m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (23):

 
Bucaramanga powstawała wokół miejsca,w którym dzisiaj znajduje się Parque Garcia Rovira.Został nazwany tak,na cześć jednego z bohaterów walk o niepodległość. Wokół placu lub w jego pobliżu znajdują się ważne dla miasta budowle jak : Palacio de Justicia (Sąd Miejski), Kariatydy i wejście główne do sądu, Na pomniku z brązu,Luis Carlos Galan.Jest wzorem dla walczących z korupcją w Am.Łacińskiej i na całym świecie.Utalentowany i pełen poświęcenia polityk,nieustraszony w odkrywaniu powiązań między przestępczością zorganizowaną,handlem narkotykami i rządem.Zamordowany 18 sierpnia 1988 r.,niedaleko Bogoty podczas kampanii wyborczej. Alcaldia de Bucaramanga,narożnik - przy nim pomnik założycieli miasta Bucaramanga ( monumento a los fundadores de Bucaramanga).
Założyciele miasta - duchowny,konkwistador i tubylec. Alcaldia de Bucaramanga,główne wejście. Capilla de los Dolores znajduje się na płn-zach narożniku Parque Garcia Rovira.Początki jej budowy sięgają 1701 roku,co sprawia,że jest najstarszą świątynią w mieście. Położony tuż obok parterowy budynek chyba można podciągnąć do architektury kolonialnej. Templo Parroquial de San Laureano - pochodzi z 1778 roku,kiedy zniknęło zagrożenie ze strony Indian i utworzono w Bucaramandze parafię.Jego obecna konstrukcja nie przypomina pierwotnej. Jest trzecim obiektem stojącym w tym samym miejscu,ukończonym 2 lipca 1872 r. Został najważniejszym w mieście,ale nie na długo - w 1896 roku zdecydowano o budowie nowego kościoła przy Parque Santander,który został miejską katedrą (Catedral de la Sagrada Familia).
Kościół jest konstrukcją trójnawową,ma dwie wieże,każda z własną dzwonnicą oraz zegar. Calle 37 (oraz calle 36) łączy Parque Garcia Rovira z później powstałym Parque Santander. Przecinająca Calle 37 ważna arteria,Carrera 15.Zwraca uwagę przystanek Metrolinea,szybkiego autobusu miejskiego,wzorowanego na bogotańskim TransMilenio. Ciąg dalszy Calle 37 w kierunku Parque Santander. Obecne centrum miasta skupione jest wokół tętniącego życiem Parque Santander. Trudno przeoczyć stojącą przy Parque Santander,masywną sylwetkę katedry pw. Świętej Rodziny (Catedral de la Sagrada Familia).
Budowa katedry rozpoczęła się wmurowaniem kamienia węgielnego w 1896 roku,a zasadnicze prace budowlane ruszyły w 1898 roku. Wejście do katedry od strony Parque Santander. Kościół poświęcono i oddano do użytku publicznego dopiero w 1945 r. Powstała budowla trójnawowa,eklektyczna,z dominacją cech romańskich.
Katedra pw. Św.Rodziny w Bucaramanga została uznana w 1982 r. za narodowy zabytek architektury (Monumento Nacional). Północno-wschodnia strona Parque Santander - Club del Comercio,perełka architektoniczna w stylu neoklasycznym.Niegdyś  centrum spotkań tradycyjnych miejskich elit,dziś prestiżowe miejsce do urządzania wszelkiego rodzaju imprez towarzyskich i rodzinnych.

Niestety to wszystko,dziękuję pięknie za uwagę.

najbliższe galerie:

 
Barichara
1pix użytkownik hardin77 odległość 51 km 1pix
San Gil
1pix użytkownik hardin77 odległość 58 km 1pix
Güican i okolice
1pix użytkownik hardin77 odległość 103 km 1pix
Migawki z trasy Güican-Posada Sierra Nevada (PNN El Cocuy)
1pix użytkownik hardin77 odległość 106 km 1pix
Wędrując po obrzeżach PNN El Cocuy
1pix użytkownik hardin77 odległość 109 km 1pix
Sogamoso
1pix użytkownik hardin77 odległość 153 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
hardin77 użytkownik hardin77(wpisów:169) dodano 14.12.2014 01:30

Bartekplk, Achernar-51, Tereza - dziękuję za miłe komentarze.Są dla mnie bardzo ważne i inspirujące.
Świadczą,że nadal kogoś ciekawi to co prezentuję.
Pozdrawiam.

tereza użytkownik tereza(wpisów:3878) dodano 12.12.2014 21:22

Ciekawe miejsca odwiedzasz i fajnie,że je prezentujesz na OB.Pozdrawiam:)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5573) dodano 12.12.2014 20:23

Bardzo ciekawa galeria. Pozdrawiam. :)

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 12.12.2014 10:44

W sumie niezła robotę krajoznawczą tutaj robisz. pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!