m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
No cóż nie było jakoś trudno jej odnalezienie. Aczkolwiek Pani Wiosna już wystawia stopę spod swej zielonej sukni. A miasto Rokietnice spowite jeszcze śnieżną kołderką w ofercie ma trochę klasyki trochę PRL-u, pfffu znaczy się CSSR-u trochę zostało także po rewolucji przemysłowej No i jest też trochę nowoczesności w wersji dla młodzieży
i dla dorosłych :) Jak widać niektórzy czekają z odpaleniem swojego bolida do wiosny. Strzelam, iż ten duży opuszczony budynek to pewnie jakieś dawne zakłady tekstylne. Takowe bowiem lokowały się w Rokietnicy, ale wiadomo Chiny Bangladesz robią teraz ciuchy, które kupujemy za 200 zł za sztukę, za 28 gr, zamiast 100 koron jak drzewiej Czesi dziergali.  Samo miasteczko nie jest jakieś powalające, ale jest przede wszystkim dobrym punktem dla miłośników narciarstwa, czy to zjazdowego, czy w wersji biegowej. Tak wiec uroki ratusza w zasadzie można poznać przy okazji zakupu browarów w położonym obok Tesco.
Klimatyzacja pracuje na fulla nie ma szans na przegranie. Jakby komuś zbyt gorąco było, to można sobie strzelić zmrzline. Zwłaszcza, że jak głosi napis wykonana z laską :) A to i sam Karkonosz. A to miejsce postojowe- ale jakoś mi się tak skomponowało. U nas takich na pewno nie ma, a wiadomo że zagraniczne lepsiejsze. Można także nabyć pończochy ze zboża- ekologiczne, tylko trochę drapią w pupę. 

(to taki suchar, zboží  to po prostu towar- ale jak abstrakcyjnie dla polskiego ucha brzmi)
Piwny widok na centrum. Jako że centrum szału nie robi trzeba poszukać tematu w wyższych partiach miasta gdzie zachowało się sporo klasyki. Akurat te dość charakterystyczne dla czeskiej strony Karkonoszy pasiaste chałupki bardzo mi do gustu podchodzą.
W sumie zastanawiające jest czemu po naszej stronie architektury takiej nie widać. Pewnie otynkowane lub zaklejone banerami. Tutak tez nie zawsze widać, ale z racji sporego opadu materiału na bałwana. W górnej partii miasta nie tylko pasiaste chałupy, ale i blaszany hotel się znalazł. A to i miejsce ostatniego spoczynku mieszkańców Rokietnicy. Miejsce całkiem przyjemne - chyba
można sobie na górki popatrzeć. Zima tutaj jeszcze mocno się trzyma. Rzut okiem w dół na centrum. Taka impresja dendrologiczno-motoryzacyjna. sopel Lokalna gospoda- jedna z wielu. To jest coś co mi się w Czechach najbardziej podoba.
Normalna gastronomia, czyli zjeść  i wypić można po rozsądnych cenach, a nie że albo samo piwsko łoić z czipsami, albo bułkę przez bibułkę za zawartość połowy portfela spożywać. Dachy mają tu całkiem fotogeniczne- szczęściem lekka odwilż podczas mojego pobytu nastąpiła, bo wprzódy to tylko kominy spod śniegu wystawały. Ale szczęściem odwilż jak przyszła to i odeszła bo i bym zaśnieżonych fotek nie porobił
ani ze śniegu skorzystał. Niestety nie moja kwatera - a od razu chciałoby się tu zamieszkać. Nie dość, ze chata w pasy, zasypana śniegiem, to jeszcze z fauną na elewacji. I pare jeszcze elewacyjno- dachowych fotek.
Dach nr 1 Dach nr 2 z kawałkiem elewacji
i dach numer 3. i tym, raczej nieliterackim, chochołem Zimno żegnam i dziękuję.

najbliższe galerie:

 
Rokytnice nad Jizerou
1pix użytkownik maryush odległość 0 km 1pix
Karkonoski Park Narodowy
1pix użytkownik kobalto odległość 2 km 1pix
Čertova hora - Harrachov
1pix użytkownik baron odległość 4 km 1pix
Pogranicze karkonosko-izerskie
1pix użytkownik muztaghata odległość 5 km 1pix
LYSÁ HORA NAD MRAKAMY - ZIMA
1pix użytkownik bartekplk odległość 5 km 1pix
CZECHY - Harrachov
1pix użytkownik paulus odległość 5 km 1pix

komentarze do galerii (8):

 
magdar użytkownik magdar(wpisów:3155) dodano 19.03.2015 14:53

Ciekawe drewniane chaty .Pozdrawiam :)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 22.02.2015 01:10

Jak się "szuka", to się znajdzie ;-)

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 22.02.2015 00:42

andred- i co "znalazłeś" kolegów ?

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 21.02.2015 23:54

Ostatnio będąc na Sycylii mieliśmy zagrać z Czeszkami w siatkówkę plażową. Ja przyszedłem o wyznaczonej godzinie i Czeszki też, a moi koledzy nie. Po kilku minutach oczekiwania powiedziałem do Czeszek ....... idę szukać kolegów :-)))))
Pozdrawiam,
andred

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 19.02.2015 14:04

W Czechach proponuję nie używać słowa SZUKAĆ !!!, raczej hledat :)
Fajna galeria. Bardzo lubię Czechy, bo mają super miejsca do zwiedzania i do wypoczynku.
Pozdrawiam serdecznie.

ak użytkownik ak(wpisów:6356) dodano 19.02.2015 10:53

no to czekam na przyszły tydzień ... ja bym wolał też wjeżdżać ale to bidny kraj, chodzić każą :)

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 19.02.2015 10:50

dzieki- z szczytu tez będzie galeria, co prawda nie z wilczego ale łysego- ale tam sobie wjechałem - nie wchodziłem- ale o tym proxima semana

ak użytkownik ak(wpisów:6356) dodano 19.02.2015 10:48

no ja po zimę musiałem włazić na Wilczy Szczyt, a Ty miałeś to pod ręką i to bardzo ładnnie popstrykałeś :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!