m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Mieszkałam w dzielnicy Gangnam-gu, którą większość osób kojarzy z  teledysku koreańskiego zespołu PSY do utworu Gangnam style :) Dzielnica Gangnam-gu zlokalizowana jest południowo-wschodniej części Seulu Dzielnica Gangnam znana jest z silnej koncentracji bogactwa oraz wysokiego standardu życia, w związku z czym porównywana jest do Beverly Hills w Kalifornii Widok na Koreańskie Muzeum Narodowe w Seulu. Wejście do muzeum jest bezpłatne. Obok znajdowała się tymczasowa ekspozycja impresjonistycznych dzieł pożyczonych przez paryskie Musée d'Orsay (kosztowało grosze, polecam) Muzeum jest ogromne, w środku można podziwiać wiele interesujących eksponatów z zakresu: sztuki prehistorycznej, artefakty z czasów Dynastii Goryeo i Dynastii Joseon, dzieła koreańskiej oraz buddyjskiej kaligrafii, sztukę azjatycką - w tym buddyjskie rzeźby, itp. 

Na zdjęciu: Gyeongcheonsa Pagoda (XIV w, 13m wysokości) Pomnik Ofiar Wojny (War Memorial of Korea) to nazwa największego na świecie zabytku upamiętniającego historię militarną danego państwa. War Memorial został zbudowany w 1994 roku dla upamiętnienia ofiar wojen, które doprowadziły do ​​powstania dzisiejszej Korei Południowej. Muzeum ma również na celu kształcenie przyszłych pokoleń Koreańczyków. Obok budynku muzeum podziwiać można (oraz zobaczyć od środka) ogromną ilość czołgów, okręt, samoloty, rakiety itp. Na zdjęciu: jeden z wielu pomników upamiętniających heroizm Koreańczyków
Ponieważ Korea Północna nieustannie grozi wojną a Seul oddalony jest od jej granic zaledwie 30km - na każdej stacji metra w Seulu znajdują się gabloty z charakterystycznym okrągłym znaczkiem... ...w gablotach znajdują się maski na wypadek ataku chemicznego... Na zdjęciu instrukcja użycia takiej maski... Koreanki na każdym kroku namawiane są do operacji plastycznych. Te reklamy to istna plaga! Na zdjęciu: plakat znajdujący się w wagonie metra, przedstawiający zadowolone pacjentki pewnej kliniki oraz zdjęcia prezentujące ich wygląd przed operacją Wieża N Seul (480m wysokości) wybudowana została w najwyższym punkcie Seulu, na szczycie Górny Namsan. Otacza ją park (Namsan Park), który jest popularnym miejscem spacerów oraz randek. 
Wieczorem roztacza się z wieży niezapomniany widok na Seul i jego okolice. Koreańska stolica jest jednym z najjaśniejszych miast (na podstawie zdjęć satelitarnych stwierdzono, iż jest jaśniejsza np: od Tokio) Seul widziany z jednego z najwspanialszych miejsc w mieście - czyli Parku Hangang, który wziął swoją nazwę od przepływającej przez Seul rzeki Han-gang. Wieczorem park zamienia się w popularne miejsce spotkań
Chogye sa - główny klasztor szkoły sŏn największego koreańskiego zakonu chogye. Klasztor został założony w 1395 roku. W 1910 roku klasztor został przeniesiony w obecne miejsce i po zmodernizowaniu nosił nazwę Hwanggak sa. Po zajęciu Korei przez Japończyków zmienili oni nazwę klasztoru na T'aego sa. W 1954 roku ostatecznie zmieniono nazwę na Chogye sa Zabytkowe koreańskie dachy zachwycają na każdym kroku. Na zdjęciu: dach Klasztoru Chogye sa Posągi Buddy znajdujące się we wnętrzu klasztoru Chogye sa W innej części Seulu natknęłam się na inne, równie piękne buddyjskie sanktuarium Znajdujący się w samym sercu Seulu strumień Cheonggyecheon stanowi popularne miejsce spotkań mieszkańców miasta. Obecny wygląd strumienia stanowi efekt renowacji z 2005 roku Kierując się w stronę Zespołu Pałacowego Gyeongbokgung po drodze mijałam piękną świątynię
Plac Gwanghwamun (Gwanghwamun Square) - widok na Statuę Króla Sejong oraz słynną Bramę do seulskiego Pałacu Gyeongbokgung - czyli Bramę Gwanghwamun Losy Bramy Gwanghwamun stanowią odzwierciedlenie historii i dramatycznych dziejów narodu tego kraju. Zniszczona podczas japońskiej inwazji w 1592 roku została odbudowana w XIX wieku tylko po to, by podczas burzliwej japońskiej okupacji na początku XX wieku zostać przeniesiona, robiąc miejsce dla siedziby japońskiego głównego gubernatora. Później drewniana konstrukcja została poważnie zniszczona podczas wojny koreańskiej. Brama stała się symbolem cierpień narodu koreańskiego i w 2006 roku poddano ją gruntownej restauracji. Bramę rozebrano i przeniesiono na jej oryginalne, pierwotne miejsce Zmiana warty w Bramie Gwanghwamun Na terenie Zespołu Pałacowego Gyeongbokgung znajduje się między innymi Koreańskie Muzeum Folkloru (na zdjęciu widoczny szczyt budynku), w którym zobaczyć można np: tradycyjne koreańskie chaty, stroje, itp. Wzgórze Szamanów (Inwangsan) to góra o wysokości 338 metrów, znajdująca się w... centrum Seulu! Z góry roztacza się piękna, niezapomniana panorama miasta Góra zajmuje powierzchnię 1,086,696.50 m2 i bogata jest w wiele ogromnych, granitowych szczytów
Każda skała posiada własną, unikatową formę Fragment muru Inwangsan (namiastka Wielkiego Muru Chińskiego:) Bukchon Hanok Village to tradycyjna, koreańska wieś. W Seulu znajduje się jeszcze drugi tego typu skansen (Namsangol Hanok Village) Jongmyo Royal Shrine to najstarsze konfucjańskie sanktuarium poświęcone zmarłym królom koreańskiej dynastii (1392/97). Jongmyo Royal Shrine został dodany do listy Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1995 roku Jongmyo Royal Shrine to duży kompleks, który zwiedzać można tylko w zorganizowanej grupie z przewodnikiem Pani przewodnik, która oprowadzała nas po Jongmyo Royal Shrine zwróciła naszą uwagę na zabawne drzewo, które wygląda jak z horroru :)
Jedna z koreańskich restauracji, w której samemu wybiera się to, co zaraz znajdzie się na talerzu Wybraliśmy między innymi tego oto homara... ...który tak prezentował się po ugotowaniu Z uwagi na fakt, iż niniejsza restauracja znajdowała się w mało popularnej turystycznie dzielnicy Sang-Wangsimini-Dong, obsługa nie mówiła po angielsku. W efekcie otrzymaliśmy surową, aczkolwiek pyszną rybę... ...oraz surową ośmiornicę... Pałac Gyeonghuigung (XVII w). Pałac znajduje się w zachodniej części Seulu, dlatego nazywany był również Seogwol (pałac z zachodu)
Pałac Gyeonghuigung został całkowicie zniszczony podczas japońskiej okupacji w celu stworzenia szkoły dla japońskich obywateli. Odbudowa rozpoczęła się w 1990 roku. Niestety, koreański rząd był w stanie odtworzyć jedynie 33% dawnego pałacu W sklepach zlokalizowanych w metrze kupić można pyszne koreańskie ciasteczkowe kule, które przy zakupie własnoręcznie rozbija się drewnianym młotkiem :) W dzielnicy Myeong-dong znajduje się moja ulubiona restauracja, w której serwują najsmaczniejsze danie (na zdjęciu). Każdy stół zaopatrzony jest w grill, na którym smażona jest potrawa. Woda i przystawki (m.in. kimchi) zawsze gratis Bardzo popularny, koreański trunek (smakuje jak rozcieńczona wódka) Dzielnica Myeong-dong po zmroku rozbłyska milionem neonów Dzielnica Insa-dong w ciągu dnia
Instalacja artystyczna Parasole autorstwa Lee Kyong-ho, znajdująca się przed przed Ratuszem (Seoul City Hall). 55 parasoli symbolizuje oddanie władz miastu, które ma służyć obywatelom Seulu - tak jak parasol w deszczowy dzień We wnętrzu Seoul City Hall znajduje się największy na świecie pionowy ogród (ściany porośnięte są bujną roślinnością). Natomiast te białe, świecące balony to instalacja pt. Wir życia, która symbolizuje ciągłość komunikacji pomiędzy obywatelami Seulu a zarządem miasta Zmiana warty pod Pałacem Deoksugung - jednym z Pięciu Wielkich Pałaców zbudowanych przez królów z Dynastii Joseon Deoksugung Deoksugung Perełką Seulu jest kompleks pałacowy Changgyeonggung - położony na terenie rozległego parku w dzielnicy Jung-Gu. Pałac Changgyeonggung to jednen z Pięciu Wielkich Pałaców zbudowanych przez królów z dynastii Joseon (1392-1897)
Podobnie jak w przypadku Jongmyo Royal Shrine, zwiedzanie zlokalizowanego obok Pałacu Changgyeonggung -  Biwon Secret Garden również odbywa się tylko w zorganizowanej grupie z przewodnikiem Piękna Sekretnego Ogrodu Biwon (Biwon Secret Garden) nie sposób wyrazić słowami...

najbliższe galerie:

 
Korea Południowa,  pałace Seulu
1pix użytkownik elabb odległość 5 km 1pix
Korea Południowa - Seul. [II]
1pix użytkownik krushyna odległość 6 km 1pix
Korea Południowa - Seul. [I]
1pix użytkownik krushyna odległość 6 km 1pix
  SEUL - NOWOCZEŚNIE
1pix użytkownik kordula157 odległość 11 km 1pix
   KOREA POŁUDNIOWA -SEUL OD KUCHNI
1pix użytkownik kordula157 odległość 12 km 1pix
  SEUL po raz kolejny
1pix użytkownik kordula157 odległość 14 km 1pix

komentarze do galerii (13):

 
xaverypodroznik użytkownik xaverypodroznik(wpisów:1) dodano 15.02.2019 17:12

Kraj Państwa środka... Piękny, fascynujący... jednocześnie pełen tradycji jak i ostentacyjnej nowoczesności. Na pewno inny niż w wyobrażeniach.. a zdjęcia rewelacyjne.

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 28.09.2017 18:18

super galeria, mało znane miejsce, a w sumie teraz łatwiej się tam dostać

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3036) dodano 20.07.2014 16:20

fajna galeria....na fotkach ...daszki i jedzonko ...najbardziej mi się spodobały....pozdrawiam serdecznie....

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 17.07.2014 23:12

Ciekawa relacja. Mam nadzieję, że jeszcze nam pokażesz trochę Korei. Jeśli o mnie chodzi to może być nawet sporo tego pięknego, aczkolwiek mało znanego kraju - chętnie poczytam i pooglądam :)))
Pozdrawiam :)

euphoria użytkownik euphoria(wpisów:27) dodano 17.07.2014 22:51

Dzięki Wam wszystkim :) !

andrew430 użytkownik andrew430(wpisów:335) dodano 17.07.2014 21:55

bardzo fajna galeria! pozdrawiam :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7477) dodano 17.07.2014 19:27

No, kierunek mało popularny na naszym portalu, ale jak widać, bardzo zacny ..., podoba mi się Twoje spojrzenie na miasto, fotki super:)))
Pozdrówki:)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 17.07.2014 18:36

Euphoria, brawa za kierunek jaki nam pokazałaś, raczej nigdy tam nie zawitam, dlatego bardzo chętnie obejrzałam Twoja prezentację, czekam na odsłon Korei c.d.
pozdrawiam dzielną i wesołą Obieżyswiatkę
Gabi

marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 17.07.2014 18:23

bardzo interesujące miasto z ciekawą historią i budowlami.

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3379) dodano 17.07.2014 16:31

Bardzo, bardzo interesująca galeria. Chętnie więcej Korei obejrzę. Pozdrawiam:)

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4802) dodano 17.07.2014 16:19

Bardzo obieżyświatowa galeria,którą z dużym zaciekawieniem obejrzałem podparta bardzo ładnymi zdjęciami jak również bardzo oryginalną formą ( fota nr 25 )
Podobało się bardzo ...
Pozdrawiam serdecznie :)

euphoria użytkownik euphoria(wpisów:27) dodano 17.07.2014 14:14

Dziękuję. Ja przed wyjazdem również słyszałam/czytałam wiele dobrego o Korei i Koreańczykach - wszystko sprawdziło się na miejscu w 100%. Koreańczycy są niesamowicie uczciwi, mili i pomocni - np. pewna przypadkowa para zapytana o drogę do pewnego miejsca postanowiła (bezinteresownie, z własnej inicjatywy) zejść z nami do metra, podjechać trzy przystanki i iść 15 minut - wszystko po to, żebyśmy na pewno dobrze trafili. Dodam, iż oczekiwaliśmy jedynie zwykłych wskazówek. Dobroć emanuje od nich na każdym kroku.

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 17.07.2014 13:47

Z sporym zainteresowaniem obejrzałem twoją relację ( sporo nienachalnych osobistych wraźeń i spostrzeżeń) i bardzo mi się podobało. Pewnie też dlatego, iż już od jakiegoś czasu myślę już o zahaczeniu o półwysep, a sporo dobrego też się o Korei naczytałem, a i sporym magnesem dla mnie jest, iż nie jest to kraj, który jakoś szczególnie kojarzy się z turystyką. Pozdrawiam serdecznie

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!