m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Samnaun, miasteczko leżące w Gryzonii, znane wielbicielom sportów zimowych. Wraz z Ischgl położonym po stronie austriackiej to największy region narciarki we Wschodnich Alpach. Działa tutaj ponad czterdzieści najnowocześniejszych kolejek i wyciągów, a w nich Samnauner Twinliner, pierwsza na świecie dwupiętrowa kolejka kabinowa. Do tego trzeba dodać ponad 230 km świetnie przygotowanych tras narciarskich. Zimą miasto tętni życiem, a latem sielsko, anielsko, życie zamiera. Co najwyżej niektórzy przybywają do Saumnaum w celach zakupowych, bo to jedyne w Szwajcarii miasto bezcłowe. Na polach sianokosy i mam wrażenie, że ze zbierania siana/rolnictwa oraz turystyki ten region żyje. Czasami pojawiają się tutaj miłośnicy pieszych wędrówek i te wszystkie kolejki oraz trasy mają na wyłączność. Miejsce to mogę polecić amatorom rowerów górskich, bo to ich oraz świstaki najczęściej spotykaliśmy na szlakach w Masywie Samnaun. Dla rowerzystów przygotowanych jest ponad 80 km tras. Region z 250 kilometrami dobrze oznaczonych tras górskich spełni wymagania zaawansowanych alpinistów jak i amatorów spacerów.
Osoby mniej sprawne fizycznie, starsze, albo rodziny z dziećmi mogą jedną z kolejek dostać się w wyższe partie gór. Warto podjechać wyżej, aby stamtąd udać się na jeden ze szlaków ... ... po drodze mijając świstaki, których tutaj jest więcej niż ludzi.  Najczęściej stały, grzejąc się w promieniach słońca, albo uciekały przed zrobieniem im fotki. Nie widziałam, aby którykolwiek zawijał coś w sreberka ;) Na cześć tych sympatycznych gryzoni z rodziny wiewiórkowatych zostało nazwane schronisko, które na załączonym obrazku. Alpy zamieszkuje świstak alpejski czyli: Marmota marmota marmota. Jeśli jest się wakacyjnym, letnim (w sensie, że w lecie:)) mieszkańcem Samnaun to za free otrzymuje się kartę na przejazd wszystkimi kolejkami, wyciągami w obrębie Samnaun, aż do austriackiego Ischgl, a także bezpłatnie można korzystać z autobusu miejskiego. Czasami było tak, że wagonik kolejki ruszał dopiero wtedy, gdy się do niego zbliżaliśmy. To obrazuje, jak niewielki ruch panuje na szlakach.
Jak już jesteśmy gdzieś powyżej 2 tyś. metrów, to widoki od razu inne, z bliższej mi perspektywy. Po lewej Muttler 3294 m n.p.m. najwyższy szczyt Masywu Samnaun. Widać pasma górskie biegnące na granicy dwóch państw. Jak wspomniałam, mamy tutaj do wyboru trasy o różnym stopniu trudności. Ponieważ oznakowania o niebezpieczeństwach grożących nam w górach nie robiły na nas wrażenia, ... ... to wdrapaliśmy się na widoczny Greitspitz 2872 m n.p.m., ale tylko ze starszym dzieckiem. Młodsze bez problemu dawało radę na widocznych ścieżkach, choć Austriacy czy też Szwajcarzy dziwili się, ostrzegali, a także gratulowali odwagi wędrówki z pięciolatkiem.
Jesteśmy w drodze na widoczny po prawej Palinkopf czy też Paliner Kopf 2864 m n.p.m. leżący na granicy państw. Widoki piękne, jak i pogoda, więc chwila na cieszenie się otoczeniem, na odpoczynek. W drodze powrotnej spotkanie z alpejskimi krowami. Nie ostatnie, bo tych jakże odmiennych od naszych krajowych muciek, jest tutaj sporo. Są one bardzo fotogeniczne i ciekawskie. Jeden z dni to trasa wokół Flimspitze 2929 m., który jest najwyższym szczytem gór tyrolskich na terenie narciarskim w Ischgl. Wybraliśmy obejście góry ze względu na dzieci, które nie dałyby rady wspiąć się na sam szczyt, z którego podobno roztacza się widok na Alpy włoskie i szwajcarskie. Bez wspinania się na wierzchołek, podziwialiśmy ładne panoramy.
Pokonywaliśmy osuwiska kamieni i wypatrywaliśmy alpejskich kwiatów. Na zdjęciu goryczka kropkowana. W naszym kraju pod ochroną. Stosowana w zaburzeniach trawiennych, braku łaknienia, biegunce i zgadze. To gdyby ktoś był na szlaku i złapała go ... zgaga ;) Szarotka alpejska, która jest najbardziej popularnym, rozpoznawalnym przedstawicielem flory wysokogórskiej. Wełnianka wymagająca stanowisk podmokłych, którą spotkaliśmy koło jeziorek, po okrążeniu Flimspitze. Jeziorka położone w górach są, jak dla mnie, bardzo malownicze. Poza tym to atrakcyjny przerywnik dla dzieci w czasie górskiej wędrówki.
Bo któreż to dziecko nie lubi pochlapać się w wodzie :) Chłoniemy widoki ... ... biegamy po górkach ... ... aby zakończyć kolejny wakacyjny dzień. Codziennie korzystaliśmy z kolejek, wyciągów, aby udać się na szlak, ... ... albo wstąpić do tego pięknego, nowoczesnego schroniska, które oddalone jest  kilka minut od stacji górskiej Silvretta na terenie Austrii i kolejki linowej Fimbabahn leżącej na szwajcarskiej ziemi.
Wewnątrz mieści się samoobsługowa restauracja z pysznym apfelstrudlem i daniami obiadowymi w rozsądnych, nizinnych cenach. Podkreślam to, gdyż u nas w schroniskach ceny rosną wraz z wysokością na jakiej się znajdują. Widoki były gratis :) Często też korzystaliśmy z zadbanego, pięknie zaprojektowanego placu zabaw. Najczęściej był on tylko do naszej dyspozycji, więc ... ... nie było kolejek np. do pływania tratwą. Poza tym można tam było np. uruchomić koło młyńskie. Bywaliśmy też tutaj w czasie niepogody, tzn. opadów deszczu, bo miejsce niezwykle urokliwe, ... ... z mnóstwem nasadzeń roślin występujących na terenie Alp. Na zdjęciu rozchodnik. ...
Ta zielona górka po lewej to Piz Munschuns 2657 m n.p.m. cel naszej kolejnej wspinaczki. Wchodziliśmy na niego zyg-zakiem  z wysokości 2488 m i zajęło nam to około pół godziny. Z góry roztacza się imponujący widok min. na Samnaun, Alpy Ötztalskie oraz najwyższe szczyty Masywu Samnaun. Od wschodu nadciągała burza, więc szybko opuściliśmy to piękne miejsce. Jeden z następnych dni to wędrówka w kierunku Bürkelkopf 3033 m n.p.m. leżącego na granicy Szwajcarii i Austrii. Szczytu nie zdobyliśmy, bo pochłonęła nas zieleń, ...
... rozległe łąki, pastwiska z sympatycznymi alpejskimi krowami. Dziękuję :)

najbliższe galerie:

 
AT: Silvretta Arena (IV) – Ischgl
1pix użytkownik waaw odległość 6 km 1pix
AT: Silvretta Arena (I) – Kappl  (Ski)
1pix użytkownik waaw odległość 11 km 1pix
AT: Silvretta Arena (II) – Kappl Dorf
1pix użytkownik waaw odległość 11 km 1pix
AT: Silvretta Arena (III) – See.
1pix użytkownik waaw odległość 16 km 1pix
St.  Anton am Arlberg
1pix użytkownik achernar-51 odległość 18 km 1pix
St.  Anton am Arlberg - Valluga
1pix użytkownik achernar-51 odległość 19 km 1pix

komentarze do galerii (70):

 
harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 06.05.2014 20:20

Zgadza się, szczęściarze Ci Szwajcarzy :) Pozdrawiam :)

tom użytkownik tom(wpisów:125) dodano 06.05.2014 12:59

przepięknie tam.

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 03.05.2014 12:58

Muszę powiedzieć, że nie było tupania, ale w zeszłym roku synek powiedział: "znów mnie w te głupie góry zabraliście" :) i miałam chwilę zwątpienia, czy nie meczę dziecka, choć energii ma za dwóch :) W tym roku już pytał czy jedziemy na wakacjach w góry, a po po gratulacjach, które się tutaj dla niego posypały i za które dziękuję, bardzo urósł :) Margo, nie poddawaj się, niektórzy potrzebują trochę czasu, aby się do czegoś przekonać. Pozdrawiam :)

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 03.05.2014 10:47

Ale było na początku tupanie nóżkami na znak protestu czy tak od razu grzecznie szły z rodzicami za rączkę. Ja kiedyś zabrałam mojego chrześniaka w Karkonosze, żeby zaszczepić w nim górskiego bakcyla i niestety poniosłam sromotną porażkę. Bardzo podoba mi się ta wasza wspólna rodzinna pasja i nie dlatego, że są to akurat góry, które i ja uwielbiam, tylko dlatego, że podzielacie ją wspólnie. Pozdrawiam.

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 02.05.2014 21:27

Margo, dzieci nie miały wyboru, musiały podzielać pasję, a teraz już chcą, co mnie bardzo cieszy :) Pozdrawiam :)

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 02.05.2014 20:52

Widoki bajeczne, a dzieci widzę podzielają pasję rodziców. Pozdrawiam.

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 30.04.2014 08:22

Annuus80, Madeleine, Surykatko dziękuję Wam za miłe słowa :) Piękne widoki w górach gwarantowane, dlatego lubię w nie jeździć, a przy tym wciągać w to dzieci, bo aktywne wakacje są przyjemniejsze od np. leżenia na plaży. Choć plaże też lubimy, ale górą góry :) Pozdrawiam Was serdecznie :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 29.04.2014 23:15

Cudniaste widoczki, sympatyczna galeria. Fajnie,że wpajacie dzieciakom górskie zacięcie :)
Pozdrawiam :)

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 29.04.2014 19:04

Przepiękna galeria !!! Gratuluję wspaniałej wyprawy i pozdrawiam serdecznie ;)

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 29.04.2014 18:38

Gratuluję GT.
Widoki cudne, jak to w górach.
Szczególne gratulacje dla dzielnych dzieci.
Pozdrawiam serdecznie całą ekipę:)

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4886) dodano 28.04.2014 20:18

;)))))

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 28.04.2014 20:13

Rozmusiaki, dziękuję bardzo :) Najmłodszy włóczykij dumny i blady po przekazaniu mu gratulacji :) Również pozdrawiam sympatyczną rodzinkę :)

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4886) dodano 28.04.2014 20:05

Brawo !!!
Szczerze gratuluję zarówno GT jak i samej wycieczki ...
A szczególne graty niech przyjmie ten najmłodszy włóczykij :)
Pozdrawiam serdecznie całą rodzinkę !

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 28.04.2014 19:50

Przemku, to przed opublikowaniem galerii trzeba Ci ją do oceny podesłać ;) Udanego przebywania w puszczy :) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 28.04.2014 19:48

Irolek, Afrodyto, Snieżko, dzięki i pozdrawiam Was :)

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3474) dodano 28.04.2014 18:33

Szałowo! A 21 przeurocze:) Ech, ta Szwajcaria:)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6381) dodano 28.04.2014 17:57

A ja spodziewałem się, gdy tylko zobaczyłem. I nie jest to pierwsza GT, którą "wykrakałem", takie "ma się oko"...;)
Teraz zaś, pozdrawiam i robię upragniony wypad do Puszczy...;)

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4237) dodano 28.04.2014 17:24

Cudeńko w najlepszym wydaniu.
Pozdrawiam serdecznie i oczywiście gratuluję:)

irolek użytkownik irolek(wpisów:1008) dodano 28.04.2014 17:08

GRATULACJE !!!

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 28.04.2014 17:05

Aniu, Magdar, Paweller75, dziękuję :) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 28.04.2014 17:05

Przemku, a skąd Ty takie rzeczy wiesz, kto będzie na pudle ;) Dziękuję, zwłaszcza, że się tego nie spodziewałam. Pozdrawiam :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7588) dodano 28.04.2014 16:23

Gratulejszyn:)))

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 28.04.2014 13:21

Pięknie .Pozdrawiam :)

olaf43 użytkownik olaf43(wpisów:1520) dodano 28.04.2014 11:44

Gratulacje :))))

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6381) dodano 28.04.2014 10:41

Nie wiem, czy pamiętasz, ale już...gratulowałem, bo... wiedziałem...;)
Ale nie pomyślałem, że to może być "pudło" podwójne, więc gratuluję jeszcze raz - też podwójnie...;)
Cieszę się!

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 28.04.2014 09:46

Pipol, Ulu, dziękuję i pozdrawiam :)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6141) dodano 28.04.2014 09:40

Gratki:) ciesze sie, pozdrawiam )

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 28.04.2014 08:57

Gratulacje :))

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 28.04.2014 08:23

Grace, Dispar, dziękuję Wam:) Miło słyszeć laikowi z zakresu fotografii, że jest z niego sporo radości. Postaram się, aby dalej tak było, zwłaszcza, że mam od kogo się uczyć :) Pozdrawiam :)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 28.04.2014 06:21

Gratuluję.
W ogóle fajnie, ze do nas dołączyłaś. Jest z Ciebie sporo radości.
Pozdrawiam:)

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 28.04.2014 06:03

Gratki:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 27.04.2014 16:46

Paweller75, Kordula157, dzięki za miłe słowa i zapraszam na szlak ;) Pozdrawiam :)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6141) dodano 27.04.2014 10:57

Bylam juz wczesniej, wrocilam , zeby napisac , ze bardzo udana galeria. Pozdrawiam:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7588) dodano 27.04.2014 00:51

Dla takich widoków jak tam nie jechać ..., cudna galeria, bardzo kusisz tymi swoimi górami:)
Pozdrawiam:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 26.04.2014 22:21

Woja, to był lipiec. A na fot. 5 widok z tarasu naszego wynajmowanego apartamentu ... ach, jak chciałabym, żeby z mojego domu były takie widoki, jak na zdjęciu. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 26.04.2014 22:19

Irenko, Nola dziękuję, że ze mną powędrowałyście :) Pozdrawiam Was :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 26.04.2014 22:18

Przemko, zgadzam się, że z czarnym tłem lepiej, ale jak się trafią przepalone obłoczki, to chyba niewiele im pomaga ... może jedynie: siostro skalpel ;) Pozdrawiam :)

woja użytkownik woja(wpisów:568) dodano 26.04.2014 18:52

No i właściwie już by się chciało jechać!!!
Naprawdę te zdjęcia robione na początku maja?? Bardzo już zielono!
A czy nr 5 to widoczek z okna??
pozdrawiam

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6834) dodano 26.04.2014 16:45

Bardzo fajna galeria z super pięknego miejsca:) Wędrować prawie zupełnie bez tłumów innych ludzi bezcenne:)
pozdrawiam:)

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3055) dodano 26.04.2014 11:21

super....fajnie się z Tobą wędrowało ...pozdrawiam serdecznie....

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6381) dodano 25.04.2014 23:52

Galeria prosząca się, wyjąca wręcz, o czarne tło. I po problemie "przepalonych" obłoków. Gratuluję!

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 25.04.2014 22:20

Bartekplk, Paulus, Anek11, dzięki Wam za odwiedziny i miłe słowa. Cała rodzinka wędruje, bo dzieci nie miały wyboru ;), ale czym skorupka za młodu nasiąknie ... i jak widzę zakiełkowała miłość do gór :) Pozdrawiam :)
Pozdrawiam też odwiedzających oceniających :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 25.04.2014 22:17

Tama, były liny w kilku miejscach, no ale tam się nie pchaliśmy. Jedyne trudniejsze miejsce to wejście na Greitspitz, ale już bez dzielnego synka :) Przestrzeń i prawie brak ludzi bardzo relaksuje, przynajmniej mnie :) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 25.04.2014 22:13

Dispar, fajnie czasami kogoś mądrego posłuchać :) Dzięki za radę co do zlikwidowania przepalonego nieba. Kadry przez to będą trochę "przyciasne", ale zobaczę co lepsze. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 25.04.2014 22:12

Pipol, wiem, wiem, że przepalone, ale na usprawiedliwienie napiszę, że zdjęcia robione w czasie, gdy nie wiedziałam co to jest przepalone niebo i obsługa aparatu tylko w trybie automatycznym. Od tamtej pory trochę się rozwinęłam w obsłudze aparatu :) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 25.04.2014 22:10

Wielkopolanko, Archenar-51, Grace, dzięki, że wpadliście i powędrowaliście po szwajcarskich szlakach :) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 25.04.2014 22:09

Droplet, pamiętam Twoją piękną wyprawę rowerową z Lech, dlatego też wspomniałam o trasach dla miłośników rowerów :) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 25.04.2014 22:07

Arla, tańsze noclegi też można znaleźć, a mój sposób na nie, to wynajdywanie nowiutkich apartamentów, które na początku mają, ze względu na rozruch interesu i przyciągnięcie klientów, niższe ceny. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 25.04.2014 22:05

Olaf43, Marekipic, dziękuję Wam za miłe słowa :) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 25.04.2014 22:05

Andred, no właśnie, to miejsce to inna bajka w zimowej szacie i właśnie w takiej jest powszechnie znana i reklamowana, a moim zdaniem warta odwiedzenia także wtedy, gdy śniegi stopnieją. Czytałam, że kontrolują plecaki, ale nie w lecie, więc wtedy mógłbyś się obłowić w sklepach wolnocłowych :) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 25.04.2014 22:02

Baracuda77, dzięki, przekażę gratulacje już większemu maluchowi :) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 25.04.2014 22:01

Po jednej przyjemnej rzeczy, czyli liście przebojów programu trzeciego, druga mi się trafiła tego wieczoru, to jest miłe przez Was przyjęcie galerii z miejsca, które mi się bardzo spodobało. Dzięki :)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2751) dodano 25.04.2014 22:01

Piękne widoki i tak uchwycone...no i cała rodzina dzielnie wędrująca. Super galeria:)) Pozdrawiam

paulus użytkownik paulus(wpisów:323) dodano 25.04.2014 21:32

Super. Pozdrawiam.

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 25.04.2014 21:06

git majonez, miód malina- bardzo zachęcająco, pozdrawiam

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 25.04.2014 20:58

"gratulacje" ;)

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 25.04.2014 20:58

"bezpiecznie"

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 25.04.2014 20:57

Piękna kraina, krówki urocze i ładnej maści :) Widoki zachęcają, tym bardziej że trasy wyglądają bezpieczne, nie ma łańcuchów. Miły urlop, sami w takiej przestrzeni. No właśnie - gratulacja dla synka :)
Pozdrawiam :)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 25.04.2014 20:35

Jeszcze 4.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 25.04.2014 20:34

Bardzo sympatyczna wędrówka.
Widoki piękne.
Część przepaleń jak na 45-47 łatwo się pozbyć, tnąc kadr w formacie 16x9 pozbywając się góry.
Panoramy bardzo udane. Poza tym 19 i 21 najbardziej podobające.
Bardzo dobra robota.
Pozdrawiam:)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 25.04.2014 19:40

Miłe dla oka.
Na kilku przepalone obłoki !
pozdro

grace użytkownik grace(wpisów:3357) dodano 25.04.2014 19:32

Wspaniale sie z Toba wedrowalo:)
pozdrawiam:)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5697) dodano 25.04.2014 18:59

Harmony, przyłączam się do głosów poprzedników, bo w zasadzie powiedzieli oni wsztstko, co chciałbym powiedzieć i ja. Serdecznie pozdrawiam.

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1967) dodano 25.04.2014 18:57

Cudowne widoki wraz z rodzinnym wędrowaniem pełnym podziwu! gratuluję i pozdrawiam serdecznie:)

droplet użytkownik droplet(wpisów:278) dodano 25.04.2014 18:42

Ładne zdjęcia, jeszcze tu wrócę :-). Dzięki za rekomendację.

arla użytkownik arla(wpisów:284) dodano 25.04.2014 18:31

Ale narobiłaś mi smaczku na wędrówkę :)
To prawda, że w Szwajcarii kupujesz drogi nocleg a wszystko inne jest gratisem.

marekpic użytkownik marekpic(wpisów:629) dodano 25.04.2014 18:28

piękne krajobrazy! pozdrawiam

olaf43 użytkownik olaf43(wpisów:1520) dodano 25.04.2014 18:20

Następna piękna galeria na którą można się gapic i gapic ;) cudownie :)
pozdrawiam :)

andred użytkownik andred(wpisów:4776) dodano 25.04.2014 18:14

Nie rozpoznaję tego miejsca, choć byłem tam, ale zimą. Wszystko było przykryte grubą warstwą śniegu. Nie było nawet kawałka góry nie pokrytego śniegiem i na dodatek cały czas padał śnieg. Co pewien czas odpalali ładunki wybuchowe wyzwalając kontrolowane lawiny. A jako ciekawostkę powiem, że mieszkając w w Ischgl jeździliśmy na nartach także do Samnaun. W drodze powrotnej, na grani gdzie jest granica austriacko-szwajcarska, jeździli na nartach celnicy i sprawdzali co się ma w plecakach, czy się nie przemyca ze strefy bezcłowej zbyt dużych ilości alkoholu lub papierosów. Mnie też sprawdzali, ale znaleźli tylko kanapki i termos z herbatą ;-)
Muszę się tam kiedyś wybrać latem. Podoba mi się takie Wasze wspólne rodzinne wędrowanie.
Pozdrawiam,
andred

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 25.04.2014 18:13

Jak tam pięknie, cudne widoki Nam zaserwowałaś, serducho przyśpieszyło mi przy oglądaniu galerii:) Mnóstwo pięknych kadrów łącznie z krowami:) Gratulacje dla dzielnego malucha:)
Pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!