m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Pierwszy dzień, pierwsze zwiedzanie. Świątynia Małp. Od razu rzuca mi się w oczy wielobarwność ubrań oraz różnorodność urody Nepalczyków. Nepal to dziesiątki grup etnicznych, posługujących się w sumie 92 językami, żyjących wspólnie, w ogromnej tolerancji dla języka, kultury i religii. Dzieci podbiegają do zatrzymujących się autokarów, cieszą się z każdego podarunku. Żebrzące dziewczynki pozwoliły się sfotografować, choć niczego ode mnie nie dostały. Nie chciałam dawać pieniędzy, a zabawki i słodycze zostały w autobusie. 
Potem ludzie z mojej grupy dali mi flamastry i słodycze, ale dziewczynek niestety nie było już w miejscu, gdzie wcześniej je spotkałam.
Zauroczyła mnie dziewczynka, będąca wizytówką poprzedniej galerii - tutaj w wersji „lekko skonsternowanej”. Teraz nie mogę odżałować, że nie zdobyłam się wtedy na to, żeby ją wziąć na ręce i przytulić choć przez krótką chwilę. 

Dzieci są wszędzie takie same, najpierw zabawa i zaczepianie małp, później strach i łzy..
Częsty, i jakże niezwykły dla mnie widok, to Sadhu,  wędrowni asceci, którzy wyrzekli się dóbr doczesnych, dążą do wyzwolenia z kręgu życia i śmierci poprzez medytację i życie w ubóstwie. Religijne uniesienie młodych mnichów wiodących niewyobrażalne dla nas życie. Nepal, to jeden z najuboższych krajów świata., większość ludzi żyje tu za półtora dolara dziennie. 

Ludzie mimo skromnych warunków są uśmiechnięci i zadowoleni. Opieka medyczna oraz pomoc socjalna w Nepalu nie istnieje, według naszego pilota na cały Nepal przypada tylko 5000 łóżek szpitalnych( 26 milionów mieszkańców)
Leki są bardzo tanie, rzadko się je kupuje , o wizycie u lekarza nie wspominając. Pomocy szuka się często, zwłaszcza w górach u szamanów. Nigdy, nigdzie nie widziałam tylu pięknych ludzi jak w Nepalu i Indiach. Zadziwia  
stan ich zębów, są białe, równe i zdrowe. Spontaniczna radość typowa dla mieszkańców tego kraju. Wiadoma rezygnacja ze wszystkiego. Nie mają domów, rodzin, pieniędzy. Ludzie są wytrwali, życzliwi, spokojni, krzyk, agresja jest tutaj postrzegane jako brak dobrego wychowania.
Moje ulubione zdjęcie. Uroda tej kobiety, jej uśmiech to kwintesencja subtelności i delikatnego czaru. Moje zdjęcie niestety niedostatecznie je ukazuje. W rzeczywistości była o wiele piękniejsza. Na twarzy tej kobiety czas z godnością wyrzeźbił swój ślad. Tytuł moich prezentacji Barwy nie jest przypadkowy. To najbardziej ciekawy i inny kraj jaki widziałam, mnogość urzekających wrażeń jakie oferuje
trudno oddać zarówno obrazem jaki i słowem. Z ogromną przyjemnością zaglądam w różne zakamarki, tutaj zakład krawiecki i jakaż śliczna młoda dziewczyna.
Typowe nepalskie danie to ryż z soczewicą i warzywami przyprawione 
curry. Mnie kuchnia w Nepalu i Indiach bardzo smakowała, szczególnie w wersjach pikantnych, musze powiedzieć, ze hotele w których mieszkaliśmy karmiły nas bardzo dobrze
Średnia życia to 60-62 lat.
W czasie pobytu nie byłam ani razu w restauracji ani barze. Szkoda mi było na to czasu. Ale tutaj zrobiłam wyjątek, powodem była wyczerpująca się bateria. Usiadłam obok mnicha z Chin ( dlaczego?), on nie mówił po angielsku, ja nie mówię po chińsku, ale świetnie się dogadaliśmy po japońsku, czyli jako-tako. Pokazywaliśmy sobie zdjęcia, on pokazał mi nie tylko przepiękne tybetańskie krajobrazy, ale również coś, co mnie zszokowało. Były to drapieżne ptaki żerujące na ludzkich zwłokach ( buddyjska i zaroastryjska forma pochówku tzw. pogrzeb powietrzny). 

Jedzenie spożywa się palcami, po powrocie z Nepalu ulubionym daniem w moim domu stał się kurczak masala w sosie z mleczka kokosowego. To zdjęcie nosi tytuł chodząca trawa .
Wiele towarów dźwiga się po prostu na własnych plecach. Nepalczycy potrafię unieść po 50 kg.
Podczas jednego z postojów udało mi się podobnie jak na Gozo wejść do przypadkowego nepalskiego domu 
(opiszę to w kolejnej galerii). 
Na zdjęciu nestorka rodu.
A to współmieszkanki, podczas porannej toalety i zwyczajowych czynności w gospodarstwie. Ślicznotka z zabawką. W pięknych oczach wielu Nepalczyków można zatonąć. Analfabetyzm wynosi w mężczyzn 37 % , a u kobiet 65% Zarówno w Indiach jak w Nepalu małżeństwa aranżowane są przez rodziców. Narzeczeni muszą pochodzić z tej samej kasty i posiadać podobny status majątkowy. O ile zmienia się to powoli w wielkich miastach, o tyle na wsi jest ponoć niemożliwe. Ta para, obojętnie w jaki sposób została dobrana, miała najwyraźniej szczęście. Czuć było ich radość płynącą ze wzajemnego obcowania. Azjaci są najczęściej niscy i drobni. Mają małe, śmiejące się oczy. W naszym mniemaniu nie są atrakcyjni. Ten Nepalczyk stanowi dla mnie absolutne zaprzeczenie tej teorii. Męski i przystojny.
Prawda, że piękna? Będąc zmęczonym, można się położyć i odpocząć wszędzie. Z ciekawością zaglądałam także za ich domy, oto jedno z podwórek i wzruszający widok 
jaki tam zastałam. Zastanawia mnie co ta kobieta i po co miała na głowie, było bardzo ciepło.
Dziewczynki mieszkające na terenie rezerwatu słoni w Chitwan Parku. Bardzo często nie ma bieżącej wody. Życie toczy się wokół studni. 40% ludności żyje na granicy skrajnego ubóstwa. 


Ta czarnulka, siedząca z przodu, to niedobre dziewuszysko było. Jak podeszłam do niej i do innych dzieci, to najpierw łypnęła na mnie swoimi czarnymi oczyma, a jak chciałam jej zrobić zdjęcie i dałam jej cukierki, to wydęła pogardliwie swoje urocze usteczka i chocolate, chocolate bez przerwy powtarzała. Dopiero jak jej dałam zabawkę to się uprzejma była uśmiechnąć, a i to bez wielkiego szału. 

W Nepalu panuje ogromne rozwarstwienie. Są bardzo bogaci i bardzo biedni. Ludzie z niższych kast nie mogą np. wykonywać zawodów przeznaczonych dla tych z wyższych kast. Dlatego też nie ma praktycznie żadnych szans na poprawę jakości życia.
90 % mieszkańców to rolnicy i robotnicy. Gdyby Lewis Carroll był Nepalczykiem i akcja „Alicji w krainie Czarów” toczyłaby się na dachu świata, być może ten magiczny las mógłby posłużyć za scenografię? Dziękuję za uwagę.

najbliższe galerie:

 
DOLINA KATMANDU
1pix użytkownik doris odległość 8 km 1pix
Nepal,  październik 2014r - suplement
1pix użytkownik satan odległość 11 km 1pix
Katmandu
1pix użytkownik wielkopolanka odległość 13 km 1pix
Nepal,  październik 2014r - cz. III
1pix użytkownik satan odległość 13 km 1pix
Barwy Nepalu
1pix użytkownik gabi odległość 14 km 1pix
Nepal. Nie tylko Himalaje
1pix użytkownik katii odległość 14 km 1pix

komentarze do galerii (58):

 
gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 07.02.2015 14:50

Witaj Martyna, ludzie w Nepalu uwielbiaja byc fotografowaqni, zyczę Ci abys tego sama kiedys doswiadczyla, pozdrawiam z Polskiego Busa,
Gabi

martyna użytkownik martyna(wpisów:943) dodano 05.02.2015 08:49

Gabi, super galeria ;) co do dziewczynki ze zdjęcia 5, to nie wiem czy by Cię nie ugryzła, gdybyś próbowała wziąć ją na ręce ;) przynajmniej taką ma minkę, taką warczącą ;) zaskakujące, że ludzie Ci tak chętnie pozowali, galeria świetna. Pozdrawiam

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 02.07.2014 09:38

Pozwoliłam sobie na obejrzenie Twojej galerii.
Super scenki z życia codziennego i jakże znajome!
Masz rację, mówiąc, że Nepal zachwyci każdego… Kraj jest uroczy, ma dużo do zaoferowania a i ludzie sympatyczni!

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 02.07.2014 09:05

Anmi, życzę Ci spełnienia marzeń, Nepal z pewnością Cię zachwyci, nie ma innej opcji,
dzięki za wizytę,
pozdr.

anmi65 użytkownik anmi65(wpisów:44) dodano 01.07.2014 17:35

super :) wyprawa do Nepalu to moje marzenie :) ale jestem dobrej myśli, bo podobno jak się czegoś bardzo chce to to można osiągnąć :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6834) dodano 11.05.2014 09:03

A ja Gabi wiem kiedy Ci obiecałam i caly czas o tym myślę :) i ja zawsze dotrzymuje słowa, wiec galeria będzie przed moimi urodzinami:)
Mam nadzieje że wyjazd będzie udany i nie będzie za często padać;)
pozdrawiam:)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 08.05.2014 12:41

Madeleine, oczywiście nie przymiotnik, barwy to podmiot, kompromitacja na poziomie szkoły podstawowej :(

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 08.05.2014 12:40

Anuus, szukałam też gwiazd na podobieństwo Twoich chińskich ślicznotek w bucikach na koturnach i rudych włosach, ale niestety takich nie znalazłam, chyba za słabo szukałam, dzięki za wizytę, fajnie, ze się podobało,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 08.05.2014 12:33

Madeleine, dziękuję za wizytę i słowa uznania, Nepal ma naprawdę wiele twarzy, nieprzypadkowo moje prezentacje tego kraju otrzymały w nazwie własnej przymiotnik : "Barwy". A tak na marginesie, w jednej z galerii o Bombaju polecałaś książkę City miasto Bombaj, ja oczywiście natychmiast wrzuciłam tą książkę w google - rzeczywiście super opinie, że jedna z najlepszych powieści o Indiach, recenzje spektakularne wprost, wypożyczyłam, niestety, nie dałam rady z tą książką, tak dużo wątków gospodarczo-politycznych, Madeleine, jak Ty takie książki czytasz, to powiem Ci szacun dla Ciebie, naprawdę,
pozdr.

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 07.05.2014 22:35

Przepiękna galeria. Podoba mi się Twój sposób patrzenia na otaczający świat, na ludzi.
Cudne portrety.
Pozdrawiam serdecznie:)

madeleine użytkownik madeleine(wpisów:1364) dodano 07.05.2014 21:28

Gabi, jestem tu już 5 raz ;) przepiękna prezentacja, jedna z najciekawszych odsłon Nepalu na naszym portalu.
Wszystkie portrety bardzo dobre, moje ulubione to 10, 20, 24, 26, 32, 33, 36, 40 i 41.
Gratuluję wspanialej wyprawy i pozdrawiam serdecznie :)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 07.05.2014 12:05

Nola, ja tez czekałam i czekałam, już odpuściłam, Ty wiesz o czym ja piszę, co mi obiecałaś, już nawet nie wiem kiedy. Teraz życzę Wam udanej Gruzji, bawcie się dobrze dziewczyny, i walczcie tam jak lwy,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 07.05.2014 12:00

Kordula, dzięki, to moja pierwsza galeria w takim rodzaju i mimo jej wielu niedociągnięć, przyznam, że sama sobie klikam " lubię ", zresztą mnie w Nepalu ludzie zauroczyli wyjątkowo,
dzięki za wizytę,
pozdr.

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6834) dodano 06.05.2014 21:59

Gabi czekam z niecierpliwością:-) Nepal to niesamowite miejsce:-)
pozdrawiam:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6141) dodano 06.05.2014 20:07

Takie galerie lubie najbardziej, ludzie przeciez stanowia o tym , czy miejsce ktore odwiedzilismy zapadnie nam w serce. Polubilas jak widze fotografowanie ludzi, mnie zawsze to cieszy najbardziej.
Nepal to miejsce , gdzie sie chce wracac. Spokoj i pogoda ducha, to charakterystyczne cechy Nepalczykow i to wlasnie pokazalas na swych zdjeciach. Z przyjemnoscia powrocilam tam , pozdrawiam :)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 05.05.2014 08:21

Dispar, Twoja uwaga dotycząca głębi ostrości słuszna jak najbardziej, problem w tym, że z tego co pamiętam, miałam ustawiony aparat na półautomat.
Priorytetem było przedstawienie postaci bądź twarzy " wprost" - nie z boku, nie z tyłu, lecz tak aby był również kontakt wzrokowy oraz aby wyrażały one jakiekolwiek uczucia bądź ekspresję. Jak wiesz, moja przygoda z fotografowaniem zaczęła się tak naprawdę kilka miesięcy temu. Nawet gdybym bardzo chciała nie udałoby się w warunkach tej wycieczki i przy mojej marnej wiedzy fotograficznej zrobić tego inaczej. Widziałam wiele galerii na portalu, gdzie przedstawiano ludzi, ich twarze bądź postacie, niestety często wedle zasady" pełno nas, a jakoby nikogo nie było".
Cieszę się, ze galeria podobająca, wybrane zdjęcia przez Ciebie są również moimi ulubionymi.
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 05.05.2014 08:08

Bartak, dziękuję za uznanie, ci ludzie nie zawsze byli uśmiechnięci, świadomie wybierałam zdjęcia, super, ze Ci się spodobało,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 05.05.2014 08:07

Przemysław, masz rację, takich oczu się nie zapomina, często zerkam na dziewczynkę i tak jak napisałam, żałuję, ze choć przez chwilę jej nie dotknęłam,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 05.05.2014 08:06

Irena, dziękuję za wizytę, cieszę się, ze portrety przypadły do gustu,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 05.05.2014 08:05

Nola, dzięki za wizytę i miłe słowa, jeszcze jedna galeria powstanie, choćby dlatego, ze zawiera specjalną dedykację dla Ciebie, czekam na Waszą Gruzję,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 05.05.2014 08:04

Anusia, dziękuję za wizytę i miłe słowa, dzieci faktycznie wszędzie są urocze. Myślę, ze Ty, Twoja wrażliwość oraz ciepło, które czuję mimo, że się nie znamy tak naprawdę, również pozwoliłoby Ci na " dotarcie" do otaczających Cię, nieznanych ludzi,
pozdr.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 05.05.2014 04:46

I o to chodzi.
Tyle uśmiechów. Świat potrafi jednak być piękny.
20,25,32,38,44,47- najbardziej podobające.
Przy portretach może przydałaby się mniejsza głębia ostrości.
Podobająca galeria. Pozdrawiam serdecznie przed świtaniem:)

bartak użytkownik bartak(wpisów:936) dodano 05.05.2014 00:07

Gabi, nie wiem, czy ci ludzie, na co dzień są tak szczerze uśmiechnięci, ale z pewnością Ty sama zjednujesz ich sobie, nawet bez dodatkowych cukierków, zabawek itp. Z przyjemnością oglądam takie galerie, naturalność ludzkich twarzy i ciekawy opis, a co do stanu uzębienia to, jak mówi mój znajomy "gena nie wydłubiesz",
pozdrawiam :)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6381) dodano 04.05.2014 23:18

Buźka nr 5 nawet bez opisu znajoma. Takich oczu się nie zapomina...;))

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 04.05.2014 15:51

Anek, cieszę się, ze Ci się podoba, ludzie tam rzeczywiście z reguły bardzo życzliwi i pogodni, niemniej jednak zdarzały się sytuacje niechęci i odmowy, także to też nie jest tak jednoznaczne, natomiast ich życie, faktycznie ubogie i surowe,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 04.05.2014 14:49

Baracudo, a kto dla mnie od początku był niedoścignionym wzorem? mam Ci cytować to wszystko co zawsze pisałam na Twoich prezentacjach? że barwnie, że ciekawie, że przekrojowo? daj spokój, świat zwariował, jak Ty mi piszesz, ze uwielbiasz takie galerie jak moja, dzięki wielkie, naprawdę!
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 04.05.2014 14:42

Tomek-Gdynia, dzięki za Twoje miłe słowa, taki fotograf jak Ty stworzy tam z pewnością fantastyczną prezentację, jedź i to jak najszybciej, będzie co podziwiać,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 04.05.2014 14:35

Tama, zgadzam się z Tobą, Tam radość dzieci jest ogromna, bo one mają bardzo niewiele. Trzeba też być ostrożnym przy rozdawaniu różnych prezentów w sytuacjach kiedy jedna dziewczynka dostaje super lalkę, a druga np. tylko piłkę, to wiesz jak to się kończy. Ja miałam ogromną torbę, ogromny plecak podręczny, np. książki i cukierki dałam na lotnisku komuś innemu, bo ciężkie, ja wiem, ze to ich życia nie zmienia, ale tak fajnie było widzieć ich radość, które dzieci nie lubią czegoś dostawać, się takie jeszcze nie narodziły,
pozdr.

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3055) dodano 04.05.2014 14:05

niesamowita galeria portretów....gratuluję i pozdrawiam....

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6834) dodano 04.05.2014 11:50

Świetna galeria:) Piękne portrety, oczy mają hipnotyzujące, a zęby naprawdę białe:)
Ale dane, które przytaczasz przerażające...
Czekam na następne odsłony Nepalu, kraju który mam nadzieję uda mi się niedługo odwiedzić:)
pozdrawiam:)

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 04.05.2014 11:40

Gabi mam wrażenie, że potrafisz w bardzo prosty, przyjazny sposób dotrzeć do ludzi. Widać to na fotkach i w Twoich relacjach. Czarne oczy tych ludzi są obłędne. Dzieci urocze, jak wszędzie. Mimo biedy, trudnych warunków ludzie chyba są szczęśliwi. Może dostrzegają rzeczy, których my nie widzimy. Bardzo ciekawą podróż miałaś. Pozdrawiam

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2751) dodano 03.05.2014 21:59

Bardzo podoba mi się ta galeria, Ci ludzie tak pogodni, uśmiechnięci...mimo ze żyją biednie i są wykorzystywani przez wszystkich wokół. Pozdrawiam :))

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 03.05.2014 21:17

Takie galerie to uwielbiam... widać, że autorka jest otwarta i ciekawa świata, a "świat" rewanżuje się uśmiechem:))) Pięknie uchwycone chwile....
Pozdrawiam Gabi;)

tomek-gdynia użytkownik tomek-gdynia(wpisów:317) dodano 03.05.2014 20:38

Dla mnie najfajniejsza focia 32 i 47 :)
Poza tym widać na zdjęciach, że miejscowi są bardzo otwarci. Fajna , uśmiechnięta galeria.
Kiedyś tam też dotrę..

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 03.05.2014 19:32

Gabi, te zabawki to na pewno była mega radocha dla tych dzieci. Takie podarunki w tak ubogich krajach to sama przyjemność rozdawać, a i obdarowujące polskie nastolatki też coś dobrego z tego wyniosą :)

ak użytkownik ak(wpisów:6367) dodano 03.05.2014 19:06

to ja dziękuję za wspaniałe portrety :)
i serdecznie pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 03.05.2014 19:05

Paweller, ja tą armatę z trudem utrzymywałam, w życiu Mariana bym tego nie zamieniła na mój aparacik mimo jego marnego zoomu. Ja też kiedyś myślałam, że nie miałbym odwagi celować komuś aparatem wprost w twarz, nigdy tego nie robiłam to i skąd miałam wiedzieć, uwierz mi, to mega wciąga, taki kontakt jest naprawdę fajny,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 03.05.2014 19:02

Ak, dzięki
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 03.05.2014 19:01

Tereza, bardzo Ci dziękuję za miłe słowa,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 03.05.2014 18:58

Markopol, tego aparaciku to ja bym za darmo nie chciała. Nie wiem ile ważył. No chyba, że w pakiecie z tragarzem i kimś kto by to ustawiał. Domostwo w którym byłam jest relatywnie na warunki Nepalu zamożne. Ja się zgadzam z Tobą, że takie kontakty są super, w Nepalu byłam w sklepie dwa razy, raz jak kupiłam córce " firmowy" ciuch i raz jak kupiłam bardzo piękny wyrób rękodzielniczy, to tyle, aha jeszcze herbaty i przyprawy, a w knajpie to tylko tej, z powodu ładowania, na przyszłość muszę kupić po prostu drugą baterię,
dzięki za wizytę,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 03.05.2014 18:47

Satan, ja Cię proszę o zrobienie każdemu z królewskich miast osobnej galerii, oprócz tego ludzie i krajobrazy, będzie co czytać i oglądać, znam przecież Twoje galerie,
wiem co piszę, dzięki za wizytę,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 03.05.2014 18:46

Harmony, dzięki za Twe uznanie, ale jestem pewna, ze dałabyś sobie świetnie radę, co nie zmienia faktu, ze fajnie mi się czyta takie słowa,
dzięki,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 03.05.2014 18:43

Tama, ta dziewczyneczka jest też po prostu bardzo ładna, ja mam zdjęcia dzieci innych, no nie ma tego wrażenia, niestety. Jeżeli chodzi o nawiązywanie kontaktów z ludźmi ogólnie, to ja rzeczywiście nie ma tym problemu, potrafię rozmawiać z każdym, może dlatego, ze lubię ludzi i .... siebie :) lubię się też wpraszać na salony ...,
Potwierdzam, pojechałam ze sporą ilością zabawek mojej córki i jej dwóch innych koleżanek, także dokupiłam tylko mazaki i cukierki, hitem wszystkich zabawek był różowy kucyk pony z wielką grzywą, dostała go muzułmanka w Indiach,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 03.05.2014 18:31

Andred, Ty w niedzielę ja w sobotę, pamiętasz naszą umowę? powiem Ci tak: jeżeli chodzi o fotografowanie ludzi w takim kraju jak Nepal, to to sama przyjemność była dla mnie, mogłabym tak chodzić w nieskończoność i ich fotografować, rozmawiać, śmiać się, bawili się tym oni, bawiłam się i ja, pierwszy raz w życiu przeżyłam cos takiego, nie powiem BARDZO mi się to spodobało, natomiast problemem mojego nowego aparatu jest relatywnie bardzo słaby zoom, dzięki za uznanie,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 03.05.2014 18:20

Wielkopolanko, to zobacz jaki ten świat jest mały, faktycznie, aczkolwiek u Ciebie ona znacznie młodziej wygląda, czas jest nieubłagalny wszędzie, niestety, byłaś tam to rozumiesz mój zachwyt tym krajem,
dzięki za wizytę i miłe słowa,
pozdr.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 03.05.2014 18:18

Gabi - taką armatą to można by pół Nepalu ściągnąć, oczywiście nie ruszając się z miejsca:)))
Ja, podobnie jak parę osób na tym portalu, nie mam śmiałości fotografować ludzi, albo po prostu tego nie potrafię ..., ale w takim miejscu to nawet byłoby grzechem ich nie uwiecznić:)
Pozdrawiam.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 03.05.2014 18:17

Achernar, dzięki, fajnie czytać, ze Ci się podobało,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 03.05.2014 18:16

Margo, dzięki za wizytę, zgadzam się, podróż bardziej niż ciekawa,
pozdr.

ak użytkownik ak(wpisów:6367) dodano 03.05.2014 18:13

wspaniałe zdjęcia .... dycha !

tereza użytkownik tereza(wpisów:3951) dodano 03.05.2014 17:43

Super fotki,ciekawa relacja,piękna przygoda.Pozdrawiam:)

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 03.05.2014 16:02

No,no,no,ale masz aparacik :):):)
Pochwalę się,też mi się udało wejść do mieszkania w Nepalu.Zaprosiła mnie matka z synkiem i nie chcieli nic oprócz wpisu do zeszytu z jakiego kraju jestem,miasta i jakie mam imię.Oni nie znali języka polskiego a ja nepalskiego ,a i tak pogadaliśmy sobie pół godziny na migi no i po japońsku.:)To o wiele ciekawsze niż sklepy czy restauracja.Jestem ciekaw jak wyglądało domostwo w którym Ty byłaś.
Ja lubię takie fotografie ,chociaż sam nie robię zbyt dużo takich zdjęć .
Pozdrawiam

satan użytkownik satan(wpisów:3304) dodano 03.05.2014 14:32

Super. Też liczę na podobne ujęcia.. :-D

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 03.05.2014 13:10

Bardzo sympatyczna, radosna galeria :) Ja nie mam takiej śmiałości, jak Ty, do fotografowania ludzi. Świetnie sobie z tym radzisz, a efekty ogląda się z przyjemnością :) Pozdrawiam :)

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 03.05.2014 12:00

Ta mała ze zdjęcia 5-tego jest bardzo fotogeniczna, mina też ciekawa. Ona ma taką buzię, że można byłoby jej całą galerię poświęcić z przeglądem min.
Dziewczynka z 33 od Was dostała tę lalkę? Widać szczerą dziecięcą radość a w oczach taką pogodność.
Ciężkie to ich życie i ten brak perspektyw - przygnębiające.
Galeria bardzo ciekawa, widać że nie masz problemu z nawiązywaniem relacji z ludźmi jako obiektem fotograficznym. Bardzo jestem też ciekawa Twojej wizyty w czyimś domu, znów się Gabi wprosiłaś na salony ;) Muszę też tak kiedyś spróbować, bo to ciekawe doświadczenie, takie - od kuchni.
Pozdrawiam :)

andred użytkownik andred(wpisów:4776) dodano 03.05.2014 11:09

Gabi, w taką pogodę jak dziś nic lepszego nie można zrobić, jak obejrzeć Twoją galerię.
Wiem jak trudno fotografuje się ludzi, nawet jak się na to zgadzają, to i tak nie jest łatwo.
Świetne zdjęcia pokazałaś.
Pozdrawiam,
andred

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1967) dodano 03.05.2014 10:39

Wspaniała odsłona nepalskiego życia! piękne zdjęcia i ciekawe opisy! panią z 10 zdjęcia mam w swojej galerii z Bhaktapuru!
pozdrawiam serdecznie:)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5697) dodano 03.05.2014 10:34

Chciałem Ci dać "10", ale nie ma, niestety, takiej możliwości. Świetna galeria. Pozdrawiam.

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 03.05.2014 10:14

Barwni i uśmiechnięci ludzie, mimo trudów codziennego życia. Jakże odmienni od nas.
Bardzo ciekawą podróż odbyłaś. Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!