m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (29):

 
Na Fisterra  prowadzą te sama znaki, które prowadziły nas szlakiem św. Jakuba Zadaszenie w kawiarni. Szlak jet równie piękny jak droga do Santiago de Compostella ale zdecydowanie mniej uczęszczany. Ponte Maceira el Tambre  leży w zakolu rzeki o wartkim nurcie  W tej naturalnie i architektonicznie pięknej miejscowości znajdują się kościół romański, odnowione stare młyny i tama na rzece ...
oraz rzymski most Borrié de la Mara. .... j.w Wszędzie na szlaku spotykaliśmy takie spichlerzyki, nie tylko na wsi, bo także we wszystkich mijanych miasteczkach.


Te są najdłuższa ale zapomniałam w jakiej wsi się znajdowały. ...
Trzeci dzień naszego wędrowania był jak każdy piękny i jak żaden dotąd upalny. Przez ponad 15 km. żadnego cienia. ale widoki i nadzieja na ochłodzenie dodawały nam skrzydeł... i nie zawiedliśmy się. W końcu widać latarnię na Końcu Świata, ale to jeszcze kilka godzin wędrówki. W dole plaża, na której będziemy spać.
...z dala od ludzi i miasteczka, ukryta pomiędzy skałami mała plaża Kraniec Świata już tuż, tuż... Latarnia na Fisterre i jesteśmy tam gdzie kończy się Ziemia. Przez wieki ludzie uważali, że Fisterra to najbardziej wysunięty na zachód przylądek Europy ,ale okazało się że portugalskie Cabo da Roca jest dalej. Tu zostawiłam swoje buty To jest droga na Fisterra, prowadząca szczytem góry- wersja alternatywna dla drogi wzdłuż ulicy. My nią wracaliśmy z przylądka ale z pewnością jest o wiele przyjemniejsza.
W dole plaża nad otwartym oceanem. Prądy morskie są tu tak silne, że nie można się kąpać pomimo pięknej plaży, bo utonęło w tym miejscu ponad 100 osób.  ... Wieczorem przychodzą ludzie podziwiać zachód słońca.  i my też podziwialiśmy. A to widok z naszego namiotu.

najbliższe galerie:

 
Przylądek Finisterre
1pix użytkownik tamaryszek odległość 11 km 1pix
Santiago Di Compostella
1pix użytkownik jotwu odległość 56 km 1pix
Camino de Santiago
1pix użytkownik petros_witeckos odległość 58 km 1pix
Santiago de Compostela
1pix użytkownik achernar-51 odległość 59 km 1pix
Santiago De Compostela
1pix użytkownik goldgrass odległość 60 km 1pix
CAMINO - PORTUGALIA I HISZPANIA cz. I 2014 r.
1pix użytkownik gniady odległość 60 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
gniady użytkownik gniady(wpisów:50) dodano 05.01.2015 20:30

NAJBARDZIEJ LUBIĘ ZASYPIAĆ JAK SZUMI OCEAN, BO MORZE ROBI TO TROCHĘ INACZEJ :)

arla użytkownik arla(wpisów:284) dodano 05.01.2015 19:59

Jak ja Wam zazdroszczę tej miejscówki na plaży ... bajerka :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!