m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Swoje pierwsze kroki skierowałam do mojego towarzysza i przewodnika z poprzedniej galerii o Wrocławiu, Krasnala Podróżnika. Niestety, oznajmił, że tak go wyczerpało nasze ostatnie spotkanie, że on nigdzie ze mną więcej nie pójdzie. Tłumaczyłam, prosiłam, przekonywałam. Uciekłam się do sposobu. Obiecałam mu nową torbę, bardzo elegancką, na kółeczkach, w zamian za upiorny kuferek z którym podróżował do tej pory. 
Udało się. 
Noc z 23/24 to najdłuższy dzień w roku tzw. Noc Świętojańska. To właśnie ona stała się inspiracją do zorganizowania na Rynku i ulicy Świdnickiej Jarmarku Świętojańskiego. 
Zapełniają się one drewnianymi budkami, kramami oferującymi wszystko, a miasto organizuje szereg imprez, tak aby zarówno mali jak i duzi spędzili wesoło i atrakcyjnie czas. 
Wraz z moim małym przyjacielem ( kuferek niosę ja) małymi bocznymi uliczkami docieramy do rynku Trzeba powiedzieć, ze miasto prezentuje się naprawdę znakomicie, centrum jest odrestaurowane, kamieniczki wyglądają jak malowane, wszędzie piękne lampy świecące o zmierzchu klimatycznym światłem, imitującym lampy gazowe. Liczne restauracje i kawiarnie o przeróżnym wystroju stają się jedną wielką pokusą.
Słynna fontanna zbudowana ze szklanych płyt, której budowa wzbudziła swojego czasu wiele kontrowersji, miała być tylko na okres przejściowy, stoi do dziś. Pięknie podświetlona wieczorem stała się jednym z symboli miasta. Nie wolno się w niej kapać. Dlatego też władze miasta wpadły na świetny pomysł jak umilić dzieciom pobyt w centrum w tak upalne dni jak dzisiejszy ( 35 stopni). Dziś kąpią się ci mali i kąpią się ci duzi, a przednią zabawę mają wszyscy. Niektórzy do szczęścia nawet ochłody nie potrzebują, sami sobie wystarczają. Murale na jednej ze ścian w bocznym przejściu.
Wschodnia ściana ratusza. 	Obieżyświaty są wszędzie, nie tylko my kochamy podróże, tutaj uśmiechnięta rodzina wprost z Egiptu. Ktoś, kto chciałby pobyć trochę na plaży, nie musi wcale jechać nad morze...... Wystarczy do Wrocławia, w samym sercu miasta jest wszystko - plaża, piasek, leżaki, w dodatku za darmo.
I po co jechać tyle kilometrów nie wiadomo gdzie?
Można się pohuśtać w szklanej kuli. Można się wybrać do namiastki ogrodu botanicznego, trzeba przyznać, że ludzie, którzy to zaprojektowali naprawdę mieli fajne pomysły i fantazję. Langosze to węgierska potrawa na bazie ugotowanych ziemniaków z wszelkiego rodzaju farszami. Chciałam spróbować, wyglądały bardzo apetycznie, konsumpcja na stojąco. Sęk w tym, że ja nie lubię na stojąco. Stara już jestem.

-----------------------------------------
W ogóle przy tych langoszach to ja się zdenerwowałam. No bo jeszcze w grudniu dorodna dziewczyna była do fotograficznej dyspozycji za 1 zloty. Teraz jest za darmo. Żeby w tak krótkim czasie tyle stracić na wartości? 
Północna strona Rynku tzw. Targ Łakoci. Handlowano tu przede wszystkim łakociami i wyrobami, dziś jest pełen kramów i restauracji. Ratusz we Wrocławiu to jeden z najlepiej zachowanych ratuszy w Polsce, w późnogotyckim stylu, 
budowany na przestrzeni około 250 lat, od końca XIII w. do XVI.
Za każdym razem kiedy przechodzę obok Ratusza patrzę na niego z zachwytem.

Międzynarodowa komisja jednogłośnie wybrała Wrocław Europejską Stolicą Kultury 2016.
Zwycięstwo to zarówno prestiż, jak i obowiązki. Miasto zaprezentuje swój dorobek kulturalny zorganizuje koncerty, festiwale, liczne przedstawienia, pokazy filmowe.
Otrzyma dotację od UE, czyli 1,5 mln euro.
Stanie się centrum europejskich wydarzeń kulturalnych, będąc równocześnie wizytówką Polski. Już w tej chwili dzięki tanim liniom lotniczym do miasta przylatuje wielu turystów, głównie z Włoch, Hiszpanii, Irlandii i wielkiej Brytanii. Wygrana z pewnością przyniesie miastu dodatkowe korzyści. W piwnicach Ratusza znajduje się Piwnica Świdnicka, jeden z najstarszych lokali gastronomicznych w Europie. Cała Polska w cieniu Śląska - oczywiście Dolnego! Co jeszcze można robić w tym czasie? można się napić piwa, spróbować fantazyjnych drinków, skosztować tradycyjne góralskie oscypki, wędliny, regionalne potrawy z Litwy, Austrii i Włoch. Atrakcje co krok. Odbywa się prezentacja wianków świętojańskich, konkurs na najładniejszy wianek, przemarsz Świtezianek.
Gdyba ta pani załogowała się na naszym portalu to ja natychmiast napisałabym petycję do admina z prośbą żeby nie powiedzieć żądaniem uruchomienia w trybie błyskawicznym opcji” nie lubię”. A gdyby tak, aż strach pomyśleć, jeszcze jakieś w miarę zacne galerie tworzyła? No dobra, uspokójmy się, wróćmy na Rynek. Oj, dzieje się, dzieje. Za to gdyby ten pan się zalogował, to bez względu na to co by tworzył u mnie najwyższe noty zawsze by miał. Tak mówiąc szczerze mógłby w sumie nawet nic nie robić. W co się jeszcze można bawić? 
można się ubrać, tu opcja ładnie, zgrabnie i powabnie,
można się przejść na Plac Solny z XIII. wieku, który powstał jako rynek pomocniczy, gdzie handlowano głównie solą. 
Dziś znany jest z przepięknych kamieniczek wokół oraz czynnych 7 dni w tygodniu, od rana do ciemnego wieczoru licznych straganów z kwiatami, można kupić kwiaty, te prawdziwe, i drewniane, można nabyć kiełbasę rodem z PRL-u, można się posilić bardzo grzesznie, treściwie i kalorycznie lub jak kto woli na słodko.
Można kupić pyszną zupę z warzyw od prześlicznej dziewczyny ( czy ja nie mówiłam już w poprzedniej galerii, że najwięcej witaminy maja polskie dziewczyny, a zwłaszcza we Wrocławiu?), poobserwować to co się dzieje z okien jednej z kamienic, posłuchać muzyki, można się zdrzemnąć, potem wstać i podziwiać piękne detale
i kamieniczki, przyjechać w innym tygodniu, popatrzeć i stwierdzić: jarmark, jarmark i po jarmarku …........... .

Dziękuję za uwagę.

najbliższe galerie:

 
Wrocławska jesień
1pix użytkownik surykatka odległość 0 km 1pix
Wrocław
1pix użytkownik warusek odległość 1 km 1pix
Wrocław - cz.III
1pix użytkownik tereza odległość 1 km 1pix
Wrocław-Ogród Japoński
1pix użytkownik mieczysaw odległość 1 km 1pix
Wrocław wzdłuż Odry
1pix użytkownik mieczysaw odległość 1 km 1pix
Wrocław
1pix użytkownik tama odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (47):

 
gabi użytkownik gabi(wpisów:2464) dodano 17.06.2015 22:01

Tama, bedzie kolorowo, smakowicie, interesująco i bardzo wesoło. Było bardzo fajnie w Poznaniu, będziemy sie dobrze bawić także tutaj.
Wrocław czeka na Obieżyświatów,
pozdrawiam Ciebie i innych Przybywających.

tama użytkownik tama(wpisów:2980) dodano 16.06.2015 10:20

Mam nadzieję, że w najbliższy weekend na wrocławskim Rynku będzie równie kolorowo i przepysznie jak rok wcześniej.
Gabi, do zobaczenia w sobotę :)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5751) dodano 06.08.2014 21:31

Masz racje Gabi, mało mnie mało. Pozdrawiam serdecznie, buziaczki przesyłam:)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2464) dodano 06.08.2014 17:42

Kordula, Wrocław to piękne miasto, cieszę się, ze udało mi się w jakimś stopniu pokazać jego urok,
Ula, mam wrażenie, ze jakoś Cie tu u nas ostatnio niepokojąco mało,
dziękuję za wizytę,
pozdr.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5751) dodano 06.08.2014 13:20

Gabi możesz być dumna ze swojej galerii, przedstawiłaś Wrocław pieknie.
Wrocław moze byc dumny z takiej mieszkanki:))
Róznorodnie, interesujaco, z lekkoscia i humorem . Bardzo na tak:)))
Gratuluje Wrocławowi przyznania zaszczytnego miejsca . POzdrawiam Cie serdecznie:)))) URszula

gabi użytkownik gabi(wpisów:2464) dodano 28.07.2014 09:36

Pesteczko, miło Cię gościć, w pierwszej chwili zaczęłam się zastanawiać o jakich ognistych osobnikach Ty mówisz, i znalazłam, zgadzam się z Tobą - pan z Egiptu tez całkiem, całkiem, ale ..... jakby nam się kazał tak odziać, to tak trochę nie ... halo,
pozdr.

pesteczka123 użytkownik pesteczka123(wpisów:1556) dodano 27.07.2014 21:59

Wrocław, wstyd się przyznać, odwiedziłam tylko raz i byłam tam zdecydowanie za krótko, ale jak nie zdążę wcześniej, to na pewno w 2016 roku.
Galeria zdecydowanie w moje kolorystyce, bardzo radosna i zachęcająca do odwiedzin.
O pana z 35 nie będę rywalizować, choć sprzęt ma fajny ;) Ja zdecydowanie preferuję bardziej ognistych osobników, ale i takich tu nie brakuje :D
Pozdrawiam bardzo ciepło!

gabi użytkownik gabi(wpisów:2464) dodano 27.07.2014 21:22

Woja,
dzięki, miło Cie gościć w moich rodzinnych stronach,
pozdr.

woja użytkownik woja(wpisów:547) dodano 27.07.2014 21:18

Piękna galeria.
Pozdrawiam

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:2941) dodano 20.07.2014 09:22

ależ proszę...i raz jeszcze pozdrawiam....

gabi użytkownik gabi(wpisów:2464) dodano 20.07.2014 08:13

Ireno, zgadzam się z tym co piszesz, dzionek zrobił się fajny, a zapowiadała się mega nuda,
dzięki za wizytę,
pozdr.

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:2941) dodano 19.07.2014 14:13

szał barw....i fajny dzionek był...i pozdrawiam serdecznie....

gabi użytkownik gabi(wpisów:2464) dodano 17.07.2014 09:18

Magdar, dziękuję,
pozdr.

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 16.07.2014 11:13

Piękny jest Twój Wrocław.Pozdrawiam :)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2464) dodano 16.07.2014 09:56

Magdalena, mamy podobne gusta, i co tu zrobić, bo pan jest jeden a my dwie? i gdzie go szukać? ? super, że Ci się podobało, zamawiam w takim razie ja galerię świętojańską z Poznania, który widziałam tylko w drodze z i na dworzec, a zrobił wrażenie, nie powiem,
dzięki za wizytę,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2464) dodano 16.07.2014 09:52

Andred, jestem tu już rok, podpatruję co i jak robią inni, to najlepsza szkoła, super, ze Ci się podobało,
dzięki za wizytę,
pozdr.

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3646) dodano 16.07.2014 08:00

W Poznaniu też jest organizowany Jarmark Świętojański (w tym roku odbył sie po raz 39), ale wieki całe na nim nie byłam.
Bardzo fajna prezentacja - kolorowa i smakowita. Chętnie poczęstowałabym się kadaifi z 42.
Jeśli chodzi o pana z 35, to mamy podobny gust;-)
Nie wiedziałam, że fontanna z 7 miała być tylko na okres przejściowy. Mnie ona się podoba.
Piękne jest to Twoje miasto.
Pozdrawiam serdecznie:-)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 15.07.2014 21:41

Gabi, robisz bardzo duże postępy :-). Świetnie i zachęcająco pokazałaś Wrocław. Więcej nie piszę, choć mam jeszcze sporo pozytywnych wrażeń, ale sorry....nie mam nawet czasu obejrzeć wszystkich galerii.
Pozdrawiam,
andred

gabi użytkownik gabi(wpisów:2464) dodano 15.07.2014 10:46

Przemysław, Ty jako miłośnik jedzenia znalazłbyś tutaj wiele pokus, aczkolwiek upał był wtedy taki, ze nawet jeść się nie chciało, Wrocław jest piękny, to prawda, ze słowem dedykantka miałam problem, bo nie wiedziałam czy to jest. który dedykuje, czy ten któremu się coś dedykuje, ale już wiem, otoż dedykantka w tym czasie była w Gdańsku, twierdzi, że kiedyś dotrze, zobaczymy ....
dzięki za wizytę,
pozdr.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5942) dodano 14.07.2014 20:24

Mniam, mniam: 41 niezwykle pyszne!.
Tylko, gdzie jest... "dedykantka"??
Poza tym Wrocław, (i przynajmniej część tambylców), - całkiem, całkiem...;)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2464) dodano 14.07.2014 09:37

Baracudo, pędziłam z ta galerią w sobotę, chciałam zgodnie z obietnicą umilić Ci Twoją wczorajszą długą jazdę, rozumiem, że mi się udało, a swoja drogą, to ciekawe jest jak się niektórzy ludzie w każdym niewinnym stwierdzeniu przeróżnych niecnych podtekstów doszukać potrafią ha ha,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2464) dodano 14.07.2014 09:31

Snieżko, dziękuję za Twe miłe słowa, zamówienie przyjęte, musisz poczekać do wiosny, ja z kolei zamawiam galerie skądkolwiek byleby pitolenie było w znanym stylu i smokopodobnych koniecznie omijaj, takich nie lubimy!
dzięki za wizytę,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2464) dodano 14.07.2014 09:28

Klavert, tak tu jest naprawdę, ale oczywiście można również pokazać inną twarz miasta, wystarczy wejść w boczne uliczki, czar szybko pryska, ale nie to było celem tej prezentacji, miło czytać takie słowa jak Twoje,
dzięki za wizytę,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2464) dodano 14.07.2014 09:25

WMP, super, że Ci się podobało, masz rację poprzez nasze galerie i komentarze poznajemy nie tylko inne miasta i kraje, obnażamy także samych siebie, czy to jest nie jest fajne?
dzięki za wizytę,
pozdr.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7218) dodano 13.07.2014 23:42

Pewno, że zadowolony, ale wcześniej myślałem, że Holandia znowu w finale powalczy ..., ale trzecie miejsce po ograniu wielkiej Brazylii też jest OK:)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3568) dodano 13.07.2014 19:45

No no no Gabi...dziękuję za dedykację:) Miła niespodzianka na umilenie podróży;))) Teraz nie mogę wymigać się od przylotu, skoro miasto ma tak wiele do zaoferowania, nie wspominając o pysznościach chodzących i leżących :) Rozbawiłaś mnie, nie wiedziałam, że nie lubisz na stojąco :0
P.S mam sentyment do Wrocławia, właśnie w nim mieszkała moja pierwsza miłość:)
Buzka

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3312) dodano 13.07.2014 18:46

W przepięknym miejscu mieszkasz, Gabi. I pokazac je umiesz przepięknie.
Nie wiem co Ty na to, ale składam zamówienie na wiosenny, rozkwitnięty ogród japoński. Jak nie masz fotek, to mogę zaczekac do wiosny:)
Pozdrawiam:)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2464) dodano 13.07.2014 16:48

Harmony, dzięki Ci za Twe słowa, rzeczywiście robiąc tą galerię, chodząc po rynku, mimo upału czułam radość, tak mi się tam podobało, cieszę się, ze udało mi się to również odpowiednio zwerbalizować,
dzięki za wizytę,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2464) dodano 13.07.2014 16:24

Tama, ja wiem, że Ty lubisz i znasz moje miasto, także cieszy mnie to, że Ci się podoba, może zgapię Twój pomysł i zrobię kolejną galerię Wrocław klimatycznie, kto wie, no i fajnie, ze Ci się mój tekst spodobał,
dzięki za wizytę,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2464) dodano 13.07.2014 16:18

Paweller, dzięki za Twe słowa, ja wiedziałam, że dziewczyny to jest Twój ulubiony temat, może dlatego żona jest taka czujna, co? Pawełku, a jak po wczorajszym zwycięstwie Holendrów? zadowolony?
dzięki za wizytę,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2464) dodano 13.07.2014 15:56

Margo, masz rację, u nas się wiele dzieje, bo władze miasta od lat wykazują dużo inicjatywy, robią miastu promocję, zabiegają, to faktycznie widać, przyjedź koniecznie, dzięki za wizytę,
pozdr.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 13.07.2014 15:53

Gabi, pokazałaś Wrocław tak kolorowo i znakomicie, że ja się zastanawiam czy ja rok temu w tym samym Wrocławiu byłam… Lało wtedy niesamowicie!

gabi użytkownik gabi(wpisów:2464) dodano 13.07.2014 15:37

Afrodyta, super, że Ci się tak podoba, tez uważam, ze zarówno Wrocław jak i Dolny Śląsk jest bardzo ciekawy,
dzięki za wizytę,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2464) dodano 13.07.2014 15:30

Alchamer, zgadzam się, jest w Polsce dużo wspaniałych miejsc i trzeba je promować,
dzięki za wizytę,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2464) dodano 13.07.2014 15:29

Satan, ładne, ładne, musze się wybrać do Gdańska i porównać te miasta, można kupić bilet lotniczy już za 50 zloty, także nie jest wykluczone, ze wkrótce to zrobię,
dzięki za wizytę,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2464) dodano 13.07.2014 15:26

Ak, potwierdzam, jest piękny, miło mi, ze się galeria podoba,
dzięki za wizytę,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2464) dodano 13.07.2014 15:25

Anusia, też mi się te koronkowe ciuszeczki podobały, a i kiełbaskę nabyłam, wprawdzie nie tą z PRL-u, ale na tym stoisku, pyszna była, Starówka Wrocławia jest naprawdę śliczna, musisz kiedyś przyjechać, jest też w mieście dużo atrakcji dla dzieci, ja z kolei bardzo chciałbym zobaczyć Twoje miasto, Toruń od dawna jest na mojej liście,
dzięki za wizytę,
pozdr.

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2088) dodano 13.07.2014 12:58

Bardzo podobająca galeria, i dużo ciekawych wiadomości, że Ania jest nadal delikatna w sobie, że Satan chociaż lekko zdegustowany wpada czasem na portal, że Pawła żona nadal kocha, bo przecież nie ma miłości bez zadrości, że Tama przypomina iż faceci nie psy i na kosteczki nie lecą, i jeszcze takie tam różne...
Dobra robota Gabi, pozdrówka ślę.

harmony użytkownik harmony(wpisów:2592) dodano 13.07.2014 12:49

Sama radość bije od strony tekstowej i wizualnej galerii. Bardzo przyjemnie ogląda się takie prezentacje: kolorowe, różnorodne, z ładnymi kadrami. Każdy ma tutaj na czym oko "zawiesić" ;) Baracuda się chyba już pakuje i jedzie do pięknego Wrocławia, który w Twoim albumie chyba ładniejszy niż w rzeczywistości :) Pozdrawiam :)

tama użytkownik tama(wpisów:2980) dodano 13.07.2014 12:35

Kiełbaska, ostatnio mam chrapkę na takie specjały i wymieniałam żelki na kabanosy ;)
Nie od tego jarmarku wiadomym jest, że Wrocław jest the best :) I słuszna jest uwaga Satana, że Gdańsk ma podobny klimat.
Gabi, nie przejmujmy się panią z 31 - za mało ma jakoś tego ciałka ;)
Zdjęcia wyszły Ci bardzo fajne, kolorowy świat i ciekawe rzeczy wypatrzyłaś, np. bardzo podoba mi się ten ludzki motyw na 44.
Bardzo dobra, zabawna w tekście prezentacja :)
Pozdrawiam :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7218) dodano 13.07.2014 12:34

Faktycznie, zgadzam się z przedmówcami ..., piękne jest to miasto i pięknie je pokazałaś ..., ale dziewczyna z 43 przebija wszystko ..., jest chyba bardziej apetyczna niż te jej zupy ..., fajnie, że mogę sobie pooglądać takie galerie, bo gdybym to ja zrobił taką fotkę i moja żona by to zobaczyła, to podejrzewam, że moje podróże ograniczyłyby się do miejscowej galerii i z powrotem:)))
Pozdrawiam serdecznie:)

margo użytkownik margo(wpisów:2554) dodano 13.07.2014 12:23

Byłam ostatnio we Wrocławiu równo rok temu - lało jak z cebra. Następnym razem gdy będę to poproszę cię abyś załatwiła mi lepszą pogodę. Chociaż w deszczu czy w słońcu Wrocław zawsze piękny. I tyle się tam u was dzieje...Pozdrawiam serdecznie.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4032) dodano 13.07.2014 11:58

Dolny Śląsk jest przepiękny, dlatego tak bardzo kocham te miejsca i chętnie je odwiedzam.
Pyszna galeria!
Pozdrawiam serdecznie.

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:4995) dodano 13.07.2014 11:42

Wrocław jest piękny. Z pewnością można go zaliczyć do pierwszej piątki najładniejszych miast polskich. Pozdrawiam. :)

satan użytkownik satan(wpisów:3075) dodano 13.07.2014 11:14

Nooo...ładne miasto...jest konkurencja dla Gdańska :-D

ak użytkownik ak(wpisów:5970) dodano 13.07.2014 11:04

Wrocek jest piękny , wspaniała galeria.

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 13.07.2014 08:58

Poproszę kiełbasę w gazecie raz i coś koronkowego w roz. 36 ;-)
Jak ja już dawno nie byłam na Starówce. Przejazdy i szybkie odwiedziny na obrzeżach miasta. Nie, czas to zmienić.
Fantastycznie wygląda cała impreza. Miał ktoś wyobraźnię, namiastka plaży i ogrodu w centrum.
Bardzo miły poranny spacerek. Pozdrawiam serdecznie

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!