m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Zwiedzanie zaczynamy od wschodniego wybrzeża, gdzie góry schodzą do oceanu i wzdłuż jego brzegu wije się droga, a przy niej miasteczko Pontinha da Janela. To dla mnie jeden z najpiękniejszych widoków na wyspie. Skały pokazują nam swoją budowę. Kolorowe wnętrze przetykane rudościami pięknie, harmonijnie współgra z odcieniami turkusu, szmaragdu rozbijających się o nie wód oceanu. Za wioską, w kierunku południowym znajduje się nieczynna latarnia morska z 1886 roku. Na latarnię nie można było wejść, ale ... ... z jej podnóża też roztaczały się wspaniałe widoki. Bezludna wysepka, jak kamień wrzucony do wody. Kolejny niezapomniany widok na wyspie, który wprawił mnie w zachwyt. Początek doliny, wyniosłe palmy wśród trzciny cukrowej, ostro zakończone wzgórza, do tego mocne, oślepiające, choć już popołudniowe promienie słoneczne i ginące w cieniu domostwa.
Dalej w wąwozie rozsiadły się na zboczach osady, wśród trzcin, które pod słońce lśnią bielą. To wspaniałe miejsce na ucieczkę od cywilizacji. Piękne widoki, nieskażona natura. Na tych pagórkach wytyczone są ścieżki, którymi mieszkańcy poruszają się pieszo, często transportując na głowach, barkach albo grzbietach osłów wodę pitną. Jest to towar deficytowy. Dróżki poprowadzone są w trzcinowych zagajnikach. Czułam się tutaj jak w odrealnionym świecie. Trzcina cukrowa to potoczna nazwa a prawidłowa to: cukrowiec lekarski, którego wysokość dochodzi do 6 metrów. Wyczytałam w wikipedii o kwiatach trzciny: Niepozorne, w biało owłosionych kłoskach zebranych setkami w piramidalną wiechę. Ten kto to pisał, chyba nigdy na żywo nie widział tych kwiatów! Dla mnie są przepiękne i wcale nie niepozorne.
Klimatyczne miejsce z klimatycznymi zagrodami, podwórkami, z których czasami dolatuje zapach fermentującego soku z trzciny, gdyż odbywa się tam produkcja grogu. Grog to odmiana rumu, ale nazwy tej używa się na Cabo Verde w stosunku do rumu produkowanego lokalnie. W jednej z zagród prasa do tłoczenia soku z długich i ciężkich łodyg trzciny. Trzeba mieć krzepę, aby unieść ich całą wiązkę. W korycie, do którego ścieka sok, urzędowały kaczki i różne rzeczy tam robiły... Grog jest najpopularniejszym alkoholem na wyspie i dostaniemy go wszędzie. Najlepiej smakuje z dodatkiem nalewki z limonek. U lokalnego producenta grogu można było zaopatrzyć się w ten alkohol, po wcześniejszej jego degustacji. Mnie nie smakował, ale chyba nie wiem co dobre. Niewielkie chatki, teraz najczęściej budowane z betonowych bloczków, malowniczo położone są na szczytach gór, górek, wzniesień w otoczeniu sadów z bananowcami, papają i zagródek dla świń, krów, ptactwa domowego, kóz.
... Pan koza z zaciekawieniem zerkał w moim kierunku, lecz ja szukałam mieszkańców, bo co ja kozy nigdy w życiu nie widziałam. Są i mieszkańcy, najmłodsi. Początkowo onieśmieleni widokiem obcych, którzy wkraczają na ich bezpieczny teren, lecz po kilku chwilach nawiązują kontakt wzrokowy i patrzą z zaciekawieniem. Mieszkańcami wysp są Kreole czyli potomkowie związków niewolników sprowadzanych do pracy głównie z Senegalu i portugalskich kolonistów. Mieszanka ta stworzyła niespotykanej urody ludzi w tej części świata, którzy czasami mają niebieskie oczy, blond włosy i ciemną cerę. Na Santo Antao żyje około 50 tyś. ludności, głównie w miastach Porto Novo, Ponta do Sol, Paul i Ribeira Grande. Jednak mieszkańcy wyspy to przede wszystkim ludzie gór, radośni pomimo ciężkich warunków bytu.
Wydarte skałom miejsca na drogi, domostwa, przydomowe ogródki, pola uprawne. Trudny teren, trzeba wiele wysiłku, aby coś tutaj urosło. Ziemie uprawne stanowią około 16% powierzchni kraju. Każdy kawałeczek urodzajnej ziemi przeznaczany jest pod uprawy. Na tysiącach tarasów rośnie najczęściej trzcina, kukurydza, warzywa. Jeden z bogatszych domów. Choć mnie podobały się bardziej te tradycyjne, zbudowane z kamienia i kryte strzechą. Widać je na kolejnym kadrze. ... Na zdjęciu Ribeira Grande, jedno z większych miast Santo Antao, liczące około 20 tyś. mieszkańców. Nie grzeszy ono urodą od strony architektonicznej, tak jak i inne miasta na tej wyspie. Budynki, poza krzykliwymi kolorami, niczym się nie wyróżniają.
Pomimo tego mają swój urok.  Może sprawia to labirynt uliczek i gór w tle, a może atmosfera leniwie płynącego czasu, luzu, ciepła, przyjaznych mieszkańców wpływa na tak pozytywny odbiór tych miejsc. Zwyczajne życie, spokojna, nieśpieszna atmosfera. Panie sprzedają rybki na obiad.  Panowie w oczekiwaniu na pracę, albo mają fajrant. Życie na wyspach nie jest łatwe. Nie ma pracy. Już przed 150 laty spora część ludności wyemigrowała przede wszystkim do USA, Brazylii, gdzie zajmowała się wielorybnictwem. Zarobione na emigracji pieniądze przesyłane są do dnia dzisiejszego rodzinom z wysp i stanowią 20-25 % PKB. Około 2/3 rodzin posiada krewnych za granicą. Żegnamy Ribeira Grande i ... ... przenosimy się do Ponta do Sol, najważniejszego miasta leżącego na północnym wybrzeżu wyspy. Znów położenie między oceanem i górami decyduje o jego atrakcyjności.
Po lewej kolonialny dom, ale tuż obok powstają nowoczesne bloki nie różniące się od tych, które buduje się na całym świecie. Niestety za kilka lat miasto będzie jak wiele innych, bez wyrazu, bez cech charakterystycznych dla miejsca. Z rybołówstwa żyje spora część mieszkańców, ale tak powinno być, w końcu to kraj wyspiarski. Jednak możliwości połowu nie są w pełni wykorzystywane przez lokalnych rybaków ze względu na ich niski poziom technologiczny. Kuchnia wysp opiera się na rybach, owocach morza, które tutaj, jak nigdzie indziej, bardzo mi smakowały. Można je dostać znakomicie przyrządzone w każdej knajpce. W Ponta do Sol polecam Czarnego Kota, gdzie spożywanie posiłku umili Wam muzyka grana na żywo. I żebyście się nie zdziwili, gdy na rachunku znajdzie się opłata za  nią. Widok na Ponta do Sol. Jest w nim duże boisko do piłki nożnej i był pas startowy dla samolotów, wzdłuż brzegu oceanu. Wielkim przeżyciem musiało być lądowanie na nim. Od miasta podjeżdżamy kawałek w górę. A potem idziemy do miasteczka Fontaihas, którego zabudowania i pola uprawne obsiadły granie schodzące do doliny ginącej przez część dnia w cieniu.
Dla nas to malowniczy widok. Ma się wrażenie, że miasteczko jest odcięte od cywilizacji. ... Do wioski prowadzi wąska droga i w niej się kończy. Rybackie miasteczko Cruzinha da Graca. Tutaj widać jak czas sączy się, upływa na siedzeniu, czekaniu, rozmowach, podpatrywaniu. Można by powiedzieć tak:  nuda... Nic się nie dzieje, proszę pana. Nic. Taka, proszę pana... Dialogi niedobre... Bardzo niedobre dialogi są. W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Przystań łodzi rybackich. Było gorąco i widok oraz szum fal rozbijających się o skały działał orzeźwiająco. Udzieliła mi się też senna atmosfera miasteczka i jak w letargu wpatrywałam się w ocean. A teraz wypoczynek na plaży z czarnym piaskiem. Dziękuję :)

najbliższe galerie:

 
CABO VERDE - Santo Antao III cz - marynistycznie
1pix użytkownik kordula157 odległość 7 km 1pix
CABO VERDE - Santo Antao cz II
1pix użytkownik kordula157 odległość 15 km 1pix
   REP. ZIELONEGO PRZYLĄDKA - WŚRÓD TRZCIN
1pix użytkownik harmony odległość 23 km 1pix
  CABO VERDE - Santo Antão.
1pix użytkownik kordula157 odległość 28 km 1pix
Wyspy Zielonego Przylądka - Sao Vicente.  Cz. 2  Mindelo
1pix użytkownik mabro odległość 33 km 1pix
Wyspy Zielonego Przylądka - Sao Vicente.  Cz.1 objazd wyspy
1pix użytkownik mabro odległość 37 km 1pix

komentarze do galerii (70):

 
harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 26.08.2014 19:36

Trudno się z Tobą nie zgodzić :) Do następnych galerii z przyjemnością zajrzę. Ciekawe co tym razem pokażesz :)

mucha79 użytkownik mucha79(wpisów:163) - Użytkownik usunięty. dodano 26.08.2014 13:31

No to tak samo jak ja:) Dopiero w tym roku zaczálem robic zdjécia w formacie RAW. Oczywiscie strony technicznej można sié nauczyć ale I tak uważam, że trzeba mieć oko I po prostu...talent:) Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do moich następnych galerii, które ukaża sie niebawem

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 26.08.2014 12:48

Ja też lubię piękne miejscówki (witaj w klubie ;)), a jak nawet takie do końca nie są, to zapamiętuję, utrwalam ładne obrazki. Dzięki za pozytywny komentarz, ale wciąż się pomału uczę sztuki fotografii :)

mucha79 użytkownik mucha79(wpisów:163) - Użytkownik usunięty. dodano 25.08.2014 23:49

nawet nie wiesz jak bardzo...lubię piekne miejscówki, dobra jakość techniczna zdjęcia no i przede wszystkim dobre treści zdjęcia. a to wszystko znajduje u ciebie. Ot taka prawda

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 04.08.2014 21:03

Dzięki, widzę trafiam w Twój gust estetyczny :))
Pozdrawiam :)

mucha79 użytkownik mucha79(wpisów:163) - Użytkownik usunięty. dodano 04.08.2014 21:02

Dałbym 100 punktów jakby sie dało. Następna nietuzinkowa galeria!!!

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 17.06.2014 19:41

Ak, fota 7 jest dla mnie wizytówką tego miejsca, raju. Właśnie z nią kojarzę wyspy. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 17.06.2014 19:40

Annuus, dzięki i wnioskuję, że też coś znalazłaś dla siebie :) Pozdrawiam :)

ak użytkownik ak(wpisów:6327) dodano 17.06.2014 19:31

wspaniały reportaż, piękna galeria ... a fota nr 7 to raj ! :))

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 16.06.2014 22:56

Bardzo fajna galeria. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.
Pozdrawiam serdecznie:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 16.06.2014 21:50

Magdar, faktycznie, bardzo malownicze miejsca, aż nie wiem czy udało mi się to pokazać. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 16.06.2014 21:49

Dzięki Kordulo, zwłaszcza, że Ty też tam byłaś :) Pozdrawiam :)

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 16.06.2014 20:59

Bardzo malownicze miejsca .Pozdrawiam :)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6138) dodano 16.06.2014 20:26

Z wielka przyjemnościa obejrzałam :)
Pieknie pokazałaś Antoniego:))

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 16.06.2014 09:41

Nola, fajnie, że się podobało. Pozdrawiam :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6786) dodano 14.06.2014 23:46

Fajna i ciekawa galeria:) Widoki piękne:)
pozdrawiam:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 14.06.2014 21:11

Dreptak, fajnie się zgrało i o to chodzi! dzięki :) Pozdrawiam :)

dreptak użytkownik dreptak(wpisów:1523) dodano 14.06.2014 21:09

ta galeria mogłaby nosić taki sam tytuł jak twój nick:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 14.06.2014 21:09

Magdaleno, miło, że pamiętasz mój debiut na portalu. Staram się pokazywać wyspy zachęcająco, bo baaardzo mi się na nich podobało, trzcina przede wszystkim. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 14.06.2014 21:07

Nata, nie piłam soku, ale podgryzałam trzcinę i jest bardzo smaczna, jak cukierek. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 14.06.2014 13:22

Woja, jak widać, prawie wszystkim to samo się podoba :) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 14.06.2014 12:55

Irena, dzięki za wizytę i również serdecznie pozdrawiam w tych urokliwych okolicznościach przyrody :)

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 14.06.2014 10:41

Kwitnącą trzciną cukrową zapoczątkowałaś swoją obecność na portalu i był to baaardzo udany debiut:-)
Fotka 10 jest piękna. W Twoim wydaniu te kwiaty rzeczywiście nie są niepozorne.
Bardzo zachęcająco pokazujesz Wyspy Zielonego Przylądka.
Fajne zdjęcia i ciekawy opis.
Podobało mi się.
Pozdrawiam:-)

nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 13.06.2014 21:31

Harmony podoba mi się tam . Bardzo zachęcająco pokazana miejscówka . A piłaś świeżo wyciśnięty sok z trzciny cukrowej ? oczywiście bez kaczych dodatków :) pychotka . :)))

woja użytkownik woja(wpisów:566) dodano 13.06.2014 21:02

Urzekły mnie 5, 7, 10 i 12 (widzę, że nie tylko mnie:-)
Miasteczko położone fantastycznie.
Pozdrawiam

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3036) dodano 13.06.2014 16:11

ale super....urokliwie....fajna wycieczka i galeria....i w tych pięknych okolicznościach przyrody pozdrawiam serdecznie....

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 13.06.2014 14:23

Ok, zastosuję się. Znikam odpoczywać ;)

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4802) dodano 13.06.2014 13:34

Harmony zwolnij tempo w takim razie,bo będziemy Cię mieć na sumieniu :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 13.06.2014 12:52

Marek, gdybym tak pod każdego chciała zdjęcie główne, to niezły mętlik miałabym w głowie ;), więc wybieram je pod siebie. Kamyk z 6 proszę do Twojej kolekcji ;)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 13.06.2014 12:50

Rozmusiaki, miło, że doceniasz mój trud włożony w dopracowanie albumu. Nie na darmo idą te nieprzespane noce, litry kawy, skrzywiony kręgosłup i przemęczony wzrok ;)
Pozdrawiam serdecznie :)

marekpic użytkownik marekpic(wpisów:629) dodano 13.06.2014 12:34

np Harmony własnie numer 6;-) albo nie te główne zdjęcie też jest ładne;-)

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4802) dodano 13.06.2014 12:32

Jak zwykle pięknie dopracowany album ...
Pozdrawiam serdecznie :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 12.06.2014 19:42

Surykatko, cieszę się, że mogłam dostarczyć miłych dla oka obrazków. A wyspy z trzcinami kojarzę, po prostu nie da się inaczej. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 12.06.2014 19:40

Markopol, ja uwielbiam taką nudę, jak napisałeś: niezatłoczone miasta, niezadeptane szlaki. Człowiek ma wtedy otwarty umysł na nowości, na posłuchanie tego, co w środku gra. Pozdrawiam :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7307) dodano 12.06.2014 19:22

Piękny kawałek świata i bardzo fajna galeria. Rzeczywiście, chyba trzcina się tu wybija na pozycję pierwszoplanową, ale i góry i zatoczki i buzie..- wszystkie przyjemne dla oka :)))

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 12.06.2014 17:22

Jaka nuda,z Twoim opisem nie mam nudy.
Takie miejsca mi się podobają bardziej niż zatłoczone miasta lub zadeptane szlaki turystyczne.Przecież człowiek chce odpocząć na urlopie.
Takie klimat mi się podobają ,dlatego galerie uważam za udaną.
Pozdrawiam

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 12.06.2014 13:16

Gabi, dzięki i faktycznie jestem zachwycona wyspami. Ja też nie wiedziałam, że trzcina tak fajnie się prezentuje, to niezapomniany widok. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 12.06.2014 13:05

Bartek, od szerokiego łuku z daleka proszę! Miło, że trzymam poziom, ale to tylko dlatego, aby Cię nie zawieść ;) Pozdrawiam :)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 12.06.2014 12:10

Harmony, fajnie pokazałaś tą wyspę, bardzo podoba mi się też opis, czuć w nim Twój zachwyt, nie wiedziałam, ze trzcina cukrowa tak pięknie się prezentuje,
pozdr.
Gabi

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 12.06.2014 11:54

Nie miałem dzisiaj szerokiego łuku, więc musiałem wpaść do twojej galerii i jak zwykle się nie zawiodłem. Bardzo ładnie.

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 12.06.2014 11:50

Piipin, Pszem, Dispar, miło, że zajrzeliście i że Wam się podoba.
Dispar miałbyś roboty fotograficznej z tą trzciną na kilka dni ;)
Pozdrawiam Was :)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 12.06.2014 08:53

Bardzo fajna galeria.
Trzcina bardzo fotogeniczna.
Ciekawie z Tobą się wędruje.
Podobało się. Pozdrawiam:)

pszem użytkownik pszem(wpisów:77) dodano 12.06.2014 08:43

Kolejna piękna galeria. Pozdrawiam.

piipin użytkownik piipin(wpisów:81) dodano 12.06.2014 08:33

fajnie pokazany kawałek świata. Zazdroszczę. Az chciałoby się pojechac.

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 12.06.2014 07:36

Marek, sugerujesz na główne "kamyczek" z fot 6 ?;)

marekpic użytkownik marekpic(wpisów:629) dodano 11.06.2014 23:48

żartowałem tak naprawdę na zdjęcie główne dałbym jakiś...głaz;-)

marekpic użytkownik marekpic(wpisów:629) dodano 11.06.2014 23:46

no któryś z posłów który poszedł do więzienia powiedział, że teraz głoduje bo nie ma kasy na ratę na swoje porsche......;-)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 11.06.2014 23:43

Marek, ja lubię połączenie kolorów na głównym zdjęciu, dla mnie cudne. A ludzie może dla nas biednie żyją, ale taki szejk arabski też by powiedział, że my biednie żyjemy :)
Pozdrawiam :)

marekpic użytkownik marekpic(wpisów:629) dodano 11.06.2014 23:38

ja bym dał 10 na zdjęcie główne jest magiczne, wycieczka wspaniała jest wiele wspaniałych widoków no i Ci ludzie pomimo biedy ą chyba zadowolenie ze swojego życia

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6300) dodano 11.06.2014 23:22

Tak. I Azory, choć aż trudno uwierzyć, bo tak te archipelagi są od siebie odległe.
Andred, walcz z tym, co to znaczy: "nie zgadzają się"??...;)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 11.06.2014 23:17

Przemysław, dzięki, że się ze mną zgadzasz, bo niektórzy tutaj mają czelność się czasami ze mną nie zgadzać ;-)
Pozdr,
andred

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 11.06.2014 23:04

Przemku, przypomniałeś nazwę, jeszcze Azory się do Makaronezji zaliczają :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 11.06.2014 23:03

Achernar-1, nieczęsto pokazywany, bo nie ma kto go pokazywać :) Baza turystyczna wciąż w rozwoju, ale może przynajmniej z niej będą lepiej żyli. Pozdrawiam :)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6300) dodano 11.06.2014 22:58

PS: Andred "wyjął mi z ust" - miałem to samo wrażenie, podobieństwo do Madery. I rzeczywiście, Andred ma rację, pochodzenie Wysp Zielonego Przylądka, Kanaryjskich i Madery jest wspólne, razem to tzw. Makaronezja. Ale czy ma coś wspólnego z makaronem, to nie wiem...;)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5592) dodano 11.06.2014 22:58

Nieczęsto pokazywany zakątek świata, ale jakże piękny... Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 11.06.2014 22:49

Paweller, taka sielanka, że chętnie bym tam jeszcze kiedyś wróciła, no i aby zobaczyć co się zmieniło. Choć boję się, że za 10 lat wyspy będą nie do poznania.
Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 11.06.2014 22:47

Andred, zgadza się, wszystkie te wysepki mają pochodzenie wulkaniczne. Polecam wyspy ze względu na niewielką ilość turystów tam przybywających, ale niestety w ekspresowym tempie to się zmienia. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 11.06.2014 22:45

Olaf, dzięki i zachęcam do wyjazdu. Jest tam jeszcze cudowniej niż na moich zdjęciach :) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 11.06.2014 22:44

Baracuda, dzięki i no właśnie, to "niedzianiasię" tam bardzo mi odpowiadało, pełen relaks, a widoki cudne. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 11.06.2014 22:42

Przemku, dziękuję za wymienienie podobających się i zapraszam na czytanie na jutro :) Okulary koniecznie, choć ja przeciwsłonecznych też nie lubię, choć mój avatarek na to nie wskazuje ;) Pozdrawiam :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7477) dodano 11.06.2014 22:40

Bardzo sielankowo tam ..., miejscówka bardzo fajna, wybrzeże rewelka:)
Pozdrawiam:)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 11.06.2014 22:37

Niektóre widoki, te różne kolory skał, podobne jak na Maderze.....pewnie pochodzenie tych wysp jest podobne.
Ale Madera jest zdecydowanie bardziej "uturystyczniona" (taki nowotwór językowy akurat przyszedł mi do głowy) ;-)
Fajne i ciekawe miejsce pokazałaś. Nie wiem czy wystarczy czasu żeby odwiedzić WZP?
Pozdrawiam,
andred

olaf43 użytkownik olaf43(wpisów:1520) dodano 11.06.2014 22:30

Bardzo fajnie to wszystko pokazałaś aż by się chciało tam pojechać :) super...
pozdrawiam :)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 11.06.2014 22:27

Fajne miejsce w którym niewiele się dzieje, bo niby po co ma się dziać:) Kadry 7,10, 20 supcio;)
Pozdrawiam:)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6300) dodano 11.06.2014 21:58

Jak mawiają WIELCY NIEOBECNI: bardzo podobająca galeria.
Dla mnie, szczególnie: 5, 7, 8, 10, 11, 19, 43, 44, choć nie chcę "pokrzywdzić" innych.
Szkoda, że mam dziś już kłopot z czytaniem - zrobię to dokładnie jutro.
(To skutki dzisiejszego, oślepiającego słońca i mojego uporu, by nie używać okularów p-słonecznych)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 11.06.2014 21:57

Sniezko, Klavertjevier, Patryk80, Paulus, cieszę się, że krajobrazy wyspy Was urzekły, bo mnie także, tylko się boję, że za kilka lat masowa turystyka zmieni na gorsze ten cudowny kawałek świata.
Pozdrawiam Was :)

paulus użytkownik paulus(wpisów:323) dodano 11.06.2014 21:46

Super. Pozdrawiam.

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4831) dodano 11.06.2014 21:25

Fajna wycieczka. Krajobrazy urzekające

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 11.06.2014 21:08

Piękne galeria! Pozdrawiam!

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3379) dodano 11.06.2014 19:41

Ale piękne krajobrazy!
Życie tambylców tez fajnie pokazałaś.
Pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!