m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Po przygodach wielu,udało nam się w końcu dojechać do Bakczysaraju,co prawda było to już późno wieczorem,ale wieczorem tego dworca autobusowego nie byłoby widać ... W każdym razie to nie był koniec przygód,a bardziej by się wydawało,że nasza zła passa trwa nadal,gdyż po ciemku to miejsce bardziej wyglądało jak koniec świata,a my okazało się musimy dostać się nazwijmy to ... do centrum Bakczysaraju. Oczywiście się udało,pomimo tego,że przewodnik trochę nas okłamał.Pomimo trudności i egipskich ciemności udaje nam się znaleźć lokum i to naprawdę na wysokim poziomie i z przesympatycznymi gospodarzami.Tatarzy z pochodzenia. Tam w tym rogowym pokoju sobie spaliśmy,bo Bakczysaraj przez parę dni był naszą bazą wypadową. ... Mogliśmy się częstować,ale że to cukier prosty,poskramialiśmy swoje zapędy smakowe :)
... Śniadania i kolacje również w swojskim klimacie,chociaż ryba kupiona w markecie już nie do końca.Były tak niedobre,że sporą część zostawiliśmy w lodówce i zapomnieliśmy ich zabrać z powrotem .Mam nadzieję,że po naszym wyjeździe same nie wyszły :) Ostatnio Bartek się skarżył,że galerie moje są nie pełne,zatem Bartku i kibelek sfociłem,chociaż jak widzisz jest w wersji light :) Oczywiście gdy już się oporządziliśmy,to wiadomo,że trzeba by zaznajomić się z najbliższym otoczeniem . Zatem tuż koło naszego gospodarza,takie to ruinki starej cerkiewki odnajdujemy ... Zaniedbane bardzo,zresztą jak większość na Krymie ...
... Wypada jednak posunąć się dalej,zatem zapraszam nierówną droga do centrum. Po drodze poczta,stan po prostu opłakany ... Zajrzyjmy zatem do środka,może tam już po remoncie  :) Hm ... Ale kartki kupiliśmy,o dziwo nie było tanio ...
I oczywiście zostały wysłane,tutaj dowód ... Sprawdźcie czy i do Was nie dotarły ;) Pomykamy tymczasem dalej ... ... I tak dochodzimy do Pałacu Chama ... to znaczy Chana ,ale z tegoż miejsca pozwolę sobie zrobić osobną galeryjkę,bo to strasznie kolorowe miejsce.które warto pokazać w osobnej odsłonie. ...
I tak dotarliśmy do centrum . Puszkin wszystkiego pilnuje :) ... A tu proszę,jakie wypasione kino mają,tylko nie wiem,dlaczego tam ciągle pusto było ... Tuz obok jakie takie centrum handlowe,w środku nie byłem,więc nie powiem jak jest. Ja wolę jednak w uliczkach się zagłębić i poczuć miejsce w którym się znajduję .
... ... ... Pomimo starych zmurszałych drzwi,nawet w Bakczysaraju przyroda jest ciągle kolorowa i dodaje nadziei,że kiedyś może będzie lepiej ... Prawda ;) A i zlocik nam się taki właśnie przytrafił ...
... Zlocik zlocikiem,ale posmykajmy się jeszcze po zakamarkach tego tatarskiego miasteczka . Można mieć takie wejście do domu ... A można i takie  :) Stąd mamy rzut beretem do Monastyru Uspieński ... Ale i również do skalnego miasta Czufut Kale.Kiedyś zrobię galerie z tych miejsc.Chyba .
Kto gra w nogę ? Mało brakowało,a załapalibyśmy się na niezłą imprezkę :) Zostały tylko zdjęcia i piękna kobieta :) Główny market Bakczysaraju,w którym kupiłem te niedobre ryby,fuj ... Główna ulica Bakczysaraju ... I to tyle z kolejnej relacji krymskiej,a ja już teraz zapraszam do kolejnych moich galerii ...
Tymczasem udajemy się do najwyżej położonej restauracji,aby napić się dobrego piwa :) Dziękuję .

najbliższe galerie:

 
Kaczy Kalon
1pix użytkownik taddd odległość 0 km 1pix
Bakczysaraj
1pix użytkownik witoldson odległość 1 km 1pix
Bakczysaraj - pałac w sadzie.
1pix użytkownik dispar odległość 2 km 1pix
KRYM  ( 04 ) - Bakczysaraj i Pałac Chanów krymskich
1pix użytkownik rozmusiaki odległość 2 km 1pix
Krym - Bakczysaraj
1pix użytkownik daleko_stad odległość 2 km 1pix
Bakczysaraj i okolice
1pix użytkownik knaga odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (23):

 
rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4953) dodano 30.10.2014 19:47

Bartek,dlatego tak jak wspomniałem,kibel jest w wersji light :)

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4953) dodano 30.10.2014 19:46

Olazim,wiem że z sentymentem zawsze wracasz w te rejony,ale wcale się nie dziwię,bo Krym to bardzo urokliwe miejsce :)
Pozdrawiam serdecznie.

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4953) dodano 30.10.2014 19:44

Śnieżko,przyjmij zatem me odfochowanie :)
Pozdrowionka zarazem też ode mnie przyjmij :)

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 29.10.2014 20:35

No kibel z dedykacją zauwazyłem- ale faktycznie jakis taki az nadto wypucowany jak na Chanat Krymski. Jak byłem w Bakczysaraju, to w ofercie tylko Sławojke mieli na ogrodzie :)

olazim użytkownik olazim(wpisów:2270) dodano 29.10.2014 18:26

Ciekawie pokazany Bakczysaraj/mój kilka lat temu był miej kolorowy/piękne,stare drzwi- to wszystko bardzo,bardzo klimatyczne-pozdrawia.

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3479) dodano 29.10.2014 18:09

No skoro to nie jest stopa Rozmusiakowej, to w takim razie już nie przykuwa tak mojej uwagi i pierwszy plan znów należy do Ciebie;) Odfochuj się zatem, proszę;)

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4953) dodano 29.10.2014 17:36

No tak,witam po krótkiej nieobecności kolejnych gości i pozwólcie,że pokrótce odpowiem ;

Przemysławie,bardzo się cieszę,że chociaż dwa zdjęcia zrobiłem na tyle poprawnie,żeby mogły cieszyć Twoje oko ;)

Śnieżko,tak, dotarliśmy do Bakczysaraju po wielu turystycznych trudach,ale za to jacy szczęśliwi,a Ty po kolejnych moich wypocinach w tworzeniu galerii śmiesz powiedzieć,że odpadam na dalszy plan !!!
Strzelam wobec tego FOCHA !!! :)
I nie są to stopy Rozmusiakowej,tylko przyjaciółki Łukasza,bo tak ten biedronkowy typ ma na imię :)

Anek,cieszę się bardzo,że w ogóle zajrzałaś do mojej skromnej galerii,bo to jednak duża nagroda za ... bądź nie bądź, trud włożony w stworzenie albumu :)

Romana,myślę,że będzie więcej i równie klimaciarsko jak i kolorowo :)

Patryk,nie wiem co Ci napisać ...
Miejscówka jak miejscówka,ale ten klimat bliżej nieokreślony ... hm ... to jest chyba to,co Rozmusiaki lubią najbardziej :)

Bartek,myslałem,że już tu nie zajrzysz,a specjalnie dla Ciebie pucowałem kibel,żeby Cię zadowolić :)
Bakczysaraj taj jak napisałem Patrykowi ... klimacik,zabytków to tu nie znajdziesz,ale już Czufut Kale,czy Monastyr Uspieński ... hm... podwójny klimacik :)

Magdaleno,prawda jest taka,że cały ten Krym jest cholernie zaniedbany i zapuszczony,a miejsca turystycznie wypolerowane ... no cóż,jest ich jak na lekarstwo.
Dobrze to dla nas turystów,że możemy zobaczyć coś odmiennego,ale już dla ludzi tam na co dzień mieszkających,myślę,że już tak kolorowo nie jest .
Największą niespodzianką podczas całego pobytu tam ,dodam ,że niespodzianką na minus, było Jaskółcze Gniazdo,tak bardzo rekomendowane przez National Geographic jako jedno z 10 najważniejszych miejsc do zobaczenia na świecie. PORAŻKA !

Harmony,zawsze włażę tam gdzie standardowy turysta nawet okiem nie rzuci,po prostu uwielbiam włazić w każdy kąt,wiesz - więcej zobaczę :)

Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas mojej galerii i wszystkich zarówno komentujących jak i oceniających serdecznie pozdrawiam :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 29.10.2014 08:00

Specyficzne klimaty, które mnie nie pociągają, choć bardzo ładnie je przedstawiłeś. Wlazłeś we wszystkie zakamarki, co mi się podoba :)
Pozdrawiam :)

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3734) dodano 28.10.2014 11:37

Kino jak z innej bajki.
Dzięki Twoim szczegółowym relacjom chyba przestanę ubolewać, że nie zdążyłam Krymu odwiedzić;-)

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 28.10.2014 10:42

W sumie z samego Bakczysaraju nic nie pamiętam- bo jak widac chyba nie ma tam jednak nic szczególnego. Za to Czufut Kale i Monastyr Uspieński bardzo fajne. Pałac Chanów do obejrzenia, ale szału w trampkach nie było.
Tez bym nie demonizował Krymu jako celu podróży, fakt że trzeba wizę załatwić i w sumie pewnie będzie problem żeby przejechać lądem z Ukrainy- wiec logostycznie trochę wysiłku żeby przez Moskwę lecieć. W ogóle ta rosyjska polityka wizowa to jakiś absurd, ale teraz im kasa z ropy wyparowuje wiec moze będą potrzebowali z turystyki- a sporo w Rosji miejsc do zobaczenia.
Pozdrawiam

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4835) dodano 27.10.2014 22:19

Miejscówka urody wątpliwej, ale jak to zwykle u Ciebie - jest zabawnie. Każdy znalazł tu też coś dla siebie: Skuza interesujące drzwi, Sniezka stopę Rozmusiakowej... swoją drogą coś dziwną skłonność ma Sniezka do tej Rozmusiakowej ;)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 27.10.2014 10:05

Fajnie, kolorowo i klimaciarsko. Nawet te nie odnowione odrapane budynki mają w sobie jakiś charakterystyczny smaczek.
Pozdrawiam i czekam na więcej :)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2751) dodano 26.10.2014 21:03

Uff dopiero dziś tu zajrzałam i widzę że serial Krymski się nie skończył, zdążę na wielki finał:))) tym bardziej że mimo szczerych chęci prędko się tam nie wybiorę, sytuacja jakoś mi nie dodaje odwagi:( Barwna, fajna galeria:) Podobało mi się:)) Pozdrawiam serdecznie

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3479) dodano 26.10.2014 19:24

Czyli dotarliście w końcu do tego Bakczysraju. Bo po ostatniej galerii to nie było takie oczywiste - Rozmusiakowa na dworcu w geście bezradności pytała "co dalej"... Długo czekaliście?

Moje ulubione zdjęcie w tej galerii to 8. Po pierwsze dlatego, że co prawda tyłem, ale jest kolega z pamiętnego hiciora biedronkowego;) Po drugie z lewej strony kolegi fajnie wystaje stopa... mniemam, że to stopa Rozmusiakowej:) Wiem, że na tym zdjęciu najważniejszy jest Rozmusiak i ryba, ale mistrzowie drugiego planu tym razem przejmują pierwszy plan;)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6408) dodano 26.10.2014 19:15

Kiciusie bardzo przystojne. Oba...;-)
Pozdrawiam,
ukłony dla Pani Rozmusiakowej!

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4953) dodano 26.10.2014 18:12

Sprawy mają się następująco ;
Achernar,dlaczego tak mówisz,myślę,że niewiele się zmieniło od mojej wizyty ... no może jedynie wizy doszły .
Myślę,że teren wbrew pozorom jest bardzo bezpieczny,a może i paradoksalnie nawet bezpieczniejszy aniżeli do tej pory :)

Paweller,niestety większa część Krymu jak powiem,że wygląda jak ta poczta , to nie będzie przesadą ani kłamstwem .
Szkoda wielka dla tego regionu,bo jest naprawdę piękny :)

Skuza,wielkie dzięki,że znowu zaglądasz do moich galerii :)
A drzwi pomimo tego ,że tak stare i zaniedbane,to faktycznie miodzio :)

Gregy,dziękuję,że zajrzałeś i tak jak pisałem Achernarowi,nie wyolbrzymiałbym tematu :)

Ciasteczkowy Potworze,dziękuję za odwiedziny :)

Andred,nawet bym nie śmiał konkurować z moimi skromnymi drzwiowymi wypocinami,ale kto wie ... może kiedyś :)
A kartka,że nie dotarła to dziwne chyba,nie ?

Marioli,dokładnie tak jak mówisz :)
ps
Jak to możliwe,że i do Ciebie ta kartka nie dotarła ?
Hm ... chyba będę musiał jeszcze raz się wybrać na Krym :)

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i serdecznie pozdrawiam :)

marioli użytkownik marioli(wpisów:1031) dodano 26.10.2014 17:55

Flora i fauna piękna, reszta strasznie zaniedbana.
PS.
Kartka nie doszła do dnia dzisiejszego :(

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 26.10.2014 10:43

Jeszcze kilka zdjęć i mógłbyś zrobić konkurencyjną galerię dla Dispara z samymi drzwiami z Krymu.
Pomimo tego, że zniszczeń tam dużo to jednak bardzo kolorowo.
Do mnie nie dotarła żadna kartka......może nie przeszła przez cenzurę ;-)
Pozdrawiam,
andred

ciasteczkowypotwor użytkownik ciasteczkowypotwor(wpisów:201) dodano 26.10.2014 10:10

Ciekawa wycieczka. :)
Pozdrawiam. :)

gregy użytkownik gregy(wpisów:639) dodano 26.10.2014 09:56

Też kiedyś chciałem jechać na Krym, jednak teraz na tle całokształtu plan wyjazdu tam wypadł z mojego koszyka.

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 26.10.2014 08:58

Te drzwi,...miodzio:)))Pozdrawiam:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7612) dodano 26.10.2014 01:07

Strasznie wypasiona ta poczta ..., a teraz to już pewnie połowy nie ma z tego co widać na fotce:)
W każdym razie dobrze, że kartki i znaczki były i można było je wysłać:) Mówię dobrze, bo ostatnio koleżanka wróciła z Londynu i powiada, że kartki nie wysłała, bo znaczków nie mogła kupić:)))
Pozdrawiam:)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5734) dodano 26.10.2014 00:55

O podróży na Krym myślałem, ale teraz to odsuwa się w bliżej nieokreśloną przyszłość. Pozdrawiam. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!