m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (49):

 
EKSPOZYCJA STAŁA
powyżej znany nam sierp, ale bardzo stary, poniżej replika sierpu drewnianego z zębami krzemiennymi jakiego na tych ziemiach używano już w 2600 p.n.e, a jeszcze niżej różne rodzaje tych zębów oryginały. żelazne miecze i pochwa z IV w p.n.e umarł lub też zginął żołnierz na polu bitwy, palono zwłoki wraz z orężem, często spotyka się zgięty szpic włóczni, był umieszczany przeważnie u stup w poprzek trumny/skrzyni (też palonej), nie mieścił się dlatego tradycyjnie go zginano w pół.... następnie wszystkie popioły i oręż mocno przepalony umieszczano w urnie. oryginalna rzeźba rzymska to naczynko/sprzęcik już opisywałem w opowieściach libijskich z Sabraty... np.
Tu też mają podobne tyle, że mniejsze. niegdyś sprzęt łowiecki nagminnie stosowany dziś zakazany.
Kolekcje wszelkich monet z różnych epok, od czasów imperium poprzez wizygockie, arabskie do nowożytnych. Tu konkretnie z okresu kultury żydowskiej 1293-1350 1493-1566, książka zawiera czego to dokonał i w jak pięknym stylu Íñigo López de Mendoza Herb cesarski Carlosa I znanego w reszcie Europy jako Karola V z dynasii Habsburgów. Terrakota polichromowana z 1692 r przedstawia św, Joachima i Annę z dziewicą. 
Cała scenka jest niewielkich rozmiarów pomimo to kunsztownie i z precyzją wykonana. Niezwykle cenna, ma błiźniaczą inną i pomimo iż są w ekspozycji stałej trudno o nie w jednym czasie, są wypożyczane do muzeów całego świata. Obieżyświaty ! :)) Luisa Roldán - autorka obu , ta przedstawia Świętą Rodzinę,
dziela popularnie zwanej La Roldana są liczne .
A tu jeśli by kogoś interesowało o niej więcej : http://en.wikipedia.org/wiki/Luisa_Rold%C3%A1n Jest bardzo dużo obrazów z epoki renesansu i późniejszych, nie tyle co w Prado rzecz jasna i może już nie aż tak znanych i uwielbianych mistrzów lecz też kilku cenionych tu się dopatrzymy.
EKSPOZYCJE TYMCZASOWE/ZMIENNE
   Rzymskiej bym nie przepuścił :) Repliki - ukazują uzbrojenie z tamtych czasów.
oryginalne monety z tego okresu lampki oliwne II i III w n.e mozaiki ołowiane rury ... już znali i używali, mają prawie 2000 lat !
kościotrupkiem z tej epoki zakończymy choć eksponatów masa ale jak powiedziałem , nie chodzi mi tu o ich katalog , prywatnie i tak sobie go zrobiłem :) inna ekspozycja w innym czasie, bardzo mi się podobała , chba jeszcze nie dorosłem :))) 
MINI MILITARIA     żołnierzyki, samolociki, stare foty znanych bohaterów i inne dupersztyki.
ten pan wzleciał balonem swojego czasu na rekordową wysokość.... został bohaterem, pośmiertnie bo nie wylądował, zrobił jednak kolosalny krok dla nauki i wojska tamtego okresu.
INNE EKSPOZYCJE jeszcze w innym czasie prezentowane, na które już nie ma zbyt wiele miejsca w tej galerii. Kilka fot tylko żeby podkreślić i zakończyć temat. już w XIX w znano technikę trójwymiaru.... María Isabel Luisa de Borbón ...
fota czy grafika ? :) w muzeum często prezentuje się kulturę innych narodów , ostatnio japońską .
lubię to muzeum, coś ciągle się tu dzieje i można robić zdjęcia !

najbliższe galerie:

 
Guadalajara- ALCAZAR
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix
Guadalajara-parę zabytkowych kościółków
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix
Guadalajara/ zabytki- pałac de los Duques del Infantado
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix
Sztuka - koronki
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix
Guadalajara-jeszcze kilka
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix
Guadalajara- mury obronne
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3036) dodano 18.08.2014 18:20

fajna ekspozycja....

ak użytkownik ak(wpisów:6305) dodano 12.08.2014 11:06

@achernar-51-bardzo szerokie , bo wciąż zmienne, tylko jedna z trzech galerii jest stała.

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5584) dodano 11.08.2014 23:21

Spektrum eksponatów rzeczywiście bardzo szerokie, ale ciekawe. Pozdrawiam.

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4831) dodano 11.08.2014 23:19

Nie no żołnierzyki świetne, ale miłość moja do samolotów większa, więc ich widok cenię bardzo. Sorry - takie mam uczucia ;)

ak użytkownik ak(wpisów:6305) dodano 11.08.2014 23:16

@patryk80- no niby tak, ładne i wielkie te modele samolocików, tyle że modelarzy współczesnych , a żołnierzyki oryginalne z ołowiu i lakierowane, wszystkie z epoki !
antyki ! :)))

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4831) dodano 11.08.2014 23:09

Ciekawa ekspozycja - prawdziwa gratka dla miłośników historii. Żołnierzyki podobają mi się, ale samoloty oczywiście me gustan mas ;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!