m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (32):

 
Jeśli przyjedziemy pociągiem, to będzie to wyglądało mniej więcej tak... na kilkanaście km tuż przed Madrytem... 
...nie nudzimy się, oglądamy krajobrazy przez okno... ... jak nam się nie chce, to też się nie nudzimy patrząc na kiwającą się nogę próbujemy odgadnąć muzykę jakiej słucha na epeku właścicielka nogi... ... wreszcie stacja docelowa ! 
wysiadamy uważając na wir powietrza żeby nas inny pociąg nie wciągnął pod koła, bo by był koniec wycieczki .... ... idziemy ku wyjściu podążając za tłumem... tu już przestronne korytarze Atocha-RENFE, są napakowane kawiarenkami, sklepikami etc , trudno tylko o WC ! trzeba iść w kierunku najstarszej części dworca, no i też warto nie tylko dla kibelka, tu zaczynamy zwiedzanie !
No właśnie ... przerobiono wiekową i zabytkową halę dworcową na potężną poczekalnię z klimatycznym parkiem tropikalnym wewnątrz. Ruchomymi chodnikami przemieszczamy się na półpiętra z tarasami widokowymi i.... mamy taki widoczek na całość ... Ostatnio w różnych miastach nawet prowincjonalnych jest moda na rzeźby współczesnych nam artystów exponowane na stałe w miejscach publicznych : skwerach, parkach, deptakach, stacjach , lotniskach etc.
Wiem co za rzeźbiarz ale jego nazwisko ani twórczość nic Wam nie powie, podobnie jak mi :D ... tyle, że się dowiedziałem z ciekawości. Tak wygląda stara Atocha z zewnątrz. Widok wejścia... stając do niego plecami możemy zobaczyć z daleka budynek muzeum Reina Sofia A tak by to wyglądao od strony muzeum. Wróćmy jednak jeszcze na Atochę bo przrcież tu mamy pozwiedzać do końca.
Poczekalnia.. potężna , oprócz parku tropikalnego są tu niezliczone kafejki, restauracje, przechowalnia bagaży, różne biura usługowe i....
... żółwiki ! dziesiątki żółwików, a zaczęło się od parki ... ktoś kiedyś podrzucił ulubieńców uciekając na wakacje .... po kilku latach rozmnożyły się ale i inni też skorzystali z pomysłu i po cichutku dorzucali własne żółwiki.... co jakiś czas odławiają włodarze stacji i nie wiem co robią z nadmiarem... raz spytałem o zupę żółwiową w dworcowej knajpie, to kelner popatrzył na mnie jakby chciał mi wyostrzyć wzrok widelcami :) no dobra... wyłazimy na zewnątrz przez tzw okrąglak... a przy nim są przystanki autobusów linii miejskich TAXI i niedaleko metro, połączenie z metrem jest też bezpośrednio na samym dworcu. Naprzeciwko pomnik poległych 11M . (ten walec) można go zwiedzić jakby od środka, z dolnych korytarzy stacji, niektórzy nawet robią zdjęcia. Przed stacją też rzeźby, tu sen dziadka - rzeźbiarza, który tak przedstawił główkę swojego wnuka maluśkiego : śpiącego i nieśpiącego
śpiący nieśpiący tuż za potężny parking, ceny umiarkowane ale bezpieczny i strzeżony oraz monitorowany non stop. Atocha METRO, tu spotkamy często patrole policji nawet z pieskami wyszukiwaczami narkotyków i ładunków wybuchowych.
no i wychodzimy z Atocha RENFE.
... możemy odjechać metrem :) Wsiadłem do metra , tak będzie mi wygodniej oprowadzić Was po caaalym Madrycie :)

najbliższe galerie:

 
Życie jak w Madrycie - MUZEUM REINA SOFIA
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix
Madryt II
1pix użytkownik muczacza odległość 1 km 1pix
Życie jak w Madrycie - SAN JERONIMO
1pix użytkownik ak odległość 1 km 1pix
Madryt - październik 2014 r.
1pix użytkownik patrzenaplac odległość 1 km 1pix
Życie jak w Madrycie - PARK RETIRO / KRYSZTAŁOWY PAŁAC
1pix użytkownik ak odległość 1 km 1pix
Życie jak w Madrycie - PARK RETIRO / WYSTAWY
1pix użytkownik ak odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (12):

 
nata14 użytkownik nata14(wpisów:1093) dodano 18.10.2014 11:56

Dworzec piękny . Główka dziecka , wystająca z chodnika , brrr- nie , nie podoba mi się . Pomnik w kształcie walca -dobrze , że napisałeś , że to pomnik...Ciekawa galeria . :)))

antala użytkownik antala(wpisów:1037) dodano 14.10.2014 16:00

Teraz to nie wiadomo co tam jest - market czy dworzec...

ak użytkownik ak(wpisów:6329) dodano 14.10.2014 11:32

@antala- no nie ... tylko ten stary i był straszny :)

antala użytkownik antala(wpisów:1037) dodano 13.10.2014 23:32

To nie widziałeś tego nowego?

ak użytkownik ak(wpisów:6329) dodano 13.10.2014 22:32

@antala- na dworcu w Poznaniu byłem tak dawno, że żeby coś o nim powiedzieć, to najpierw pół godziny musiał bym naśladować puchacza:)

antala użytkownik antala(wpisów:1037) dodano 13.10.2014 20:27

Ak, po tzw. dworcu w Poznaniu nic mnie nie zdziwi...

ak użytkownik ak(wpisów:6329) dodano 13.10.2014 15:57

@achernar-51- teraz wygodniej i bardziej opłacalnie autobusem do Toledo. Pociągiem w Hiszpanii jest drogo, najlepiej własnym autkiem, a zmieniony dworzec warto zwiedzić. :)

ak użytkownik ak(wpisów:6329) dodano 13.10.2014 15:55

@antala- czasami aż za dobrze! Ostatnio wymyślili sobie i zorganizowali Wystawę rękodzieła kolumbijskiego i innych etc. nic nie mam przeciwko ale skomecjalizowali to na maksa przy tym zagradzając wolny jak zwykle dostęp do strefy parku :/ za wstęp trzeba było płacić, nie widziałem ani jednego chętnego (!) i dobrze ! :D
a żółwiki mają się dobrze.

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5592) dodano 13.10.2014 14:57

Pamiętam, że z tego dworca jechałem przed laty (w 1982 roku) na wycieczkę do Toledo. Choć główna hala jest ta sama, to jednak jej wystrój uległ znacznym zmianom. Lecz cóż... tempora mutantur. Pozdrawiam. :)

antala użytkownik antala(wpisów:1037) dodano 13.10.2014 14:54

Ha, ha, w tym ogrodzie to mogłabym zamieszkać i codziennie gotować zupę żółwiową.:)
Wielki dworzec, ale, jak wynika z Twojej opowieści dobrze zorganizowany. Zdjęcie 19 - cudne!

ak użytkownik ak(wpisów:6329) dodano 12.10.2014 16:12

@klavertjevier- hehehe "włochate ludziska" , :)) to taka niewinna zabawa "fractaliusem"
też pozdrawiam serdecznie :)

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 12.10.2014 15:29

Stację mają wypasioną. Zainteresowały mnie te włochate ludziska na 7...
A tak ogółem na wesoło.
Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!