m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (49):

 
Przydrożna kapliczka w pobliżu parku, przy wylocie drogi w kierunku Żuromina i Warszawy. Jedno z nowych osiedli przy ulicy Gdańskiej. Pomnik na rondzie przy ulicy Gdańskiej i Dworcowej, upamiętniający żołnierzy powstania listopadowego. Tablica w jednym z parków, upamiętniająca istniejący niegdyś w tym miejscu cmentarz ewangelicki. Lubawska wiosna. Gmach biblioteki miejskiej przy ulicy Kupnera.
Barokowy XVII-wieczny kościół parafialny p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Michała Archanioła. Inne spojrzenie na  kościół p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Michała Archanioła. Odrestaurowane mury, otaczające istniejący dawniej w tym miejscu zamek biskupi. Widoczny jest też barokowy kościół p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Michała Archanioła. Stawy w miejscu dawnej fosy i odrestaurowane mury, otaczające niegdyś zamek biskupi. Fragment murów obronnych, za którymi posadowiony był niegdyś zamek biskupi - widok od strony ulicy Biblii Gutenberga. Inne spojrzenie na kościół p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Michała Archanioła.
Bastion w północno-wschodnim narożu murów obronnych. Rekreacyjne tereny przy ulicy Biblii Gutenberga w pobliżu murów obronnych. Widok fragmentu dawnych murów i XIV-wiecznego kościoła parafialnego p.w. Nawiedzenia NMP i św. Anny. Fragment fasady XIX-wiecznego szpitala św. Jerzego. XIX-wieczny szpital św. Jerzego przy ulicy Grunwaldzkiej. W centrum miasta, na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i św. Barbary.
Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej. Lubawska straż została powołana w 1895 roku. Podobnie, jak w chwili powstania, OSP liczy ok. 100 członków - 36 członków czynnych i 17 honorowych, pozostali to członkowie orkiestry dętej. Straż dysponuje 5 samochodami wyposażonymi w aparaty powietrzne, sprzęt hydrauliczny, poduszki powietrzne, piły do cięcia drewna, metalu, betonu, sprzęt do ratownictwa medycznego oraz sprzęt do pracy na wysokościach - podnośnik. OSP posiada również karetkę reanimacyjną. Jeden z lubawskich hoteli - Maximus przy ulicy Rzepnikowskiego, dysponujący również restauracją, serwującą bogaty wybór smacznych potraw. Nowy budynek Banku Spółdzielczego. Nowy budynek Banku Spółdzielczego. Fragment dawnych murów miejskich. Renesansowa kaplica Mortęskich - część kościoła parafialnego p.w. Nawiedzenia NMP i św. Anny.
Kościół parafialny p.w. Nawiedzenia NMP i św. Anny z 1330 roku - figura Madonny w bramie wejściowej. Gotycki kościół p.w. Nawiedzenia NMP i św. Anny z 1330 roku i dobudowana do niego renesansowa kaplica Mortęskich. Kościół p.w. Nawiedzenia NMP i św. Anny. Ozdobna krata w ogrodzeniu terenu przy kościele p.w. Nawiedzenia NMP i św. Anny. Budynek plebanii i wieża kościoła p.w. Nawiedzenia NMP i św. Anny. Kamieniczki przy ulicy Kościelnej w pobliżu Rynku.
Fontanna na Rynku. Fontanna na Rynku. Kamieniczki przy Rynku. Kamieniczki przy Rynku. Rynek. Kościół p.w. Nawiedzenia NMP i św. Anny widziany od strony ulicy Pod Murami.
Kościół p.w. Nawiedzenia NMP i św. Anny i mury zamku biskupiego widziane od strony ulicy Bliblii Gutenberga. Widok z ulicy 19 Stycznia w kierunku ulicy Kupnera i gotyckiego kościoła parafialnego p.w. Nawiedzenia NMP i św. Anny. Biały budynek po prawej mieści hotel i restaurację Spichlerz. Hotel Spichlerz widziany od strony ulicy Kupnera. Jedno z osiedli mieszkaniowych, na którym dominuje budownictwo wielorodzinne. Tzw. Osiedle Królewskie (zwane tak, od ulic noszących imiona królów polskich), na którym z kolei przeważają domki jednorodzinne. Drewniany kościół p.w. św. Barbary z XVIII wieku. Jest to świątynia o konstrukcji zrębowej z późnobarokowym wystrojem wnętrza.
Nowe bloki mieszkalne na obrzeżach miasta. Spacerując ulicami Lubawy natknąłem się i na taki przekaz... Wieczór na peryferiach miasta. Wieczór... Wieczór... Wieczór pod murami przy ulicy Biblii Gutenberga.
Wieczór na ulicy Jagiellońskiej.

najbliższe galerie:

 
Portret mojego miasta (4)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 0 km 1pix
Światem zaczęła rządzić jesień. . .
1pix użytkownik achernar-51 odległość 0 km 1pix
Portret mojego miasta (1)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 0 km 1pix
Via crucis
1pix użytkownik achernar-51 odległość 0 km 1pix
Świąteczna galeria
1pix użytkownik achernar-51 odległość 0 km 1pix
Portret mojego miasta (2)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (8):

 
achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5535) dodano 05.01.2018 01:14

Może przyjazd z odleglego miejsca do samej Lubawy to zbyt duże wyzwanie, ale na pewno warto ją odwiedzić przy okazji zwiedzania okolicznego Pojezierza Iławskiego, Wzgórz Dylewskich, czy Pojezierza Brodnickiego. Gorąco zachęcam. Pozdrawiam. :)

u-optymisty użytkownik u-optymisty(wpisów:910) dodano 03.01.2018 09:15

Oj widzę, że warto do tej Twojej Lubawy przyjechać,oj warto. 31 i 32 oraz ostatnie wieczorne (Y) - pozdrawiam

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5535) dodano 02.01.2015 10:58

AK - dzięki. Pozdrawiam. :)

Afrodyta - dziękuję za miłe życzenia. Niestety, w czasie minionego Sylwestra nie mogły się one spełnić, gdyż spędziłem go, jako rekonwalescent po zabiegu okulistycznym i tańce nie były wskazane. Nawet z OŚ korzystam chwilowo w ograniczonym zakresie. Ale już niedługo wszystko ma wrócić do normy... Pozdrawiam. :)

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4219) dodano 30.12.2014 01:19

Przetańczenia aż do rana,
Setki korków od szampana,
Kupy śmiechu, zero kaca -
No, bo wkrótce czeka praca!
Pozdrawiam serdecznie. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

ak użytkownik ak(wpisów:6251) dodano 28.12.2014 19:40

każdy chwali się swoim miaste, ja też ale Twoje niemniej ciekawe! :)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3059) dodano 27.12.2014 17:50

Achernar-51 chociaz kocham przestrzenie i sielskie klimaty czasem dobrze wybrac sie do miasta, a Ty bardzo ladnie i z zaangazowaniem je nam pokazujesz .Dlatego tak milo z Toba sie spaceruje :)Przepraszam ale korzystam nieraz z klawiatury bez fontow. Pozdrawiam serdecznie.

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5535) dodano 27.12.2014 17:36

Lucy56 - dzięki za spacer. Oczywiście, że lubię Lubawę. Gdybym nie lubił, pewnie nie przeniósłbym sie tutaj. Pozdrawiam. :)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3059) dodano 27.12.2014 08:06

Pospacerowaliśmy sobie...widać, że lubisz obecne swoje miasto:)pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!