Tower Bridge. 221b, Baker Street to adres słynnego detektywa. Coż z tego, że zarówno adres jak i detektyw są fikcją literacką. Na Baker Street stoi pomnik Sherlocka Holmesa. Protestancka katedra p.w. św. Pawła (St. Paul's Cathedral) - dzieło architekta Christophera Wrena (1632-1723). Protestancka katedra p.w. św. Pawła.
Główna nawa katedry p.w. św. Pawła. Jeżeli szukasz jego pomnika - rozejrzyj się wokół - taki napis widnieje na nagrobku budowniczego katedry, sir Christophera Wrena. Grób generała Charlesa Gordona (1833-1885) w katedrze św. Pawła. Generał zginął w Chartumie podcza powstania Mahdiego - Muhammada Ahmada bin Abd Allaha (1844-1885). Czytelnicy W pustyni i w puszczy dobrze wiedzą, kim byli obaj panowie. Kopuła katedry p.w. św. Pawła. Pod nią, znajduje się tzw. galeria szeptów. Pomnik królowej Anny Stuart (1655-1714), panującej na początku XVIII wieku. Pomnik znajduje się przed katedrą p.w. św. Pawła. Pomnik królowej Anny, panującej na początku XVIII wieku. Pomnik znajduje się przed katedrą p.w. św. Pawła. Londyńska ulica.
Londyńskie budynki. Londyńskie budynki. Na Trafalgar Square. Na Trafalgar Square. Wielokulturowe oblicze Londynu. Wielokulturowe oblicze Londynu.

najbliższe galerie:

 
Tower Bridge London
1pix użytkownik reggie odległość 0 km 1pix
TOWER BRIDGE - W WIELU ODSŁONACH [LONDYN]
1pix użytkownik afrodyta odległość 0 km 1pix
HMS BELFAST
1pix użytkownik patryk80 odległość 0 km 1pix
EU the MOST famous bridges
1pix użytkownik paweller75 odległość 0 km 1pix
Londyn(III)
1pix użytkownik voyager747 odległość 0 km 1pix
LONDON   -   by NIGHT
1pix użytkownik przemyslaw odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5537) dodano 12.04.2014 23:03

Irenko - też mi było miło Cię gościć. Pozdrawiam.

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3033) dodano 12.04.2014 14:58

fajnie...takie miejsca w Londynie....to jak program obowiązkowy...tez lubię to miasto....miło było z Tobą pospacerować...pozdrawiam serdecznie...

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5537) dodano 10.04.2014 22:36

Paweller75 - dzięki, ale są też rejony, gdzie mojej zony nie zaciągniesz. Wiele razy namawiałem ją na wyjazd do Norwegii, ale nigdy nie dała sie skusić, twierdząć, że dla niej tam za zimno, ale... ciepła Afryka też jej nie odpowiada. Najlepiej odpowiadają jej dwa kraje - Włochy i USA. Pozdrawiam.

Afrodyto - ja w Londynie wolałbym pochodzić po mniej znanych szlakach, bo te, które są na zdjęciach mam "zaliczone" kilkakrotnie. Ale dla mojej żony i naszych znajomych to była pierwsza podróż do tego miasta, więc siłą rzeczy program pobytu koncentrował się na "highlightach". Pozdrawiam.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4219) dodano 10.04.2014 21:04

Widzę, że wszystkie obowiązkowe miejsca w Londynie zaliczone :) Kocham to miasto.
Pozdrawiam.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7349) dodano 10.04.2014 16:36

Achernar - Ty to masz chłopie szczęście, widzę, że Twoja żona podróżuje z Tobą po świecie i uśmiech z twarzy jej nie schodzi ..., moja natomiast ..., też pojechaliśmy kiedyś razem do Londynu, ja podekscytowany, że zaraz zobaczę Tower Bridge, że za chwilę spełnią się moje wszelkie marzenia itd., pytam się jej: i jak ci się podoba ..., a ona mówi: most jak most ..., a potem jeszcze wszystkim opowiadała, że musiała się sporo namęczyć biegając za mną po tym Londynie:) Tak, fotka pod Tower Bridge jest obowiązkowa:)))
Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!