m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (40):

 
Pałac Zamoyskich w Kozłówce. Pałac jest siedzibą muzeum. Widok na pałac od strony ogrodu. W jednym z budynków mieści się Galeria Sztuki Socrealizmu.
Ta wystawa ma charakter polityczno-dydaktyczno-artystyczny, gdyż przez umiejętnie dobrane eksponaty ostrzega przed wszelkimi przejawami sztuki sterowanej przez rządy totalitarne. Galeria prezentuje najciekawsze prace ze znajdujących się w muzeum wielkich zbiorów sztuki I poł. lat 50., które liczą ponad 1600 rzeźb, obrazów, rysunków, grafik i plakatów.  Wśród nich są dzieła czołowych polskich artystów.
W Galerii Socrealizmu obejrzeć można Polskie Kroniki Filmowe z lat 50. XX wieku.  W trakcie zwiedzania galerii, z głośników usłyszeć można przemówienia sekretarzy partii, dźwiękowe fragmenty kronik oraz pieśni, takich jak np. Międzynarodówka. Ciekawe wejście do toalety. Wnętrze też bardzo artystyczne.
 Dopełnieniem galerii są stojące na zewnątrz zdemontowane pomniki: Bolesława Bieruta (z Lublina), autorstwa Bronisława Kubicy, Włodzimierza Lenina (z Poronina) - Dymitra Szwarca oraz Juliana Marchlewskiego (z Włocławka) - Stanisława Horno-Popławskiego.
W budynkach Powozowni oprócz pojazdów zobaczyć można liczne, ciekawe i oryginalne eksponaty, których użyczyły Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.
Wejście do kaplicy wzniesionej w latach 1903-1909. Na łączniku między pałacem a kaplicą umieszczone zostały popiersie i tablica dedykacyjna upamiętniające postać Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego,
wykonane dzięki życzliwości i hojności wielu Fundatorów.
W prezbiterium znajduje się witraż ze sceną Zwiastowania, pozostałe witraże są z dekoracją geometryczną i herbem Zamoyskich Kaplica wzorowana jest na kaplicy królewskiej w Wersalu, skąd skopiowano sztukaterie, kolumnadę, ołtarz i prospekt organowy. Organy są z mechanizmem grającym organolą, zbudowane w 1907 roku przez niemiecką firmę E. F. Walckera w Ludwigsburgu.
Wykuta w białym marmurze kopia nagrobka Zofii z Czartoryskich Zamoyskiej (oryginalny nagrobek dłuta Lorenzo Bartoliniego w kościele Santa Croce we Florencji).

najbliższe galerie:

 
DWORY , DWORKI i  PAŁACE - Kozłówka
1pix użytkownik rozmusiaki odległość 0 km 1pix
Kozłówka - Pałac Zamoyskich.
1pix użytkownik wmp57 odległość 0 km 1pix
Kozłówka
1pix użytkownik bilbo odległość 0 km 1pix
Polska - Kozłówka cz. 1
1pix użytkownik maria37 odległość 0 km 1pix
Kozłówka - Pałac Zamoyskich
1pix użytkownik zibid odległość 1 km 1pix
Kozłówka
1pix użytkownik wmp57 odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 08.12.2014 08:55

W Kozłówce nigdy nie byłam niestety,więc przeglądam z ciekawością:)
Dziękuję za spacer i pozdrawiam:)

maria37 użytkownik maria37(wpisów:194) dodano 07.12.2014 12:19

Dziękuję za odwiedziny.Też uważam,że to piękne miejsce.Takie klimaty i miejsca uwielbiam.Pozdrawiam :)

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 07.12.2014 00:45

No trzeba przyznać, że trafiłaś mnie w samo serce. Pokazałaś to, co lubię najbardziej i bardzo za to dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5670) dodano 06.12.2014 23:52

Parę lat temu byliśmy w Kozłówce i zwiedzaliśmy wszystkie te miejsca, które tak ładnie pokazałaś. Dzięki za przypomnienie. Pozdrawiam. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!