m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (43):

 
Od strony Santiago del Teide droga z początku milusia. Ale tylko z początku. Za chwilę przed oczyma mam drogę taką. Poskręcaną. Wąską. Stromą. Na szczęście nie ja prowadzę. Na szczęście ta co prowadzi ma lęk wysokości. Nie patrzy więc na boki, tylko przed siebie. 	Ja spokojnie wychylony przez okno pstrykam zdjęcia. Chowam się jedynie przy mijaniu samochodów jadących z naprzeciwka, żeby nie uderzyć głową o czyjeś lusterko albo aparat. Gdzieś tam pod nosem wmawiam sobie, że hamulce były sprawdzone. No musiały być sprawdzone. Przecież nie dali popsutych akurat nam. I wmawiam sobie jeszcze, że te betonowe barierki mają metr wysokości a nie 50 centymetrów. I że na pewno są betonowe i solidnie przytwierdzone.
No a jak już nawalą i hamulce i barierki, to za nimi jest góra półtora metra w dół a nie trzysta. Ale dość już tej nerwówki. Jesteśmy w Masce. Cali. Masca to wioska. Mała. Jak napiszę, że ze trzydzieści domków tam jest, to ani się specjalnie nie pomylę ani nie okłamię. 	Przewodniki i przewodnicy, foldery i broszury, encyklopedie i pół internetu oraz sąsiedzi i znajomi, wszyscy mówią i piszą, że Masca, to jedno z najpiękniejszych i najbardziej popularnych miejsc na Teneryfie. Gadają, że jak już na Teneryfie jesteś to do Maski po prostu trzeba jechać i tyle. Obowiązek!
Bo malowniczo położona. Bo po lewej góry Teno. Po prawej góry Teno. Z tyłu góry Teno. A przed oczami ocean jeszcze. No i wąwozy są. Ze stromymi ścianami. Pionowymi urwiskami . Cudnie.
Drogę do wioski zbudowano dopiero w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Znalazło się paru budowniczych zapaleńców i dziś dzięki nim dowiózł nas tu zaprzęg stu trzydziestu koni. Przedtem można było dotrzeć tam jedynie na nogach. Albo na osiołku. Życie w Masce toczy się powoli. Leniwie. Sennie wręcz.
Wiele się nie dzieje. Wiatr hula po graniach. Raz chmury rozwieje. Innym razem przywieje.   Jak przywieje chmury, to wraz z nimi rzęsisty deszcz. A jak je już przewieje dalej, to prażące kanaryjskie słońce się pojawia. I tak mniej więcej każdy dzień tu wygląda. W międzyczasie wpadają do Maski spragnieni cudnych widoków turyści.   Jak mają farta i pogoda dobra to fotografują ten cud natury biegając po każdym możliwym punkcie widokowym. Jak farta mają mniej, bo leje, to siedzą w jednej z knajpek i czekają. Czekać zwykle długo nie muszą. Pani która sprzedawała widokówki i magnesy na lodówkę powiedziała, że słońce wychodzi zawsze nie później niż pół godziny po deszczu. Trafiła.  W ogóle to turystów w Masce bez liku. Pomarzyć można o zaparkowaniu samochodu po 11-tej.
Niejeden kręcił się po parkingu godzinę i błagalnym wzrokiem pytał czy może nie odjeżdżam. A ja nie. Ja tylko banana sięgam na drugie śniadanie… Podobała mi się we wsi zieleń. Ogólnie to ja bardzo lubię zieleń. A już taką trochę tropikalną  to wręcz uwielbiam.  Dlatego widok daktylowców kanaryjskich, dracen smoczych, agaw i innej rosnącej tam zieleniny wprawił mnie w całkiem pozytywny nastrój. Ogólnie to cała ta Masca potrafi wprawić w stan hipnotyzujący. Albo medytacyjny. Gdy lekko zmruży się oczy, to przy odrobinie wyobraźni można przenieść się nawet do peruwiańskiego Machu Picchu.
Ja tak zrobiłem. Całkiem fajne uczucie. Upiekłem więc dwie pieczenie na jednym ogniu… Co bym jeszcze o Masce Wam rzekł? Może to, że z wioski przejść można do klifów Los Gigantes. Trasa ma z cztery kilometry i wiedzie przepięknym, cudownym, magicznym wąwozem Barranco de Masca Problem w tym, że ja tam nie poszedłem, a to że jest on przepiękny, cudowny i magiczny to gdzieś usłyszałem. Podobnie jak to, że szlak ów zaczyna się przy kościółku. Kościółek to  La Inmaculada Concepcion, szczęśliwie dla mnie się we wsi znalazł. Musiałem z jego mocy skorzystać. Właśnie mieliśmy wracać. Drogą powrotną. Tą samą co wcześniej. Znowu poskręcaną. Wąską. Stromą….
Gdy zobaczyliśmy Teide, każdy odetchnął z ulgą. Byliśmy znów na płaskiej drodze. DZIĘKUJĘ

najbliższe galerie:

 
Masca - serpentynami Teneryfy
1pix użytkownik dsk odległość 1 km 1pix
Góry Teno
1pix użytkownik spaww odległość 1 km 1pix
Teneryfa cz.III-Masca,Punta de Teno
1pix użytkownik renatas odległość 1 km 1pix
Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie - Teneryfa - Góry Teno i Masca
1pix użytkownik omektron odległość 1 km 1pix
Masca
1pix użytkownik muztaghata odległość 1 km 1pix
Teneryfa  - stąpając po chmurach IV cz
1pix użytkownik gimper odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (57):

 
voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:1583) dodano 12.02.2017 19:00

Chyba nie, mam mało zdjęć, zeskanowanych, nic specjalnego, Twoje 100 razy lepsze. Ze starych analogowych muszę wkleić Kenię, USA itp. ale nie wiem jak się za to zabrać.

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 12.02.2017 18:21

W takim razie obstawiam, że nie dalej jak do lipca nadrobisz zaległości i wrzucisz galerię z Teneryfy w formie cyfrowej :))

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:1583) dodano 09.02.2017 15:03

Byliśmy na Teneryfie tylko z analogiem, mam trochę fotek ale na papierze. Pięknie.

oli użytkownik oli(wpisów:144) dodano 24.09.2015 15:37

Bardzo ciekawa galeria ;)
Oby następne powstawały nie w ramach wyciszenia, tylko samą chęcią pokazania swojego kawałka w danej części świata!

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 30.03.2015 23:27

Cześć Woja, musisz mieć twardą saperkę, że aż do tak starej galerii się dokopałeś... Miło mi i cieszy mnie to. Miejsce jak piszesz - super. Przynajmniej dla mnie.
Pytasz czy się dodzwoniłem? Owszem. Odniosłem jednak wrażenie, że ze średnio inteligentnym taboretem bym się prędzej dogadał niż pracownikami tej ubezpieczalni... Dzięki, że wpadłeś. Cieszę się, hej!

woja użytkownik woja(wpisów:474) dodano 30.03.2015 21:15

Super miejsce!
Pozdrawiam
PS. Mam nadzieję, że już się dodzwoniłeś do ubezpieczyciela!

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 19.03.2015 09:56

Cieszę się Rozmusiaki, że tak skleciłem tę galerię, że cokolwiek z niej wynika :))

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:3916) dodano 18.03.2015 20:58

Z Twoich zdjęć wynika,że to senne miasteczko o około trzydziestu domach faktycznie trzeba zobaczyć będąc na Teneryfie :)
Nie omieszkam na pewno kiedyś tego zrobić :))))
Pozdrówki !

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 16.03.2015 21:15

klavertjevier - 1 - dróżka - zgadzam się, 2 - widoczki - zgadzam się, 3 - galeria - wycisnąłem ile umiałem. Może gdybym był wcześniej, może gdybym w innych miejscach zdjęcia robił, może gdybym umiał robić, może , może, może... Wiem doskonale, że Mascę można ładniej pokazać. Mam nadzieję, że ktoś to zrobi, bo miejsce zasługujące i chętnie pooglądam. Dzięki za miłe słowo, hej.

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 16.03.2015 21:02

W autobusie moim Lukrecjo miejsc wiele. Wszystkie darmowe. Podróżować możesz ile chcesz...

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2377) dodano 16.03.2015 20:08

Dróżka niczego sobie, widoczki miodzio, świetna galeria!
Pozdrawiam.

P.S. Tak mi przykro z powodu incydentu.


lukrecja użytkownik lukrecja(wpisów:53) dodano 16.03.2015 16:07

Lubię z Tobą podróżować,ciekawie opowiadasz.Podobało się.Pozdrawiam.

ak użytkownik ak(wpisów:4662) dodano 16.03.2015 11:00

@podrozninka - dzięki za interesujące info ! Nie wiedziałem o tym miejscu nic ale Hiszpania, to rozległe i niezwykle atrakcyjne tereny i zawsze potrafi zaskakiwać nawet tubylca, a co dopiero cudzoziemca jakim jestem. Pomysł przedni lecz nie na ten rok... zaplanowany. W przyszłym wezmę wizytę w kanionie pod uwagę.
Pozdrawiam serdecznie.

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 16.03.2015 09:09

A widziałeś Pipol jak tam autobusy jeżdżą? Hehe, skręcanie na sześć. I bladzi pasażerowie za szybą :) Zajrzałeś, więc warto odnotować ten fakt, bo coś ostatnio mało Cię tutaj. Dzięki. W Machu Picchu nie byłem, ale sceneria Maski jak mało która podobna. Udanego tygodnia, cześć

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 16.03.2015 08:54

lucy56 - Lux. Fajnie, gdy robota nie idzie na marne i komuś się podoba. Dzięki.
Co do nerwów, to chyba dopiero zaczynają mi puszczać. Nadal nie mogę dodzwonić się do ubezpieczyciela! : "WSZYSCY KONSULTANCI ZAJĘCI" (!!!) Jakiś kataklizm samochodowy był w weekend w Polsce? Kurde mol*

* - proszę sobie samemu przetłumaczyć

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 16.03.2015 08:48

afrodyta - zawsze można zamknąć oczy ;) Udanego tygodnia! Takie greckie auto mam chwilowo - parakulos

pipol użytkownik pipol(wpisów:8497) dodano 16.03.2015 08:47

Foto 17 normalnie jak Machu Picchu :DDDD

pipol użytkownik pipol(wpisów:8497) dodano 16.03.2015 08:45

Oj tak. Pamiętam, że jak zjeżdżałem do Maski, to pierwszy raz widziałem na zakrętach tył swojego samochodu :)
pozdrawiam

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 16.03.2015 08:45

michal1988, hej. Teneryfy bajeczną bym nie nazwał, ale ciekawa to jest na pewno. Gdy byłem tam kiedyś pierwszy raz, to wróciłem zauroczony, bo był to mój pierwszy wyjazd trochę dalej. Za drugim razem entuzjazm już ciut opadł. Niemniej, spokojnie mógłbym tam zamieszkać. Miło, że zajrzałeś, poczytałeś, pooglądałeś....

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 16.03.2015 08:40

Cześć Ak, superowo, że Ci się Masca podoba. Mam coś co może Cię zainteresować. Przeczytaj sobie, może się skusisz i potem nam galerię sprezentujesz :)
http://podroze.onet.pl/aktywnie/el-caminito-del-rey-niebezpieczna-gorska-sciezka-kolo-el-chorro-w-hiszpanii-odnowiona/xhp8c

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:2119) dodano 16.03.2015 08:26

Podrozninka piękne widoczki pokazałeś. Mnie to radość rozpiera jak spoglądam na takie miejsca. Im wyżej ,bardziej stromo,skręcono tym ciekawiej.
Szkoda tylko ,że powód powstania te galerii był...ale co tam ,ważne ,że JESTEŚ cały i zdrów. Wierz mi wiem ,co mówię!
Do tej pory pewnie szok i nerwy diabli wzięli .Serdeczności i pozdr.ślę:))

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:3715) dodano 15.03.2015 22:23

Można dostać zawrotu głowy na tych serpentynach. Fajna galeria, ciekawa narracja.
Pozdrawiam serdecznie. Trzymaj się, jakoś wybrniesz z powodu braku auta :))

michal1988 użytkownik michal1988(wpisów:857) dodano 15.03.2015 22:13

Nie wiedzialem ze Teneryfa jest tak ciekawa i bajeczna :)
Bardzo sie podobalo, Twoja narracja rowniez...
A dodatkowo na pocieszenie moja skromna "10" co by sie troche weselej zrobilo po tym samochodzie. Grunt ze jestes caly i zdrowy.

Pozdrawiam
Michal

ak użytkownik ak(wpisów:4662) dodano 15.03.2015 22:05

autko się wyklepie, spoko , a galerii nie trza , bo jest super ! :)

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 15.03.2015 22:05

nie przytłacza :)

tama użytkownik tama(wpisów:2867) dodano 15.03.2015 22:02

Puerto de la Cruz, zapamiętam, widzę że to jakieś spore miasto.

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 15.03.2015 21:42

puerto de la cruz por supuesto, malin tam chyba nie ma :) santa cruz de tenerfie bym raczej nie wybrał jako bazy wypadowej- ciut za duże

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 15.03.2015 21:20

Bartekplk - chodziło Ci o Puerto de la Cruz czy Santa Cruz de Tenerife? Czy faktycznie chodziło Ci o Puerto de Santa Cruz żeby Tamę wpuścić w maliny? Niech se szuka miasta, którego nie ma :) Dobre

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 15.03.2015 21:14

Tama-
a) Kanary mimo, że hiperturystyczne sa mega fajne. Byłem an trzech wyspach Fuercie, Lanzarote i Teneryfe. Fuerta fajna, ale podobne widoki mozna i gdzies indziej zobaczyć, ale Lanzarote i Teneryfa mega fajne- o ile lubisz górskie i górsko wodne klimaty. a też kiedys myślałem, ze tam to na emeryturze.
b) Co do miesjca, to ja osobiście po rozważeniu za i przeciw osiadłem w Puerto de Santa Cruz na połnocy.
Na Teneryfie masz w zasadzie dwa klimaty- poludnie- suche i mega słoneczne, z wiekszością dużych ośrodków wczasowych i polnoc, zielona ale i troche bardziej cienista- więc jest ryzyko, ze się na murzynke nie spalisz.
Samo Puerto jest na tyle spore, ze nie ma problemu z korzystaniem z autobusow- a komunikacja autobusowa jest bdb na Teneryfie i mozna z niej korzystac co by i pozwiedzac i po górach pochodzić. Samo Puerto też niczego sobie.
Na polnocy masz tez w zasadzie wszystkie zabytkowe miasteczka.

pozdr.

bartekplk użytkownik bartekplk(wpisów:1908) dodano 15.03.2015 21:08

Zszedłem i wszedłem tym Barranco- calkiem fajnie. W cale nie tak trudno, trasa jakich wiele w polskich górach. Fakt że jak uwzględnić, że glownie tam chodza letnicy- to może i w sposob uzasadniony trochę straszą. zreszta to pewnie też coby biznes robic. Zeby bowiem dostac sie do Masci a potem łodką do Puerto de Santiago, to raczej trudno jak z wykupiona wycieczką. Z autobusami tam nie najlepiej, a raczej trudno zostawić samochod zejśc i odplynąc w siną dal.
pozdr.
p.s. Moze też zrobię tez galeryjkę z barranco de masca- ale foty stare i nie za wiele, a złota godzina za duzo nie pomagała jak zawsze z którejść strony wąwóz cień rzucał

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 15.03.2015 16:04

paweller75 - kurna jaki to los potrafi być nieodgadniony. Tam stromo, wąsko, ślisko, duży ruch, brak sygnalizacji i nic. Zero. Nawet mikroryski.
A u siebie, pod domem prawie, na światłach, przy słonecznej pogodzie i w dupuu po samochodzie... Cudownie.
Wracając do galerii, rowerem chętnie bym się tam przejechał. Oczywiście tylko z górki. Pod górkę dopiero po treningu.

Aha, zapomniałem Wam powiedzieć (tym co są ciekawi). Gdybyście się do Maski udawali autem, to radzę o troszkę mocniejszym silniku. Widziałem czteroosobową rodzinę, w aucie 1.4 i nie mogli podjechać w jednym miejscu.

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 15.03.2015 15:47

Dzięki Achernar-51 za odwiedziny i słowa otuchy. No właśnie zanim zacząłem robić tę galerię, to się zastanawiałem skąd ma ona być. I Masca przyszła mi do głowy najszybciej. Skojarzenie z maską samochodu całkowicie przypadkowe. Miłego niedzielnego popołudnia :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:6871) dodano 15.03.2015 15:45

Miejscówka zarąbista, robi wrażenie ..., a sam dojazd do niej wcale nie gorszy ..., ale bym sobie tam pojeździł, wow:) A jeśli chodzi o Twój samochód, to też Cię nie chcę dobijać ..., powiem tylko, że bardzo mi przykro ... .
Pozdrawiam:)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:4064) dodano 15.03.2015 14:59

Takie widoki i wspomnienia mogą rzeczywiście ukoić nerwy po stresie. Przygody z samochodem i przyczepką Ci nie zazdroszczę, tej z kanaryjską Mascą - jak najbardziej. Pozdrawiam. Keep smiling! :)

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 15.03.2015 14:17

Oczywiście, że nie zakładam, że spotka mnie coś złego. Gdyby tak było nie ruszyłbym się z domu. Andredowi już napisałem, podobno po ulewach istnieje ryzyko osunięć. Poza tym nie mam już tyle krzepy, żeby jeszcze trzylatkę nieść taki kawał na plecach...

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:4800) dodano 15.03.2015 14:11

czemu zakładasz, ze spotka Cię cos złego, ? o ile wiem i pamietam nic złego nikomu sie nie stało. To i idac po prostej drodze gdzie wokoło niczego nie ma, grom z jasnego nieba tez sie moze zdazyc.

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 15.03.2015 13:38

kordula157 - Fajnie, że odwiedziłaś moją galerię. Miło tym bardziej, jeśli mówisz, że Ci się tu spodobało. Wiem, że wąwóz warty przejścia. Ale wolałem go nie przechodzić, niż zaryzykować przyjęcie połowy urwiska na głowie.. :)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:4800) dodano 15.03.2015 13:19

Ładnie pokazałes to miejsce, ładnie tez okrasiłes słowami.
Możesz zalowac, ze nie poszedłes wąwozem w dół , trasa jest bajecznie piekna. :)))
Zreszta cała Teneryfa jest sliczna wyspa:)) Podobało sie:)) Pozdrawiam:))

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 15.03.2015 12:36

No taa. Dla Ciebie to autostrada. Jak Ty jeździsz gdzieś po swoich puszczach i bezdrożach to faktycznie autostrada ;) A dla takich jak my, francuskich piesków, cztery metry i parostopniowe nachylenie, to już przygoda, że wnukom będziemy opowiadać :))

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:4964) dodano 15.03.2015 12:32

PS:
a ta droga, to autostrada.
Mnie, po Korsyce, nic już raczej nie zaskoczy. No - chyba, żeby zrobił się zupełny brak drogi, jak kiedyś w Hercegovinie, gdy oberwało się właśnie zbocze razem z drogą i trzeba było jechać ze 2 kilometry na wstecznym, żeby znaleźć miejsce do zawrócenia.
Fajne to "Peru"...;)

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 15.03.2015 12:31

Przemyslaw - pewnie, że się trzymam. W sumie jakie inne wyjście? A jaką ja ostatnio władałem polszczyzną. Fiu fiu. Nie wiedziałem, że mam tak bogate słownictwo :) Dzięki za odwiedziny.

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 15.03.2015 12:28

Gabi - dobre przynajmniej, że się galeria kilku osobom spodobała. Bo gdyby nie, to by dopiero zwała była :)) Udanego popołudnia

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:4964) dodano 15.03.2015 12:22

Podróżninka,
najważniejsze, że Ty jesteś cały - jest za co Bogu dziękować.
Trzymaj się!

gabi użytkownik gabi(wpisów:2227) dodano 15.03.2015 11:48

Ninka, też czasem tworzę galerię jako "lek na całe zło" tego świata, bo wyłaczam sie totalnie, a moja rodzina wie, ze z kijem do mnie wtedy nie można podejść. Współczuję zajscia, bo to kasa i kłopoty.
No ale niejako za to mamy bardzo zacną galerię ( wiem, że to marne pocieszenie dla Ciebie).
Świetnie pokazałes i opisałes, fantastyczne miejsce o istnieniu ktorego nie miałam pojęcia.
pozdr.

tama użytkownik tama(wpisów:2867) dodano 15.03.2015 11:34

Jak podwójne forte to biada ze mną ;)

tama użytkownik tama(wpisów:2867) dodano 15.03.2015 11:33

Sona Dora tak właśnie nazywam Teneryfę "nie pojadę bo tam nic nie ma" (to cytat). Ale które miejsce najlepsze do stacjonowania, żeby do najlepszych atrakcji było najbliżej? Może ktoś coś podpowie :)

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 15.03.2015 11:29

tama - neopersen forte godzinę przed podróżą polecam. Podwójny :) Fajnie, że zaglądnęłaś. Miłej niedzieli.

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 15.03.2015 11:26

Sona_dora - tylko się teraz nie zahipnotyzuj, bo Ci się niedzielny obiad przypali... ;) Cała przyjemność po mojej stronie. Dzięki, hej

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 15.03.2015 11:23

Magdalena - Miejsce fakt, nie jest złe. Gorzej się robi, gdy przybywa ludzi. Dzięki za odwiedziny.
Myślałem w pierwszym odruchu, że się autko wyklepie. Ale chyba jedynie uda się z niego wyklepać taczki.

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 15.03.2015 11:19

Cześć Baracuda77 - a zauważyłaś ile tam kabli wisi wszędzie? Kurna, jak w Bukareszcie. Dzięki, że wpadłaś.

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2074) dodano 15.03.2015 11:16

Tama nie chce się wtrącać, ale miałam takie same podejście do Teneryfy, jak Ty, dopóki tam nie pojechałam...przypadkiem. Okazało się, że wyspa ma naprawdę wiele do zaoferowania i chyba jest najbardziej różnorodna z wszystkich Wysp Kanaryjskich. Wynaleźliśmy tam wiele pięknych i o dziwo, jeszcze całkiem dziewiczych miejsc. Pozdrawiam

tama użytkownik tama(wpisów:2867) dodano 15.03.2015 11:07

Dla takich widoków skusiłabym się na tę Teneryfę, przed którą bronię się jak mogę. Też będę musiała patrzeć przed siebie na trasie i wmawiać sobie jak Ty o tych słupkach itd. ;)
Skojarzenie z Peru całkiem słuszne, nie ma więc potrzeby lecieć tam daleko.
Przyznam się, że o tym miejscu słyszę pierwszy raz, ale warto troszkę się postrachać by móc podziwiać takie plenery.
Narracja świetna, pozdrawiam :)

sona_dora użytkownik sona_dora(wpisów:2074) dodano 15.03.2015 11:04

Miał być ocean, a tu bach...i jest Masca... to miejsce wyjątkowej urody więc rzuciłam wszystko, żeby się nią znowu podelektować :) Masca mnie tak zahipnotyzowała, że uznałam, że musze zejść wąwozem. No i tak pięknie tam było, że były chwile, że miałam ochotę tam zostać na zawsze, bo... nie miałam siły iść dalej :) Ukoronowaniem tej wyprawy była możliwość wskoczenia na czekający na nas statek na wzburzonym morzu. Nigdy nie zapomnę tych przygód, a Masca to cudowne miejsce na ziemi :) Co pięknie pokazałeś i opisałeś, a ja z przyjemnością obejrzałam.
PS. Samochód rzecz nabyta, a wspomnienia towarzyszą nam przez cały czas :)

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3514) dodano 15.03.2015 10:44

Miejsce przecudne! Narracja takaż:-)
P.S. Nie chcę Cię dobijać, ale baaardzo mi przykro z powodu samochodu:-(

baracuda77 użytkownik baracuda77(wpisów:3461) dodano 15.03.2015 10:44

Potwierdzam również, że będąc na Teneryfie obowiązkowo należy odwiedzić Masce. Już sama trasa wiodąca do niej jest przepiękna widokowo, nie mówiąc o samym miejscu. Niestety zbyt krótko byłam w niej i też nie starczyło mi czasu na trekking wąwozem. Myślę, że fajnie, że spadł deszcz, ponieważ miałeś więcej czasu na kontemplowanie tego miejsca;) Bardzo fajna galeria , dzięki której powróciłam wspomnieniami...:) Co do auta, to współczuję, ale najważniejsze w tym wszystkim, że Ty jesteś cały:)))
Dużo słońca i optymizmu życzę;)

podrozninka użytkownik podrozninka(wpisów:859) dodano 15.03.2015 10:33

Cześć Andred. Miło, że zajrzałeś. Wiem, wiem świt to pora lepsza. Nie miałem jednak sumienia towarzyszek budzić rano. Ich świt zaczyna się o dziewiątej :) A barranco odpuścić musiałem z uwagi na ulewy wcześniejsze i ryzyko osunięć. O aucie mi nawet nie przypominaj, bo jestem tym wręcz załamany :/

andred użytkownik andred(wpisów:4266) dodano 15.03.2015 10:23

Podrozninka, w takie miejsca jedzie się o świcie, albo jeszcze nawet przed świtem. Ruch na drodze mniejszy, a i o miejsce parkingowe łatwiej......nie mówiąc już o złotej godzinie do robienia zdjęć. Ja w życiu bym nie przejechał tą trasą jako pasażer......tylko jako kierowca i wiem, że podczas jazdy robiłbym jeszcze zdjęcia i kręcił film ;-)
Skojarzenie z Machu Picchu miałem takie samo zanim przeczytałem, ze Tobie podobnie się skojarzyło :-)
Masca to rewelacyjna miejscówka, ale niewybaczalne jest, że poszedłeś na wycieczkę do wąwozu Barranco de Masca......ja bym nie odpóścił, ale skoro tego nie zrobiłeś, to ja jak kiedyś tam będę, to zrobię to za Ciebie.
Pozdrawiam,
andred
P.S. wyrazy współczucia z powodu samochodu i przyczepki

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!