m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Będąc w Dolomitach przeczytaliśmy informację, że ludzie stoją kilka godzin w kolejce do kolejki jadącej na Kasprowy. A tutaj proszę, puściutko. I tak było prawie pod każdą stacją kolejki. Pod Monte Cristallo wys. 3221 m. wjeżdża się z Rio Gere wyciągiem krzesełkowym z przesiadką koło widocznego na zdjęciu schroniska. Stacja kolejki znajduje się na północny-wschód od Cortiny di Ampezzo w kierunku jeziora Missurina. Cena biletu na wyjazd i zjazd to wszędzie około 20 euro, dzieci mają zniżki. Widok na malownicze, bardzo już zwietrzałe skały i ogromne piargi pod nimi. Po lewej widoczny wierzchołek Cristallino d’Ampezzo wys. 3008 metrów, przez który prowadzi popularna ferrata Ivano Dibona nazwana od przewodnika-alpinisty. Bardzo spodobały mi się te kolorowe kubełki na drugiej linii kolejki, mieszczące dwie osoby, którymi podjeżdża się na przełęcz wzdłuż żlebu. Jesteśmy już na górze, przed nami widok na ładnie wkomponowane w masyw schronisko G. Lorenzi z tarasem widokowym ...
... oraz jeden ze szczytów masywu, na którym stoi krzyż. Z góry rozległy widok na Dolomity. Po prawej charakterystyczny Tre Cime di Lavaredo. Widok na jezioro Landro, w którym odbija się min. Masyw Cristallo, będący częstym celem odwiedzin ze względu na swoje położenie koło Cortiny, a także ze względu na biegnące tutaj popularne ferraty. Tego dnia była piękna pogoda i wielu wspinających się po grani, ... ... których mogliśmy obserwować na ferracie Bianchi. Ferrata ta, jak i wiele innych, powstała po zimowej olimpiadzie z 1956 roku w Cortinie di Ampezzo. Ferraty bardzo często noszą nazwy od słynnych alpinistów lub przewodników.
Przyglądaliśmy się też czarnym ptaszyskom - wrończykom alpejskim zlatującym się stadnie na dokarmianie. Powrót kolorowymi kubłami na dół. Przez kilka minut mieliśmy przed sobą te wspaniałe widoki. Następna przejażdżka kolejką odbyła się ze stacji koło jeziora Misurina na masyw Cadini di Misurina. Zjazd z masywu jest fajniejszy niż wjazd, gdyż wtedy dobrze widać jezioro. Jesteśmy już na górze i film grają tylko dla nas ;)
Po skończonym seansie wdrapujemy się wyżej, choć nie wszyscy o własnych siłach. ... Z miejscowości Verscacio leżącej po włoskiej stronie podjechaliśmy na 2050 m n.p.m., aby udać się na trasę prowadzącą na Monte Elmo wys. 2434 m n.p.m. Monte Elmo z małym budynkiem na szczycie widoczne po prawej stronie na górze. Początkowo trasa jest bardzo łatwa i przyjemna, ale dzieci zaczęły stękać, że za szybko idziemy, a ja stwierdziłam, że z ich tempem nie damy rady w określonym czasie wejść na Elmo, a potem wrócić na kolejkę do godziny 12:30, kiedy to ostatni raz można było nią zjechać na dół przed godzinną przerwą, więc ... ... bardzo chętnie zgodziły się zostać przy widocznym budynku, a my biegiem na górę, aby ...
... po około pół godzinie móc rozkoszować się widokami na Sillian po austriackiej stronie ... ... i Moso-Moos po włoskiej. Dlaczego tak zależało nam na zjeździe kolejką o godzinie 12:30 ? Bo na ten dzień zaplanowana była jeszcze trasa wokół Tre Cime, gdyż następnego dnia miała się popsuć pogoda, więc piękną aurę chcieliśmy maksymalnie wykorzystać. Będąc jeszcze na górze, przez walkie-talkie daliśmy znać dzieciom, aby już schodziły, a my je dogonimy. Dosłownie minutę przed ostatnim odjazdem przed planowaną przerwą dotarliśmy do kolejki. Nie ma to jak wyczucie czasu ;) Widok z wagonika kolejki na Verscacio. Piękny, prosty, biały kościółek w Verscacio, który nie jest konkurencją dla szczytów, ale z nimi współgra. Lubię takie widoczki. Następnego dnia pogoda faktycznie nie sprzyjała wędrówkom, trochę kropiło, więc podjechaliśmy autem na Przełęcz Falzarego (boczna droga od Drogi Dolomickiej za Cortiną), a potem kolejką na Lagazuoi.
Koło schroniska już porządnie padało, więc spędziliśmy sporo czasu w środku testując dania z karty. Nieźle tam karmią :) Gdy opady deszczu nie były już tak intensywne i momentami wyglądało zza chmur słońce, to postanowiliśmy pochodzić sobie po okolicy. Widok na Masyw Averao-Nouvelau. Widok na Fanes po lewej oraz Tofany po prawej, na które postanowiliśmy podjechać następnego dnia. Schronisko Lagazuoi na wys. 2752 metrów z dużym tarasem widokowym. Góra Lagazuoi była w czasie pierwszej wojny światowej miejscem zaciętych walk między włoskimi i austriackimi oddziałami. Włoskie umocnienia tworzyły przez dwa lata najważniejszy bastion na froncie w Dolomitach. Obecnie można wejść do tych odrestaurowanych umocnień, jak i do sieci tuneli, które są wydrążone w górze. Są one częścią ferraty.
Następnego dnia pomknęliśmy wagonikami, z jedną przesiadką, na Tofanę di Mezzo 3241 m z wypatrzonej w Cortinie di Ampezzo stacji kolejki. Pod stacją jest bezpłatny parking, tak jak wszędzie pod stacjami kolejek i wyciągów w Dolomitach, i nie ma problemu ze znalezieniem miejsca. Na górze zimowa aura, brak ludzi, słońce, wspaniałe widoki, choć momentami zasłaniane przez chmury. Spędziliśmy tam sporo czasu wypatrując tras wspinaczkowych i wspinaczy, ... ... którzy na tle tych potężnych gór byli ledwo dostrzegalni. Na tarasie byliśmy dość długo sami, a gdy pojawiło się zbyt wielu amatorów leżakowania i grzania w promieniach słońca, to ... ... zjechaliśmy na stację pośrednią, aby coś przekąsić na panoramicznym tarasie, a przede wszystkim popodziwiać widoki. A było co oglądać.
Widok na bardzo charakterystyczny, pięknie postrzępiony Masyw Cristallo. Po lewej Cristallo, po prawej Sorapis, między nimi w oddali j. Missurina, a w dole Cortina di Ampezzo. Po środku masyw Sorapis, a w dole Cortina di Ampezzo. Masyw Sorapis. Spojrzenie na Cortinę. Czy to nie był któryś z Was obieżyświatowcy ? :), bo miał bardzo profesjonalny sprzęt. Dziękuję :)

najbliższe galerie:

 
Dolomiti di Sesto
1pix użytkownik pipol odległość 3 km 1pix
Dolomity Wokół Tre Cime di Lavaredo cz. 2
1pix użytkownik sona_dora odległość 11 km 1pix
   WŁOCHY - WOKÓŁ TRE CIME DI LAVAREDO
1pix użytkownik harmony odległość 12 km 1pix
Dolomity,  Wokół Tre Cime di Lavaredo cz. 1
1pix użytkownik sona_dora odległość 12 km 1pix
Dolomity,  Tre Cime di Lavaredo Rifugio Auronzo
1pix użytkownik sona_dora odległość 13 km 1pix
Włochy - Misurina
1pix użytkownik herika odległość 13 km 1pix

komentarze do galerii (119):

 
harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 27.10.2015 08:46

Nola, przepiękne widoczki w Dolomitach gwarantowane :)
Pogoda faktycznie sprzyjała, ale dobrze, bo inaczej dzieci mogłyby trochę marudzić ;)
Pozdrawiam :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6846) dodano 06.10.2015 16:03

Przepiękne widoczki:) No ale też trzeba mieć szczęście do pogody, a Wy mieliście:) Fajne takie rodzinne podróżowanie:)
Pozdrawiam:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 19.05.2014 22:30

Andred, dzięki, ja też takich nie znam, ale myślałam, że ktoś zna ;) Pewnie zbyt często bym nie nosiła tego statywu, ale na kolejkę można go zabrać, i do samochodu i znalazłoby się kilka okazji, aby z niego skorzystać.

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 19.05.2014 22:05

Harmony, nie znam takich statywów co są lekkie i stabilne. To się jedno z drugim wyklucza, ale można zabrać lekki statyw i po rozstawieniu obciążyć np. plecakiem. Niektóre lekkie statywy mają taki haczyk pod spodem do podwieszenia i obciążenia go czymkolwiek. Wiem jak to niewygodnie nosić statyw, i ciężko, ale czasami naprawdę warto.......to taka opóźniona odpowiedź na zadane pytanie ;-)
Pozdr,
andred

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 19.05.2014 21:50

Anusia_osia, przypomniał mi się piosenkarz/piosenkarka z Eurowizji i masz rację :) Górołaz miał już czas przywyknąć do chodzenia po górach i w tym roku pierwszy raz się cieszy na wakacje w górach :) A Himalaje chętnie, z mamusią ;)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 19.05.2014 21:47

Surykatko, tam chyba na każdą górkę mają kolejkę, więc i mały i duży mają szanse na te wszystkie prezentowane widoki. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 19.05.2014 21:46

Mgfoto, może i szczęście miałaś, ale ja teraz wiem, że na Kasprowy lepiej udać się w maju, a nie w lecie, kiedy to wszyscy zjeżdżają się tam na wakacje. Dziękuję i również miłego wieczoru życzę :)

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 19.05.2014 21:44

Harmony w tych czasach to już nie wiadomo kto baba a kto chłop ;-)
A zapomniałam o najmłodszym górołazie. Jak sobie radzi? Nie marudzi? Jak przejdzie taką szkołę za młodego to potem tylko Himalaje ;-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7370) dodano 19.05.2014 21:43

Zachwycające widoki. Dobrze,że tam tyle kolejek, to daje mi nadzieję,że i ja kiedyś to zobaczę na własne gały. Bardzo udana galeria. Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 19.05.2014 21:41

Wiedziałam? Chyba raczej miałam odrobinę szczęścia ;) Miłego wieczoru :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 19.05.2014 21:31

Mgfoto, dziękuję. Wiedziałaś, kiedy w kolejce na Kasprowy się ustawić :) I takiego wyglądu nie masz, aby za Pan Cię brać ;) Pozdrawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 19.05.2014 21:28

Piękna galeria, gratuluję :)
Widywałam już spektakularne kolejki do Kasprowej kolejki ale zaledwie parę dni temu kupiłam bileciki na wjazd podchodząc z marszu do okienka więc nie zawsze jest tak źle. Żeby nie było wątpliwości powiem, że pogoda była w tym czasie fajna i świeciło słoneczko ;) Co do statywu to owszem, posiadam... ale takiej lufy to nie mam więc odpadam z licytacji ;)
Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 19.05.2014 21:28

Bartek, na razie koniec, bo ja jeszcze tam wrócę! i znów będzie: pięknie, ładnie, bla, bla, bla ;) Pozdrawia m:)

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 19.05.2014 21:24

dobrze, że to już koniec prezentacji z Dolomitów, bo ile można pisać, ze ładnie tu, ale najfajniejsze te wagoniki, pozdr.

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 19.05.2014 20:52

Anusia_osia, bardzo dziękuję :) chyba się należało za te wszystkie zakupione bilety na kolejki ;) Ten ze statywem to był pan, a Ciebie zdecydowanie nie można brać za mężczyznę :) Pozdrawiam :)

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 19.05.2014 20:48

Gratuluję wyróżnienia, należało się za to chodzenie w chmurach. Piękne ujęcia i miejsce fantastyczne. Ogromne te góry. Na ostatniej fotce to nie ja ;-) Używam statywu, choć targanie go w podróż jakoś mało mi pasuje ;-) Pozdrawiam

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 19.05.2014 20:47

To przez rurkę tą perłę czy coś innego z chmielu, bo jak masz trzęsawkę, to porozlewasz i nie przejdzie ;)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 19.05.2014 20:34

Też.
I za tą jego jakąś Perłą, czy cóś _ może mi ta trzęsiawka po niej przejdzie...;)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 19.05.2014 19:42

Przemku, znów Ci tęskno za Pipolem ;)?

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 19.05.2014 19:41

Kordula, dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 19.05.2014 19:40

Gabui, nasz małe rozumki tak samo ogarniają :) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 19.05.2014 19:39

Aneta82, dziękuję i przyjemnie słyszeć, że przyjemnie Tobie oglądało się galerię :) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 19.05.2014 19:38

Marku, dziękuję :), ale dlaczego zaraz zgodnie z oczekiwaniami :)?

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 19.05.2014 19:37

Dispar, jak Ty nie jesteś rasowy fotograf to kto ?:) Ja już chyba dorosłam, dojrzałam do statywu, choć tak jak Ty pędzę. Zatrzymuję się na chwilę, ustawiam, przestawiam, cykam i muszę dogonić tych przede mną i gdzie tu jeszcze czas na statyw ;)
Chwała Ci za reklamę portalu :)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 19.05.2014 19:37

A ja nawet muszę łapać ze statywa, bo... ręce mi się trzęsą...
I zupełnie nie wiem dlaczego...;))
P_pol, a Ty??

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 19.05.2014 19:36

gratuluje:)) Pozdrawiam:))

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 19.05.2014 19:32

Disparze, ja nie jestem żadnym fotografem, rasowym w szczególności, a jednak mój mały rozumek potrafi ogarnąć chęć zrobienia zdjęcia za pomocą statywu. Powiem więcej, zabawę ze statywem przy odrobinie wolnego czasu uwazam za bardzo fajną, pomogło mi to kiedyś uchwycić całkiem fajne chwile, mam dwa statywy, no dobra, przyznaję, jeden pożyczony,
pozdr.
Gabi

aneta82 użytkownik aneta82(wpisów:34) dodano 19.05.2014 18:55

Gratuluję, zasłużonego wyróżnienia. Z wielką przyjemnością ogląda się Twoją galerię.
Pozdrawiam.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 19.05.2014 18:50

Ja się nijak nie skarżę na brak stabilności (przy pomocy trójnoga).
Wiem, że to pożyteczna rzecz. Tylko, że ja mam strasznie mało czasu.
Nie jestem rasowym fotografem. Ot, po prostu łapię chwile.
Rozstawianie statywu??? Żeby złapać chwilę???????
Mój mały rozumek tego nie ogarnia.

Miałem sporo zajęcia i nie wszystko udało mi się ogarnąć na portalu, ale za to reklamowałem nas na "Nocy muzeów".
To bardzo fajna inicjatywa.
Pochwaliłem naszą społeczną działalność. I ludzie podziwiali nas za to.
Pamiętajmy, że robimy dobrą robotę. Głównie z myślą o tych, którzy skorzystają z naszych podpowiedzi.

A teraz biorę się do roboty obieżyświatowej.
Pozdrawiam serdecznie:)

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 19.05.2014 18:21

Harmony :))))

marekpic użytkownik marekpic(wpisów:629) dodano 19.05.2014 18:10

zgodnie z oczekiwaniami galeria tygodnia gratulacje;-)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 19.05.2014 16:38

Andred, nie pytaj, bo mi czasu i miejsca nie starczy, aby wymienić wszystkie kategorie, w których zwyciężyłeś ;)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 19.05.2014 16:37

Andred, to ja się czuję taka malutka i nieprofesjonalna bez statywu ;) Możesz jakiś polecić? Dla mnie najważniejsze, aby jak najmniej ważył i był stabilny.

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 19.05.2014 16:36

Harmony, wolę nie pytać w jakiej ja kategorii zwycieżyłem ;-)

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 19.05.2014 16:34

A ja mam cztery statywy (3 duże i 1 mały)....kupiłem tyle po wpadce jaką miałem (tzn. nie miałem statywu) przy fotografowaniu zaćmienia słońca wiele lat temu ;-)
http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=5559
Pozdrawiam,
andred

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 19.05.2014 16:28

Panowie, spokojnie, ja już rozstrzygłam, że każdy był pierwszy w swojej kategorii ;)

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 19.05.2014 16:28

Przemysław, gdyby nie OS......i parę innych rzeczy, to też pewnie bym zwariował w tej robocie :)))))
Na wszelki wypadek napiszę, że moja aktywność na OS nie jest kosztem pracy ;-)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 19.05.2014 16:27

Andred, że też nikt nie pomyślał, aby za GT statywy rozdawać, wtedy Dispar miałby ich kilkadziesiąt, a i ja na jakiś bym się załapała, bo też nie mam żadnego ;)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 19.05.2014 16:25

Dispar, dziękuję i cieszę się, że należysz do grona tych, którym się tam podobało :) Pozdrawiam:)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 19.05.2014 16:05

;)))))))))
A pewnie, że niech mu będzie: bo i tak byłem pierwszy...;)
A swoją szosą, to jestem tak zawalony robotą, że gdyby nie chwila wytchnienia na OS, to bym chyba już dawno zwariował.
No, no: P_pol, tylko miarkuj się i nie gadaj, że pewne oznaki już są...;)

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 19.05.2014 15:35

Rozmusiaki, a widzisz!!! Zrobiłeś falstart, a teraz łoj tam, łoj tam :)))))......ale niech Ci będzie ;-)

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 19.05.2014 15:33

Dispar, kiedy masz imieniny? Szukałem w kalendarzu kiedy jest Dispara, ale nie znalazłem ;-)
Pytam, bo chciałbym sam, albo w kilka osób złożyć się na statyw dla Ciebie.....jak taki szanowany fotograf może pracować bez statywu?
Zresztą już nie pierwszy raz wspominasz, że nadal nie masz statywu ;-)
Pozdrawiam,
andred

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4951) dodano 19.05.2014 12:23

Andred , łoj tam , łoj tam ;-)))))

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 19.05.2014 10:26

Mi też się tam podobało.
Fajna galeria.
Daty ponad zdjęciami często są pomocne. Szkoda, że tu ich nie było.
Może bym łatwiej wykluczył się z ostatniego zdjęcia.
Chociaż już to, że nie mam statywu, pewnie tez mnie wykluczało.
Gratuluję kolejnego wyróżnienia.
Pozdrawiam:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 19.05.2014 10:05

Ogłoszenie wyniku, kto pierwszy z gratulacjami: Rozmusiaki pierwszy przed ogłoszeniem GT, Przemysław pierwszy zaoczny, Andred pierwszy po oficjalnym ogłoszeniu GT, czyli wszyscy wygrali, bo mamy remis ;) i dziękuję Wam oraz Paweller75, Pipolowi (uczczę GT perłą export ;)), Wielkopolance za gratulacje :) Pozdrawiam serdecznie :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 19.05.2014 10:01

Olaf43, dzięki, gdyby nie kolejka, to by nie było fotki 30 :) Pozdrawiam :)

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 19.05.2014 09:46

Rozmusiaki, to się nie liczy, ponieważ było jeszcze przed ogłoszeniem wyników ;-)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 19.05.2014 09:40

;))))))))))
Harmony, jak pojawi się, będzie miała chyba mały problemik jak wszystkich pogodzić i jaki remis ogłosić, żeby wszyscy byli zadowoleni, ale na pewno ucieszy się...;)
To jeszcze raz graba...;)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 19.05.2014 08:54

gratulacje :)

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1982) dodano 19.05.2014 08:00

Harmony gratuluję!

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4951) dodano 19.05.2014 07:29

Andred,zjedź na dół komentarzy,a zobaczysz,że gratulacje złożyłem 15.05.2013 o 21:19 ;)))))))
Pozdrawiam poniedziałkowo :)

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 19.05.2014 00:35

Rozmusiaku, gdzie Ty byłeś pierwszy? Moje gratulacje były pierwsze o 00:14 dnia 19.05.2014 roku :-P

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 19.05.2014 00:34

Przemysław....nie pytam.....wolę się już więcej nie dziwić na OS

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4951) dodano 19.05.2014 00:32

Tym razem pierwszy byłem ja ;)
Jeszcze raz graty !!!
Pozdrawiam :)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 19.05.2014 00:22

Chłopaki, nie bądźcie tacy wyrywni, bo jak Harmony powie Wam, kto był pierwszy i kiedy, to się dopiero zdziwicie...;)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7607) dodano 19.05.2014 00:18

To ja będę drugi ..., gratulacje:)

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 19.05.2014 00:14

Śpieszę się czym prędzej jako pierwszy pogratulować.
Ciekawe czy zdążyłem? ;-)

olaf43 użytkownik olaf43(wpisów:1520) dodano 18.05.2014 21:11

Cudowna galeria :) fotka 30 rewelacyjna ;)
pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 18.05.2014 11:37

Romana, może nie wszystkim Dolomity się tak podobają jak mi i mam nadzieję i tym, którzy odwiedzają tą galerię, dlatego też nie ma tłumów ;) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 18.05.2014 11:35

Tereza, dziękuję. O zachęcenie chodziło, więc cel osiągnięty ;) Pozdrawiam :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 17.05.2014 21:31

Aż się nie chce wierzyć, że tam nie ma tłumów !
Pozdrawiam :)

tereza użytkownik tereza(wpisów:3975) dodano 17.05.2014 19:06

Pięknie tam.Galeria zachęca do wyjazdu.Może kiedyś.Pozdrawiam:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 17.05.2014 13:56

Wielkopolanko, mnie też smutno, że to ostatnia galeria z tych gór, ale za krótko tam byłam :(, jednak mam zamiar tam wrócić. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 17.05.2014 13:54

Irena, miło, że zechciałaś powędrować po tych pięknych terenach :) Pozdrawiam :)

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1982) dodano 17.05.2014 10:24

Harmony to smutna wiadomość , ze ostatnia dolomitowa galeria! na Twoje cudowne Dolomity można patrzeć bez końca! w tej galerii również widoki przecudne! urocze kolorowe wagoniki kubełkowe bardzo spodobały mi się ! pozdrawiam serdecznie:)

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3055) dodano 17.05.2014 08:57

piękna okolica i bajeczne zdjęcia....fajnie się wędrowało z Tobą bez kolejki do kolejki...pozdrawiam serdecznie...

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.05.2014 22:44

Paweller, jak odczytaliśmy informację o tych kolejkach na Kasprowy, to jeszcze bardziej ucieszyliśmy się, że jesteśmy w Dolomitach :) Weszliśmy kiedyś na Kasprowy w listopadzie. Na górze wszystko zamknięte, kolejka też, śnieg sypie, zimno, wieje, więc schodzimy, a po drodze, gdzieś już za kosodrzewiną ludzie na letniaka w trampeczkach i nie mogą uwierzyć, że na górze zawieje i zamiecie i lepiej, aby zawrócili :) Więcej kusić nie będę, bo to już jak na razie ostatnia galeria z tych pięknych gór. Pozdrawiam :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7607) dodano 16.05.2014 22:38

Ja na Kasprowy zawsze wjeżdżałem kolejką bez kolejki, ale jak widzę, jak ludzie po kilka godzin stoją w kolejce do kolejki, to tak sobie myślę, że już lepiej wdrapać się na tą górę i zejść z powrotem:) Świetne te kolorowe wagoniki, fajnie się wkomponowały w te góry:) Widoki oczywiście rewelka ..., bardzo kusisz tymi swoimi Dolomitami, oj bardzo:)))
Pozdrawiam:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.05.2014 20:35

Crox, dzięki :) Każdy, gdzie indziej odnajduje piękno, ale widzę, że uważamy tak samo, iż piękno jest w górach. Pozdrawiam :)

crox użytkownik crox(wpisów:5) dodano 16.05.2014 20:17

Kapitalne, świetnie pokazane miejsca i widoki. Ludzie jeżdżą smażyć się na plażach zamkniętych "resortów", a prawdziwe piękno jest gdzie indziej.
Pozdrowienia!

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.05.2014 15:25

Pszem, Marcin1980 cieszę się, że Wam także spodobały się Dolomity :) Pozdrawiam Was :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.05.2014 15:24

Gabi, dziękuję. Nigdy na nic nie jest za późno ... Ja za to nie mogę się zabrać za zrobienie zdjęć na papierze, bo odkąd fotki robione są aparatem cyfrowym, to już ich nie drukuję. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.05.2014 15:21

Globtrotter, cieszę się, że się przyczyniłam do wpisania Dolomitów na listę :) Pozdrawiam :)

marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 16.05.2014 13:55

wspaniałe, piękne, cudowne widoki zaprezentowałaś.

pszem użytkownik pszem(wpisów:78) dodano 16.05.2014 12:14

Bardzo ładna galeria....

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 16.05.2014 11:32

Harmony, piękna wyprawa i piękna galeria, ale powiem Ci, ze najbardziej Wam jako rodzinie zazdroszczę tego, ze tak konsekwentnie upamiętnialiście swoje eskapady na zdjęciach, my mamy albo pstryczki albo w ogóle gdzieś zdjęcia poginęły. Można się uczyć od Ciebie, fakt, ze trochę późno,
pozdr.
Gabi

globtrotter użytkownik globtrotter(wpisów:56) dodano 16.05.2014 11:16

Dolomity dodane do must see list:)Super fotki!Pozdrawiam

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.05.2014 09:43

Kordula, jak się coś kocha, to się więcej serca w to wkłada i efekty lepsze, sama to wiesz :) Dzięki i pozdrawiam :)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 16.05.2014 09:22

Harmony , kolejna piekna gorska galeria, jestes w tym swietna;)
Gratuluje mozliwosci ogladania takich widokow. Znam je troche z zimowych narciarskich wypadow, ale te letnie zupelnie inne, nie wiem , czy nie ladniejsze.
Pozdrowienia;)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.05.2014 09:13

Pipol, szybkie wchodzenie i wychodzenie piwa nie jest dla mnie czynnikiem decydującym o jego zakupie ;), ale poszukam tego trunku do przetestowania.

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.05.2014 09:11

Magdaleno, dzięki. Fajnie się jechało się na Lagazuoi mając pod sobą przełęcz. Pozdrawiam :)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 16.05.2014 09:08

harmony, "perla export" to ostatnio moje ulubione piwo, szybko wchodzi i wychodzi !!!

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3734) dodano 16.05.2014 08:44

Baaardzo mi się podobają te Wasze rodzinne wędrówki:-)))
Zdjęcie 30 zrobiło na mnie wrażenie.
Pozdrawiam:-)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.05.2014 08:31

Przemku, ja głośniej wołam i w odpowiednim czasie ;)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 16.05.2014 08:30

Kmw1960, mnie też nie do końca on pasuje, fajnie, że to zauważyłeś :) Mam inne ujęcie krzyża, ale już sama nie wiem czy lepsze. Pozdrawiam :)

kmw1960 użytkownik kmw1960(wpisów:26) dodano 16.05.2014 00:18

Gratuluję galerii, jedynie do całości krzyż mnie nie pasuje, może jakby inaczej był pokazany :) . Pozdrawiam

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 15.05.2014 23:30

Też go wołałem, ale gdzie mi tam do Twojej siły perswazji...;)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 15.05.2014 23:25

Przemku, wiedziałam jak go wywołać ;)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 15.05.2014 23:22

Już mi lżej: P_pol, to Ty żyjesz??...;)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 15.05.2014 23:16

Andred, dobrą obserwatorką jestem, to wiem ;) A poza tym ja tylko prawdę piszę, więc co Tobie miałam napisać :) Fajnie piszesz, zdjęcia to sama przyjemność ... pomyśl już teraz o przyszłym roku i Dolomitach :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 15.05.2014 23:14

Pipol, nie znam. Warto spróbować ;)?

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 15.05.2014 23:12

Harmony, dzięki za miłe słowa dotyczące moich galerii......skąd wiesz, że ja to lubię ;-)
Oczywiście Dolomity latem mam w planach, ale w tym roku wszystkie terminy mam już zajęte. Pomyślę w przyszłym :-)
Pozdrawiam,
andred

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 15.05.2014 23:09

po "perła export"

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 15.05.2014 23:00

Pipol tylko po piwo wyskoczył ;), kamień z serca :)

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 15.05.2014 22:58

Pipol, Przemysław się o Ciebie martwi, a Ty jakby nic się stało wracasz. Następnym razem mów kiedy wrócisz jak wychodzisz! ;-)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 15.05.2014 22:55

Pipol, wow ;) A na forum już Cię szukają i martwią się, żeś zapadł na jakąś chorobę :) Pozdrawiam :)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 15.05.2014 22:53

ładnie

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 15.05.2014 22:25

Andred, to popraw się, latasz za ocean zamiast latem w Dolomity pojechać ;) Wszystkim to nam na dobre wyjdzie: mniej wydasz na podróż i przywieziesz, znając Twój dorobek fotograficzny i pisarki na tym portalu, niejedną cudną galerię :) Widoki baaaardzo ułatwiają robienie dobrych zdjęć, a warunki atmosferyczne nie zawsze były sprzyjające, dlatego też korzystaliśmy z kolejek bez kolejki ;) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 15.05.2014 22:20

Nata14, Achernar-51, Timu dzięki za miłe słowa, a Dolomity są przepiękne, co staram się udowodnić :) Pozdrawiam Was :)

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 15.05.2014 22:20

Wszystkim radzę wyjazd latem w Dolomity choć sam jeszcze nie byłem ;-)
Byłem zimą i nawet jeździłem na nartach tym żlebem na fot 4......niezła adrenalina była.
Piękne zdjęcia porobiłaś, ale warunki i widoki były sprzyjające.
Gratuluję sposobu rodzinnego spędzania wakacji. Też tak lubię ;-)
Pozdrawiam,
andred

timu użytkownik timu(wpisów:11) dodano 15.05.2014 22:06

coś pięknego!

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5728) dodano 15.05.2014 22:00

Prześliczne te góry. Piękne zdjęcia. Gratuluję wycieczki i serdecznie pozdrawiam.

nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 15.05.2014 21:49

Ale widoki... super. Pięknie pokazane piękne miejsca . Pozdrawiam:))

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 15.05.2014 21:40

Sniezko, jedź, jest tam miejsce dla każdego :) Pozdrawiam :)

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3477) dodano 15.05.2014 21:35

Ejjj, ja też tam chcę;)
Piękne zdjęcia!
Pozdrawiam:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 15.05.2014 21:30

Ok, na ten rok i przyszły mam inne miejsca, niż Dolomity, do zobaczenia, ale potem bardzo chętnie znów tam wrócę i dam znać !:)

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4951) dodano 15.05.2014 21:27

Harmony,jak będziesz ponownie się tam wybierać,to daj cynk,przybierzemy się z Wami he he ... :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 15.05.2014 21:24

Rozmusiaki, po pobycie w Dolomitach zastanawiałam się, dlaczego tak długo zwlekałam z w wyjazdem w te góry :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 15.05.2014 21:23

Przemku, tam dla każdego coś miłego. Pomyśleli o tym, aby ludzie w każdym wieku mogli się tymi widokami pozachwycać :) Pozdrawiam :)

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4951) dodano 15.05.2014 21:23

Taaaaaa .... może kiedyś ..... kto wie .....

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 15.05.2014 21:21

Rozmusiaki, wakacje niedługo, więc może .... w Dolomitach ;) Polecam, jak nie teraz to koniecznie kiedyś. Pozdrawiam całą rodzinkę :)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 15.05.2014 21:20

Coś pięknego! Widoki zachwycające i ...nie trzeba leźć pod górę! W sam raz coś dla mnie! I dla Pani Królowej, oczywiście...;)

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4951) dodano 15.05.2014 21:19

Po prostu wyyyyjęę ... !!!!
Z ''zazdrości'' oczywiście ;)
Chyba mogę już pogratulować :)
Pozdrówki ślę :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 15.05.2014 21:18

Marecpic, pięknie tam i nie ma tłoku. Ja nie wiem, gdzie Ci ludzie jeżdżą na wakacje, na pewno nie w Dolomity. Chyba są ładniejsze miejsca ;) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 15.05.2014 21:17

Woja, ja raczej nie a dzieci, ale z tego korzystaliśmy ;) Poza tym kolejką szybciej, aby móc podziwiać te wszystkie wspaniałe widoki. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 15.05.2014 21:15

Ak, dzięki!, ale tam po prostu jest pięknie :) Pozdrawiam :)

marekpic użytkownik marekpic(wpisów:629) dodano 15.05.2014 21:10

rzeczywiście widoki wspaniałe! pozdrawiam

woja użytkownik woja(wpisów:569) dodano 15.05.2014 21:08

Po prostu bajka!
Widzę, że prawdziwa z Ciebie miłośniczka górskich kolejek:-))
Pozdrawiam

ak użytkownik ak(wpisów:6367) dodano 15.05.2014 21:06

przepiękne zdjęcia ! :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!