m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Po około trzech godzinach jazdy, dotarliśmy do spokojnej wioski, położonej na skraju Parku Narodowego Khao Sok. 
Spaliśmy w domku na palach nad rzeką Sok, od której pochodzi nazwa parku. 
Pobudka w takim miejscu, wśród bujnej tropikalnej roślinności i odgłosach dochodzących z dżungli to niezapomniane przeżycie.  Pierwszym spotkaniem z tropikalnym lasem Khao Sok był spływ kajakiem. Piękny kawałek dziewiczej natury, w otoczeniu ogromnych wapiennych skał, ...czasem wysokich na kilkaset metrów. Z kajaka podziwialiśmy otaczający nas świat przyrody, który niewiele zmienił się przez tysiące lat.
Miejscowy przewodnik kierował kajakiem i powolutku wprowadzał nas w świat flory i fauny tego terenu. Widzieliśmy węża, wiele gatunków motyli, wiewiórki, tropikalne drzewa, ...oraz wiele gatunków ptaków. Będąc w parku Khao Sok, koniecznie trzeba wybrać się nad jezioro Cheow Lan, które jest jego centralną częścią. Samo jezioro powstało w 1982 roku, kiedy zbudowano wielką tamę o bardzo trudnej nazwie, pozwólcie, że sobie daruję... Duży kawałek powierzchni ziemi, porośnięty gęstą dżunglą został wtedy zalany i tak powstało jezioro o głębokości 80 metrów. A ponieważ był to teren pagórkowaty, wapienne skały przeszywają powierzchnię wody i wyglądają niczym małe wysepki rozsiane po jeziorze.
Niektóre z nich wyrastają nawet do pięciuset metrów nad poziom wody. Wycieczka łodziami motorowymi (longtail) po malowniczym jeziorze   przypominała mi pobyt w słynnej zatoce Ha Long. ... Wapienne, postrzępione szczyty, miejscami wyglądały niczym strażnicy, broniący wejścia do pięknych zatoczek. Porośnięte bujną roślinnością są domem dla wielu tropikalnych zwierząt. W koronach drzew często można spotkać małpy, wiewiórki i wiele gatunków ptaków.
Byliśmy pod wrażeniem otaczającego nas piękna przyrody i spokoju. Na jeziorze Cheow Lan, istnieje też możliwość noclegu w tzw. pływających wioskach. Prymitywna chatka z małym okienkiem i materacem na podłodze, ograniczenie prądu do kilku godzin dziennie... ...i widok na krystalicznie czyste, błękitne jezioro, otoczone wapiennymi skałami, porośniętymi gęstą dżunglą to niezapomniane przeżycie! Istnieje jeszcze możliwość zwiedzania jaskiń... ...lub spływ tratwą.
Na swojej drodze można też spotkać chałupki tubylców. Park Narodowy Khao Sok, obejmuje obszar o powierzchni 739 km² i nie sposób jest go zwiedzić w całości. Chcąc jednak poczuć smak i klimat dżungli, należy wybrać się na wędrówkę z przewodnikiem. Tuż po wejściu, w konarach drzew można było spotkać zaciekawione małpy, które na nasz widok, szybko znikały, by pozostawić nas w zaostrzonych odgłosach owadów. Niektóre cykady wydają dźwięki powyżej 106 dB. Niestety, a może na szczęście nie potkniesz się tu o dużą zwierzynę zamieszkującą dżunglę, ale owady, insekty, motyle są na porządku dziennym. Co więcej, łatwo spotkasz mniejszą faunę, taką jak gady, do których należą jaszczurki i węże.
Zwierzęta te często potrafią się zlać w całość z otaczającym ich terenem za pomocą kamuflażu. Od samego początku, widać było, że nasz przewodnik czuł się w dżungli niczym małe dziecko w sklepie zabawkowym...
Podekscytowany, przybliżał nam świat flory i fauny. Opowiadał o wielu egzotycznych roślinach i drzewach. Potrafił wypatrzeć wiele zwierząt, sprawił, że ten pobyt w dżungli zapamiętamy już na zawsze... ... ... ...
Około południa dotarliśmy wreszcie nad zatoczkę, gdzie mieliśmy możliwość kąpieli... Nad naszymi głowami drzemał sobie python, zwinięty w rulon jak gdyby nigdy nic... Pomiędzy zielonymi liśćmi drzew  udało nam się wypatrzeć głowę małp, które zaciekawione odgłosami... ...postanowily sprawdzić, któż to pojawił się na ich terytorium. Kiedy my pławiliśmy się w wodzie, nasz przewodnik rozpalił ognisko i wziął się do roboty...
Wystrugał z bambusa naczynie na wodę i zestaw serwisowy w postaci kubków i łyżeczek. ... Lunch w tak pięknych okolicznościach natury, smakował znakomicie. To prawie pewne, że przebywając w parku Khao Sok, spotkasz na swojej drodze małpy... A jeśli nie, to na pewno je usłyszysz bowiem nie znają one wstydu i zawsze mają coś do krzyczenia... W powrotnej drodze, spotkaliśmy jeszcze kilka małych zwierzątek co jednak nie usatysfakcjonowało naszego przewodnika...
Postanowił on zrobić polowanie na latającego jaszczura, aby bardziej przybliżyć nam to zwierzę. ( to nie ten na zdjęciu) Jaszczury te posiadają błony lotne, przypominające swoim wyglądem nerwy liścia. Potrafią przemierzyć nawet do 12 metrów.
Po demonstracji jaszczur powrócił na łono natury a my do domu.

najbliższe galerie:

 
Wspomnienia z Zatoki Phang Nga...
1pix użytkownik reni3 odległość 53 km 1pix
TAJLANDIA...TSUNAMI - KU PAMIĘCI
1pix użytkownik deszcz odległość 56 km 1pix
TAJLANDIA - Phi Phi & Phang Nga
1pix użytkownik madeleine odległość 62 km 1pix
Ao Nang-Krabi
1pix użytkownik baracuda77 odległość 76 km 1pix
Phuket Fantasea kulturalne Show - Phuket Tajlandia
1pix użytkownik reni3 odległość 82 km 1pix
tajlandia
1pix użytkownik jolo895 odległość 85 km 1pix

komentarze do galerii (46):

 
klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 07.03.2015 14:29

Kordulo, to właśnie oglądając Twoje galerie złapałam azjatyckiego "bakcyla". Byłam ciekawa egzotycznej mieszanki jaka panuje na tym kontynencie.
Ludzie zawsze uśmiechnięci, mili, pomocni, pyszne jedzonko, piękne krajobrazy... Wybór był trafny, ale teraz na chwilę zmieniam kontynent, choć do Azji na pewno wrócę!
Dzięki za odwiedzinki.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 07.03.2015 14:24

Tamo, w takich okolicznościach przyrody to tylko relax!!! Te łódeczki może tak wyszły na fotkach, ale powiem, że są dość stabilne.
Dziękuję, że zajrzałaś.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:5758) dodano 06.03.2015 22:29

Widoczki ja na Ha Long.
Domki na wodzie , czemu nie?
Tajlandie mało znam, choc poznawanie Azji zaczynałam od niej własnie.
Moze jeszcze kiedyś? kto wie?
Bardzo fajne miejsce:)) POzdrawiam:)

tama użytkownik tama(wpisów:2996) dodano 06.03.2015 22:21

Pływające wioski, to jest atrakcja. Małpa na 35 i 36 genialnie ujęta, rozleniwiona i zamyślona. Mówisz 80 metrów... głęboko a łódeczki takie fikuśne ;) Trzeba się więc rozluźnić i chłonąć te przyrodnicze cuda :)
Pozdrawiam :)

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 06.03.2015 17:42

Woja, dziękuję za wizytę.
Pozdrawiam.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 06.03.2015 17:41

Gabi, cieszmy się życiem a marzenia same się spełniają.

woja użytkownik woja(wpisów:556) dodano 05.03.2015 21:26

Cudne miejsce.
Pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2501) dodano 05.03.2015 10:07

Klavert, na mojej liście jest tyle miejsc, ze lepiej nie myśleć, nie starczy życia ani pieniędzy. Ty chyba masz podobnie.Ale zgadzam się, ze te rejony ciągną mnie od dawien dawna,
pozdr.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 05.03.2015 10:03

Gabi, Tajlandia jest chyba na Twojej liście, tak jakoś sobie kojarzę... Warto zaplanować pobyt w tym rejonie a na pewno nie będziesz żałować. Najlepsza pora to od grudnia do marca. Na mnie jeziorko wraz ze swymi wapiennymi górkami zrobiło również pozytywne wrażenie.
Pozdrówka.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 05.03.2015 09:56

Baracudo, miejsce jest na pewno warte odwiedzenia. Samo jezioro to ukryta perełka parku Khao Sok.
Dzięki za odwiedzinki.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 05.03.2015 09:50

Paweller, ja to mam tak, że pająków najbardziej boję się w swoim domu i wtedy do pomocy wzywam mężulka.
Fajnie, że zajrzałeś choć nie jesteś fanem gęstej dżungli.
Pozdrówka.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2501) dodano 04.03.2015 11:24

Wspaniała przyroda, też bym to chciała kiedyś zobaczyć. Wierze, ze noclegi w domkach podobnie jak spływ kajakiem musiały być niezapomnianym przeżyciem. Miejsce kolorystycznie bije Ha Long na głowę ( przynajmniej takie jakie ja widziałam szare, dżdżyste i zamglone),
pozdr.

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3568) dodano 04.03.2015 10:56

Malownicze miejsce, mnie najbardziej urzekło jezioro, choć inne miejsce też warto zobaczyć;) Małpiszon genialny:)
Pozdrawiam

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7220) dodano 04.03.2015 00:01

Fajny spacerek po tej dżungli ..., chociaż nie wiem, czy czułbym się tam komfortowo widząc jakieś węże, jaszczurki i pająki ..., chyba najlepiej jest pooglądać takie miejsca z wygodnego fotela, ha, ha:)))
Pozdrawiam:)

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 03.03.2015 19:28

AK, tylko do kawuni? A co? Krzych nie przyszedł co by piwkiem się rozgrzać?
Dzięki, że wracasz do moich galerii.
Pozdrówka!

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 03.03.2015 19:25

Harmony,
Z takich jestem co to najlepiej swoimi ścieżkami chodzą i zawsze próbuję wybierać najbardziej interesujące dla mnie miejsca. Czasem są to "must see", którym zachwycają się wszyscy a czasem tereny dziewicze, z dala od cywilizacji w samym sercu natury!
Dzięki za odwiedzinki i miłe słowa.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 03.03.2015 19:19

Ach, Andred, mój komentarz był trochę żartobliwy. A mózgownicę trzeba od czasu do czasu zresetować, najlepiej na wakacjach!
Nawet przez moment nie widziałam niebezpieczeństwa dla mojego aparatu. Może jednak warto?

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 03.03.2015 19:16

Heriko, Khao Sok powinien znaleźć się na liście każdego, kto pragnie przeżyć kilka cudownych dni na łonie natury. Sezon trwa tam od grudnia do marca, później jest pora deszczowa, może też warto, ale ja jednak wolę słoneczko.
Życzę Tobie, abyś jak najszybciej dotarła w to miejsce, kiedy nie zostało ono jeszcze zdeptane przez turystów.
Pozdrówka.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 03.03.2015 17:16

Skuza, okolice Chang Mai pozostawiłam na kolejnny raz. Takie miejsca to " mój świat".
Dzięki za odwiedzinki i miłe słowa.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 03.03.2015 17:11

Podrozninka, cieszę się, że galeria sie podoba.
Pozdrawiam.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 03.03.2015 17:10

Antala, taki przewodnik to SKARB!
Dzięki za odwiedzinki.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 03.03.2015 17:09

Wieszczu, jeśli planujesz podróż do południowej Tajlandii to nie powinno tego parku zabraknąć na Twojej liście "must see". Można tu śmiało spędzić kilka dni.
Nie spotkasz tu rzeszy turystów i wypasionych hoteli all inclusive. To nie ten świat!
Dziewicza natura, spokój i cisza to te cechy, które charakteryzują to miejsce. Nie czekaj zbyt długo bo świat gna do przodu a my docieramy już prawie wszędzie!
Fajnie, że zajrzałeś.

ak użytkownik ak(wpisów:6148) dodano 02.03.2015 22:01

jeszcze raz wieczorkiem do kawuni drajki oglądałem, piękne są te skały w wodzie i roślinność... super pejzaże, zachwyt.
:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2596) dodano 02.03.2015 20:27

Koniczynko, czy już mówiłam Tobie jak bardzo lubię z Tobą podróżować? Zabierasz mnie zawsze w ciekawe i piękne miejsca. Dzięki ! Fajna alternatywa dla Ha Long.
Pozdrawiam :)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 02.03.2015 20:13

Klavertjevier, pewnie, że z podróży najważniejsze są wspomnienia, ale ja żeby wspominać muszę je zapisywać na kartach pamięci, bo w mojej mózgownicy już się nie mieszczą. Jedni mówią, że mam za małą mózgownicę, a ja mówię, że za dużo w niej informacji ;-)
Pozdrawiam,
andred

herika użytkownik herika(wpisów:1713) dodano 02.03.2015 19:53

super:) planowałam tam pojechać tego roku, ale część ekipy olała inne miejsca i poszła na kompromis;) Ha Long Bay rzeczywiście to trochę przypomina, nawet moze lepsze jest, bo spokojniej i bez tego wiecznego zachmurzenia:) widzę, że mam czego żałować i że to miejsce jeszcze musze odwiedzić:)

skuza użytkownik skuza(wpisów:4121) dodano 02.03.2015 18:50

Nocleg w dżungli to niesamowite przeżycie,zazdroszczę...chociaż miałam okazje spędzić 2 noce w domku na palach w jednym z parków pomiędzy Chiang Mai,a Chiang Rai,nazwy niestety nie pamiętam.Pierwsza noc nie zmrużyłam oka,odgłosy dochodzące z każdej strony,po trochu fascynowały,a z drugiej strony przerażały.
Twoja przygoda bardzo mi się podoba,spotkanie oko w oko z natura,to jest to co najbardziej lubię w podroży:)))
Pozdrawiam:)

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 02.03.2015 18:37

Sona_Dora, byłam już kilka razy w dżungli, ale tak super fajowego pobytu z takimi przeżyciami nie było mi dane jeszcze doświadczyć.
Bardzo milusińsko wspominamy ten pobyt.
Dzięki za odwiedzinki.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 02.03.2015 18:34

Nola, te małpy są dzikie i nie podchodzą do ludzi zbyt blisko, wręcz chowają się przed nimi.
A i ja z małpami mam złe doświadczenie. Zaatakowaly mnie, kiedy chciałam cyknąć fotkę na jednej z pobliskich wysp w okolicach Krabi, na szczęście skończyło się tylko powierzchownym zadrapaniem.
Pozdrawiam.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 02.03.2015 18:28

Achernar, jestem aktywnym obieżyświatem i samo leżenie na plaży jest nie dla mnie.
Dzięki za wizytę.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 02.03.2015 18:27

Bartek, miejsce warte jest odwiedzenia!
Podczas spływu kajakiem była tylko wersja dla leniwych z wiosłującym, ale na jeziorze można było samemu skorzystać z kajaka i odkryć tę rajską krainę.
Pozdrawiam.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 02.03.2015 18:22

Lucy, dzięki za wizytę.
Pozdrawiam.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 02.03.2015 18:21

Andred, najcenniejsze z podróży są wspomnienia! Aparat, rzecz nabyta.
Kombinacja dżungli z rajską plażą bardzo przypadła mi do gustu.
Przez 14 dni udało mi się aż dwie godziny poleżeć na piasku, na więcej nie było czasu... Z każdej podróży staram się "wycisnąć" to co najlepsze.
Dzięki za odwiedzinki.

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:868) - Użytkownik usunięty. dodano 02.03.2015 18:14

Gdy widzę w galerii palmy czy bambusy to już mi się podoba. Jeśli do tego dochodzą góry i woda, to jestem kupiony całkowicie.

antala użytkownik antala(wpisów:1037) dodano 02.03.2015 18:04

Fajna wyprawa i fajnie, ze trafiliście na takiego przewodnika!

wieszczu użytkownik wieszczu(wpisów:52) dodano 02.03.2015 17:56

bardzo fajne miejsce i świetne zdjęcia ;) zazdroszczę przygody, szczególnie noclegu, chciałbym spędzić trochę czasu w tych okolicach.
Pozdrawiam :)

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2087) dodano 02.03.2015 12:39

Świetne miejsce, takie Hạ Long w słonecznej, rajskiej oprawie :) Dżungla ciekawsza niż w Amazonii nad Rio Negro. Pozdrawiam

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 02.03.2015 12:25

Martyno, miło, że i Ty zajrzałaś do mojej galerii.
Miejsce jest urocze i mniej odwiedzane przez turystów. Polecam każdemu, kto wybiera się do Tajlandii.
Pozdrówka.

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 02.03.2015 12:23

Ak, dzięki za tak miłe słowa.
Pozdrówka.

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6692) dodano 02.03.2015 11:57

Fajowa wycieczka, ale dżungla to chyba nie jest miejsce dla mnie, mam złe doświadczenia z małpami;)
pozdrawiam:)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5282) dodano 02.03.2015 10:17

Zgadzam się z Andredem - znacznie lepszy wariant zwiedzania Tajlandii, niż leżenie na plaży w Pattayi, Phuket, czy Krabi... Fotki super. Pozdrawiam. :)

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 02.03.2015 09:19

Bardzo fajne miejsce. Na pewno rozważe jak się do Syjamu wybiorę.
Zastanawiają mnie tylko te kajaki, czy one tylko w wersji na pełnym sahibie są dostępne- tj z prywatnym wiosłującym.
W sumie nie mam nić przeciwko byciu sahibem, ale jako sahib ekscentryczny mógłbym chcieć samemu sobie wiosłem pomachać.
pozdrawiam

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:2885) dodano 02.03.2015 07:49

Super wycieczka i miejsca przeurocze 😊.

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 01.03.2015 21:55

Wszystko fajnie, ale na pewno martwiłbym się czy nie wpadnę z tego kajaka do wody......spoko, pływać potrafię, ale mój aparat foto chyba by tego nie przeżył :-(
Takie zwiedzanie Tajlandii podoba mi się, bo na plaży nie chciałoby mi się leżeć.
Pozdrawiam,
andred

martyna użytkownik martyna(wpisów:942) dodano 01.03.2015 21:46

Bardzo fajne miejsce Koniczyno, pozdrawiam ;)

ak użytkownik ak(wpisów:6148) dodano 01.03.2015 21:34

bardzo ciekawie zaprezentowana fascynująca wyprawa, świetne zdjęcia.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!