m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (45):

 
Zatem od trzeciego dnia działo się to co poniżej...a pierwszą fotkę potraktujmy jako fotozagadeczkę - czyli jaki szczyt tu widać? ;-) Kwateruję się jak zwykle w Novej Lesnej. Uwielbiam ten widoki na Tatry z przystanku elektriczki w Novej Lesnej. Do tej pory nawet jak było ładnie na ”przedpolu”, to w samych górach ”kotłowało się”, a dziś? Dziś pięknie prezentują się ośnieżone już tatrzańskie giganty z Kieżmarskim, Łomnicą czy Pośrednią Granią. Czy to Annapurna..? Nie! To Pośrednia Grań. ;-) Elektriczką jadę do Tatrzańskich Zrębów, skąd ruszam ku górom szlakiem niebieskim, potem jeszcze szlak żółty, by ostatecznie wraz z zieloną farbą dojśc nad brzeg Wielickiego Stawu /1666mnpm/. Sprawnie podchodzę szlakiem przy Wielickiej Siklawie, ta jego część jest naprawdę znakomita, marsz przy samej wodzie daje fajnie wrażenia. Dochodzę do Wielickiego Ogrodu.
A tam całkiem pokaźne stado kamzików, około 10 sztuk. Pasą się całkiem blisko ścieżki… Dalej szlak systematycznie pnie się w górę, by trochę spasować przy Długim Stawie, przy którym już widać grań łączącą Mała Wysoką z Litworowym Szczytem. Ostatecznie za pomocą kilku łańcuchów dostaję się na przełęcz Polski Grzebień /2200mnpm/, skąd mam właściwie pierwsze na tym wyjeździe prawdziwie tatrzańskie widoki. Na początek spoglądam na Dziką Turnię /2373mnpm/. Po przeciwnej stronie grani ładnie prezentuje się Zmarzły Staw /2047mnpm/, a za nim wyraźna sylwetka Hrubej Turni /2086mnpm/.
Nic to! Zakładam swoje Kathool’e i zaczynam napierać na Małą Wysoką. Po drodze odwracam się kilka razy, bo warto, np.: dla Wysokiej. Jak Wysoka, to niedaleko Rysy i Niżne Rysy. Po 30min melduję się na szczycie, oprócz mnie jest na nim tylko dwójka rodaków, po 10min oni schodzą, a ja mam szczyt tylko dla siebie. Na początek chłonę widok na górne partie Doliny Staroleśniej, nad nią góruje Jaworowy Szczyt /2418mnpm/, a na horyzoncie pysznią się Durny Szczyt, Łomnica i Pośrednia Grań. Mam również zacny widok na Świstowy Szczyt /2383mnpm/. Rzut oka w kierunku Dolin: Świstowej i Litworowej, całość wieńczy Młynarz /2170mnpm/ oraz Wyżni Żabi Szczyt /2259mnpm/, na dalszym planie Żabia Grań, na najdalszym Miedziane i Opalone. I raz jeszcze trzy kolosy: Jaworowy, Durny i Łomnica.
Niebrzydko prezentuje się również grań Gerlachu. Przed zejściem jeszcze przez chwilę napawam się widokiem w kierunku zachodnim, mamy tutaj Litworowy Szczyt, Żłobisty Szczyt, nad wszystkim góruje Wysoka, potem Rysy i Niżne Rysy. Czas schodzić, jeszcze jedno spojrzenie na Mała Wysoką z Polskiego Grzebienia i ostatecznie żegnam się ze szczytem. Przy zejściu zerkam jeszcze na rejon Wielickiego Szczytu i ponownie schodzę do Ogrodu Wielickiego, skąd mogę podziwiać Granaty Wielickie. Potem jeszcze żółtym szlakiem, wśród ryku jeleni, schodzę do Smokowca. Granaty Wielickie
Kolejnego dnia chciałem się poszwendać po obrzeżach Tatr Bielskich i Wysokich. Samochód zostawiam w Białej Wodzie, potem trochę asfaltem, następnie Zbójnickim Chodnikiem wchodzę do Czarnej Doliny Rakuskiej. Sama dolina jest mocno przygnębiająca: ciemna, rozjeżdżona przez sprzęt do zwózki drzewa, jakaś taka nieprzyjazna w kontakcie. W górnych partiach jednak wszystko się zmienia, natrafiam na miejsce zwane Siedmioma Źródłami. Stąd już rzut beretem do schroniska Szarotka, miejsce nieczęsto odwiedzane na tatrzańskich szlakach. Zapodaję Kofolę i ruszam dalej szlakiem zielonym. Szlak okazuje się bardzo fajny, po drodze jest kilka polan, między innymi Rakuska Polana dająca fantastyczne widoki na otoczenie Zielonego Stawu Kieżmarskiego, ja niestety nie miałem dobrej aury i wszystko tam było w chmurach. Za to nie najgorzej działo się po drugiej stronie, tam gdzie pysznią się Jatki. Dochodzę do Doliny Przednich Koperszadów. Przed sobą mam Bielską Kopę /1835mnpm/ i Jagnięcy Szczyt /2230mnpm/. Za plecami Zadnie /2020mnpm/ i Pośrednie Jatki /1950mnpm/. Jeszcze chwila podejścia i znajduję się przy Wielkim Białym Stawie /1613mnpm/, w planach miałem Wyżnią Przełęcz pod Kopą, ale zaczyna padać i sobie odpuszczam. Nad stawem niezgorzej prezentuje się Jagnięcy Szczyt.
Ruszam czerwonym szlakiem w kierunku schroniska przy Zielonym Stawie Kieżmarskim. Przy Stręgaczniku jeszcze raz rzut oka w kierunku Bielskich - Przednie Jatki /1948mnpm/. Zielony Staw Kieżmarski, to kolejne miejsce, które szczególnie na mnie działa w Tatrach. Kolor wody, no i przede wszystkim legendarne otoczenie, a także niedaleki Jagnięcy Szczyt, który odkładam już jakiś czas. Schronisko ulokowane jest bajecznie. W środku miła niespodzianka, spotykam Polaków, których widziałem kilka dni wcześniej przy Śląskim Domu oraz parkę Słowaków z którymi mijałem się parokrotnie podczas wejścia i zejścia na Mała Wysoką - miłe rozmowy i pozdrowienia. ;-) Żegnam się z otoczeniem i schodzę długą Doliną Kieżmarską do auta. Ostatniego dnia w górach mam zamiar liznąć Tatr Zachodnich. Po drodze okazuje się, że nie tylko z okolic Popradu widoki są imponujące . Od prawej: Szatan, Wielkie Solisko i Krywań. Samochód zostawiam u wylotu Doliny Żarskiej i ruszam do góry. Widoki jakże inne niż w Wysokich. Na początek pokazuje mi się Jałowiecki Przysłup /2142mnpm/.
Schronisko, gdzie odbywa się jakaś zakrapiana impreza zakładowa, omijam szerokim łukiem. Sprawnie dochodzę do górnego piętra Doliny Żarskiej. Nad Stawkiem pod Żarską Przełęczą napawam się widokiem, czuję, że takie góry to właśnie moje miejsce. Na Żarskiej Przełęczy /1917mnpm/ zerkam w stronę Barańca /2185mnpm/. Ostatni raz tak duży masyw widziałem w Fogaraszach - cudo! :-D Z podejścia na Rohacz Płaczliwy pięknie widać jednego z książąt Tatr - Rohacza Ostrego /2088mnpm/. Na szczycie Rohacza Płaczliwego jestem spełniony. Mam piękny widok na Smutną Przełęcz /1963mnpm/, Banówkę /2178mnpm/, Pachoł /2167mnpm/. Rozważałem wejście na Rohacza Ostrego, ale ostatecznie wygrało lenistwo na szczycie. Pod stopami mam Rohackie Stawki, na dalszym planie Brestowa /1934mnpm/, z prawej strony Osobista /1687mnpm/. Rohacka Dolina, nad którą góruje Wołowiec /2064mnpm/.
Znów pieknie prezentujący się Ostry Rohacz, dalej Jarząbczy Wierch /2137mnpm/ i Raczkowa Czuba /2194mnpm/. Z Rohacza Płaczliwego schodzę w kierunku Smutnej Przełęczy, pod drodze jeszcze ładnie prezentuje się mój dzisiejszy cel. Czas żegnać się z Tatrami, na koniec mam przyjemny widok na oba Rohacze i Wołowiec. Podczas tej wycieczki postanowiłem, że w przyszłym roku wracam w Tatry Zachodnie na dokładniejszą eksplorację, bardziej do mnie przemawiają niż Wysokie. Tym co wytrwali do końca, jak zwykle - Wielkie Dzięki!

najbliższe galerie:

 
Tatry Słowackie
1pix użytkownik kabaczek odległość 1 km 1pix
Słowacja - Tatry Wysokie
1pix użytkownik marioli odległość 1 km 1pix
Tatry Słowackie,  wrzesień 2016r - cz.I
1pix użytkownik satan odległość 1 km 1pix
Polski Grzebień i Mała Wysoka
1pix użytkownik margo odległość 1 km 1pix
Słowacja - Tatry
1pix użytkownik ignasie odległość 2 km 1pix
Na tatrzańskich szlakach  z Nolą
1pix użytkownik anek11 odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (103):

 
voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 02.02.2017 18:23

piękne widoki

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 01.10.2014 19:52

Dziękuję!!! :-)

bartak użytkownik bartak(wpisów:936) dodano 01.10.2014 18:22

Przepiękna, tatrzańska galeria :)

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 18.09.2014 08:49

A ja myślę, że lobby przewodnickie do tego nie dopuści... ;-)

arla użytkownik arla(wpisów:284) dodano 18.09.2014 06:41

Tak dla ogólnej informacji to Słowacy mają w planach puszczenie szlaku dla turystów na Gerlach i otworzenie via ferraty. Miało to nastąpić w tym roku, niestety pozostało na papierze.

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 17.09.2014 14:16

Dzięki, dzięki! Wycieczka na Mała Wysoką, to dobry pomysł, inna sprawa, że wyżej poza Krywaniem to w Tatrach Słowackich bez przewodnika wejść się nie da.
Widok z tej góry, to rzeczywiście piękna sprawa ;-)

Surykatka, Dziad_ek -> dzięki i pozdrawiam!

soroko użytkownik soroko(wpisów:15) dodano 17.09.2014 12:48

Super galeria. Ja planuję w tym roku wyjazd na małą wysoką i Twoja galeria potwierdziła słuszność mojej decyzji. Zdjęcie nr 15 na dolinę staroleśną to według mnie chyba najlepszy widok w całych Tatrach. Pozdrawiam.

arla użytkownik arla(wpisów:284) dodano 16.09.2014 20:38

Dziwię się tej kłótni ... dla mnie portal jest inspiracją w poszukiwaniu pięknych miejsc do odwiedzenia na naszej Ziemi lub tylko do ich oglądania.
Jestem bardzo zdziwiona, bo ta cała wymiana zdań jest tu nie na miejscu.

dziad_ek użytkownik dziad_ek(wpisów:387) dodano 16.09.2014 18:14

Zacna wyprawa i wspaniałe widoki. Gratuluję i pozdrawiam.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 16.09.2014 17:55

Och, piękna wędrówka w tych jesiennych kolorkach przypudrowanych śniegiem. Cudnie Ci pozowały i szczyty i stawy i kozice... Zatęskniłam okrutnie.
pozdrawiam :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 16.09.2014 12:22

Satan - AK ma rację, galeria nadal jest piękna i ma niepowtarzalny klimat.
A komentarze pod nią... stara zdarta płyta... ileż to razy już był tu wałkowany temat tych nieszczęsnych ocen i GT... i ile jeszcze razy powróci... lepiej nawet nie myśleć o tym... szkoda energii na to tracić...
Dlatego ja już dawno olałam całe to ocenowe bagienko - zablokowałam u siebie, innych też nie oceniam i nie przyglądam się kto, komu, co i za co... i mam święty spokój - oglądam sobie tylko fotki, czytam opisy i czasem skomentuję, gdy coś przyciągnie moją uwagę. A nieraz lubię też sobie pogadać i pożartować z ludźmi. Bo ja tu dla relaksu i przyjemności jestem a nie dla jakiś zawodów i chorej rywalizacji :)))

ak użytkownik ak(wpisów:6367) dodano 16.09.2014 09:36

Satan nie chrzań !:))) klimatu Tatr nic nie jest w stanie zepsuć, są piękne nawet podczas burz....
a foty słowo nie zmieni, jest nadal piękna jedna w drugą, więc koniec z tragizowaniem :)

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 16.09.2014 09:19

Paweł, mnie jest już wszystko obojętne, klimat Tatr i tak dawno już tu zepsuto, więc wkleiłem link od Markowskiego i niech sobie piszą.

Pozdrawiam.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7612) dodano 15.09.2014 23:57

Bartek ..., co Ty pitolisz, całą burzę wywołałem ja i nie masz za co przepraszać ..., to ja przepraszam ..., biorę to na klatę, to moja wina ..., chyba za bardzo się przejąłem całą sytuacją, było tak pięknie i wszystko zepsułem ... .
Maciek ..., wielkie sorry, że piszę pod Twoją galerią ..., mam nadzieję, że nie będziesz zły ... i mam nadzieję, że w końcu atmosfera się oczyści i zapanuje ład i porządek, przynajmniej do jakiegoś czasu:)

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 15.09.2014 23:28

Przepraszam wypiłem już z dwa duże kieliszki wina, więc mi język plecie jakies długie wywody:

Tak sobie mysle, iż jak sie czlowiek z człowiekiem spotka w naturalnych warunkach, łeb w łeb. To prowadząc jakas tam dyskusje, poza slowami, ktore sie wypowiada robi sie także gesty, uzywa sie mimiki itp. Takze intonacja wchodzi w grę nie zawsze tez słowo, zdanie które pada ma taki wydźwięk jak samo to słowo czytane bez kontekstu chwili i sytuacji.
Wreszcie interlokutor ma mozliwosc zareagowania, zbycia, czy zadania pytania pomocniczego, czy wyrazenia watpliwosci. Tak więc nawet dośc trudna i klopotliwa dyskusja twarza w twarz, zakładajac, iż uczestniczą w niej osoby przekonywalne, może prowadzic do wspólnego wniosku lub do ustalenia rozbiezności z poszanowaniem zdania osoby drugiej.

Zgoła inaczej wygląda to tutaj, slowo pozbawione jest kontekstu sytuacji i ciała, co więcej po jakims czasie wyrwane jest z kontekstu sytuacji. Wreszcie nie pozwala na korektę własnego blednego, cz nieprzemyslanego stwierdzenia w odpowiedzi na wątpliwośc kolegi czy koleżanki.

Dlaczego o tym pisze, bo wydaje mi się, iż ta dyskusja która tu sie rozwineła w zasadzie przy jednym, czy dwóch piwach mogłaby sie skonczyc po wypiciu połowy pierwszego i można by pogadac o czyms ciekawszym.


Nie wiem, troche czuje sie odpowiedzialny za te awanturkę, bo w sumie zabrałem głos, ktory troche tu namącił. Dlatego tez ten głos zabieram jeszcze raz. w pierwszej kolejnosci z swojej strony jezeli kogos mój udział w tej i poprzedniej dyskusji zdenerwowal, zniesmaczył czy cokolwiek to przepraszam.

W drugiej kolejnosci proponowałbym zawieszenie tych tomahawków na hakach, czy ich ostatecznym juz pogrzebaniu.
Co prawda nie mam z uczestnikami tej wymiany zdan osobistego kontaktu pozwalającego na wyrobienie sobie zdan o osobach jako o osobach, ale kolega satan ma tutaj rekojmie uczestniczek, ktorych zdanie w jakims tam zakresie szanuje.
Z koleżanka Harmonią wymieniłem kilka zdan co prawda w ułomnej formie jaką są tutejsze komentarze, ale moje odczucia sa w tym zakresie raczej pozytywne niż negatywne.

Tak więc cytując klasyką. " LUDWIKU DORNIE I PSIE SABO NIE IDŹCIE TA DROGĄ" Tyle do powiedzenia miałem ja jarzabek, trener drugiej klasy. HOUGH!

markowski84 użytkownik markowski84(wpisów:9) dodano 15.09.2014 23:22

Harmony odbiega Pani od tematu. To po danych z EXIF zaczęła Pani szukać po internecie kto zamieszcza zdjęcia, bez trudu je Pani znalazła i czy jest Pani z tym lepiej ? Dlatego wie Pani z kim rozmawia . Błędu żadnego nie popełniłem, ponieważ nic nagannego nie czyniłem, miałem tylko własne zdanie, którego się nie wstydzę i nie musiałem ukrywać z jakiego adresu było wysyłane.
Natomiast mieszanie prywatnego życia osoby drugiej bez jej zgody do tego portalu jest chwytem poniżej pasa. Proszę to sobie przemyśleć.
Pozdrawiam

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 15.09.2014 22:51

Skro tak, to własnie odpisałam i wklejam:
Witam i również w punktach.
Nie wiem dlaczego zostałam naczelnym śledczym, skoro nie ja zaczęłam temat o klonach.
1. Jeśli przez małżeństwo, to mówienie na Pana "synek" przez Pana Teścia jest mylące.
2. Nie jestem zacietrzewiona. Może to nie do mnie uwaga.
3. Bardzo dobrze.
4. Nie chodziło o to, że ktoś robi coś złego, tylko o to, że napisał, iż nie używa programu do obróbki zdjęć, a przez taki program przepuszcza zdjęcia. Pana Teść (to chyba właściwsze słowo, mniej mylące) nie odniósł się do tego. A było to takie proste.
5. Jakie inwektywy ? Może chodzi o stwierdzenie faktu, że popełnił Pan taki sam błąd jak Pana Tato/Teść?
6. Nic nie mam i nie widzę powodu do kontaktu poza portalem.
7. Nie potrzebuję dziesiątek. Nie po to jestem na portalu.
8. Skąd mam mieć pewność z kim rozmawiam. W internecie można się podać za kogokolwiek, a w komisję śledczą nie mam zamiaru się bawić, aby to sprawdzić.
Za co mam przeprosić? Za podanie ogólnie dostępnych danych? Za to przepraszam, ale nie ja podawałam kto jest czyim klonem, więc z tym proszę zwrócić się do kogoś innego.

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 15.09.2014 22:43

Przykro mi, ale ten wątki musi mieć jeszcze ciąg dalszy...
Jestem po bardzo ciekawej wymianie zdań z niejakim Markowskim84. Na kilka kwestii otworzyło mi to oczy. Poniższy tekst otrzymała również na priv koleżanka Harmony, na prośbę Markowskiego84 publikuję go w tym miejscu, aby każdy zainteresowany mógł przeczytać:

"szanowna Pani informuję Panią jako naczelnego śledczego:
1. do rodziny nie wchodzi się tylko przez urodzenie ale również przez małżeństwo
2.nie czyta Pani w swoim zacietrzewieniu dokładnie zamieszczonych tekstów
3.Ja z racji wykonywanego zawodu doskonale znam się na komputerach
4.Nikt nie likwidował swoich danych zamieszczonych na zdjęciach po których tak sprytnie odszukałaś autora. Nie były likwidowane / w przeciwieństwie do twoich/ ponieważ nikt nie robił tu nic złego.
5.Wypraszam sobie inwektywy w moim kierunku z Twojej strony i mieszanie prywatne życia ojca.
6.Jeżeli Pani coś do niego ma chętnie udostępnię Jego maila, telefon już pewnie znalazła Pani w internecie.
7. Gdybym wiedział jaką to rozpęta burzę chętnie dałbym Pani 10 za ostatnia galerię tak jak tata.
8. Oczekuję przeprosin, jeżeli na nie Panią stać."

Dobranoc.

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 15.09.2014 20:49

PS - no i najważniejsze!!! :-)

Na pierwszej fotce jest...Sławkowski Szczyt ;-) Z takiej innej niż zwykle perspektywy ;-)

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 15.09.2014 20:46

Baracuda, Annuus - cieszę, że galeria się podoba i liczę, że od tego momentu "Komisja Śledcza" będzie pracować w innym miejscu ;-)

annuus80 użytkownik annuus80(wpisów:1361) dodano 15.09.2014 20:34

Gratuluję galerii.
Widoki super.
Szkoda tylko, że nastroje niektórych psują pozytywną atmosferę, którą tu zbudowałeś.
Pozdrawiam:)

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 15.09.2014 20:27

Piękne widoki górskie, których odbiór zakłócają zbędne emocje-skąd jest w Nas tyle agresji? Dobrze, że co niektórzy nie pełnią funkcji głowy państwa, wówczas kolejna wojna byłaby zagwarantowana:) Niezły bigos....
Maciek rozmarzyłam się patrząc na te panoramy...;)
Pozdrawiam:)

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 15.09.2014 20:22

Harmony:
Ad1 - "mój teren", moje prośby i proszę o uszanowanie. Pawellera zapytałem w innej galerii, której Autor nie wyraził sprzeciwu. Wszyscy już wiedzą kto był kim, daj już spokój, a jak masz ochotę to przeżywać dalej, to przenieś to do swojego Trójmiasta, tudzież wątku na Forum.
Ad2 - zgadzam się, ale niestety mam wrażenie, że gdybyś to Ty miała ten niezaprzeczalny zaszczyt :-) :-) posiadać GT, to afera przybrała by znacznie mniejsze rozmiary...bo przecież...udało by się wykiwać Jarka! ;-)
Ad3 - podpisuję się pod tym zdaniem nadal, z powodów przytoczonych w moim cytacie przez 9 m-cy dałem sobie spokój z wstawianiem galerii, wróciłem, niejako na próbę, bo nie ukrywam, lubię ten portal, ale jak jest każdy widzi...

PS - przykro mi, ale czy z odzewem czy bez, to ja już pozwolę sobie podjąć decyzję, ok?

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 15.09.2014 20:09

Satan, aż ciężko odnieść się do tego co napisałeś, ale powoli to wypunktuję.
1. Prosiłeś Pawellera w jednej z galerii: "Paweller mógłbyś jaśniej o tych klonach? Konkretnie: Autor i kto Klon? I to na "wizji", nie w privach. Może w ten sposób wytrzebi się tą patologię?" A teraz przeszkadza Tobie mowa o klonach, podanie informacji ogólnie dostępnych ?
2. Słowem nie odezwałam się o GT, tym bardziej nie czuję się skrzywdzona, nawet się o tym nie zająknęłam, więc skąd Tobie się to wzięło ? Zdumiona jestem. Koniczynko o tym pisała o GT, nie ja, i nie ja odpowiadam za to, co ktoś tutaj pisze.
3. Takie małe przypomnienie: http://obiezyswiat.org/index.php?action=forum&topic=630 i cytat Twojej wypowiedzi: "Do momentu, gdy na portalu oceniać będzie mógł każdy, kto tylko się tu zaloguje, w tym wszelakie internetowe łajzy, które w ten sposób rozładowują nagromadzone frustracje, ja rezygnuję z działalności w tym, zacnym skądinąd, gronie Userów."
Bardzo mi się podobało Twoje podejście do tej sprawy, ale widzę, że zmieniłeś zdanie co do tej kwestii.
Bez odzewu.

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 15.09.2014 20:02

A ja gratuluję tym co nie mają w życiu innych problemów... też bym tak chciała... ;)

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 15.09.2014 19:39

Rohacze rządzą.
Gratki Satan

Pozdr

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4953) dodano 15.09.2014 19:29

Jako drugi komentujący napisałem,że piękny ten Twój album,no i zobacz skromnisiu Ty nasz obieżyświatowy,nie pomyliłem się ;DDD
Natomiast poczytałem sobie komentarze i moje serce pracuje wolniej,jak czytam po raz już kolejny zresztą te wszystkie farmazony o ocenach,klonach itp ...:(
No ale masz przynajmniej Satanie oglądalność jakiej mogłaby pewnie sobie życzyć niejedna stacja telewizyjna !!!
W każdym razie szczere moje gratulacje,a góry jak zwykle górą :)
I fajnie.Trzymaj się brachu :)

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 15.09.2014 19:17

Harmony -> jeżeli jeszcze raz w pod tą tatrzańską galerią będziesz pisać jakieś banialuki o exifach i IP, kto jest kim, a kto był kim, a kto się z kim klonował, a kto chciał być klonem, a kto odkrył, że tym klonem nie jest, w końcu kto najbardziej skrzywdził Twoją galerię oraz...jak jeszcze raz wrzucisz tutaj link, który perfidnie włazi w czyjąś prywatność, to poproszę moderatora o usunięcie Ciebie z dyskusji pod tą galerię.

Załóż sobie, proszę, odpowiedni temat na Forum i tam wałkuj tę zawiłą kwestię braku GT w tym tygodniu.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 15.09.2014 18:39

Nic.
Po prostu - wrzucaj. Najważniejsze, że jednak wróciłeś.
Gratulacje!

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 15.09.2014 18:21

Harmony, Kordula, Paweller, Dispar - Dzięki!

Mam wrażenie, że co wrzucę galerię ostatnio to afera jakaś będzie...co zrobić aby było inaczej??

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 15.09.2014 18:10

Bardzo sympatyczna wycieczka.
Byłem, ale w letnich okolicznościach przyrody. A to całkiem inna bajka.
Podobało się.
Pozdrawiam serdecznie:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7612) dodano 15.09.2014 17:07

Satan - Gratulacje ..., pozdrawiam:)
I jeszcze jedno ..., jak najwięcej Zachodnich wrzucaj ...:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 15.09.2014 16:48

Koniczynko, bomba, która rozerwała na strzępy jednego z userów, to jeszcze nie wojna.
No chyba, że co niektórzy siedzą w okopach i przygotowują taktykę walki z przeciwnikiem ;)

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 15.09.2014 16:42

Harmony,
Piszesz, że wybuchła bomba, a ja sobie dziś myślałam: O matko, rozpętała się wojna i co teraz?
Jeden z osobników nie wytrzymał, ale mam nadzieję, że choć pozostali pozostaną.
Ludzie, przecież ten portal przestanie istnieć, jak wszyscy odejdziemy!
Proszę zostańcie i bawmy się dalej!!!

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 15.09.2014 16:33

Kordula, po wybuchu "bomby", chyba się jednak trochę oczyści na portalu ;)
Ważne, aby fajni ludzie wrócili na OŚ.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 15.09.2014 16:27

No to sobie poczytałam ..........
Nic z nic sie tu nie zmienia, szkoda, bo mogło byc tu tak fajnie.
Gratuluje satanie GT:)))

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 15.09.2014 15:39

Po pierwsze gratulacje :)
Po drugie do Pana Markowskiego, do którego tato się chyba nie przyznaje, bo w internecie można znaleźć taką informację: http://naszdom.siemianowice.com/Okreg%20I.htm
Chyba, że nie jest prawdą, to co napisali.
Po trzecie, Panie Markowski, popełniasz takie same błędy jak tato Jarek.
Po czwarte, Twój Tato Jarek chyba nie jest zbyt biegły w internecie, komputerach, bo nawet nie wiedział ile danych na temat Jego osoby jest zapisanych w danych EXIF zdjęcia. Może dopiero teraz zorientował się, że klona można po tym samym IP wyśledzić ;)

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4835) dodano 15.09.2014 14:49

Bartekplk wiedziałem, że o to zapytasz. Też nie ;)

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 15.09.2014 14:35

patryk- rozumiem, ze nieinternetowego także nie?

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4835) dodano 15.09.2014 14:33

Bartekplk ja czuję się trochę zmrożony i zniesmaczony więcej niż trochę. Internetowego samobójstwa jednak w związku z tym nie planuję

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 15.09.2014 14:27

Widzę, że weekendowo/poniedziałkowa afera klonowo-10siątkowa zmroziła towarzystwo. Bo jakoś nikt się z nowymi galeriami dzisiaj nie pcha a i słowa wszyscy skąpią.

Coś mi się wydaje, ze wszyscy uczestnicy i obserwatorzy afery chyba trochę się zniesmaczyli rezultatami.

Proponuję więc tak jak wcześniej PEACE!!!

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 15.09.2014 14:21

Klavertjever -> ja nie reaguję burzliwie, w moim poście nie użyłem ani jednego "!", piszę jedynie o moich przemyśleniach. Twoje wpisy widnieją zaraz po północy u mnie i u Harmony, ich przekaz jest jasny, zresztą Bartek dał temu wyraz. Ja również nie bardzo rozumiem takiej logiki, bo w sumie nie ma tu logiki i tyle. Dawanie mi "10" post factum, żeby nie poszkodować bardziej innej galerii...daj spokój. Jak to nazwać inaczej, jak nie...grą o GT? Ja poszedłem spać i zajrzałem tu dopiero koło południa bo mam gdzieś te rozgrywki. Kwestia klonów mnie zainteresowała, więc pytałem o nią Pawellera. Nie śledzę tego portalu tak rzeczowo, aby wyłapać kto jak głosuje w danymi tygodniu i na kogo i po co i w jakiej konfiguracji. Nie robię tego z dwóch powodów, nie mam czasu i nie mam potrzeby. A klon okazał się synem. I szkoda tylko fajnych galerii z trekkingów po Nepalu, bo było na co pokazać.

Ode mnie też piecie of peace, to nie jest warte tych przepychanek...ludzie.

markowski84 użytkownik markowski84(wpisów:9) dodano 15.09.2014 13:54

Widzę, że narozrabiałem ojcu, który się po prostu wkurzył posądzaniem o jakieś klonowanie. Gdyby chciał klonować to pewnie było by logowanie z innego komputera a nie domowego co jest rozpoznawalne. Oburzenia nad moimi ocenami są śmieszne. Sama Klavertjever opisała taktykę/bo chyba tak trzeba to określić/ wydumanej batalii o zwycięstwo - brak ocen dla konkurentów swoich faworytów. Żenadą są takie gierki. Pamiętam jak w ubiegłym roku ojciec dostał maila od jednej z fanek "jedynej królowej" z ostrym napomnieniem, że wystawił 9 a nie 10. Ludzie opamiętajcie się to ma być zabawa.
Satan przepraszam, że to pod twoją galerią ten wpis. M

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4835) dodano 15.09.2014 13:46

Tatry rządzą i tyle - ewidentnie widać to po kolejnych GT :) Gratuluję wyróżnienia. A co oceny to nie wiem już czy gorzej wystawić czy nie wystawiać, bo zaraz się tu potężne umysły analityczne włączą i będą wnioski wysnuwać dna drugiego, trzeciego a może nawet czwartego szukając

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 15.09.2014 13:37

Satan, zrobiło mi się trochę przykro, ale tylko trochę… resztę przyjmuję na klatę.
Ja nie biorę udziału w żadnych spiskach, jestem tu osobnikiem pojedynczym i wystawiając oceny, kieruję się swoim sercem. W jaki sposób robię, robiłam i będę nadal robić już pisałam we wczorajszej galerii Achernara.
Nie wiem dlaczego tak burzliwie reagujesz? Uwierz mi, że czy wygra Twoja galeria czy Harmony, nie ma to dla mnie żadnego znaczenia!!! To ludzie wybierają a nie ja sama!!!!
Ten podtekst tyczył się tylko i wyłącznie Jarka/ Markowskiego bo przecież oto chodziło, aby pozbyć się takich osobników, czyż nie? Przeczytaj sobie Twój wpis wczorajszy pod galerią Achernara…, sam chciałeś/ prosiłeś o nazwiska i klony…
To, że mnie oczerniasz za nierobotną osobę zajmującą się tylko takimi rzeczami, to Twoja sprawa.
To, że jesteś lekarzem to wiedziałam, ale to, że masz zdolności jasnowidzenia jeszcze nie, skąd wiesz jaka jest moja sytuacja i skąd wiesz z jakiego miejsca ja to piszę?

P.S. Przepraszam wszystkich portalowiczów, że dziś nadszedł ten dzień, że jeden z „ naszej rodziny”, właśnie przeze mnie popełnił portalowe samobójstwo!
Czy ktoś może mi powiedzieć kto to jest Marek?

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1318) dodano 15.09.2014 13:18

Analogi górą....tatrzańską ;)
Gratuluję.

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 15.09.2014 12:33

Klavertjever - chyba domyślam się o czym piszesz i kogo nazywasz mistrzem. Ja nie aspiruję do GT, zresztą jakbym mógł to robić na portalu z takimi mistrzami wokół. Robię zdjęcia analogowe, to co tu jest, to tylko marne skany i tyle. Nic nie przycinam, nic nie zamieniam w PS. Tak lubię i tyle.
I jeżeli dobrze rozumiem Twoje zdanie pisane tuż po północy, to w mojej ocenie sama bierzesz w tej patologii, tj w ustawianiu, która galeria ma być, która powinna, a która będzie GT. Rozumiem, że oprócz oglądania fotek, czytania opisów, wymianie poglądów /niestety w większości na priv/, to ludzie głównie śledzą galerie pod kątem ilości "10" i porównywania z innymi "konkurencyjnymi"?? To jest chore, ale wszyscy wokół twierdzą, że nie zależy im na GT, na ocenach, ba nawet straszą, że wyłączą te oceny...żenada.

Ja dopiero teraz, gdy miałem chwilkę w pracy zrozumiałem, że tak naprawdę batalia toczy się pomiędzy mną a Harmony /dobrze rozumiem???/, dwa zwalczające się obozy wystawiają "10" aby obalić przeciwnika. Nie zaglądałem do jej galerii po raz drugi i nawet nie wiedziałem, że to TA konkretna sprofanowana przez rodzinę /jak się okazuje/ Jarka galeria jest Twoim wyborem.

Ja mam 17 ocen, rozumiem, że tą jedną rzekomo klonową przypisujemy Jarkowi, to co z resztą?? 15 osób zrobiło błąd? Skrzywdzili Harmony?? Przecież gdyby nie oni, to Jarek musiałby cały harem tu skolonować aby przeforsować swoje poglądy.

Nie wiem. Chore to jest. I niestety trochę tu muszę Muchę79 przywołać, że rzeczywiście chyba część z Was nie ma co robić wartościowego poza OŚ, tylko przeżywać te głupoty tutaj.

I mimo wszystko dzięki za wyróżnienie, to miłe! :-D

jarek4441 użytkownik jarek4441(wpisów:182) - Użytkownik usunięty. dodano 15.09.2014 11:30

Koniczynko - pomimo pewnych powiązań proszę mnie nie klonować. Jest to dla mnie nieco obraźliwe. Marek ma swoje poglądy. Oceny wystawiam zgodnie z moim odczuciem, galeria satana w zeszłym tygodniu nie zasługiwała nawet na 8. I dopatrywanie się niezdrowej rywalizacji jest nieco żenujące jak również hasła w stylu "mistrzyni jest tylko jedna" Nie chcę tutaj prowadzić sporów takich jak były ostatnio, dlatego rezygnuję. Nie wiem czy skłonię synka do wystawienia swoich prac. Serdecznie pozdrawiam i za Bartkiem mówię PEACE - Do zobaczenia na trasie.

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 15.09.2014 11:29

a i widzę, że i kolega jarek zarządził ewakuację z portalu. No cóż pewnie system oceniania się tutaj nie zmieni, ale żeby zapobiec podobnym historiom wystarczyłoby dać możliwość oceniania tylko uczestnikom z stażem w postaci kilku galerii- co zresztą już było kiedyś było dyskutowane. A tak mamy kolejne internetowe portalowe samobójstwo w tym miesiącu.

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 15.09.2014 11:18

Koniczynko- jeżeli o mnie chodzi, to PEACE!

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 15.09.2014 10:41

Satan, tym razem i ja dołożyłam swoje ‘’10”, zasłużyłeś chłopie! Wiem, że trochę po fakcie, ale kto wie może kiedyś się przyda… Pozdrawiam!

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 15.09.2014 10:35

Bartku, nie zrozum mnie źle… ja nie podważam zwycięstwa Satana, ja mu gratuluję z całego serca!!! Jak dla mnie zasłużenie!
Chodziło mi tylko oto, w jaki sposób wygrał… musiał wygrać, by nie wygrał kto inny…
Markowski/ Jarek (podaję tu imiona i klony)na samą prośbę Satana we wczorajszej galerii Achernara… ale przechodzę do rzeczy, otóż ta osoba wystawia oceny jakie mu pasują i kiedy… Galeria Satana dostała tym razem dwie ‘’10’’ tylko dlatego, aby pozbyć zwycięstwa innej osoby (Jarek, nie potrafi uznać wyższości kogoś), ba, nawet ja dostałam ‘’10’’! Zauważ, że tydzień temu było inaczej, wtedy Satan dostał tylko dwie ‘’8’’ a wiesz dlaczego? Dlatego, że Jarek sam z nim walczył o zwycięstwo.
Mnie oceny nie obchodzą a takimi nieszczerymi ocenami się po prostu brzydzę!

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 15.09.2014 09:15

Koniczynko- nie che tutaj bawić się w adwokata diabła ( vel satana) bo skądinąd wiadomo, iż sam się doskonale broni.
Niemniej jednak skoro sama piszesz, że nie wystawiłaś oceny z uwagi na jak rozumiem ocenę wystawiona tutaj przez klona. To zauważ, iż jakby oceny klona tutaj nie było, a będąc konsekwentną w swojej wypowiedzi wystawiłabyś ocenę, to rezultat byłby taki sam.
Tym samym dezawuowanie wygranej kolegi satana jest trochę nielogiczne.

Niemniej jednak cała ta licytacja o oceny, punkty i zaszczyty utwierdza mnie w przekonaniu, iż jest to system głupi i szkodliwy. No ale cóż tylko takie moje zdanie.

pozdrawiam

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 15.09.2014 00:09

Markowski/ Jarek, tym razem się Tobie udało, ale zapamiętaj sobie, że mistrzyni jest tylko jedna!

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 15.09.2014 00:07

Satan, gratuluję galerii tygodnia! Zdjęcia są piękne, ale o tym już pisałam. Nie oceniłam Twojej galerii tylko dlatego, że dzieją się tu niesamowite rzeczy…

markowski84 użytkownik markowski84(wpisów:9) dodano 14.09.2014 16:58

Przepiękne zdjęcia znajomych szlaków.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 14.09.2014 13:43

Fot. nr 1: - WIEM!!
To nie jest Matterhorn...;)

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 14.09.2014 13:28

Jak można nie wytrwać do końca przy takich bajecznych widokach. Też po dłuższej przerwie przeprosiłam się w tym roku z Tatrami, ale naszymi, słowackie muszą jeszcze poczekać. Pozdrawiam.

arla użytkownik arla(wpisów:284) dodano 13.09.2014 17:20

To, że nasze Tatry są przeludnione to jedno. Ale ja mam wrażenie jakby słowackie Tatry były ładniejsze i tańsze w eksploracji, pomimo że walutą jest EURO.
Ostatnio doszłam do wniosku, że przyczyną fajniejszości słowackiej części może być gra światła. W końcu padają tu południowe promienie słoneczne.

migot użytkownik migot(wpisów:305) dodano 13.09.2014 13:54

Stanowczo za rzadko docieram w Tatry!! Pięknie tam, góry mają swoją magię... Dzięki za piękną wycieczkę :) Pozdrawiam!

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 13.09.2014 13:15

PS - przypominam o zagadce z foto nr uno ;-)

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 13.09.2014 12:51

Arla -> omijam, bo nie lubię maszerować wśród tłumu, polska część jest zawalona ludzkim tłumem, pewnie ma znaczenie, że po naszej stronie jest tylko 1/5 całej powierzchni Tatr, ale mimo wszystko mam wrażenie, że po słowackiej stronie wędrują ludzie, którzy wiedzą po co idą w te góry, a u nas niestety jest cała masa tzw "tatrzańskiego plebsu", zapraszam w weekendy lipiec - sierpień w okolice Morskiego Oka, Kasprowego, Beskidu, o Giewoncie nie wspominając, potem zapraszam do Doliny Żarskiej na Słowacji, dalej na Smutną Przełęcz i Rohacze...poczujesz różnicę i zrozumiesz dlaczego omijam naszą cześć Tatr.

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 13.09.2014 12:47

Jarek4441 -> Wielkie Górskie Dzięki!

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 13.09.2014 12:46

Klavertjever -> jeżeli komuś, kto zjechał pół i jeszcze kawałek świata, te fotki przypadły do gustu, to niesamowita sprawa jest! ;-)

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 13.09.2014 12:45

Przemysław -> jam jest "miernym lekarzynom", giermkiem owadziego sztandaru, marnym kmiotkiem i szubrawym leniuchem...taki mój skromny los, nic nie poradzę....jak mówisz - takiemu zawsze piaskiem w oczy, zawsze pod górę :-)

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 13.09.2014 12:42

Romana -> ileż tu koneserów Zachodnich...kto by się spodziewał! ;-)

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 13.09.2014 12:41

Kabaczek -> wszystko to wiem, ale...nie mogę się przełamać ;-)

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 13.09.2014 12:41

Bartekplk -> te kolory, to pewnie trochę wina samego skanowania, ale fakt, te kolory różnią się od "oryginalnych" cyfrowych fotek. Nie przeskoczę tego, w każdym razie na papierze, w albumie, kolory są pełne, soczyste, a to dla mnie najważniejsze.

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 13.09.2014 12:39

Wielkopolanka -> jeszcze coś się w przyszłości z Tatr pojawi ;-)

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 13.09.2014 12:38

Fot-jaro -> Kajaki fajnie, ale góry chyba fajniejsze! ;-)

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 13.09.2014 12:37

Kordula -> dzięki za dyspensę na skany... ;-) Puder też mi się podobał, ale wszystko ma swoją cenę, tutaj było nią około zero stopni na grani... ;-)

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 13.09.2014 12:36

Paweller75 -> fajnie,że wyłapałeś te północne ściany Zachodnich, bo takie skały, to w sumie nieczęsty obrazek w tej części Tatr ;-)

arla użytkownik arla(wpisów:284) dodano 12.09.2014 19:39

Zadam Ci jedno pytanie : Dlaczego omijasz polską część Tatr?
PS. Bo ja nie potrafię sobie odpowiedzieć na to pytanie.

jarek4441 użytkownik jarek4441(wpisów:182) - Użytkownik usunięty. dodano 12.09.2014 18:27

Tatry maja niezaprzeczalny urok i jeszcze tak pokazane. Gratuluję

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 12.09.2014 16:26

Będzie. Dzisiaj. Właśnie tyram nad nią...;)
PS:
tylko bojam się okrutnie, czy jako - nie powiem kto, w dodatku "bez zasług", aby poziomu nie zaniżę...;)

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 12.09.2014 16:25

Pięknie!!! Cudne fotki!

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 12.09.2014 15:29

Przemku a tak przy okazji to co z Twoimi pobazgranymi galeriami z poprzedniej epoki ?
Ile można czekać, przecież obiecałeś, że będą ?

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 12.09.2014 15:26

Co to Panie Satanie jakaś tandeta i relikty znowu?? Wszystkie górki takie same??!!
I nie dość, że takie same, to jeszcze krzywe wszystkie i mają pod górkę,
czy Ty wiesz, kim Ty jesteś??...;)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 12.09.2014 15:08

Do mnie tez bardziej przemawiają Zachodnie, ponieważ nawet w sezonie są znacznie mniej zatłoczone od Wysokich. Fajnie wyglądają górki pod tym delikatnym śnieżkiem.
Pozdrawiam :)

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1318) dodano 12.09.2014 10:04

Piękna galeria. Tatry Zachodnie podobały mi się najbardziej.
Zaletą cyfrówki jest to, że z tych tras byśmy mogli się cieszyć większą ilością galerii. (Łatwiej się robi zdjęcia bo nie ma problemu, że np zostało jeszcze tylko 15 zdjęć na rolce filmu).
Pozdrawiam.

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 12.09.2014 09:36

Bardzo tam ładnie, muszę koniecznie nadrobić tatrzańskie zaległosci. Kolory wyszły ci trochę takie retro ( pewnie z uwagi na bojkot cyfrówki), ale to w sumie nawet zaleta, bo jest w sumie trochę inaczej. Pozdrawiam

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1982) dodano 12.09.2014 09:12

Bardzo piękna galeria! z przyjemnością powspinałam się z Tobą po tych przepięknych szlakach! szkoda, że tylko tyle ?
pozdrawiam :)

foto-jaro użytkownik foto-jaro(wpisów:186) dodano 12.09.2014 05:47

I ta galeria to jeszcze jeden powód, że w przyszłym roku się postawię i będą góry a nie kajaki!
:)
Z przyjemnością dotrwałem do końca :)
Pozdrawiam

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 11.09.2014 23:22

Niech beda i skany, :))
Sa piekne:))
Od 38 z tym cukrem na północnych stronach przepiekne:))
Wole dobre skany od marnych cyfrowych zdjęc:))
Bardzo mi sie podobało:))
Pozdrawiam:))

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7612) dodano 11.09.2014 22:53

Ostatnia fotka z Rohaczami i Wołowcem bajka ..., może w przyszłym roku znowu zawitam w okolice tego miejsca ..., dla mnie Zachodnie też są the best:)
Pozdrawiam:)

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 11.09.2014 22:45

Ak -> skoro taki Obieżyświat uważa tak, a nie inaczej, to miło mi ;-)

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 11.09.2014 22:45

Gabi -> mów kiedy i jedziemy, strój z avatara...może być ;-)

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 11.09.2014 22:44

Harmony -> dzięki i polecam Zachodnie, na pewno wyjdzie Ci zacna galeria ;-)

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 11.09.2014 22:43

Anek11 -> Dziękuję! ;-) Topografią lubię się bawić i staram się rozgryzać ją na bieżąco. Co do zimowych warunków, to był to wrzesień, ale wejście na Mała Wysoką odbywało się przy śniegu do wysokości kolan, więc sam z siebie byłem zadowolony.
Pozdrawiam i czekam na kolejne Tatry /sporo ich ostatnio ;-)/

ak użytkownik ak(wpisów:6367) dodano 11.09.2014 21:49

wspaniałe widoki

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 11.09.2014 21:17

Satan,
Twoja pasja górami jest bardzo czytelna w tej prezentacji, udziela się odbiorcom, piękne widoki nam zaserwowałeś, szczególnie podobają mi się te z mgiełką, Zielony Staw, no i położenie schroniska wspaniałe. Nigdy tam nie byłam, kiedyś mam nadzieję zawitać, w prezentacji zabrakło tylko ..... naleśników z jagodami .....

pozdr.
Gabi

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 11.09.2014 21:14

Jakie bajeczne widoki ! Widzę, że Tatry Zachodnie to też coś dla mnie. Podziwiam za znajomość szczytów.
Pozdrawiam :)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2751) dodano 11.09.2014 21:04

Pięknie:))))))))))))))))))) jak dla mnie rewelacyjna galeria, że widoki zacne pokazujesz to każdy widzi..ale na dokładkę podpisane z sensem, a nie jak w modzie bywa fotka z innego miejsca, a czytam że widać np Satana;) no i szacun że w prawie zimowych warunkach szlaki przeszedłeś, chociaż pamiętam i coś wspominałeś kiedyś i o zimowych;) podliżę się i ja hi hi i może niedługoooooooooooo tez coś wstawię z Tatr. Pozdrawiam

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 11.09.2014 20:29

Brak słów... ;-)

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3479) dodano 11.09.2014 20:28

Achernar- kolejny lizus;) Zrobił się mały plebiscyt na łasicę wieczoru.

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5733) dodano 11.09.2014 20:24

W Tatry zawsze chętnie i z sentymentem wracam... nawet jeśli tylko wirtualnie. Piękna galeria. Pozdrawiam. :)

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 11.09.2014 20:23

Uuufff...i o to chodziło, teraz lepiej! ;-) Od razu czuć ten "klimat" ;-)

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4953) dodano 11.09.2014 20:23

Ja kokietnik ?
Mój Boooże ... skromniś się odezwał :DDD

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3479) dodano 11.09.2014 20:20

Sorry, Satan. Już się poprawiam: niczego się, Satanie, nie nauczyłeś od Obieżyświatów, którzy dzielili się tu niegdyś swoją wiedzą i doświadczeniem!
Zdjęcia 7,8,9 są identyczne, co zdecydowanie obniża wartość tej galerii.
Tak lepiej?:>

satan użytkownik satan(wpisów:3318) dodano 11.09.2014 20:14

Śnieżka -> bez kokieterii proszę! ;-)
Rozmusiaki -> następny kokietnik...;-)
I jeszcze jeden...niejaki Paulus!

Co za ludzie! ;-)

paulus użytkownik paulus(wpisów:323) dodano 11.09.2014 20:08

Super widoczki. Pozdrawiam.

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4953) dodano 11.09.2014 20:01

Ja wytrwałem do końca i straszna szkoda,że ten koniec tak szybko nastąpił ...
Piękny album :)
Pozdrawiam.

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3479) dodano 11.09.2014 19:58

Oooo woooow!!!
Ale to piękne jest! Mnie zatyka prawie każde zdjęcie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!