m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Stepancminda, do niedawna nazywana Kazbegi i tej nazwy najczęściej używa się do tej pory, to nieduże miasto, do którego przybywają wszyscy chcący wejść na Lodowy Szczyt, jak się mówi o górze Kazbek. My też tylko z tego powodu tam dotarliśmy, bo samo miasteczko ma tylko jedną zaletę, jest malowniczo położone w otoczeniu gór Wysokiego Kaukazu. Poza tym nie ma zbyt wiele do zaoferowania. Architektura nieciekawa, poza nielicznymi wyjątkami jak np. tym wiekowym domem, który lata swojej świetności ma już dawno za sobą. Najciekawszym miejscem jest muzeum poświęcone pisarzowi Aleksandrowi Kazbegi, który pochodzi z tego miasta (wiadomo od kogo jego nazwa) oraz miejscowemu alpinizmowi. Muzeum leży koło cerkwi, gdzie pochowany jest pisarz. Ważnym i charakterystycznym miejscem w Kazbegi jest sklep Google. W nim zaopatrują się niemal wszyscy przybywający do miasteczka.
Będąc w Stepancminda postanowiliśmy zobaczyć też okolicę i udaliśmy się do Wodospadu Gveleti o wysokości 40 metrów. Rozbryzgująca się woda mile chłodziła, bo tego dnia było bardzo ciepło. Natępnie przejechaliśmy Gruzińską Drogą Wojenną do granicy gruzińsko - rosyjskiej, dokładnie do Cerkwi Archaniołów Michała i Gabriela. Granicę też widać, bo wdrapaliśmy się ponad cerkiew. Oczywiście dla lepszych widoków :) Prace budowlane na zewnątrz cerkwi jeszcze trwały, ... ... ale wnętrza były otwarte dla wiernych i zwiedzających. Powrót do Stepancminda Wąwozem Dariali, który jest częścią Drogi Wojennej. Kolejny dzień był przeznaczony na aklimatyzację. Wybraliśmy się do wsi Juta,  następnie Doliną Sno na przełęcz w Masywie Chaukhi, skąd mogliśmy podziwiać lodową czapę celu naszej wyprawy.
Wspinaczka była trochę męcząca, zwłaszcza, że tego dnia słońce nas nie oszczędzało. Jednak warto było dla takich widoków. Masyw Chaukhi ze swoimi strzelistymi szczytami przypomina Dolomity i to jedno z ładniejszych miejsc trekkingowych w Gruzji. Przerywnik dla miłośników kwiatów :) A tutaj już na kempingu Zeta z widokiem na masyw, który tego dnia zobaczyliśmy z bliska. Na kempingu posililiśmy się, tak jak i te piękne konie (tylko czym innym :)) i powróciliśmy do Stepancminda, bo następny dzień to planowana wyprawa na Kazbek. Ranek zapowiadał piękny dzień. Lodowy Szczyt prezentował się bardzo przyjaźnie, ...
... więc po podjechaniu koło Cminda Sameba ruszyliśmy z wysokości 2710 m do stacji meteorologicznej na wysokość około 3650 m n.p.m. Początkowo cel naszej wyprawy pozostawał w ukryciu, ale jak się już ukazał, to zrobił piorunujące wrażenie.


Szczyt wznosi się na wysokość 5033 albo 5047 metrów (z różnymi wysokościami się spotkałam) i jest trzecim najwyższym szczytem w Gruzji, po Shkhara - 5193 m i Dzhangi-Tau - 5051 m. Kazbek jest nieaktywnym wulkanem, jego ostatnia erupcja miała miejsce około 750 lat p.n.e.. Jakoś szczególnie lubię wulkany, może dlatego, że wyglądają bardzo majestatycznie. 
Zresztą sami zobaczcie, jego wyniesienie to około 2350 m. Po ponad czterech godzinach wędrówki pojawia się Lodowiec Gergeti spływający po lewej stronie od szczytu. Trekking do lodowca jest jednym z najpopularniejszych w Gruzji.
Lodowiec ma 8 km długości, 7 km szerokości i spływa niemal ze szczytu do wysokości 2950 m. A tutaj jesteśmy już u jego czoła. Do przebycia go nie są potrzebne raki. Bez nich bez problemu go pokonaliśmy, choć na tym zdjęciu wygląda niedostępnie. Widok na Kazbek, który po południu jest zazwyczaj w chmurach oraz stację meteorologiczną, która w okresie wspinaczkowym trwającym od czerwca do połowy października pełni rolę schroniska. Warunki do spania w stacji nieszczególne i przyjemniej jest spędzić noc w namiocie. Może nie zawsze, ale o tym później. Po około siedmiu godzinach i pokonaniu 1900 metrów przewyższenia (Stepancminda leży na wys. 1750 m) docieramy pod stację meteo. My z plecaczkami, a konie z namiotami i cięższymi rzeczami. Dzięki temu trasę pokonaliśmy w jeden dzień.
Osoby idące z całym sprzętem często rozbijają namioty w połowie drogi, aby tam spędzić noc. Poza tym aklimatyzują się, bo pokonanie w pionie prawie 2 tyś. metrów w ciągu jednego dnia jest dość ryzykowne. My aklimatyzację zrobiliśmy dnia poprzedniego w Masywie Chaukhi. Wyszukaliśmy, według nas, dobre miejsce na rozbicie namiotu. Jego rozstawienie sprawiło nam trochę problemu, bo mocno wiało. Mąż przymocował go dla bezpieczeństwa kamieniami, co jak się okazało, bardzo się przydało. Noc w namiocie z pięknymi wieczornymi widokami. Następny dzień to znów aklimatyzacja i wspięcie się na wysokość ponad 4 tyś. m. Niestety nie zabrałam aparatu, nie chciało mi się go dźwigać, a szkoda, bo widoki były warte uwiecznienia. Kolejnej nocy miał się odbyć atak szczytowy. Ustaliliśmy pobudkę na 2:00, ale w nocy zaczęło się dziać. Przechodziła burza za burzą. Potężne podmuchy wiatru kładły nam namiot na twarz. Przytrzymywaliśmy go rękami i zastanawialiśmy się czy nam nie odfrunie, pomimo przytrzymujących go kamieni. Wyjście było przekładane z godziny na godzinę, aż do rana, kiedy to dowiedzieliśmy się, że innym członkom naszej ekipy przyszło spędzić pół nocy w stacji meteo, bo ich namioty zostały porwane przez wiatr. Była to niezapomniana noc, jakiej jeszcze w górach nie przeżyłam. Wejście na Kazbek wisiało na włosku, tylko ja z mężem i inna uczestniczka wyprawy byliśmy gotowi zostać na kolejną noc i spróbować zaatakować szczyt. Reszta grupy, po dwóch bezsennych nocach była wyczerpana i skłonna zejść do Stepancminda. Po przemyśleniach stwierdziliśmy, że też schodzimy, skoro większość tak chce i ruszamy na zwiedzanie, jak się okazało, przepięknej Gruzji.
Widocznie tak miało być, jak nie ta górka to inna. A dojście do stacji meteo też było fajną, niezapomnianą przygodą.
Na zdjęciu stacja meteo i Kazbek. A tam, gdzie widzieliście krzyż (dwa zdjęcia wcześniej) to pomnik upamiętniający Marię i Lecha Kaczyńskich, postawiony przez Solidarność w sierpniu 2012 roku. Widok na Masyw Ordzweri, na który niektórzy wspinają się dla lepszej aklimatyzacji przed wejściem na Kazbek. Lodowiec Gergetii, część naszej powrotnej drogi do Stepancminda. Wiadomo, że schodzenie jest znacznie szybsze niż wchodzenie i zajęło to chyba ponad 6 godzin, razem ze zwiedzaniem symbolu Gruzji. Lodowiec jest poprzecinany szczelinami, ale od stacji do miejsca, gdzie się kończy, są one niewielkie. ...
... Znów do pokonania rwący potok. Wody się trochę boję, więc skok przez rwący nurt to dla mnie wyzwanie :) Dzięki pomocy silnych męskich rąk udało się nie zmoczyć nóg. Mijamy kolejne wyprawy, w których udział bardzo często biorą Polacy, bo jakoś wyjątkowo lubią tę górę. Kazbek w aureoli, jak aniołek. Pomimo iż szczytu nie zdobyliśmy, to humory nam dopisywały, gdyż czekały na nas inne atrakcje Gruzji.
Chwila relaksu z widokiem na Cminda Sameba czyli klasztor i kościół Świętej Trójcy z XIV wieku. Piękne miejsce wybrano na symbol Gruzji. Na koniec smutny akcent. Nie każdy zdobywający Kazbek do nas wraca. Może ktoś zechce wesprzeć wyprawę poszukiwawczą. 
http://wspinanie.pl/2014/04/prosba-rodzicow-piotra-bogdanowicza-o-wsparcie-wyprawy-poszukiwawczej-na-kazbek/

najbliższe galerie:

 
Z Kazbekiem w tle
1pix użytkownik doracz odległość 2 km 1pix
Gruzja:  Trekking do lodowca Gergeti
1pix użytkownik magdalena odległość 4 km 1pix
Cminda Sameba
1pix użytkownik dispar odległość 8 km 1pix
GRUZJA-Kazbegi-. . . z Gergeti do Lodowca Ordzweri
1pix użytkownik irolek odległość 8 km 1pix
 Pocztówka z widokiem Świętej Trójcy
1pix użytkownik doracz odległość 8 km 1pix
Kazbegi
1pix użytkownik macko odległość 9 km 1pix

komentarze do galerii (99):

 
harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 26.08.2014 09:17

Mucha, dziękuję ... Jak widać jesteśmy z innych planet ;)
Pozdrawiam :)

mucha79 użytkownik mucha79(wpisów:163) - Użytkownik usunięty. dodano 22.08.2014 01:53

Za Twoje galerie nie da sie dawać 10 punktów...tu powinny być tysiące!!!! Jestem tu krótko ale twoje prezentacje zdecydowanie zajmuja od dziasiaj numer jeden!!!! Ci co daja mniej niż dziesięć są z innej planety!!!

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 02.06.2014 20:01

Burza to nic ciekawego, wiem coś o tym, ale jak długo się ją pamięta ;) Wrzucaj coś ze Swanetii, która faktycznie jeszcze niezadeptana. Oj pięknie tam ...

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6849) dodano 02.06.2014 19:45

No do lodowca bym sobie podreptała chętnie, bo teraz udało nam się dojść tylko do przełęczy;) Zresztą mało przyjemnie się szło w deszczu i w coraz większej mgle...,no a potem jeszcze ta burza... Ale za to w Swanetii było bosko... Uszba i Szchara pięknie się zaprezentowały:) Może lepiej żeby tych lepszych dróg nie budowali...teraz było całkiem spoko i przyjemnie bez dzikich tłumów;)
pozdrawiam:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 02.06.2014 16:24

Nola, Kazbek robi wrażenie, ale ja może mało obiektywna jestem, bo lubię wszelkie nierówności terenu ;) Do Gruzji koniecznie trzeba wrócić, na same góry to z trzy tygodnie trzeba planować. Jak zrobią porządne drogi w Swanetii, to z chęcią się tam wybiorę, bo mam niedosyt tego terenu. A Kazbek już widziałam i życzę, abyś Ty mogła go kiedyś ujrzeć i przynajmniej do lodowca sobie dodreptać :) Pozdrawiam :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6849) dodano 02.06.2014 16:17

Zaglądałam tu już tyle razy, ale jakoś nie zdążyłam nigdy nic napisać;)
Góry są piękne, niesamowite, ale też bardzo nieprzewidywalne i tak naprawdę wobec gór trzeba być bardzo pokornym...
Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę widoku na Kazbek!:) My przez 2 dni pobytu ani razu go nie widzieliśmy, cały czas straszna dupówa była z pogodą, ale nic to na pewno tam wrócę by w końcu zobaczyć:)
pozdrawiam:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 07.05.2014 22:36

Annuus80, dziękuję. Masz rację, wspomnienia bezcenne i na całe życie. Pozdrawiam serdecznie :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 07.05.2014 22:36

Olaf43, masz szczęście, mogłam Cię wykreślić z listy tych co nie pogratulowali ;) Pozdrawiam serdecznie :)

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 07.05.2014 22:30

Gratuluję galerii i wyprawy. Widoki super. Wrażenia pozostaną z Tobą na zawsze.
Pozdrawiam serdecznie:)

olaf43 użytkownik olaf43(wpisów:1520) dodano 07.05.2014 19:54

Cyba jeszcze nie gratulowałam ;) no to GRATULUJĘ ;))))
pozdrawiam...

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 06.05.2014 20:45

Dzięki Tom :) Pozdrawiam :)

tom użytkownik tom(wpisów:125) dodano 06.05.2014 20:37

naprawdę fantastycznie pokazane góry.

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 06.05.2014 20:26

Ulu, miło mi bardzo :) Pozdrawiam :)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 06.05.2014 20:23

Gratki, to bylo do przewidzenia, galeria , do ktorej sie z ochota wraca.Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 06.05.2014 20:22

Antala, dziękuję i zgadzam się, albo innym razem, albo inny szczyt :) Pozdrawiam :)

antala użytkownik antala(wpisów:1037) dodano 06.05.2014 18:39

Gratuluję pięknej wyprawy...Szczyt niezdobyty? Trudno, może następnym razem...

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 05.05.2014 22:41

Surykatko, bardzo dziękuję i życzę, abyś nie musiała zazdrościć i abyś mogła się tam zdrowa wybrać ! :) Pozdrawiam :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 05.05.2014 21:30

Gratuluję wspaniałej wyprawy i takiej też galerii. Powiem Ci tylko,że zazdroszczę. Strasznie bym chciała... ech...Widoki boskie, nie tylko te z aureolą :)
Pozdrawiam:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 05.05.2014 16:32

Nata14, Sniezka, dziękuję Wam bardzo :)
Noc nie była ciekawa, za to będę ją pamiętała do końca życia :)
Pozdrawiam Was :)

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3479) dodano 05.05.2014 16:22

Ślicznie:) Podziwiam nie tylko za zdjęcia, ale i za odwagę. Mnie by nawet do głowy nie przyszło żeby się wybierac na własnych nogach tak wysoko;) Pozdrawiam.

nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 05.05.2014 16:03

Szacun za samą trasę- to jednak duże przewyższenie . Nocka nie do pozazdroszczenia . Gratki za GT . Pozdrawiam. :)))

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 05.05.2014 14:09

Pipol, dziękuję :)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 05.05.2014 13:18

gratulacje

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 05.05.2014 12:08

Mała prośba do oceniających poniżej 10, aby zechcieli wskazać co mogę poprawić. Jestem laikiem z zakresu fotografii, a chcę się czegoś nauczyć :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 05.05.2014 12:03

Migot, dziękuję, miło słyszeć, że się podoba :) Szybkiej realizacji planów życzę, bo Gruzja to piękny kraj. Pozdrawiam :)

migot użytkownik migot(wpisów:305) dodano 05.05.2014 11:59

Pięknie opisana i sfotografowana wyprawa :) A u mnie Gruzja ciągle w planach, a takie relacje sprawiają, że chciałabym pojechać tam już jutro...! Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 05.05.2014 11:55

Andred, dziękuję bardzo :) Też masz Gruzję w planach? Pozdrawiam :)

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 05.05.2014 11:53

Bez GT i tak bym do tej galerii wracał. Gratuluję :-)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 05.05.2014 11:52

Margo, bardzo dziękuję i życzę, abyś mogła wejść, tam gdzie ja. Może jeszcze wrócisz do Gruzji i pogoda będzie łaskawa. Pozdrawiam :)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 05.05.2014 11:51

:))

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 05.05.2014 10:52

Ode mnie też gratulacje. Za piękną galerię i za to, że jak napisał Dispar, z obieżyświatowej bandy weszłaś najdalej. Dzięki GT będzie okazja jeszcze tu wrócić. Pozdrawiam.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 05.05.2014 10:24

Super! Od razu mi radośniej, a będzie jeszcze bardziej jak wzejdzie słońce i zrobi się kolorowo...;)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 05.05.2014 09:44

Dopasowałam się do sytuacji, jaka jest na portalu ;) Paski .... Dobra, wracam.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 05.05.2014 09:41

Pokraczę inaczej: średnio podoba mi się nowy awatar. A średnio, tzn - wcale.
Poprzedni był wyraźny, personalny, miał charakter.
A ten?? Jakiś taki pasiasty.
A pasiaki niekoniecznie dobrze mi się kojarzą...:((

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 05.05.2014 08:34

Anusia_osia, dziękuję. Dla tak miłych osób, jak min. Ty warto na OŚ coś wstawiać. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 05.05.2014 08:32

Dispar, czuję się podwójnie wyróżniona słysząc od Ciebie, że "zasłużone wyróżnienie" :) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 05.05.2014 08:31

Przemku, dobrze kraczesz ;) Dziękuję. Czekam na te Twoje góry :) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 05.05.2014 08:29

Paweller, dziękuję, trafiło się jak ślepej kurze ziarno ;) Pozdrawiam serdecznie :)

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 05.05.2014 06:24

Gratulacje, będzie miło przez najbliższy tydzień.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 05.05.2014 04:49

Gratuluję. Zasłużone wyróżnienie.
Pozdrawiam:)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 05.05.2014 00:11

Nieśmiało wspomnę, że wcześniej rzucę okiem na Góry Retezat, ale niestety, tylko z dolin: te górki są już dla mnie raczej za ostre.
A w ogóle, jest już po północy i widzę, że znowu coś wykrakałem...;)
Gratuluję jeszcze raz!

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7611) dodano 05.05.2014 00:09

Harmony ..., gratuluję kolejnej GT i serdecznie pozdrawiam:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 04.05.2014 23:22

Zerknęłam na Góry Parang i widzę, że się w piękne miejsce wybierasz. Na ten rok mam już inne plany, ale Rumunia kusi :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 04.05.2014 23:20

Widzę, że chyba nie tylko wielbicielem, ale specjalistą od roślin jesteś :) Dzięki za łacińską nazwę.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 04.05.2014 23:07

Tę "szwajcarską" pamiętam: Gentiana punctata. A ta, dokładnie jaka to jest - nie wiem: trochę za mało widzę. Ale może spotkam taką gdzieś w Górach Parang. Jeszcze 51 dni...;))

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 04.05.2014 22:43

Przemku, kwiatki również dla Ciebie :) Fajnie, że podałeś ich nazwę, bo nie byłam jej pewna i dlatego też nie wpisałam pod zdjęciem, a goryczka też bardzo mi się podoba. Jej inna odmiana jest w galerii szwajcarskiej. Dziękuję ;) Pozdrawiam :)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 04.05.2014 17:18

PS: kwiatki, rozumiem, że m.in. także dla mnie jako ich miłośnika - piękne. Goryczki, uwielbiam je...

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 04.05.2014 17:15

Chyba nic nie powiem, bo znowu zapytasz skąd ja to wiem? A wiem. Gratuluję...;)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 04.05.2014 12:22

Barcuda, ja też poczaruję, bo chcę, abyście miały jak najlepszą pogodę do zwiedzania i robienia zdjęć :) Pozdrawiam serdecznie :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 04.05.2014 12:21

Gabi, dziękuję bardzo za te wszystkie miłe słowa :) Pozdrawiam serdecznie :)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 03.05.2014 21:23

Dziękuję:)Też jestem czarownicą i wzięłam się za swoją pracę, żeby Nola nie była zawiedziona bo obiecałam słońce:)))

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 03.05.2014 19:08

Harmony, szacun. Dla Waszej wspólnej pasji, dla całej imprezy, która jest dla mnie z gatunku tych ekstremalnych, i wreszcie dla Ciebie, ze potrafisz to tak pięknie sfotografować, a swoje wrażenia tak ciekawie przelać na papier.
pozdr.
Gabi

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 02.05.2014 23:13

Marek, jak widać góry bardziej atrakcyjne niż kamienice ;) Pozdrawiam :)

marekpic użytkownik marekpic(wpisów:629) dodano 02.05.2014 23:10

wow 20 głosów i tylko jedna 9 pozazdrościć no ale widoki są cudne

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 02.05.2014 21:26

Wielkopolanko, wystarczy, że ja miałam zadyszkę w czasie trasy ;) Dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 02.05.2014 21:23

Margo, na pogodę nie ma mocnych i czarowanie nie działa. Miło, że wpadłaś. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 02.05.2014 21:22

Anusia_osia, i tak daleko zaszłaś. Do lodowca są najładniejsze widoki. Fajnie, że zwróciłaś uwagę na fot. 47 :), bo Kazbek z tą chmurką uroczy, choć w nocy taki nie był ;) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 02.05.2014 21:20

Tereza, Rozmusiaku, bardzo dziękuję. Pozdrawiam Was :)

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1982) dodano 02.05.2014 19:10

Piękna przygoda i wspaniale zaprezentowana! przepiękne widoki! zaoferowałaś urokliwy spacer bez zadyszki! bardzo bardzo podobało się!
gratuluję i pozdrawiam:)

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 02.05.2014 19:04

A ja nawet nie doszłam do Gergeti, też przez pogodę, która nie była dla nas łaskawa. Świetna wyprawa. Pozdrawiam.

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 02.05.2014 18:51

Fajnie znów wrócić. Widoki i wyprawa są warte wysiłku. Mi było dane tylko dojść do lodowca. ale i tak jest to niezapomniane doświadczenie.
Fotka 47 urokliwa. Pozdrawiam

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4953) dodano 02.05.2014 16:17

Harmony ... szacun !
Pozdrawiam.

tereza użytkownik tereza(wpisów:3975) dodano 02.05.2014 16:13

Widoki przepiękne,super zdjęcia.Jestem pod wrażeniem wyprawy.Pozdrawiam:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 02.05.2014 15:10

Pszem, cieszę się, że tutaj zajrzałeś i że Ci się spodobało :) Pozdrawiam :)

pszem użytkownik pszem(wpisów:78) dodano 02.05.2014 13:44

Super wyprawę i przygodę nam przedstawiłaś. Bardzo ciekawa galeria a widoki przecudne

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 02.05.2014 12:02

Irena, miło, że dołączyłaś do wędrówki. Dziękuję i pozdrawiam :)

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3055) dodano 02.05.2014 11:32

ciekawa wyprawa....super foty...fajnie się z Tobą wędrowało....pozdrawiam serdecznie....

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 02.05.2014 11:32

Gdybyś jeszcze nie znał, to polecam stronę: http://www.wdolomitach.pl/
Jedz szybko, to będzie co oglądać :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7611) dodano 02.05.2014 11:27

Kiedyś też pojadę w Dolomity ..., a potem będę tam wracał, wracał i wracał:)))
W chwili obecnej zaopatrzyłem się w ciekawą książkę o Dolomitach, jak ogarnę temat i uzbieram trochę kasy, to tam jadę:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 02.05.2014 11:22

Paweller, są takie miejsca, gdzie trzeba wracać, np. do Barcelony, którą pięknie zaprezentowałeś, też kiedyś wrócę. Dolomity też kiedyś jeszcze odwiedzę. Chętnie bym pojechała jeszcze do Gruzji, ale już nie na Kazbek, ale na kilka tras trekkingowych.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7611) dodano 02.05.2014 11:17

Fakt, jest wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć ..., ale uważam, że są też takie miejsca, w które trzeba wrócić ..., ja chyba lubię wracać, nawet często mi się to zdarza:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 02.05.2014 11:12

Anek11, o tak, lista baaardzo długa :) Napisałam: raczej, bo jest kilka miejsca, ale w Polsce, w których byłam kilka razy. Pozdrawiam :)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2751) dodano 02.05.2014 11:05

Harmony też lista długa miejsc...nie wracasz? a ja mimo wszystko w niektóre ciągnę...Pozdrawiam

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 02.05.2014 10:51

Tama, dzięki za link. Kiedyś już natrafiłam na tą relację, jeszcze przed wyjazdem na Kazbek, teraz jeszcze raz ją przeczytałam. Mieli baaaardzo dużo szczęścia, mało pokory do gór... Opis ich wyprawy powinien być ostrzeżeniem, a nie zachętą do zdobywania Lodowego Szczytu. Pozdrawiam, Renata :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 02.05.2014 10:41

Andred, dzięki. No właśnie, pewnie tak miało być, choć na początku żałowałam, że nawet nie próbowaliśmy ataku na szczyt, ale potem pomyślałam, że może i dobrze, bo jeszcze wpadałabym w jakąś szczelinę. Mieliśmy iść powiązani trójkami dla asekuracji, ale wolę nie ryzykować, bo mam do kogo wracać. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 02.05.2014 10:38

Dispar, dziękuję bardzo :), ale dzielni to są dla mnie np. Wielicki albo Kurtyka. Ja tylko bardzo lubię góry, a i najwyżej z obieżyświatowców nie byłam, bo widziałam galerię z miejsca, w które także chcę kiedyś pojechać. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 02.05.2014 10:35

Anek11, nie pojechałam już potem na Kazbek. Mam w planach do odwiedzenia jeszcze tyle miejsc, że nie będę raczej wracała tam, gdzie już byłam. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 02.05.2014 10:33

Jarek4441, Afrodyto, Marcin1980 dziękuję Wam za wizytę i miłe słowa. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 02.05.2014 10:32

Baracuda77, byliśmy w sierpni i mieliśmy rewelacyjną pogodę. Zawsze mówię, że czaruję, aby taka była ;) Czekam na Twoje przepiękne zdjęcia z Gruzji i udanego wyjazdu :) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 02.05.2014 10:30

Paweller, tak mi to miejsce przypominało Dolomity, które oglądałam tylko na zdjęciach, że postanowiłam w nie pojechać i naocznie sprawdzić czy trafnie porównałam :) Dziękuję i pozdrawiam :)

marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 02.05.2014 10:18

ładne zdjęcia, super wyprawa.

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 02.05.2014 09:35

Harmony, analogicznie do ostatniego Twojego zdania pozwolę sobie wkleić http://paragonzpodrozy.pl/1386/wejscie-na-kazbek/
Ta góra to nie Śnieżka, która dawkuje nam mocniejszy spacerek.
Najciekawiej wygląda ten etap lodowcowy. Gratuluję wyprawy i zdroworozsądkowego podejścia (do tematu) :)
Pozdrawiam, Magda :)

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 02.05.2014 00:23

Pięknie, choć góra nie zdobyta, ale to tym większy szacun. Podjęcie takiej decyzji jest bardzo trudne, ale może dzięki temu oglądamy tę galerię.
Pozdrawiam,
andred

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2751) dodano 01.05.2014 17:20

Podobała mi się Twoja wyprawa i mam pytanie, udało Ci się zdobyć Kazbek później?

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4276) dodano 01.05.2014 10:31

Pięknie pokazujesz swoje wyprawy. Gratuluję i pozdrawiam serdecznie.

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 01.05.2014 08:50

Nawet nie wiesz jaką przyjemność sprawiłaś mi tą galerią- w przyszłą niedzielę wyląduję z Gruzji:) Niestety ze względu na pogodę nie będziemy mieć tyle możliwości:/ Piękna ta Gruzja, nie wyleciałam , a czuję, że będę chciała tam powrócić jeszcze latem:) Piszesz o upale, zapewne byliście w sezonie wakacyjnym?
Pozdrawiam:)

jarek4441 użytkownik jarek4441(wpisów:182) - Użytkownik usunięty. dodano 01.05.2014 07:21

"Zacna wyprawa"

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 01.05.2014 06:02

Bardzo podobająca wyprawa.
Dzielnie sobie radzisz w górach.
Z naszej obieżyświatowej bandy i tak weszłaś najwyżej.
Gratulacje.
Pozdrawiam:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7611) dodano 01.05.2014 00:57

Bardzo fajnie pokazujesz nam góry ..., faktycznie, tamte szczyty przypominają trochę Dolomity:)
Pozdrawiam:)

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 30.04.2014 23:37

Masz rację:)
PS
Twoja Szwajcaria też mi się podobała.

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 30.04.2014 23:31

Markopol, też myślę, że ktoś nade mną czuwał, poza tym czasami wystarczy się z kimś tylko spotkać, a nie mu na głowę włazić ;) Pozdrawiam :)

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 30.04.2014 23:26

Super ta wyprawa.
Namiot ocalony ,od wody ocalona,ktoś nad Tobą czuwał :)
To nic że szczyt niezdobyty,widoki cudne i najważniejsze,humor i miłe wspomnienia.
Pozdrawiam

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 30.04.2014 23:22

Aniu, niby daleko do lodowca, ale czas szybko płynie, gdy ma się tak piękne widoki dookoła :)
Zazdroszczę Ci lodowców w zasięgu 30 minut ;)) Ja, aby do nich dotrzeć, muszę się po świecie włóczyć :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 30.04.2014 23:20

Archenar-51, dziękuję i pozdrawiam :)

olaf43 użytkownik olaf43(wpisów:1520) dodano 30.04.2014 23:19

mam nadzieje że kiedyś uda mi się podreptac w tamte strony ;) tylko trochę daleko do tego lodowca, a ja mam do jednego norweskiego lodowca 30 min ;)))) ale do tego kosciułka to bym podreptała :)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5731) dodano 30.04.2014 23:15

Śliczna ta Gruzja! Zazdroszczę pięknej wyprawy. Pozdrawiam.

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 30.04.2014 23:01

Aniu, Ulu, dziękuję Wam :)
Aniu, zamień widoki norweskie na gruzińskie. Trekking do lodowca, a nawet wyżej jest bardzo przyjemny.
Ulu, zawsze lepszy niedosyt, niż przesyt ;) Dobrze, że mogłam opowiedzieć o tej wyprawie, nie wszystkim niestety jest to dane.
Pozdrawiam Was :)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 30.04.2014 22:57

Dalabym Ci dwie 10. :)))
Zalowalam , ze sie skonczyla Twoja opowiesc. Jestem pod wrazeniem , zdjecia super, widoki przecudne. Pozdrawiam serdecznie.

olaf43 użytkownik olaf43(wpisów:1520) dodano 30.04.2014 22:51

niesamowita wyprawa, zrobiła na mnie wrażenie ;) aż Ci jej zazdroszczę ;) widoki przepiękne
super, pozdrawiam :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!