m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (42):

 
Zapraszam Was na Podhale gdzie jak przystało na prawdziwego cepra zatrzymamy się… oczywiście w Zakopanem.
Kim jest właściwie ten osławiony ceper?  Dawno temu, wytrawni turyści górscy nazywali tak  ludzi wyruszających na szlak zupełnie nieprzygotowanych. Prawie takich jak współcześni niestrudzeni klapkowo-piwni wędrowcy.  Szybko słowo to rozpowszechniło się, szczególnie wśród górali, którzy tak zaczęli nazywać wszystkich obcych, odwiedzających ich strony, zarówno tych chodzących po Tatrach jak i zdobywających kolejne sklepy na Krupówkach. Zatem wyruszamy na Krupówki, gdzie moc atrakcji i dziwów czeka, którym oczywiście trzeba się przyjrzeć z bliska. Krupówki to nie tylko sklepy z przyodziewkiem czy też liczne miejsca gdzie dobrze karmią, nie wspominając o pojeniu. Inne zmysły też tutaj to i owo otrzymają...oczywiście piszę o muzyce:) Oko można zawiesić... niekoniecznie na mikrym manekinie z wystawy trzymającym w rachitycznej rączce najnowszy model kijków do trekingu.
Zakopane to również dorożki, którymi możemy odbyć przejażdżkę. Czy to po mieście, wypatrując krzyża na sławnym nosie. Czy też wyruszyć na podbój szlaku i zdobyć prawie że dosłownie z kopyta  Morskie Oko. Nabijając kabzę i dobijając kolejnego konia, ale wolę tematu nie ciągnąć by się nie nakręcać… tylko spokojnie pomaszeruję asfaltem który codziennie przemierza parę tysięcy pobratymców zdążających nad Morskie Oko. Wiadomo , wiadomo być w Zakopanem i nie zaliczyć Morskiego Oka, Giewontu to istny wstyd wracać;) No to człapiemy z Palenicy Pałczańskiej jeden kilometr, drugi…aż po minięciu Wodogrzmotów Mickiewicza udaje się z radością zrobić skok w bok…dokładnie mówiąc w prawo na zielony szlak. Patrząc na to zdjęcie wiecie gdzie on prowadzi. Prawda? No jasne:) jesteśmy w Dolinie pięciu stawów. Uwaga będą kadry podobne, wręcz powtarzające się, wrażliwi niech przymkną oko;) Ceperka sobie myśli jakie pięć? widzę dwa stawy, to jakaś ściema...i człapie dalej. Aż się przekona że są i inne, w sumie: Przedni, Mały, Wielki, Czarny i Zadni. Jak na razie maszeruje ona w kierunku skrzyżowania szlaków na Szpiglasową Przełęcz, Przełęcz Krzyżne. Pstrykając kolejne zdjęcie i patrząc z zachwytem na widoki, jednak jest w Tatrach Wysokich, to widać;) i co niektórzy słyszą...w uszach te 1665 m n.p.m
O jest i skrzyżowanie, nawet przewodnik czeka... One chyba wolały iść same, ciekawe czyżby z Zawratu wracały? Bo jak nic idą stamtąd. 
W zasadzie szlaki w otoczeniu Doliny Pięciu Stawów nie należą do najtrudniejszych, z wyjątkiem ścieżki na Kozią Przełęcz i Orlą Perć. Bez problemu można wejść stąd na Zawrat czy Kozi Wierch. Ja jednak wracam, pora posiłku, a z resztą spocę się i co... W Dolinie Pięciu Stawów jest schronisko, gdzie całkiem nieźle karmią, czy tez przenocują(w okresie letnim lepiej zarezerwować wcześniej  miejsca). Przy piątce działa również szkoła górska która organizuje kursy np lawinowy, również  można pójść z ich przewodnikiem na szlak. Wiem że linki nie są może zbyt mile widziane, ale taka malutka reklama;) www.szkola-gorska.pl Po zjedzeniu porcji nieśmiertelnego bigosu, czas wyruszyć z powrotem, do Zakopanego.Można to zrobić idąc przez Swistówkę nad Morskie Oko. Cała trasa to są 4 kilometry, więc na spokojnie można zejść, troszkę podchodząc...taki to już zwariowany urok gór;)
Miejscami jesienią, bywa dość ślisko, więc można nabrać przyspieszenia na szlaku. Zimą jest on zamykany ze względu na zagrożenie lawinowe. Widoki po drodze są przezacne jak mawiają górale, Tatry Wysokie zdają się na wyciągnięcie ręki. Ach przypomniałam sobie..jest takie jedno miejsce:Źleb Żandarmerii,który  co niektóre ceperki pokonują na czterech literkach. hmm szlak wiedzie dołem, ale może faktycznie łatwiej górą przejść ten niewielki trudniejszy fragmencik szlaku. Oto i Morskie Oko, mówi się że to jest najpiękniejszy staw w Tatrach, ja jakoś nie mam przekonania, chyba że zawita się tam wieczorem, albo po noclegu rano wyjdzie ze schroniska nacieszyć oczy widokiem i pstryknąć parę fotek i szybko zwiewać nim pojawią się tu tłumyyyyy. Miejsce to jest bardzo popularne, i sesja ślubna w tej scenerii nie jest niczym nadzwyczajnym. Dlatego  chodu na inny szlak... Lądujemy z deszczu pod przysłowiową rynnę. Wiecie gdzie ona?
Tak, tak schodzimy z Kasprowego,podziwiając Świnicę. Oczywiście widzimy Kasprowy, Czerwone Wierchy...jakoś nawet pustawo, chyba pora roku najlepsza na łażenie  po Tatrach:) I juz milcze zostawiam Was z widokami, ciii jeśli niektóre wręcz się powtarzają, to jest tylko niewielki ułamek z tego co napstrykałam tego dnia;)
Zejście z Kasprowego odbywało się prze Liliowe, gdyż widoki wg mnie są tam najlepsze... no nie? ;)
Niestety wszystko co miłe szybko się kończy, i nie wiedząc kiedy ląduje się na hali gąsienicowej. O niej nie będę się rozpisywać, wszak serwer ma ograniczona pojemność, z resztą już było...przy okazji mojej relacji z Kościelca. A Kościelec jak zawsze kuszący i zachęcająco przypudrowany...słodziak jeden:) A co tam, jeszcze jedno zdjęcie, ciut dalej... i żegnamy się z Tatrami, a ja z Wami...do następnego razu.

najbliższe galerie:

 
POLSKA Tatry - Kasprowy Wierch
1pix użytkownik paweller75 odległość 0 km 1pix
Tatry  - jeden dzień
1pix użytkownik zibid odległość 0 km 1pix
Zakopane czyli szalony atak na Kasprowy Wierch !
1pix użytkownik pipol odległość 0 km 1pix
Galeria na ochłodę
1pix użytkownik margo odległość 0 km 1pix
Tatry zimowo-sylwestrowo 6 lat temu
1pix użytkownik nola76 odległość 0 km 1pix
Moje góry najpiękniejsze
1pix użytkownik achernar-51 odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (37):

 
baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3571) dodano 04.02.2015 20:57

Aniu piękne kadry i nasze ukochane góry, tęsknie bardzo za takimi widokami-jeszcze parę miesięcy;) Pamiętam Twoją galerię z Piątki chyba było to w maju,muszę tam koniecznie dotrzeć w tym roku:) Budząca się wiosna i ośnieżone szczyty to jest to:)))
Pozdrawiam

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7325) dodano 13.12.2014 17:34

Aniu, nie wiem czy będzie mi to dane, ale chciałabym kiedyś przejść z Tobą te oklepane szlaki i nasycić jeszcze raz oczy tymi widokami przy tak zachęcającej aurze. Tylko Krupówki sobie darujmy.
Robisz coraz fajniejsze zdjęcia,że tak powtórzę za innymi, ale to prawda. Pięknie wyszło.
Ściski w imadełku

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 09.12.2014 16:52

Jaki z ciebie ceper co po szlakach się szweda,ceper to ja jestem,lubię góry bardzo,ale po nich nie łażę z różnych względów...chociaż ostatnio przemierzyłam Dolomity (czytaj przejechałam) i nieświadomie znalazłam się na wysokości ponad 2000 m,jak na cepra przystało w sandałach:)))Bardzo fajne ujęcia,widać postępy:)
Pozdrawiam serdecznie:)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 09.12.2014 09:13

Tama biesiadne karczmy to osobny temat, może nie na galerię ha ha Jest parę które bardzo lubię, nie wspominając o ciekawym miejscu jakim jest Europejska, toż to folklor dopiero:))))

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 07.12.2014 20:22

Ja jestem prawdziwy ceper bo choć góry mi się podobają to nie mam bzika na ich punkcie ;) Wiele osób narzeka na tę zakopiańską komercję i miałam spore obawy ale Krupówki mnie nie rozczarowały. Takich biesiadnych knajp jak tam, nie spotkałam w innych górach. Nawet tłumy mi nie przeszkadzały.
Słoneczne dni bardzo są wskazane dla górskich widoków, i to u Ciebie widzę. Niby jeszcze jesień a już lekka biel.
Pozdrawiam :)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 07.12.2014 16:57

Przemku nie przesadzaj;) mały plecak, taki na kanapki i t wsio;) Cieszę się że uważasz że jakieś postępy robię. Robię się dumna;) Pozdrawiam i ściskam

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 07.12.2014 16:55

Śnieżko ta lista długa? też tak sobie myślę, a może by to i owo postanowić;) Pozdrawiam

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 07.12.2014 16:54

Herika, warto się wreszcie wybrać;) Pozdrawiam serdecznie

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6326) dodano 07.12.2014 00:48

Galeria przepiękna, widoki pudrowanych Tatr, (za Kordulą - świetne!), absolutnie cudowne.
Coś, co uwielbiam. Do tego jeziorka - bajka!
Dla takich widoków warto targać się z plecakiem, w deszcz nawet i wiatr, znosić trudy i niewygody.
A Ty trafiłaś idealnie!
Dziękuję i serdecznie pozdrawiam!

PS: i wiesz co?
Swoimi zdjęciami zrobiłaś duży jakościowy skok - cieszę się i gratuluję!...;)

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3412) dodano 05.12.2014 19:00

Też jestem ceprem, ale mam blisko. Mimo tego nigdy ośnieżonych Tatr nie widziałam. Zastanawiam się, czy sobie nie wpisac pierwszego noworocznego postanowienia;)
Śliczne zdjęcia:)

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 05.12.2014 17:27

muszę się wreszcie wybrać w nasze piękne polskie Tatry:0 byłam tam chyba z 10 lat i już zapomniałam, jak tam pięknie:) dobrze, że sobie mogę poprzypomonać oglądając zdjęcia:) pozdrawiam!

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 05.12.2014 14:42

Kordulo, skoro Ty piszesz że zacna to tylko rumieńcem mogę spłonąć ha ha Pozdrawiam serdecznie

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 05.12.2014 14:42

Koniczynko tylko Ty nie pisz że nie wiesz kto to ceper:)) Miło że się podobało miłośniczce gór

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6139) dodano 05.12.2014 13:25

Przypudrowało je pieknie, świetnie się czytało.
Z radoscią odwiedziłam stare katy:)))
Zacna galeria , jakby to powiedział nasz znany miłosnik gór:))
Podobało mi sie Aniu:)) POzdrawiam:))

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 04.12.2014 21:36

Afrodyto, to jest uzależnienie;) i ogromna rzesza tatrzańskich nałogowców wśród nas jest...Pozdrawiam

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 04.12.2014 21:35

WMP ha ha, no wiesz....specjalnie dla Ciebie w następnej będę zęby szczerzyć;) Pozdrawiam

harmony użytkownik harmony(wpisów:2791) dodano 04.12.2014 19:40

Piękna pierwsza fotka, reszta też ładna, a opis super się czytało.
Bardzo przyjemna dla oka galeria posypana pudrem.
Pozdrawiam :)

paulus użytkownik paulus(wpisów:323) dodano 04.12.2014 19:37

Fajna galeria. Nawiązując do fotki nr 10 - w Dolinie Pięciu Stawów Polskich jest jeszcze jeden - bardzo mały o dziwnej nazwie "Wole Oko".

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 04.12.2014 18:34

Ach te nasze Tatry!!!
Zawsze je oglądam, zawsze tam jeżdżę i ciągle nie mam dość. Obejrzałam z przyjemnością.
Pozdrawiam serdecznie.

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2344) dodano 04.12.2014 11:23

"Gdy Cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę. Nie tracę zmysłów kiedy Cię zobaczę, jednakże gdy Cię długo nie oglądam, czegoś mi braknie..."
Otóż to, brakuje mi kozicy Ani, gdzieś tam na skale, lubo na szlaku z promiennym uśmiechem zachwytu na twarzy zwróconej ku słońcu...
Tyle.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 04.12.2014 10:06

Pierwsze co mi przyszło na myśl, czytając ten tytuł, to gdzie leży to miasto lub coś tam... patrzę na mapkę a tu proszę, nasze Tatry!
Anek, super fajna galeria, chciałabym więcej!
A pogody, tylko pozazdrościc!
Pozdrawiam.

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 03.12.2014 21:56

Paweller pamiętam że zaliczyłeś:) Twoja relacja z wędrówki z młodym natchnęła mnie do galerii, trochę to trwało, ale mogę zwalić na złe działanie portalu itd. Pozdrawiam serdecznie

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7506) dodano 03.12.2014 21:48

Aż miło pooglądać takie fajne foty z moich ulubionych Tatr ..., w DPSP byłem raz jak wracałem z Zawratu, ale widzę, że trzeba tam zajrzeć extra ..., przełęcz Liliowe w tym roku zaliczyłem, bardzo fajny szlak ..., pozdrawiam:)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 03.12.2014 21:43

Achernar, ciesze się że podobało się, przewodnik ze mnie marny..ale drogo bym nie wzięła ha ha Pozdrawiam:))

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 03.12.2014 21:43

Satan, eee tam tak planujesz, a całkiem prawdopodobne że wylądujesz znów;) Pozdrawiam serdecznie, i uściśnij sąsiadkę;)

satan użytkownik satan(wpisów:3241) dodano 03.12.2014 21:35

Ale trafiłaś! Tylko pozazdrościć. Ja robię sobie przerwę od Tatr w 2015r, więc tym chętniej przyjmuję tu tatrzańskie galerie ;-)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5607) dodano 03.12.2014 21:32

Bardzo miło wędrowało się z Tobą po znanych miejscach w ukochanych Tatrach. Dziękuję! I oczywiście serdecznie pozdrawiam. :)

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 03.12.2014 21:24

Woja, nie ten rok to będzie następny...;) Pozdrawiam

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 03.12.2014 21:23

Magdaleno znasz mądrość ludową...? kto ma szczęście...;) Cieszę się że spodobały się Tobie nasze polskie pejzaże. Pozdrawiam serdecznie

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 03.12.2014 21:22

Oj Rozmusiaku, podejrzewam że Rozmusiakowa równiez ha ha

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 03.12.2014 21:21

Andred ceprze centralnopolski pozdrawiam Ciebie i ściskam (a co tam jak szaleć..) po góralsku-mazursku:)) Nie jeden dzień, daty chyba dobrze są pokazywane, zaraz sprawdzę bo już prawie w nic na portalu nie wierzę;) W drodze w Dolomity był przystanek w Zakopanem, zdjęcia miejskie wtedy powstały, a wracając...dwa dni na szlaku spędziłam, wiesz w ramach aklimatyzacji przed powrotem na równinę :))

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2749) dodano 03.12.2014 21:17

Gabi dziękuję, gdybym miała blisko w Tatry pewnie bym zamęczała Was widokami tylko Tatr, a dla mnie wypad w góry to jest parudniowa wyprawa, więc wiadomo , gdzies trzeba jeść, coś zobaczyć czy się tez rozerwać;) stąd zakopiańskie zdjęcia..Nie znałaś tego słowa? niemożliweeee

woja użytkownik woja(wpisów:566) dodano 03.12.2014 21:02

Mmmm, górki:-)
A ja jednak nie dotarłem w tym roku, to chociaż oko pocieszę.
Podoba mi się szczególnie 1, 9 i... cała reszta:-)
Pozdrawiam

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 03.12.2014 20:44

Pięknie wyglądają posypane cukrem pudrem szczyty:-)
Pogodę do wędrowania miałaś wymarzoną. Farciara;-)

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4811) dodano 03.12.2014 19:07

Myślę,że trasie ze zdjęcia 23 zatrzymałbym się najdłużej ;)
Pozdrowionka !

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 03.12.2014 18:16

I to wszystko jednego dnia? Chyba niemożliwe ;-)
Ale pogoda super i widoki bardzo zachęcające....szczególnie dla takiego cepra jak ja....z Polski centralnej :-)
Pozdrawiam,
andred

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 03.12.2014 18:13

Anek, bardzo fajnie, lekko i na wesoło opisana galeria. Oczywiście słowa ceper nie znałam, dużo ślicznych zdjęć, podobało mi sie tez to, ze w typowo górskie skądinąd przepiękne krajobrazy wplotłaś inne elementy, sceny z Krupówek super uchwycone,
pozdr.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!