m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (33):

 
Widok na Freshwater Marl Prairie, porośnięte trawą tereny bagienne rozpościerające się zaraz za wjazdem do Parku Everglades. Corocznie odwiedza go ponad milion turystów. Bagna przy Anhinga Trail w pobliżu Royal Palm. Izba Reprezentantów USA ustanowiła Park Narodowy Everglades aktem prawnym z 30 maja 1934 roku, jednak nie przyznała żadnych funduszy na jego rozwój i ostatecznie został on oficjalnie otwarty przez prezydenta Harry'ego Trumana dopiero 6 grudnia 1947 roku. Bagna przy Anhinga Trail w pobliżu Royal Palm. Park Narodowy Everglades został uznany przez UNESCO za rezerwat biosfery 26 października 1976 roku, a trzy lata później, 24 października 1979 roku, ta sama organizacja wpisała go na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości. Bagna przy Anhinga Trail w pobliżu Royal Palm. W parku żyje wiele gatunków ptaków: ibisy, bociany leśne, czaple, bieliki amerykańskie, warzęchy białe, sępy, sowy i inne. Bagna przy Anhinga Trail w pobliżu Royal Palm. Bagna przy Anhinga Trail w pobliżu Royal Palm. Park Narodowy Everglades jest największym obszarem dzikiej przyrody subtropikalnej, zachowanym w Stanach Zjednoczonych. Ma powierzchnię 6105 km² i jest trzecim co do wielkości parkiem narodowym w kontynentalnej części USA.
Jeden z mniejszych gadów zamieszkujących Everglades. Bagna przy Anhinga Trail w pobliżu Royal Palm. Na szlaku Gumbo Limbo (Gumbo Limbo Trail) w pobliżu Royal Palm. Bagna na szlaku Gumbo Limbo w pobliżu Royal Palm. Roślinność na bagnach w pobliżu Pine Glades Lake. W pobliżu Pine Glades Lake. Gdy po wycieczce na bagna wróciliśmy do pozostawionego na poboczu szosy samochodu zauważyliśmy piękny okaz aligatora, wylegującego się w odległości około 2 metrów od pojazdu.
Niestety, nasze nadejście spłoszyło gada, który zaczął wycofywać się w zarośla i najwyraźniej nie miał ochoty na pozowanie do zdjęcia. See you later, alligator! Niestety, to był jedyny osobnik, którego udało się nam wypatrzyć w Everglades. Ale było to dość bliskie spotkanie - z odległości około 2 metrów. Porośnięte trawą mokradła w okolicy punktu widokowego Pa-hay-okee. Porośnięte trawą mokradła w okolicy punktu widokowego Pa-hay-okee. Pora sucha w Parku Everglades trwa od grudnia do marca. W tym okresie temperatura waha się od 12 do 25°C, a wilgotność powietrza jest stosunkowo niska. Obniża się wtedy także poziom wody i zwierzęta gromadzą się w środkowej części parku, gdzie wody jest więcej.
W porze mokrej, trwającej od maja do listopada, temperatura utrzymuje się stale powyżej 33°C, a wilgotność powietrza sięga ponad 90%. Występują również obfite deszcze. Choć ta leżąca wewnątrz parku niewielka miejscowość nosi nazwę Flamingo, to spotkane tu ptaszki wcale nie przypominały czerwonaków... Wybrzeże Zatoki Florydzkiej we Flamingo w Parku Narodowym Everglades.
Wybrzeże Zatoki Florydzkiej we Flamingo w Parku Narodowym Everglades. Mrazek Pond w pobliżu Flamingo w Parku Narodowym Everglades. Mrazek Pond w pobliżu Flamingo w Parku Narodowym Everglades. W parku żyje ponad 350 gatunków ptaków, 300 gatunków ryb słodkowodnych i morskich, 40 gatunków ssaków i 50 gatunków gadów. Owadów też nie brakuje. Ważka na brzegu Mrazek Pond w pobliżu Flamingo. Lasy namorzynowe koło West Lake. Park został stworzony między innymi w celu ochrony delikatnego ekosystemu lasów namorzynowych. W lesie namorzynowym koło West Lake.
W lesie namorzynowym koło West Lake. W lesie namorzynowym koło West Lake. Na brzegu West Lake. W okolicach Nine Mile Pond. Gdzieś w okolicach Nine Mile Pond. Gdzieś w okolicach Nine Mile Pond. Wśród roślin na terenie parku występują między innymi namorzyny, szuwary, paprocie i palmy.
W okolicach Mahoganny Hammock. W okolicach Mahoganny Hammock. Na stacji benzynowej koło Homestead tuż po wyjeździe z Parku Narodowego Everglades.

najbliższe galerie:

 
Miami i Florida Keys
1pix użytkownik achernar-51 odległość 49 km 1pix
Miami  Beach  - Memoriał  Holocaustu
1pix użytkownik agra60 odległość 79 km 1pix
South Beach - Miami Polaroids
1pix użytkownik goldgrass odległość 94 km 1pix
Key West
1pix użytkownik goldgrass odległość 121 km 1pix
Key West (1)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 121 km 1pix
Key West - Dom Ernesta Hemingwaya
1pix użytkownik goldgrass odległość 122 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5573) dodano 31.05.2014 15:02

Paweller75 - w Everglades nie mieliśmy szczęścia. Żyją tam tysiące aligatorów, manaty i inne zwierzęta (ponoć nawet i pumy), a nam udało się zobaczyć tylko jednego (fakt, że dorodnego i z bliska) aligatora. Myślę, że trzeba by w parku pobyć dłużej i może przyjechać o wczesnej porze. A swoją drogą, nie wiem czy małżonka byłaby zachwycona spotkaniem z pytonem. Pozdrawiam.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7421) dodano 31.05.2014 00:33

Czekałem na tą galerię, ale to co chciałem zobaczyć, to niestety nie zobaczyłem. Oglądałem kiedyś program o pytonach na Everglades i mają tam z nimi duży problem, węże te zagrażają praktycznie wszystkim zwierzętom mieszkającym na bagnach, nawet takiemu krokodylowi ..., normalnie szok. Myślałem, że może gdzieś takiego ujrzycie, bo jest ich tam podobno tysiące:)
Pozdrawiam:)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5573) dodano 28.05.2014 22:57

Bartekpik - skoro lubisz bagna, to Everglades i inne miejsca na Florydzie będą dla Ciebie nadzwyczaj interesujące. Pozdrawiam.

Irena2005n - dziękuję. W dalszej części podróży udało nam się jednak popływać po florydzkich bagnach (chociaż nie w Everglades). Pozdrawiam.

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3033) dodano 28.05.2014 08:46

super miejsce....i trochę szkoda....wyprawa łodzią przez te bagna ...to jest to czego byłoby mi żal najbardziej....ale może jeszcze kiedyś będziecie mieć okazję....pozdrawiam serdecznie....

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 27.05.2014 09:27

Bardzo lubię bagnicha i do everglades się na pewno kiedyś wybiorę, pzodrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!