m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Trasa na Pico Ruivo prowadzi z trzeciego co do wysokości szczytu wyspy Pico Arieiro wys. 1818 metrów, który może zdobyć każdy z Was. Wystarczy podjechać pod niego samochodem. Tak też zrobiliśmy wspinając się malowniczą drogą, z kilkoma punktami widokowymi. Z jednego z nich, jak na dłoni, widoczna była stolica wyspy Funchal. ... Przed szczytem upragniony pułap chmur i „zacne” widoki.
Pod Pico Arieiro znajduje się parking, zaplecze gastronomiczno - handlowe, a na szczycie widoczna z daleka ogromna biała kula. 
Na Pico Ruivo prowadzi trasa określana jako trudna.
Droga krótsza mierząca 5,6 km to 3 godziny marszu, a dłuższa siedmiokilometrowa to 3,5 godziny. Na górze byliśmy dość późno, dochodziła godzina 11-ta, gdyż wczesne wstawanie nie jest naszą specjalnością i zdobycie szczytu w towarzystwie ośmiolatka i w dodatku w upale stawało się mało realne. Postanowiliśmy jednak wyruszyć na szlak i czekać na rozwój wypadków. Pierwsze spojrzenie i zostałam kupiona.
Brunatno-rdzawe tufy będące wynikiem erupcji wulkanów sprzed tysięcy lat są wystarczającym powodem do odwiedzenia tego miejsca. Bogactwo kolorów i kształtów odjęło mi mowę. Dobrze, że nie palce i byłam w stanie zrobić zdjęcie. Było coraz ciekawiej, wędrowaliśmy ponad chmurami co było marzeniem syna, moim także. Spojrzenie za siebie na Pico Arieiro. Droga na szczyt prowadzi wąskimi ścieżkami. Widoczne na zdjęciu przejście może u niektórych budzić lęk. Po niecałej godzinie wędrówki pierwszy przystanek i decyzja, że mąż z synem idą do godziny 14-tej, a potem wracają. Ja z córką, jako reprezentantki rodziny, miałyśmy zdobyć szczyt. Sympatyczne, ciekawskie jaszczurki będące symbolem wyspy zostały dokarmione resztkami prowiantu.
Czasami przechodzi się eksponowanymi miejscami, ale zabezpieczonymi linką dającą poczucie bezpieczeństwa. W pewnym momencie szlak rozwidla się. Nie lubię chodzić na skróty, więc z córką powędrowałam dłuższą trasą, a mąż z synem krótszą. A tak na serio, to wyczytałam, że ta dłuższa droga jest ładniejsza widokowo.
Z tym nie do końca mogę się zgodzić, gdyż każde miejsce na szlaku było cudowne. 
Poszarpane, zielone zbocza, do których coraz mocniej przytulały się chmurki rozmiękczały zmysły. Dość liczne na trasie przyczepione do zbocz suche drzewa. Wciskające się w każdą szczelinę chmury były pięknym, oczekiwanym widokiem. Niestety nie dawały cienia. Prawie cała dłuższa droga prowadziła o tej porze dnia w słońcu, za to krótsza, jak się dowiedziałam od męża, w cieniu. Szybko można zapomnieć o upale widząc coś takiego. ...
... ... W pewnym momencie spotkałyśmy „chłopaków”, którzy udali się w drogę powrotną, a my jednymi z wielu stopni w górę. Przed nami był chyba najtrudniejszy odcinek trasy. Wciąż w górę i w górę, często schodami, aż do schroniska, w którym można było zaopatrzyć się w napoje i przekąski. Jest tam też kran z wodą nadającą się do picia. Wiem, bo sprawdziłam i nie było niespodzianek po jej spożyciu. Pomimo tego, że tylko 500 metrów dzieliło nas od zdobycia szczytu córka spasowała i została pod schroniskiem.
Ja zaś, po krótkim odpoczynku, ruszyłam żwawo w górę ratować honor rodziny ;) Jeszcze chwila i nie mogłabym uchwycić rozsianych w wąwozie miasteczek, gdyż chmury w błyskawicznym tempie wypełniały każdą wolną przestrzeń.
Moment zwycięstwa nad własną słabością oddaliłam w czasie, udając się najpierw na punkt widokowy znajdujący się poniżej szczytu. Tak jak i białe pole chmur z wyzierającym z niego, niczym peryskop, szczytem. Widok na otulone chmurami wierzchołki, na zygzakiem poprowadzone trasy, widoczne w oddali wiatraki na Wyżynie Paul da Serra wywołał bezwiednie uśmiech na twarzy, zrodził miłe odczucia. A oto już szczyt Pico Ruivo. Jak widzicie nic specjalnego, poza widokami z niego. Na prawo od słupka widoczna biała kula na Pico Arieiro. Pod nią byli już moi „chłopcy”. Spędziłam tu z kwadrans upajając się widokami zanim spostrzegłam niezłą miejscówkę, która niestety została zaanektowana. Sporo czasu czekałam na jej zwolnienie, ale bezskutecznie. Może ci państwo czekali na zachód, albo wschód słońca?, bo ponoć są one tutaj bajeczne.
Widoczność była fantastyczna, pomimo chmur ;) Na horyzoncie widoczna linia oceanu. Żal było opuszczać to miejsce, dość długo ociągałam się z zejściem ze szczytu. Widoki chyba jeszcze lepsze niż przy wejściu. Miałam wrażenie wkraczania na dywan utkany z białych obłoczków. Trasa w dół znów wśród uschłych drzew, które z rzadka dawały cień przed palącym słońcem, choć pora była mocno popołudniowa. ... ...
Napotkane „zwierzę” - ślimak. Czy tylko ja mam takie skojarzenie? Krótsza trasa, którą wracałyśmy, prowadzi przez kilka różnej długości tuneli zakończonych min. takim widokiem.
Przejście przez tunele ułatwiają latarki, czołówki - nie zapomnijcie o nich. Nie zapomnijcie też o dużej ilości wody oraz czymś na głowę i inne części ciała, zwłaszcza gdy pogoda dopisuje. Kolejna przedstawicielka fauny z rodziny kurowatych, która łypała na mnie czujnym okiem sprawdzając chyba czy nie zrobię krzywdy jej dzieciom dziobiącym nieopodal okruszki. Późne wyjście na szlak miało swoje dobre strony, bo późno wracałyśmy dzięki czemu współpraca zachodzącego słońca i  chmur dawała niespodziewanie dobre efekty. ...
Dzień chylił się ku końcowi, a my miałyśmy jeszcze co najmniej pół godziny do Pico Arieiro. Dobrze, że cel był widoczny, bo wtedy zdecydowanie przyśpieszam. Tutaj  jednak przystanęłam na chwilę w cieniu ciesząc oczy polem chmur. ... Echium candicans czyli Duma Madery. Endemiczny gatunek występujący wyłącznie na Maderze dostarcza pokarm kilku gatunkom owadów. Cała trasa zajęła 8 godzin, 4 godziny na szczyt i 2,5 droga powrotna, w tym długi przystanek pod i na szczycie. ... Ostatnie spojrzenie na przepiękną widokowo trasę. Według mnie to kolejny (pierwszy przedstawiłam w pierwszej galerii z wyspy) obowiązkowy punkt w czasie zwiedzania Madery.
Syn na szczycie szczytu trochę znudzony długim czekaniem. Ostatni raz ponad chmurami. Niezapomniany widok. Rdzawa część handlowo-gastronomiczna pięknie dopasowana do barw otoczenia. Dziękuję :)

najbliższe galerie:

 
 MADEIRA - PICO RUIVO
1pix użytkownik przemyslaw odległość 0 km 1pix
Pico Ruivo - najwyższy szczyt Madery
1pix użytkownik gregy odległość 0 km 1pix
PORTUGALIA-Madera,  szlakiem na dach wyspy
1pix użytkownik klavertjevier odległość 0 km 1pix
Madera, Portugalia (IV)
1pix użytkownik voyager747 odległość 2 km 1pix
Trochę zimy na Maderze
1pix użytkownik czupur odległość 2 km 1pix
MADERA - wyspa ponad chmurami
1pix użytkownik gregy odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (107):

 
przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 28.04.2017 09:50

;)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 28.04.2017 08:51

Ze względu na cień, temperaturę polecam krótszą trasę na szczyt. Ja pobiegłam dłuższą, gdyż byłam bardzo ciekawa przepięknych widoków, o których naczytałam się przed wyjazdem :) Przygotuj się na metalowe schody z wysokimi stopniami, które dają w kość, zwłaszcza w czasie upałów.
Życzę udanego wyjazdu na wyspę wiecznej wiosny :)
Pozdrawiam :)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 28.04.2017 00:33

Czy idąc na Pico Ruivo dzisiaj, ze względu na temperaturę, cień i światło, nie odwróciłabyś kolejności: wejście trasą krótszą, zejście trasą dłuższą?
Pozdrawiam znad mapy Madery...;)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 01.03.2017 17:06

27 dla mnie the best

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 13.10.2014 20:47

Irenko, miło, że dołączyłaś do wędrówki :)
Pozdrawiam serdecznie :)

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3036) dodano 12.10.2014 14:18

fajnie sie z Tobą tutaj wędrowało....pozdrawiam serdecznie...

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3036) dodano 12.10.2014 14:15

niesamowite....i mgły i chmury nad doliną....

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 29.09.2014 22:16

Jo_ta, dobrze napisałaś: prawie jak w niebie. Czułam się tam cudownie :)
Pozdrawiam :)

jo_ta użytkownik jo_ta(wpisów:397) dodano 29.09.2014 21:28

Ponad chmurami, prawie jak w niebie. Naprawdę cudowne miejsce.

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 25.09.2014 07:41

Andred, trzy razy tak !:) Cieszę się, że przestałeś "włóczyć się" po świecie i wnet będzie można coś ciekawego, w Twoim wydaniu obejrzeć i przeczytać.
Pozdrawiam serdecznie :)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 25.09.2014 01:49

Harmony, czy Ty pewna jesteś, że chcesz oglądać te tysiące moich nowych zdjęć ?? ;-)
OK, to biorę się do roboty, ponieważ nazbierało się trochę materiału, a teraz trzeba to obrobić, opisać......roboty na cały rok :-)
Pozdrawiam,
andred

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 04.09.2014 17:40

Walter_sullivan, księżycowe krajobrazy, których się nie spodziewałam, bo to przecież wyspa wiecznej wiosny, a które mnie zachwyciły. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 04.09.2014 17:38

Paweller/Pszem, bardzo dziękuję i pozdrawiam Was :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 04.09.2014 17:38

Wojzsl, smoka powiadasz, hmm ... :) Pozdrawiam :)

walter_sullivan użytkownik walter_sullivan(wpisów:64) dodano 04.09.2014 11:09

księżycowe krajobrazy :) piękne miejsce i świetna galeria :)

pszem użytkownik pszem(wpisów:77) dodano 03.09.2014 19:07

Gratuluje kolejnej GT :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7519) dodano 02.09.2014 21:59

Gratulejszyn Harmony ..., pozdrawiam:)

wojzsl użytkownik wojzsl(wpisów:277) dodano 02.09.2014 20:41

Przepiękne te mgliste dywany - uczta dla ducha.
Co do 37 to ja widzę leżącego smoka.:-)
Podobało się.
Pozdrawiam

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 02.09.2014 18:28

Anusia_osia, a ja mam przyjemność, że zajrzałaś :) Skorupki już nasiąkły, co mnie bardzo cieszy, bo przecież fajnie jest dzielić zainteresowania.
Pozdrawiam :)

anusia_osia użytkownik anusia_osia(wpisów:1188) dodano 02.09.2014 17:27

Madera, ach Madera. Piękna wyprawa na szczyt. Gratuluję, bo oglądałam z dużą przyjemnością. Już wiem do kogo się zwrócę po wskazówki przed wyjazdem.
Twoje dzieciaki są niesamowite, a Ty jesteś fantastyczną przewodniczką dla nich. Czym skorupka za młodu...
Pozdrawiam

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 02.09.2014 14:55

Kordula, dziękuję :)))

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 02.09.2014 14:55

Przemku, dziękuję i pozdrawiam. Gdzie Ty się włóczysz ?;)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 02.09.2014 11:58

gratki:)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 01.09.2014 23:45

Gratuluję! I pozdrawiam Autorkę i Jej Gości, tym razem z Sines

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 01.09.2014 21:42

Bartak, fajnie, że wpadłaś, rób to częściej :) Coś ostatnio nie widać Cię na portalu. Dzięki i pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 01.09.2014 21:41

Nola, ja wierzę, że tam kiedyś dotrzesz :)

bartak użytkownik bartak(wpisów:936) dodano 01.09.2014 21:05

Z przyjemnością patrzy się na takie widoki... pięknie :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6790) dodano 01.09.2014 15:55

Mam nadzieję, że tam kiedyś dotrę, w końcu nie jest aż tak daleko z Polski;)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 01.09.2014 15:33

Patryk, bardzo dziękuję i pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 01.09.2014 15:33

Nola, dziękuję. Szczytowanie uzależnia ;) Ciebie tak nosi po świecie, że pewnie i na Maderę trafisz i na zaprezentowany przeze mnie szlak, czego życzę :) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 01.09.2014 15:32

Aniu, dziękuję i pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 01.09.2014 15:31

Izka, na Maderę warto wrócić, może i ja to kiedyś zrobię, bo zostało jeszcze kilka miejsc do zwidzenia. Życzę zdobycia szczytu :) Pozdrawiam :)

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4832) dodano 01.09.2014 15:10

Gratuluję. Zasłużenie GT

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6790) dodano 01.09.2014 14:06

Gratuluję zdobycia kolejnego już szczytu:) Widoki zarąbiste:) Przepięknie tam, a połączenie gór i chmur zawsze daje niesamowite efekty:)
Chciałabym kiedyś zrobić ten szlak:)
pozdrawiam:)

olaf43 użytkownik olaf43(wpisów:1520) dodano 01.09.2014 11:49

Gratulacje :)

izka użytkownik izka(wpisów:964) dodano 01.09.2014 10:10

Cudownie...Nam niestety w zeszłym roku pogoda pokrzyżowała plany wejścia na szczyt, mgła jak mleko na Pico Arieiro. Ale przynajmniej mamy powód, by tam wrócić, co na pewno uczynimy :-)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 01.09.2014 09:23

Marioli, bardzo dziękuję. Madera zasługuje na reklamowanie jej piękna, więc cieszę się, że przez tydzień powisi na pierwszej stronie. Może dzięki temu ktoś skusi się na odwiedzenie tej wyspy.
Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 01.09.2014 09:20

Bartek, dawkuję Maderę, bo pomimo iż piękna, to nie chcę nią zanudzić ;) Też czekam na Maderę Tygodnia Dispara, bo co oko to inne spojrzenie.
Dzięki i pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 01.09.2014 09:19

Gregy, miło słyszeć od Ciebie pochwały. Jeśli będziesz miał pytania, to pisz śmiało. Madera jest zdecydowanie warta odwiedzenia, mam nadzieję, że jeszcze uda mi się to udowodnić.
Dziękuję i pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 01.09.2014 09:17

Magdaleno, dziękuję :) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 01.09.2014 09:17

Andred, co tu dużo mówić, Twoja galeria z tej trasy spowodowała chęć zobaczenia jej na własne oczy. Syn, jak zobaczył chmury w Twojej galerii, to powiedział, że chce iść ponad nimi. Twoja prezentacja zainspirowała mnie, a może moja kogoś innego do odwiedzenia tego miejsca i to jest dla mnie najcenniejsze na tym portalu.
Dziękuję za gratulacje i odpoczywaj dalej robiąc tysiące zdjęć, które mam nadzieję nam później pokażesz :)
Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 01.09.2014 09:12

Dziad_ek, bardzo dziękuję :) Pozdrawiam :)

marioli użytkownik marioli(wpisów:1031) dodano 01.09.2014 09:09

Gratuluję.
Galeria w pełni zasłużyła, by być galerią tygodnia.
Pozdrawiam

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 01.09.2014 08:54

Zważywszy, że i Dispar dopiero co z Madery wrócił, to szykuje się nam przez nastepne 2 miesiace dominacja Madery w GT.
W zasadzie, to możemy już zmienić nazwę z Galerii Tygodnia, na Maderę Tygodnia.
Tak wiec gratuluje kolejnej Madery Tygodnia.

gregy użytkownik gregy(wpisów:626) dodano 01.09.2014 08:11

Jak to możliwe, że ta galerie mi umknęła i to w sytuacji kiedy sam chcę tam w końcu się wybrać. Baaardzo ładnie przedstawiona wycieczka, naprawdę podobało się. Będę Cie nękał jak już będę tam wyjeżdżał. Gratuluję GT - NALEŻAŁO SIĘ, bo foty z chmurami zacne i ogólnie kadry jak na mój gust bardzo ciekawe.

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 01.09.2014 07:45

Gratuluję:-)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 01.09.2014 03:05

Oczywiście Harmony, a nie Hormony :-) ..........sorki

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 01.09.2014 03:04

Hormony, jestem na urlopie i na OS prawie wcale nie zaglądam.......prawie to nie znaczy, że wcale ;-).
Tej galerii nie mogłem sobie odpuścić. Zrobiłaś tę samą trasę co ja......dokładnie i w szczegółach, a zdjęcie nr 4 zrobiłaś stojąc w tym samym miejscu co ja...... dokładnie ;-)
I na dodatek miałaś identyczną pogodę.
Miałem niesamowite odczucia oglądając Twoją galerię.......miałem wrażenie jakbym sam ja robił, albo co najmniej deja vu.
Pięknie.....po prostu pięknie i szacun dla młodych......syna i córki :-)
Gratuluję GT.
Pozdrawiam,
andred

dziad_ek użytkownik dziad_ek(wpisów:387) dodano 01.09.2014 00:57

Nie mogło być inaczej. Gratuluję. ;)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 23:19

Koniczynko, dziękuję bardzo za tak miłe słowa, które mobilizują do tego, aby trzymać poziom prezentacji :)
Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 23:18

Surykatko, a ja dziękuję, że zajrzałaś :) Widoki cudowne, bo miejsce takie było/jest. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 23:17

Anek, też jestem amatorką, ale chcę robić zdjęcia coraz lepiej, zwłaszcza, że to wciąga jak zwiedzanie świata.
Moja kolejna galeria, dla odmiany, będzie ...... z gór ;), bo tam, tak jak Ty, zostawiłam spory kawałek mojego serca.
Ładne widoki serwuję, bo w ładne miejsca jeżdżę ;)

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 31.08.2014 23:04

Harmony,
Co by tu było, gdyby Cię tu nie było…?
Kobieto, Twoje zdjęcia to majstersztyk! Jesteś nie tylko obieżyświatem, ale i znakomitym fotografem.
Zawsze z utęsknieniem czekam na Twoje galerie, które są dopracowane perfekcyjnie!
Pozdrawiam i czekam na więcej!

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7326) dodano 31.08.2014 22:18

Cudownie!!! Nie wiem co napisać mam , by wyrazić bardziej swój entuzjazm. Zachwycające widoki, będę o nich marzyć. Dziękuję i pozdrawiam :)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 31.08.2014 22:08

Harmony a czegóż ja mogę sie przyczepić, na zdjęciach sie nie znam i nie będę znać, jestem amatorką starającą się robić je poprawnie i to mi wystarcza, na Maderze nie byłam więc nie ma porównania, a że w górach został spory kawał mojego serca więc i każde mi się podobają, chociaż faktycznie sporo podobnych ujęć, zakochani mogą w nieskończoność się gapić na takie widoki;) zaś inni niekoniecznie. POzdrawiam i jestem ciekawa skąd będzie Twoja następna galeria gdyż nie da się ukryć jesteś prawdziwym Obieżyświatem i z różnych zakątków ładne widoki nam serwujesz:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 20:39

Margo, namawiam na Maderę zwłaszcza, że mamy na nią dość blisko.
Dziękuję i pozdrawiam :)

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 31.08.2014 20:35

Zachwycająca galeria, która tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że muszę tam być. Pozdrawiam.

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 20:28

Śnieżko, uwielbiam, że uwielbiasz i że się tutaj zjawiłaś :) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 20:27

Markowski, fajnie, że wpadłeś obejrzeć galerię i że ją oceniłeś :))) Gdybyś jeszcze napisał co mogę poprawić, jakie błędy popełniłam przy robieniu zdjęć to byłabym wdzięczna. Pozdrawiam :)

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3421) dodano 31.08.2014 20:27

Uwielbiam tę galerię!
Nie mam więcej słów.

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 20:25

Magdaleno, oj bardzo malowniczo, a o tym nie miałam pojęcia. Natomiast o chmurkach wiedziałam i min. one były powodem wejścia na Pico Ruivo.
Pozdrawiam serdecznie :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 20:23

Bartek, ślicznie dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 20:23

Aniu, dziękuję i polecam Maderę na kolejne wakacje. Jest co tam robić, gdzie włazić :) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 20:22

Kordula, miałam od kogo się uczyć :) A kiedy Twoja galeria?, bo mistrzowskie galerie oglądam zawsze z wielką przyjemnością. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 20:20

Gabi, z dzieci jestem dumna, ale to chyba jak każda matka. A Madera zachwyca. Po wyjeździe na tę wyspę zastanawiałam się dlaczego wcześniej tego nie zrobiłam. Dzięki za miłe słowa. Czekam na Twoje galerie, bo jestem ciekawa gdzie byłaś :) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 20:17

Dreptak, miło, że wpadłaś. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 20:17

Plan_podróży, świat się zmienia. W tym miejscu te iluzoryczne zabezpieczenia pozwoliły mi spokojnie przejść trasę z moim ośmiolatkiem, więc dobrze, że się pojawiły.
Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 20:15

Marcin, cieszę, że tak odbierasz moją prezentację i życzę wyjazdu na Maderę, abyś nie musiał zazdrościć ;) Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 20:13

Woja, dobrze, że palców nie odjęło, bo mogłam przeczytać Twój komentarz. Miło, że wpadłeś. Pozdrawiam :)

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 31.08.2014 19:09

Prześliczna jest ta kołderka z chmur, a szlak bardzo malowniczy.
Kadr 16 bardzo mi się podoba.
Pozdrawiam:-)

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 31.08.2014 19:03

Śliczna trasa i śliczne fotografie - pozdrawiam serdecznie

olaf43 użytkownik olaf43(wpisów:1520) dodano 31.08.2014 18:34

Cudowne miejsce i widzę że warto tam wejść ;) piękna galeria
pozdrawiam...

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 31.08.2014 17:55

harmony jesteś na tym portalu w czołówce:)) brawo, kolejna dobra galerie:))

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 31.08.2014 16:40

Harmony, muszę powiedzieć, ze takiego spaceru to ja jeszcze nie miałam, faktycznie chmury na wyciagnięcie dłoni, fantastyczne widoki, pięknie to pokazałaś. Dzieci Twoje ambitne i dzielne. My też kilka dni temu zdobywaliśmy najwyższą górę na naszych letnich wakacjach, no dobra ... .leniwce jesteśmy, podjechaliśmy samochodem. Ale ludzie szli, ledwo, ledwo dyszeli w tym upale, także odważnych nie brakuje.
Gratulacje, kolejny szczyt zaliczony, a galeria bardzo piękna, aż sie wierzyć nie chce, ze są gdzieś takie widoki,
pozdr.
Gabi

dreptak użytkownik dreptak(wpisów:1523) dodano 31.08.2014 15:44

ładne obrazki

plan_podrozy użytkownik plan_podrozy(wpisów:73) dodano 31.08.2014 15:28

Madera jest piękna ale jak wszystkie miejsca na świecie zmieniają się. Ja na Maderze byłam w 2001 roku i na całym szlaku na Pico Ruivo nie było ani jednej barierki, ani jednego zabudowania. Sama przyroda!

marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 31.08.2014 15:26

wspaniałe wrażenie estetyczne zaserwowałaś. Tylko pozazdrościć.

woja użytkownik woja(wpisów:566) dodano 31.08.2014 14:28

Harmony, też odjęło mi mowę! I na szczęście nie palce;-)
Pozdrawiam

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 13:20

Dispar, to liczę na Twoją galerię z tego miejsca. Co człowiek to inne spojrzenie, więc jestem go ciekawa.
Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 13:18

Patryk, jak nie dokarmiać jaszczurów skoro są tak słodkie, ufne, przyjacielskie ... Dzięki i pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 13:18

Mucha, dzięki, że wymieniłeś kadry Tobie podobające się, bo pewnie wiesz, że samemu ciężko obiektywnie je ocenić.
Jak widać po okładce albumu fotkę 36 też bardzo lubię, bo kojarzy mi się z trasą czyli chmurami, drzewami i skałami.

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 13:15

Wielkopolanko, cieszę się, że widoczki podobają się i że wpadłaś na chmurki ;) Pozdrawiam serdecznie :)

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 31.08.2014 13:04

Sam niedawno wędrowałem tą trasą.
Z tym, że ja wystartowałem o świtaniu.
Potwierdzam, szlak wyjątkowo malowniczy.
Zresztą jak widać na załączonych fotografiach.
Podobało się.
Pozdrawiam:)

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4832) dodano 31.08.2014 12:23

Widzę, że wątek dokarmiania jaszczurów ostatnio modny ;) Zacne widoki bez dwóch zdań

mucha79 użytkownik mucha79(wpisów:163) - Użytkownik usunięty. dodano 31.08.2014 12:13

No i 36 -świetnie komponuję sie ten konar wchodzący po lewej-mistrzowska kompozycja

mucha79 użytkownik mucha79(wpisów:163) - Użytkownik usunięty. dodano 31.08.2014 12:12

Zdjęcie 1,2 14,16,17 po prostu mistrzostwo świata jak dla mnie oczywiście

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1941) dodano 31.08.2014 11:55

Piękne i oryginalne widoki Matery a puszyte kołderki chmurowe dodają jeszcze większego uroku! bardzo bardzo podobało się! gratuluję wspanialej wyprawy i zdobycia szczytu!
pozdrawiam serdecznie:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 11:05

Anek, dziękuję bardzo, ale gdyby było do czego się przyczepić to będę wdzięczna, gdyż lubię iść do przodu :)
Widzę, że Ciebie takie widoki też rozmiękczają (witaj w klubie:)), ale tak po prostu jest. Człowiek jak coś takiego widzi, to uśmiecha się sam do siebie, robi mu się błogo, oczy lśnią, nie można się przez chwilę ruszyć. Magia gór.
Maderę polecam jednak w lecie. Widziałam kiedyś relację z wejścia na Pico Ruivo w deszczu, mgle i nie było już tak cudownie. Lepszy upał od wody lejącej się z nieba.
Jedni lubią fotografować widoczki inni ludzi, ja należę do tych pierwszych, ale pomału i u mnie pojawiają się zdjęcia ludzi.
Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 10:59

Andrew, dziękuję. Ja też sobie tam długo posiedziałam, choć nie w miejscu tych państwa. Po zejściu ze szczytu pomyślałam, że fajnie byłoby poczekać tam na zachód i wschód słońca. Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 10:55

Mucha, miało być "jak" zamiast "k" ?:) Starałam się dopracować, a ujęcia podobne ... hmmm, tak to w górach jest. Dodałam zdjęcia fauny i flory i nawet ludzie są na niektórych fotkach ;) Na ostatnich fotkach, jak pomyśleć, to faktycznie chmury jak mgła mogą wyglądać. Wciskały się w każą szczelinę, a nie mając miejsca w poziomie podnosiły do pionu.
Dzięki za konstruktywne uwagi i na to liczę u innych.
Dla mnie gór, górek nigdy za dużo, ale pomyślę jak można pokazać je jeszcze ciekawiej.
Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 10:47

Tama, nawet w tym słońcu i upale dałabyś radę, bo przecież wejście nie jest na czas.
Dla chmur, widoków warto, zawsze warto, nie tylko na Maderze.
Starszych ode mnie ludzi nie będę wypraszać. Stanęłam koło nich i też było dobrze :)
Dzięki i pozdrawiam :)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 31.08.2014 10:10

Ładnie ujęłaś "widoki rozmiękczały zmysły" tak własnie jest w górach, relacja świetna, zdjęcia wszystkie piękne, nie ma do czego się przyczepić;) Madera mnie kusiła i kusi, w okresie zimowym jest w korzystnej cenie, lecz przestraszyły mnie prognozy pogody i zrezygnowałam hmm chyba źle zrobiłam. Chociaż jak śledziłam pogodę to była mało ciekawa.
O proszę więcej osób nie ma odwagi ludzi fotografować, ufff odetchnęłam bo już myślałam że coś nie tak ze mną i nie pasuję tu ha ha
Pozdrawiam:)))

andrew430 użytkownik andrew430(wpisów:335) dodano 31.08.2014 10:01

fajne widoczki i fotki, zapewne też bym siedział jak te dziadki na szczycie jak najdłużej. pozdrawiam:)

mucha79 użytkownik mucha79(wpisów:163) - Użytkownik usunięty. dodano 31.08.2014 09:57

k zwykle piękna dopracowana galeria. Ale...to moje skromne zdanie, trochę za dużo zdjęć pokazujących to samo. Ujęcia chmurek pod koniec, niestety już nie tak efektowne jak pierwszej połówce, gdzie widać te chmury jako nieskończone ich morze. Ma się wtedy uczucie, że rzeczywiście jesteś nad chmurami. Przy ostatnich ujęciach mam wrażenie bardziej, że to gęsta mgła niż chmury. Ale to moje subiektywne odczucia.
Suma summarum, miejsce cudowne i bardzo oryginalny pomysł na galerię. Technicznie bomba. Tylko dla mnie trochę za dużo zdjęć jak na ten temat. Pozdrawiam serdecznie

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 31.08.2014 09:12

Piękne widoki, gdyby nie słońce i upał to pewnie dałabym radę. Niby wysoko ale trasa bezpieczna i dla takich chmur warto :)
Kilka bardzo ciekawych kadrów. Jak znam siebie, to bym tych państwa poprosiła grzecznie by mi na chwilkę udostępnili miejsce :)
Bardzo ładne zdjęcia, przyjemnie ogląda się taką galerię.

Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 31.08.2014 00:04

Mariusz, warto przynajmniej do Pico Arieiro podjechać, bo jak sam wiesz widoki już z tego miejsca są cudowne.
Pozdrawiam :)

mariusz4735 użytkownik mariusz4735(wpisów:180) dodano 30.08.2014 23:59

nam udało się dotrzeć tylko do pico de arieiro ale biorąc pod uwagę, że byliśmy z 10 miesięcznym dzieckiem to i tak uważam to za sukces :D Madera zdecydowanie warta odwiedzenia o każdej porze roku pozdrawiam.

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 30.08.2014 23:32

Beata-Zbychu, to niecałe 2 tyś. metrów :) Ale fakt, czasami przyjemniej, wygodniej obejrzeć coś na monitorze :)
Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 30.08.2014 23:30

Paweł, te tłumy są na początku trasy no i trochę osób, w tym wielu Polaków, spotkałam podczas wchodzenia z 2 km od szczytu, gdy oni już schodzili.
Jak już kiedyś napisałam: nie mam śmiałości fotografować ludzi :), a poza tym wystarczyło, że sobie tam postałam. Z tej pozycji nawet lepiej było wszystko widać.
Pozdrawiam serdecznie :)

beata-zbychu użytkownik beata-zbychu(wpisów:1002) dodano 30.08.2014 23:30

Witamy - piękne widoczki ale strasznie wysoko - dobrze że można je obejrzeć na ekranie komputera. Pozdrawiamy

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7519) dodano 30.08.2014 23:25

Wszystko pięknie, ale jednego nie rozumiem ..., gdzie są te tłumy, przecież tam tak cudnie jest ..., Harmony, a tamtych trzeba było krótko potraktować, aparatem i by sami zeszli:) Gratuluję wyprawy ..., galeria bardzo przyjemna dla oka:)))
Pozdrawiam serdecznie:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 30.08.2014 23:16

Achernar, masz rację z tym porównaniem Madery do Hawajów pod względem widoków, choć Hawaje znam na razie tylko ze zdjęć :)
Pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 30.08.2014 23:15

Anula85, widoki robią niesamowite i dodam: niezapomniane wrażenie.

Dziad_ek, zgadza się, góry + chmury poniżej to piękne połączenie. Niech się przyśni :)

Muztaghata, oj pięknie tam, pięknie :)

Pozdrawiam Was :)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5610) dodano 30.08.2014 23:14

Z przyjemnością obejrzałem piękne widoki z Madery, której krajobraz przypomniał nie nieco Hawaje (też odbyliśmy tam dwie wycieczki "nad chmurami" - na Mauna Kea i Haleakala). Pozdrawiam. :)

muztaghata użytkownik muztaghata(wpisów:231) dodano 30.08.2014 23:04

pięknie :)

dziad_ek użytkownik dziad_ek(wpisów:387) dodano 30.08.2014 22:59

No nie. Przed chwilą zacne Dolomity, a teraz Twoja Madera. Oj ciężko mi będzie zasnąć tej nocy. Tym bardziej, że dziś już trafiłem na ciekawą galerie Z Madery. Góry i chmury znajdujące się nieco poniżej szczytów to zazwyczaj piękne połączenie. Pozdrawiam.

anula85 użytkownik anula85(wpisów:139) dodano 30.08.2014 22:57

Wiedziałam, że Madera jest piękna, ale to co tu zobaczyłam przyprawiło mnie o mega pozytywny zawrót głowy :) Widoki robią niesamowite wrażenie :)
pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!