m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Zaczniemy przy ruinach Dunluce Castle. Historia zamku jest tyleż ciekawa, co mrożąca krew w żyłach. Zdecydowanie 600 znaków nie wystarczy na jej opis. Zaraz za zamkiem (w sumie to przed zamkiem też) zaczynają się .... ...klify.... ...następnie .....klify....i...
....klify.... ..i....nadal klify.... ....i ciągną się te klify wszelakiego rodzaju kilometrami. Są klify z zatoczką... ...klify z dwiema zatoczkami... ...spotkamy klify zielone...
...klify ze skałkami... ...i klify z wysepkami... ....i tak klify bez ustanku.... ....po horyzont. A za horyzontem.... ...a za horyzontem znowu są klify!!!!!!!
Aż w końcu .... ...ktoś wpadł na pomysł, żeby się na klifie osiedlić. I widok ma przedni i do klifów blisko :)) I może sobie na wysepkę przejść zobaczyć swój dom z innego klifu. Takim oto mostkiem może. Carrick-a-Rede się mostek nazywa. Wisi jakieś 30 metrów nad spienionymi wodami. Trochę na nim trzęsie. Szczególnie wtedy, gdy za nami, lub przed nami idzie ktoś, kto trzęsie się bardziej niż ten mostek. Wracamy z powrotem. Naturalnie wzdłuż klifów. Już za minutkę.
Za tym zakrętem, dojdziemy do Grobli Olbrzyma. Miejsce, z którego Irlandczycy z Północy są chyba najbardziej dumni. Baa, mówią nawet, że to ósmy cud świata. Jesteśmy. Giant's Causeway - Grobla Olbrzyma. Grobla jest, olbrzyma nie widać. Pewnie jest w Szkocji, bo tam też jest prawie identyczny ewenement geologiczny. Fakt jest taki, że formy te są doprawdy zadziwiające , ale chyba za bardzo naoglądaliśmy się trylinki na parkingu, więc jakoś z zachwytu się nie wyło. No, może trochę. Ale te na parkingu naprawdę były podobne :) Olbrzym nie wrócił. Jedziemy do Omagh. Tylko najpierw telefon po limuzynę :)
Omagh. Nieduże, choć największe miasto w hrabstwie Tyrone słynie najbardziej z tego, z czego słynąć zapewne by nie chciało. Otóż dnia 15 sierpnia 1998 roku, na głównej ulicy miasta Market St. dokonano zamachu terrorystycznego, a eksplozja 250-kilogramowego ładunku zabiła 29 osób, wielu raniąc. Szklany obelisk - pomnik ofiar zamachu w centrum przypomina mieszkańcom i turystom tamten wstrząsający dzień. A paręset metrów dalej, w parku wygospodarowano fragment również poświęcony ofiarom. 31 luster z wyrytymi nazwiskami zbiera promienie słoneczne. // Dla ścisłości dlaczego 31 a nie 29? Wśród ofiar była jedna kobieta w bliźniaczej ciąży....// Samo Omagh to takie typowe północnoirlandzkie miasteczko. Tu kościół... ...tam kościół... A jeśli komuś nie pasuje kościół z jedną wieżą...
...to może wstąpić do takiego z dwiema. Jak na przykład ten. Sacred Heart Church. A gdyby nieopacznie ktoś nam podpadł to do sądu można iść prosto z kościoła :) Opuszczamy Omagh. Wsiadamy na rower i gnamy w stronę Gór Sperrin. Mijamy po drodze charakterystyczne miasteczka... ....gdzie z reguły kościoły są najbardziej dominującymi elementami architektonicznymi. Sperrin, to góry niby niewysokie, ale moje łydki mają na ten temat zupełnie odmienne zdanie. Barnes Gap, okazała się tego dnia być Everestem.
Trasy zaś w nich malownicze, tak że - zachowując wszystkie proporcje - przypominać mogą odrobinę Drogę Trolli w Norwegii, albo rumuńską trasę transfagaraską. Jeszcze raz powtórzę, zachowując proporcje... W razie pobłądzenia - a o to nie aż tak trudno- o drogę zapytać za bardzo nie ma kogo, bo częściej od ludzi użytkownikami dróg są krowy. Rower dostaje wolne. Na długo. Portowe miasteczko Portrush wita pogodą typową, czyli ogólnym zachmurzeniem z częściowymi przejaśnieniami. Jest tu mała przystań. Oczywiście jest i kościół. Ale tym razem jedziemy dalej, do miejsca, które z kościołem ma niewiele wspólnego. Jesteśmy w miejscowości Bushmills. To coś dla miłośników mocniejszych trunków. Old Bushmills Distillery. Destylarnia whiskey (obowiązkowo przez -ey) Powiadają, że najstarsza na świecie. Nieważne najstarsza czy najmłodsza, ważne co w duszy gra! A tu proszę do wyboru do koloru...
...i można skosztować tej wody życia - jakby to powiedzieć - z samego źródełka! Dość rozpusty. Idziemy na plażę! Hmm, czy ja dobrze widzę? Tu naprawdę mają plaże!Dziękuję.

najbliższe galerie:

 
Zielona Wyspa - Irlandia Północna
1pix użytkownik kszyniu odległość 0 km 1pix
Antrim Coast
1pix użytkownik dsk odległość 1 km 1pix
   IRLANDIA PÓŁNOCNA - Aneks
1pix użytkownik podrozninka odległość 2 km 1pix
Irlandia Polnocna III
1pix użytkownik irolek odległość 7 km 1pix
Irlandia Polnocna II
1pix użytkownik irolek odległość 17 km 1pix
Irlandia Północna
1pix użytkownik klarens odległość 18 km 1pix

komentarze do galerii (20):

 
lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:2119) dodano 27.03.2015 20:25

Trudno sie mowi :( ale rozumiem. Mam podobnie.A latanie nie straszne.Dobrej nocki.

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 27.03.2015 19:06

Nie nie, bo mnie ukamieniują :)) Że ja kurna tam byłem w fotograficznej "epoce kamiennej". Bo ani Irlandia się nie doczeka publikacji, ani Węgry, ani Estonia z Łotwą i Litwą, ani Francja ani jeszcze parę europejskich krajów. W sumie to najbardziej Estonii żałuję, bo taki Tallinn wspominam do dzisiaj. Tak mi się spodobał... Ale wiesz, skany, data na widoku, ucięte wieże kościołów, znaki drogowe w kadrze...Hehe, kto to wtedy myślał, że Obieżyświat się zrodzi? Zresztą jak widać z moich galerii, to bardziej niż obieżyświat jestem obieżyeuropejczyk :)) (no może gdyby nieco naciągnąć to z wyjątkiem Teneryfy, bo to już geograficzna Afryka). Cholernie boję się latać, a takie informacje jak ta z wczoraj sprawiają, że coraz mniej mnie ciągnie daleko. Chyba, że do Chile dojadę na kosiarce... Dojadę? ;) Wracając do tematu, niech sobie zostaną w rodzinnym albumie. Oglądam je sobie jak mam Blackbusha pod ręką :) .... Miłego wieczoru.

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:2119) dodano 27.03.2015 18:51

Za szybko kliknelo mi sie. Serio Twoje galerie wraz z opisami nie tylko oko ciesza ale i humor poprawiaja. Prosze...nie skap .Pozdrawiam.

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:2119) dodano 27.03.2015 18:47

Podrozninka wstawiaj i nie marudz

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 27.03.2015 09:11

Ano czasem wyję :) Mam sentyment do tego kraju, bo spędziłem w nim trochę życia. Mieszkać jednak w Irlandii na stałe bym nie mógł. Nie "mój" klimat. Pamiętam jak po powrocie do Polski, pierwsze kroki skierowałem do....solarium. Tak bardzo brakowało mi słońca. Szkoda, że gdy tam mieszkałem nie było jeszcze cyfrówek. Myślałem czy nie wrzucić galerii np. z wejścia na Carraountoohil, bo przygody tam miałem niezłe, albo z rowerowej wycieczki po Ring of Kerry. Odpuściłem sobie, bo za jakość zdjęć dostał bym po gaciach od userów :)) C ya

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2074) dodano 26.03.2015 22:48

To Ty też wyjesz z zachwytu ? tzn. ja jestem z reguły określana, że pieję ;)) Przechodząc do rzeczy klify i mostki zapewniają widoki z „ górnej półki” Widzę zieleń, zieleń słucham kawałka Clannad - I See Red :) Byłam nie tak dawno na ich koncercie w Stodole, coś niesamowitego, ile pozytywnej energii Ci ludzie potrafią wyzwolić, MOC... Dobrej Nocy

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 28.01.2015 12:52

harmony - robiłem kiedś w makaronach :))
andred - tylko zabierz ze sobą dobrą przeciwwiatrówkodeszczówkę...:)
lucy56 - najtrudniej będzie z różem. Chyba, że mnie córka zaciągnie do miasteczka Barbie
paweller75 - u mnie to już klifofilia :)
ak - mało zamczyska, bo część kuchenna spadła kiedyś do oceanu. Serio.
bratek - ja eksploruję. Taki sentyment po Irlandii mi pozostał :)
Dzięki za odwiedzinki i pozostawione słowa.

bratek użytkownik bratek(wpisów:538) dodano 18.01.2015 22:06

Całkiem fajna ta Irlandia.
I popitkę mają, należałoby ją kiedyś zeksplorować ;-)
Pozdrawiam!

ak użytkownik ak(wpisów:4662) dodano 13.01.2015 23:12

świetne widoki , miasteczko też ciekawe, szkoda, że tak mało tego zamczyska, no ale za to są piękne klify :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:6871) dodano 13.01.2015 23:06

Jeśli chodzi o klify, to też jestem ich fanem ..., byłem dwa razy w Beachy Head na południu Anglii..., rewelka:) A te Twoje klify też mi się podobają ..., pozdrawiam:)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:2119) dodano 13.01.2015 22:56

Podrozninka trzymam za slowo i czekam na dalsza palete barw :))

andred użytkownik andred(wpisów:4266) dodano 13.01.2015 21:53

Widzę, ze tu się zebrała grupka fanów klifów :-), to ja do nich dołączam ;-)
Nie wiem co to będzie i jak to będzie, nie chcę zapeszyć, ale jak dobrze pójdzie, to może w tym roku gdzieś tam w okolicy się pokręcę.
Okazuje się, że taka naturalna trylinka jest jeszcze w kilku innych miejscach na świecie...ciekawe zjawisko.
Pozdrawiam,
andred

harmony użytkownik harmony(wpisów:2511) dodano 13.01.2015 18:38

Klify mogę oglądać we wszystkich konfiguracjach: z wysepkami, zatoczkami itp.. Mostek i trylinki też zachwycające. No i fajnie nawijasz.
Pozdrawiam :)

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 13.01.2015 18:30

klavertjevier - tylko że ja czasami schodzę na manowce :)

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2377) dodano 13.01.2015 15:03

Klify, otoczone soczysta zielenią, piekne miejsce.
Odtwarzaj dalej, a ja z wielką przyjemnością podreptam Twoim szlakiem.

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 13.01.2015 15:01

lucy56 - i tak oto powoli przelecę całą paletę barw :)
achernar-51 - dzięki, że wpadłeś
magdalena - ja też, bo trochę tam wieje :)
bartekplk - po Sperrin rowerem, po klifach piechotą, a po wyjściu z Bushmills Dist. na czworaka :))

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 13.01.2015 09:11

44 - na rowerze jeżdziliście po całych tych zdjęciach, czy tylko wyrywkowo?

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3514) dodano 13.01.2015 08:18

Na mnie ta naturalna trylinka zrobiła wrażenie.
Mostek też bardzo mi się spodobał.
Najpiękniejsza jednak jest zieleń i klify.
Domek na 20 jest cudnie położony, choć nie wiem, czy chciałabym mieszkać w takim miejscu.
Pozdrawiam:-)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:4064) dodano 13.01.2015 08:02

Zgadzam się z Lucy. Bardzo ładne miejsce. Pozdrawiam. :)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:2119) dodano 13.01.2015 07:51

Fanfary już są a z czerwonego dywanu wprost na ZIELONY:)) pięknie tu.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!