m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (49):

 
Ponoć nigdzie na Korfu nie zrobiono tyle zdjęć jak tutaj - mały biały klasztor znany z widokówek i katalogów z Korfu, położony na malutkiej wysepce połączony z miastem groblą. Tuż przy brzegu piękne domy w piaskowym kolorze, całość przypomina bardzo włoskie miasteczka. Ponad miastem dumnie wznosi się Nowa Twierdza, której budowę rozpoczęto w 1572 r., zaledwie 15 lat po rozpoczęciu przez Wenecjan przebudowy Starej Twierdzy. 
Rozpościera się z niej wspaniały widok na zatokę i miasto. W 2007 roku Stare Miasto w Korfu wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po wyspie i w stolicy można się przemieszczać wszystkimi możliwymi środkami lokomocji, hitem są jeżdżące wszędzie skutery.
 Czasem widziałam mamy wiążące nawet dwójkę, trójkę dzieci. 

Miasto jest pogrążone jeszcze we śnie, emeryt czeka na zapewne na swoja poranna kawę.
Różnokolorowe pranie wisi wszędzie, ubrania, pościele, ręczniki, ścierki, jest to bardzo przyjemny widok. Ta młoda dziewczyna do perfekcji opanowała system przeciągania prania sznurkami do i z okna. Patrzyłam na to z dużym zainteresowaniem. Nie miała nic przeciwko temu, aby ja fotografować. Niestety fotografowanie ludzi w Grecji nie jest proste, niektórzy z nich nie znoszą tego po prostu. Odwracają się, czasem nawet staja się nieprzyjemni. Ta pani z kolei wykorzystała swój mały balkonik do szybkiej przepierki na świeżym powietrzu. Specjalność Korfu czyli likier z kumkwatów. Liston to arkadowa galeria kawiarni, restauracji. Zbudowana w roku 1807 przez Francuzów jest miejscem gdzie się bywa, stanowi enklawę elegancji i prestiżu, to tu kawa jest najdroższa w całym Korfu.
To ulubione miejsce spotkań 
nie tylko tubylców ale i turystów Miasto odnowiono z okazji spotkania przywódców państw Unii Europejskiej w 1994 roku Uliczki miasta są wąskie, jest bardzo dużo mini kawiarni składających się z dwóch stoliczków, gdzie przechodnie dosłownie ocierają się o siedzących gości. Ilekroć patrzę na to zdjęcie myślę, że Anita Lipnicka nawet gdyby bardzo się starała nie znalazłaby dla swojego ukochanego w tym miejscu domu z wielkim oknem na świat. Jedna z wielu urokliwych klimatycznych uliczek, wszędzie restauracje, kelnerzy zapraszają, nie ma nachalności.
Elegancki budynek ratusza z białego marmuru zbudowany został przez Wenecjan w roku 1665. Pierwotnie posiadał tylko jedno piętro, w 1720 roku przekształcono go w teatr. W kolejnych latach powiększony został o jedno piętro, całość dopasowano do  dotychczasowej architektury. 
Korfu było w czasie II wojny światowej okupowane najpierw przez Włochów, a później przez Niemców. W wyniku bombardowań wiele zabytków uległo zniszczeniu, po wojnie kolejnych dokonały trzęsienia ziemi.
Co zniszczyło ten dom? nie wiem. Ogromna ilość sklepików i kramów, gdzie można kupić wszystko i nic. Dużo restauracji i barów dla klientów o rożnym stopniu zasobności portfela. 
Ta pięknie ustrojona, położona w zacisznej uliczce restauracja wyjątkowo mi się podobała. W mojej ostatniej prezentacji o Wrocławiu Paweller napisał jak to dobrze, ze może sobie popatrzeć na ładne dziewczyny, jemu żona nie pozwala robić takich zdjęć. Pawełku, ta młoda śliczna, Greczynka jest zaprezentowana specjalnie dla Ciebie.
Greczynki są piękne. Mają czarne gęste włosy, duże oczy, dbają o siebie, są dumne i świadome własnej atrakcyjności. Sklepy mieszczące się tuż obok wejścia do cerkwi oferują pamiątki typowe dla wyznania greckokatolickiego. To zdjęcie nie pochodzi ze stolicy, przedstawia wnętrze klasztoru Theotokos na północy wyspy. Chciałam nim pokazać jaki klimat panuje w większości greckich cerkwi.
Wszędzie pełno starych, bardzo ciekawych, zniszczonych domów na podobieństwo tego, mimo zewnętrznych oznak upadku wyposażonych często w takie urządzenia jak klimatyzatory. Tajemnicze zaułki, na których nie ma mieszkańców ani turystów są bardzo klimatyczne, z przyjemnością spaceruje się po nich, podpatrując zwyczajne życie składające się jak wszędzie ….. ze zwykłych sąsiedzkich pogaduszek .... z prozy życia takiej jak codzienne pranie ... z przyjemności jaką jest siedzenie w opustoszałej knajpce i delektowanie się ulotnością chwili. Gdybym miała w kilku słowach scharakteryzować to miasto to powiedziałabym zaułki, .....
różnobarwne okiennice, odrapane, zniszczone, wyblakłe elewacje domów ..... śliczne kolorowe detale ...... minirestauracyjki ...... wszechobecne pranie, uliczki i bruk jakim są wyłożone. W niektórych miejscach kilkukolorowy, czasem lśniący.
Z przyjemnością zatapiam się chociaż na chwilkę w ten tajemniczy świat i chłonę jego klimat. 


Te dwie młode uśmiechnięte dziewczyny wyjątkowo zgodziły się na zrobienie sobie zdjęć. Mało tego, pozowały, śmiały się, mi się wyjątkowo spodobały -… przypominały mi mnie samą sprzed … 82 lat. 

Korfu szczyci się mianem najzieleńszej wyspy Grecji nie tylko dzięki panującym na niej warunkom klimatycznym.
Również mieszkańcy dbają o atrakcyjny wygląd swoich ulic i domów.
Przyozdabiają kwiatami ulice, domy, okna. Taki widok na wyspie jest bardzo częsty. Korfu to wyspa żyjących w absolutnej symbiozie kotów i psów. Ten widok był dla mnie nowością. Otóż sklep mięsny mieścił się w samochodzie, a sprzedawca ucinał kobietom stojącym w kolejce dowolny kawałek tułowia, nogi? - nie wiem co to było tak naprawdę. 
Jak na wyspiarskie menu przystało w ofercie sporo ryb i wszelkiego rodzaju morskich stworzonek. Tu moje ulubione danie, grillowane ośmiorniczki/ kalamary.
Zachodem słońca kończę pierwszą prezentację o tej ślicznej wyspie.

Dziękuję za uwagę.

najbliższe galerie:

 
 Korfu - BŁĘKIT i ZIELEŃ
1pix użytkownik gabi odległość 0 km 1pix
Grecja - Korfu
1pix użytkownik rozmusiaki odległość 0 km 1pix
Korfu - stolica Korfu (a może odwrotnie? )
1pix użytkownik dispar odległość 0 km 1pix
Kerkyra - stolica wyspy Korfu.
1pix użytkownik ru_da odległość 0 km 1pix
Korfu, Grecja, stolica
1pix użytkownik voyager747 odległość 0 km 1pix
Korfu - nie tylko plażowo
1pix użytkownik danielk odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (50):

 
gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 04.01.2015 11:27

Warusek, trudno mi się wypowiadać na temat grzyba w budynkach, chyba się tam raczej rzadko zdarza, bo klimat ciepły, na szczęście ten temat jest mi obcy, a jedzenie faktycznie pyszne i wcale niedrogie (5 euro), polecam Ci Korfu, na pewno Ci się spodoba, dzięki za mile słowa,
pozdr.

warusek użytkownik warusek(wpisów:228) dodano 02.01.2015 20:43

Bardzo fajna galeria. Niektóre domy są bardzo zagrzybione . Pewnie nie ma u nich marketu Castoramy sprzedającego odgrzybiacze . Zazdroszczę Ci tych ośmiorniczek rybek i innych morskich stworów na stole .

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 26.10.2014 16:21

Anek, takie słowa jak Twoje to ja mogę czytać 10 razy dziennie. wielkie dzięki, a co do aparatu to przyznam Ci się szczerze, ze 95% fotografowałam na funkcji półautomatu i tyle, nie chciało mi się bawić w ustawienia, poza kilkoma zdjęciami nocnymi,
dziękuję za wizytę i pozdrawiam mazursko - górską dziewczynę

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 25.10.2014 17:55

Klimatyczne miejsce i jak zwykle wszystko perfekcyjne. Nie wiem czy ocena ma jakieś znaczenie lecz dla mnie jest to z lepszych galerii jaką po powrocie na portal obejrzałam. Pozdrawiam Ciebie serdecznie.
P.S. zdjęcia są świetne, aparat opanowałaś:))

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 19.10.2014 09:42

Magdar,
dziękuje za wizytę, cieszę się, że Ci się spodobało,
pozdr.

magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 18.10.2014 15:01

Piękna wyspa .Pozdrawiam :)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 17.10.2014 10:20

Rozmusiaki, zgadzam się, ze wyspa nie może się nie podobać, a każdy ma faktycznie inne spojrzenie, co widać po licznych prezentacjach z Korfu,
dziękuję za wizytę,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 17.10.2014 10:16

Ula, myślę, ze czasem właśnie detale potrafią nadać sporo smaku i atrakcyjnością, nie zawsze da się je wychwycić, tutaj akurat było tego sporo, cieszy mnie, ze to Ci się spodobało, tez bym chętnie usiadła, pogadała z Tobą i pośmiała się. Czekam teraz ja na Twoje kolejne prezentacje, dziękuję za wizytę,
pozdr.

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4813) dodano 16.10.2014 19:16

Bardzo miło wspominam wakacje na Korfu,bo to faktycznie niezwykła wyspa :)
Zupełnie inne spojrzenie,co wcale nie znaczy,że gorsze :)
Pozdrawiam .

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6140) dodano 16.10.2014 19:12

Ja za disparem Gabi, galeria do wyróznienia, elagancka jak stolica jaka nam pokazałas.
Dostrzegasz szczegóły , które nadaja smaczku i atrakcyjnosci Twojej prezentacji:))
Bardzo mi sie podobaja Twoje galerie, chetnie bym przysiadła z Toba i zajadała sie pysznie wygladajacymi kalamari:))
Czekam na dalsza cześć:))
Pozdrawiam:)) Urszula

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 14.10.2014 17:34

He, he: tylko jak Ją namówić??
Właśnie wiszą mi na ekranie bilety do Maroka za 438 zł/szt., a Ona wybrzydza, że nie chce.
Chyba, że obejrzy sobie jeszcze ze 2x Twoją galerię, to może??...;)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 14.10.2014 16:43

Przemysław, super, ze Ci się podobało, zabierz Panią Królową i pojedzcie tam kiedyś, będziecie na pewno zadowoleni, wkrótce pokażę inna twarz wyspy, obraz będzie pełniejszy, dziękuję za wizytę,
pozdr.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 14.10.2014 14:47

Ładnie pokazane, przekrojowo i starannie dobrane zdjęcia, całość zachęcająca do zobaczenia Korfu w realu.
Chętnie postawiłbym "10", bo ta prezentacja zdecydowanie na to zasługuje, ale nie chcesz - to nie, prosić się nie będę!...;)
Pozdrawiam serdecznie i ciepło!
:)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 14.10.2014 12:32

Magdalena, bardzo budują takie słowa jak Twoje, dziękuję, a tak na marginesie, to faktycznie polubiłam bieganie z aparatem, masz rację,
pozdr.

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 14.10.2014 10:55

Trzynastka jest niesamowicie plastyczna! Świetne zdjęcie.
Wiele innych też do wyróżnienia. Widać, że fotografowanie sprawia Ci przyjemność i zwracasz dużą uwagę na to, co masz w kadrze.
48 i 49 bardzo apetyczne. Podobnie jak 24;-)
Udana prezentacja:-)))

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 14.10.2014 10:16

Dzięki Snieżko, uliczki faktycznie urokliwe, Tobie tez by się tam podobało. Co do Greczynek to piękne kobiety są, oczywiście, spotkać można typowe Greczynki, ubrane na ciemno, ale masa pięknych, zadbanych, świadomych własnej urody kobiet. A restauracje na powietrzu, pięknie przystrojone, często z widokiem na morze, do tego fajne jedzenie, czego chcieć więcej, mi się Korfu bardzo podobało, dzięki za wizytę,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 14.10.2014 09:52

Andred, Paweller ( kolejność alfabetyczna) mam jeszcze inne zdjęcia pięknych Greczynek, ale słabe technicznie bardzo są, bo mój aparat z takimi rzeczami niezbyt sobie radzi., a Grecja to nie Nepal, ze się sami ustawiają. Ale obiecuję, ze w miarę możliwości zawsze będę się starać, dzięki Chłopaki za Wasze poczucie humoru,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 14.10.2014 09:48

Michał, będą z Korfu jeszcze dwie, dzięki za miłe słowa,
pozdr.

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3421) dodano 13.10.2014 18:34

Ślicznie pokazujesz te kolorowe uliczki.
Zawsze mi się wydawało, że Greczynki raczej do najbardziej urodziwych nie należą, ale ta laska na 24 - wow! Wyjątkowa!

No i jedzonko też takie, że aż ślinka cieknie...

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2014 17:40

Paweller, Ty się tak nie smuć, bo jakby każda kobieta patrzyła tylko na jednego chłopa to nasze życie byłoby nudne i smutne ;-)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7519) dodano 13.10.2014 16:32

Andred ..., to ona na Ciebie też tak patrzy jak na mnie? ..., to mnie teraz zasmuciłeś ..., i jak tu wierzyć kobietom:)))

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.10.2014 01:55

Paweller, może jest i Twoja ale dlaczego jak otworzę to zdjęcia to ona jakoś tak na mnie patrzy....prosto w oczy? ;-)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7519) dodano 13.10.2014 00:24

Andred ..., widzę, że Ci się Greczynka bardzo podoba, ale ja się nią nie dzielę ..., jest tylko moja, ha, ha:)))
Gabi ..., naprawdę lubię wracać do tej galerii:)))
Pozdrawiam:)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 12.10.2014 23:53

Gabi...ja zazdrosny? w życiu....ale tak naprawdę nie wiem co to zazdrość......no chyba, że o kobietę ;-)
W tym przypadku, gdy zdjęcie było dostępne dla wszystkich to już zupełnie zazdrość nie wchodziła w rachubę. Co innego jakby było widoczne tylko dla Pawellera.... ;-)
Ja nie szukam okazji do zjedzenia, ale taki smakowity talerz zaprezentowałaś, ze do tej pory mi ślinka leci a lodówkę mam pustą.....jest tylko Whiskas dla kotów :-))
Ej ....chyba za dużo się tłumaczę i to już samo w sobie jest podejrzane ;-)
Pozdr,
andred

michal1988 użytkownik michal1988(wpisów:909) dodano 12.10.2014 22:12

Gabi, w takim razie juz nie moge sie doczekac na nastepne prezentacje :)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 12.10.2014 19:05

Dispar,
faktycznie gapa ze mnie i to straszna. Wprawdzie na żadnej z twierdz nie byłam, ale przecież zdjęcia starej mam zrobione z morza podczas rejsu do Pargi, zmienię komentarz tutaj, a starą twierdzę pokaże w innej prezentacji. Tak czy inaczej obie faktycznie leciwe, wiec świat się nie zawalił.
Co do zawartości buteleczek nie wiedziałam co to jest, stawiałam na likier pomarańczowy, dobrze, ze jednak nie napisałam, byłaby kolejna wpadka. Zaraz dopiszę co to jest.
Kalamary, ośmiorniczki, ja Ci powiem tak: we Włoszech mówi sie na to po niemiecku Tintenfische i to jest własnie to danie, tak je zawsze zamawiałam, w tłumaczeniu google podały mi ośmiornice, własnie to tłumaczenie mnie zmyliło, bo pierwotnie wpisałam kalamary, ale to się nijak miało do kalamarów podawanych jako żółte krążki w cieście smażone na głębokim tłuszczu. Nie wiem, bo z drugiej strony ośmiornic takich typowych z wypustkami i oczami nie jadam, dlatego tez użyłam nazwy ośmiorniczki. Mogę to zmienić na kalamary jak jesteś pewien. Byc może kalamary to po prostu cięte w krążki tułowia??? tych stworków.
No i ostatnia uwaga: ten nieszczęsny wyznacznik zawsze mnie myli, ale jak na dole pokazały sie inne galerie tez z Korfu, to chyba jest ok.
Tyle strasznych potknięć, a galeria Ci sie i tak podoba. chociaż tyle, dzięki Dispar...
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 12.10.2014 18:37

Klavert, jedź, będziesz na pewno zadowolone, Korfu nie może się nie podobać, nie jest to wprawdzie architektura typu Sycylia czy Włochy, ale za to klimat grecki jest bardzo urokliwy, cieszę się, ze się podobało, będzie jeszcze inna odsłona wyspy, dziękuję za wizytę,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 12.10.2014 18:23

Tama, dzięki, Canon faktycznie jest ok, ale brakuje mi paru rzeczy np. lepszego zoom-u. To niestety jego słaby punkt. Co do światła, to jakoś tak powybierałam z całej masy zdjęć te lepsze, chyba mi się udało, skoro piszesz, ze fajnie. Na Korfu często widziałam zwłaszcza w stolicy takich eleganckich starszych ludzi, a swoją drogą jest tam faktycznie bardzo dużo Włochów, co mnie nawet zdziwiło, cieszą mnie Twe słowa uznania,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 12.10.2014 18:13

Wielkopolanko, dziękuję za wizytę, ciesze się, ze Ci prezentacja przypadła do gustu, Grecja to kraj dużych kontrastów, z jednej strony stara Grecja, tak jak piszesz na czarno ubrane kobieta z chustami, z drugiej strony nowoczesne, pewne siebie Greczynki, mam wrażenie, ze Cie ostatnio jakby mniej tu na portalu było, tym bardziej cieszy ze wpadłaś,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 12.10.2014 18:08

Andred, Ty na mnie nie zwalaj, jak się szuka pretekstu żeby iść do lodówki, to i brak okazji staje się okazją, znam ten ból, bo na diecie jestem już od ... 20 lat. Wiedziałam, ze będziesz " zazdrosny" o dedykację, obiecuję, ze w następnej prezentacji będziesz równie wymieniony. o ile typowy głód możną zaspokoić otwierając po prostu lodówkę,
o tyle z tym innym rodzajem głodu trochę gorzej, nie wiem co Ci tu poradzić ?
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 12.10.2014 18:00

Paweller, dziękuję za wizytę i Twoje miłe słowa, ale jak Ty taki wrażliwy na piękno jesteś, a żona taka czujna to Ty może lepiej nie jedz. Widziałam dużo przepięknych dziewczyn i kobiet, wrzucę Ci jeszcze w kolejnej prezentacje coś dla oka,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 12.10.2014 17:54

Achernar, dziękuję za wizytę, miło czytać takie słowa, polecam Ci ten kierunek,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 12.10.2014 17:49

Harmony, dziękuję za wizytę i miłe słowa, podobnie jak Michał piszesz, ze Cie Grecja nie ciągnie, a to taki piekny i urzekający kraj, Wyspy Jońskie szczególnie. Jestem pewna, ze podobałoby Ci się i to bardzo. Korfu jest górzyste, można zdobywać szczyty, to coś dla Ciebie. Masz rację, druga odsłona tej wyspy pokaże jej piękne krajobrazy.
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 12.10.2014 17:40

Michał, dziękuje za wizytę, ciesze się, że Ci się spodobało. Grecja to piękny kraj. Ja byłam tam już po raz 5 i nieodmiennie jestem zauroczona.
Nie, w Albanii nie byłam, mając do wyboru opcje fakultatywnej wycieczki do Albanii albo na kontynentalna Grecję zdecydowałam się na rejs do przepięknej miejscowości Parga, będzie z tego tez relacja. Jednodniowa wycieczka do Albanii oferowała głownie zwiedzanie ruin, które ja najczęściej omijam szerokim łukiem,
pozdr.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 12.10.2014 13:06

A co do wieku, to skoro chce Ci się zaglądać w opustoszałe zaułki czy podwórka, skoro z uśmiechem pozują Ci tubylcy, to młodość się właśnie u Ciebie zaczęła.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5391) dodano 12.10.2014 13:03

Fajnie było sobie przypomnieć.
Ciekawa galeria. Zdjęcia coraz lepsze. Tutaj sporo przyciągających uwagę.
Na dodatek sympatyczna przewodniczka.
Popraw znacznik na mapie, bo trochę zbłądziłaś.
Na 3 jest Nowa Twierdza. Wiem, że i tak jest stara ale nazywają ją tak dla odróżnienia od tej jeszcze starszej na półwyspie.
Na 11 -likier z kumkwatów, specjalność Korfu.
Na 49 to raczej kalmary a nie ośmiorniczki.
To wszystko drobiazgi, bo ogólnie galeria do wyróżnienia.
Pozdrawiam serdecznie:)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 12.10.2014 12:17

Asasura, zgadzam się, ze miejsce jest klimatyczne, fotki staram się zawsze dobierać, cieszy mnie, ze to doceniłeś. Teraz Twoje straszne pytanie odnośnie lat. Cóż, w pewnym wieku, ostatnią rzeczą jakiej sobie życzą kobiety są wszelkiego rodzaju dywagacje na temat ich metryk, dlatego .... proszę o inny zestaw pytań ....
pozdr. i dziękuję za wizytę

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 12.10.2014 12:10

Bartek, dzięki,
pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 12.10.2014 12:08

Ak, dzięki za wizytę i miłe słowa, lubię prezentacje, które zawierają elementy życia, i dlatego starałam się je w miarę możliwości pokazać,
pozdr.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 12.10.2014 11:13

Świetna galeria z miejsca, które na pewno warto odwiedzić. Super fotki wąskich uliczek, małych restauracyjek i odrapanych budynków...
Gabi, bardzo fajnie i zachęcająco pokazałaś klimat miasta. Babunie z fotki głównej są po prostu słodkie!
Z chęcią obejrzałabym więcej z Korfu bo coś czuję, że i ja tam kiedyś wpadnę.
Pozdrawiam.

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 12.10.2014 09:40

Pięknie oddałaś klimat tego miejsca. Zdjęcia mają tak dobre światło, jakby w studio były robione. Zaułki, sklepiki, restauracyjki czy nawet knajpki, słońce i ciepło - bardzo wakacyjnie :)
Ten pan na 16 zdjęciu jest taki elegancki, wyprasowana koszula, czarne skarpety, pełne obuwie, może to jakiś Włoch się zaplątał w zakamarki? Panie z wizytówki przezabawne ;)
Naprawdę udana galeria z klimatem, na wytchnienie od codzienności. Ten Canonek jednak Ci służy :)
Pozdrawiam :)

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1941) dodano 12.10.2014 08:05

Piękna prezentacja wyspy! zachęca do odwiedzenia! byłam w Grecji 10 lat temu i nie wiem czy od tego czasu zmieniło się? czy tylko na tej wyspie? starsze kobiety nie ubierają się już w czerni? bardzo podobalo się! pozdrawiam serdecznie:)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 11.10.2014 23:32

Gabi, serca nie masz. Ja próbuję schudnąć, a Ty tymi zdjęciem ośmiorniczek z grilla które też bardzo lubię, narobiłaś mi tyle smaku, że o godzinie 23:31 muszę iść do lodówki i coś zjeść ;-) Gdybym wcześniej wiedział, to obejrzałbym tę galerię w porze obiadowej.
Zdjęciem 24, które jest wprawdzie dla Pawellera, też narobiłaś mi smaku.....i co ja teraz mam zrobić? Iść do lodówki czy do......? ;-)
Bardzo fajnie zaprezentowałaś wyspę....aż chce się jechać ale skoro do marca ma tam lać deszcz, to muszę trochę poczekać.
Pozdrawiam :-)
andred

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7519) dodano 11.10.2014 23:19

Gabi ..., ta galeria ma wszystko, co powinna zawierać bardzo dobra galeria, pranie, jedzenie, alkohol, wąskie uliczki i piękne dziewczyny ..., dla mnie rewelka:) Greczynka naprawdę przecudna ..., myślę, że spokojnie mogłaby konkurować z moją żoną o miano najpiękniejszej:))) Dzięki za tą fotkę ..., chyba się wybiorę na tą wyspę:)))
Pozdrawiam:)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5610) dodano 11.10.2014 22:49

Masz rację, wyspa jest śliczna. A w dodatku miło się ogląda takie śródziemnomorskie klimaty, gdy lato mamy już za nami. Czekam na dalsze części i pozdrawiam. :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2795) dodano 11.10.2014 21:48

Tytułowa ciepła fotka zachęca do obejrzenia galerii :) Grecja to nie jest kierunek moich marzeń, ale kto wie, może się to zmieni. Po tak pełnej życia i klimatu prezentacji chce się tam jechać. Przemyślane kadry, wiele z nich przyciąga wzrok. Czekam na zieloną część wyspy, bo pewnie ją też pokażesz.
Pozdrawiam :)

michal1988 użytkownik michal1988(wpisów:909) dodano 11.10.2014 21:35

Gabi z przyjemnoscia obejrzalem kolejna Twoja galerie. Jak zwykle przemyslane, zastanawiajace opisy, przemyslenia oraz magiczne fotografie. Musze przyznac ze Grecja jest mi zupelnie obca. Te klimatyczne uliczki przypomnialy mi nieturystyczne zaulki Lizbony czy Wenecji, tylko takie bardziej "greckie". Jakos mnie nie za bardzo do Grecji ciagnie ale musze przyznac ze swoja galeria udalo sie Tobie zachecic mnie do podrozy w te rejony. Nie wiem czemu ale bardzo sie obawiam ze Grecja potrafi rozczarowac... Co do zdjec - dla mnie urzekajaca jest fotografia nr 34. No i oczywiscie zjadlbym takie osmiorniczki z mila checia :) Powiedz mi czy skorzystalas z okazji i zawitalas w Albanii?

asasura użytkownik asasura(wpisów:56) dodano 11.10.2014 20:46

Klimatyczne miejsce i jak zwykle przemyślany dobór fotek. A propos....fotka 42, szybko policzyłem, 82 lata temu był rok 1932. Gabi, co to znaczy ???

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 11.10.2014 20:28

Ta 13 nieźle trójwymiarowo tobie wyszła- podobało mi sie. pozdrawiam

ak użytkownik ak(wpisów:6356) dodano 11.10.2014 20:23

bardzo mi się doba galeria, dużo w niej życia ... tego prawdziwego. Foty extra.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!