m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Pałac w Kozłówce to zespół pałacowo-parkowy rodziny Zamoyskich. Brama wjazdowa z herbem Zamoyskich. Obecnie pałac jest siedzibą muzeum. Budynek powozowni, w której... od 2002 roku udostępniona jest ekspozycja poświęcona dawnym podróżom,w której można zobaczyć historyczne pojazdy konne z XIX i początku XX w. oraz różnego typu uprzęże końskie, zabytkowe siodła i akcesoria jeździeckie. 16.05.2007 roku zespół pałacowo-parkowy został wpisany na listę pomników historii.
Dywany kwiatowe robią spore wrażenie. Pałac zbudowany został w latach 1736-1742 przez wojewodę chełmińskiego Michała Bielińskiego. A zaprojektowany prawdopodobnie przez włoskiego architekta Józefa II Fontanę. Wejście główne do pałacu. Klatka schodowa prowadzi na reprezentacyjne pierwsze piętro pałacu. Zdobiona bogato sztukateriami, wyłożona marmurami, z neorokokową balustradą, wykonaną w warszawskim zakładzie Władysława Gostyńskiego. Żyrandol na klatce schodowej.
Biblioteka.Wnętrza zachowały autentyczny wystrój z XIX/XX w. Wnętrza pałacu są bogato wyposażone.  Między latami 1799-1944 majątek należał do Zamoyskich. Uwagę zwiedzających oprócz licznych obrazów (przeważają portrety rodzinne oraz kopie arcydzieł malarstwa europejskiego), przykuwają również marmurowe kominki. Pałac okres świetności przeżywał za czasów Konstantego Zamoyskiego, który w 1903 r. założył tu ordynację.
Jadalnia w pałacu.Zgodnie z obowiązującym w XIX wieku kanonem jadalnia jest urządzona w ciemnym i ciężkim stylu barokowym. W pałacu zgromadzona jest również niezwykła kolekcja mebli, rzeźb, luster, kobierców, porcelany, złoconych brązów i sreber, które swego czasu stanowiły dawne wyposażenie pałacu. Na stole znajdują się naczynia porcelanowe z zastawy berlińskiej z lat 1913-1914, kryształowe karafki i kieliszki z francuskiej huty Baccarat oraz srebrne sztućce wiedeńskiej firmy J. C. Klinkosch z około 1900 roku. Pokój Kredensowy.W Kozłówce, podobnie jak w wielu rezydencjach, kuchnia była umieszczona poza budynkiem pałacowym, w oficynie południowej. Potrawy przenoszono dziedzińcem do pomieszczenia zwanego kredensem. W pałacu Zamoyskich znajdowały się dwa kredensy - górny i dolny. W odtworzonym górnym kredensie prezentowane są naczynia kuchenne i fragmenty zastaw stołowych, m.in. berlińskiej, z białej porcelany, z lat 1913-1914, szklanego serwisu herbowego Zamoyskich i austriackich sreber herbami Habsburgów Habsburgów wiedeńskiej firmy J. C. Klinkosch z około 1900r.
W 1944r. dawna ordynacja kozłowiecka wraz z zespołem pałacowo-parkowym została przejęta przez państwo na mocy dekretu o reformie rolnej. Salon Czerwony.Tu poczułam się prawie jak w Wersalu :) Piece wykonano z kafli produkowanych w Miśni. Sypialnia hrabiny. Gabinet Hrabiego Zamoyskiego zwany jest też pokojem Bielińskich, od wiszących tu XVIII-wiecznych portretów tej rodziny. Uwagę jednak przykuwa fortepian pionowy zwany żyrafą.
Każdy  z pokoi pałacowych ma interesujące wyposażenie. Pałac zachwyca zarówno swym wnętrzem jak i z zewnątrz. Przejście na stronę ogrodową.
Pałac urzeka z każdej strony.  Przy pałacu od strony ogrodu znajduje się fontanna z figurkami puttów, odlanymi w paryskiej firmie Le Val d'Osne. Ogród do dziś zachował swój dawny układ. W wieku XX park rozszerzono w kierunku północnym, gdzie urządzono bażantarnię oraz we wschodnim, która nawiązując do tradycji miała być zwierzyńcem. Dziś w dawnej bażantarni znajdują się woliery, w których hodowane są te ptaki łowne.
 Rosarium usytuowane jest w części północnej zespołu pałacowego. Widok na pałac od strony ogrodu. Widok na ogród francuski. Drzewostan parku w Kozłówce stanowią głównie lipy i klony, ale są tu też dęby ( jeden, rosnący na dziedzińcu jest pomnikiem przyrody), kasztanowce, graby, sosny i świerki, topole i brzozy. Na terenie zespołu parkowo-pałacowego znajduje się też restauracja.
Kozłówka w jesiennej scenerii. I ostatnie spojrzenie na to niezwykle piękne miejsce.

najbliższe galerie:

 
DWORY , DWORKI i  PAŁACE - Kozłówka
1pix użytkownik rozmusiaki odległość 0 km 1pix
Kozłówka - Pałac Zamoyskich.
1pix użytkownik wmp57 odległość 0 km 1pix
Kozłówka
1pix użytkownik bilbo odległość 0 km 1pix
Polska - Kozłówka cz. 2
1pix użytkownik maria37 odległość 0 km 1pix
Kozłówka - Pałac Zamoyskich
1pix użytkownik marcin1980 odległość 1 km 1pix
Kozłówka - Pałac Zamoyskich
1pix użytkownik zibid odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 14.01.2015 18:02

Pałac wspaniały .Pozdrawiam :)

chipsik użytkownik chipsik(wpisów:444) dodano 02.12.2014 20:24

Fajnie oglądać znane miejsca oczami innych :D
@ caprio72: napisze jesczze raz , może teraz portal nie wessie komentarza ( w razie co będą ..dwa podobne ). Co do focenia, można to robić już od dawna..regulamin zwiedzania pkt 11 "mówi": "Podczas zwiedzania Muzeum Zamoyskich w Kozłówce istnieje możliwość fotografowania obiektów muzealnych, będących własnością muzeum. Fotografowanie może odbywać się tylko na użytek własny bez prawa publikacji. Zabrania się używania lamp błyskowych, dodatkowych źródeł światła i statywów. Wykorzystywanie fotografii w celach wykraczających poza prywatny użytek może spowodować skutki prawne."

marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 02.12.2014 14:40

piękny obiekt, przy najbliższej okazji wybiorę się.

warusek użytkownik warusek(wpisów:231) dodano 01.12.2014 09:10

Fajne muzeum i galeria, bardzo lubię zwiedzać muzea ...

caprio72 użytkownik caprio72(wpisów:989) dodano 01.12.2014 00:43

Fajna galeria. Nie wiem jak Ci się udało zrobić fotki wnętrz pałacowych, bo mi pani przewodnik na samym początku wybiła to z głowy :((
Pozdrawiam :)

iwonka55 użytkownik iwonka55(wpisów:626) dodano 30.11.2014 23:31

ciekawe miejsce i ładne wnętrza.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!