m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (42):

 
Beaugency, maleńkie miasteczko kilkadziesiąt km. za Orleanem. Pani, która zabrała nas na stopa, jechała właśnie do Beaugency, wiec znaleźliśmy się tu trochę z przypadku, a okazało się, że trafiliśmy do bardzo pięknego i starego miasteczka. Pozostałości po średniowiecznym zamczysku. Most z XI w. Legenda mówi, że zbudował go diabeł ale w zamian zażądał duszy pierwszego kto przez niego przejdzie. Ludzie puścili kota i wykiwali diabla. Łoże polskie
Blois. Wiedzieliśmy, że będzie pięknie ale nie sądziliśmy,że aż tak. Zamek był siedzibą królów Francji. To właśnie stąd w 1429 Joanna d'Arc udała się do Reims, aby uzyskać błogosławieństwo Arcybiskupa przed wyprawą mającą na celu oswobodzenie Orleanu obleganego przez Anglików. Chaumont. Pierwotny  zamek został zbudowany X wieku przez w Odona II. Obecny wygląd zyskał w 
XV w.
Widok z naszego noclegu w lasku nad Loarą. Zamek Chenonceau zaliczany jest do zamków w Dolinie Loary i uważany jest za jedną z najpiękniejszych budowli reprezentujących francuski renesans. Nasz Stanisław Leszczyński Nie tylko zamek jest uroczy ale także jego otoczenie łącznie z zabudowaniami gospodarczymi.
Rzeczka okalająca zamkowy park. Wzniesiony został w XV wieku w miejscu dawnego fortu Merowingów. W późniejszych wiekach zamek był wielokrotnie rozbudowywany.
W XVII wieku na polecenie króla Ludwika XIII zamek przekształcony został w więzienie.
W czasie rewolucji francuskiej zamek uległ poważnemu zniszczeniu. Gotycka kaplica św. Huberta przy zamku, w której został pochowany Leonardo da Vinci .... bo Leonardo da Vinci ostatnie lata swojego życia spędził właśnie w Amboise Ksiądz już zamykał kościół gdy podeszliśmy żeby go zwiedzić ale chętnie na wpuścił ,a nawet całkiem serio zapytał czy może chcemy w nim przenocować.
 Tours gotycka katedra St. Gatien ... ... zbudowana jest na grobie św. Marcina ... ...w V  Święty Marcin zasadził tu przy miejscowym klasztorze winorośl. Po jakimś czasie przerażeni mnisi odkryli, że zbłąkane osiołki odgryzły większość pędów. Mimo to zbiory w kolejnym roku były nadzwyczaj udane, więc od tego czasu co roku dokonywano ich przycinania. Od tego wydarzenia Tours jest ośrodkiem kultu św. Marcina i miejscem do którego przybywają liczne pielgrzymki. Zamek Saumur wzniesiony został w X wieku przez hrabiego Blois, Tybalda I Oszusta w celu ochrony miejscowych ziem przez atakami Normanów. W XI wieku zamek został zniszczony i odbudowany dopiero wiek później przez ówczesnego króla Anglii, Henryka II. W XIII wieku warownia stała się własnością króla Francji, Filipa II Augusta. Mieściły się w nim  koszary wojskowe i skład amunicji, a  późniejmiejscowe więzienie.
Przed zamkiem odbywają się spektakle rycerski i popisy umiejętności jeźdźców ... oraz koni, które się kłaniały i tańczyły. Nantes to francuskie miasto z ponad 2000-letnią historią, leżące w zachodniej części kraju nad Loarą. Jest to również stolica Kraju Loary dawniej zaś Bretanii Jej założycielami byli członkowie celtyckiej grupy Namenti. Niestety wkrótce miasto zostało podbite przez wojska Juliusza Cezara przyjmując nazwę Portus Namentus.
Zamek Książąt Bretanii, przepiękny renesansowy obiekt, budowany w XIII-XVI wieku jako warownia a jednocześnie miejsce ważnych wydarzeń. W fosie nieproszeni goście Wnętrze katedry św. Piotra i Pawła w Nantes Nagrobek Franciszka II i jego żony Marguerite de Foix, 1502-1507. Kościół Krzyża Świętego w Nantes. To nasz nocleg w Nantes. Chłopak, który zabrał nas autostopem, zaproponował żebyśmy przenocowali w domu jego ojca. Ojciec pojechał na obóz z niepełnosprawnymi dziećmi ale zawsze zostawiał otwarte drzwi do ogródka. Nie skorzystaliśmy z propozycji spania w domu ale rozbiliśmy namiot w ogródku.

najbliższe galerie:

 
Francja - Chambord Chateau
1pix użytkownik zibid odległość 0 km 1pix
Zamki nad Loara - Chambord
1pix użytkownik kustonnka odległość 0 km 1pix
Chambord
1pix użytkownik ryzykant odległość 0 km 1pix
Francja 2014 - Chambord
1pix użytkownik achernar-51 odległość 0 km 1pix
Chambord
1pix użytkownik szarykot odległość 7 km 1pix
Zamek Cheverny
1pix użytkownik beata-zbychu odległość 13 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 16.01.2015 14:21

bardzo fajna wędrówka.

gniady użytkownik gniady(wpisów:50) dodano 14.01.2015 18:49

Służymy pomocą Gregy, chociaż na sposób podróżowania jest dość specyficzny

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 13.01.2015 23:11

Zacne miejsca odwiedziliście ..., parę z nich widzę chyba pierwszy raz ..., widoczek z góry na 31 super:)
Pozdrawiam:)

gregy użytkownik gregy(wpisów:636) dodano 13.01.2015 14:29

Od dłuższego czasu myślę o przejechaniu szlakiem zamków nad Loarą stąd z zainteresowaniem przewertowałem foty. Zamczycha robią wrażenie. Zazdroszczę podróży. Galerię wrzucam do "Chcę tu wrócić" i jak przyjdzie czas to będe Cię pytał o szczegóły ;-), jeśli można

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5698) dodano 12.01.2015 22:10

Piękna trasa, w sporej części pokrywająca sie z naszą ubiegłoroczną. Jedna drobna uwaga - na fotce 16 jest portret Ludwika XIV ofiarowany na pamiątkę wizyty w Chenonceau 14 lipca 1650 roku księciu Cezaremu de Vendôme. Auutorem portretu króla jest Hyacinthe Rigaud. a wspaniałą ramę wykonał Jean le Pautre. Portret ten zdobi Salon Ludwika XIV. Pozdrawiam. :)

benia1977 użytkownik benia1977(wpisów:31) dodano 12.01.2015 19:15

Bardzo ciekawa wyprawa. Gratuluję odwagi podróżowania autostopem.
Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!