m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Wizytę w Marrakeszu zaczynamy od meczetu Kutubija, największego w mieście. Jego budowę ukończono pod koniec XII w., ma 69 m wysokości. Nazwa pochodzi od arabskiego al-Kutubijjin (bibliotekarz), odkąd sprzedawcy rękopisów zaczęli ustawiać koło niego swoje stragany. Meczet Kutubija wieczorem. Obowiązkowym punktem programu jest wizyta na placu Dżamaa al-Fina, koniecznie wieczorem. To największa atrakcja turystyczna miasta, od 2001 roku wpisany wraz całym zabytkowym centrum Marrakeszu na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Na placu co wieczór odbywa się wielki targ ze straganami restauracyjnymi. Wokół nich gromadzą się kuglarze, berberyjscy opowiadacze legend i historii, bębniarze, muzycy, zaklinacze węży, samozwańczy uzdrawiacze i dentyści. Występy trwają zwykle do północy i cieszą olbrzymią popularnością wśród turystów. Warto skosztować lokalnych, tanich przysmaków. Plac, zawsze pełen turystów, to raj dla kieszonkowców. Następnego dnia wizytujemy kilka atrakcji miasta. Na pierwszy ogień Ogrody Majorelle. Założył je malarz francuski Jacques Majorelle, po II wojnie światowej zostały udostępnione publiczności.
Najtańsza restauracja w Marrakeszu, tu karmią za free. Kilka fotek z medyny.
Ciekawą atrakcją jest medresa Alego ibn Jusufa, największa szkoła teologiczna w Maghrebie, zbudowana przez Saadytów w 1565 r. Medresa to piękny, emanujący spokojem i modlitewnym skupieniem budynek zdobiony sztukateriami.
Na koniec jeszcze jedna wizyta na placu Dżamaa al-Fina, tym razem w dzień. Mniej ludzi, mniej atrakcji, mniej ciekawie. Sprzedawca wody, atrakcja turystyczna, bo sprzedawana woda z wysokim mianem. E.coli.
KONIEC wizyty w Maroku, na trasie Magiczne południe.

najbliższe galerie:

 
MARRAKESZ 1 - PLAC JEMAA EL-FNA (Dżemaa el-Fna)
1pix użytkownik afrodyta odległość 0 km 1pix
Marakesz - mieszkańcy
1pix użytkownik dispar odległość 0 km 1pix
Marrakesz
1pix użytkownik shell odległość 0 km 1pix
Maroko - Marakesz
1pix użytkownik anya odległość 1 km 1pix
MARRAKESZ 4 - Meczet i medresa Alego ibn Jusufa
1pix użytkownik afrodyta odległość 1 km 1pix
Marakesz
1pix użytkownik dispar odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
nola76 użytkownik nola76(wpisów:6835) dodano 15.01.2017 12:58

Do medresy nie dotarłam, a piękna rzeczywiście. Wizyta na placu wieczorem obowiązkowo:) pozdrawiam:)

ak użytkownik ak(wpisów:6367) dodano 04.01.2017 12:17

Super.

licja użytkownik licja(wpisów:477) dodano 03.01.2017 12:19

Wielkie dzięki!!! PIĘKNIE! Oczywiście w Twojej galerii. Super pokazałeś Marrakesz. Ty to masz oko i rękę do fotografii. Szkoda że skala punktów jest tylko do 10, chętnie dałabym dwa razy tyle. Pozdrawiam, miłego dnia:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!